دانشگاه کشاورزی چین

مقدمه

دانشگاه کشاورزی چین

دانشگاه کشاورزی چین ( مخفف CAU، چینی: 中国 农业 大学؛ پینیین: Zhōngguó Nóngyè Dàxué؛农大 / Nóngdà) دانشگاهی در پکن، جمهوری خلق چین است که در زمینه‌های کشاورزی، زیست‌شناسی، مهندسی، دامپزشکی، اقتصاد، مدیریت، علوم انسانی و علوم اجتماعی دانشجو می‌پذیرد. این دانشگاه در سال 1995 از طریق ادغام دانشگاه کشاورزی پکن و دانشگاه مهندسی کشاورزی پکن شکل گرفت. در حال حاضر حدود 12،500 دانشجو در مقطع کارشناسی و 7،000 دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه CAU وجود دارد. سالن ورزشی جدید میزبان مسابقات کشتی فرنگی در طول بازی‌های المپیک تابستانی 2008 بود. CAU یک وزارت آموزش‌وپرورش چین است که یک کلاس درجه دو دانشگاه درجه‌یک است و به‌عنوان بخشی از پروژه 985 برای ایجاد دانشگاه‌های کلاس جهانی در چین و پروژه 211 برای بالا بردن استانداردهای تحقیقاتی دانشگاه‌ها تعیین شده است.

دانشگاه کشاورزی چین یک دانشگاه جامع با ویژگی‌های متمایز و موقعیت غالب در علوم کشاورزی تشکیل داده است. گروه‌های قوی رشته‌ها در CAU عبارت‌اند از: کشاورزی و علوم زیستی، منابع و علوم محیطی، اطلاعات و کامپیوتر، مهندسی کشاورزی و اتوماسیون و همچنین اقتصاد، مدیریت و علوم اجتماعی.

 در این دانشگاه 18 کالج رشته‌های مختلفی را شامل می‌شوند، ازجمله کشاورزی، دام، مهندسی، زیست‌شناسی و بیوتکنولوژی، منابع و محیط‌زیست، علوم، اقتصاد، مدیریت، حقوق، ادبیات، پزشکی و فلسفه. علاوه بر این، دانشکده تحصیلات تکمیلی و کالج آموزش مداوم نیز در این دانشگاه تأسیس شدند.

دانشگاه کشاورزی چین یکی از برترین دانشگاه‌های دولتی در پکن، سرزمین اصلی چین است. در رتبه‌بندی جهانی QS 2021 در رتبه 701-750 قرار دارد.

تاریخچه دانشگاه

تاریخچه دانشگاه کشاورزی چین را می‌توان در سال 1905 جستجو کرد که دانشکده کشاورزی در دانشگاه امپراتوری سابق پکن تأسیس شد.

 دانشگاه کشاورزی پکن (BAU) در سپتامبر 1949 از طریق ادغام کالج کشاورزی دانشگاه پکن، کالج کشاورزی دانشگاه Tsinghua و کالج کشاورزی دانشگاه شمال چین تشکیل شد. BAU توسط شورای ایالتی به‌عنوان یکی از شش دانشگاه مهم ملی و همچنین یکی از ده دانشگاه اصلی در ساخت و پیشرفت بیشتر ذکر شد. در اکتبر 1952، گروه ماشین‌آلات کشاورزی BAU، کالج ماشین‌آلات کشاورزی شمال چین و مدرسه مکانیزاسیون کشاورزی وزارت کشاورزی با هم ادغام شدند و دانشکده کشاورزی مکانیزه پکن را تشکیل دادند که در ژوئیه 1953 به موسسه مکانیزاسیون کشاورزی پکن (BAMI) تغییر نام داد. BAMI در اکتبر 1960 توسط شورای دولتی به‌عنوان یکی از 64 دانشگاه کلیدی ملی ذکر شد و سپس در سال 1985 مجدداً به‌عنوان دانشگاه مهندسی کشاورزی پکن (BAEU) نام‌گذاری شد.

آمار و اطلاعات دانشگاه

تعداد دانشجویان و اعضای هیئت‌علمی:

 • دوره کارشناسی تمام‌وقت: 11،838
 • دانشجویان کارشناسی ارشد تمام‌وقت: 4،302
 • دانشجویان دوره دکتری تمام‌وقت: 2732 نفر
 • محققان فوق دکترا: 207
 • هیئت‌علمی: 1،581

تعداد برنامه‌های تحصیلی:

 • برنامه‌های کارشناسی: 64
 • برنامه‌های کارشناسی ارشد: 171
 • برنامه‌های دوره دکتری: 95

دانشکده‌ها

دانشگاه کشاورزی چین

این دانشگاه برترین موسسه در چین برای مطالعات کشاورزی است.

