x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

زندگی در بوسنی و هرزگوین

کشور بوسنی هرزگوین از نظر جغرافیایی در بخش جنوب شرقی اروپا قرار دارد و در شبه جزیره بالکان قرار گرفته است، این کشور به طور کلی با کشورهای کرواسی، صربستان و مونته نگرو همسایه است. این کشور زیبا از دو بخش شمالی و جنوبی به نام های بوسنی و هرزگوین تشکیل شده است. مرز آبی این کشور در حدود 22 کیلومتر تنها راه دسترسی به این کشور است. زبان و خط رسمی در بوسنی هرزگوین بوسنیایی و همینطور صربی است. جمعیت بوسنی هرزگوین بیش از 4 میلیون نفر اعلام شده است، در حدود 95 درصد مردم این کشور از تبار آلبانیایی هستند و الباقی نیز یونانی محسوب می شوند. خدمات اصلی زندگی شامل برق و آب و گرمایش و سرمایش در حدود 120 یورو اعلام شده است که بستگی به نوع زندگی و میزان مصرف شما دارد اما این هزینه 11 درصد از ایران بیشتر است. شما برای هر پورت اینترنت در کشور بوسنی هرزگوین می بایست در حدود 11 یورو هزینه در نظر بگیرید این در حالی است که برای هر دقیقه مکالمه در این کشور نیاز به هزینه 0.1 یورویی است. وضعیت حقوق در این کشور در مهارت بالا 23 درصد رشد به نسبت ده سال گذشته داشته است این در حالی است که در سال جدید برای افرادی که مهارت کمتری دارند این قاعده در حدود 11 درصد رشد داشته است. سن بازنشستگی در کشور بوسنی هرزگوین در حدود 65 اعلام شده است اما بانوان می توانند در این کشور در سن 50 سالگی نیز روند بازنشستگی خود را طی نمایند مبرهن است که در کشور بوسنی هرزگوین وضعیت اقتصاد داخلی به نسبت سایر کشورها تغییرات کمتری داشته است و رشد سرمایه در این کشور کمتر از سایر کشورها اعلام شده است. برای خرید ملک در کشور بوسنی هرزگوین می بایست برای هر یک متر مربع در حدود 1900 یورو هزینه در نظر داشته باشید این رقم کمی زیاد است. اینطور که مشخص است برخی از آپارتمان های بیرون از شهر از نظر هزینه وضعیت بهتری دارند و ارزانتر هستند مشخص است که هزینه برای خرید هر متر مربع خانه در بیرون از شهر در حدود 900 یورو اعلام شده است شما می‌بایست هزینه مالیات مربوط به ملک خریداری شده را به دولت این کشور نیز پرداخت کنید. ویزای کار آفرینی کشور بوسنی هرزگوین نیز از دیگر موقعیت های پیش روی شما است که برای افراد نخبه در نظر گرفته می‌شود در این ویزا نیاز به بودجه محدودتری دارید و دولت طبق سوددهی اقتصادی در یک ماه اول به شما حقوق می دهد. ویزای ازدواج کشور بوسنی هرزگوین نیز می تواند پس از سه سال اقامت دائم این کشور را فراهم سازد.

مشاوره زندگی در بوسنی و هرزگوین
فهرست

حداقل حقوق در بوسنی و هرزگوین

حداقل حقوق در بوسنی و هرزگوین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وضعیت نرخ بیکاری در کشور بوسنی هرزگوین در حدود 46.10 درصد اعلام شده است در این کشور تعداد افراد بیکار در حدود 557474.00 در نظر گرفته شده است. وضعیت دستمزد در کشور بوسنی هرزگوین برای هر ماه به صورت میانگین 1408.00 مارک تبدیل پذیر اعلام شده است. دستمزد در تولید در این کشور در این کشور در حدود 1038.00 مارک تبدیل پذیر برای هر ماه اعلام شده است. جمعیت کشور بوسنی هرزگوین نیز بیش از 4.52 میلیون نفر اعلام شده است. در این کشور بیش از 823455.00 نفر شاغل هستند . وضعیت حقوق در این کشور در مهارت بالا 23 درصد رشد به نسبت ده سال گذشته داشته است این در حالی است که در سال جدید برای افرادی که مهارت کمتری دارند این قاعده در حدود 11 درصد رشد داشته است. سن بازنشستگی در کشور بوسنی هرزگوین در حدود 65 اعلام شده است اما بانوان می توانند در این کشور در سن 50 سالگی نیز روند بازنشستگی خود را طی نمایند مبرهن است که در کشور بوسنی هرزگوین وضعیت اقتصاد داخلی به نسبت سایر کشورها تغییرات کمتری داشته است و رشد سرمایه در این کشور کمتر از سایر کشورها اعلام شده است. ورود به کار در کشور بوسنی هرزگوین در سال‌های اخیر به نسبت سایر سال ها بیشتر شده است اما سرمایه های موجود در چشم اندازهای دور تغییر چندانی نداشته است. وضعیت کار در کشور بوسنی هرزگوین در سال های اخیر بهبود خوبی داشته است.

