x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

مهاجرت به بلیز

بلیز کمترین اقتصاد را در آمریکای مرکزی با کل تولید ناخالص داخلی (تولید ناخالص داخلی) 1.9 میلیارد دلار دارد که بیشتر از آن به دلیل افزایش مداوم در جهانگردی است. گرچه از لحاظ جغرافیایی در آمریکای مرکزی واقع شده است ، مستعمره سابق انگلیس با فرهنگ­های دریایی پیوندهای عمیق فرهنگی دارد. با توجه به فشارهای مالی بالا و نیاز به تنوع و گسترش اقتصاد ، دولت برای سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI) آماده و فعالانه در جستجوی آن است. در حالی که دولت بلیز علاقه­مند به جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی است ، برخی از مقررات نظارتی برای جلوگیری از رشد و شفافیت مفید است. هیچ قانونی وجود ندارد که صریحاً بین سرمایه گذاران خارجی تبعیض قائل شود. با این حال ، در عمل ، سرمایه گذاران شکایت دارند که همیشه به طور کامل مشوق­های موجود را دریافت نمی کنند ، که عناوین زمین همیشه امن نیستند و تأخیرهای اداری یا فساد اداری می تواند مانع شروع یک تجارت در بلیز شود. براساس اعلام صندوق بین المللی پول ، بهبود فضای کسب و کار ، کاهش جرم و تسهیل دسترسی به اعتبار ، رشد را به میزان یک درصد در سال افزایش می­دهد. آنها همچنین خاطرنشان می­كنند كه كاهش بار بدهی و انعطاف پذیری بیشتر در برابر آب و هوا ، باعث افزایش درصد دیگری در سال خواهد شد.

 

مشاوره مهاجرت به بلیز

مهاجرپذیری بلیز

مهاجرپذیری بلیز | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


بلیز در ساحل شرقی آمریکای مرکزی جایی که با مکزیک و گواتمالا هم مرز است واقع شده است . بلیز تنها کشور آمریکای مرکزی با زبان انگلیسی به عنوان زبان رسمی است. در سال 2020 ، جمعیت بلیز 397،628 نفر تخمین زده می­شود که از تعداد سرشماری سال 2010 ، 324.500 نفر است.

بلیز جمعیت تخمینی آن 397.628 نفر است. با داشتن 8،800 مایل مربع زمین ، این به تراکم جمعیت فقط 37 نفر در هر مایل مربع می­دهد. این کمترین میزان تراکم در آمریکای لاتین و یکی از کمترین میزان در جهان است که در رتبه 177 جهان قرار دارد.

بزرگترین شهر بلیز، شهر بلیز است که 57000 نفر جمعیت دارد. پایتخت ، بلموپان ، 16500 نفر جمعیت دارد.

 

در حال حاضر بلیز با سرعت 2.5 درصد در سال در حال رشد است. پیش بینی می­شود تا پایان سال 2020 ، جمعیت بلیز از 347،000 امروز به حدود 390،000 برسد. پیش بینی می شود تا سال 2100 جمعیت نزدیک به 700000 نفر برسد.

 

 

جمعیت بلیز (از تاریخ 4/17/2020 

396،148

آخرین برآورد سازمان ملل (اول ژوئیه 2020 )

397،628

تولد در روز

22

روزانه مرگ

5

مهاجرت خالص در روز

3

تغییر خالص در روز

20

تغییر جمعیت از اول ژانویه

1،160

 • افزایش خالص 1 نفر در هر 72 دقیقه

آمار مهاجران به بلیز

آمار مهاجران به بلیز | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

جمعیت شناسی بلیز به شدت تحت تأثیر استعمار ، برده داری و مهاجرت قرار گرفته است و این کشور دارای اقوام ، زبان­ها و فرهنگ­های قومی بسیاری است. مایا از هزاره دوم قبل از میلاد در این منطقه سکونت داشته­اند ، گرچه بخش اعظمی از این جمعیت از بین رفته است. اکنون سه گروه مایا در بلیز وجود دارد: موپان­هایی که بومی این منطقه هستند و در قرن نوزدهم پس از فرار از برده داری از گواتمالا بازگشتند) ، یوکاتک (که برای فرار از جنگ کاست از مکزیک آمده بودند) و قیچی (که از برده داری در گواتمالا گریخت.

کریولز بلیزین ، یا Kriols ، 21٪ از جمعیت را تشکیل می­دهند اما تقریبا 75٪ از دیاسپورای این کشور را تشکیل می دهند. آنها فرزندان برده داران Baymen و برده­های آورده شده برای ورود به منطقه هستند.

Mestizos 50٪ از جمعیت کشور را تشکیل می­دهد. Mestizos در اصل ترکیبی از مایا و اسپانیایی بود. گاریناگو که ترکیبی از غرب / آفریقای مرکزی ، آراواک و جزیره کارائیب است ، 4.5 درصد از جمعیت را تشکیل می دهند.

همچنین اجتماعات بزرگی از آسیایی­ها ، سرخپوستان شرقی و مهاجران آمریکایی و آفریقایی­هایی که در بلیز ساکن هستند وجود دارد. بسیاری از کرول­ها و سایر اقوام بلیز برای فرصت­های بیشتر به ایالات متحده و انگلیس مهاجرت کرده­اند . تخمین زده می­شود که در ایالات متحده 160 هزار بلیز وجود دارد.