 • دانشکده زراعت
 • کالج باغبانی
 • دانشکده حمایت از گیاهان
 • دانشکده علوم زیستی
 • دانشکده علوم و فنون حیوانات
 • دانشکده دامپزشکی
 • دانشکده علوم غذایی و مهندسی تغذیه
 • دانشکده منابع و علوم محیطی
 • دانشکده اطلاعات و مهندسی برق
 • دانشکده مهندسی
 • کالج صرفه‌جویی در مصرف آب و مهندسی عمران
 • دانشکده علوم
 • دانشکده اقتصاد و مدیریت
 • دانشکده علوم انسانی و توسعه
 • کالج بین‌المللی در پکن
 • دانشکده آموزش مداوم
 • گروه آموزش هنر و تربیت‌بدنی
 • گروه آموزش عقیدتی
 • دانشگاه کشاورزی یانتای چین (پردیس یانتای)
 • دانشگاه ساخت‌وساز پکن
 • کتابخانه دانشگاه کشاورزی چین

کتابخانه CAU

کتابخانه دانشگاه کشاورزی چین از دو قسمت تشکیل‌شده است: کتابخانه شرقی (No.17 Qinghua Dong Lu) و کتابخانه غربی (No. 2 Yuanmingyuan Xi Lu) با اشغال 21665 مترمربع و میزبانی 2774 صندلی مطالعه. کتابخانه دانشگاه کشاورزی چین (CAUL) یکی از مهم‌ترین کتابخانه‌ها در زمینه آموزش و تحقیقات کشاورزی در چین است. این مجموعه‌ها هم شامل اسناد کاغذی با تعداد بیش از 1.7 میلیون جلد و هم بیش از 1.47 میلیون سند الکترونیکی است. این مجموعه‌ها بر علوم کشاورزی، زیست‌شناسی و مهندسی کشاورزی تأکید دارند. 116 کارمند کتابخانه در این کتابخانه کار می‌کنند که شامل 39 کتابدار تحقیقاتی و کتابداران تحقیقاتی وابسته هستند. 29 کارمند کتابخانه تحصیلات تکمیلی هستند. CAUL همچنین به‌عنوان مرکز ملی اطلاعات کشاورزی CALIS (کتابخانه دانشگاهی و سیستم اطلاعاتی چین) و مرکز ملی کتاب‌های درسی خارجی در کشاورزی فعالیت می‌کند. کتابخانه کشاورزی منطقه هاییدیان وابسته به کتابخانه دانشگاه کشاورزی چین است. CAUL در سال 1995 یک سیستم خدمات اطلاع‌رسانی خودکار ایجاد کرد. اکنون این سیستم به‌طور کارآمد و موفقیت‌آمیزی اجرا می‌شود. آموزش کاربران یکی از اصلی‌ترین عملکردهای CAUL است. این کتابخانه هرساله انواع مختلف دوره‌های آموزشی و کارگاهی را به دانشجویان و اساتید ارائه می‌دهد. CAUL به‌طور فعال درحال‌توسعه ارتباطات و همکاری‌های بین‌المللی است. CAUL توسعه مجموعه، خدمات اطلاعات شخصی و به اشتراک‌گذاری منابع را دنبال خواهد کرد.

سالن ورزشی دانشگاه کشاورزی چین

سالن بدن‌سازی دانشگاه کشاورزی چین (چینی ساده‌شده: 中国 农业 大学 体育馆؛ چینی سنتی: 中國 農業 大學 體育館؛ پینیین: Zhōngguó Nóngyè Dàxué Tǐyùguǎn) یک عرصه داخلی است که در محوطه دانشگاه کشاورزی چین در پکن واقع شده است. ساخت‌وساز آن در نیمه اول 2005 آغاز شد و در جولای 2007 به پایان رسید. این سالن ورزشی میزبان مسابقات کشتی المپیک تابستانی 2008 بود. مساحت سالن ژیمناستیک 23950 مترمربع و ظرفیت 8200 نفر است. همچنین بعد از بازی‌های المپیك به یك مجموعه ورزشی برای دانشجویان دانشگاه كشاورزی چین تبدیل خواهد شد.

