x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

مهاجرت به نروژ

نروژ یکی از کشور‌های اروپایی است که سیستم اقتصادی بسیار قوی دارد و اولین اقتصاد نفتی اروپا را به خود نسبت داده است. کشور‌های زیادی در دنیا پیدا نمی‌کنید که هزینه‌ی دانشگاه آن‌ها رایگان باشد و در کنار آن کیفیت آموزشی روز دنیا را به شما ارائه بدهند، پس اگر به دنبال یکی از این موارد هستید تا بتوانید آینده‌ی خود را در یک کشور اروپایی پیشرفته رقم بزنید و در کنار آن هزینه خیلی زیادی متقبل نشوید به شما توصیه می‌کنیم که اطلاعات دقیقی راجع به مهاجرت به نروژ و شرایط آن بدست آورید.

مقدمه

مقدمه

جالب است بدانید که سازمان‌ملل، نروژ را در صدر بهترین و با کیفیت‌ترین استاندارد‌های زندگی بین کشور‌های مختلف برگزیده است، و اکثریت مردم نروژ امید بالایی به زندگی دارند. این کشور در شمال اسکاندیناوی و در واقع در قسمت شمالی اروپا واقع شده است و زندگی در آن کاملا مطابق کیفیت زندگی اروپایی و حتی بالا‌تر از آن می‌باشد. شما در کشور نروژ به سادگی می‌توانید ثبت شرکت داشته باشید و کارآفرینی کنید. رشد جمعیت خارجی در کشور نروژ در 3 سال اخیر بیش از 9 درصد اعلام شده است؛ کشور نروژ یکی از کشورهایی است که توانسته فضای درآمدزایی خوب برای خارجیان ایجاد کند و در این زمینه بسیار موفق بوده است. آمار مهاجرت به کشور نروژ از طریق پناهندگی نسبت به سال‌های گذشته با رشد تنها یک درصدی روبرو بوده است؛ پس مشخص است که در این کشور فضای زیادی برای پناهندگی وجود ندارد و بهتر است به سراغ روش دیگری بروید و سعی کنید روش‌های قانونی و کم دردسرتر را انتخاب کنید.

شخصی که به طور مداوم به مدت 5 سال در نروژ اقامت داشته باشد، اجازه کار و زندگی در این کشور را کسب کرده و البته باید بیمه و مالیات را نیز در نظر بگیرد. در صورتی که فرد هیچ نوع جرمی مرتکب نشده باشد و آزمون زبان نروژی را نیز گذرانده باشد، می‌تواند اقامت دائم نروژ را به دست آورد و پس از 7 سال تابعیت نروژ را دریافت کند.

 ویزای کاری خصوصا در زمینه‌هایی مانند: آی‌تی، برق و الکترونیک، آشپزی، ورزشکاران و ... برای افرادی که سابقه کاری خوبی دارند بهترین انتخاب است، البته تحصیل در نروژ در مقاطع فوق‌لیسانس و دکتری را هم به شما پیشنهاد می‌کنیم که در ادامه مقاله اطلاعات دقیق‌تری ارائه می‌دهیم.

ویزا‌های مختلفی برای ورود به نروژ وجود دارد اما خبر خوب این است که هر فرد بعد از داشتن پنج سال ویزای مداوم این کشور می‌تواند برای اخذ اقامت دائم نروژ اقدام کند، که یک گزینه بسیار خوب است؛ برای دریافت "ویزای نروژ "و کسب اطلاعات بیشتر به این آدرس مراجعه کنید.

