x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
لسوتو

لسوتو

شهر ماسرو پایتخت کشور لسوتو است. ماسرو بیش از 200 هزار نفر جمعیت دارد. مساحت کشور لسوتو 30355 کیلومتر مربع اعلام شده است و البته موقعیت این کشور دسته‌بندی شده است. تیاتیاننگ یکی از شهرهای مهم در کشور لسوتو است و موقعیت مسطح و هموار دارد. به طور کلی این کشور مسطح است. ارتفاع این کشور از سطح دریا بیش از صد متر است و البته که طبق توپوگرافی موقعیت منطقه‌ای مخصوصی دارد. زمین‌های پست و کوهپایه و مناطق کوهستانی و دره‌های رودخانه‌ای برای کشور لسوتو بررسی می‌شود. زمین‌های پست در کشور لسوتو یک کمربند باریک در کنار مرزهای غربی هستند و البته که کمتر از 1800 متر ارتفاع دارند، وجه مشخص در این کشور بر اساس خاک‌های حاصلخیز ارزیابی می‌شود. موقعیت غیر حاصلخیز در این کشور بر اساس خاک رس و شنزارها بررسی شده است. مناطق 1800 الی 2000 متری از سطح دریا براساس بهره‌وری از موقعیت کشاورزی بررسی شده است.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Lesotho عربی: ليسوتو
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: پارلمانی
 • زبان های رایج: سسوتو
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: لوتی لسوتو معادل 0.069 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 00266
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 80
 • پایتخت: ماسرو
 • زبان های رسمی: انگلیسی
 • جمعیت: بیش از 2.233 million نفر در سال 2019
 • منطقه زمانی: (GMT+2)
 • دامنه اینترنتی: ls.
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 2.639 billion USD

سفر به لسوتو

سفر به لسوتو، سفر به کشوری است که  به دلیل ارتفاعات بلند به عنوان پادشاهی در آسمان شناخته می­شود. کشور لسوتو Lesotho در آفریقای جنوبی واقع  شده است. کم ارتفاع‌ترین نقطه آن 1400 متر است و در کل همه نقاط آن بالاتر از 1000 متر است. تمام مرزهای لسوتو کاملاً توسط افریقای جنوبی محاصره شده است و یک مقصد تعطیلات ماجراجویی خارق‌العاده است.
در تاریخ سفر به لسوتو می­خوانید که مردم این کشور در اصل، مردم باسوتو - سوانا بودند که در همسایگی آفریقای جنوبی زندگی می­کردند. این ناحیه در حال حاضر ایالت مستقلی است. آنها یک قشر زراعت پیشه بودند و هنگامی که زولوس شروع به حمله به دهکده‌ها کرد، مردم به کوههای لسوتو فرار کردند. حملات مداوم زولوس، اقوام محلی را وادار كرد كه برای محافظت در كنار هم جمع شوند و در سال 1824، پادشاه مشوشو، خود را به عنوان پادشاه این سرزمین اعلام کرده و قلعه خود را در كوهستان تأسیس كرد.
مشوشو در تلاش برای محافظت از منطقه باسوتو، خود را با دولت انگلیس متحد كرد. در پی جنگ‌های زیادی  مشوشو مجبور شد در سال 1868 باسوتولند را تحت حفاظت امپراتوری انگلیس درآورد. این کشور در 4 اکتبر 1966 از پادشاهی انگلستان اعلام استقلال کرد.
در سفر به لسوتو می­بینید که در گذشته پادشاهی لسوتو با دستیابی به صلح شکل گرفته و این طبیعت مسالمت‌آمیز هنوز هم در میان مردم باسوتو وجود دارد. آنها مردمی دوستانه و مهمان­پذیر هستند و این کشور تاریخ تهاجمی که برخی از مردم کشورهای همسایه دارند، را نداشته است. مردم به ویژه از بریتانیایی‌ها برای نجات آنها از آپارتاید سپاسگزار هستند.

