x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

واتیکان

 

در گوشه‌ای از رم دولت مستقلی به اسم کشور واتیکان دیده می‌شود. این کشور کوچک است و جمعیت کمی دارد. به طور کلی نمادهای مسیحیت در این کشور رویت می‌شود. در سال ۱۹۲۹ دفتر پاپ و همینطور رئیس دولت کشور ایتالیا قراردادی را امضا می‌کنند به این ترتیب واتیکان تأسیس می‌شود. این کشور در بخش شمال غربی رم قرار دارد و بر روی تپه‌ای واقع شده است در واتیکان تنها ۸۰۰ نفر زندگی می‌کنند. از میدان ناوونا در شهر رم تا کشور واتیکان تنها ۲۰ دقیقه پیاده‌روی دارید. اقتصاد اصلی این کشور را تمبر،  سکه، مدال و عکس‌های توریستی می‌باشد. تشکیل سرمایه ثابت ناخالص در این کشور در ابتدا از سوی دولت دچار مشکلات زیادی بوده است اما امروزه رشد 9 درصدی در این زمینه دیده می‌شود. رشد کشور واتیکان در زمینه بانکداری بسیار عالی ارزیابی شده است، بانکداری در این کشور به شکلی است که فرد بتواند مزیت‌های بانکی درستی را شکل دهد.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Vatican City عربی: الفاتيكان
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: سلطنت مطلق
 • زبان های رایج: لاتین
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: یورو ۱.۱۱ دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 00379
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 145
 • پایتخت: واتیکان
 • زبان های رسمی: ایتالیایی
 • جمعیت: حدود 800 نفر در سال ۲۰۱۹
 • منطقه زمانی: (GMT+2)
 • دامنه اینترنتی: .va
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از ۲۱.۱۹۸ میلیارد دلار آمریکا

سفر به واتیکان

وضعیت آب و هوایی کشور واتیکان مدیترانه‌ای اعلام شده است به طوری که در ماه‌های فصل تابستان باید انتظار هوای گرم و خشک داشته باشید این در حالی است که زمستان‌های این کشور اغلب بارانی بوده و شرایط مطلوب خود را دارد. اینطور که مشخص است وضعیت آب و هوای این کشور وابسته به رم است و شرایط در اغلب اوقات معتدل و ملایم ارزیابی شده است. اینطور که مشخص است پاییز کشور واتیکان بسیار عالی است و هوا در وضعیت خنک قرار دارد. تابستان‌های کشور واتیکان گرم است اما خبری از رطوبت زیاد نیست و کسانی که قصد اجاره آپارتمان ارزان در کشور واتیکان را دارند باید سعی کنند تابستان را در مسیر گردشگری خود انتخاب نمایند. سفر زمینی به کشور واتیکان برای بازدید از آپارتمان بورجیا از دسته سفرهای ارزشمند محسوب می‌شود که هم برای خود شخص پاپ الکساندر ششم و خانواده وی بسیار خاص است.

سفر به واتیکان

زندگی در واتیکان

کشور واتیکان یکی از کوچکترین ایالت‌هایی است که به صورت خودمختار فعالیت می‌کند. کشور واتیکان بر روی تپه‌ای قرار گرفته است. این کشور در بخش شمال غرب رم قرار گرفته است به طوری که دورتادور آن دیوارهای خاصی احاطه شده است. حملات خارجی در این کشور به طور کلی در این کشور زیاد رویت شده است. کشور واتیکان کوچکترین منطقه خودمختار محسوب می‌شود و استقلال زیادی داشته است. آب و هوای مدیترانه‌ای در این کشور رویت می‌شود. تابستان‌های این کشور گرم و خشک بوده و زمستان‌های بارانی دارد. درجه حرارت در این کشور متغیر است. میانگین درآمد در کشور واتیکان حدودا ۳۵۰ درصد از میانگین درآمد در ایران بیشتر است و این گزینه برای شغل کارگری بوده.در کشور واتیکان فضای زندگی به صورت خاصی رویت شده است. منطقه زمانی در این کشور بر اساس روش زندگی تعیین می‌شود. دستمزد بر اساس مهارت به شخص ارائه می‌شود. 

زندگی در واتیکان

مهاجرت به واتیکان

عوامل زیادی در بخش سرمایه‌گذاری قوی و معتبر بین‌المللی در کشور واتیکان دیده می‌شود و آمار و ارقام دقیقی در این راستا وجود دارد که نشان می‌دهد شاخص‌های تأثیرگذار اقتصادی در کشور واتیکان روز به روز دقیق‌تر می‌شود. البته که در کشور واتیکان وضعیت نرخ تولید ناخالص داخلی تغییرات چندانی نداشته است. می‌دانیم که نرخ مالیات اصلی‌ترین بخش برای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود.

ثبت شرکت در کشور واتیکان یکی از روش‌هایی است که می‌تواند نتیجه خوبی فراهم سازد. به طور کلی نیاز است که بین 10 الی 12 ماه زمان در نظر گرفته شود تا پروسه به شکل اصولی ارزیابی شود. برای سرمایه‌گذاری در واتیکان در ابتدا نیاز به افتتاح پرونده دارید، باید کد ملی داشته باشید و نیاز به افتتاح حساب است. تورهای گردشگری زیادی برای کشور واتیکان دیده می‌شود و این موضوع نشان می‌دهد که دولت این کشور ظرفیت مهاجرپذیری خود را افزایش داده است به این ترتیب طبق آخرین آماری که به دست ما رسیده است روند مهاجرتی به کشور واتیکان رشد 10 درصدی به نسبت سال‌های گذشته داشته است.

مهاجرت به واتیکان

تحصیل در واتیکان

تخصص دندانپزشکی در کشور واتیکان بیشتر در راستای جراحی دندان و همینطور شرایط خاص در زمینه فناوری دندانپزشکی است به طوری که سال اول تحصیلی شما وابسته به تکنولوژی روز در زمینه دندانپزشکی پشت سر گذاشته می‌شود. در تخصص دندانپزشکی بسیار مهم است که بتوانید یک دوره جراحی را طی کنید. علوم زیستی در این کشور واحدهای آموزشی مشخصی دارد، اینطور که بررسی شده است علوم زیستی در این کشور می‌تواند به صورت علوم رفتاری باشد و یا حرفه‌ای دقیق را در راستای ریشه دندانی ارزیابی کند. در نظر داشته باشید که طول تحصیل برای این مقطع بر اساس مطالعات بالینی می‌تواند به 4 سال نیز ادامه داشته باشد. اینطور که مشخص است تشخیص بیماری‌های دهان و دندان برای این بخش می‌تواند مطالعات خاصی را شکل دهد. رشته‌ها و آزمون‌های کتبی برای برخی از رشته‌های مشخص از دوره سپتامبر سال 2018 رویت شده است. تحصیل رایگان در کشور واتیکان برای رشته‌های انگلیسی زبان در مقطع کارشناسی ارشد نیز رویت شده است که شرایط بدون آزمونی را شکل داده است.

تحصیل در واتیکان