x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
سورینام

سورینام

کشور سورینام یک کشور کوچک است و در شمال آمریکای جنوبی قرار دارد. این کشور از نظر جمعیت و مساحت کوچک‌ترین کشور در آمریکا جنوبی محسوب می‌شود. کشور سورینام با گویان و فرانسه از سمت شرق، با برزیل از سمت جنوب و با اقیانوس اطلس از سمت شمال هم‌مرز است. این کشور در دوره‌های گذشته تحت اشغال پادشاهی هلند بوده است و مشهور به گویان هلند بود اما در سال 1975 استقلال این کشور به شکل واقعی صورت گرفت. قسمت شمالی، زمین‌های پست ساحلی است و در آن ها کشاورزی رایج است و موقعیت خوبی دارد بیشترین جمعیت سورینام در جای خود قرار می‌دهد. در بخش جنوبی این کشور جنگل‌های استوایی دیده می‌شود. موقعیت حکومتی در کشور سورینام بر پایه ریاست جمهوری است رئیس جمهور در این کشور رئیس حکومت است و موقعیت مخصوص خود را دارد از سوی دیگر او ریاست دولت را نیز در نظر گرفته است و توانسته وضعیت سیاسی دقیقی در کشور سورینام داشته باشد. او و معاونش با رای نمایندگان شورای ملی برای دوره‌های 5 ساله انتخاب می‌شود. شورای ملی رکن قانون‌گذاری در این کشور شامل 51 کرسی است. نمایندگان در این کشور برای دوره‌های 5 ساله بررسی شده‌اند. سیاست در کشور سورینام موقعیت مخصوصی دارد مثلاً برخی از بخش‌های سیاسی به صورت جداگانه فعالیت دارند این رویت سبب شده است سیاست در کشور سورینام کمی عجیب به نظر برسد.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Suriname country عربی: سورينام البلد
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
 • زبان های رایج: انگلیسی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: دلار سورینام
 • پیش شماره تلفن: 00597
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 81
 • پایتخت: پاراماریبو
 • زبان های رسمی: هلندی
 • جمعیت: بیش از 563,40 نفر در سال 2019
 • منطقه زمانی: (GMT-3)
 • دامنه اینترنتی: .sr
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 3.324 billion USD

سفر به سورینام

سفر به سورینام، سفر به کشوری است که به دلیل داشتن نیلوفرهای آبی و ارکیده معروف است. کشور کوچک سورینام Suriname در شمال شرقی آمریکای جنوبی واقع شده است. کشورهای گویان فرانسه از سمت غرب و گویان از جهت شرق با سورینام هم‌مرز هستند.
در اطلاعات تاریخی سفر به سورینام می­خوانید که سه هزار سال پیش از میلاد بومیان آمریکایی در سورینام اقامت گزیدند. در قرن هفدهم میلادی، هلند کنترل سورینام را به دست آورد و این کشور را جزو مستعمرات خود قرار داد، به طوریکه در گذشته برای مدت زمانی، نام آن گویان هلند بوده است. در آن زمان تا سال 1873 نظام برده‌داری در این کشور توسط هلندی­ها برقرار بود و پس از انحلال سیستم برده‌داری، کارگرانی از اندونزی امروزی برای کار به این کشور می­آمدند.
در سال 1954 سورینام دارای دولت گردید ولی وزارت خارجه در دست هلند بود، پس از مذاکرات فراوان، سرانجام در 25 نوامبر ۱۹۷۵ این کشور به استقلال رسید.
اکثر جمعیت در قسمت شمالی کشور زندگی می‌کنند که زمین‌های پست ساحلی در این ناحیه گسترده‌اند. قسمت جنوبی کشور از جنگلهای بارانی استوایی پوشیده شده که اقوام ساواناها با جمعیت کم در امتداد مرز برزیل، در این نواحی سکنی دارند. از جاذبه‌های طبیعی سفر به سورینام، پارک ملی کوپنام و ویاویا است که در نواحی ساحلی پارک ملی قرار دارد. یکی از بزرگترین دریاچه‌های جهان در این کشور واقع شده که نام آن  دریاچه وان بلومشتین میر است.

