x
اگر اولین بار هست که از سایت GO2TR دیدن می‌کنین، حتما از این صفحه شروع کنین!

ارمنستان

کشور ارمنستان در قفقاز جنوبی قرار دارد، این کشور از بخش شمالی با گرجستان همسایه است و از سمت شرق نیز با جمهوری آذربایجان مرز مشترک دارد. این کشور به طور کلی از نظر جغرافیایی به سه ناحیه تقسیم می شود.این کشور به طور کلی از نظر جغرافیایی به سه ناحیه تقسیم می شود. ارمنستان بزرگ، ارمنستان کوچک و ارمنستان جدید. اگر به تاریخ ارمنستان بزرگ و کوچک نگاه کنید یاد ارمنه قدیم خواهید افتاد این دو سرزمین از هم جدا بودند. ارمنستان وسیع تر از دومنطقه دیگر محسوب میشود و شامل 15 ایالت مهم است. ارمنستان یک کشور قدرتمند در زمینه صنعت و درآمد است و می تواند ساده ترین نظام را شامل شود. مردم ایران 75 درصد بیشتر از سال های قبل کشور ارمنستان را برای زندگی انتخاب کرده اند و این موضوع به دلیل فضای کاری دقیق و ضروری در کشور ارمنستان است که توانسته بهترین شرایط را فراهم سازد. 

نام انگلیسی: Armenia
نام عربی: أرمينيا
پایتخت: ایروان
قاره: آسیا
نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری دموکراتیک/ پارلمانی
زبان‌های رسمی: ارمنی
زبان‌های رایج: لهجه های مختلف ارمنی
واحد پول: درام هر درام 0.0020 دلار آمریکا
تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 61
جمعیت: بیش از 2.93 میلیون در سال 2018
منطقه زمانی: utc+4(AMT) . GMT+4
دامنه اینترنتی: utc+4(AMT) . GMT+4
پیش شماره تلفن: ۰۰۳۷۴

سفر به ارمنستان

سفر به ارمنستان، شما را به دیار یک کشور سنتی ارامنه خواهد برد. ارمنستان یا Armeniaیکی از کشورهای جمهوری سابق شوروی در منطقه کوهستانی قفقاز بین آسیا و اروپا است.اورارتو در سال 860 میلادی تاسیس شد و سپس در قرن 6 قبل از میلاد، توسط ساتراپی ارمنستان جایگزین شد. بین قرن های 16 و 19، کشور سنتی ارامنه به دو قسمت ارمنستان شرق و غرب تحت حاکمیت امپراتوری‌­های عثمانی و ایران قرار گرفت. با انقلاب روسیه در سال 1920 جزء اتحاد جماهیر شوروی در آمد. زبان ارمنی، زبان رسمی این کشور، یکی از قدیمی ترین زبان ها در جهان است. به دلایل سیاسی و تاریخی، زبان روسی رایج ترین زبان خارجی بین ارامنه است. انگلیسی دومین زبان خارجی است که در سفر به ارمنستان به راحتی می­‌توانید با آنها صحبت نمایید. ارز رسمی کشور درام ارمنی Dram  Armenian  است که با علامت اختصاری AMD نمایش داده می­شود و یک دلار امریکا برابر با 490.84 درام ارمنی است.

سفر به ارمنستان

مهاجرت به ارمنستان

مهاجرت به کشور ارمنستان یک روش بسیار ارزشمند محسوب می شود و می تواند شرایط خوبی را فراهم سازد.در سال 2020 رشد ایرانیان در کشور ارمنستان 22 درصد بیشتر اعلام شده است. این موضوع به دلیل شرایط نامساعد کار در ایران بوده که سبب می شود ایرانیان کشور ارمنستان را برای ادامه زندگی انتخاب نمایند. ثبت شرکت در کشور ارمنستان یکی از روش های سرمایه گذاری محسوب می شود که البته خود به دو روش فراهم شده است. روش اول این است که مدیر عامل و سایر اعضای شرکت به ارمنستان سفر کرده و به صورت حضوری اقدام به ثبت شرکت داشته باشند و روش دوم استفاده از نماینده قانونی است که تمامی مراحل ثبت شرکت در کشور ارمنستان را به طور دقیق طی می کند. در کشور ارمنستان از سیستم خاک برای تابعیت فرزند استفاده می شود در این روش کافیست که فرزند در خاک کشور ارمنستان به دنیا آید تا بتواند تابعیت این کشور را اخذ نماید. 

