x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
زندگی در کشور الجزایر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

زندگی در کشور الجزایر

الجزایر کشوری در بخش شمال آفریقا است، این کشور از سمت شرق با لیبی همسایه است و از سمت جنوب نیز در همسایگی نیجر قرار دارد. زبان رسمی مردم این کشور عربی است و بسیاری از آنها به زبان فرانسوی نیز صحبت می‌کنند. الجزایر دومین کشور آفریقایی محسوب می‌شود و از نظر وسعت در دنیا رتبه 10 را دارد. وضعیت دستمزد در کشور الجزایر در سال های اخیر دسته بندی های مشخصی دارد. دستمزد در تولید در ابتدا 28158.00 دینار در ماه بوده است اما پس از دوره ای این رقم به 41438.00 دینار در ماه رسیده و مشخص است که دولت سعی دارد سیستم دستمزد در تولید را افزایش دهد. مشخص است که نرخ بیکاری برای جوانان در این کشور حدود 11.70 درصد ارزیابی شده است و دولت در این زمینه رویکردهای اقتصادی را تغییر داده است. در کشور الجزایر حدود 1440.00 هزار نفر بیکار بوده و 7424.00 هزار نفر استخدام تمام وقت هستند. وضعیت برای نرخ مشارکت نیروی کار در کشور الجزایر نیز به 41.80 درصد رسیده است و مشخص است که سیستم حقوق و مزایا در این کشور رویکردهای مشخصی دارد. دولت کشور الجزایر در ابتدای سال 2019 لیست مشاغلی مورد نیاز خود را اعلام کرده است به این ترتیب کسانی که ورود به این شغل ها داشته باشند از درآمد خوبی برخوردار خواهند بود. ارزیابی ها نشان می‌دهد که برای یافتن کار در کشور الجزایر می‌بایست یک سری اصول به طور دقیق رعایت شود. کسانی که ورود به بخش کشاورزی دارند و عملیات کشاورزی و علوم مرتبط در این راستا را ارزیابی می‌کنند اغلب از نظر شغلی به ریتم مناسبی دست خواهند یافت.

 

مشاوره زندگی در کشور الجزایر
فهرست

حداقل حقوق در الجزایر

حداقل حقوق در الجزایر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نرخ بیکاری در کشور الجزایر در ابتدا 29.50 درصد بوده است که امروزه این رقم به 11.70 درصد رسیده و دولت سعی دارد این میزان نرخ بیکاری را کنترل کرده و مدیریت کند، به این ترتیب پیش بینی ها نشان می‌دهد که نرخ بیکاری در این کشور در سال 2020 به کمتر از 5 درصد می‌رسد. در حال حاضر در کشور الجزایر حدود 1440.00 هزار نفر بیکار و 7424.00 هزار نفر استخدام تمام وقت هستند. وضعیت برای نرخ مشارکت نیروی کار در کشور الجزایر نیز به 41.80 درصد رسیده است و مشخص است که سیستم حقوق و مزایا در این کشور رویکردهای مشخصی دارد. جمعیت کشور الجزایر به 41.32 میلیون نفر رسیده است. سن بازنشستگی برای مردان و زنان در کشور الجزایر 60 اعلام شده است. دستمزد در تولید در این کشور در ابتدا 28158.00 دینار در ماه بوده  اما پس از دوره ای این رقم به 41438.00 دینار در ماه رسیده و مشخص است که دولت سعی دارد سیستم دستمزد در تولید را افزایش دهد. نرخ بیکاری برای جوانان در این کشور حدود 29.10 درصد ارزیابی شده است و دولت در این زمینه رویکردهای اقتصادی را تغییر داده است. اینطور که مشخص است کاریابی در کشور الجزایر در سال های اخیر بهتر شده است و دولت سعی دارد ورود به بخش های مهندسی را افزایش دهد.

میانگین درآمد در الجزایر

میانگین درآمد در الجزایر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

دولت کشور الجزایر در ابتدای سال، لیست مشاغل مورد نیاز خود را اعلام می‌کند، به این ترتیب کسانی که ورود به این شغل ها داشته باشند از درآمد خوبی برخوردار خواهند بود. ارزیابی ها نشان می‌دهد که برای یافتن کار در کشور الجزایر می‌بایست یک سری اصول به طور دقیق رعایت شود.

کسانی که ورود به بخش کشاورزی می‌کنند و عملیات کشاورزی و علوم مرتبط در این راستا را ارزیابی می‌کنند اغلب از نظر شغلی به ریتم مناسبی دست خواهند یافت؛ از یاد نبرید که یک کشاورزی در کشور الجزایر به طور کلی می‌تواند 12 درصد بیشتر از یک کشاورز در ایران درآمد داشته باشد.

از دیگر شغل های مناسبی که در کشور الجزایر دیده می‌شود معماری و محیط زیست است، معماری و محیط زیست در کشور الجزایر به طور کلی در چندین بخش دنبال می‌شود و کسانی که می‌توانند المان های جدید کاری را وارد این بخش نمایند تا دو برابر حقوق دریافت می‌کنند.

کسب و کار و رویکردهای اقتصادی در کشور الجزایر بسیار مهم است؛ کسب و کار و اقتصاد از شغل های درآمدزا در کشور الجزایر محسوب می‌شود. افرادی که دارای تز اقتصادی مشخصی هستند می‌توانند در مسیر رویکردهای اقتصادی قدم بردارند. وضعیت کار در کشور الجزایر در صورتی که با مهارت خوبی همراه باشد بدون مشکل خواهد بود.

ارتباطات و فناوری های اطلاعات از دیگر بخش های پر درآمد در کشور الجزایر محسوب می‌شود و افرادی که در زمینه برنامه نویسی به رتبه مشخصی رسیده‌اند و به طور دقیق می‌توانند ورود به بخش ارتباطات داشته باشند، در کشور الجزایر از نظر درآمدی در امان خواهند بود.

مسیر برای علوم بالینی در این کشور باز است مشخص است که علوم بالینی بخش مهمی از سیستم های بیمارستانی محسوب می‌شود. همینطور در سیستم آموزش و پرورش کشور الجزایر در زمینه علوم زندگی و علوم زمین نیز رویکردهای درآمدزایی مشخصی دیده می‌شود که آینده ای درخشان خواهد داشت.

