x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
بلیز

بلیز

بیشتر مناطق کشور بلیز توسط جنگل پوشیده شده است اینطور که مشخص است در بخش جنوب بلیط کوه های مایا جای دارد و شمال این کشور عمدتاً به صورت باتلاقی هستند و ارتفاع کمتری دارد. رودهای مهم برای این کشور هندو و بلیز و نیو نام دارد. وضعیت آب و هوایی برای این کشور نیمه استوایی است و بادهای جنوبی معتدل­تر هستند بارندگی در این کشور سنگین­تر است و فصل خنک از فوریه تا می ادامه دار است و وضعیت آب و هوایی کشور بلیز گرمسیری است و شرایط گرم و مرطوب­تری را شامل شده است کشور بلیز دارای اقلیم صاف و مسطح است. دشت­های باتلاقی در این کشور در امتداد ساحل و کوه­های پست در جنوب رویت شده است. بلندترین نقطه بلیز قله دویلز نام دارد موقعیت این قله به بهترین شکل ارزیابی می­شود مهمترین شهرهای کشور بلیز مشهور به بلیز سیتی و سان ایکناسیو است و البته که در تقسیمات کشوری این کشور به 6 استان تقسیم شده است. شما برای بررسی دقیق موقعیت یک کشور باید بتوانید اقتصاد کشور را مهمترین موقعیت در نظر بگیرید در واقع موقعیت اقتصاد در کشور بلیز بر اساس سیاست­های مخصوص ارزیابی می­شود. وضعیت تولید ناخالص داخلی در کشور بلیز به میزان 444.2 میلیارد دلار ارزیابی شده است در این کشور بیش از 113 هزار نفر نیروی کار دیده می­شود موقعیت منابع مالی و اقتصادی این کشور بهترین شرایط را شامل شده است

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Suriname country عربی: سورينام البلد
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: ملکه انگلیس
 • زبان های رایج: انگلیسی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: دلار بلیز
 • پیش شماره تلفن: 00963
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 91
 • پایتخت: بلموپان
 • زبان های رسمی: انگلیسی
 • جمعیت: بیش از 374,681 نفر در سال 2020
 • منطقه زمانی: (GMT-6)
 • دامنه اینترنتی: bz.
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 1.838 billion USD

سفر به بلیز

مراقبت‌های بهداشتی دولتی در بلیز کم هزینه یا رایگان است و افراد برای پرداخت هزینه‌های خدمات پزشک نیاز به بیمه ندارند . اقامت روزانه در بیمارستان باید به طور متوسط ​​حدود 20 دلار آمریکا (15.48 پوند ، 18.33 یورو) باشد. اواخر آوریل فصل زمستان را در بلیز به پایان می‌رساند ، بنابراین یک بار استراحت عید پاک و بهار فرا می‌رسد ، جمعیت نازک می‌شوند ، اما جاذبه‌ها و تورها بسیار پرشور هستند ، برای دیدن همه آنها به زمان زیادی احتیاج دارید. مسابقه بین‌المللی چرخه کراس کانتری همزمان با جشن عید پاک (که چهار روز به طول می‌انجامد) برگزار می‌شود. روح و هوای خشک و گرم به درون می‌ریزد. روح‌های ورزشی فعالیت های خود را انتخاب می‌کنند. اجاره آپارتمان در بلیز در فصل خاص ارزانتر است. بلیط ارزان بلیز در شرایط تخفیف نیز قرار می‌گیرد.