مهاجرت به ارمنستان

زندگی در ارمنستان

در کشور ارمنستان نرخ مشارکت نیروی کاری در حدود 65.70 اعلام شده است که رقم خوبی است. دستمزدی که برای افراد در کارهای مختلف در نظر گرفته می شود با هم فرق دارد اما اینطور که مشخص شده است

زندگی در ارمنستان

تحصیل در ارمنستان

 دانشجویانی که در ارمنستان تحصیل می کنند می توانند از شرایط و امکانات زندگی دانشجویی با هزینه های کمتر بهره مند شوند. تعداد دانشجویان ایرانی این کشور نیز به بیش از 3000 نفر می رسد. هزینه تحصیل و زندگی دانشجویی در ارمنستان در مقایسه با دانشگاه های اروپایی بسیار کمتر است و شاید به همین دلیل است که دانشجویان خارجی به ویژه ایرانیان تمایل دارند در این کشور تحصیل کنند. قبل از آنکه به مقوله تحصیل در ارمنستان بپردازیم لازم است توضیح مختصری در مورد این کشور و موقعیت جغرافیایی آن ارائه بدهیم. کشور ارمنستان یکی از کشورهای شوروی سابق است که در نزدیکی دریای خزر و کشور ایران واقع شده است.. در شهرهای مختلف کشور ارمنستان، دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی مانند برخی کالج ها وجود دارند که رشته های دانشگاهی مختلفی در آن تدریس می شوند.تحصیل در ارمنستان به دو زبان انگلیسی و ارمنی امکان پذیر است

تحصیل در ارمنستان

کشور ارمنستان در قفقاز جنوبی قرار دارد، این کشور از بخش شمالی با گرجستان همسایه است و از سمت شرق نیز با جمهوری آذربایجان مرز مشترک دارد. این کشور به طور کلی از نظر جغرافیایی به سه ناحیه تقسیم می شود. ارمنستان بزرگ، ارمنستان کوچک و ارمنستان جدید. اگر به تاریخ ارمنستان بزرگ و کوچک نگاه کنید یاد ارمنه قدیم خواهید افتاد این دو سرزمین از هم جدا بودند. ارمنستان وسیع تر از دومنطقه دیگر محسوب میشود و شامل 15 ایالت مهم است. درنظر داشته باشید که ارمنستانکوچکدربخشغربیارمنستانبزرگ واقع شده است و به طور دقیق این منطقه در محدود شمالی کاپادوکیه قرار دارد. ارمنستان جدید سومین منطقه از ارمنستان است که به سده یازدهم باز می گردد. حجم صادرات و واردات در این کشور 4 و 5 درصد در سال 2018 رشد یافته است. رشد صادراتی نیز رشد 31 درصد در فضای برون مرزی دیده می شود. کشور ارمنستان توانسته فعالیت های اقتصادی خود را پوشش دهد و به بهترین شکل ممکن فراهم سازد. اینطور که شواهد نشان می دهد کشور ارمنستان یک کشور قدرتمند در زمینه اقتصادی محسوب می شود. رتبه اقتصادی کشور ارمنستان در زمینه بهداشت و درمان در وضعیت نرمالی قرار دارد و این طور که مشخص شده است در کشور ارمنستان وضعیت بهداشتی به طور روتین تعیین می شود. ارمنستان یک کشور قدرتمند در زمینه صنعت و درآمد است و می تواند ساده ترین نظام را شامل شود. مردم ایران 75 درصد بیشتر از سال های قبل کشور ارمنستان را برای زندگی انتخاب کرده اند و این موضوع به دلیل فضای کاری دقیق و ضروری در کشور ارمنستان است که توانسته بهترین شرایط را فراهم سازد. ارمنستان دارای بخش های کوهستانی بسیار قدرتمندی است و اینطور‌که مشخص شده است زمین های این کشور در وضعیت کشت و زرع قرار دارد. در این کشور نظام تحصیلی رشد خوبی داشته است و در سال های اخیر دیده شده است دانشگاه های این کشور به طور روتین و ارزشمند در زمینه های مالی فعالیت می کنند ، اینطور که مشخص شده است در سال های اخیر تمرکز دولت ارمنستان بر روی سیستم های تحصیلی پیوسته دیده می شود. این کشور دارای تمرکز بالایی در زمینه صنعت و درآمد است.