دانشگاه کشاورزی چین نقشی اساسی در ورود مجدد اتحادیه راگبی به چین مدرن و رشد بعدی آن داشته است. راگبی در سال 1990 با ایجاد باشگاهی در دانشگاه کشاورزی پکن مجدداً در PRC شروع به فعالیت کرد.

 

شهریه دانشگاه کشاورزی نانجینگ چین

دانشگاه کشاورزی چین

 • کارشناسی: 5000 USD برای یک سال
 • کارشناسی ارشد:5۰۰0 USD. برای یک سال

بورسیه تحصیلی

دانشگاه کشاورزی چین

 بورس تحصیلی برای مقاطع رشته‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و زبان چینی در دسترس است. کمک‌هزینه تحصیلی برای یادگیری هر یک از رشته‌های ارائه‌شده توسط دانشگاه اعطا می‌شود.

بورسیه تحصیلی مواردی چون تحصیلات تکمیلی، هزینه تحصیل، خوابگاه و هزینه‌های بیمه درمانی را پوشش می‌دهد و هزینه تحصیلی ماهانه ۲۰۰۰ دلار برای دانشجویان کارشناسی، ۲۵۰۰ دلار برای دانشجویان کارشناسی ارشد و ۳۰۰۰ دلار برای دانشجویان دکترا فراهم می‌کند. بورس تحصیلی معمولی هزینه‌های بیمه درمانی و درمانی را نیز پوشش می‌دهد.

دانشجویان خارجی

دانشگاه کشاورزی چین از سال 1954 شروع به جذب دانشجویان بین‌المللی کرد و تاکنون بیش از 3000 دانشجوی بین‌المللی از بیش از 90 کشور را پذیرفته است. در سال 2012، CAU 381 دانشجوی بین‌المللی را از 72 کشور ثبت‌نام کرد. در این افراد، 53٪ از آن‌ها دانشجویان مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا بودند و 47٪ آن‌ها بازدیدکننده دانشجویی بودند که دوره‌های حرفه‌ای می‌خوانند که همکاری تحقیقاتی یا مطالعه فرهنگ و فرهنگ چینی را انجام می‌دهند. ده نفر برتر دانشجویان از ایالات‌متحده آمریکا، آفریقای جنوبی، پاکستان، مغولستان، تایلند، جمهوری گینه، بنگلادش، ویتنام، کره جنوبی و کنیا هستند.

در دهه 1950 و 1960، CAU 145 دانشجوی ویتنامی را پذیرش کرده است. آن‌ها از میان رهبران دولت ویتنام و دانش آموزان برجسته از مدارس ویتنام انتخاب‌شده‌اند. پس از بازگشت به ویتنام، بیشتر آن‌ها به افراد اصلی در زمینه‌های سیاسی، دانشگاهی و تجاری تبدیل‌شده‌اند. دو نفر از آن‌ها معاون دولت ویتنام شده‌اند و هشت نفر آن‌ها در مقام رئیس‌جمهور و معاونان رئیس‌جمهور، رهبران دولت، استادان، محققان، مدیران کارخانه‌ها، مهندسین ارشد و زراعت شناسان ارشد و غیره شده‌اند. در حال حاضر، تعداد فزاینده‌ای از دانشجویان بین‌المللی پس از تحصیل در CAU بازگشتند و آن‌ها کمک زیادی به همکاری و ارتباطات در زمینه کشاورزی بین دو کشور چین و ویتنام کرده‌اند.

تحت همکاری بخش کشاورزی چین و آفریقای جنوبی، در فوریه 2011، CAU توافق‌نامه “برنامه آموزش کارشناسی ارشد همکاری در منطقه کشاورزی” را با وزارت جنگلداری و شیلات آفریقای جنوبی امضا کرده است. در حال حاضر، CAU 21 دانشجوی آفریقای جنوبی (4 دانشجوی دکترا، 16 دانشجوی کارشناسی ارشد و 2 دانشجوی زبان) جذب کرده است. آن‌ها به ترتیب در کالج زراعت و بیوتکنولوژی، کالج علوم انسانی و توسعه و برنامه آموزش زبان چینی (تعهدات کتابخانه) تحصیل می‌کنند. در ژوئن سال 2013، دانشجویان نسل اول (9 دانشجوی تحصیلات تکمیلی) این برنامه طبق برنامه فارغ‌التحصیل شدند. پس از دو سال فعالیت، مدیریت این برنامه به مسیر درست پیش رفته است. این برنامه مدل جدیدی از همکاری CAU و دولت خارجی را گشوده و تجربه همکاری‌های CAU و سایر سازمان‌های خارجی را فراهم کرده است.