وضعیت معاملات و همینطور سیستم برای فرآیند کسب و کار در کشور الجزایر زیاد است، این رویکرد سبب می‌شود شاخص‌های اقتصادی در این کشور افزایش داشته باشد. مشخص است که در سیستم معاملاتی کشور الجزایر افراد می‌توانند ریتم سرمایه را به طور دقیق پیش ببرند. در جدیدترین ارزیابی های صورت گرفته، کشور الجزایر به نتیجه اقتصادی خوبی رسیده و معتقد است که وضعیت سرمایه گذاری در این کشور می‌تواند یکی از بخش های مهم اقتصادی باشد.

 

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در الجزایر

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در الجزایر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

کاریابی در کشور الجزایر دشوار است! این جمله ای است که بارها شنیده شده و البته تا حدودی هم درست است.

به طور کلی دولت کشور الجزایر به افرادی که دارای مهارت خوبی هستند کار می‌دهد، حقیقت این است که کار در این کشور نیاز به دقت بالایی دارد و دقت و نظم شما نشان دهنده مسیر کاری درست شما خواهد بود. برای اخذ ویزای کاری کشور الجزایر باید چندین مورد مهم را در نظر داشته باشید: اول اینکه ارتباط گیری خوب با کارفرما برگ برنده شما خواهد بود، در واقع ارتباط با کارفرما و صحبت با او می‌تواند راه خوبی برای ورود شما به کار باشد.

شما می‌توانید اقدام به کارآفرینی در کشور الجزایر داشته باشید، کارآفرینی در این کشور در سال های اخیر به چندین بخش تقسیم شده و مشخص است که رسیدن به شغل مورد نظر می‌تواند یکی از مهمترین بخش های تحقیق شما باشد. در صورتی که نیاز بازار را در این راستا ارزیابی کنید، این امکان را خواهید داشت که مسیر کاری درستی در پیش بگیرید. کسانی که به قصد ایجاد اشتغال وارد کشور الجزایر می‌شوند باید بدانند که هر یک از شغل های موجود می‌تواند خود رویکرد خوبی فراهم سازد. وضعیت کاری در کشور الجزایر برای جوانان شامل چندین بخش است. مشخص است که رسیدن به شغل مورد نظر نیاز به حداقل 4 الی 6 ماه تحقیق روتین دارد.

پس از مجاب شدن کارفرما برای شما دعوت نامه ارسال می‌شود تا مشخص شود وضعیت کاری شما بر چه اساسی ارزیابی شده است.

توجه داشته بباشید که شغل مورد نظر باید با رویکرد مالیاتی این کشور سازگار باشد، از یاد نبرید که شما برای رسیدن به شغل مورد نظر در کشور الجزایر باید بتوانید در ابتدا به زبان این کشور تسلط نسبی داشته باشید.

کار 5 روز در هفته به مدت 40 الی 48 ساعت اعلام شده است.

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در الجزایر

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در الجزایر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

کشور الجزایر یکی از بهترین کشورها برای زندگی محسوب می‌شود؛ این موضوع از روی هزینه زندگی در این کشور قابل حدس است.

 شما برای یک وعده غذا در کشور الجزایر در یک رستوران ارزان قیمت، باید 300.00 دینار هزینه پرداخت کنید، همینطور هزینه سه وعده غذا برای دو نفر در یک رستوران معمولی در این کشور 1.500.00 دینار تعیین شده است. هزینه های اصلی زندگی در کشور الجزایر که شامل برق و وسیله گرمایشی و آب و ... است برای آپارتمان 85 متر مربعی، 4.281.49 دینار تخمین خورده است.

پرداخت تعرفه یک دقیقه مکالمه داخلی موبایل در این کشور 9.19 دینار است. اینترنت در این کشور برای 60 مگابایت پیکسل، حدود  3.187.17 دینار براورد شده است.

افرادی که به بدنسازی علاقه دارند، برای یک ماه باشگاه در این کشور باید 2.167.91 دینار هزینه پرداخت نمایند. اجاره زمین تنیس در کشور الجزایر برای یک ساعت آخر هفته حدود 1.202.50 دینار براورد شده است و برای یک بلیط سینما در این کشور 500.00 دینار هزینه لازم است.

 

قیمت برخی کالاهای اساسی در الجزایر

قیمت برخی کالاهای اساسی در الجزایر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

قیمت برخی کالاهای اساسی در کشور الجزایر به شرح زیر است:

 

 • برنج ( سفید)، (1 کیلوگرم): 113.54 دینار
 • شانه ی تخم مرغ ( 12 عدد): 139.87 دینار
 • پنیر محلی ( 1 کیلوگرم): 755.00 دینار
 • سینه ی مرغ ( بدون استخوان، بدون پوست)، ( 1 کیلوگرم): 428.92 دینار
 • گوشت گاو ( 1 کیلوگرم) ( یا گوشت قرمز راسته): 1.189.02 دینار
 • سیب ( 1 کیلوگرم): 254.61 دینار
 • گوجه فرنگی ( 1 کیلوگرم) : 83.21 دینار
 • سیب زمینی ( 1 کیلوگرم) : 55.67 دینار
 • پیاز ( 1 کیلوگرم) : 48.23 دینار
 • کاهو (1 سر): 62.31 دینار
 • آب ( بطری 1.5 لیتری) : 31.18 دینار
 • پاکت سیگار ( مارلبورو) : 250.00 دینار

اقتصاد در الجزایر

اقتصاد در الجزایر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور الجزایر از نظر منابع طبیعی بسیار غنی است و همینطور ذخایر گاز طبیعی نیز در این کشور زیاد دیده می‌شود. کشور الجزایر پس از روسیه و ایران توانسته رتبه خوبی در زمینه ذخایر گاز داشته باشد. این کشور پس از لیبی و نیجریه به طور کلی سومین منبع نفتی در آفریقا محسوب می‌شود. بیشترین بخش اقتصادی کشور الجزایر به نفت و گاز وابسته است به طوری که توانسته رویکردهای اقتصادی مشخصی را در پیش بگیرد. بخش کشاورزی در کشور الجزایر بزرگترین بخش اقتصادی محسوب می‌شود و دولت در این راستا ارزیابی های مشخصی را در پیش گرفته است. اراضی جنگلی در کشور الجزایر نیز به بیش ار 4.2 هکتار رسیده است و در حدود 75 درصد از آن دولتی هستند. در این کشور دامنه های کوه زیادی دیده می شود.

