x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
لیبریا

لیبریا

کشور لیبریا با نام رسمی جمهوری لیبریا شناخته شده است. این کشور در حاشیه شمالی خلیج گینه قرار گرفته است این کشور یکی از قدیمی ترین بنیادهای آمریکایی محسوب می شود و به طور کلی همیشه درگیر جنگ های زیادی بوده است. کشور لیبریا دارای 3.6 میلیون نفر جمعیت است و مردم این کشور به زبان انگلیسی صحبت می کنند البته که 29 زبان محلی دیگر نیز در این کشور دیده می شود. مسیحیت و اسلام دین مردم کشور لیبریا است. مهمترین رکن اقتصادی کشور لیبریا کشاورزی است. نرخ بیکاری در این کشور در حدود 56 درصد اعلام شده است در سال های اخیر کشاورزی در این کشور سبب شد تا نرخ بیکاری با تغییراتی همراه باشد و شرایط کمی بهبود پیدا کند اینطور که مشخص است گروه زیادی از مردم کشور لیبریا زیر خط فقر زندگی می کنند و این موضوع بسیار دردسرساز شده است به طوری که وضعیت تورم در این کشور به مرز 15 درصدی رسیده است. کشور لیبریا در زمینه صادرات کاکائو و قهوه به کشور اسپانیا بسیار عالی عمل کرده است به طوری که صادرات این محصولات سبب شده تا رتبه جهانی کشور لیبریا به نسبت سایر کشورهای همسایه بهبود یابد.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Liberia عربی: ليبيريا
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
 • زبان های رایج: لهجه های محلی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: دلار معادل با 0.0052 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 00231
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 26
 • پایتخت: مانروویا
 • زبان های رسمی: انگلیسی
 • جمعیت: بیش از 4.732 میلیون نفر در سال 2019
 • منطقه زمانی: (GMT+2)
 • دامنه اینترنتی: .lb
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 2.158 USD

سفر به لیبریا

سفر به لیبریا، سفر به کشوری است که قدیمی ترین جمهوری آفریقا در آن شکل گرفته است. کشور لیبریا Liberia در غرب آفریقا واقع است و با کشورهای سیرالئون، گینه و ساحل عاج هم مرز است. لیبریا کشوری است که پیوندهای تاریخی با ایالات متحده دارد. این کشور در قرن نوزدهم توسط بردگان سیاه پوست که در دوران جنگ داخلی آزاد شده بودند، تأسیس گردید. پایتخت کشور شهر مانروویا Manrovia می­باشد که از روی نام رئیس جمهور جیمز مونرو نامگذاری شد. پرچم لیبریا از نزدیک شبیه پرچم آمریکا است و نشانگر روابط تاریخی لیبریا با ایالات متحده می­باشد.
در اطلاعات سفر به لیبریا می­خوانید که تحقیقات انسان شناسی نشان می­دهد، مردم در منطقه لیبریا حداقل از قرن دوازدهم و شاید پیش از آن سکونت داشته اند. از سال 1461 تا اواخر قرن 17، بازرگانان پرتغالی، آلمانی، هلندی و انگلیسی در لیبریا دارای منافع و پست های تجاری بودند. پرتغالی ها به دلیل فراوانی دانه های این کشور نام آن را ساحل غلات گذاشته بودند.
مردم لیبریا با سایر مردم در سواحل آفریقای غربی معامله طلا داشتند. تجار عرب از شمال وارد منطقه شدند و با تجارت طولانی برده داری، اسیران را به شمال و شرق آفریقا می­بردند.

سفر به لیبریا

زندگی در لیبریا

کشور لیبریا در غرب آفریقا واقع شده است و هم مرز با اقیانوس اطلس شمالی با جنوب غربی کشور است. بین عرض جغرافیایی 4 درجه و 9 درجه سانتی گراد ، و طول جغرافیایی 7 درجه و 12 درجه قرار دارد. این منظره با دشتهای ساحلی کاملاً صاف تا نورد وجود دارد که حاوی حرا و مرداب است ، که به یک فلات نورد و کوههای پایین در شمال شرقی افزایش می یابد. جنگل های بارانی گرمسیری تپه ها را پوشش می دهد ، در حالی که چمنزارهای فیل و جنگلهای نیمه برگریز پوشش گیاهی غالب در بخش های شمالی را تشکیل می دهند. آب و هوای استوایی ، در جنوب کشور ، در تمام سال با بارندگی شدید از ماه مه تا اکتبر با وقفه کوتاه در اواسط جولای تا آگوست ، گرم است. اقتصاد لیبی عمدتاً کشاورزی است و مواد اولیه ، تجهیزات و کالاهای مصرفی وارد می شوند. تولید برای صادرات از طریق سرمایه گذاری خارجی در لاستیک ، جنگلداری و معدن در مقیاس وسیعی انجام می شود.