میزان رضایت مهاجران به بلیز

میزان رضایت مهاجران به بلیز | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

علی رغم چالش­ها ، بلیز به دلیل زیبایی منابع طبیعی ، مقرون به صرفه بودن زمین ، نزدیکی به ایالات متحده ، زبان انگلیسی و تنوع فرهنگی و گرمی مردم ، برای برخی از سرمایه گذاران جذاب است. سرمایه گذاران از برنامه­های تشویقی مختلف در بخش­های کلیدی سرمایه گذاری از جمله کشاورزی ، کشاورزی ، فرآوری آبزیان ، آبزی پروری و ماهیگیری ، لجستیک و تولید سبک ، برون سپاری خارج از ساحل ، انرژی پایدار و گردشگری و صنایع مرتبط با گردشگری بهره مند می شوند.


بلیز کمترین اقتصاد را در آمریکای مرکزی با کل تولید ناخالص داخلی (تولید ناخالص داخلی) 1.9 میلیارد دلار دارد که بیشتر از آن به دلیل افزایش مداوم در جهانگردی است. گرچه از لحاظ جغرافیایی در آمریکای مرکزی واقع شده است ، مستعمره سابق انگلیس با فرهنگ­های دریایی پیوندهای عمیق فرهنگی دارد. با توجه به فشارهای مالی بالا و نیاز به تنوع و گسترش اقتصاد ، دولت برای سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI) آماده و فعالانه در جستجوی آن است. با این حال ، جمعیت اندک کشور (تقریباً 390،000 نفر) ، عوارض بالای واردات ، تأخیرهای دیوان سالاری ، فساد و مداخلات گاه به گاه سیاسی در اختلافات خصوصی چالش­های سرمایه گذاری را تشکیل می دهند.

به طور کلی ، بلیز هیچ گونه محدودیتی در مالکیت خارجی یا کنترل شرکت­ها ندارد. با این حال ، سرمایه گذاران خارجی باید به مقررات بانک مرکزی بلیز در رابطه با ورود و خروج سرمایه گذاری پایبند باشند. شرکت­های کوچک و متوسط ​​(SME) و اپراتورهای تور که مایل به بهره­مندی از مشوق­های خاص هستند باید 51 درصد مالکیت محلی داشته باشند. این کشور همچنان در بررسی­های بین المللی از باز بودن و سهولت در باز شدن یک تجارت ، کرایه نامناسب خود را ادامه می دهد. اقامت بلیز برای ایرانیان در لاین ثبت شرکت موفق است.

 


به طور کلی ، چشم انداز اقتصادی و مالی همچنان با چالش­های اساسی روبرو خواهد شد. این کشور تقریبا 94 درصد بدهی به تولید ناخالص داخلی را مدیون است. دولت موفق شد در بازه كوتاه مدت با مذاكره مجدد در سال 2017 بدهي­هاي بزرگ تجاري خارجي كشور - به اصطلاح "Superbond 3.0" كه در حدود 554 ميليون دلار تخمين زده شده بود ، كمك تسكين كند. پیش بینی می شود آسیب پذیری­های کلان اقتصادی و مالی همچنان به تنگنای مالی ، کنترل صورتحساب دستمزد بخش دولتی ، رسیدگی به داوری­های داوری، و پیشبرد اقدامات برای تحریک رشد بخش خصوصی و توسعه اقتصادی ادامه یابد.

سیستم مالی را می­توان پایدار اما شکننده توصیف کرد. در حالی که سیستم مالی داخلی همچنان به بهبود ، نسبت های عملکردی مربوط به وام های غیر عامل و کفایت سرمایه می پردازد ، روابط بانکی خبرنگار همچنان پرتنش است و تمایل دارد خدمات کمتری را با هزینه­های بالاتر ارائه دهد. در بخش بانکی بین المللی ، بانک مرکزی بلیز مجوز یک بانک بین المللی را در ژوئن سال 2018 ابطال کرد و دیگری در مارس 2019 درخواست حمایت برای خنثی کردن داوطلبانه داد.

راحت‌ترین روش مهاجرت به بلیز

راحت‌ترین روش مهاجرت به بلیز | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در حالی که دولت بلیز علاقه­مند به جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی است ، برخی از مقررات نظارتی برای جلوگیری از رشد و شفافیت مفید است. هیچ قانونی وجود ندارد که صریحاً بین سرمایه گذاران خارجی تبعیض قائل شود. با این حال ، در عمل ، سرمایه گذاران شکایت دارند که همیشه به طور کامل مشوق­های موجود را دریافت نمی کنند ، که عناوین زمین همیشه امن نیستند و تأخیرهای اداری یا فساد اداری می تواند مانع شروع یک تجارت در بلیز شود.

براساس اعلام صندوق بین المللی پول ، بهبود فضای کسب و کار ، کاهش جرم و تسهیل دسترسی به اعتبار ، رشد را به میزان یک درصد در سال افزایش می­دهد. آنها همچنین خاطرنشان می كنند كه كاهش بار بدهی و انعطاف پذیری بیشتر در برابر آب و هوا ، باعث افزایش درصد دیگری در سال خواهد شد. خرید خانه در بلیز و گرفتن اقامت روشی قانونی است اما شاید آسانترین روش محسوب نشود.

خدمات توسعه تجارت و سرمایه گذاری بلیز  ، یک نهاد قانونی ، آژانس سرمایه گذاری و ترقی صادرات است. این برنامه سرمایه گذاری مستقیم خارجی را از طریق انواع بسته­های تشویقی و شناسایی بخش­های اولویت­دار برای سرمایه گذاری از جمله کشاورزی ، کشاورزی ، فرآوری ماهیگیری و آبزی پروری ، لجستیک و تولید سبک ، صنایع گردشگری و صنایع مرتبط با گردشگری ، برون سپاری خارج از کشور (BPO) و انرژی پایدار انجام می دهد.

دولت شورای توسعه اقتصادی را برای افزایش گفتگوهای ملی در مورد توسعه بخش خصوصی و اطلاع رسانی بهتر از سیاست­های مربوط به رشد و توسعه ایجاد کرد. کابینه همچنین یک کمیته فرعی سرمایه گذاری متشکل از وزیران ایجاد کرده است که اوراق بهادار آنها مستقیماً در بررسی و تصویب پیشنهادهای سرمایه گذاری درگیر است.