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی ارمنستان

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی ارمنستان

صنعت پایه اصلی و بنیادی اقتصاد کشور ارمنستان است. تولیدات صنعتی در این کشور 4 درصد از کل تولیدات شوروی بوده است. پس از استقلال کشور ارمنستان وضعیت اقتصادی راکد شد. اینطور که مشخص شده است بخش های اقتصادی در وضعیت غیر قابل استفاده متروک مانده است. در این کشور نظام اقتصادی بازار آزاد دیده می شود به طوریکه کمک های سازمان های بین المللی را شامل می شود. اینطور که مشخص شده است افت شدید در سال 2009 در نتیجه بحران های جهانی ایجاد شد اما در سال 2011 روند اقتصادی کشور ارمنستان حالت صعود گرفت و به 4.7 درصد رسیده است.

درآمد کشور ارمنستان از طریق صادرات کالا از جمله الماس و مواد معدنی مانند سنگ و مس و قطعات فلزی تأمین می شود. صنایع مختلف در کشور ارمنستان در زمینه تولید شیمیایی، قطعات و ابزارهای الکترونیک، ماشین آلات و همینطور مواد غذایی فعالیت می کنند. کشاورزی در حدود 44 درصد از نیروی کار در این کشور را پوشش می‌دهد و صنایع نیز 42 درصد از نیروی کار را به خود اختصاص می دهد. اینطور که شواهد نشان می دهد سازمان ها و نهادهای مالی کشور ارمنستان در شرایط خوب فعالیت می کنند.

تورم از سال 1998 در کشور ارمنستان در وضعیت تعادل قرار گرفته است. این کشور رشد اقتصادی خود را کنترل کرده است.

حجم صادرات و واردات به دلیل داشتن رشد اقتصادی ثابت و متعادل در کشور ارمنستان در همان وضیعت باقی مانده است. نظام تجارت آزاد در این کشور از سال 1999 به طور دقیق و چشمگیری افزایش یافت و این روند رشد تولیدات داخلی و واردات را کاهش داد. در سال 1999 حجم صادرات کشور ارمنستان به اندازه 5 درصد افزایش یافت. اما رشد واردات در این  کشور منفی 10 درصد بود.

حجم صادرات و واردات در این کشور 4 و 5 درصد در سال 2018 رشد یافته است. رشد صادراتی نیز به رشد 31 درصد در فضای برون مرزی دیده می شود. کشور ارمنستان توانسته فعالیت های اقتصادی خود را پوشش دهد و به بهترین شکل ممکن فراهم سازد. اینطور که شواهد نشان می دهد کشور ارمنستان یک کشور قدرتمند در زمینه اقتصادی محسوب می شود و می تواند از ساده ترین فضای اقتصادی استفاده نماید و به نتیجه برسد.

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های ارمنستان

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های ارمنستان

رتبه ارمنستان در زمینه خرید ملک و ساخت ساز در دنیا توانسته گام های صعودی را به طور دقیق طی نماید. در نظر داشته باشید که تجهیزات و مواد غذایی در این کشور در وضعیت نرمال قرار دارد و در دنیا توانسته رشد خوبی را شامل شود.

