x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

ارمنستان

کشور ارمنستان در قفقاز جنوبی قرار دارد، این کشور از بخش شمالی با گرجستان همسایه است و از سمت شرق نیز با جمهوری آذربایجان مرز مشترک دارد. این کشور به طور کلی از نظر جغرافیایی به سه ناحیه تقسیم می شود.این کشور به طور کلی از نظر جغرافیایی به سه ناحیه تقسیم می شود. ارمنستان بزرگ، ارمنستان کوچک و ارمنستان جدید. اگر به تاریخ ارمنستان بزرگ و کوچک نگاه کنید یاد ارمنه قدیم خواهید افتاد این دو سرزمین از هم جدا بودند. ارمنستان وسیع تر از دومنطقه دیگر محسوب میشود و شامل 15 ایالت مهم است. ارمنستان یک کشور قدرتمند در زمینه صنعت و درآمد است و می تواند ساده ترین نظام را شامل شود. مردم ایران 75 درصد بیشتر از سال های قبل کشور ارمنستان را برای زندگی انتخاب کرده اند و این موضوع به دلیل فضای کاری دقیق و ضروری در کشور ارمنستان است که توانسته بهترین شرایط را فراهم سازد. 

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Armenia عربی: أرمينيا
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری دموکراتیک/ پارلمانی
 • زبان های رایج: لهجه های مختلف ارمنی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: درام هر درام 0.0020 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: ۰۰۳۷۴
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 61
 • پایتخت: ایروان
 • زبان های رسمی: ارمنی
 • جمعیت: بیش از 2.93 میلیون در سال 2018
 • منطقه زمانی: utc+4(AMT) . GMT+4
 • دامنه اینترنتی: .am
 • رتبه تولید ناخالص: 1793840.30 میلیون درام

سفر به ارمنستان

سفر به ارمنستان، شما را به دیار یک کشور سنتی ارامنه خواهد برد. ارمنستان یا Armeniaیکی از کشورهای جمهوری سابق شوروی در منطقه کوهستانی قفقاز بین آسیا و اروپا است.اورارتو در سال 860 میلادی تاسیس شد و سپس در قرن 6 قبل از میلاد، توسط ساتراپی ارمنستان جایگزین شد. بین قرن های 16 و 19، کشور سنتی ارامنه به دو قسمت ارمنستان شرق و غرب تحت حاکمیت امپراتوری‌­های عثمانی و ایران قرار گرفت. با انقلاب روسیه در سال 1920 جزء اتحاد جماهیر شوروی در آمد. زبان ارمنی، زبان رسمی این کشور، یکی از قدیمی ترین زبان ها در جهان است. به دلایل سیاسی و تاریخی، زبان روسی رایج ترین زبان خارجی بین ارامنه است. انگلیسی دومین زبان خارجی است که در سفر به ارمنستان به راحتی می­‌توانید با آنها صحبت نمایید. ارز رسمی کشور درام ارمنی Dram  Armenian  است که با علامت اختصاری AMD نمایش داده می­شود و یک دلار امریکا برابر با 490.84 درام ارمنی است.

سفر به ارمنستان

زندگی در ارمنستان

در کشور ارمنستان نرخ مشارکت نیروی کاری در حدود 65.70 اعلام شده است که رقم خوبی است. دستمزدی که برای افراد در کارهای مختلف در نظر گرفته می شود با هم فرق دارد اما اینطور که مشخص شده است

زندگی در ارمنستان

مهاجرت به ارمنستان

مهاجرت به کشور ارمنستان یک روش بسیار ارزشمند محسوب می شود و می تواند شرایط خوبی را فراهم سازد.در سال 2020 رشد ایرانیان در کشور ارمنستان 22 درصد بیشتر اعلام شده است. این موضوع به دلیل شرایط نامساعد کار در ایران بوده که سبب می شود ایرانیان کشور ارمنستان را برای ادامه زندگی انتخاب نمایند. ثبت شرکت در کشور ارمنستان یکی از روش های سرمایه گذاری محسوب می شود که البته خود به دو روش فراهم شده است. روش اول این است که مدیر عامل و سایر اعضای شرکت به ارمنستان سفر کرده و به صورت حضوری اقدام به ثبت شرکت داشته باشند و روش دوم استفاده از نماینده قانونی است که تمامی مراحل ثبت شرکت در کشور ارمنستان را به طور دقیق طی می کند. در کشور ارمنستان از سیستم خاک برای تابعیت فرزند استفاده می شود در این روش کافیست که فرزند در خاک کشور ارمنستان به دنیا آید تا بتواند تابعیت این کشور را اخذ نماید. 

مهاجرت به ارمنستان

تحصیل در ارمنستان

 دانشجویانی که در ارمنستان تحصیل می کنند می توانند از شرایط و امکانات زندگی دانشجویی با هزینه های کمتر بهره مند شوند. تعداد دانشجویان ایرانی این کشور نیز به بیش از 3000 نفر می رسد. هزینه تحصیل و زندگی دانشجویی در ارمنستان در مقایسه با دانشگاه های اروپایی بسیار کمتر است و شاید به همین دلیل است که دانشجویان خارجی به ویژه ایرانیان تمایل دارند در این کشور تحصیل کنند. قبل از آنکه به مقوله تحصیل در ارمنستان بپردازیم لازم است توضیح مختصری در مورد این کشور و موقعیت جغرافیایی آن ارائه بدهیم. کشور ارمنستان یکی از کشورهای شوروی سابق است که در نزدیکی دریای خزر و کشور ایران واقع شده است.. در شهرهای مختلف کشور ارمنستان، دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی مانند برخی کالج ها وجود دارند که رشته های دانشگاهی مختلفی در آن تدریس می شوند.تحصیل در ارمنستان به دو زبان انگلیسی و ارمنی امکان پذیر است

تحصیل در ارمنستان

درود من دامپزشک هستم ایا میتوانم ویزای کار یا تحصیل بگیرم؟

2020-01-10 09:26:31