میانگین درآمد در بوسنی و هرزگوین

میانگین درآمد در بوسنی و هرزگوین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

میانگین زمان کاری در کشور بوسنی هرزگوین در حدود 40 ساعت در هفته اعلام شده است و البته افراد می توانند اضافه کاری را نیز لحاظ کرده و این رقم را در حدود 45 ساعت در هفته نیز داشته باشند. مردم این کشور 5 روز در هفته کار می کنند و در صورتی که نیاز به کار در روزهای تعطیل باشد افزایش تعرفه برای آنها لحاظ می شود. در این کشور شغل های درآمد بیشتر در زمینه هوش ماشین دیده می شود که زیر شاخه ای از هوش مصنوعی است البته هوش ماشین از دسته رشته های حساس و کاربردی در این کشور است، افرادی که در این زمینه تحصیل کرده اند می توانند در کشور بوسنی هرزگوین از درآمد بالایی برخوردار باشند و دولت روند اقتصادی خوبی برای آنها در نظر می گیرد. اینطور که مشخص شده است افرادی که می توانند به تشخیص بیماری های نادر با هوش مصنوعی بپردازند بیش از 100.06 دلار درآمد خواهند داشت. ورود به این شغل ها در کشور بوسنی هرزگوین می تواند یک برگ برنده محسوب شود.در خرید خانه در این کشور فیش کارمندی می تواند معتبر باشد.

از طرفی کشور بوسنی هرزگوین سعی کرده است که سیستم های درمان و بهداشت خود را بسیار بهتر از قبل نماید و در این زمینه نیز رشد اقتصادی زیادی دیده می شود. رویکردهای اقتصادی نشان می دهد که درمان و بهداشت در این کشور می تواند در گردش مالی نهایی تأثیرگذار باشد. در این کشور دکتر چشم پزشک بسیار کم دیده می‌شود و افرادی که در زمینه چشم پزشکی تحصیل کرده اند می توانند در کشور بوسنی هرزگوین مشغول به تحصیل شوند مبرهن است که یک چشم پزشک در این کشور می بایست از دولت نیز حقوق دریافت نماید.

کشور بوسنی هرزگوین در سال های اخیر در زمینه گردشگری نیز بسیار عالی عمل کرده است به طوریکه صنعت گردشگری در این کشور یکی از بخش های درآمدزا تلقی می شود شایان ذکر است که شغل های زیادی در راستای گردشگری در کشور بوسنی هرزگوین ایجاد شده است که می تواند آینده روشنی داشته باشد. در کشور بوسنی هرزگوین در صورتی که افراد ورود به شغل هایی نمایند که وضعیت سرمایه گذاری در آن به صورت خرد و کلان وجود دارد نیز می تواند نتیجه خوبی به همراه داشته باشد. به طور کلی افراد می توانند ورود به بخش توسعه وب داشته باشند و یا یک برنامه نویس بسیار حرفه ای باشند. در نظر داشته باشید که استعداد در این زمینه از اهمیت زیادی برخوردار است و نیاز است که افراد بتوانند دوره های کارآموزی را نیز به خوبی پشت سر بگذارند. در مجموع در این کشور شغل هایی که به صورت دورکاری هستند درآمد قابل توجهی دارند.

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در بوسنی و هرزگوین

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در بوسنی و هرزگوین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تشخیص اضافه کاری برای یک کارمند یا کارگر توسط کارفرما تعیین می شود و وی تنها به دلیل افزایش حقوق نمی تواند اضافه کار را لحاظ نماید. در نظر داشته باشید که در کشور بوسنی هرزگوین مدیران شرکت نیز در طول روز 8 ساعت کار می کنند و این موضوع بخشی از فرهنگ مردم این کشور محسوب می شود. از نظر بیمه برخی از شغل های سخت و شغل هایی که با مهارت بالا همراه است شامل پوشش بیمه ای می‌شود و هنوز بسیاری از شغل ها از پوشش بیمه افراد برخوردار نیستند. در نظر داشته باشید که ورود به کار در کشور بوسنی هرزگوین به سختی سال های گذشته نبوده و در سال های اخیر دولت کشور بوسنی هرزگوین اعلام کرده که نیاز به نیروی کار بیشتری دارد. مرخصی سالانه در کشور بوسنی هرزگوین به میزان 21 روز در سال اعلام شده است و به طور میانگین در هر ماه یک روز و نیم مرخصی دیده می‌شود. اینطور که شواهد نشان می دهد وضعیت ساعت کاری کشور بوسنی هرزگوین در زمینه شغل های حساس کمتر است و سختی کار لحاظ می شود این موضوع برای بازنشستگی نیز ارزیابی شده است.

شما برای اخذ ویزای کاری کشور بوسنی هرزگوین باید رزومه تحصیلی قوی داشته باشید رزومه شما نشان از وضعیت تحصیلی شما و همینطور مهارت کاری دارد. حتی اگر تنها هنر شما آشپزی است از مطرح کردن آن نهراسید، برای هر هنر و مهارتی در این کشور می توان امیدوار به کار بود. در نظر داشته باشید که در ابتدا وضعیت رزومه کاری شما ارزیابی می شود و سپس در زمینه سمت کاری و همینطور میزان حقوق با شما صحبت خواهد شد. کاریابی در کشور بوسنی هرزگوین شاید در ابتدا کمی عجیب باشد اما در نهایت افراد ارتباط گیری صحیح با کارفرمایان را یاد می گیرند. اینطور که مشخص شده است که بسیاری از شرکت های کاریابی در کشور بوسنی هرزگوین فعالیت می کنند که در سایر کشورهای همسایه نیز شعبه دارند و این روند سبب می شود که اگر بخواهید در سال های آینده مهاجرت داشته باشید این رویه برای شما فراهم خواهد بود. شرایط اقامت در کشور بوسنی هرزگوین به طور کلی به نسبت کشورهای همسایه آسانتر است. کار در کشور بوسنی هرزگوین با حقوق بالا در نظر گرفته می شود.