مواد شیمیایی و ماشین آلات ، لاستیک ، پوشاک و همینطور صنایع دفاعی از بخش های مهم رتبه دار در این کشور محسوب می شود.

 کشاورزیارمنستان به رتبه خوبی در دنیا رسیده است، اینطور که شواهد نشان می دهد بانک های کشور ارمنستان نیز توانسته‌اند به رتبه خوبی در دنیا دست یابند. اینطور که شواهد نشان می دهد کشور ارمنستان یک کشور قدرتمند در زمینه تأمین منابع اقتصادی در دنیا است. شایان ذکر است که صندوق های بین المللی پول در این کشور به رتبه های خوبی رسیده اند و مشخص شده است که  نظام اقتصادی کشور ارمنستان در فضای دقیق و صحیحی قرار دارد.

رتبه اقتصادی کشور ارمنستان در زمینه بهداشت و درمان در وضعیت نرمال قرار دارد و این طور که مشخص شده است در کشور ارمنستان وضعیت بهداشتی به طور روتین تعیین می شود. کشور ارمنستان یک کشور قدرتمند در زمینه صنعت و درآمد است و می تواند ساده ترین نظام را شامل شود.

در این کشور نظام تحصیلی رشد خوبی داشته است و در سال های اخیر دیده شده است دانشگاه های این کشور به طور روتین و ارزشمند در زمینه های مالی فعالیت می کنند ، اینطور که مشخص شده است در سال های اخیر تمرکز دولت کشور ارمنستان بر روی سیستم های تحصیلی به طور پیوسته دیده می شود. این کشور دارای تمرکز بالایی در زمینه صنعت و درآمد است.

شایان ذکر است که ارمنستان توانسته بهترین شرایط برای خرید و فروش محصولات را فراهم سازد به این ترتیب رتبه های صادرات و واردات در ارمنستان نیز به طور دقیق مشخص شده است. اینطور که شواهد نشان می دهد دولت ارمنستان توانسته از ساده ترین نظام های سیاسی برای رسیدن به وضعیت نرمال اقتصادی استفاده نماید.

این کشور در زمینه ثبت شرکت نیز به رتبه خوبی در دنیا رسیده است به طوریکه نظام های اقتصادی در زمینه ثبت شرکت به طور دقیق و روتین نتیجه بخش بوده است.

نوع حکومت و ساختار سیاسی ارمنستان

نوع حکومت و ساختار سیاسی ارمنستان

کشور ارمنستان شامل 11 استان است و یکی از کشورهای قفقاز جنوبی محسوب می شود. این کشور از سمت شمال با گرجستان و از سمت شرق با آذربایجان همسایه است. رژیم سیاسی در ارمنستان به صورت جمهوری دموکراتیک است و در این کشور سه قوه مستقل مجریه، مقننه و قضاییه وجود دارد. نهاد اصلی قانونگذاری در ارمنستان مجلس ملی است. اینطور که مشخص شده است این کشور شامل 131 کرسی است که 90 نماینده آن حزبی بوده و 41 نماینده در وضعیت انفرادی هستند. به طور کلی وظایف موجود به سه بخش قانونگذاری ، نظارت ، سازماندهی عملکرد و فعالیت های مجلس تقسیم می شود. ریاست جمهوری این کشور هر 5 سال یکبار به رأی گیری می نشیند. وضعیت سیاسی کشور ارمنستان در دوره خاصی از زمان از جمهوری به پارلمانی تغییر یافته است اینطور‌که شواهد نشان می دهد در این کشور فضای همه پرسی به طور دقیق و روتین مشخص شده است. شهرهای کشور ارمنستان هر یک در زمان خاصی از تاریخ شکل گرفته اند. زبان کشور ارمنستان در سیاست این کشور با تغییرات زیاد همراه بوده است. قیمت درام ارمنستان در طول تاریخ تغییر داشته است.