 

 کلی ، بلیز هیچ گونه محدودیتی در مالکیت خارجی و کنترل شرکت ها ندارد. با این حال ، سرمایه گذاری­های خارجی باید در بانک مرکزی بلیز ثبت شود. علاوه بر این ، خارجی­ها برای ثبت نام مشاغل باید با شریک بلیزنی یا شخصی که دارای اقامت دائم است ، اقدام کنند.

برخی مشوق­های سرمایه گذاری نشان از اولویت شرکت­های متعلق به بلیز است. به عنوان مثال ، برای واجد شرایط شدن برای مجوز اپراتور تور ، یک کسب و کار باید اکثریت متعلق به بلیزها یا ساکنان دائم بلیز باشد). این صلاحیت قابل مذاکره است به ویژه در مواردی که یک عملیات تور به بخش جدیدی از بازار گسترش یابد و منجر به رقابت با اپراتورهای محلی نشود.

برای تسهیل ورود و خروج ارزهای خارجی ، باید سرمایه گذاری­های خارجی ثبت شده و "وضعیت تأیید شده" را از بانک مرکزی بدست آورید. سرمایه گذاری­های "وضعیت تأیید شده" معمولاً برای بازپرداخت وجوه حاصل از سود ، سود سهام ، پرداخت وام و بهره تأیید می­شود. بانک مرکزی همچنین این حق را برای خود محفوظ می دارد که درخواست­های حمایت از شواهد برای بازگشت را درخواست کند.

علاوه بر این ، افرادی که به دنبال افتتاح حساب بانکی هستند نیز باید مقررات بانک مرکزی را رعایت کنند. اینها ممکن است براساس وضعیت اقامت و اینکه آیا فرد به دنبال ایجاد یک حساب ارزی محلی یا خارجی است ، متفاوت باشد.

کمیته زیرمجموع on سرمایه گذاری دولت ، پروژه­های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد که در رژیم تحریک کننده بلیز قرار نمی گیرند یا احتیاج به ملاحظات ویژه­ای دارند. به عنوان مثال ، یک سرمایه گذاری ممکن است نیاز به تغییرات قانونی ، یک تفاهم نامه سفارشی برای تفاهم یا توافق دولت یا مشارکت عمومی و خصوصی داشته باشد. پیشنهادها معمولاً بر اساس اندازه ، دامنه و مشوق­های درخواستی ارزیابی می­شوند. علاوه بر این ، پیشنهادات بر روی یک سیستم پنج نقطه­ای ارزیابی می­شود که پذیرش اقتصادی و اجتماعی، اجتماعی پروژه ، درآمد دولت ، اشتغال ، درآمد ارزی و ملاحظات زیست محیطی را تحلیل می کند. کمیته فرعی کابینه از پنج کارگر کابینه تشکیل شده است ، از جمله وزیر با مسئولیت سرمایه گذاری ، تجارت و به عنوان رئیس. اعضای دیگر وزرا با مسئولیت گردشگری و فرهنگ را شامل می­شوند. محیط زیست و توسعه پایدار؛ و منابع طبیعی و مهاجرت ، به همراه دادستان کل. هیچ برنامه زمانی در نظر گرفته شده برای پروژه­ها وجود ندارد، زیرا این امر تا حد زیادی به ماهیت و پیچیدگی پروژه بستگی دارد.

روش‌ های مهاجرت به بلیز

روش‌ های مهاجرت به بلیز | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


چارچوب قانونی مجاز و ارائه مشوق­های سرمایه گذاری شامل قانون مشوق­های مالی ، قانون مناطق تعیین شده پردازش ، قانون منطقه آزاد تجاری ، قانون شرکت­های بازرگانی بین المللی ، قانون تشویق افراد بازنشسته ، قانون اعتماد ، قانون بانکداری دریایی و غیره است. قانون کنترل بازی.

دولت بلیز قانون مصوب مناطق پردازش شده را تصویب كرد كه جایگزین برنامه تشویقی منطقه پردازش صادرات می شود. علاوه بر این ، بررسی قانونی برنامه­های تشویقی مالی و برنامه­های منطقه آزاد تجاری ادامه دارد. سرمایه گذاران به دنبال استفاده از این برنامه­ها باید هنگام بحث در مورد امتیازات سرمایه گذاری ، از این تحولات آگاه شوند.

در شرایط استثنایی ، دولت فعلی تضمین­های دولت را از موسسات توسعه صادر می­کند. در حالی که سیاست­های دولت از مشارکت خصوصی دولتی پشتیبانی می کند ، نمونه­های اخیر از تأمین اعتبار مشترک پروژه­های سرمایه گذاری مستقیم خارجی وجود ندارد.