 داشتن سابقه کاری برای ورود به کار در کشور بوسنی هرزگوین را جدی بگیرید و سعی کنید در این زمینه بسیار دقت داشته باشید از یاد نبرید که سابقه کاری می تواند برای شما حقوق بیشتری نیز به همراه داشته باشد برای ارائه سابقه کاری در کشور بوسنی هرزگوین نیاز به مهر و امضا و تأیید خواهد بود. اینطور که مشخص است وضعیت کار در کشور بوسنی هرزگوین به نسبت مونته نگرو بهتر است و دولت این کشور در طی 3 سال گذشته روند کاری در این کشور را به طور دقیق پیش برده است، مهمترین نکته ای که برای کار در کشور بوسنی هرزگوین دیده می شود داشتن پتانسیل کار گروهی است که باید به طور دقیق لحاظ شود کار گروهی در این کشور بر اساس رویکردهای جدید دسته بندی شده و مشخص است که افراد باید بتوانند با این وضعیت به طور دقیق سازگار باشند.

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در بوسنی و هرزگوین

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در بوسنی و هرزگوین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

پیش از تصمیم برای مهاجرت بسیار مهم است که بتوانید از جدیدترین اطلاعاتی که در زمینه هزینه زندگی اعلام شده، اطلاع داشته باشید. در نظر داشته باشید که به طور کلی شما برای داشتن یک زندگی خوب در کشور بوسنی هرزگوین می بایست یک سری روال های صرفه جویی را رعایت کنید. یک بررسی کلی در زمینه هزینه زندگی به این صورت است که این کشور هزینه برای اقلام اصلی زندگی را 7 درصد بیشتر از ایران و هزینه مسکن و حمل و نقل را 11 درصد از ایران بیشتر اعلام داشته است. با توجه به اینکه نرخ بیکاری در کشور بوسنی هرزگوین از ایران کمتر است افزایش هزینه زندگی نیز قابل قبول خواهد بود

هزینه های زندگی در کشور بوسنی هرزگوین به این صورت اعلام شده است، اگر شما می خواهید یک وعده غذا در رستوران ارزان قیمت در این کشور سرو کنید باید 3 یورو هزینه پرداخت کنید در صورتی که وعده غذایی دو نفره باشد و رستوران انتخابی متوسط باشد هزینه شما به 15 یورو می رسد این در حالی است که مک دونالد در این کشور در حدود 3 یورو هزینه دارد. وضعیت حمل و نقل در کشور بوسنی هرزگوین ارزان است اما کیفیت حمل و نقل شاید آنطور که باید اعلام نشده باشد. از یاد نبرید که شما برای ارزیابی دقیق سرویس های حمل و نقل در این کشور باید چندین موضوع را در نظر داشته باشید. به طور کلی برای خرید بلیط های ماهانه حمل و نقل در کشور بوسنی هرزگوین نیاز به هزینه 25 یورویی دارید تاکسی ها در این کشور در حدود 1.5 یوریی هستند. کاریابی در کشور بوسنی هرزگوین نیاز به هزینه ندارد. هزینه زندگی در کشور بوسنی هرزگوین از ایران بیشتر است.

خدمات اصلی زندگی شامل برق و آب و گرمایش و سرمایش در حدود 120 یورو اعلام شده است که بستگی به نوع زندگی و میزان مصرف شما دارد اما این هزینه 11 درصد از ایران بیشتر است. شما برای هر پورت اینترنت در کشور بوسنی هرزگوین می بایست در حدود 11 یورو هزینه در نظر بگیرید این در حالی است که برای هر دقیقه مکالمه در این کشور نیاز به هزینه 0.1 یورویی است. اینطور که مشخص است برای ثبت نام در باشگاه بدنسازی در کشور بوسنی هرزگوین نیاز به پرداخت هزینه در طول ماه به اندازه 21 یورو است. باشگاه تنیس در کشور بوسنی هرزگوین در حدود 8 یورو هزینه در بر دارد.برای خرید بلیط سینما در این کشور 3 یورو هزینه نیاز است. اینطور که مشخص شده است هزینه مهدکودک های خصوصی در کشور بوسنی هرزگوین در حدود 120 یورو است و مشخص است که هزینه برای مدارس بین المللی در این کشور در حدود 6253 یورو اعلام شده است. شما برای خرید یک دست شلوار جین در این کشور باید در حدود 60 یورو هزینه در نظر داشته باشید و برای خرید کتانی نایک نیز هزینه شما 68 یورو است. کفش چرم در این کشور در حدود 80 یورو هزینه دارد و لباس های تابستانی نیز به میزان 25 یورو هستند. شما برای خرید یک دستگاه آپارتمان لوکس در کشور بوسنی هرزگوین باید برای هر متر مربع در حدود 1700 یورو هزینه در نظر داشته باشید این گزینه اگر در مرکز شهر باشد با افزایش نرخ نیز همراه خواهد بود. شرایط زندگی در کشور بوسنی هرزگوین برای دانشجویان فراهم است.

قیمت برخی کالاهای اساسی در بوسنی و هرزگوین

قیمت برخی کالاهای اساسی در بوسنی و هرزگوین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شیر: 1.25 یورو