پایتخت و 9 شهر بزرگ ارمنستان

پایتخت و 9 شهر بزرگ ارمنستان

شهر ایروان پایتخت کشور ارمنستان است و یکی از شهرهای بسیار مهم این کشور محسوب می شود. ایروان بزرگترین شهر در کشور ارمنستان است و در امتداد رود هرازدان قرار دارد. این شهر مرکز اداری و فرهنگی کشور ارمنستان محسوب می شود. اینطور که شواهد نشان می‌دهد شهر ایروان عضو وابسته شهرهای اروپایی محسوب می شود.

دومین شهر در کشور ارمنستان گیومری است که در شمال غربی کشور ارمنستان قرار دارد و با شهر ایروان تنها 126 کیلومتر فاصله دارد. این شهر در طول زمان چندین بار تغییر نام داشته است.

شهر اچمیادزین یک شهر بسیار مقتدر در کشور ارمنستان محسوب می‌شود و اغلب افرادی که در این شهر زندگی می کنند مذهبی هستند به طور کلی شرایط زندگی در این کشور مختلف است. این شهر به طور کلی یکی از بهترین شهرهایی است که در کشور ارمنستان قرار دارد.

شهر وانادزور یکی از شهرهای بسیار مهم کشور ارمنستان است که به طور کلی در بخش های شمالی این کشور قرار دارد. این شهر برای کسانی که دوست دارند با تاریخ کشور ارمنستان آشنا شوند گزینه بسیار خوبی محسوب می شود.

شهر آبوویان در کشور ارمنستان قرار دارد و در 10 کیلومتری شمال شرقی این کشور واقع شده است . این شهر بالاتر از سطح دریا قرار گرفته است.

شهر آرتاشات یک شهرک قدیمی در کرانه رود ارس ارمنستان است و در استان آراگاتس قرار دارد. این شهرک به طور کلی یکی از بهترین مناطقی است که برای گردشگری انتخاب می شود.

شهر کاپان در بخش جنوب غربی ارمنستان قرار دارد و مرکز استان سیونیک نام گرفته است این شهرک در 316 کیلومتری جنوب پایتخت ارمنستان واقع شده است و در منطقه جنگلی قرار دارد این شهر دارای ساختار کمی پیچیده ای است.

شهر آرماویر در بخش جنوب غربی کشور ارمنستان قرار دارد و مرکز استانی به همین نام است. در نظر داشته باشید که این شهر به طور کلی دارای فضای گردشگری خاصی است.

شهر گاوار در استان گغارکونیک ارمنستان قرار دارد این شهر یکی از شهرهایی است که مناظر طبیعی آن در کل دنیا شهرت دارد. این شهر برای طبیعت دوستان بی نظیر است.

شهر هرازدان یک شهر بزرگ در استان کوتایک است در میان این شهر یک رودخانه بزرگ می گذرد.

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در ارمنستان

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در ارمنستان

بیشتر ایرانیان در کشور ارمنستان در زمینه مواد غذایی فعالیت می‌کنند. مواد غذایی تولید شده از سوی دولت این کشور به طور دقیق و روتین ارزیابی می شود، اینطور که مشخص شده است شرکت های ثبت شده محصولات غذایی خود را در فضای صادراتی عرضه می کنند. از دیگر فعالیت های ایرانیان در کشور ارمنستان در زمینه محصولات آلومینیومی است که توانسته رتبه های تجاری خوبی را شامل شود.

