x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
سومالی

سومالی

کشور سومالی در سواحل شرق آفریقا و بر روی خط استوا قرار دارد به طوری که قسمت شمالی آن بین خلیج عدن در قسمت شمالی قرار دارد. این کشور به همراه جیبوتی در شاخص آفریقا قرار گرفته است. مرزهای شمالی این کشور در بخش های شمال غربی قرار دارد در غرب این کشور اتیوپی قرار دارد. طول خط ساحلی در این کشور بیش از 3025 کیلومتر است بیشترین ساحل در بین کشورهای آفریقایی ارزیابی شده است. به طور کلی کشور سومالی دارای وسعت در حدودی 637657 کیلومتری است. بخش های شمالی کشور سومالی دارای تپه های زیادی است و ارتفاع بسیاری از سطح دریا دارد که بین 900 الی 2100 متر در نوسان است. بانک هایی که با دولت های مرکزی تحت حمایت های یارانه‌ای هستند فضای دقیق و درستی را طی کرده‌اند. در کشور سومالی کشاورزی مهمترین بخش های فعالیت اقتصادی محسوب می‌شود در حدود 40 درصد از درآمد صادراتی را به خود اختصاص داده است.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Somali عربی:الصومال
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
 • زبان های رایج: لهجه های محلی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: دلار آمریکا معادل با 0.000024 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 00252
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 17
 • پایتخت: موگادیشو
 • زبان های رسمی: سومالی
 • جمعیت: بیش از 14.74 میلیون نفر در سال 2019
 • منطقه زمانی: (GMT+3)
 • دامنه اینترنتی: .so
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 7.369 billion USD

سفر به سومالی

سومالی کشوری است که در منطقه شاخ آفریقا، در شمال شرق قاره آفریقا واقع شده‌است. نام قدیمی این کشور، جمهوری دموکراتیک سومالی بود. کشور سومالی Somalia یک کشور ساحلی است که در غرب با اتیوپی، در شمال و ناحیه غربی با جیبوتی، در جنوب غرب با کنیا، مرزهای خاکی و از شمال با خلیج عدن و در شرق با اقیانوس هند مرز آبی دارد.
در اطلاعات تاریخی سفر سومالی می­خوانید که سومالی در تاریخ ۲۶ ژوئن سال ۱۹۶۰ از سرپرستی پادشاهی انگلستان اعلام استقلال نمود. از آن سال طی دوره هایی تا سال 1991 کودتاهای مختلفی در این کشور صورت گرفت. در طی سال‌های ۱۹۹۱ و ۱۹۹۲، در کنگره متحد سومالی، شکاف‌هایی ایجاد شده و باعث شروع جنگ داخلی به خصوص در نواحی موگادیشو گردید. کنترل بخش کوچکی از سومالی به عهده دولت موقت ملی گذاشته شده ‌است. سومالی لند در شمال غربی سومالی، در سواحل جنوبی خلیج عدن قرار دارد و در سال 1991 استقلال خود را از دولت شکست خورده سومالی اعلام کرد، اما اکثر کشورهای جهان، این اعلامیه را نادیده گرفته‌اند. نام‌های مشابهی در تاریخ استعمار نیز ریشه دارد.

سفر به سومالی

زندگی در سومالی

کشور سومالی شاخ آفریقا محسوب می‌شود این کشور توانسته با 637 هزار کیلومتر مساحت یکی از بهترین کشورهایی آفریقایی برای گردشگری باشد این کشور از سمت غرب با اقیانوس هند همسایه است. بخش های شمالی این کشور نیمه بیابانی است و دارای ارتفاعات گسترده‌ای است این کشور دارای یک سری نقاط مشخص است به طوری که نواحی ساحلی خشک و شنی دارد و برای نقاط جنوبی این کشور موقعیت جلگه ای گزارش شده است. این کشور از خط استوا عبور کرده است و دارای آب و هوای گرم و مرطوب است. این کشور توانست در سال 1960 استقلال خود را اعلام نماید. کشاورزی یکی از مهمترین نقش های اقتصادی محسوب می شود در این کشور اقتصاد جنبه های بالایی دارد به هر روی پرورش احشام در این کشور 40 درصد بوده و تولید ناخالص داخلی را شامل می‌شود. شما برای بخش اقتصادی این کشور باید درآمدهای 65 درصدی داشته باشید در هر صورت در این کشور در زمینه صادرات نیز سود اقتصادی بالایی داده شده است از سوی دیگر موز دومین جایگاه از نظر اقتصادی در کشور سومالی محسوب می شود اقلام صادراتی در این کشور بیشتر شامل موز است و از سوی دیگر این میوه دارای طعم بسیار عالی است.

