x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

صربستان

کشور صربستان دارای آب و هوای قاره ای است به طوریکه دارای 4 فصل متفاوت است. متوسط دمای هوا در شهر بلگراد که پایتخت صربستان است در حدود 12 درجه اعلام شده است. این کشور دارای تابستان های گرم و زمستان های بسیار سرد است به طوریکه تحت تأثیر توده هوای سرد از سمت سیبری است. توده هوای گرم از طرف مدیترانه کشور صربستان را تحت تأثیر قرار می دهد.شهر بلگراد پایتخت صربستان است و بزرگترین شهر در صربستان است این شهر اصلی ترین جاذبه های دیدنی صربستان محسوب می شود و به طور کلی دارای مکان های تاریخی و بسیار زیبایی است در نظر داشته باشید که در طول سال فستیوال های موسیقی و همینطور نمایشگاه های وسیعی در این شهر دیده می شود. موزه ملی در این شهر یکی از مکان های دیدنی خاص محسوب می شود.شد اقتصادی در کشور صربستان در سه ماهه اول سال 2019 به ارزش 4.5 درصد به صورت سالانه افزایش داشته است که این رقم در ماه اول سال 2020 بیشتر شده است. 

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Serbia عربی: صربيا
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری مشروطیت ، پارلمانی
 • زبان های رایج: مجارستانی،آلبانی،کرواسی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: دینار هر دینار0.0095 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 00381
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 127
 • پایتخت: بلگراد
 • زبان های رسمی: صربیایی
 • جمعیت: بیش از 7 میلیون در سال 2018
 • منطقه زمانی: GMT+2 . Utc+1(cet)
 • دامنه اینترنتی: .rs
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 43.41 میلیارد دلار آمریکا

سفر به صربستان

سفر به صربستان، شما را با تمدنی کهن و شش هزار ساله در اروپا که دارای تاریخی پرفراز و نشیب بوده است، آشنا می‌کند. صربستان یا serbia کشوری در شبه جزیره بالکان در جنوب شرقی اروپا است. همچنین این کشور به موسیقی، کنسرت، رقص و فولکلور مشهور است. اکثریت صرب‌ها، ساکن کشور مادری صربستان و همچنین کوزوو، بوسنی و هرزگوین، کرواسی و مونته نگرو هستند.در حال حاضر صربستان یک جمهوری پارلمانی است و سیاست صربستان در چارچوب یک دموکراسی پارلمانی عمل می‌کند.زبان رسمی این کشور زبان صربی است. زبان صربی بخشی از زبان اسلاوی است که از مجموعه زبان‌های هند و اروپایی ریشه گرفته است.ارز رسمی صربستان Serbian dinar است. واحد پول کشور دینار صربستان (RSD) است. یک دلار برایر با 103.72 دینار صربستان است. پنج پارک ملی در صربستان وجود دارد: Djerdap، Fruska gora، Sar Planina، Kopaonik و Tara

این کشور در نواحی شمالی دارای فلات و در نواحی جنوبی کوهستان‌هایی برای فعالیت‌های ورزشی مثل اسکی دارد.

سفر به صربستان

زندگی در صربستان

صربستان کشوری در شبه جزیره بالکان است و در بخش جنوب شرقی اروپا قرار دارد. پایتخت صربستان شهر زیبای بلگراد است. یکی از شغل های بسیار پر درآمد در کشور صربستان فعالیت در زمینه هوش مصنوعی در روال بخش های دارویی و درمان است، این بخش درآمد بالایی را شامل می شود به طوریکه در لیست دروس یادگیری عمیق و یادگیری ماشین قرار دارد و دیده شده است که 115.06 دلار در ساعت نیز درآمد دارد . هزینه های زندگی در کشور صربستان به این صورت است که اگر شما یک وعده غذا در رستوران ارزان قیمت را انتخاب نمایید در حدود 4 یورو هزینه در بر دارد، این در حالی است که وعده غذایی دو نفره در یک رستوران متوسط 16 یورو اعلام شده است. حمل و نقل در کشور صربستان ارزان است . تاکسی های عادی در این کشور 1.5 یورو هزینه در بر دارد.

زندگی در صربستان

مهاجرت به صربستان

 مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری است، سرمایه گذاری در کشور صربستان دسته بندی های مختلفی دارد و اینطور که مشخص شده است سرمایه گذاری در این کشور می تواند به صورت مستقیم و غیر مستقیم نیز صورت بگیرد و در این زمینه نیز آمار مهاجران بالا اعلام شده است. ویزای تایپ c از نوع اقامت کوتاه محسوب می شود و 90 روزه است و ویزای نوع d بلند مدت و بیش از 90 روز تا 180 روز محسوب می شود.میانگین سرمایه مورد نیاز برای سرمایه گذاری در صربستان 132 هزار یورو است، از این کمتر هم می شود سرمایه گذاری نمود اما پلن اقتصادی شما در میزان هزینه کمتر از این موضوع عموماً مورد تأیید قرار نمی گیرد.در نظر داشته باشید که ازدواج در صربستان باید به صورتی باشد که افراد بتوانند ثابت نمایند که در یک فضای صحیح قرار است زندگی مشترک داشته باشند، گاهاً سوالاتی که در روز مصاحبه پرسیده می شود انقدر سخت و پیچیده است که قطعاً اگر نیت شما مثبت نباشد دستتان رو می شود.

مهاجرت به صربستان

تحصیل در صربستان

هزینه تحصیل در صربستان در برخی از رشته های دانشگاهی در این کشور نسبتاً زیاد است و دانشجویان گاهی مجبور می شوند برای تأمین هزینه های خود به کار دانشجویی بپردازند. صربستان یکی از کشورهای اروپایی است که از شرایط ایده‌آل برای زندگی، کار و تحصیل برخوردار است. به دلیل سطح بالای آموزش عالی در کشور صربستان، بسیاری از دانشجویان خارجی تمایل به تحصیل در این کشور را دارند.برای ثبت نام در دانشگاه های صربستان علاوه بر مدارک شخصی و هویتی، دانشجویان باید ریزنمرات سالهای قبل، مدرک تحصیلی، سوابق علمی و پژوهشی خود را به دانشگاه ارائه دهند، داشتن ویزای تحصیلی صربستان برای دانشجویان بین المللی نیز لازم و ضروری است. رشته های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه بلگراد در کشور صربستان از محبوبیت ویژه ای برخوردار هستند.دروس دانشگاهی در دانشگاه های صربستان به زبان انگلیسی تدریس می شوند اما تسلط به زبان صربستانی می‌تواند برای دانشجویان، امتیاز بزرگی محسوب شود.

تحصیل در صربستان