مشاوره مهاجرت به نروژ

مهاجرپذیری نروژ

مهاجرپذیری نروژ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم کشور نروژ فرهنگ بالایی دارند؛ در این کشور شرایط زندگی به صورتی است که هر شخص می‌تواند بر اساس دانایی و علم خود وارد فضای کار شود. این کشور توانسته برابری جنسیتی را به معنای واقعی کلمه اعمال سازد؛ به این ترتیب بانوان در کشور نروژ، حقوقی برابر با آقایان دریافت می‌کنند. مردم این کشور در لیست شادترین مردم در دنیا قرار دارند. در کشور نروژ، میزان جرم و جنایت بسیار کم است. در این کشور، فضای صنعتی کمی دیده می‌شد به این ترتیب دولت نروژ سعی کرد به ساده‌ترین شکل ممکن، فضای خوب و قابل رشدی برای ثبت شرکت در نظر بگیرد. در این کشور امنیتی مالی بالایی دیده می‌شود. شما در کشور نروژ می‌توانید به سادگی شرکتی ثبت کرده و کارآفرینی داشته باشید. رشد جمعیت خارجی در نروژ بیش از 9 درصد در سه سال اخیر اعلام شده است. نروژ کشوری است که توانسته فضای درآمدزایی خوب برای خارجی‌ها ایجاد کند.

آمار مهاجران به نروژ

آمار مهاجران به نروژ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تعداد ایرانیانی که به قصد سرمایه‌گذاری به کشور نروژ سفر می‌کنند، این روزها بیشتر از قبل است. در کشور نروژ سرمایه گذاری‌های زیادی صورت گرفته است و مشخص است رشد سرمایه به شکل گردشی در کشور نروژ دیده می‌شود.

آمار کسانی که به قصد تحصیل به کشور نروژ رفته‌اند نیز بیشتر شده است، تحصیل در کشور نروژ بر اساس رویکرد عملی پیش می‌رود و بیشتر واحدهای درسی در این کشور به صورت عملی در نظر گرفته می‌شود. کشور نروژ از دسته کشورهایی است که رشد بالایی در زمینه آموزش داشته است؛ رشد آمار تحصیلی در این کشور بیش از 30 درصد اعلام شده است.

ازدواج با تبعه کشور نروژ بیشتر از قبل است، این کشور مردم بسیار شاد و خوش‌اخلاقی دارد. زندگی در کشور نروژ بسیار دل‌انگیز است و هیچ کس نمی‌تواند به ناحق فرد دیگر را ناراحت نماید. زندگی با یک فرد از تبعه کشور نروژ بسیار آرام و استاندارد است؛ به این ترتیب شاهد رشد نرخ ویزای ازدواج کشور نروژ هستیم که خوشبختانه با تأیید دولت این کشور روبرو بوده است.

آمار مهاجرت به کشور نروژ از طریق پناهندگی نسبت به سال‌های گذشته با رشد تنها یک درصد روبرو بوده است و مشخص است که در این کشور فضای چندانی برای پناهندگی وجود ندارد پس بهتر است به سراغ روش دیگری رفته و سعی کنید روش‌های قانونی و کم دردسرتر را انتخاب کنید. این کشور به‌طور کلی توانسته میزان آمار مهاجرپذیری خود را 19 درصد در زمینه کسب و کار افزایش دهد.

میزان رضایت مهاجران به نروژ

میزان رضایت مهاجران به نروژ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

میزان رفاه در کشور نروژ بسیار زیاد است، مردم این کشور کمتر فقیر بوده و به طور کلی سطح زندگی افراد با هم در یک رنج است. در این کشور شما خرجی کمتر از درآمد خود دارید و به راحتی می‌توانید پس‌انداز کنید. حقوق شهروندی در کشور نروژ نسبت به سایر کشورها کمتر اعلام شده است.

مردم کشور نروژ یکی از شادترین مردم در دنیا هستند؛ آن‌ها در ساده ترین صحبت خود می‌خندند و سعی می‌کنند چهره‌ای شاد داشته باشند؛ یکی از دلایلی که رضایت از مهاجرت به کشور نروژ زیاد است، همین چهره جذاب و دلنشین مردم این کشور است.