بلیز یک منطقه آزاد تجاری (CFZ) یک منطقه خاص برای انجام فعالیت­های تجاری است ، از جمله برای مثال ، ساخت ، دفاتر تجاری ، خدمات بیمه­ای ، بانکی و خدمات مالی ، خدمات مالی دریایی ، خدمات حرفه­ای یا مرتبط ، پردازش ، بسته بندی ، انبارداری و توزیع کالاها و خدمات. بلیز در حال حاضر دو CFZ دارد ، یکی در مرز شمالی با مکزیک و یک منطقه کوچک در مرز غربی با گواتمالا. کالاهای منشاء این مناطق آزاد تنها پس از ارزیابی و پرداخت عوارض و مالیات لازم ، می­توانند در منطقه گمرک ملی بلیز فروخته شوند. آژانس مدیریت منطقه آزاد تجاری (CFZMA) مناطق آزاد را نظارت و اداره می­کند. مشوق­ها شامل معافیت از عوارض واردات ، مالیات بر درآمد ، مالیات سود سهام ، مالیات بر سود سرمایه ، یا هرگونه مالیات جدید شرکت­هایی که طی 10 سال اول فعالیت توسط دولت وضع شده است. علاوه بر این ، واردات و صادرات CFZ از پرداخت عوارض گمرکی ، مالیات بر مصرف ، مالیات­های غیرقانونی یا مالیات حمل و نقل معاف می­باشد ، به جز مواردی که برای مناطق مستقر در گمرک ملی وارد شده و یا مستقیماً وارد مناطقی می شوند. علاوه بر این ، مشاغل CFZ که متحمل ضرر خالص در تعطیلات 5 ساله مالیاتی می شوند ، ممکن است ضرر و زیان ناشی از سود را در سه سال ، پس از تعطیلات مالیاتی کسر کنند.

مهاجرت سرمایه گذاری به بلیز

مهاجرت سرمایه گذاری به بلیز | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

جریان ورودی مستقیم به مدت چند سال بی­ثبات و کم بوده است. مطابق گزارش سرمایه گذاری جهانی UNCTAD در سال 2019، میزان ورود مستقیم به سرمایه مستقیم در سال 2018 نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری داشته و به 120 میلیون دلار رسیده است. سهام FDI همچنان در حال افزایش است و به 2.2 میلیارد دلار در سال 2018 نیز رسید که 116.6٪ تولید ناخالص داخلی را نشان می داد. گردشگری به دلیل موقعیت جغرافیایی این کشور در خلیج هندوراس و توسعه اکوتوریسم ، بیشترین سرمایه های مستقیم خارجی را به خود جلب کرده است. برزیل ، ایالات متحده ، گواتمالا و کشورهای آمریکای مرکزی سرمایه گذاران اصلی بلیز هستند. دولت سرمایه گذاری در کشاورزی ، زراعت پردازش ، آبزی پروری ، تولید نور ، فرآوری مواد غذایی و بسته بندی ، گردشگری ، صنایع مرتبط با گردشگری ، برون سپاری فرایندهای تجاری (BPO) و انرژی تجدید پذیر را تشویق می­کند. مشاغل دارای صادرات گرا، که در مناطق کمتر توسعه یافته فعالیت می کنند نیز رفتار ترجیحی دریافت می کنند.با توجه به بانک جهانی2020 انجام رتبه بندی مشاغل ، این کشور در رتبه 190 از 190 کشور جهان قرار دارد و نسبت به سال 2019 ده نقطه از دست داده است. بلیز سرمایه گذاری­های خارجی را ترغیب می­کند و به عنوان راهی برای کاهش فشار مالی و متنوع سازی اقتصاد خود تلقی می­شود. مشوق­های سرمایه گذاری گوناگونی توسط دولت بلیز ارائه می شود، و آنها اخیراً با تقویت سیستم مدیریتی مبتنی بر ریسک خود ، تجارت در مرزها را آسانتر کرده­اند. همچنین ، بلیز هیچ گونه محدودیتی در مالکیت خارجی یا کنترل شرکت­ها ندارد. خدمات توسعه تجارت و سرمایه گذاری بلیز ( Beltraide) آژانس سرمایه گذاری و ارتقاء صادرات است و FDI را از طریق یک سری بسته­های تشویقی ترویج می کند. این کشور دارای یک نیروی کار نسبتاً واجد شرایط ، ثبات سیاسی ، مجاورت با ایالات متحده و داشتن آنگلوفون است. با این حال ، بلیز یک بازار کوچک است و به دلیل هزینه بالای انجام کار در آنجا ، فاقد صلاحیت با سایر کشورهای آمریکای مرکزی است. سرمایه گذاران همچنین از عدم شفافیت ، ناامنی زمین ، نوار نجات و فساد شکایت دارند. این کشور باید دسترسی به اعتبار را بهبود ببخشد ، از سرمایه گذاران اقلیت محافظت کند و ورشکستگی را حل کند تا به یک فرصت جذاب برای سرمایه گذاری تبدیل شود. اتحادیه اروپا به دلیل عدم مطابقت با معیارهای خوب عمل ، بلیز را به عنوان "صلاحیت غیر تعاونی برای اهداف مالیاتی" ذکر کرد. سرمایه گذاری­های اخیر در بلیز شامل وام 15 میلیون دلاری به یک تولید کننده عمده قند است که انتظار می­رود ظرفیت تولید را افزایش دهد و جبران خسارات ناشی از قیمت قند پایین و همچنین یک بندر 80 میلیون دلاری تا سال 2020 به اتمام برسد و پیش بینی می­شود ورود کشتی­های کروز مسافرتی بطور قابل توجهی افزایش یابد.

مهاجرت از طریق ازدواج به بلیز

مهاجرت از طریق ازدواج به بلیز | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

این روش آسان است و شرایطی که باید قبل از عروسی فراهم شود عبارتند از:

 • زوج باید حداقل 3 روز قبل از صدور پروانه در کشور باشند
 • اثبات تابعیت ، گذرنامه یا شناسنامه
 • اثبات طلاق
 • درخواست مجوز ازدواج که پس از سه روز اقامت به ثبت کننده ارائه می­شود ، این روند حدود یک روز طول می کشد
 • عروسی توسط یک وزیر یا کشیش ارشد انجام می شود
 • دو شاهد زن و مرد باید حضور داشته باشند
 • این مجوز 100 دلار هزینه دارد که شامل هزینه اداری 5 دلار نیز می شود

آنچه برای ویزا احتیاج دارید (در صورت وجود

 • گذرنامه معتبر به مدت 6 ماه
 • عکس رنگی گذرنامه
 • اثبات وضعیت قانونی کانادا مانند کارت اقامت ، کار یا مجوز تحصیل
 • برنامه سفر
 • صورت حساب بانک
 • ویزا 185 دلار برای ورود مجرد تا 90 روز هزینه دارد

شرایط لازم برای ازدواج در بلیز

 

 

خبر خوب این است که ازدواج در بلیز بسیار آسان است ، حتی اگر شهروند یا مقیم این کشور نباشید. و هنگامی که در بلیز ازدواج کردید ، ازدواج شما بلافاصله در کشور خود معتبر خواهد بود.