محصولات صادراتی کشور الجزایر بیشتر شامل نفت و گاز طبیعی و همینطور محصولاتی وابسته به پتروشیمی است این در حالی است که دولت کشور الجزایر به واردات محصولات اساسی و مواد غذایی بسیار تأکید داشته و بخش مهمی از اقتصاد خود را در این راستا ارزیابی کرده است. وضعیت تورم در کشور الجزایر نیز رویکردهای مشخصی دارد و دولت سعی کرده در این زمینه سرمایه گذاری داشته باشد. تولید ناخالص داخلی در این کشور وابسته به تولید و صنعت است. رشد خدمات در کشور الجزایر از دیگر رویکردهای اقتصادی جامع محسوب شده و بسیار ارزشمند دنبال می‌شود دولت سعی دارد برای افزایش تولید خدمات در کشور الجزایر از سرمایه گذاران خارجی نیز استفاده نماید به این ترتیب قدرت پول در کشور الجزایر افزایش خواهد یافت.

 

امنیت مالی و اقتصادی در الجزایر

امنیت مالی و اقتصادی در الجزایر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نرخ رشد تولید ناخالص داخلی سالانه در کشور الجزایر حدود 1.50 درصد اعلام شده و سیستم تولید ناخالص داخلی در کشور الجزایر نیز به میزان 180.69 میلیارد دلار رسیده است. تشکیل سرمایه ثابت ناخالص در الجزایر، 7691099.10 میلیار دینار براورد شده است، تولید ناخاص سرانه در این کشور، 4815.60 دلار است. تولید ناخالص داخلی از کشاورزی در الجزایر 2281.90 میلیارد دینار و از ساخت و ساز، 2117.40  میلیارد دینار است.

نرخ تورم در این کشور،0.40 درصد است. قیمت تولید در الجزایر بر اساس نقاط شاخص،1411.70 اعلام شده است.

شاخص قیمت مصرف کننده حمل و نقل بر اساس نقاط شاخص در این کشور 210.99 ارزیابی شده است.

تورم مواد غذایی در این کشور، 4.40- درصد است.

نرخ مالیات شرکتی در کشور الجزایر در ابتدا 19.00 درصد بوده که امروزه در بالاترین وضع به 26.00 درصد رسیده است. نرخ مالیات درآمد شخصی در این کشور نیز 35.00 درصد ارزیابی شده است. وضعیت نرخ مالیات بر فروش در کشور الجزایر در ابتدا 17.00 درصد و در نهایت به 19.00 درصد رسیده است. نرخ تأمین اجتماعی در کشور الجزایر 35.00 درصد است.

بودجه دولت در الجزایر، 5.20- درصد از تولید ناخالص داخلی است و هزینه های دولت، 529164.00 میلیون دینار است.

امنیت در الجزایر

امنیت در الجزایر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 حدود 99 درصد از مردم کشور الجزایر از نژاد بربر و عرب هستند و در این کشور 99 درصد مسلمان سنی و یک درصد مسیحی دیده می‌شود؛ وضعیت امنیت در کشور الجزایر خوب است اما نه به خوبی کشورهای اروپایی!

حقیقت این است که هنوز مردم کشور الجزایر با افراد غیر مسلمان رابطه خوبی ندارند و این موضوع گاهاً وارد بخش های امنیتی شده و مشکل ساز می‌شود.

امنیت در شهر وجود دارد، مسیرهای شهری در کشور الجزایر به طور کلی هر یک دارای پلیس های امنیتی هستند، وضعیت امنیت در کشور الجزایر در سال های اخیر به صورت جدی دنبال شده است و اینطور که مشخص است، امنیت در این کشور بیشتر در لاین خرید و فروش ملک وجود داشته و کسانی که به قصد خرید ملک وارد کشور الجزایر می‌شوند باید همه مراحل قانونی را طی نمایند.

در مدارس و دانشگاه های کشور الجزایر سیستم امنیتی خوبی دیده می‌شود و همینطور مسئولان در این زمینه ساختار منظمی را پیش برده اند. در نظر داشته باشید که وضعیت امنیتی در کشور الجزایر در سال های اخیر به چندین بخش مهم تقسیم شده است. یک رویکرد مشخص امنیتی در کشور الجزایر دیده می‌شود و آن هم مسیر رسیدن به شغل از راه درست است. هیچ نوع ناامنی در مسیر شغلی در کشور الجزایر دیده نمی‌شود و خوشبختانه بانوان نیز در مسیر کاری می‌توانند به جایگاه های خوبی برسند.

 

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در الجزایر

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در الجزایر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اقامت در کشور الجزایر در صورتی که هدف شما اقامت دائم باشد، چندین مسیر پیش روی شما خواهد بود. شما می‌توانید ورود به بخش سرمایه گذاری را انتخاب نمایید. اقامت از طریق سرمایه گذاری به کشور الجزایر به 4 شاخه تقسیم شده است که همه شاخه ها از نظر اقتصادی و میزان بودجه اولیه با هم فرق دارند، مدتی که برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری کشور الجزایر دیده می‌شود بین 3 الی 7 ماه است. برای سرمایه گذاری در کشور الجزایر نیاز به رعایت سن، میزان سرمایه، وضعیت گردش مالی و همینطور نحوه امتیاز بندی است. میزان فعالیت و درصد مالکیت در این راستا نیز ارزیابی می‌شود.

اقامت از طریق کار در کشور الجزایر از دیگر گزینه هایی است که می‌بایست به طور دقیق ارزیابی شود. شما برای اخذ ویزای کاری این کشور می‌توانید ورود به سه بخش مختلف داشته باشید؛ در صورتی که از سوی کارفرما دعوت شده باشید می‌توانید همسر و فرزندان خود را نیز با خودتان همراه کنید، توجه داشته باشید که اقامت در کشور الجزایر در مسیر کاری در صورتی که هدف اصلی کارآفرینی باشد می‌تواند با ورود همراه نیز صورت بگیرد.