در کشور نروژ، مردم آرام و صبور و مهربان هستند و خبری از صدای بلند و یا زندگی پر تنش در کشور نروژ نیست. یکی از دلایل رضایت از زندگی در کشور نروژ، وجود آزادی مذهبی در این کشور است به طوری‌که به عقیده هر کس احترام گذاشته می‌شود. امنیت در کشور نروژ بسیار بالا است، پلیس‌های محلی در سطح شهر برای ایجاد آرامش اجتماعی حضور دارند و به این ترتیب میزان جرم و جنایت در کشور نروژ بسیار کم اعلام شده است. وضع اقتصادی مردم کشور نروژ آن‌قدر خوب است که اغلب به چند فرزندی علاقه دارند. در این کشور وضعیت سلامت و بیمه‌های درمانی بسیار عالی برآورد شده است. رفاه شهروندی در کشور نروژ، رشد 28 درصدی به نسبت سال‌های گذشته داشته است. کشور نروژ یک کشور همه چیز تمام است.

 

راحت‌ترین روش مهاجرت به نروژ

راحت‌ترین روش مهاجرت به نروژ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ویزای کاری بهترین روش مهاجرت به کشور نروژ است به این علت که فرصت‌های شغلی در کشور نروژ بسیار زیاد است، از طرفی شما دارای امنیت شغلی بالایی هستید، یعنی قرارداد کاری شما زیر نظر دولت است و این‌طور نیست که همیشه نگران از دست دادن شغل خود باشید. کار در کشور نروژ با درآمد بالا همراه است و میزان درآمد شما رابطه ی مستقیم با مهارت‌ها و توانایی‌های شما دارد.

از دیگر روش‌های مناسب برای اخذ اقامت کشور نروژ، ویزای تحصیلی این کشور است. سطح علمی دانشگاه‌های کشور نروژ بسیار بالا است؛ به‌طوری که تحصیل در این کشور طبق جدیدترین متدهای روز دنیا صورت می‌گیرد و اجازه می‌دهد ورود به کار برای شما بسیار راحت باشد. بررسی‌ای که اخیراً توسط تیم تحلیل آماری ما صورت گرفته است، نشان می‌دهد که تحصیل و کار در کشور نروژ دقیقاً در یک راستا حرکت می‌کنند؛ به‌طوری ‌که اگر شما در این کشور تحصیل کنید، ورود به کار برای شما با شانس بیش از 96 درصد اعلام شده است و این رقم نشان می‌دهد که شما پس از تحصیل در کشور نروژ، مشکلی برای کار نخواهید داشت.

روش‌ های مهاجرت به نروژ

روش‌ های مهاجرت به نروژ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از روش‌های مهاجرت به کشور نروژ، ازدواج با یک فرد از تبعه کشور نروژ است که البته فرقی نمی‌کند زن باشد یا مرد. در این روش شما باید بتوانید مدارک مورد نیاز را فراهم کرده و از نظر مالی نیز در وضعیت خوبی باشید.

از دیگر روش‌های اقامت در کشور نروژ، تحصیل است. شرایط تحصیل در کشور نروژ در تمامی مقاطع و رشته‌ها فراهم شده است؛ به طوری‌که فرد اجازه کار ضمن تحصیل را نیز دارد.

در کشور نروژ در صورتی که از نظر مالی در وضعیت خوبی باشید، امکان مهاجرت از طریق ثبت شرکت برای شما وجود دارد؛ به این صورت که شما سرمایه خود را در قالب ثبت شرکت به کشور نروژ وارد می‌کنید. شرکت راه‌اندازی شده و گردش مالی آغاز می‌شود و به این ترتیب سود مشخصی به سرمایه کشور نروژ اضافه شده و شما هم به درآمد خود می‌رسید. ویزای سرمایه گذاری کشور نروژ، با امنیت مالی بالایی همراه است.

در صورتی که سابقه کاری خوبی دارید و یا فن و علمی را به صورت حرفه‌ای بلدید، ویزای کاری کشور نروژ برای شما فراهم می‌شود، در این کشور، تنوع فرصت‌های کاری بسیار زیاد است و فرصت های شغلی، اغلب با درآمد خوبی همراه هستند. اگر شما به دنبال خوداشتغالی باشید، می‌توانید به سراغ کارآفرینی بروید.