زندگی در سومالی

مهاجرت به سومالی

ما یکی از روش های خوب مهاجرت به کشور سومالی را سرمایه گذاری می‌دانیم در این روش شما باید بتوانید یک رویکرد دقیق اقتصادی داشته باشید شما نیاز به ورود سرمایه زیادی به کشور سومالی ندارید در واقع موقعیت اقتصادی کشور سومالی بسیار بد است و اگر بتوانید یک درصد وضعیت اقتصادی کشور سومالی را بهبود دهید در این بین موفق می‌شوید در مسیر اقتصادی داشتن اعتبارات اقتصادی و ایده اقتصادی اهمیت زیادی دارد. وضعیت اقتصاد کشور سومالی غیر رسمی است اما شرایط سالمی را دنبال کرده است این کشور توانسته رویکرد اقتصاد غیر رسمی خود را بهبود دهد و در نهایت بر اساس اصول دامداری و مشخصی فضای بهبود یافته ای برای سرمایه گذاران در نظر بگیرد. کشور سومالی در زمینه انتقال سرمایه و پول کمی عجیب است به طوری که آمارهای دولتی این کشور نشان می‌دهند که می‌بایست درصد اقتصادی کشور سومالی اندازه گیری شده باشد به هر روی مهاجرپذیری کشور سومالی به نسبت گذشته تنها 1 درصد رشد داشته و نرخ رشد واقعی این کشور برای ده سال گذشته 2 درصد ارزیابی شده است کشور سومالی در لیست کشورهایی قرار دارد که موقعیت اتاق بازرگانی خود را نیز تغییر داده است.

مهاجرت به سومالی

تحصیل در سومالی

در حدود 15 درصد از بودجه کشور سومالی در راستای وزارت آموزش و پرورش در نظر گرفته می‌شود و مسئولیت آموزش و پرورش در این زمینه بررسی می‌شود موقعیت تحصیلی در این کشور بر اساس وزارت آموزش و پرورش بررسی شده است. وزارت آموزش و پرورش مسئولیت توسعه و مدیریت نیازهای آموزشی منطقه را بر عهده دارد به طوری که سیستم آموزشی این کشور شامل دو بخش است که هشت سال آموزش ابتدایی را شامل می‌شود که 4 سال آموزش ابتدایی پایین و 4 سال آموزش ابتدایی بالاتر است و برای 4 سال نیز آموزش متوسطه ارزیابی می‌شود. تحصیلات دانشگاهی به طور متوسطه در این کشور 4 سال است و سیستم 2-4-4-4 برای آن ارزیابی شده است. در این کشور یک سری بخش های خصوصی و غیر رسمی نیز برای آموزش رویت شده است. رشته محیط زیست در لیست رشته های خوب در کشور سومالی قرار گرفته است این رشته در گروه مهندسی قرار دارد اما افرادی که ریاضی و تجربی را پشت سر گذاشته اند برای ورود به این رشته تحصیلی مجاز هستند. این رشته تحصیلی با روحیات افراد مختلفی سازگار است و به طور کلی در لیست رشته هایی با گرایش های مختلف قرار گرفته است از سوی دیگر در بازار کار کشور سومالی این رشته می‌تواند یک انتخاب خوب محسوب شود. رشته محیط را می توان به صورت تلفیقی با رشته زیست شناسی و شیمی و نقشه برداری و اقلیم شناسی دنبال کرد.

تحصیل در سومالی