نان تازه سفید: 0.5 یورو

برنج: 1 یورو

تخم مرغ(12 عدد ): 1.25 یورو

پنیر محلی: 4 یورو

سینه مرغ: 3.5 یورو

گوشت گوساله: 4.5یورو

کاپوچینو: 1 یورو

کوکا یا پپسی:1یورو

آب: 0.5یورو

سیب: 2یورو

موز: 1.5 یورو

پرتقال: 1 یورو

گوجه: 1 یورو

پیاز: 0.5 یورو

سیب زمینی: 0.5 یورو

کاهو: 0.5 یورو

آب: 0.5 یورو

سیگار(20 عدد): 2.50 یورو

اقتصاد در بوسنی و هرزگوین

اقتصاد در بوسنی و هرزگوین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

میزان تورم در کشور بوسنی هرزگوین در سال 2019 به میزان تنها 0.21 درصد کاهش داشته است. این کشور توانسته وضعیت تولید ناخالص داخلی خود را در حدود 34 درصد بیشتر از قبل نماید. اینطور که مشخص است مردم در کشور بوسنی هرزگوین قدرت خرید متوسطی دارند و دولت سعی دارد که کنترل خوبی برای تخمین هزینه های خانواده داشته باشد. وضعیت رشد اقتصادی در 6 ماه اول سال 2017 در کشور بوسنی هرزگوین در حدود 3 درصد بوده است. در سال های اخیر رشد سرمایه گذارهای خارجی به کشور بوسنی هرزگوین بسیار مشخص بوده است و آمارها نشان می دهد که کشور بوسنی هرزگوین در سال 2020 می تواند به رشد اقتصادی 20 درصدی دست یابد. وضعیت تولیدات صنعتی در کشور بوسنی هرزگوین به میزان 4 درصد بیشتر از قبل است و مشخص است که فروش جزئی نیز بخشی از اقتصاد کشور بوسنی هرزگوین محسوب می شود.

میزان واردات به کشور بوسنی هرزگوین در حدود 11 درصد بیشتر از قبل است و مشخص است که وضعیت صادرات این کشور بیشتر از 8 درصد اعلام شده است. کشور بوسنی هرزگوین در ابتدا در زمینه ساخت و ساز بسیار ضعیف عمل کرده است اما امروزه روند ساخت و ساز در این کشور با رشد 21 درصدی همراه بوده است. کشور بوسنی هرزگوین در زمینه فلزات و صنایع غذایی و همینطور دارو رشد خوبی داشته است. کیفیت محصولات برقی ساخته شده در کشور بوسنی هرزگوین در دنیا ثابت شده است و مشخص است که دولت این کشور به دنبال برتر بودن برند جهانی برای کشور خود است.

بانکداری بخش مهمی از کشور بوسنی هرزگوین است که توانسته در نظام قانونگذاری به طور دقیق پیش برود مشخص است که هدف بانک های کشور بوسنی هرزگوین به طور کلی ثبات نظام مالی است. در نظر داشته باشید که کشور بوسنی هرزگوین در زمینه فعالیت های تجاری سودآور بسیار عالی پیش رفته است و وضعیت بین المللی در این زمینه لحاظ می شود. این کشور در زمینه ارزهای عمده خارجی بسیار مهم ظاهر شده است و تبادل ارز بخش مهمی از روند اقتصادی کشور بوسنی هرزگوین محسوب می شود و بسیار موفق نیز بوده است. این کشور توانسته در نقدینگی بانک ها و همینطور سودآوری در صرافی ها بدرخشد و در این زمینه بسیار عالی عمل کرده است فناوری های پیشرفته در کشور بوسنی هرزگوین دیده می شود و روند های تجاری به طور دقیق و روتین پیش می رود مشخص است که امنیت مالی کشور بوسنی هرزگوین در زمینه تولیدات داخلی نیز رویت شده است و سود خوبی در این کشور از طریق سیستم های فناوری دیده می شود. زمینه های تجاری در کشور بوسنی هرزگوین نیز رتبه بندی دقیقی دارند.

امنیت مالی و اقتصادی در بوسنی و هرزگوین

امنیت مالی و اقتصادی در بوسنی و هرزگوین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ترازنامه بانک مرکز در زمینه رشد اقتصادی کشور بوسنی هرزگوین رقم 21 درصد را اعلام داشته است این رقم در سال های گذشته در وضعیت کمتری دیده شده است. در این کشور نرخ بهره سپرده به طورکلی 11 درصد پیش رفته است و کنترل در این زمینه قابل قبول بوده است. کشور بوسنی هرزگوین در زمینه ذخایر ارزی 3 درصد پیشرفت داشته است. این کشور توانسته سهم وام به بخش خصوصی را افزایش دهد. موازنه تجاری کشور بوسنی هرزگوین در سال های اخیر به رشد 3 درصدی رسیده است این در حالی است که وضعیت گردش سرمایه در این کشور به میزان 1.2 درصد دیده می شود. صادرات در کشور بوسنی هرزگوین در وضعیت 3 درصدی وجود دارد. رشد سرمایه گذاری های مستقیم خارجی در این کشور بیش از 4 درصد بوده و سرمایه گذار های غیرمستقیم خارجی در این کشور تنها 1 درصد رشد کرده اند. این کشور توانسته کنترل خوبی بر روی ذخایر طلا داشته باشد.

میزان واردات به کشور بوسنی هرزگوین در سال های اخیر بسیار بیشتر از سایر کشورها دیده می شود و روابط تجاری وابسته در کشور بوسنی هرزگوین رویکرد جدی را پیش برده است. اینطور که مشخص است شاخص توریسم در کشور بوسنی هرزگوین در نمره 25 درصد دیده می شود. ورود توریست به این کشور از دیگر بخش های اقتصادی قوی است که در سال های اخیر بسیار دیده می شود.وضعیت ارزیابی اعتبار در کشور بوسنی هرزگوین نیز بر اساس رویکردهای دقیق به میزان 12 درصد بیشتر شده است این کشور توانسته هزینه های مالی را 2.11 درصد کاهش دهد. وضعیت بودجه دولت در کشور بوسنی هرزگوین 23 درصد بهبود به نسبت دهه گذشته را تجربه کرده است. درآمدهای دولت در کشور بوسنی هرزگوین بیش از 12 درصد است. اینطور که مشخص است در این کشور مخارج نظامی به میزان 23 درصد رویت می شود.