ویزای کارآفرینی اغلب برای طرح‌های بیزینسی خوب ارائه می‌شود و می‌تواند نتیجه‌ای عالی به همراه داشته باشد. در کشور نروژ فضای تحصیل و کار و کسب سرمایه به خوبی فراهم شده است و انتخاب گزینه مناسب، بستگی به هدف ، میزان بودجه و میزان سواد شما دارد.

مهاجرت سرمایه گذاری به نروژ

مهاجرت سرمایه گذاری به نروژ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سرمایه‌گذاری در کشور نروژ به قصد ثبت شرکت از دسته روش‌های بسیار مهم در مهاجرت است؛ لطفاً این بخش را با دقت بیشتری بخوانید.

در این روش، به‌طور کلی سه راه پیش روی شما است:

  •  راه اندازی و ثبت شرکت با مسئولیت محدود خصوص است که با نام اختصاری AS نشان داده می‌شود. راه دوم راه‌اندازی و ثبت شرکت محدود عمومی در کشور نروژ است که ASA نام دارد و راه سوم نیز ثبت دفتر شعبه است. در اولین روش، شما با عنوان ثبت شرکت با مسئولیت محدود، برای شرکت خود یک محدوده خصوصی تعیین می‌کنید. این نوع شرکت‌ها برای افرادی که کسب و کار کوچک و یا متوسطی دارند بسیار عالی است. در این روش حداقل سرمایه مشارکتی حدود سی هزار کرون است که 400 هزار یورو خواهد بود. در این مورد شما نیاز به یک سهام‌دار و هیئت سرپرستی دارید و باید 50 درصد از اعضای شرکت شما مقیم کشور نروژ باشند.
  • در گزینه دوم که شرکت محدود عمومی است، شما یک شرکت بزرگ با یک قالب استاندارد جهانی دارید. سرمایه مشارکتی در این روش در وضعیت عمومی قرار می‌گیرد و نیاز به یک میلیون کرون سرمایه است که باید آن را به طور کامل پرداخت نمایید. این شرکت نیاز به یک سهام‌دار و هیئت سرپرستی است و 50 درصد از اعضای آن نیز باید مقیم کشور نروژ باشند. در نظر داشته باشید که این نوع شرکت برای هدف‌های بزرگ است.
  • مورد سوم برای افرادی که است که از نظر سرمایه در دو دسته قبلی قرار ندارند و سرمایه کمتری دارند؛ به این ترتیب شما یک شعبه از شرکت یک فرد از کشور نروژ را در این کشور راه اندازی می‌کنید، البته می‌توانید در سایر کشورهای جزو اتحادیه اروپا نیز این کار را انجام دهید. در این روش، سود و زیان و میزان مالیات و خسارت بر اساس شرکت مادر ارزیابی می‌شود. شما باید شعبه را در اداره ثبت نهادهای کسب و کار به ثبت برسانید.
به‌طور کلی مزایای ثبت شرکت در کشور نروژ زیاد است. شما با داشتن شرکت در کشور نروژ می‌توانید پس از 5 سال اقامت دائم کشور نروژ را اخذ نمایید و سپس به پاسپورت این کشور دست یابید، می‌توانید برای خود حساب بانکی داشته باشید. ثبت شرکت در کشور نروژ برای رونق کسب و کار شما بسیار مفید بوده و می‌تواند یک نوع ورود به کار نیز محسوب شود و جنبه ایجاد اشتغال برای سایر افراد هم دارد.

در همین رابطه بخوانید:

مهاجرت از طریق ازدواج به نروژ

مهاجرت از طریق ازدواج به نروژ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ویزای ازدواج کشور نروژ یکی از آسان‌ترین روش‌هایی است که پیش روی افراد قرار گرفته است و سبب می‌شود که به سادگی و پس از گذشته زمانی مشخص، اقامت این کشور فراهم شود. در این‌جا چندین نکته را در زمینه ازدواج در کشور نروژ با هم بررسی می‌کنیم.