به نسبت سال های قبل مردم ایران 75 درصد بیشتر از سال های قبل کشور ارمنستان را برای زندگی انتخاب کرده اند این موضوع به دلیل فضای کاری دقیق و ضروری در ارمنستان است که توانسته بهترین شرایط را فراهم سازد. ارمنستان دارای بخش های کوهستانی بسیار قدرتمندی است و اینطور که مشخص شده است زمین های این کشور در وضعیت کشت و زرع قرار دارد و شرکت های ایرانی که در این کشور دیده می شود در زمینه صادرات محصولات کشاورزی نیز فعالیت می کنند. رشد شرکت در ارمنستان به طور دوره ای 55 درصد بیشتر از سایر کشورها دیده می شود این موضوع به دلیل نظام ارزشمند اقتصادی در این کشور که توانسته فضای درآمدزایی خوبی برای افراد ایجاد نماید. خوشبختانه کشور ارمنستان در فضای پیشرفت و اقتصادی بهتر از سال های گذشته است.

عجایب ارمنستان

عجایب ارمنستان

کوه اژدهاک یکی از کوه های بسیار خاص در کشور ارمنستان است که دارای آتشفشان های خاموش و زیبایی است. این کوه به طور کلی دارای سنگ نگاره های خاصی است. این مکان در یک منطقه بالایی قرار دارد و سومین مکان بزرگ کشور ارمنستان محسوب می شود که توانسته باستان‌شناسان را متحیر نماید. این کوه دارای آثار تاریخی بی‌نظیری است و سنگ اژدها به صورت پراکنده در این منطقه دیده می شود.

سنگ اژدها در کوه ژقاما از اژدهای افسانه ای اعلام گرفته اند، طبق روایات و افسانه هایی که دیده می شود. این سنگ ها هر یک نشان از خودگذشتگی انسان است. این بنا به طور کلی بسیار عجیب طراحی شده است و در بخش هایی از آن اسکلت دایناسورها دیده می شود. دور تا دور این بنا حفره های آتشفشانی دیده می شود و برای کشف رازهای این مکان باید زمان زیادی صرف نمایید.

استنهنج کشور ارمنستان یک روستای بسیار بزرگ و زیبا در ارمنستان است که بسیار از افراد لحظه شماری می کنند تا از این منطقه دیدن نمایند این منطقه به طور کلی دارای قلعه های زیادی است و زیبایی های خاصی دارد. این منطقه در لیست مناطق ارزشمند در دنیا قرار دارد. شایان ذکر است که این منطقه یکی از بهترین مناطقی است که می تواند بازدید بسیار عالی برای شما ایجاد کند.

سوسار‌(sevsar) از دیگر عجایب ارمنستان است که بازدید از آن شاید ساعت ها شما را در فکر فرو ببرد، این بخش دارای آثار باستانی بسیار زیبایی است و رصد خانه ارزشمندی است که از سال های قبل در این کشور دیده می شود. سنگ های حکاکی شده در این بخش بسیار واضح هستند و باستان شناسان نیز توانسته اند بهترین فضای جستجویی را ایجاد کنند.

خلاصه تاریخ ارمنستان

خلاصه تاریخ ارمنستان

کشور ارمنستان پیش از سال 1454 سرزمینی با سلطنت توانگر حکومت خود را آغاز نمود. این کشور در همان سال های اولیه نیز دارای فرهنگی پرمایه بود به طوریکه در برهه ای از تاریخ توانست سرزمین های اطراف دریای خزر را نیز در بر بگیرد. در زبان ارمنی نام ارمنستان ، هایک است. این نام در سال های بعد به هایاستان تغییر کرده است به طور کلی فضای سنتی که در ارمنستان دیده می شود دارای یک فضای افسانه ای است و اینطور که مشخص شده است تاریخ نویسان در این کشور به طور دوره ای در زمینه های مختلف فعالیت کرده‌اند. قوم اورارتو اولین قومی بودند که از ایران وارد خاک ارمنستان شد. نام ارمنستان برای اولین بار در کتیبه داریوش دیده شد. اینطور که شواهد نشان می دهد مردم ارمنستان زرتشتی بودند. در طول تاریخ این کشور در نبردهای مختلفی دیده شده است. اینطور که مشخص شده است ظهور اسلام در کشور ارمنستان به طور دوره ای در تصرف خاصی دیده می شود. نرخ درام کشور ارمنستان به طور دوره ای تغییر می کند. در طول تاریخ حجاب کشور ارمنستان به صورت مدرن و سنتی دیده می شود. اینطور که مشخص است پرچم کشور ارمنستان نیز از نظر ابعاد تغییراتی داشته است.