زندگی در لیبریا

مهاجرت به لیبریا

رضایت در بخش اقتصادی کشور لیبریا بیشتر در زمینه فرآورده های کشاورزی و باغداری دیده می شود که توانسته اقتصاد خوبی برای کشور لیبریا ایجاد نماید یعنی رویکرد اقتصادی برای این بخش می تواند رضایت بالایی داشته باشد بندرهای ارتباطی در کشور لیبریا سهم گسترده ای دارد و مشخص است که رویکرد رضایت مهاجران کشور لیبریا روز به روز بهبود دارد.اگر به اقتصاد کشور لیبریا دقت کنیم متوجه می شویم که بیش از 70 درصد از نیروی کار این کشور در کشاورزی مشغول هستند در واقع کشاورزی در این کشور منحصر به فرد به بخش برنج و محصولات معیشتی است و البته که از دیگر بخش های اقتصادی این کشور می توان به محصولاتی مانند لاستیک و قهوه و کاکائو نیز اشاره کرد این محصولات در صادرات نقش مهمی دارند. اقتصاد کشور لیبریا وابسته به موقعیت مهاجرتی مختلفی است. اینطور که مشخص است برای ارزیابی موقعیت مهاجرپذیری یک کشور بسیار مهم است که اقتصاد کشور وارد عمل کنیم. رضایت در بخش علمی و پژوهشی کشور لیبریا به میزان 35 درصد اعلام شده است این تخمین فضای رسانه ای کشور لیبریا را بررسی می کند در واقع باید نرخ باسوادی کشور لیبریا را ارزیابی کرده باشید و مشخص است که تخمین در راستای میزان سواد افراد در این کشور پیش بینی شده است  به عنوان مثال کشور لیبریا تنها یک دانشگاه دولتی دارد این موضوع نشان می دهد دانشجویان خارجی شانس بسیار کمی در خصوص مهاجرت به این منطقه دارند مشخص است که سیاست های مهاجرتی در این کشور دسته بندی شده است.

مهاجرت به لیبریا

تحصیل در لیبریا

در کشور لیبریا مدرسه LB وابسته به دانشگاه لیبریا به شش بخش ، سه برنامه تحصیلات متوسطه و سه مدرسه حرفه ای تقسیم شده است .  کالج های دانشگاه لیبریا شامل کالج علوم اجتماعی و علوم انسانی لیبریا ، کالج تجارت و مدیریت دولتی ، کالج مطالعات عمومی و کالج علوم و فناوری TJR فاکنر است . علاوه بر این ، کالج معلمان William VS Tubman و کالج کشاورزی و جنگلداری ویلیام R. تولبرت وجود دارند که هر دو به نام روسای جمهور سابق این کشور نامگذاری شده اند. در مدارس مربوط به دانشگاه لیبریا دروس وابسته به رشته های تجارت و مدیریت دولتی و همینطور دروس مطالعاتی می تواند برای دانشجویان بین المللی بهترین گزینه محسوب می شودتحصیلات در کشور لیبریا از سال 1989 تا 2003 تحت تأثیر جنگ داخلی اول لیبریا و جنگ داخلی دوم لیبریا قرار داشت . در سال 2010 میزان سواد لیبریا 60.8 درصد (برای مردان و 64.80 درصد و برای زنان 56.8 درصد) تخمین زده شد. کمک به آموزش پایه ، میزان کمکهای دو جانبه و چند جانبه توسط لیبریا کمک یا دریافت شده است. آموزش در کشور لیبریا برای دانش آموزان مقدماتی که در یک مدرسه دولتی شرکت می کنند رایگان است ، اما اکثر این مدارس فاقد امکانات یادگیری خوب هستند.

تحصیل در لیبریا