اولین شرطی که از سوی دولت کشور نروژ برای ثبت ازدواج در نظر شده گرفته است به این صورت است که زن و مرد باید پیش از ازدواج به مدت دو سال همدیگر را بشناسند و با هم ملاقات داشته باشند، مبرهن است که برای اثبات این بخش باید مدارک خوبی ارائه دهید که این مدارک می‌تواند تصاویر و یا ویدیو هایی از چند سال اخیر که دوره نامزدی شمارا نشان دهد، باشد. همسر شما درخواست ویزای خانوادگی داده و ازدواج در یک فضای قانونی شکل می‌گیرد. پس از گذشت دو سال از زندگی مشترک شما، در صورتی که تشخیص داده شود ازدواج شما واقعی است، می‌توانید برای اقامت دائم این کشور درخواست دهید. در طول این دوره می‌توانید برای خود شغلی مناسب پیدا کرده و سرمایه خود را افزایش دهید. اگر صاحبب فرزند شوید که شانس شما دو برابر می‌شود.

شما پس از گذشت 7 سال از زندگی با همسر خود، می‌توانید تابعیت کشور نروژ را اخذ نمایید. شرطی که برای اخذ پاسپورت این کشور از راه ازدواج دیده می‌شود، وجود درآمد کافی و دارا بودن مسکن است. در نظر داشته باشید که پس از اخذ پاسپورت کشور نروژ، می‌توانید به سادگی از حقوق شهروندی این کشور برخوردار شوید.

در صورتی که ازدواج شما صوری باشد، حتی اگر اقامت دائم این کشور برای شما صادر شده باشد، دولت کشور نروژ، این گواهی را باطل اعلام کرده و برای شما مشکلات جدی ایجاد می‌شود.

مهاجرت از طریق تولد به نروژ

مهاجرت از طریق تولد به نروژ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

فرزندی که در کشور نروژ و یا در کشور دیگری از پدر و مادر نروژی متولد شده باشد، نروژی محسوب می‌شود. در قانون این کشور قید نشده است که باید ازدواج پدر و مادر فرزند رسمی باشد. در این کشور سیستم خاک بسیار محدود دیده می‌شود؛ به‌طوری‌ که اگر فرزند از پدر و مادری که تبعه این کشور نیستند متولد شده باشد، شرایط برای تابعیت فرزند با در نظر گرفتن شرایط مشخصی فراهم شده است. در موارد مربوط به فرزند خواندگی در کشور نروژ، دولت این کشور طبق تبصره‌های مشخصی شرایط تابعیت را فراهم می‌سازد.

مهاجرت پناهندگی به نروژ

مهاجرت پناهندگی به نروژ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تمامی کسانی که پناهندگی کشور نروژ را به دست آورده‌اند، می‌توانند اقامت سه ساله در این کشور داشته باشند تا مشخص شود که آیا شرایط برای اقامت دائم این افراد فراهم است یا خیر. در نظر داشته باشید که مهاجرت به کشور نروژ از طریق پناهندگی به این صورت است که شما پس از ورود به این کشور درخواست پناهندگی داده و دلیل خود را اعلام می‌کنید؛ سپس از سوی دولت کشور نروژ ارزیابی می‌شود که آیا شما شرایط کافی برای پناهندگی در کشور نروژ را دارید یا خیر. در صورتی که همه چیز درست باشد و درخواست شما تایید شود، به شما کمپ‌هایی برای زندگی و حقوق داده می‌شود تا بتوانید وارد فضای کار شوید. دلایل پناهندگی به کشور نروژ می‌تواند بلایای طبیعی، وضعیت مالی بد و یا درگیری با جنگ و ... در کشور مبدا باشد. در صورتی که شما در کشور خود نیاز به کمک‌های پزشکی خاصی دارید اما نمی‌توانید به آن دست یابید، شرایط برای پناهندگی شما به این کشور فراهم است. در صورتی که شرایط زندگی در کشور شما آن‌قدر دشوار باشد که می‌خواهید در طول 5 هفته به این کشور ورود نمایید، می‌توانید از طریق پناهندگی اقدام نمایید.