سفر به لسوتو

زندگی در لسوتو

با شروع ساخت و ساز در سال 2020 ، پروژه آب Highlands Highlands لسوتو، با هزینه 2.3 میلیارد دلار، حق امتیاز از آفریقای جنوبی، بهبود منابع آب، رشد بخش خصوصی را تقویت می کند. و تلاشهای جامعه توسعه آفریقای جنوبی، همراه با گفتگوی حاکمیت ملی که در ژوئن سال 2018 آغاز شد، به خوبی برای ثبات سیاسی و تداوم سیاست کمک می‌کند. با پیشرفت‌های اخیر در محیط کسب و کار لسوتو، منطقه تجارت آزاد قاره بازار گسترده‌ای را فراهم می‌کند، ایجاد مشاغل جدید صنعتی می‌کند و تولید ناخالص داخلی لسوتو را تقویت می‌کند. لسوتو 30،355 کیلومتر را پوشش می‌دهد . این تنها کشور مستقل در جهان است که کاملاً بالاتر از هزار متر (3،281 فوت) در ارتفاع قرار دارد. بدین ترتیب پایین‌ترین نقطه از 1400 متر (4،593 فوت) از این رو بلندترین نقطه برای هر کشور در جهان است . بیش از 80 درصد از کشور بالای 1800 متر (5906 فوت) قرار دارد. لسوتو همچنین جنوبی‌ترین کشور محاصره شده در جهان است و کاملاً با آفریقای جنوبی احاطه شده است. بین عرض جغرافیایی 28 درجه و 31 درجه سانتی‌گراد و طول جغرافیایی 27 درجه و 30 درجه سانتی‌گراد قرار دارد . حدود 12٪ از لسوتو زمین‌های زراعی است‌، با این حال این سرزمین در برابر فرسایش خاک آسیب پذیر است.

 

 

زندگی در لسوتو

مهاجرت به لسوتو

اقتصاد لسوتو به عنوان نزدیکترین همسایه آنها با اقتصاد آفریقای جنوبی به طور قابل توجهی یکپارچه است. بخش اعظم اقتصاد مبتنی بر کشاورزی، معدن و تولید بوده و به صادرات به آفریقای جنوبی متکی است، اما این کشور همچنین یکی از بزرگترین صادرکنندگان پوشاک به آمریکا است. اقامت لسوتو با اجاره خانه ممکن نیست.

آب همچنین منبع خوبی در لسوتو است و به آفریقای جنوبی منتقل می شود و الماس یکی دیگر از منابع ارزشمندی است که در این کشور استخراج می شود. مشاغل آموزش زبان انگلیسی برای خارجی‌ها بسیار زیاد نیست، زیرا بسیاری از مردم محلی لسوتو در حال حاضر انگلیسی صحبت می‌کنند. رضایت شامل ایجاد یک فضای مناسب برای سرمایه‌گذاری و چارچوب نظارتی حمایتی با تسریع در اصلاح شرایط اقلیم سرمایه‌گذاری و قوانین مربوط به آن ، مانند اجازه اقامت و کار ، دسترسی به زمین و برق و ترخیص کالا از گمرک است. حفظ ثبات کلان اقتصادی نیز ضروری است و با ترویج دمکراسی و ثبات سیاسی از نزدیک همسو است. علاوه بر این ، دسترسی به امور مالی باید از طریق توسعه بازارهای سرمایه و سایر محصولات نوآورانه برای شرکتهای کوچک، متوسط ​​و خرد (SMME) بهبود یابد.

 

مهاجرت به لسوتو

تحصیل در لسوتو

تحصیلات در کشور لسوتو فقط بین 6 تا 13 سال اجباری است. آموزش دبیرستان غیر اجباری است، و از سال 2005 با 24.0 درصد از افراد 13 تا 17 ساله شرکت کرده بود. اختلاف در جنسیت در آموزش متوسطه وجود دارد که تعداد زنان بیشتر از مردان شرکت می‌کنند. این نابرابری در مناطق ثروتمند، که در آن مردان 15.6 درصد کمتر از خانم‌ها برای شرکت در دوره متوسطه هستند، بیشتر است. دانشکده علوم انسانی از طریق هفت بخش آکادمیک و یک واحد خود، برنامه‌های دانشگاهی و واحد‌های دانشگاهی باکیفیت ارائه می‌دهد که نه تنها شما را برای دنیای امروز و چالش‌های آن آماده می‌کند بلکه برای پیشرفت همه جانبه دانش آموزانی که مفصل و منتقد، تخیل و مولد، ریشه در فرهنگ خود دارند، اما در عین حال برای فرهنگهای دیگر، چشم‌انداز فعال و جهانی را فراهم می‌سازد و کسانی که می‌دانند بشریت واقعی در خدمت به دیگران است نهفته است.

 

تحصیل در لسوتو