در حال حاضر، CAU دارای 52 رشته در مقطع کارشناسی، 89 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و 68 رشته در مقطع دکترا برای دانشجویان بین‌المللی است، در همین حال، CAU برنامه‌های آموزش کامل تحصیلات تکمیلی انگلیسی را تنظیم می‌کند که 12 رشته در چهار کالج را پوشش می‌دهد: کالج زراعت و بیوتکنولوژی، کالج علوم انسانی و توسعه، دانشکده مهندسی و کالج اقتصاد و مدیریت. علاوه بر این، بیش از 100 دوره آموزش زبان انگلیسی و کارشناسی ارشد انگلیسی برای دانشجویان بین‌المللی وجود دارد.

امروزه، تعداد فزاینده‌ای از دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در CAU انتخاب می‌شوند و دانشجویان بین‌المللی تحصیلات خود را با موفقیت به پایان می‌رسانند و سپس به کشورهای خود کمک می‌کنند.

همکاری دانشگاه کشاورزی چین با سایر دانشگاه‌ها

تا پایان سال 2012، دانشگاه کشاورزی چین (CAU) با 207 دانشگاه و مرکز تحقیقاتی در 44 کشور ازجمله ایالات‌متحده، کانادا، آلمان، انگلستان، هلند، نورویچ، دانمارک، ژاپن، کره جنوبی،، روسیه، اسرائیل، جمهوری ساحل‌عاج و جمهوری گینه و استرالیا همکاری کرده است. تعداد توافقنامه‌ها 357 قطعه است. تا پایان دسامبر 2012، CAU 128 قرارداد با 75 دانشگاه و مرکز تحقیقاتی با هشت کشور در آمریکا و اقیانوسیه امضا کرده است. 135 قرارداد با 74 دانشگاه و مرکز تحقیقاتی با 19 کشور در اروپا. 89 توافق‌نامه با 51 دانشگاه و مرکز تحقیقاتی با 10 کشور آسیا و هفت توافق‌نامه با هفت دانشگاه و مرکز تحقیقاتی آفریقا.

در سال‌های اخیر، CAU به‌طور مثبت با دانشگاه‌های سطح بالا در کشورهای خارجی همکاری‌های استراتژیک ایجاد کرده است. در ابتدا با دانشگاه پردو و دانشگاه واگنینگن و مراکز تحقیقاتی مشارکت استراتژیک ایجاد کرد. این همچنین با دانشگاه کرنل، دانشگاه اوبرن، دانشگاه مریلند، تگزاس دانشگاه A&M-Corpus Christi، دانشگاه کالیفرنیا، دیویس، دانشگاه ایلینوی در Urbana-Champaign، دانشگاه آلبرتا، دانشگاه ملبورن، دانشگاه مسی، حماسه همکاری‌های کلیدی دارد. CAU بر اساس آموزش و تحقیقات مكرر با آن دانشگاه‌ها ارتباط برقرار كرده است.

تحصیلات بین‌المللی

کالج بین‌المللی پکن (ICB) توسط دانشگاه کشاورزی چین در سال 1995 تأسیس شد. ایجاد ICB با هدف کشف و توسعه انواع مختلف آموزش بین‌المللی بود. در حال حاضر، CAU دارای سه برنامه همکاری بین‌المللی است، ازجمله برنامه CAU-دانشگاه کلرادو (موضوعات: اقتصاد و ارتباطات) و برنامه CAU-Oklahoma University State (موضوع: مدیریت اقتصاد کشاورزی و جنگلداری: جهت تجارت کشاورزی). هر سه موضوع فوق الگوی تدریس به زبان انگلیسی کامل هستند و ترتیب دوره‌ها و روش‌های تدریس همه با دانشگاه‌های خارج از کشور مرتبط است. در حال حاضر، بیش از 1500 دانشجو در این سه برنامه تحصیل می‌کنند.

برنامه کارشناسی دانشگاه CAU دانشگاه کلرادو توسط دانشگاه کشاورزی چین و دانشگاه کلرادو برگزار می‌شود که یکی از اولین برنامه‌های همکاری در چین است. برنامه کارشناسی دانشگاه CAU دانشگاه کلرادو شامل دو موضوع اقتصادی و ارتباطات است. دانشجویانی که اعتبار کافی کسب کرده و مدرک فارغ‌التحصیلی را دارند می‌توانند از دانشگاه کشاورزی چین و دانشگاه کلرادو مدرک لیسانس بگیرند. تاکنون، بیش از 85٪ فارغ‌التحصیلان تحصیلات بیشتر را انتخاب کرده‌اند و مدارس ثبت‌نام‌شده شامل: دانشگاه کلمبیا، دانشگاه دوک، دانشگاه Northwest و دانشگاه کرنل و غیره هستند.