 

 

برای ازدواج در بلیز:

 

شما باید حداقل 3 روز قبل از مراسم عروسی در کشور باشید.

همسر و داماد هر دو باید در بلیز باشند تا مجوز ازدواج بگیرند.

برای دریافت مجوز ، باید اثبات شناسایی (گذرنامه خود) و همچنین مدارکی در مورد طلاق یا فوت همسر قبلی را نشان دهید. اگر بالای 18 سال سن ندارید نیازی به آزمایش خون ندارید.

همچنین باید یک کپی از دو صفحه اول گذرنامه برای هر دو همسر و یک نسخه از صفحه در هر گذرنامه تهیه کنید که مهر ورود به بلیز را نشان می دهد.

پروانه ازدواج طی 1-2 روز پس از درخواست شما آماده خواهد شد.

در طول مراسم ، شما باید حداقل دو شاهد ، از جمله یک مرد و یک زن داشته باشید.

فقط یک وزیر بلیزی ، کاپیتان کشتی یا عدالت صلح ثبت شده می­توانند مراسم عروسی را انجام دهند.

 

اگر طلاق گرفته­اید ، باید یک نسخه معتبر از حکم طلاق را نشان دهید. اگر همسر سابق شما فوت شده است ، باید یک نسخه معتبر از گواهی فوت آنها را نشان دهید. همسران احتمالی زیر 18 سال برای ازدواج باید رضایت نامه محضری را از طرف والدین خود امضا کرده و انجام دهند.

اگر مایل به ازدواج در بلیز هستید ، اما کسی را ندارید که به عنوان شاهد از شما بایستد ، معمولاً گرفتن کارمندان هتل یا مهمانان برای انجام این کار بسیار ساده است.

هنگامی که در بلیز ازدواج کردید ، ازدواج در هر کشور دیگری در جهان فوراً معتبر خواهد بود ، بنابراین هنگام ورود به خانه نیازی به ارائه مدارک اضافی نخواهید داشت. زبان رسمی بلیز انگلیسی است ، بنابراین در صورت نیاز به آن برای به روزرسانی گواهینامه رانندگی ، حساب­های بانکی و سایر امور شخصی ، زبان رسمی شما به زبان انگلیسی خواهد بود.

مهاجرت از طریق تولد به بلیز

مهاجرت از طریق تولد به بلیز | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

چگونه شناسنامه خود را از بلیز دریافت کنم؟

برای به دست آوردن تولد ، مرگ و یا ازدواج گواهی ، متقاضی است برای رفتن به آمار واحد حیاتی در ثبت نام اداره کل است، که مسئول صدور این اسناد. اطمینان حاصل کنید که تمام اسناد ذکر شده در بخش "اسناد مورد نیاز" صفحه را درج کرده است.


آیا بلیز اجازه تابعیت دوگانه را می­دهد؟

تابعیت دوگانه بلیز ،  بلیز اجازه تابعیت دوگانه را می­دهد . بلیز قانون اساسی که یک "شهروند بلیز با تولد یا تبار که بدست می­آورد شهروندی از هر کشور دیگری ممکن است، اگر قوانین کشور دیگر اجازه دهند و در گزینه خود حفظ خود را شهروندی از بلیز ."

 


اگر به ملیت بلیز دست یابید ، هر کودکی زیر 18 سال که داشته باشید حق دارد بلیزی شود ، فارغ از اینکه در کجا بوده یا متولد شده است. شما به عنوان والدین باید تقاضای تابعیت را از طریق فرود به اداره مهاجرت ارائه دهید و پس از آن فرزندانتان دارای یک گواهی تابعیت هستند که پس از آن برای ارسال گذرنامه درخواست می کنید.

مهاجرت پناهندگی به بلیز

مهاجرت پناهندگی به بلیز | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بلیز در حال حاضر با وضعیت پناهندگی روبرو است که از بسیاری جهات یادآور بحران پناهندگان آمریکای مرکزی است که با موفقیت در دهه 1990 با آن مواجه شدآیا درس­های گذشته می­تواند مهمترین پاسخ امروز باشد؟

ایالت نسبتاً جوان بلیز - یک کشور مستقل فقط از سال 1981 - در سواحل شرقی آمریکای مرکزی فرو می رود و فقط 380،000 نفر جمعیت دارد. بلیز همیشه جریان مهاجرت را تجربه کرده است ، و تمایل داشت که تا دهه 1980 بسیار متفاوت از درون باشد تا وقتی که درجات مختلفی از ناآرامی­های مدنی و درگیری­ها شماری از کشورهای آمریکای مرکزی ، به طور عمده نیکاراگوئه ، السالوادور ، هندوراس و گواتمالا را درگیر کرد. مهاجرت از طریق un بلیز اشتباهی واضح است!