شاخص رقابتی در کشور بوسنی هرزگوین در سال های اخیر به رشد 26 درصدی رسیده است، وضعیت رتبه های رقابتی این کشور در زمینه مالی در ممیز 3 درصد دیده می شود. آسانی کسب و کار در کشور بوسنی هرزگوین تنها 2 درصد رشد داشته است این در حالی است که تولید صنعتی در کشور بوسنی هرزگوین نیز به میزان 12 درصد بیشتر دیده می شود.

تولیدات صنعتی به صورت ماهانه در کشور بوسنی هرزگوین در حدود 6 درصد است. این کشور توانسته در زمینه استخراج معدن بسیار عالی عمل کند و مشخص است که در سال های اخیر وضعیت خروج از معدن بیش از 12 درصد است در نظر داشته باشید که تولید فولاد در کشور بوسنی هرزگوین به طور میانگین 3 درصد بیشتر از قبل اعلام شده است.تسهیلات اعتباری خریدار در این کشور از دیگر بخش های اقتصادی موفق است و هزینه های مصرف کننده نیز کمتر از قبل گزارش شده است. مشخص است که هزینه های مصرف کننده  بر روی تغییرات ماهانه خرده فروشی این کشور تأثیر مستقیم گذاشته است.رویکردهای عمیق اقتصادی در زمینه مسکن سازی نیز بخشی از امنیت اقتصادی کشور بوسنی هرزگوین محسوب می شود. این کشور توانسته روند مالیاتی را به شکل روتینی پیش ببرد و تا حد زیادی موفق ظاهر شده است.

امنیت در بوسنی و هرزگوین

امنیت در بوسنی و هرزگوین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

رتبه راحتی در زندگی در کشور بوسنی هرزگوین متوسط است اما به طور کلی امنیت در این کشور بالا بوده و مشخص است که دولت کشور بوسنی هرزگوین توانسته درگیری های نظامی را کمتر از قبل نماید. در صورتی که قصد مهاجرت به کشور بوسنی هرزگوین دارید از نظر امنیت مشکلی نخواهید داشت. اما نمی توان گفت که دزدی در کشور بوسنی هرزگوین ریشه کن شده است. امنیت وسایل حمل و نقل در کشور بوسنی هرزگوین ضعیف است . در مدارس و مهدکودک ها برای کودکان وضعیت امنیتی خوبی دیده می شود و دولت کشور بوسنی هرزگوین توانسته سرمایه گذاری خوبی در زمینه امنیتی داشته باشد. وضعیت رتبه جهانی در کشور بوسنی هرزگوین از نظر امنیت کشور بوسنی هرزگوین در حدود 91 است. این کشور وضعیت آرام و ثابتی از نظر سیاسی دارد و این موضوع در سطح های آموزشی مختلفی لحاظ می شود مشخص است که در کشور بوسنی هرزگوین زندگی جریان مشخصی را در پیش گرفته و خبری از سختی های سال های گذشته نیست.

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در بوسنی و هرزگوین

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در بوسنی و هرزگوین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مراحلی که برای اخذ اقامت کشور بوسنی هرزگوین وجود دارد در یک قالب گنجانده می شود اما تفاوت های زیادی پیش روی افراد است که باید به طور دقیق توجه شود در نظر داشته باشید که هدف از سفر به این کشور بسیار مهم است، افرادی که با هدف سرمایه گذاری وارد می شوند باید بودجه اولیه مناسبی داشته باشند این موضوع در سایر شاخه ها نیز لحاظ می شود و نیاز است که به طور دقیق ارزیابی شود. شما با ویزای کشور بوسنی هرزگوین وارد این کشور می شوید و پس از اخذ مجوز از پلیس محلی می توانید زندگی خود را آغاز کنید. در نظر داشته باشید که ویزای شما مدت اعتبار مشخصی دارد و چه خوب است که برای تمدید آن زمان مورد نظر را رعایت کنید از سمت دیگر باید بدانید که وضعیت اخذ اقامت در کشور بوسنی هرزگوین بر اساس نوع ویزا متفاوت است. به عنوان مثال شما سه سال است که درکشور بوسنی هرزگوین کار می کنید و در کار خود موفق هستید حال می خواهید ویزای خود را تمدید کنید در تمدید صورت گرفته ارزیابی در زمینه میزان سرمایه شما در طول سه سال صورت می گیرد و شاید روند صدور اقامت شما کمی به تأخیر بیانجامد اما در صورتی که با ویزای سرمایه گذاری وارد خاک کشور بوسنی هرزگوین شده باشید شرایط برای اخذ اقامت شما آسانتر شده و دولت نیز روند صدور اقامت دائم در این کشور را برای شما پیشرفته تر می کند. مشخص است که در این زمینه مدارک کاری و مالی به طور کلی رویکردهای دقیقی دارد. از یاد نبرید که در کشور بوسنی هرزگوین وضعیت اقتصادی بسیار مهم است. با ویزای سرمایه گذاری و کاری همسر و فرزندانتان به عنوان همراه می توانند وارد کشور بوسنی هرزگوین شوند و در این زمینه نیاز به ارائه نامه تمکن مالی است که ثابت نماید می توانید از پس هزینه های زندگی در این کشور بر آیید. مشخص است که وضعیت تمکن مالی در کشور بوسنی هرزگوین بر اساس رویکردهای جدید کمی سخت تر از سال های گذشته بوده است. اینطور که مشخص است شما برای اخذ ویزای کاری این کشور نیاز به حدوداً 9 ماه زمان دارید.