خلاصه ای از جغرافیای ارمنستان

خلاصه ای از جغرافیای ارمنستان

کشور ارمنستان در قفقاز جنوبی قرار دارد، این کشور از بخش شمالی با گرجستان همسایه است و از سمت شرق نیز با جمهوری آذربایجان مرز مشترک دارد. این کشور به طور کلی از نظر جغرافیایی به سه ناحیه تقسیم می شود. ارمنستان بزرگ، ارمنستان کوچک و ارمنستان جدید. اگر به تاریخ ارمنستان بزرگ و کوچک نگاه کنید یاد ارمنه قدیم خواهیم افتاد این دو سرزمین از هم جدا بودند. کشور ارمنستان وسیع تر از دومنطقهدیگرمحسوبمیشودوشامل 15 ایالتمهماست. درنظرداشتهباشیدکهارمنستانکوچکدربخشغربیارمنستانبزرگواقعشدهاستوبهطوردقیق این منطقه در محدود شمالی کاپادوکیه قرار دارد. ارمنستان جدید سومین منطقه از ارمنستان است که به سده یازدهم باز می گردد.

جمهوری ارمنستان سرزمینی کوهستانی است که شامل بخش های شمالی فلات بزرگ است. این کشور به طور کلی مجموعه ای از کوهستان های دارای چین خوردگی بسیار است. شایان ذکر است که آتشفشان های بزرگ در بخش های شمالی کشور ارمنستان دیده می شود. چند درصد از اراضی ارمنستان در ارتفاعات بیش از هزار متر قرار دارد. این منطقه به طور کلی دارای فضای آتشفشانی بسیار زیبایی است.

هوای کشور ارمنستان ملایم است. این کشور در تابستان ها دارای توده هوای گرم است و منطقه گرمسیری بسیار قدرتمندی را شامل می‌شود. زمستان های کشور ارمنستان به شدت سرد است به طوریکه فشار جوی زیادی دارد.

در کشور ارمنستان رودهایی جریان دارد که به رودهای بزرگتر و به دریاچه سوان می ریزد عمده ترین آن بخشی از رود ارس خواهد بود که به رود کر می پیوندد. اینطور که شواهد نشان می دهد بزرگترین دریاچه کشور ارمنستان سوان نام دارد. در کشور ارمنستان شهر یا شهرک بر اساس جمعیت تعریف نمی شود و به طور کلی بخش مساحت مطرح است.


مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری ارمنستان

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری ارمنستان

تصویرگران اهل کشور ارمنستان به نام های گریگور خانجیان، ادکار شاهین و لوون ماناسرایان هستند که در طول زندگی خود آثار به یاد ماندنی به جا گذاشته اند. آرو پتروسیان یکی از نقاشان بسیار مشهور در ارمنستان است که آثار وی در کل کشورهای دنیا به شهرت رسیده است.

کشورها و مناطق وابسته ارمنستان

کشورها و مناطق وابسته ارمنستان

این کشور در دوره هایی از تاریخ مستعمره کشور گرجستان بوده است، این در حالی بود که دین رسمی در این کشور نیز بر اساس دین مردم گرجستان مسیحی اعلام شده است. یونانیان نیز بخشی از ارمنستان قدیم را تصرف کرده اند اینطور که شواهد نشان می دهد این کشور در زمان مشخصی از تاریخ به دست جمهوری آذربایجان نیز تحت تصرف قرار گرفته است.