برنامه دانشگاه ایالتی CAU-Oklahoma (موضوع: مدیریت اقتصاد کشاورزی و جنگلداری: جهت تجارت کشاورزی) تنها برنامه همکاری در این زمینه در چین است. این برنامه در سال 2012 توسط وزارت آموزش‌وپرورش جمهوری خلق چین تأییدشده است.

ویزای دانشجویی

دانشگاه کشاورزی چین

ویزا X

برای دانشجویان بین‌المللی که برای تحصیل، یادگیری و کار به‌عنوان کارآموزی برای بیش از 6 ماه به چین می‌آیند. داوطلب باید ظرف 30 روز برای اجازه اقامت موقت اقدام کند. هنگام اقدام برای X Visa باید پذیرش دانشگاه را اثبات کرد.

دانشجویان بین‌المللی که بیش از 1 سال در چین زندگی می‌کنند، باید گواهینامه بهداشت را تحویل دهند. گواهی بهداشت از تاریخ صدور به مدت شش ماه معتبر است.

اسناد و مدارک لازم جهت اخذ ویزا X:

 • کپی صفحه اول گذرنامه (پاک کردن کپی).
 • صدور گواهینامه یا رونوشت از دانشجویان بین‌المللی.
 • وضعیت نامه پذیرش دانشجویان بین‌المللی.

ویزای معلم یا Z

 برای خارجیانی که می‌خواهند در چین کار کنند. داوطلبان باید ظرف 30 روز از روز ورود درخواست اجازه اقامت موقت را دهند.

داوطلبانی که برای ویزای Z اقدام می‌کنند لازم است گواهی استخدام کارفرمایان چینی را داشته باشند.

داوطلبانی که بیش از یک سال در چین اقامت دارند، نیاز به ارائه گواهی‌های بهداشتی دارند که در زمان درخواست ویزای ورود توسط دولت تعیین و تأییدشده‌اند. گواهی سلامت دفتر اسناد رسمی (گواهی‌های بهداشتی معتبر از تاریخ صدور به مدت شش ماه).

اسناد و مدارک موردنیاز جهت اخذ ویزا Z:

 • فرم درخواست دعوت از متخصصان و دانش‌پژوهان خارجی که از دانشگاه کشاورزی چین بازدید می‌کنند؛
 • نامه دعوت به کار مهرخورده؛
 • کپی گواهینامه بالاترین درجه تحصیلی و ترجمه چینی (مهرشده با مهر رسمی کالج)؛
 • کپی مدارک و گذرنامه اعضای خانواده همراه؛
 • همسر همراه باید مدارک ازدواج را ارائه دهد. والدین و فرزندان همراه باید مدارک خویشاوندی (کپی و ترجمه چینی) را ارائه دهند.
 • دو گواهینامه پزشکی اصلی.

ویزا F

ویزا F برای خارجیانی است که برای بازدید، مطالعه، ارتباطات، تجارت و مبادلات فنی و فرهنگی به چین دعوت می‌شوند، مدت اعتبار باید کمتر از 6 ماه باشد.

خارجیانی که ویزای F دارند نیازی به درخواست صدور گواهینامه اقامت در مدت اعتبار ویزا ندارند و آن‌ها می‌توانند با ویزای معتبر خود به چین بروند.

دانشگاه کشاورزی چین در حال دعوت از کارشناسان و دانش‌پژوهان خارجی است که از فرم درخواست بازدید استفاده می‌کنند.

مشاوره

جهت مهاجرت تحصیلی در کشور دیگر و کسب اطلاعات بیشتر برای شرایط و روند آن لازم است که حتماً از یک متخصص کمک بگیرید تا در انجام همه‌ی مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید.

پیشنهاد ما به شما این است که اگر خواهان مهاجرت و تحصیل در دانشگاه کشاورزی چین (CAU) هستید و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاورین ما GO2TR تماس بگیرید تا بعد از بررسی تخصصی شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ها را در اختیارتان قرار دهند.

ارزیابی تحصیلی
برای ارزیابی تحصیلی، با موسسه ما تماس بگیرید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طبقه‌بندی: آرشیو دانشگاه ها
برای مهاجرت از متخصصان GO2TR مشاوره بگیرید:تماس: ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