ازدواج خارجی ها در بوسنی و هرزگوین

ازدواج خارجی ها در بوسنی و هرزگوین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ازدواج با یک فرد از تبعه کشور بوسنی هرزگوین می تواند برای شما اقامت دائم این کشور را فراهم سازد. در نظر داشته باشید که فرآیند ازدواج در این کشور نیاز به شرایط تحصیلی و یا سرمایه ای بالا ندارد اما واقعی بودن ازدواج بسیار مهم است، اولین شرط این است که هر دو شخص می بایست 19 سال سن داشته باشند. هر دو شخص در زمان ازدواج باید مجرد باشند ، شرط تجرد در این کشور بسیار مهم است و در صورتی که ازدواج قبل مطرح باشد می بایست مدارکی ارائه شود که ثابت نماید از همسر قبلی طلاق گرفته اید و یا همسر شما فوت شده است. اینطور که شواهد نشان می دهد فرد از تبعه کشور بوسنی هرزگوین باید از نظر اقتصادی وضعیت خوبی داشته باشد. ارزیابی های اقتصادی در این کشور به طور کلی در وضعیت ملک و زمین نیز قابل قبول است.

شما می بایست سه سال با همسر خود در کشور بوسنی هرزگوین زندگی کنید، سپس شرایط برای درخواست اقامت دائم شما فراهم می شود. یادگیری زبان این کشور می تواند در صدور اقامت دائم برای شما بسیار تأثیرگذار باشد. از شما پرسش هایی در زمینه شرایط زندگی در کشور بوسنی هرزگوین و همینطور فرهنگ و تاریخ این کشور می شود و بسیار مهم است که بتوانید ثابت کنید با فرهنگ کشور بوسنی هرزگوین مشکلی ندارید. در صورتی که در زندگی مرتکب جرم شده باشید شانس خود را برای اقامت دائم کشور بوسنی هرزگوین از دسته می‌دهید از یاد نبرید که در این کشور اجازه اقامت به صورت طولانی مدت صادر می شود و برای اخذ پاسپورت نیاز به صرف زمان بیشتری است.

اجاره خانه در بوسنی و هرزگوین

اجاره خانه در بوسنی و هرزگوین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هزینه اجاره ملک از موارد مهمی است که بسیار مورد پرسش قرار می‌گیرد. شما برای اجاره خانه در کشور بوسنی هرزگوین می بایست داده های عددی را به طور دقیق تر ارزیابی کنید.

در صورتی که بخواهید یک آپارتمان یک خوابه در کشور بوسنی هرزگوین اجاره کنید هزینه شما در حدود 230 یورو خواهد بود این در حالی است که همان خانه در خارج از شهر هزینه 140 یورویی دارد. هزینه اجاره خانه در کشور بوسنی هرزگوین از ایران بیشتر است.اجاره خانه در شهر سارايوو کشور بوسنی هرزگوین به طور کلی شاید در ابتدا کمی گران به نظر برسد اما روند اجاره خانه در این کشور در سال های اخیر بهتر از قبل شده است.

در صورتی که بخواهید یک خانه سه خوابه در این کشور اجاره نمایید می بایست در حدود 500 یورو هزینه در نظر داشته باشید هزینه خانه مورد نظر در خارج از شهر در حدود 260 یورو اعلام شده است. اینطور که مشخص است اجاره خانه در کشور بوسنی هرزگوین با امکانات و وسایل منزل نیز به صورت ارزشمندی دنبال می شود. ارزشگذاری برای قیمت خانه در این کشور در سال های اخیر کمی متفاوت از سال های گذشته است و مشخص است که بودجه های دولتی نیز در این زمینه لحاظ می شود.

خرید ملک در بوسنی و هرزگوین

خرید ملک در بوسنی و هرزگوین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای خرید ملک در کشور بوسنی هرزگوین می بایست برای هر یک متر مربع در حدود 1900 یورو هزینه در نظر داشته باشید این رقم کمی زیاد است. اینطور که مشخص است برخی از آپارتمان های بیرون از شهر از نظر هزینه وضعیت بهتری دارند و ارزانتر هستند مشخص است که هزینه برای خرید هر متر مربع خانه در بیرون از شهر در حدود 900 یورو اعلام شده است شما می بایست هزینه مالیات مربوط به ملک خریداری شده را به دولت این کشور نیز پرداخت کنیدو همینطور می‌بایست بتوانید در زمینه افزایش تعرفه برخی از نرخ ها نیز اطلاعات به روز داشته باشید. در کشور بوسنی هرزگوین برخی از منازل به صورت پیش فروش قرار دارد که از نظر تعرفه ارزانتر هستند و می‌تواند انتخاب خوبی برای شما باشد همینطور برخی از خانه ها از نظر اقتصادی و سازه گرانتر هستند و مشخص است که رعایت اصول خرید خانه از سوی املاک می تواند در هزینه نهایی شما تأثیرگذار باشد. خرید خانه در کشور بوسنی هرزگوین منجر به اقامت مستقیم نمی شود.