سفر به سورینام

زندگی در سورینام

سورینام کوچکترین کشور مستقل در آمریکای جنوبی است. واقع در سپر گویانا، عمدتا بین عرض های جغرافیایی 1 درجه و 6 درجه سانتی گراد، و طول جغرافیایی 54 درجه و 58 درجه سانتی گراد قرار دارد . این کشور را می‌توان به دو منطقه اصلی جغرافیایی تقسیم کرد. منطقه ساحلی شمالی و دشتی (تقریباً بالاتر از خط آلبینا-پارانام-واژنینگن) کشت شده است و بیشتر مردم در اینجا زندگی می‌کنند. قسمت جنوبی شامل جنگلهای بارانی گرمسیری و ساکنان کمبود ساکن در امتداد مرز با برزیل است که حدود 80٪ سطح زمین سورینام را در بر می‌گیرد. اقتصاد سورینام در صنعت معدن حاکم است و صادرات نفت و طلا حدود 85 درصد صادرات و 27 درصد از درآمد دولت را شامل می‌شود. این امر اقتصاد را در برابر نوسانات قیمت مواد معدنی بسیار آسیب پذیر می‌کند. افت جهانی قیمت کالاهای بین المللی و قطع معدن آلومینیوم در سورینام باعث کاهش چشمگیر درآمد دولت و درآمد ملی در طی چند سال گذشته شد. در نوامبر سال 2015، یک شرکت بزرگ آلومینیوم آمریکایی فعالیت معدنکاری خود را در سورینام پس از 99 سال بهره‌برداری قطع کرد. 

 

زندگی در سورینام

مهاجرت به سورینام

براساس گزارش سرمایه‌گذاری جهانی UNCTAD کشور سورینامی در سال 2019 ، میزان ورود مستقیم به سرمایه‌گذاری مستقیم از 161 میلیون دلار در سال 2017 به 190 میلیون دلار در سال 2018 افزایش یافته است در حالی که سهام فعلی FDI فعلی در همان سال 2.1 میلیارد دلار تخمین زده شده است.  ثبت نام تجاری سورینام توسط اتاق تجارت و صنعت سورینام اداره می‌شود. خرید خانه در سورینام و گرفتن اقامت ممکن نیست. سورینام مطابق معیارهای مختلفی که توسط Global Finance مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است، "ستاره FDI رو به رشد" است . طلا، بوکسیت و نفت بخشهای اصلی جذب ناخالص داخلی هستند. سرمایه‌گذاری‌های اخیر نیز در روغن نخل انجام شده است.  کشورهای اصلی سرمایه‌گذار ایالات متحده، بلژیک و هلند هستند. گردشگری نیز ممکن است obtian ویزای قبل از ورود برای اهداف دیگری غیر از گردشگری (مانند جلسات تجاری)، یک شهروند آمریکایی باید دارای گذرنامه معتبر ایالات متحده، ویزای معتبر سورینامی و در صورت مسافرت با هواپیما بلیط برگشت باشد. ویزا باید قبل از ورود به سورینام دریافت شود.

مهاجرت به سورینام

تحصیل در سورینام

میزان سواد بزرگسالان در کشور سورینامی تقریباً 89.6٪ است. مؤسسات آموزش معلمان، مدارس متوسطه و دانشکده‌های فنی مدارک را ارائه می‌دهند.  پرستاران و تکنسین‌های دندانپزشکی در رابطه با دانشکده پزشکی آموزش دیده‌اند، اما استانداردها با مواردی که در کشورهای پیشرفته‌تر یافت می‌شود برابر نیست. دانشگاه آنتون د کوم  در پاراماریبو دارای دانشکده‌های پزشکی، حقوق، منابع طبیعی و علوم اجتماعی و فنی است.  با این حال، انتقال اعتبار دوره‌های فردی به ایالات متحده و از ایالات متحده دشوار است، اگر بعید به نظر نرسد. ثبت‌نام برای افراد غیر هلندی نیز بسیار دشوار است این ایالت مستقل به جمهوری سورینام معروف است و در ساحل شمال شرقی اقیانوس اطلس آمریکای جنوبی واقع شده است.  به طور کلی، این کشور چیزهای زیادی از جمله رودهای خروشان، جنگلهای بارانی گرمسیری، تنوع قومی و بخش‌هایی از تاریخ استعمار هلند را ارائه می‌دهد.

تحصیل در سورینام