در نتیجه این خشونت­ها ، ده­ها هزار نفر از خانه­های خود گریختند و به دنبال امنیت در بلیز بودند. بیشتر این پناهندگان ، کشاورزان معیشتی بودند که در اثر آتش سوزی میان شورشیان و نیروهای دولتی گرفتار شدند. بسیاری از آنها به دنبال رشد محصولات زراعی برای تغذیه خانواده­های خود و فروش در بازار محلی در زمین­های غیرمجاز مستقر شدند. برخی دیگر در صنایع مرکبات ، شکر و موز در بلیز کار می کردند. تعداد کمتری از فعالان سیاسی یا حقوق بشر یا دیگر متخصصان در معرض خطر برای ابراز عقاید خود بودند. این پناهندگان بیشتر به دنبال آموزش کار، یا کار در محیط­های شهری بودند. فارغ از مشخصات آنها ، پناهندگان با کشوری روبرو شدند که مجهز به مقابله با ورود آنها نبود. دولت تازه استقلال بخشی از کنوانسیون پناهندگان در سال 1951 نبود و چارچوب پناهندگی موجود را نداشت.

مهاجرت تحصیلی‌ به بلیز

مهاجرت تحصیلی‌ به بلیز | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

چرا آنها در بلیز انگلیسی صحبت می­کنند؟

پاسخ کوتاه به این سؤال در تاریخ است. بلیز زبان رسمی است انگلیسی به موجب آن به عنوان یک مستعمره سابق بریتانیا، و تا اندکی پس از استقلال اسپانیایی یک زبان اقلیت بود. ... تا اواسط دهه 1980 اکثریت جمعیت بلیز از کرئول بودند.

 


آموزش و پرورش در بلیز توسط یک کنفدراسیون سست و زیرمجموعه مدارس ، بیشتر پیروی از مدل انگلیسی ارائه می­شود. سیستم مدرسه بلژیک به پنج بخش تقسیم می­شود: پیش دبستانی ، دبستان ، دبیرستان ، دوره سوم (کالج­های خردسال / فرم های ششم) و آموزش بزرگسالان و مداوم. آموزش عالی در کالج­های شهر بلیز و Corozal در دسترس است. کالج دانشگاهی بلیز بزرگترین موسسه آموزش عالی کشور است. بلیز در دانشگاه West Indies مشغول همکاری است ، که یک بخش فوق العاده کوچک در شهر بلیز را اداره می­کند. سایر موسسات بعد از دوره شامل مدرسه پرستاری بلیز ، دانشکده کشاورزی بلیز و کالج معلمان بلیز است. تنها درصد کمی از بلیزی­ها هر نوع آموزش پس از دوره متوسطه را دریافت می­کنند. فرصت­های تحصیلات عالی در بلیز بسیار محدود است. بورس­های تحصیلی معدودی برای دانشگاه­های خارجی در دسترس است ، اگرچه در دهه 1980 تعدادی از بلیزی­ها به دانشگاه­های کوبا بورسیه می­شدند. در اواسط دهه 1980 بورس­های تحصیلی صلح در آمریكای مرکزی به بلیزی­ها اعطا شد و به آن­ها فرصت ثبت نام در کالج­ها و دانشگاه­های آمریكا را داد.

مهاجرت کاری بلیز

مهاجرت کاری بلیز | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


چگونه می­توانم ویزای کار برای بلیز دریافت کنم؟

اطلاعات کلی

 1. درخواست­ها به وزارت کار ارسال می­شوند.
 2. متقاضیان باید دارای گذرنامه معتبر و ورود ویزا به روز باشند.
 3. اجازه کار در بلیز تنها برای یک سال اعتبار دارد.
 4. اجازه کار قابل تمدید نیست. ...
 5. پس از دریافت مجوز کار دوم خود ، شما مجاز به درخواست اقامت دائم هستید.

 

 پشتیبانی از اسناد

 1. نامه اشتغال اگر متقاضی کارفرمای داشته باشد
 2. فتوکپی گذرنامه متقاضی (صفحه اطلاعات زیستی + صفحات فعال)
 3. ثبت نام / مجوز تجارت مشاغل در صورت خود کارفرمایان
 4. نامه حمایت مالی کارفرما
 5. بیانیه اخیر بانک
 6. تمبرهای پستی 20.00bz دلار
 7. سوابق پلیس (اعتبار 6 ماه)
 8. سه کلیپ تبلیغاتی در زمینه چاپ از روزنامه محلی (برای خود اشتغالی قابل استفاده نیست)
 9. مدارک تحصیلی ، گواهینامه­ها ، گواهینامه­ها برای نشان دادن مهارت در زمینه کار
 10. سه عکس اندازه گذرنامه
 11. نامه پیشنهادی برای حمایت از برنامه­های کاربردی از:

                                      آ. R وزارت elevant

                                      ب L سازمان های مربوط به طبقه اشتغال

                                          مانند:  

 1. وزارت گردشگری
 2. وزارت آموزش و پرورش
 3. شورای روستا

                                                 4- انجمن ها

                                                 5- فرقه­های مذهبی

مهاجرت از طریق همراه به بلیز

مهاجرت از طریق همراه به بلیز | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نظارتی هم در سطح محلی و هم در سطح ملی وجود دارد که قوانین و مقررات ملی بیشتر مربوط به مشاغل خارجی است. با وجود این اقدامات ، برخی از سرمایه گذاران شکایت دارند که رژیم برای ایجاد مشوق همیشه نیازهای آنها را برآورده نمی­کند ، که عناوین زمین همیشه قابل اعتماد و مطمئن نیستند و تأخیرهای اداری یا فساد اداری می­تواند مانعی برای انجام امور تجاری در بلیز باشد.

سازمان­های شبه دولتی وجود دارند که براساس قانون موظف هستند فرایندهای نظارتی مشخص را به نمایندگی از دولت بلیز مدیریت کنند ، به عنوان مثال هیئت گردشگری بلیز ، BELTRAIDE و اداره بهداشت و درمان کشاورزی بلیز. گزارشی در دست نیست که نشان می­دهد این فرایندها به طرز چشمگیری تحریف یا تبعیض آمیز بر سرمایه گذاران خارجی است.