ثبت شرکت در بوسنی و هرزگوین

ثبت شرکت در بوسنی و هرزگوین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از مهمترین روش هایی که سبب اقامت کشور بوسنی هرزگوین می‌شود ثبت شرکت است. مراحل ثبت شرکت در کشور بوسنی هرزگوین به این صورت است که در ابتدا باید طرح توجیه اقتصادی داشته باشید این طرح از طرف دولت کشور بوسنی هرزگوین مورد ارزیابی قرار می گیرد. باید بتوانید روال کاری در این زمینه را به طور دقیق لحاظ کنید یعنی باید مشخص شود که در سال اول کاری خود می خواهید در چه زمینه فعالیت داشته باشید و میزان سودآوری در سال اول چقدر تخمین زده می شود. انتخاب اسم برای نام شرکت بسیار مهم است، اسم باید توسط اداره مهاجرت کشور بوسنی هرزگوین به طور دقیق ارزیابی شود. در نظر داشته باشید که ثبت شرکت در این کشور در دسته بندی های مختلف دیده می شود و شما باید هدف اصلی را مشخص نمایید بسیار مهم است که توانایی مالی افراد مشخص شود ، در صورتی که وضعیت بودجه مورد ارزیابی شده متوسط است بهترین پیشنهاد برای افراد ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کشور بوسنی هرزگوین است. عموماً طرح های اقتصادی نیز برای کشور بوسنی هرزگوین قابل قبول است. پس از این بخش نیاز است که میزان سهام شرکت و همینطور میزان درآمد حاصل ارزیابی شود و باید بتوانید روند پرداخت مالیاتی را نیز به طور دقیق لحاظ کنید. از یاد نبرید که مسیر قانونی برای درآمدزایی در کشور بوسنی هرزگوین بسیار مهم است یک موضوع بسیار مهم را از یاد نبرید که شما با ثبت شرکت در کشور بوسنی هرزگوین می توانید پس از دو سال به اقامت دائم دست یابید. شرایط ثبت شرکت در کشور بوسنی هرزگوین بسیار بالا اعلام شده است و روند کاری بسیار خوب است.

انواع ویزا و انواع اقامت در بوسنی و هرزگوین

انواع ویزا و انواع اقامت در بوسنی و هرزگوین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اخذ ویزای توریستی کشور بوسنی هرزگوین باید سعی کنید مدارک سفر کامل به همراه نامه تمکن مالی داشته باشید. ویزای توریستی کشور بوسنی هرزگوین در صورتی که از نظر مالی در وضعیت خوبی باشید در یک دوره 1 ماهه صادر می شود شایان ذکر است که وجود مدارکی که نشان دهد قصد دارید به کشور خود باز گردید بسیار مهم است.

مورد بعدی ویزای سرمایه گذاری کشور بوسنی هرزگوین است، شما برای سرمایه گذاری در این کشور باید حداقل بودجه مورد نظر را ارائه دهید. نیاز به طرح بیزینسی دارید و باید سعی کنید از نظر اقتصادی در وضعیت خوبی باشید از یاد نبرید که سرمایه گذاری در کشور بوسنی هرزگوین یکی از بهترین روش هایی است که پیش روی شما قرار دارد.

در صورتی که قصد دارید ویزای کاری کشور بوسنی هرزگوین را اخذ کنید باید سابقه کاری داشته باشید سابقه کاری شما به این صورت است که می بایست نوع مهارت بر اساس میزان حقوق دریافتی سنجیده شود. از یاد نبرید که به طور کلی در صدور ویزای کاری در کشور بوسنی هرزگوین نیاز است که چندین موضوع ارزیابی شود. در این کشور یک نوع ویزا با هدف کارآموزی نیز وجود دارد که می تواند مسیر را برای شما آسانتر نماید.

ویزای تحصیلی کشور بوسنی هرزگوین نیاز به مدارک تحصیلی دارد و افراد باید رزومه تحصیلی قوی داشته باشند افراد باید نامه تمکن مالی نیز داشته باشند مشخص است که صدور ویزای تحصیلی در کشور بوسنی هرزگوین به طور کلی در وضعیت موقت دیده می شود.

ویزای کار آفرینی کشور بوسنی هرزگوین نیز از دیگر موقعیت های پیش روی شما است که برای افراد نخبه در نظر گرفته می شود در این ویزا نیاز به بودجه محدودتری دارید و دولت طبق سوددهی اقتصادی در یک ماه اول به شما حقوق می دهد. ویزای ازدواج کشور بوسنی هرزگوین نیز می تواند پس از سه سال اقامت دائم این کشور را فراهم سازد. این ویزا به طور کلی در شرایط مختلف ارزیابی می شود و مشخص است که در سال های آتی می تواند رشد اقتصادی بهتری را فراهم سازد.

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم بوسنی و هرزگوین

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم بوسنی و هرزگوین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بیمارستان و مراکز درمانی زیادی در کشور بوسنی هرزگوین دیده می‌شود و مشخص است که دولت سرمایه های خوبی در زمینه فضای درمانی خوب در این کشور فراهم ساخته است. وضعیت خدمات درمانی در کشور بوسنی هرزگوین بسیار بالا است به طوریکه افراد می توانند از امکانات بهداشتی بالا استفاده کنند. مشخص است که سرویس های بهداشت خوبی برای کودکان نیز فراهم شده است. هزینه بیمه در کشور بوسنی هرزگوین ارزان است و بسیاری از افراد از عهده بیمه در کشور بوسنی هرزگوین بر می آیند. در نظر داشته باشید که میزان بازنشستگی در کشور بوسنی هرزگوین در سال های اخیر رشد داشته است و مشخص است که ارزش های اقتصادی در این کشور می تواند در چند سال آینده بهتر باشد اینطور که شواهد نشان می دهد وضعیت درمانی در کشور بوسنی هرزگوین می تواند در چندین رویکرد مختلف ارزیابی شود.