مهاجرت تحصیلی‌ به نروژ

مهاجرت تحصیلی‌ به نروژ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه‌های نروژ جزو برترین دانشگاه‌های دنیا هستند و سطح علمی بسیار بالایی دارند. مزیت دانشگاه‌های نروژ این است که بین دانشجویان خارجی و داخلی هیچ تبعیضی وجود ندارد و هزینه تحصیل رایگان است. امکان دریافت ویزای تحصیلی در مقطع کارشناسی در نروژ تقریبا وجود ندارد و تحصیل در مقطع دکترا در نروژ بسیار راحت‌تر است؛ در نروژ تحصیل در مقطع دکترا، یک شغل محسوب می‌شود و دانشجویان از دانشگاه‌های این کشور حقوق دریافت می‌کنند. حقوق در نظر گرفته شده 25 تا 30 هزار کرون در ماه است. دانشگاه‌های نروژ در ابتدا آگهی کار منتشر می‌کنند و دانشجویان با مراجعه به سایت دانشگاه مربوطه پوزیشن مربوط به رشته خود را اپلای می‌کنند؛ در ادامه برترین دانشگاه‌های این کشور را طبق سایت QS معرفی می‌کنیم:

تحصیل در مقاطع پایین نروژ بیشتر به زبان نروژی صورت می‌گیرد. در این کشور کالج‌هایی وجود دارد که امکان یادگیری زبان نروژی را فراهم می‌سازند. تحصیل برای مقطع کارشناسی‌ارشد و دکترا به زبان انگلیسی است و افراد باید مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل 7 داشته باشند.

شما با تحصیل در مقطع دکترا در نروژ، اجازه اقامت دائم پس از تحصیل در این کشور را خواهید داشت؛ به این ترتیب می‌توانید حساب بانکی باز کنید و برای همراهان خود نیز ویزا دریافت نمایید.

به‌طور کلی ویزای تحصیلی نروژ یکی از بهترین روش‌های پیش روی افراد است. مدارک لازم برای ویزای تحصیلی نروژ به این صورت است که افراد باید مدرک دیپلم به همراه ریز نمرات و معدل بالا 18 برای پذیرش در مقطع ارشد داشته باشند؛ همچنین افراد باید بتوانند برای ورود به مقاطع تحصیلی بالاتری رزومه تحصیلی خوبی ارائه دهند.

مهاجرت کاری نروژ

مهاجرت کاری نروژ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

از آنجایی که نروژ نرخ بیکاری کمی دارد، کار در این کشور آینده خوبی دارد؛ اما شخصی که بخواهد در زمینه کار اقدام کند باید فیلد تخصصی خیلی قدرتمندی داشته باشد؛ چون این کشور از قانون اتحادیه اروپا پیروی می‌کند. شخصی که به طور مداوم به مدت 3 سال در نروژ اقامت داشته باشد، اجازه کار و زندگی در این کشور را کسب کرده و البته باید بیمه و مالیات را در نظر بگیرد. در صورتی که فرد هیچ گونه جرمی مرتکب نشده باشد و آزمون زبان نروژی را گذرانده باشد، می‌تواند اقامت دائم نروژ را به دست آورد و پس از 7 سال تابعیت نروژ را دریافت کند.

از مواردی که امروزه نروژ در آن راحت‌تر از سایر مسیر‌ها پذیریش می‌کند کادر درمان است. افراد در رشته‌ پرستاری، پیراپزشکی، داروسازی، شنوایی سنجی، روانشناسی و ... می توانند مدارک دانشگاهی خود را ارسال کنند و بعد از تایید مدارکشان باید یک دوره 1تا3 ساله زبان نروژی بگذرانند تا بتوانند در این کشور مشغول به کار شوند.

در نروژ یک پرستار معمولی حدود 42 هزار کرون و پرستار متحصص 45 هزار کرون سالیانه دریافت می‌کند و دولت نروژ به پرستاران ارزش و جایگاه ویژه‌ای می‌دهد.