کابینه سیاست­های دولت را تصویب می­کند که توسط قوه مقننه تصویب شده و توسط وزارتخانه­های مختلف دولتی اجرا می­شود. مقررات در سطح محلی وجود دارد ، در درجه اول مربوط به مالیات بر املاک و ثبت مجوزهای تجاری برای فعالیت مشاغل در شهرداری است.

سیستم­های حسابداری ، قانونی و نظارتی با هنجارهای بین المللی سازگار است. شرکت­های دارای مالکیت عمومی به طور کلی سالانه مورد بازرسی قرار می­گیرند و گزارش­ها مطابق با استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی و استانداردهای بین المللی حسابرسی تهیه می­شود.

 


این کشور دارای یک سیستم حقوقی مشترک حقوق انگلیسی است که با قوانین و مقررات محلی تکمیل شده است. قوانین مصوب به طور کلی در وب سایت مجلس شورای ملی به نشانی www.nationalassembly.gov.bz در دسترس است . نمونه­هایی از قانون اساسی تصویب شده در سال 2020 شامل موارد زیر است:

 • قانون تعیین مناطق پردازش ، 2020
 • قانون مالیات بر درآمد و درآمد (اصلاح) ، 2020
 • وظایف تمبر (اصلاحیه) قانون ، 2020
 • قانون شرکتهای تجاری بین المللی (اصلاحیه) ، 2020
 • قانون لایحه فروش (اصلاحیه) ، 2020
 • قانون مالیات بر فروش عمومی (اصلاحیه) ، سال 2020
 • عوارض گمرکی گمرکی (اصلاحیه) ، 2020
 • کمیسیون خدمات مالی بین المللی ، 2020

مهاجرت توریستی به بلیز

مهاجرت توریستی به بلیز | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

چه مدت می­توانید در ویزای توریستی در بلیز بمانید؟

30 روز

شما می­توانید بدون ویزای توریستی تا 30 روز در بلیز بمانید . اگر قصد اقامت بیش از 30 روز را دارید ، به ویزای توریستی احتیاج دارید که برای 6 ماه اول 25 دلار در ماه هزینه دارد . اگر بیش از 6 ماه در ویزای توریستی بمانید ، هزینه ماهانه ویزای توریستی شما 50 دلار در ماه خواهد بود

 

 


آیا برای سفر به بلیز به ویزا نیاز دارم؟

بدون ویزا برای شهروندان ایالات متحده برای نیاز­های توریستی بازدیدکننده داشته است تا 30 روز، اما آنها باید اثبات قصد خود را به ترک بلیز (بلیط مانند بعد و یا بازگشت هوا) و اثبات بودجه کافی به خود را در حفظ بلیز . ... برای بازدید کنندگان از بلیز هیچگونه ایمن سازی خاصی لازم نیست .

مهاجرت شرایط خاص به بلیز

مهاجرت شرایط خاص به بلیز | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


هنگام بررسی سرمایه گذاری ، سرمایه گذاران خارجی که سرمایه گذاری­های کلانی انجام می­دهند باید از قوانین و مقررات زیست محیطی آگاه باشند. برای تهیه یک ارزیابی اثرات زیست محیطی (EIA) در شرایطی که یک پروژه با معیارهای مشخصی از زمین ، مکان و یا معیارهای صنعت مطابقت داشته باشد ، یک الزام وجود دارد. هنگام خرید زمین یا برنامه ریزی برای توسعه در منطقه حساس از نظر زیست محیطی یا در نزدیکی ، توصیه می­شود که EIA تمام اقدامات سرمایه گذار را برای کاهش خطرات زیست محیطی به طور کامل برطرف کند. ترخیص محیط زیست باید قبل از شروع توسعه سایت بدست آید. وب سایت وزارت محیط زیست ، http://www.doe.gov.bz اطلاعات بیشتری درمورد قانون حمایت از محیط زیست و سایر مقررات ، برنامه­ها و دستورالعمل­ها دارد.

 


بلیز با اتریش ، کوبا ، السالوادور ، ایتالیا ، هلند ، تایوان ، امارات متحده عربی و انگلیس پیمان­های سرمایه گذاری دو جانبه دارد. این کشور همچنین در مورد تعداد کمی از کالاها توافق نامه مشارکت جزئی (PSA) با گواتمالا دارد.

این کشور نه پیمان سرمایه گذاری دو جانبه دارد و نه یک طرف در توافق نامه تجارت آزاد با ایالات متحده است. این کشور واجد شرایط تحت سیستم ترجیحی عمومی ایالات متحده (GSP) و همچنین قانون مشارکت تجاری حوضه ایالات متحده و کارائیب (CBTPA) است. برای اطلاعات بیشتر در مورد معاهده­های سرمایه گذاری دو طرفه بلیز ، به http://www.sice.oas.org مراجعه کنید.

 


مالیات بر فروش عمومی (GST)

12.5٪ (نرخ استاندارد).

موارد صفر دارای موارد زیر است: کالاها و خدمات صادراتی. برخی از مواد غذایی برای مصرف انسان ، تأمین آب (غیر از آب بطری) و برخی داروها و لوازم پزشکی برای مصارف انسانی. برخی موارد و وسایل مورد استفاده در آموزش؛ برخی از لوازم مرتبط با کشاورزی ، دام ، پرندگان و ماهی­ها ، سخت پوستان و صدف.