ازدواج نیز از روش های اقامت همراه محسوب می‌شود، به طوری که شخص از تبعه کشور الجزایر دعوت نامه ای صادر می‌کند و فرد خارجی می‌تواند توسط دعوت نامه صادر شده وارد خاک کشور الجزایر شود.

در هر صورت برای اخذ اقامت برای همراه در این کشور، افراد باید بتوانند در ابتدا برای خود اقامت کشور الجزایر را اخذ نمایند.

 

ازدواج خارجی ها در الجزایر

ازدواج خارجی ها در الجزایر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

افرادی که متقاضی ویزای ازدواج هستند باید حداقل 18 سال سن داشته باشند، در این راستا باید هر دو شخص از نظر سنی سازگار باشند البته قانون کتبی در خصوص سازگاری شرایط سن دو شخص دیده نمی‌شود اما مأموران سفارت این موضوع را به طور دقیق ارزیابی می‌کنند. از یاد نبرید که برای ازدواج با فرد مشخص از کشور الجزایر باید چندین موضوع ارزیابی شود: اول اینکه شما باید نیازهای اولیه زندگی خود را مشخص کرده و میزان بودجه لازم در این راستا را نیز معلوم نمایید، از زمان ازدواج به مدت حداقل دو سال باید با همسر خود زندگی کنید، در این دوره باید نیازهای مالی به درستی مشخص شود و تعهد برای ازدواج می‌بایست به صورت کتبی صورت بگیرد و همینطور باید درخواست اقامت دائم کشور الجزایر پس از دو سال ارائه شود. فرد متقاضی می‌بایست تا زمان اعلام شدن نتیجه مورد نظر در کشور الجزایر و در یک آدرس مشترک با همسر خود زندگی کند. ازدواج خارجی ها در کشور الجزایر می‌تواند منجر به اقامت دائم شود.

در طول مدتی که در کشور الجزایر زندگی می‌کنید (هنوز اقامت دائم ندارید) می‌توانید به صورت تمام وقت کار کنید، اجازه تحصیل خواهید داشت و می‌توانید از بیمه خدمات درمانی استفاده کنید، همچنین این شرایط فراهم می‌شود که بتوانید صاحب فرزند شوید. در صورتی که اقامت دائم کشور الجزایر از طریق ازدواج کسب شد، مجاز به کار تمام وقت خواهید بود، توانایی اسپانسر شدن برای اقوام درجه یک فراهم می‌شود و همینطور می‌توانید از حق بیمه خدماتی درمانی برخوردار شوید.

اجاره خانه در الجزایر

اجاره خانه در الجزایر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

امنیت خوبی در کشور الجزایر دیده می‌شود و اجاره خانه حتی در حاشیه شهرها نیز یک انتخاب خوب و ارزشمند است. قیمت خانه ها در کشور الجزایر از ایران بیشتر است اما وضعیت کاری خوب و فرصت های شغلی مناسب سبب شده است که وضعیت اجاره خانه در این کشور مشخص باشد. کیفیت زندگی در کشور الجزایر بالا است و این رویکرد می‌تواند زندگی در این کشور را ساده تر نماید. در نظر داشته باشید که برای اجاره خانه در کشور الجزایر باید در ابتدا وضعیت ملک را ارزیابی کنید. گاهی یک ملک به دو شخص اجاره داده می‌شود، گاهی میزان افزایش هزینه اجاره بها به طور دقیق امتیاز بندی نمی‌شود. مشخص است که در این زمینه بسیار خوب است که وضعیت اجاره به طور دقیق مشخص شود. شما برای اجاره خانه در کشور الجزایر در ابتدا باید املاک مربوطه وارد صحبت شوید تا از وضعیت خانه ها سر در آورید.

برای اجاره خانه در کشور الجزایر بهتر است برای جلب نظر صاحب ملک اجاره بهای سه ماه اول را زودتر پرداخت کنید.

خرید ملک در الجزایر

خرید ملک در الجزایر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای خرید ملک در کشور الجزایر بهتر است که در ابتدا موقعیت مکانی خانه ها ارزیابی شود، در واقع خرید ملک در کشور الجزایر به این صورت است که افراد باید هدف سرمایه گذاری را درست ارزیابی کنند؛ یعنی ملک خریداری شده پتانسیل افزایش قیمت داشته باشد. سرمایه گذاری در کشور الجزایر به صورت خرید ملک نیز صورت می‌گیرد. املاک در این کشور خود دارای دسته بندی های مشخصی هستند و هر یک بر اساس پارامترهای  مشخصی قیمت گذاری می‌شوند. برای خرید خانه در کشور الجزایر بسیار مهم است که شرایط درستی ارزیابی شود.

خرید ملک در شهر الجزیره کشور الجزایر، به طور کلی از تهران گرانتر است اما شما می‌توانید از خانه های پیش فروش و نیمه آماده استفاده نمایید. برای خرید ملک در کشور الجزایر باید بدانید که وضعیت اقتصادی در چندین بخش دنبال شده است. جزئیات خرید خانه در کشور الجزایر و نحوه ی اخذ اقامت الجزایر از طریق خرید خانه، از موضوعاتی است که افراد باید طبق جدیدترین اخبار دنبال نمایند.

ثبت شرکت در الجزایر

ثبت شرکت در الجزایر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای ثبت شرکت در کشور الجزایر نیاز به طرح تجاری دارید، این طرح نشان می‌دهد که نگاه اقتصادی شما به کار چه میزان است. در این طرح بسیار مهم است که توانایی مالی و کاری شما ثابت شود. ثبت شرکت در کشور الجزایر به صورت خدمات و محصولات دنبال می‌شود. برای ثبت شرکت در کشور الجزایر نیاز به ترجمه مدارک است و باید فرم های مربوطه به طور دقیق تکمیل شود، مشخص است که روال های قانونی در این زمینه اهمیت زیادی دارد. در ابتدا باید ساختار کسب و کار مشخص شود یعنی می‌بایست عملکرد کسب و کار ارزیابی شود و مشخص شود که میزان مالیات ارزیابی شده با شرایط کسب و کار سازگار است یا خیر، می‌بایست الزامات مشخصی در زمینه سلامت و ایمنی محیط کار وجود داشته باشد، سطح مسئولیت های شخصی افراد باید مشخص شود و در این زمینه حداقل یک الی دو ماه زمان نیاز است. هزینه زندگی در کشور الجزایر در صورتی که روش ثبت شرکت را انتخاب کرده باشید به سادگی پوشش داده می‌شود.