برای اخذ ویزای کاری و دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه کار در نروژ با مشاورین موسسه مهاجرتی GO2TR تماس حاصل فرمایید.

مهاجرت از طریق همراه به نروژ

مهاجرت از طریق همراه به نروژ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از روش‌های مهاجرت به نروژ، می‌تواند از طریق همراه باشد که ابتدا از طریق سرمایه‌گذاری و یا تحصیل صورت می‌گیرد؛ در این روش فردی که قرار است شما را دعوت نماید، باید از نظر مالی در وضعیت خوبی باشد. کاریابی در کشور نروژ برای افرادی که به قصد همراه رفته‌اند تا یک سال اول دشوار است.

مهاجرت توریستی به نروژ

مهاجرت توریستی به نروژ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در صورتی که قصد دارید در مدتی کوتاه از نروژ دیدن نمایید و جاذبه‌های دیدنی این کشور را مورد بازدید قرار دهید، نیاز به ویزای توریستی دارید. ویزای توریستی نروژ به این صورت است که به مدت 09 روز به شما اجازه حضور در نروژ می‌دهد و پس از این زمان باید به کشور خود بازگردید. این روش برای اقامت موقت در نروژ اعمال می‌شود و امکان کار و سرمایه گذاری در این روش ممکن نیست. شما ابتدا فرم درخواست اولیه برای ویزای توریستی را تکمیل می‌کنید و منتظر پاسخ می‌‌شوید؛ سپس نیاز به گذرنامه، پاسپورت، شناسنامه و کارت ملی معتبر است. افراد باید دو قطعه عکس رنگی و نامه تمکن مالی داشته باشند. شما با داشتن مدارک کامل به سادگی می‌توانید مهاجرت توریستی به نروژ را برای خود فراهم سازید.

مهاجرت شرایط خاص به نروژ

مهاجرت شرایط خاص به نروژ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

افرادی که به قصد شرایط خاص به نروژ وارد می‌شوند، اغلب دارای اهداف مشخصی هستند؛ مثلاً اگر فردی قصد دارد برای درمان به نروژ وارد شود، می‌تواند از ویزای ضروری استفاده کند یا در صورتی که شما بخواهید در یک مسابقه‌ی ورزشی و یا کاری حضور موقت داشته باشید، ویزای شرایط خاص با سختگیری‌های کمتری برای شما فراهم است.

شهرهای مهاجر پذیر نروژ

شهرهای مهاجر پذیر نروژ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شهر اسلو بزرگترین شهر نروژ و پایتخت این کشور است. اغلب افرادی که به قصد تحصیل به نروژ وارد می‌شوند، این شهر را برای تحصیل انتخاب می‌کنند. دانشگاه اسلو، بزرگترین و قدیمی‌ترین دانشگاه در نروژ است. این شهر برای کار و درآمدزایی عالی است. شهر اسلو مرکز علمی و اقتصادی و فرهنگی در دنیا محسوب می‌شود و البته کانون مهم بازرگانی دریایی و صنایع دریایی به شمار می‌آید.

برگن دومین شهر مهم در نروژ و پایتخت فرهنگی این کشور محسوب می‌شود. شهر برگن، در روزهای سرد، برای ورزش‌های زمستانی بسیار عالی است. این شهر فضای تحصیلی بسیار خوبی دارد.

تروندهایم از دسته شهرهای گران قیمت در نروژ محسوب است و برای افرادی که به قصد تحصیل در رشته‌های فنی و مهندسی به نروژ مهاجرت کرده‌اند، بسیار عالی است. این شهر، فضای زندگی لوکسی دارد. دانشگاه فنی‌ای که در این شهر وجود دارد، در دنیا شهرت یافته؛ اما هزینه‌ی بالایی دارد.

