x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

سان مارینو

کشور سن مارینو یک کشور کوچک و کوهستانی است به طوری که در بخش شمال مرکزی ایتالیا قرار دارد و به زبانی ساده‌تر دقیقاً درون ایتالیا قرار گرفته است. این کشور 61 کیلومتر مربع مساحت دارد و بعد از واتیکان سومین کشور کوچک اروپا محسوب می‌شود. سن مارینو کوچک است اما در دل آن پر از جاذبه‌های دیدنی، جنگل‌ها و قلعه‌های بسیار هیجان‌انگیز است. بازارهای قدیمی این کشور در دنیا مشهور است. سن مارینو پایتخت این کشور بوده و یکی از بهترین شهرهای توریستی جهان محسوب می‌شود. این شهر به طور کلی شرایط زندگی خوبی را فراهم ساخته است. سن مارینو سومین کشور کوچک در اروپا محسوب می‌شود. وضعیت اقتصادی کشور سن مارینو بسیار پر اهمیت است به طوری که این کشور در اواخر سال 2018 رشد 0.8 درصدی در زمینه اقتصادی را اعلام کرده است این رشد در دهه‌های گذشته تنها به وضعیت 0.2 رسیده بود اما در سال 2018 رشد اقتصادی در این کشور وضعیت درستی داشته است. به طور کلی کشور سن مارینو در لیست کشورهای قدرتمند اقتصادی بوده که زیر شاخه ایتالیا محسوب می‌شود.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: San Marino عربی: سان مارينو
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری پارلمانی
 • زبان های رایج: انگلیسی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: یورو 1.1 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 0039
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 151
 • پایتخت: سن مارینو
 • زبان های رسمی: ایتالیایی، سامارینیز
 • جمعیت: بیش از 33.870 در سال 2019
 • منطقه زمانی: (GMT+2)
 • دامنه اینترنتی: .sm
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 48.141 میلیارد دلار

سفر به سان مارینو

از سوی هواشناسی های صورت گرفته شرایط آب و هوای کشور سن مارینو مدیترانه‌ای اعلام شده است به این ترتیب که دارای تابستان‌های گرم و زمستان های معتدل است و البته که گاهاً شاهد بارش باران در فصل تابستان نیز در این کشور هستیم که شرایط خاص خود را دارد. در فصل بهار در این کشور دمای هوا در طول روز 17 درجه است که در طول شب دما به مرز 8 درجه می‌رسد و به طور کلی شرایط مخصوص خود را دارد. در فصل تابستان در این کشور دمای هوا 26 درجه برای روز و در حدود 17 درجه برای شب اعلام شده است. در طول پاییز این کشور در حدود 20 درجه برای روز است و روزهای پاییزی در کشور سن مارینو بسیار گرم و مطبوع است. سفر زمینی به کشور سن مارینو در بین شهرهای مختلف این کشور صورت می‌گیرد که بسیار دل‌انگیز است البته که بیشترین پروازها به مقصد کشور سن مارینو از فرودگاه بین‌المللی فدریکو فلینی است.

سفر به سان مارینو

زندگی در سان مارینو

کشور سن مارینو منطقه‌ای در بخش جنوب اروپا است و در شبه جزیره ایتالیا قرار دارد این کشور در بخش شرقی کوه‌های آپنین قرار دارد. و پایتخت آن نیز شهری هم نام با سن مارینو است. سن مارینو سومین کشور اروپا است و در دل ایتالیا قرار دارد. کوه تیتانو دارای بلندای 749 متری است و از بلندترین مکان‌های سن مارینو محسوب می‌شود. در این کشور آب و هوای مدیترانه‌ای دیده می‌شود تابستان‌های سن مارینو گرم و زمستان‌های آن معتدل است. وضعیت جهانگردی در سن مارینو به طور کلی بهتر از دوره‌های گذشته است. وضعیت حقوق متوسط در کشور سن مارینو طبق آخرین اطلاعاتی که در سال 2019 به دست ما رسیده است در حدود 2500 یورو ارزیابی شده است، مشخص است که افراد در کشور سن مارینو برای دریافت حقوق به طور کلی دو دسته قرار دارند. گروه اول افرادی هستند که در شهرهای غیر از مرکز استان و یا شهرهای توریستی تجاری زندگی می‌کنند این افراد درآمد کمتر و به طبع هزینه کمتری دارند البته که این افراد هزینه‌های زندگی در کشور سن مارینو را به صورت دوره‌ای در نظر می‌گیرند.

زندگی در سان مارینو

مهاجرت به سان مارینو

مهاجرت به کشور سن مارینو به طور کلی بر اساس شواهد مختلفی دیده می‌شود، به عنوان مثال آمار مهاجرانی که به قصد کارآفرینی سن مارینو را انتخاب کرده اند 22 درصد رشد داشته است و دولت سعی به حمایت از گروه کارآفرین در خاک کشور سن مارینو دارند. از یاد نبرید که روند مهاجرتی به سن مارینو در صورتی پیش‌بینی شده است که دولت بتواند از صندوق‌های مالی مشخصی در زمینه حمایت به افراد استفاده نماید. جوانان در رده‌های سنی بالای 20 الی 36 سال معتقد هستند که تحصیل در سن مارینو یک تیر و دو نشان است، یعنی هم تحصیل به نحو احسنت صورت می‌گیرد و هم مسیر ویزای کاری سن مارینو به شکل روتینی ارزیابی می‌شود این روال سبب شده است که رشد مهاجرت تحصیلی در سن مارینو در سال 2019 و 2020 به نسبت سال‌های گذشته بیشتر باشد. ثبت شرکت در کشور سن مارینو از روش‌های بسیار خوب است که می‌تواند روند اقامت کشور سن مارینو را برای شما بسیار کوتاه‌تر نماید. در این زمینه شما در طی 10 الی 12 ماه می‌توانید شرکت خود را به ثبت برسانید.

مهاجرت به سان مارینو

تحصیل در سان مارینو

تحصیلات دوره ابتدایی در کشور سن مارینو از سن 5 سالگی آغاز می‌شود و مدت زمان آن 5 سال است. بعد از دوره ابتدایی 5 ساله دانش آموز وارد دوره متوسطه می‌شود و به آن Media گفته می‌شود این دوره بر پایه ریاضیات و علوم ارزیابی شده است و از اهمیت ویژه‌ای برخوردار خواهد بود. بعد از سپری کردن دوره‌های 5 ساله ابتدایی در این کشور و پس از اینکه دوره‌های سه ساله متوسطه سپری شد دانش آموز می‌بایست در یک سری از امتحانات داخلی به نتیجه خوبی دست یابد. پس از دوره‌های 5 ساله ، دوره سه ساله‌ای شکل می‌گیرد که معادل با راهنمایی است و به نوعی سوپریور گفته می‌شود و شامل امتحانات کتبی نیز خواهد بود. همه دانش آموزان باید در امتحانات نهایی در سن مارینو که به صورت سراسری برگزار می‌شود شرکت نمایند و در صورتی که قبولی شکل گرفت می‌توانند دیپلم دبیرستان خود را اخذ کنند. در نظام آموزشی این کشور مدارک مشخصی رویت شده است.

تحصیل در سان مارینو