سفر به بلیز

زندگی در بلیز

بلیز در ساحل کارائیب در شمال آمریکای مرکزی است. این کشور در شمال با ایالت مکزیک Quintana Roo ، در غرب با اداره گواتمالا Peten ، و در جنوب با بخش گواتمالا از ایزابل مرز مشترک دارد . در شرق دریای کارائیب ، دومین صخره بلند سد در جهان بخش عمده‌ای از 386 کیلومتری (240 مایل) ساحل عمدتا باتلاق را در بر می گیرد  مساحت این کشور 22960 کیلومتر مربع (8،865 مایل مربع) ، منطقه‌ای بزرگتر از السالوادور ، اسرائیل ، نیوجرسی یا ولز است.  علی رغم تحسین نسبت درآمد به تولید ناخالص داخلی که بالاتر از سایر کشورهای منطقه است ، بلیز دارای سطح قابل توجهی بدهی عمومی است که در سال 2019 اندکی کاهش یافته و به 93 درصد تولید ناخالص داخلی رسید. براساس صندوق بین‌المللی پول ، پیش بینی می‌شود بدهی ناخالص به ترتیب در سال‌های 2020 و 2021 به ترتیب به 4/90 و 4/87 درصد کاهش یابد.

زندگی در بلیز

مهاجرت به بلیز

بلیز کمترین اقتصاد را در آمریکای مرکزی با کل تولید ناخالص داخلی (تولید ناخالص داخلی) 1.9 میلیارد دلار دارد که بیشتر از آن به دلیل افزایش مداوم در جهانگردی است. گرچه از لحاظ جغرافیایی در آمریکای مرکزی واقع شده است ، مستعمره سابق انگلیس با فرهنگ­های دریایی پیوندهای عمیق فرهنگی دارد. با توجه به فشارهای مالی بالا و نیاز به تنوع و گسترش اقتصاد ، دولت برای سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI) آماده و فعالانه در جستجوی آن است. در حالی که دولت بلیز علاقه­مند به جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی است ، برخی از مقررات نظارتی برای جلوگیری از رشد و شفافیت مفید است. هیچ قانونی وجود ندارد که صریحاً بین سرمایه گذاران خارجی تبعیض قائل شود. با این حال ، در عمل ، سرمایه گذاران شکایت دارند که همیشه به طور کامل مشوق­های موجود را دریافت نمی کنند ، که عناوین زمین همیشه امن نیستند و تأخیرهای اداری یا فساد اداری می تواند مانع شروع یک تجارت در بلیز شود. براساس اعلام صندوق بین المللی پول ، بهبود فضای کسب و کار ، کاهش جرم و تسهیل دسترسی به اعتبار ، رشد را به میزان یک درصد در سال افزایش می­دهد. آنها همچنین خاطرنشان می­كنند كه كاهش بار بدهی و انعطاف پذیری بیشتر در برابر آب و هوا ، باعث افزایش درصد دیگری در سال خواهد شد.

 

مهاجرت به بلیز

تحصیل در بلیز

سیستم آموزش و پرورش در بلیز ریشه در سیستم انگلیسی دارد اما در برنامه­های دانشگاهی ایالات متحده عمدتاً تحت تأثیر یزوسی­ها قرار گرفته است. جای تعجب نیست که بهترین مدارس در بلیز ، کاتولیک رومی هستند. دانش آموزان از طریق فرم اول ، در دوره ابتدایی به ششم (کالج جوان) از طریق فرم­ها حرکت می­کنند ، اگرچه برخی از مدارس ، پیروی از شیوه­های جامعه آمریكا و كارائیب ، از نمرات سیستم درجه­ی 1-12 استفاده می­كنند. در تاریخ اول اوت سال 2000 ، دانشگاه بلیز (UB) از ادغام 5 موسسه ایجاد شد: کالج دانشگاهی بلیز (UCB) ، کالج فنی بلیز (BTC) ، کالج آموزش معلمان بلیز (BTTC) ، دانشکده پرستاری بلیز (BSN) ، و کالج کشاورزی بلیز (BCA). UCB ، BTC و BTTC تحت نظارت وزارت آموزش و پرورش (MOE) قرار داشتند BSN و BCA زیر نظر وزارت کشاورزی (MOA) بود. در دانشکده آموزش و هنر ، اعضای هیئت علمی در حال حاضر مشغول چندین پروژه جدید هستند تا آموزش و پرورش هرچه بیشتر و قابل دسترس ­تر شود.

تحصیل در بلیز