در صورتی که به تنهایی بخواهید اقدام به ثبت شرکت در کشور الجزایر کنید، تنها اسم خودتان به عنوان مالک اصلی اعلام می‌شود، در این صورت، هر میزان سود و زیان ارزیابی شود برای خودتان خواهد بود.

یک نوع دیگر دیگر که به صورت جمعی ارزیابی می‌شود به صورت مشارکتی است، در این مسیر گروهی با هم اقدام به ثبت شرکت می‌کنند و هر یک مسئول بخش مشخصی از شرکت هستند؛ در این زمینه جنبه های قانونی بسیار مهم است و درصد شراکت نیز باید مشخص شود. هر یک از دو روش بالا دارای پتانسیل های اقتصادی مربوط به خود هستند.

اگر سوال می‌کنید که بهترین روش سرمایه گذاری برای مهاجران کدام است، ما به شما گزینه اول یعنی ثبت شرکت به صورت شخص حقیقی را پیشنهاد می‌کنیم؛ در این زمینه تمامی مسئولیت ها با خودتان است و باید تعهدات مشخصی به کسب و کار داشته باشید، شما می‌توانید در ابتدا با سهم کمی آغاز به کار کنید و پس از مدتی تعداد سهامداران را افزایش دهید که افزایش تا 50 سهامدار نیز فراهم می‌شود.

انواع ویزا و انواع اقامت در الجزایر

انواع ویزا و انواع اقامت در الجزایر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 یکی از روش هایی که می‌تواند اقامت کشور الجزایر را فراهم سازد، سرمایه گذاری است. سرمایه گذاری هم می‌تواند به روش ثبت شرکت صورت بگیرد و هم مسیر سرمایه های مستقیم برای آن لحاظ می‌شود در نظر داشته باشید که شما برای رسیدن به یک وضعیت سرمایه گذاری مناسب باید 4 گام مهم را مدنظر قرار دهید، گام اول مشخص نمودن نوع شرکت است، یعنی می‌خواهید خود به تنهایی صاحب شرکت باشید و یا ورود به بخش های شراکتی می‌کنید، مورد بعدی این است که بتوانید برای شرایط کاری خود کد اقتصادی داشته باشید؛ این کد 11 رقمی است و نشان از مجاز بودن فعالیت شما خواهد داست، شما می‌بایست در استعلام نام تجاری برای شرکت خود دقت نمایید، نامی که انتخاب می‌کنید باید با برند و نوع شرکت همخوانی داشته باشد، برای انتخاب نام های تجاری در کشور الجزایر نیاز است که استعلام به طور دقیق صورت بگیرد، در نهایت می‌بایست ثبت نام کسب و کار به طور دقیق صورت بگیرد، در این زمینه هرچه طرح کاری شما عمیق تر باشد یعنی شما رویکرد اقتصادی درست تری را پیش برده‌اید.

دولت کشور الجزایر سیاست های خوبی در زمینه جذب نیروی متخصص تنظیم داشته است و این مسیر توانسته فرصت‌های شغلی خوبی ایجاد نماید. در دولت کشور الجزایر، استفاده از وضعیت کار و تخصص منظم می‌تواند یکی از متداول ترین روش های اقامتی باشد. سیستم کاری در این کشور به دو صورت موقت و دائم دیده می‌شود؛ یعنی افرادی که فارغ‌التحصیل از دانشگاه‌های خاصی هستند در ورود به کار از شرایط خاصی پیروی می‌کنند، این موضوع در زمینه فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های کشور الجزایر نیز دیده می‌شود. ویزای کاری این کشور می‌تواند از موضوعاتی محسوب شود که دارای مشخصه های دقیقی بوده و می‌تواند در چند سال آینده به نتیجه خوبی برسد.

ویزای کاری کشور الجزایر با حمایت کارفرما نیز صورت می‌گیرد که شرایط برای این گزینه به صورت اقامت دائم بوده و افراد باید شرایط سنی مشخصی را نیز رعایت نمایند. شرایط سنی در این زمینه بسیار مهم است و وضعیت تحصیلات نیز می‌بایست به طور دقیق ارزیابی شود.

ویزای تحصیلی کشور الجزایر  به طور کلی می‌تواند فرهنگ مهاجرپذیر را افزایش دهد و سبب افزایش فرصت های شغلی مناسب و همینطور سطح رفاه شود. وضعیت تحصیلی در این کشور خود دارای مشخصه هایی است که می‌تواند سیستم درآمدزایی را افزایش دهد. شما برای تحصیل در کشور الجزایر باید حداقل 18 سال داشته باشید و همینطور باید شرایط اخذ ویزای تحصیلی نیز به درستی رعایت شود.

از دیگر روش های اقامتی کشور الجزایر، ویزای نامزدی و ازدواج است که می‌تواند پس از طی شدن دوره های موقت، به اقامت دائم منجر شود.

 

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم الجزایر

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم الجزایر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اخذ بیمه و تسهیلات درمانی در کشور الجزایر، باید چندین موضوع را مدنظر قرار دهید، بیمه و سیستم های بیمه ای در کشور الجزایر به این صورت است که افراد می‌توانند در ابتدا ورود به بخش سرمایه گذاری داشته باشند، سپس این شرایط فراهم می‌شود که بیمه پس انداز خود را در بخش درمانی نیز پیش ببرند. تسهیلات درمانی در کشور الجزایر به طور جدی پیش می‌رود و مشخص است که رویکردهای درمانی در این کشور به چندین شکل ممکن دنبال می‌شود. اینطور که ارزیابی ها نشان می‌‌‌دهد درمان و بیمه های درمانی در کشور الجزایر از سوی دولت نیز حمایت می‌شود.

درمان و روش های بیمه ای در کشور الجزایر به طور کلی دارای شاخص های خوبی هستند.

وضعیت تسهیلات درمانی برای افراد مقیم کشور الجزایر به طور جدی دنبال می‌شود، مشخص است که تسهیلات درمانی برای بانوان باردار در وضعیت جداگانه ای پیش می‌رود و اینطور که ارزیابی ها نشان می‌دهد بیمه و خدمات بیمه ای در این کشور می‌تواند شامل حال افراد مسن نیز باشد.

 

خدمات بانکی و مالی در الجزایر

خدمات بانکی و مالی در الجزایر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بانک مرکزی کشور الجزایر به طور کلی در سال 1962 تأسیس شده است و واحد پول توسط این بانک دینار اعلام شده است. این بانک در شهر الجزیره قرار دارد و رئیس آن فردی به نام محمد لوآل است. این بانک دارای مجموعه های اقتصادی خوبی است. اینطور که مشخص است که خدمات بانکی و مالی در این بانک برای خارجیان نیز لحاظ شده است و افرادی که از خارج کشور قصد استفاده از فعالیت های مالی این بانک را دارند، به طور جدی حمایت می‌شوند. خدمات بانکی در کشور الجزایر به طور روتین در زمینه پس انداز و صدور وام نیز فعالیت می‌کند و مشخص است که رویکردهای مالی و بانکی در این کشور در سال های اخیر به نتیجه خوبی رسیده است. وضعیت مالی در این کشور به طور جدی بیش از 15 سال برای مهاجران فراهم شده است.

 

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در الجزایر

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در الجزایر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

رتبه پاسپورت کشور الجزایر 73 اعلام شده است و با پاسپورت این کشور می‌توانید به 60 کشور خوب دنیا سفر نمایید.

 

تشابهات فرهنگی الجزایر با ایران

تشابهات فرهنگی الجزایر با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تشابهات فرهنگی در کشور الجزایر در زمینه زمان کاری رویت می‌شود.

نحوه غذا خوردن نیز در این کشور مشابه ایران است.

شیوه ی احوالپرسی و ارتباط گیری افراد نیز در کشور الجزایر نیز مانند ایرانیان است.

اعیاد و تعطیلات رسمی در الجزایر

اعیاد و تعطیلات رسمی در الجزایر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

1 ژانویه در کشور الجزایر، روز سال نو است و عمئما جشن گرفته می‌شود.

 8 مارس روز جهانی زن است و به ارزش و اهمیت جایگاه زن پرداخته می‌شود.

1 می روز جهانی کارگر است که معمولا دولت در این روز برای کارگران تدارکاتی می‌بیند و از آنان قدردانی می‌کند.

19 ژوئن روز قیامت است، 5 جولای نیز روز استقلال در کشور الجزایر است که برای مردم این کشور بسیار اهمیت دارد.

1 نوامبر روز انقلاب در الجزایر است و این روز نیز برای مردم این کشور اهمیت زیادی دارد.

 

تعطیلات رسمی کشور الجزایر در سال 2019

تاریخ

مناسبت

January-1

سال نو

March-8

روز جهانی زن

May-1

روز کارگر

June-19

روز قیامت

July-5

روز استقلال

November-1

روز انقلاب

 

 

دین در الجزایر

دین در الجزایر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 حدود 99 درصد از مردم مسلمان و اهل تسنن هستند، 1 درصد مسیحی و 0.4 درصد پیرو دیگر ادیان هستند. بیشتر مردم این کشور عرب هستند و وضعیت دینی در الجزایر نیز با احترام زیادی همراه است. در دهه‌های اخیر، حضور مهاجران شیعی از عراق، سوریه و لبنان در این کشور سبب گسترش این مذهب میان مردم الجزایر شده است. گفته می‌شود با انتقال مذهب شیعه به این کشور از سوی مدرسان و فعالانی که از عراق، سوریه و لبنان به الجزایر رفته‌اند، این مذهب در بخش‌های گسترده‌ای از جامعه الجزایر به طور پنهان در حال گسترش است.

 شیعیان در برخی شهرها و ایالت‌های الجزایر مانند الجزیره (پایتخت)، باتنه، تبسه، خنشله، تيارت، سيدی بلعباس، بلکور، واد قریش، العناصر، بجادیه، تیزوزو، جیجل، وهران و البلیده حضور دارند.

تفریح در الجزایر

تفریح در الجزایر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آتاکور در پارک ملی آهگار قرار دارد و با قله هایی زیبا و خاص پوشیده شده است. کل این منطقه دارای چشم اندازه های قهوه ای و خشک است. در این بخش هیچ نوع سیستم حمل  و نقلی دیده نمی‌شود.

اور به طور کلی دارای معماری های زیبایی است و در شهر اورن قرار دارد؛ این بخش به طور کلی یکی از پر جنب و جوش‌ترین شهرهای الجزایر است و هزاران نفر از مردم در این بخش زندگی می‌کنند. در این منطقه تئاتر و مساجد زیادی وجود دارد.

در سفر به الجزایر باید سری به انابا بزنید؛ غارهای دیدنی و وسیعی در این منطقه وجود دارد و معروف به یک بندر طبیعی است، به طور کلی این منطقه بسیار دیدنی و خاص است.

منطقه حفاظت شده کوه های اطلس از دیدنی های بسیار دل انگیز در الجزایر محسوب می‌شود؛ این رشته کوه ها به طور کلی دارای دو هزار و پانصد کیلومتر طول هستند و از سه کشور الجزایر و مراکش و الجزایر عبور می‌کنند. این کوه ها چشم‌اندازهای بسیار خاصی داشته و از بهترین دیدنی های الجزایر محسوب می‌شوند. در این بخش فضا برای بازدید از حیوانات بومی نیز وجود دارد و همینطور بخش های خوبی برای کوه نوردی و صخره نوردی و پیاده روی نیز در این کوه‌ها دیده می‌شود.

قلعه بنی حامد از مکان های گردشگری خوب و تاریخی در الجزایر است که دوران ساخت آن به حکومت حامدین باز می‌گردد. به طور کلی این قلعه دارای فضای نظامی خوبی بوده و دارای ارتفاعات زیادی است، این قلعه در دامنه کوه‌های هودان قرار دارد و از نظر نظامی بسیار عالی و بی نظیر است.

پارک ملی ال کلا یک پارک زیبا و دیدنی است و در لیست منطقه های طبیعی این کشور قرار دارد. به طور کلی این پارک دارای اهمیت گردشگری بالایی است و دارای هشت صد کیلومتر زیربنا است. دریاچه تونگا یکی از دریاچه های خاص و دیدنی در این بخش است. در این پارک حیوانات طبیعی و خاصی دیده می‌شود و به طور کلی هر ساله گردشگران زیادی برای بازدید از آن به الجزایر می‌روند.

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در الجزایر

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در الجزایر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وضعیت حمل و نقل در الجزایر به طور کلی در دوره های زمانی مختلف تغییرات زیادی داشته است؛ در ابتدا سیستم حمل و نقل در الجزایر به طور کلی تنها با تاکسی صورت می‌گرفت اما امروزه مسیر حمل و نقل در این کشور بیشتر از طریق اتوبوس صورت می‌گیرد. از یاد نبرید که سیستم حمل و نقل در الجزایر با خرید بلیط صورت می‌گیرد و قیمت بلیط ها نیز بر اساس مسافت طی شده ارزیابی می‌شود. سیستم حمل و نقل شهری در این کشور در چند سال اخیر تغییراتی داشته است.

شما در این کشور برای خرید بلیط عبور ماهانه باید 1.200.00 دینار و برای خرید بلیط یک طرفه باید 25.00 دینار هزینه نمایید.

هزینه ی تاکسی به ازای هر ساعت توقف 400.00 دینار است.

فرهنگ الجزایر

فرهنگ الجزایر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 در فرهنگ مردم الجزایر صحبت کردن آرام بسیار مهم است، آنها سعی می‌کنند به عقاید هم احترام بگذارند و در کل احترام گذاشتن در این کشور بسیار مهم است مخصوصا احترام گذاشتن به پرچم این کشور.

همچنین احترام به عقاید دینی افراد در این کشور بسیار مهم تاقی می‌شود.

در فرهنگ مردم الجزایر بسیار دیده شده است که مردم سعی در زندگی ساده دارند، ساده لباس می‌پوشند و سعی می‌کنند کمتر درگیر تجملات باشند، فخر فروشی و تکبر نیز در این کشور دیده نمی‌شود.

مردم الجزایر زود صمیمی نمی‌شوند.

هنر الجزایر

هنر الجزایر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هنرهای صنایع دستی در این کشور و بافت فرش و گلیم از هنر های مهم کشور الجزایر است که توجیه اقتصادی خوبی هم دارد. به طور کلی وضعیت هنری در الجزایر در سال های اخیر تغییرات زیادی نداشته است.

در این کشور هنر های نمایشی و تئاتر پیشینه تاریخی دارد. مردم این کشور به عکاسی نیز علاقه دارند و این کشور هنرمندان و عکاسان خوبی تحویل دنیا داده است.

از دیگر هنر های مردم کشور الجزایر می‌توان به چرم دوزی، سفالگری و ... اشاره کرد.

ورزش در الجزایر

ورزش در الجزایر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 مردم کشور الجزایر علاقه زیادی به ورزش های گروهی دارند، والیبال و بسکتبال در این کشور در لیست ورزش های ارزشمند گروهی محسوب می‌شود و تیم های ورزشی این کشور تا رده های جهانی پیش رفته‌اند.

تیم فوتبال این کشور بیشتر از سایر رشته های ورزشی خوش درخشیده و طرفداران بسیاری دارد.

ورزش های تنیس و بدمینتون نیز طرفداران خاص خود را دارد، شنا نیز در این کشور مورد علاقه ی بسیاری از افراد قرار گرفته است.

رشته ی هندبال نیز در این کشور مورد استقبال قرار گرفته و در رده های بالا خوش درخشیده است.

.

خرافات در الجزایر

خرافات در الجزایر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

خرافات در الجزایر به طور جدی دیده نمی‌شود مردم اغلب سعی می‌کنند به روز باشند و خود را درگیر موضوعات بی ارزش و بدون کنبع علمی نمی‌کنند.

 

شایعات در مورد الجزایر

شایعات در مورد الجزایر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 شایعاتی در خصوص نرخ بالای مالیات الجزایر دیده می‌شود که غیر قابل باور است.

شایعات در مورد وضعیت بد بهداشت و درمان در کشور الجزایر غیر قابل باور است چرا که این کشور مخصوصا در سال های اخیر رشد خوبی در زمینه ی بهداشت و درمان اعمال کرده است.

وضعیت تحصیلی در کشور الجزایر نیز رو به پیشرفت است و هرگونه شایعه در مورد ضعیف بودن سطح تحصیل در الجزایر را باور نکنید.

هزینه ی خرید خانه در این کشور بالاست ولی هزینه های زندگی با ورود به کار مناسب، قابل کنترل است.

موارد ممنوعه در الجزایر

موارد ممنوعه در الجزایر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در این کشور در صورتی که بخواهید درخواست وام دهید باید نامه عدم سوءپیشینه داشته باشید.

به قوانین رانندگی این کشور توجه کنید تا مورد بازخواست قرار نگیرید.

بی احترامی در این کشور ممنوع است.

برهم زدن نظم اجتماعی به هر طریقی در این کشور ممنوع است و با متخلفین برخورد می‌شود.

نمایش عمومی محبت مثل بوسیدن برای همجنس یا غیر همجنس ممنوع است.

خطرات احتمالی برای افراد مقیم الجزایر

خطرات احتمالی برای افراد مقیم الجزایر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

خطرات احتمالی در الجزایر به طور کلی در زمینه رانندگی دیده می‌شود.

هنوز هم در این کشور نژادپرستی وجود دارد و افراد نسبت به خارجی ها دید چندان خوبی ندارند.

خطر دیگری که در الجزایر دیده می‌شود در زمینه ی خرید ملک است، پیشنهاد می‌شود برای خرید خانه در این کشور حتما با یک املاک خبره مشورت کنید تا سرتان کلاه نرود.

در این کششور هنوز هم دزدی های کوچک وجود دارد و بهتر است از وسایل با ارزش خود مخصوصا در اماکن عمومی مراقبت کنید.

در این کشور خطر جدی برای بانوان وجود ندارد اما پیشنهاد می‌شود بانوان تنها احتیاط کنند و در مکان های خلوت در این کشور به تنهایی ظاهر نشوند.

تشابهات قوانین الجزایر با ایران

تشابهات قوانین الجزایر با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

قوانینی که در زمینه اخذ بیمه الجزایر دیده می‌شود با ایران یکسان است.

قوانین رانندگی نیز تقریبا یکسان است.

 

گواهینامه و خرید ماشین در الجزایر

گواهینامه و خرید ماشین در الجزایر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 اگر قصد خرید ماشین در الجزایر را دارید در ابتدا باید استعلام لازم در زمینه خرید ماشین را اخذ نمایید و در این زمینه رویکردهای مشخصی را ارزیابی کنید. برای اخذ گواهینامه ماشین در الجزایر باید بودجه مشخصی داشته باشید و در کلاس‌ها نیز شرکت نمایید.

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در الجزایر

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در الجزایر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سفارت الجزایر در ایران، تهران، محدوده شهرک قدس، خیابان مهستان کوچه 11 پلاک 20 قرار دارد.

سفارت ایران در الجزایر شهر الجزیره خیابان اولاف پالم، خیابان سیدی یحیی قرار دارد.

نوع پوشش مردم الجزایر

نوع پوشش مردم الجزایر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

پوشش مردم الجزایر بسیار ساده و زیبا است؛ در پوشش مردم این کشور، لباس های گلدار و یا طرح دار به ندرت دیده می‌شود، مردم اغلب از پیراهن های بلند و آقایان نیز از کت و شلوار استفاده می‌کنند.

پیش از نیم قرن پیش حجاب به سقوط جمهوری چهارم فرانسه و به قدرت رسیدن شارل دوگان منجر شد؛ حقیقت این است که استعمارگران فرانسوی با استفاده از حجاب توسط زنان مخالفت کردند ولی زنان الجزایری آن را سمبل ارزش ها و اعتقادات ملی و دینی خودشان می‌دانستند، و فرانسویان نیز به طور برنامه ریزی شده‌ای، سیاست ضعیف کردن این اعتقادات را پیش می‌بردند. در عکس‌العمل به این فشار های فرانسویان و نشان دادن دشمنی‌شان با آنها، زنان این کشور بیشتر از حجاب استفاده کردند.

 

جغرافیا و شرایط آب و هوایی الجزایر

جغرافیا و شرایط آب و هوایی الجزایر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

الجزایر کشوری در بخش شمال آفریقا است، این کشور با لیبی همسایه است و از سمت جنوب نیز در همسایگی نیجر قرار دارد. زبان رسمی مردم این کشور عربی است و بسیاری از آنها به زبان فرانسوی نیز صحبت می‌کنند. الجزایر دومین کشور آفریقایی محسوب می‌شود و از نظر وسعت در دنیا رتبه 10 را دارد. این کشور دارای خط ساحلی شگفت انگیزی است و به طور کلی برای گردشگران گزینه خوبی محسوب می‌شود. در بخش جنوب این کشور کوه های قرمز رنگی دیده می‌شود که از دیدنی های ارزشمند الجزایر هستند. تپه ها و جاذبه های تاریخی و تنوع زیستی در این بخش سبب شده است که افراد زیادی الجزایر را گزینه خوبی برای مهاجرت در نظر بگیرند.

الجزیره پایتخت کشور الجزایر است و بزرگترین شهر آن نیز محسوب می‌شود؛ این شهر رتبه دوم از نظر وسعت در شمال آفریقا را دارد و در بخش باختری خلیج های دریای مدیترانه قرار دارد. در این شهر ساختمان های دیدنی و سفیدی وجود دارد که لقب الجزیره سپید را به خود اختصاص داده است. این کشور دارای آب و هوایی معتدل در بخش های شمالی بوده و در فصل بهار بهترین انتخاب محسوب می‌شود.

 

 

غذاهای الجزایر

غذاهای الجزایر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کوسکوس یک نوع غذای عربی است که با مرغ و سبزیجات پخته شده تهیه می‌شود و به طور کلی به زبان عربی طعام نامیده می‌شود. این غذا به سادگی تهیه شده و در لیست غذاهای سالم قرار دارد. این غذا با سالاد بلغور بخارپز شده مخلوط شده و از هویج و سیب زمینی و شلغم و جعفری نیز در آن استفاده می‌شود. این غذا با یک کاسه دوغ خنک نیز سرو می‌شود.

گوشت شیرین یک ظرف غذای بسیار محبوب در الجزایر است که در ماه رمضان سرو می‌شود و در آن از گوشت و خلال بادام استفاده می‌شود؛ این غذا با خرما سرو می‌شود و بسیار خوش طعم است.

مچوئی از غذاهای خوبی است که در الجزایر طبخ داده می‌شود و برای تهیه آن یک بره کامل مورد استفاده قرار می‌گیرد. کل بره باید چند ساعتی در آتش باقی بماند. این غذا به طور کلی با کره تفت داشته می‌شود و طعم دل انگیزی دارد.

براولیز از غذاهای محبوب در الجزایر است که از گوشت تهیه شده است و بر روی سیخ های چوبی و منقل پخته می‌شود. این غذا بسیار محبوب است.

نشیما از غذاهای خوب در الجزایر است که با سس یا خامه سرو می‌شود و با کلم و گردو ترکیب می‌شود؛ این غذا برای کسانی که در رژیم غذایی خاصی هستند یک گزینه بی نظیر است.

جلوف رایس یک غذای سنتی آفریقایی است؛ برای تهیه این غذا از برنج و ادویه جات استفاده می‌شود.

بیلتونگ غذایی بسیار لذیذ است و با گوشت تهیه می‌شود. ادویه های این غذای خوش طعم بسیار دل انگیز است. شما می‌توانید این غذا را با برنج نیز مصرف کنید.