x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
باهاماس

باهاماس

از نظر جغرافیایی کشور باهاما بین 20 الی 28 درجه شمالی قرار دارد و البته که بین 72 تا 80 درجه غرب نیز واقع شده است. این کشور زیبا دقیقاً در بخش غربی اقیانوس اطلس واقع شده است . وسعت کشور باهاما به 13878 کیلومتر مربع رسیده است. کشور باهاما دارای 29 جزیره بوده و البته که 661 جزیره در این کشور وجود دارد. این منطقه دارای 2387 صخره آبی بوده که بسیار جذاب و خاص هستند. این جزایر به طور کلی دارای فضای مسکونی نیز هستند که می‌تواند برای مهاجرت های طولانی مدت، انتخاب خوبی باشد. محصولات صادراتی در این کشور اغلب شامل مواد معدنی و همینطور نمک است و البته که محصولات حیوانی و یا مواد شیمیایی نیز از دیگر محصولات صادراتی محسوب می‌شوند. صادرات از کشور باهاما به کشورهای اسپانیایی و یا آمریکا به طور کلی به رشد 8 و 2 درصدی رسیده است و بیشترین صادرات از این کشور به آمریکا صورت گرفته است که ارزش اقتصادی بیش از 8.13 درصد را شکل داده است. قیمت دلار کشور باهاما نیز رشد زیادی نداشته است . صادرات از کشور باهاما به آلمان نیز به ارزش 2.11 درصد بررسی شده است.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین:Bahamas عربی: جزر البهاما
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: پارلمانی متمرکز / پادشاهی مشروطه
 • زبان های رایج: لهجه سرخ پوستی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: دلار باهاما
 • پیش شماره تلفن: 001242
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 36
 • پایتخت: ناسائو
 • زبان های رسمی: انگلیسی
 • جمعیت: بیش از 391.009 در سال 2019
 • منطقه زمانی: (CET+1)
 • دامنه اینترنتی: .bs
 • رتبه تولید ناخالص: بیش 332.8 میلیارد USD

سفر به باهاماس

اگر به شرایط آب و هوایی جزایر شمالی کشور باهاماس دقت کنید مشابه با آب و هوای جنوب فلوریدا است. یعنی شاهد تابستان های گرم اما بارانی هستیم! درست حدس زدید تابستان های این کشور گرم و آفتابی است در صورتی که آفتاب کنار برود بارندگی صورت می‌گیرد. از سوی دیگر زمستان های کشور باهاماس گرم اما خشک است. به طور کلی زمستان ها خبری از هوای سرد نبوده اما خشکی هوا بسیار زیاد است. این کشور دارای آب و هوای گرمسیری در جزایر جنوبی است. به طور کلی این کشور دارای گرمای پایدار است. باغ بیشه ها یکی از باغ های بسیار زیبا در کشور باهاماس است که در میان آن یک دریاچه زیبا قرار دارد با درختان کاج سر به فلک کشیده که دارای ساق و برگ بلند هستند. این منطقه جشن های خاصی را شامل می‌شود که شامل جشن تمساح ها بوده و پرونده های زیبایی را ارزیابی می‌کند. در این منطقه در حدود 12 دریاچه وجود دارد که در ساحل هر یک جشن های مختلفی برگزار می‌شود. به طور کلی بر طبق راهنمای تور در این منطقه می‌توانید از فضای جشن بسیار خوبی استفاده نمایید. شما می‌توانید از تور تفریحی یک روزه پارک ملی لوکین استفاده کنید.

سفر به باهاماس

زندگی در باهاماس

 

 

 

 

 

کشور باهاما که با نام رسمی قلمرو همسود باهاما ارزیابی می‌شود یک کشور انگلیسی زبان است که بیش از سه هزار جزیره بزرگ را شامل می‌شود که البته اقیانوس اطلس در بخش شرق فلوریدا قرار می‌گیرد. در شمال این کشور کوبا واقع شده است و پایتخت آن ناسائو است. واحد پول کشور باهاما دلار اعلام شده است.  کشور باهاما با کوبا و هائینی مرز مشترک دارد و از نظر درآمد سرانه به طور کلی در لیست کشورهای ثروتمند قرار می‌گیرد، بیش از 85 درصد از مردم این کشور از تبار آفریقایی هستند و 12 درصد نیز اروپایی تبار هستند به طور کلی سه درصد از مردم نیز زرد پوست هستند و مردم بومی و اصلی این کشور نیز لوکالایی نام دارند. شاخه هایی از سرخپوستان نیز در کشور باهاما رویت می‌شود. نوع حکومت در کشور باهاما پارلمانی متمرکز است. بیش از 90 درصد از تولید ناخالص داخلی در کشور باهاما در بخش خدمات رویت می‌شود. سه درصد نیز مربوط به کشاورزی بوده و هفت درصد نیز در بخش صنعت رویت می‌شود.

زندگی در باهاماس

مهاجرت به باهاماس

ناسائو پایتخت کشور باهاما در لیست شهرهایی قرار دارد که مختصات جغرافیایی بسیار خوبی در زمینه گردشگری دارد، بیشترین گردشگران در این شهر رویت می‌شوند به طوری که اقامت کشور باهاما با اجاره خانه برای این شهر برای کسانی که از نظر اقتصادی قوی هستند شکل گرفته است، مهاجرپذیری این شهر روز به روز بیشتر می‌شود، این موضوع به دلیل رشد اقتصادی است که دولت به دنبال آن است، این شهر رتبه مهاجرتی بالایی را شکل داده است. برای مهاجرت توریستی در کشور باهاما نیاز است که اصل گذرنامه را ارائه دهید که باید بیش از 6 ماه اعتبار داشته باشد این مدرک می‌بایست امضا شده باشد. شخص باید اصل گذرنامه باطل شده را در صورت وجود ارائه دهد. فتوکپی از صفحه اول گذرنامه برای مهاجرت توریستی باهاما نیاز است. شخص می‌بایست بتواند یک سری فتوکپی از صفحات مشخصات و اعتبار برای بخش فروش نیز داشته باشد. نیاز است که اصل فرم درخواست ویزا به همراه امضا مسافر ارزیابی شود.

مهاجرت به باهاماس

تحصیل در باهاماس

پایین ترین سن ورود به آموزش ابتدایی در کشور باهاما 5 سالگی اعلام شده است مردم این کشور معتقد هستند که کودک باید از سنین کودکی یاد بگیرد که در محیط های آموزشی حضور داشته باشد البته که مقطع ابتدایی در این کشور تا سن 12 سالگی طول می‌کشد و یکی از بهترین نظام های اجرایی را شامل شده است. دو بخش اصلی و متوسطه در این کشور وابسته به آموزش های رسمی است و در نظام آموزشی کشور باهاما به آن اهمیت زیادی داده می‌شود. تفکیک دروس برای بخش های ابتدایی و متوسطه به نوبه خود در شرایط نهایی نظام آموزشی تأثیرگذار است. تحصیل رایگان در دانشگاه اسلو کشور باهاما فراهم شده است. در صورتی که رشته انتخابی شما هنر است می‌توانید از بورس استاریاتا ناصوای هنری کشور باهاما استفاده کنید برای استفاده از این بورسیه تحصیلی نیاز است که شرایط مخصوصی در نظر گرفته شود اول اینکه ارزش تخمینی برای این بورسیه 7000 دلار است که شرایط تمدید نیز در سال 2020به آن اضافه شده است.

تحصیل در باهاماس