فرهنگ مردم ارمنستان

فرهنگ مردم ارمنستان

مردم کشور ارمنستان به طور کلی دارای فرهنگی بسیار مشابه ما مردم ایران هستند. در این کشور در زمان احوالپرسی افراد با هم دست می دهند و اگر خیلی صمیمی باشند با هم روبوسی می کنند. وضعیت اقتصادی کشور ارمنستان به صورتی است که می تواند فضای بسیار ایده آلی ایجاد نماید.در این کشور جشن های مذهبی زیادی وجود دارد و به طور کلی مردم کشور ارمنستان سعی می کنند به جشن های مذهبی پایبند باشند. اینطور که شواهد نشان می دهد هنوز در لباس‌هایی که مردم این کشور به تن می کنند دیده می شود که برخی از افراد پایبند به لباس های سنتی بوده و از پیراهن های بلند و گلدوزی شده استفاده می کنند.

در این کشور افراد در محیط های کاری بسیار جدی هستند به طوریکه دیده می شود هرگز با هم شوخی نمی کنند و یا از خندیدن زیاد دوری می کنند. اعیاد ملی در کشور ارمنستان بسیار مهم است به طوریکه کریسمس یک بخش مهم در این کشور محسوب می شود.

پیشرفت در ارمنستان

پیشرفت در ارمنستان

پیشرفت در کشور ارمنستان دسته بندی های مختلفی دارد، یعنی این کشور بیشترین تأکید خود را به فضای رشد اقتصادی اختصاص داده است البته در زمینه تحصیل نیز توانسته به رتبه خوبی دست یابد. ارمنستان یک کشور قدرتمند در زمینه کسب و کار نیز محسوب می شود و رشد کاری این کشور نیز بسیار زیاد است. در بررسی های اخیر مشخص شده است که این کشور توانسته از ساده ترین بخش های درآمدزایی استفاده نماید. اینطور که مشخص شده در کشور ارمنستان بخش های صنعتی به بهترین شکل ممکن عمل می کنند و این کشور در زمینه صنعتی نیز رشد بسیار خوبی داشته است.

دولت ارمنستان سیاست های خود را به طور دقیق سوق می دهد و در سال های متمادی توجه و تمرکز بیشتری را شامل می شود. اینطور که مشخص شده است درآمد های کلان در ارمنستان به صورتی است که می‌تواند در مسیر رشد اقتصادی جهانی نیز عرض اندام نماید.

این کشور در مسیر مواد سوختنی نیز رشد بالایی داشته است به طوریکه مواد سوختنی صادراتی از ارمنستان در کل دنیا شهرت زیادی دارد و مشخص است که محصول بسیار با کیفیت عرضه می شود. حمل و نقل از دیگر بخش های ارمنستان است، در این کشور فضای حمل و نقل به ساده ترین شکل های ممکن پیش می رود و مشحص است هزینه های این بخش نیز کنترل شده بوده و توانسته پیشرفت خوبی را شامل شود. شرایط و اطلاعاتی که در زمینه محصولات کشاورزی کشور ارمنستان دیده می شود نشان می دهد که این کشور به طور دقیق و روتین از ساده ترین بخش های اقتصادی استفاده کرده است و به نتیجه درستی دست یافته است.قوانین عمومی در ارمنستان

قوانین عمومی در ارمنستان

در کشور ارمنستان بهتر است در رفت و آمد از خیابان کمی احتیاط کنید.

شما باید بتوانید برای خود کسب و کار خوبی داشته باشید.

در این کشور به هیچ عنوان حق ندارید از کسی حقوق او را بپرسید.

اینطور که شواهد نشان می دهد ادب و هنر و موسیقی در ارمنستان بسیار مهم و باید به آن احترام گذاشته شود.

در نظر داشته باشید که در ارمنستان هرگز اجازه ندارید به مذهب کسی بی احترامی کنید.

اینطور که شواهد نشان می دهد فرهنگ مردم کشور ارمنستان به طور دوره ای تغییر می کند و دسته بندی های خاصی دارد.

در این کشور حق ندارید برای بانوان مزاحمت ایجاد نمایید قطعا با شما برخورد می شود.

مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت: ۰۲۱۴۳۰۰۰۰۲۱