اخذ اقامت نروژ

اخذ اقامت نروژ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اقامت در نروژ، باید سعی کنید که مسائل مختلفی را در نظر داشته باشید؛ مثلا هزینه‌ بالای زندگی در این کشور. درصورتی‌ که به قصد تحصیل در نروژ وارد می‌شوید، باید بدانید که زبان تحصیل چطور است و آیا واحدهای تحصیلی بر اساس هدف شما تنظیم شده است یا خیر. اقامت کشور نروژ با اجاره خانه، در صورتی می‌تواند نتیجه‌بخش باشد که هدف شما سرمایه‌گذاری باشد.

اخذ اقامت دائم کشور نروژ از راه‌های مختلفی قابل تحقیق است؛ اما این که کدام یک از این راه‌ها مناسب‌ترین راه برای شماست، نکته بسیار مهمی است که می‌توانید در مهاجرت به نروژ راجع به آن اطلاعات جامع و دقیقی کسب کنید. کشور نروژ یکی از کشور‌های پیشرفته اروپایی است که سالانه انواع طرق اخذ اقامت و مهاجرت به این کشور را از طریق وبسایت وزارت امور خارجه اعلام می‌کند.

بهترین راه‌های اخذ اقامت نروژ

اولین و پرطرفدار‌ترین راهی که پیش پای شما قرار دارد، گرفتن ویزای تحصیلی است. دانشگاه‌های نروژ، در صورت پذیرش دادن به دانشجو، مجانی هستند؛ به استثنای تعدادی موسسه غیرانتفاعی مثل NLA و BI که این یکی از مزایای بزرگ تحصیل در این کشور است. برای تحصیل در این کشور به شما پیشنهاد می‌کنیم که برای مقطع کارشناسی‌ارشد و دکتری اقدام کنید. برای گذراندن دوره لیسانس حتما باید مقداری به زبان نروژی آشنا باشید و بدانید که ظرفیت پذیرش دانشگاه‌ها برای افراد غیر بومی بسیار پایین است. 

راه مطمئن و کارآمد دیگر، ویزای کاری است که این مورد می‌تواند تحت دو عنوان تعریف شود که یکی بیزینس‌پلن است و یا استخدام در شرکت‌های نروژ. به‌طور کلی، کشور نروژ در زمینه‌های علوم کامپیوتر و امنیت، صنایع چوب و ... ظرفیت بالایی برای استخدام دارد. 

موارد دیگری مثل ویزای ورزشکاران یا مشاغل دیگر مثل آشپز و... هم وجود دارد؛ البته در این زمینه‌ها باید فرد رزومه‌ای برجسته و قابل قبول ارائه دهد. باید بدانید که در قاعده‌ کلی، هر فرد، بعد از 3 سال تمدید ویزای خود در کشور نروژ، قادر به اخذ اقامت دائم این کشور خواهد بود. هزینه زندگی در کشور نروژ حدود ۱۲ الی ۱۳ هزار کرون است که معادل حدود 1000 دلار در ماه می‌شود

اخذ پاسپورت نروژ

اخذ پاسپورت نروژ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اخذ پاسپورت نروژ باید ده سال در این کشور زندگی کنید. زندگی شما باید ساختار مشخصی داشته باشد؛ یعنی محل کار و میزان درآمد مشخصی داشته باشید. وضعیت بیمه باید به درستی برای شما طی شود. نیاز است که از نظر تحصیلی در وضعیت خوبی باشید و زبان نروژی را یاد گرفته باشید. شایان ذکر است که ثبت شرکت در کشور نروژ یکی از روش‌های مناسب برای مهاجرت به نروژ و نهایتا اخذ پاسپورت این کشور است.

آخرین ویرایش: 2020-06-24 08:06:44 12,529

نظرات

لطفا هرچه زودتر تماس بگیرین.سپاس ۰۹۳۵۱۷۹۹۶۵۳

2019-08-08 13:09:54

سلام دوست عزیز: برای ارتباط با مشاورین ما میتوانید با شماره های:02143000021 تماس بگیرید. قدردان شما GO2TR.

2019-08-14 11:59:45

مطالب مرتبط

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها