x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
الجزایر

الجزایر

کشور الجزایر از سمت شمال با تونس، از سمت شرق با لیبی، از سمت جنوب شرق با نیجر و از سمت جنوب غرب با مالی همسایه است. بیابان و صحرا بیش از چهار پنجم خاک این کشور را پوشانده است. شمال کشور الجزایر پوشیده از جلگه‌های تل اطلس و ساحلی است. این کشور دارای آب و هوای گرم و خشک است و به طور کلی زمستان های مرطوب و ملایمی دارد و تابستان های الجزایر نیز گرم و خشک اعلام شده است. زمین های جنگلی در کشور الجزایر به طور کلی حدود 4.2 میلیون هکتار اعلام شده است که حدود 75 درصد آن دولتی است؛ اینطور که مشخص است دامنه های کوه های تل اطلس توسط جنگل های انبوه پوشیده شده و بخش مهم اقتصادی کشور الجزایر محسوب می‌شود. این کشور از نظر وجود منابع نفتی خود به کشور فرانسه نیز متصل شده است. در این کشور حدود 10859.00 نفر مشغول به کار هستند. تولید ناخالص داخلی کشور الجزایر از ساخت و ساز حدود 2117.40 میلیارد دلار اعلام شده است.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Algeria عربی: الجزائر
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
 • زبان های رایج: فرانسوی عربی الجزایزی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: دینار هر دینار کشور الجزایر 0.0084 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 00213
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 60
 • پایتخت: الجزیره
 • زبان های رسمی: عربی و بربر
 • جمعیت: 41.32 میلیون در سال 2017
 • منطقه زمانی: UTC+1 (CET)
 • دامنه اینترنتی: .dz
 • رتبه تولید ناخالص: 300.991 میلیارد دلار آمریکا

سفر به کشور الجزایر

سفر به الجزایر، سفر به کشوری آفریقایی است که از لحاظ وسعت در رتبه دهمین کشور بزرگ جهان قرار دارد. الجزایر Algeria، یک کشور آفریقای شمالی است که دارای سواحل مدیترانه ای و ناحیه داخلی صحرای کویر است. این کشور که بزرگترین کشور در افریقاست، توسط چند کشور در شمال قاره آفریقا احاطه شده است. کشور الجزایر با تونس و لیبی از سمت شرق و با مراکش، با موریتانی از جنوب غربی، و با کشورهای نیجر و مالی از سمت جنوب مرز خاکی دارد. الجزایر از سمت شمال دارای مرز آبی با دریای مدیترانه است. مساحت کشور حدود 2میلیون و سیصد و هشتاد هزار کیلومتر مربع می­باشد و طبق آمار سال 2017 میلادی کشور حدود 41 میلیون و سیصد هزار نفر جمعیت داشته‌است.
در سفر به الجزایر، با مطالعه تاریخ الجزایر خواهید دانست که بربرها اولین ساکنین کشور و سپس فنیقی­ها در قرن 12 پیش از میلاد در این کشور ساکن شدند. رومی­ها با برانداختن حکومت کارتاژ و سپس واندال­های ژرمن با برانداختن رومی­ها در این کشور حاکم گردیدند.

سفر به کشور الجزایر

زندگی در کشور الجزایر

الجزایر کشوری در بخش شمال آفریقا است، این کشور از سمت شرق با لیبی همسایه است و از سمت جنوب نیز در همسایگی نیجر قرار دارد. زبان رسمی مردم این کشور عربی است و بسیاری از آنها به زبان فرانسوی نیز صحبت می‌کنند. الجزایر دومین کشور آفریقایی محسوب می‌شود و از نظر وسعت در دنیا رتبه 10 را دارد. وضعیت دستمزد در کشور الجزایر در سال های اخیر دسته بندی های مشخصی دارد. دستمزد در تولید در ابتدا 28158.00 دینار در ماه بوده است اما پس از دوره ای این رقم به 41438.00 دینار در ماه رسیده و مشخص است که دولت سعی دارد سیستم دستمزد در تولید را افزایش دهد. مشخص است که نرخ بیکاری برای جوانان در این کشور حدود 11.70 درصد ارزیابی شده است و دولت در این زمینه رویکردهای اقتصادی را تغییر داده است. در کشور الجزایر حدود 1440.00 هزار نفر بیکار بوده و 7424.00 هزار نفر استخدام تمام وقت هستند.

زندگی در کشور الجزایر

مهاجرت به کشور الجزایر

زنان در کشور الجزایر از اهمیت زیادی برخوردار هستند و دولت کشور الجزایر سعی داشته است که تعداد زنان شاغل و کارمند در کشور الجزایر را تا 75 درصد به رشد برساند و در این زمینه بسیار موفق نیز ظاهر شده است. در کشور الجزایر سواد اهمیت زیادی دارد و این موضوع نیز یکی از دلایلی است که افراد علاقه به مهاجرت به این کشور دارند. یک اصل مهم را در نظر داشته باشید؛ که کشور الجزایر یکی از بهترین کشورهایی است که در سال های اخیر در زمینه مهاجرپذیری نیز رشد بیش از 19 درصد داشته است. شایان ذکر است که رشد مهاجرپذیری در کشور الجزایر بستگی به سبک مهاجرت افراد داشته و مشخص است که سرمایه گذاری از روش های ارزشمند ورود به این کشور محسوب می‌شود. سیستم بهداشت و بیمه در کشور الجزایر هنوز آنطور که باید بالا اعلام نشده است، اما آمارها نشان می‌دهد که وضعیت بهداشت در این کشور 2 درصد از ایران بیشتر است. در مجموع سیستم بهداشت و درمان در کشور الجزایر در سال های اخیر بیش از 14 درصد رشد داشته است.

مهاجرت به کشور الجزایر

تحصیل در کشور الجزایر

شرایط تحصیل دندانپزشکی در کشور الجزایر به طور کلی یک دوره 6 ساله است و افراد حتماً نیاز به مدرک زبان آیلتس دارند. آزمون ورودی برای این رشته در همه دانشگاه های دولتی و غیر دولتی الجزایر دیده می‌شود. حقیقت امر این است به طور کلی یادگیری دروس دندانپزشکی در الجزایر کمی دشوار است و بسیاری از واحدهای درسی به زبان فرانسوی هستند اما این موضوع نباید باعث شود که از تحصیل در این رشته در الجزائر صرف نظر نمایید چراکه کالج ها اغلب شرایط یادگیری زبان فرانسوی به صورت پیش نیاز را در اختیار شما قرار می‌دهند.

دوره های عملی بیمارستانی در الجزایر مفهوم مشخصی دارد. شرایط بورسیه تحصیلی در کشور الجزایر به این صورت است که شما می‌توانید برای تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی و دکترا در کشور الجزایر دو دوره زمانی مشخص را مدنظر قرار دهید و برای 4 الی 6 ترم تحصیلی بسته به رشته تحصیلی و زمان تحصیل از بورسیه استفاده کنید.

تحصیل در کشور الجزایر