x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
جمهوری کنگو

جمهوری کنگو

کنگو ریپابلیک دارای مناظر طبیعی متنوعی است. بخش نفت رو به رشد کنگو تقریباً بزرگ­ترین درآمد این کشور است. در اوایل دهه 1980 ، افزایش سریع درآمدهای نفتی، دولت را قادر ساخت تا پروژه­های توسعه در مقیاس بزرگ را با رشد تولید ناخالص داخلی به طور متوسط ​​5٪ سالانه اعلام کند، که یکی از بالاترین نرخ در آفریقا است.  با این حال، دولت بخش قابل توجهی از درآمد نفتی خود را وام داده است. بخش نفتی کنگو تحت سلطه شرکت نفتی پرستاتال فرانسه، که 70 درصد از تولید سالانه نفت این کشور را به خود اختصاص می­دهد. کنگو ریپابلیک استقلال کامل را از فرانسه در 15 اوت 1960 دریافت کرد.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Republic of the Congo عربی: جمهورية الكونغو
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
 • زبان های رایج: لینگا ، کیکنگو
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: فرانک cfa کنگو ریپابلیک معادل با 0.0017 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 00242
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 43
 • پایتخت: برازاویل
 • زبان های رسمی: فرانسوی
 • جمعیت: بیش از 5.261 million
 • منطقه زمانی: (GMT+1)
 • دامنه اینترنتی: cg.
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 8.723 billion USD

سفر به جمهوری کنگو

بهترین زمان برای بازدید از کنگو ریپابلیک در دو فصل خشک از ژوئن تا سپتامبر و دسامبر تا فوریه است اگر مجذوب طبیعت شده اید و عاشق برخورد شدید با مناظر نفس گیر هستید، یک قایق سواری را در رودخانه کنگو در نظر بگیرید. مسافرت با قایق برای بسیاری از گردشگران که از برازاویل بازدید می­کنند به یک فعالیت معمولی تبدیل شده است، این فعالیت نه تنها سرگرم کننده است بلکه بسیار درمانی و آرام است، به خصوص اگر در ساعات غروب آفتاب انجام شود. شما نه تنها از منظره زیبای غروب خورشید لذت خواهید برد بلکه منظره­ای شگفت انگیز از کشور همسایه کنگو کینشاسا نیز خواهید دید.

سفر به جمهوری کنگو

زندگی در جمهوری کنگو

جمهوری کنگو یک کشور استوایی در سواحل غربی آفریقا است. این خط ساحلی در حدود 170 کیلومتر بر روی اقیانوس اطلس است که از آن کشور به سمت شمال تا کامرون و جمهوری آفریقای مرکزی امتداد دارد. جمهوری کنگو با غرب با گابن هم مرز است و از طرف شرق با جمهوری دموکراتیک کنگو ، در حالی که در جنوب یک مرز کوتاه با آنکلاوی Cabinda آنگولا وجود دارد. آب و هوا گرمسیری است و دمای آن به طور متوسط ​​21 درجه سانتی­گراد تا 27 درجه سانتی­گراد در طول سال است. اقتصاد جمهوری کنگو مخلوطی از شکار و کشاورزی است ، یک بخش صنعتی که عمدتا متکی بر نفت استخراج و خدمات پشتیبانی و هزینه­های دولت است، که با مشکلات بودجه و  overstaffing.

زندگی در جمهوری کنگو

مهاجرت به جمهوری کنگو

در سال­های اخیر ، جمهوری کنگو بطور منظم FDI را جذب کرده است. مانند بسیاری از کشورهای منطقه ، کنگو کشوری سرشار از نفت و مواد اولیه دیگر است و تا حد زیادی از افت قیمت جهانی این کشورها و پیامدهای کلان اقتصادی ناشی می­شود. مطابق گزارش سرمایه­گذاری جهانی UNCTAD در سال 2019 ، میزان ورود مستقیم به سرمایه مستقیم از 4،40 میلیارد دلار به 4،31 میلیارد دلار بین سال­های 2017 و 2018 کاهش یافته است ، در حالی که سهام FDI در سال 2018 25.56 میلیارد دلار برآورد شده است. این کشور به دلیل سهولت در انجام کار در جدیدترین گزارش کار در سال 2020 ، در رده 180 دنیا قرار گرفته است. بانک جهانی از زمان رده­بندی سال 2019 هیچ پیشرفتی نداشته و رکود نداشته است. دستاورد اصلی کنگو مطابق با این نسخه از مشاغل انجام شده ، بهبود دسترسی به اطلاعات اعتباری با ایجاد چارچوبی از طریق انجمن اقتصادی و پولی آفریقای مرکزی برای مجوز و عملکرد دفاتر اعتباری است . دولت جمهوری کنگو سعی دارد با ابتکارات مختلفی از جمله ایجاد مناطق ویژه اقتصادی ، تأسیس آژانس ارتقاء سرمایه گذاری­ها (API) و امضای چندین توافق نامه سرمایه­گذاری دو جانبه (مثلاً با کنگو ریپابلیک ، فرانسه ، چین ، آلمان ، ایتالیا ، جمهوری کره ، سوئیس و انگلیس. علاوه بر این ، اگر یک سرمایه­گذاری بالقوه تخمین زده شود که قادر به ایجاد شغل در کشور باشد­، ممکن است مالیات ترجیحی و رفتارهای سفارشی اعطا شود (با ارسال درخواست به کمیته ملی سرمایه گذاری­های وزارت دارایی ، که هر ساله تشکیل می­شود.

مهاجرت به جمهوری کنگو

تحصیل در جمهوری کنگو

کنگو ریپابلیک برای چندین دهه در یک بحران مشروطه قرار داشته و سیستم آموزشی آن بی­تأثیر نبوده است. آنچه در اینجا دنبال می­شود، ترکیبی از آنچه قبلاً بوده و در آینده برای آن امید داریم ، بر خلاف یک گزارش فشرده از وضعیت فعلی است. تحصیلات ابتدایی، که کودکان از 5.5 سال به بعد ثبت نام می­کنند ، 6 سال به طول می­انجامد. این­ها به 3 مرحله مساوی یعنی مقدماتی ، متوسط و حرفه­ای ​​تقسیم می­شوند. در پایان مرحله متوسط ​​، فراگیران باید قبل از ادامه تحصیل ، یک دوره متوسطه را پشت سر بگذارند. نوع گسترده­ای از برنامه­های آموزشی و مدرک ارائه شده، به هر دانش آموز امکان می­دهد یک دوره تحصیلی را دنبال کند که مطابق با آرزوهای حرفه­ای آن­ها باشد. ساختار آموزش UMNG ، از جمله انستیتوهای آن مطابق با سیستم مجوز-کارشناسی ارشد (دکترا) است.

تحصیل در جمهوری کنگو