خدمات معاف کالاها و خدمات شامل موارد زیر است: برخی خدمات مالی و عرضه قمار. برخی از کالاها و خدمات توسط یک موسسه آموزشی به معنای قانون آموزش و پرورش. خدمات پزشکی ، دندانپزشکی ، بیمارستان ، نوری و پیراپزشکی غیر از خدمات دامپزشکی و جراحی زیبایی؛ تأمین محل اقامت مسکونی یا اقامت در هتل یا محل مشابه آن. خدمات پستی عمومی ، حمل و نقل عمومی داخلی مسافر ، اجاره هواپیما و خدمات نگهداری در رابطه با تأمین حمل و نقل هوایی عمومی. حمل و نقل بین المللی مسافر یا کالا؛ برخی از خدمات ارائه شده به ماموریت­های دیپلماتیک ، سازمان­های بین المللی و منطقه ای. کالاها و خدمات ارائه شده به دولت بلیز.

مالیات شرکت

25٪

ماليات مالياتي

سود سهام: 0/15٪ ، علاقه: 15٪ ، حق امتیاز: 15٪.

توافق دوطرفه

بلیز و اسپانیا محدود به توافق نامه مالیات مضاعف نیستند.

کمک­های تأمین اجتماعی که توسط کارفرمایان پرداخت می­شود

در هر هفته 3.57 دلار در هر کارمند.

شهرهای مهاجر پذیر بلیز

شهرهای مهاجر پذیر بلیز | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نام

جمعیت

محل

شهر بلیز

61،461

 

سنت ایگناتیوس

16،812

 

پیاده روی نارنجی

15،298

 

بلموپان

13،381

 

دنگریگا

10،750

 

کروزال

9،871

 

سنت پیتر

8،418

 

بنکه ویاجو ال کارمن

7،092

 

Punta Gorda

5،205

 

اخذ ویزای بلیز

اخذ ویزای بلیز | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آیا به ویزا احتیاج دارم؟

لطفاً توجه داشته باشید که ویزا ورود به بلیز را تضمین نمی­کند ، این اجازه را برای ورود افسران مهاجرت به کشور دارد.

لطفاً قبل از سفر فرصت کافی برای درخواست ویزا بدهید. پردازش ویزا ممکن است حداقل یک ماه (1) ماه طول بکشد.

کلیه بازدیدکنندگان باید با گذرنامه معتبر (غیرقضی) به بلیز سفر کنند. گذرنامه باید حداقل پس از شش ماه از مدت اقامت در بلیز معتبر باشد..

 

اتباع کشورهای زیر برای ورود به بلیز به عنوان توریست برای مدت زمان حداکثر 30 روز نیازی به ویزا ندارند.

- هر شخصی که دارای ویزای معتبر ایالات متحده آمریکا (ایالات متحده آمریکا) یا کارت اقامت دائم یا ویزای ورود معتبر شینگن برای یک کشور عضو اتحادیه اروپا (EU) باشد.

- شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا (EU) و قلمروهای وابسته به آنها

- شهروندان کشورهای عضو جامعه کارائیب (CARICOM) به استثنای هائیتی

اخذ اقامت بلیز

اخذ اقامت بلیز | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تابعیت (بلیزه طبیعی) برای آن دسته از ساکنان دائمی که به مدت پنج سال در بلیز زندگی می­کنند در دسترس است. برای به دست آوردن تابعیت ، متقاضیان باید حداقل 5 سال اقامت داشته یا دارای اقامت دائم باشند. پس از پنج سال ، شهروندان دائم درخواست تابعیت را ارائه می­دهند و این معمولاً طی 6 ماه انجام می­شود. توجه داشته باشید که این روند می­تواند تا یک سال یا بیشتر طول بکشد. قبل از ثبت درخواست شما ، اطمینان حاصل شود که کلیه اسناد به ترتیب هستند و بررسی­های منظم به اداره مهاجرت در بلمپان منجر به نتایج معقول می شود.

دو گزینه دیگر برای به دست آوردن تابعیت وجود دارد که به طور خلاصه در مورد آن­ها صحبت خواهیم کرد. اولین مورد ، تابعیت از طریق ازدواج است. یک خارجی که با یک بلیزنی ازدواج می­کند می­تواند درخواست تابعیت کند و این معمولاً در طی یک سال اعطا می­شود. این البته به معنای تعهد واقعی به کشور جدید ملیت شماست. وقتی شهروندی به شما اعطا شد ، شما می­توانید همانطور که می­خواهید بیایید و به آنجا بروید و حتی به طور دائم به هر کشوری که مایل به زندگی در آن هستید بروید. یک خارجی که با یک بلیزنی ازدواج می­کند ، به طور خودکار وضعیت اقامت را بدست می آورد:

اخذ پاسپورت بلیز

اخذ پاسپورت بلیز | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


هم شهروندان بلیز و هم اقامتگاه­های دائمی قانونی می­توانند برای همسران متولد خارجی خود درخواست­های مهاجرت ارائه دهند. هیچ دوره انتظار برای ثبت نام وجود ندارد با این حال ، خواهان این مسئولیت را دارد که ثابت کند که ازدواج صادقانه است ، به این معنی که صرفاً به دلیل مزایای مهاجرت ، وارد آن نشده است.

از آنجا که ازدواج تنها گزینه برخی اتباع بیگانه برای بدست آوردن وضعیت قانونی است ، این دادخواست­ها به دلیل تقلب در ازدواج بررسی می­شوند. مجازات کلاهبرداری در ازدواج می­تواند زندان ، جریمه نقدی ، تبعید و ممنوعیت طول عمر از دریافت وضعیت قانونی باشد. تحقیق در مورد کلاهبرداری وقتی انجام می­دهید که ابتدا درخواست می­کنید ، وقتی پرونده را حذف می­کنید ، و همچنین هنگام تهیه پرونده خود را برای طبیعی سازی انجام می­دهید. علاوه بر این ، در هنگام درخواست شما یا همسرتان از طلب فرزندان خارجی خود ، کلاهبرداری بررسی می­شود.

 

آخرین ویرایش: 2020-05-03 19:08:22 159