x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
سنگال

سنگال

کشور سنگال در لیست کشورهای کم ارتفاع قرار دارد و بخش زیادی از آن توسط علفزارها پوشانده شده است. فضای آب و هوایی این کشور به طور کلی معتدل است و می تواند شرایط گرم و خشکی را شکل دهد. بلندترین نقطه کشور سنگال نیز در مناطق نپن دیاخا رویت شده است. بخش های شمال و شمال شرق کشور سنگال در نزدیکی صحرای آفریقایی قرار دارند و که جو هوایی به صورت نیمه بیابانی و گرم و خشک است.

سنگال در آفریقای غربی قرار دارد و البته که در حاشیه های اقیانوس اطلس دیده می شود. مساحت این کشور  196190 کیلومتر مربع اعلام شده است. این کشور فضای ارتفاعی مشخصی دارد و بیشتر وسعت آن توسط علفزارهای ساوان پوشیده شده است.

سهم بخش های اقتصادی در تولید ناخالص داخلی در این کشور در فضای کشاورزی 9.17 درصد و در بخش های صنعتی 3.25 درصد و در بخش خدمات نیز 8.56 درصد اعلام شده است.  ظرفیت تولید انرژی الکترونیکی در این کشور به 2.1 میلیارد کیلووات ساعت رسیده است.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Senegal عربی:السنغال
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: نوعی جمهوری
 • زبان های رایج: زبان های ولوف
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: فرانک سنگال
 • پیش شماره تلفن: 00221
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 61
 • پایتخت: داکار
 • زبان های رسمی: فرانسوی
 • جمعیت: بیش از 12861000 نفر در سال 2019
 • منطقه زمانی: (GMT+3)
 • دامنه اینترنتی: .sn
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از USD 1,033.07

سفر به سنگال

کشور سنگال دارای آب و هوای استوایی است به طوری که برخی از بخش های این کشور آب و هوای خشک داشته و برخی دیگر از بخش ها هوا معتدل است. فصل خشک در کشور سنگال از ماه اکتبر آغاز می‌شود و تا ماه ژوئن ادامه دار است. در بخش های مرتفع و سواحل ای کشور آب و هوای معتدل رویت می‌شود. در استپ ها شرایط گرم و خشک رویت می‌شود و البته که وضعیت گرم و خشک در این کشور در زمینه آب و هوایی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. دریاچه رتبا یکی از جاذبه های گردشگری بسیار جذاب در کشور سنگال است که در لیست مکان های طبیعی این کشور محسوب می‌شود. دریاچه رتبا جذابیت های زیادی دارد به طوری که در طول سال بیش از 2 میلیون نفر از این دریاچه زیبا دیدن می‌کنند. یکی از مهمترین دلایلی که مردم علاقه دارند از این بخش دیدن کنند رنگ زیبای آن است که در هیچ جای دنیا مشاهده نخواهید کرد. این دریاچه طبیعی است و همینطور موضوع سبب شده است که به همه دنیا شناسانده شود. این دریاچه تنها یک ساعت از پایتخت کشور سنگال یعنی شهر زیبای داکار فاصله دارد.

سفر به سنگال

زندگی در سنگال

کشور سنگال که نام رسمی آن جمهوری سنگال است در بخش غربی آفریقا قرار دارد. پایتخت این کشور داکار نامیده می‌شود. کشور سنگال نه چندان پهناور است و نه موقعیت راهبردی قوی دارد اما در سیاست قاره آفریقا بسیار عالی عمل کرده است. مردم کشور سنگال به زبان های فرانسوی و همینطور زبان ولوف صحبت می‌کنند و البته که این کشور به نوبه خود توانسته از نظر منطقه زمانی نیز مورد مطالعه قرار بگیرد.افرادی که در یک آپارتمان 85 متری زندگی می‌کنند نیاز به پرداخت هزینه برق و آب و گاز به میزان 79.115.38 CFA دارند مشخص است که این هزینه به نسبت گذشته ارزیابی درستی داشته است. یک دقیقه صحبت با تلفن 133.33 CFA است و برای اینترنت در CFA نیاز است که 36414.29 CFA هزینه در نظر گرفته شود. در صورتی که بخواهید در یک باشگاه ثبت نام داشته باشید می بایست حداقل 27000.00 CFA هزینه کنید و البته که هزینه میز تنیس در این کشور برای یک ساعت آخر هفته نیز 5.000.00 CFA است. برای دریافت ویزای سرمایه گذاری، کاری، تحصیلی و ... در کشور سنگال بهتر است مدارک زیر را تهیه کنید. نیاز به اصل پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه دارید.

زندگی در سنگال

مهاجرت به سنگال

برای ثبت شرکت در کشور سنگال باید مدارک لازم را تهیه کنید. نیاز است که همه فرم های درخواست شده از سوی سفارت کشور سنگال را تکمیل کنید بهتر است بر طبق بیانیه ای ثابت کنید که قصد دارید نیروهای کاری استخدام کنید تعداد این افراد هرچه بیشتر باشد تأثیر بیشتری خواهد داشت. پس از آن می‌بایست گواهی تأیید شده ای توسط وزارت کار داشته باشید که بر طبق این گواهی مشخص می شود که شرایط کاری در کشور سنگال چقدر برای شما ارزشمند است. کشور سنگال در زمینه تولید مواد غذایی بسیار خوب ظاهر شده است در این کشور تولید مواد غذایی اغلب به صورت ارگانیک است و محصولات غذایی در کشور سنگال بیشتر از فضای کشاورزی ارزیابی می‌شود. همینطور مردم این کشور در زمینه فراورده های غذایی رضایت بالای 52 درصد دارند. دولت کشور سنگال وضعیت خدمات کشور سنگال را تغییر داده است، خدمات این کشور به طور کلی بر اساس شرایط سرانه بهبود داشته است اما هنوز هم راه زیادی نیاز است تا وضعیت خدماتی این کشور با تغییراتی همراه باشد.

مهاجرت به سنگال

تحصیل در سنگال

دبستان در کشور سنگال از دوره 7 الی 12 سال است و سیستم آموزشی ابتدایی در این کشور شش سال تحصیلی به سه چرخه دو ساله تبدیل کرده است و در نهایت دانش آموز گواهی تکمیل مقدماتی CFEE دریافت خواهد کرد و یک آزمون ورودی نیز به مسیر تحصیلی وی افزوده می شود دبستان در این کشور اولویت تحصیلی مخصوصی دارد و دانش آموز باید این مسیر تحصیلی را به صورت جدی دنبال کند برای تحصیل دبستان در کشور سنگال نیاز است که عملکرد های سیستم آموزشی دقیق پیش بینی شود مشخص است که چرخه های سه ساله تحصیلی تحصیل را با کیفیت و امکانات بهتری همراه می سازد. بورسیه تحصیلی labeces یکی از بهترین بورسیه های تحصیلی برای کشور سنگال است که محل تحصیل این بورسیه هم در کشور سنگال و هم در دانشگاه پاریس کشور فرانسه است. این بورسیه تحصیلی برای رشته علوم کامپیوتر و ارتباطات در نظر گرفته شده است و هدف متوسطه این بورسیه رسیدن به دوره تحصیلی PHD بوده که می بایست روند تحصیلی مشخص تری را شامل شود. این کمک هزینه تحصیلی به متقاضی این امکان را می دهد که برنامه تحصیلی خود را به صورت دقیق و درست در نظر بگیرد.

 

 

 

تحصیل در سنگال