خدمات بانکی و مالی در بوسنی و هرزگوین

خدمات بانکی و مالی در بوسنی و هرزگوین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

خدمات بانکی و مالی در بوسنی هرزگوین وضعیت خوبی را در پیش گرفته است، یکی از بانک های مشهور در این کشور که در لیست بانک های تجاری قرار دارد برای افراد خارجی که بوسنی هرزگوین را برای زندگی انتخاب کرده اند سیستم های اقتصادی خوبی سنجیده است. در این بانک وضعیت سهام به طور کلی در حدود 29 درصد دیده می شود. بانک های بوسنی هرزگوین در زمینه سرمایه گذاری های چند حوزه ای نیز فعالیت کرده اند. وضعیت بانکداری بوسنی هرزگوین در چند سال اخیر بسیار پیشرفت داشته است به طوریکه تعداد مدیرعاملان بانک‌های این کشور بیشتر شده است. یکی از بانک های بسیار مشهور در بوسنی هرزگوین بانک پوستاکرا است ، این بانک دارای پکیج اقتصادی مشخصی است و وضعیت پرسنل برای این بانک در حدود 1896 نفر اعلام شده است اینطور که مشخص است تعداد شعبات این بانک در سال های اخیر بیشتر شده است. مشخص است که فعالیت بانک مذکور در سال های اخیر بیشتر از قبل است و در سال های آینده نیز تغییرات اقتصادی زیادی در این بانک رویت می شود.

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در بوسنی و هرزگوین

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در بوسنی و هرزگوین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما با داشتن پاسپورت بوسنی هرزگوین می توانید به 115 کشور دنیا بدون ویزا سفر نمایید رتبه پاسپورت بوسنی هرزگوین در دنیا 41 اعلام شده است.

تشابهات فرهنگی بوسنی و هرزگوین با ایران

تشابهات فرهنگی بوسنی و هرزگوین با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در فرهنگ بوسنی هرزگوین غیبت و پشت سر گویی بسیار کم دیده می‌شود این موضوع در ایران بیشتر است.

اعیاد و تعطیلات رسمی در بوسنی و هرزگوین

اعیاد و تعطیلات رسمی در بوسنی و هرزگوین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

1 ژانویه در بوسنی هرزگوین سال نو مسیحیان است، مردم کشور بوسنی هرزگوین در چنین روزی غذاهای سبک تهیه می کنند و به طبیعت می‌روند و سعی می کنند برای آینده خود دعا کنند این روز به طور کلی ارزش بسیار بالایی از نظر انسانی دارد و مردم بوسنی هرزگوین بسیار علاقه به چنین روزی دارند.

7 ژانویه کریسمس برای ارتدوکس است ، این روز به طور کلی مردم لباس های رنگی زیبا به تن می کنند و به پایکوبی مشغول می شوند. یک سری دعای مخصوص نیز در بین مردم در چنین روزی رایج است که بسیار جالب است. مردم بوسنی هرزگوین روز 14 ژانویه را نیز به عنوان دومین تعطیلات ارتدوکس جشن می گیرند در چنین روزی مردم سعی می کنند بسیار با هم رفیق باشند و اغلب به صورت خانوادگی در سطح شهر قدم می زنند. چنین روزی از سوی دولت بوسنی هرزگوین نیز بسیار ارزشمند است.

1 مارس روز استقلال ملی در بوسنی هرزگوین در این روز چندین شرایط پیش روی افراد قرار می گیرد. مردم می توانند از دولت طلب وام نمایند، امکان استفاده از صندوق های بهره گیری اقتصادی وجود دارد. دولت در چنین روزی سعی می کنند به نیازهای مردم بیشتر پاسخ دهد.

8 مارس روز زنان است در چنین تاریخی به طور کلی مردم به پاس تشکر از زحمات مادر و همینطور سایر بانوان زحمتکش برایشان هدیه خریداری می کنند و دور هم جمع می شوند.

15 آوریل در بوسنی هرزگوین روز ارتش است این روز نیز تعطیل رسمی بوده و کلیه ادارات تعطیل است.

1 می روز کارگر است، روز کارگر در دنیا بسیار با احترام است در چنین روزی مردم سعی می کنند از زحمات کارگران قدردانی نمایند این روز از دید مردم بوسنی هرزگوین بسیار ارزشمند است.

6 ماه می در بوسنی هرزگوین روز سنت جورج است با جشن های خاصی همراه است.

مردم این کشور 9 می را روز عشق می دانند و شهر پر از رنگ قرمز و شاد می شود هدیه دادن در این روز بسیار عالی است.

25 می روز جوانان است در دانشگاه ها و کالج ها به جوانان هدیه داده می شود.

1 نوامبر روز پرستار است و از سوی بیمارستان ها برای زحمات پرستاران هدیه کوچکی در نظر گرفته می شود. مردم این کشور 2 نوامبر را روز روح می داند که ریشه در مسیحیت غربی دارد. در نظر داشته باشید که به طور کلی تعطیلات رسمی در بوسنی هرزگوین زیاد است .

دین در بوسنی و هرزگوین

دین در بوسنی و هرزگوین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در حدود 486/ درصد از مردم بوسنی هرزگوین مسلمانان، 33/7 درصد ارتدوکس بوده و برخی نیز دین خود را اعلام نکرده اند . دین در بوسنی هرزگوین آزاد است.

تفریح در بوسنی و هرزگوین

تفریح در بوسنی و هرزگوین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

پل موستار یکی از پل های تاریخی در بوسنی هرزگوین در شهر موستار است. این پل یکی از معروف ترین پل های قوسی در این کشور و تاریخ آن به سال 1566 باز می گردد. این پل زیبا توسط یکی از شاگردان معمار سنان به نام خیرالدین طراحی شده است. پل موستار سبب شده است که شهر موستار به دو بخش غربی و شرقی تقسیم شود. این پل در ابتدای سال 1566 ساخته شده است و دارای 4 متر عرض و 30 متر طول است در حدود 20 متر ارتفاع آن در نظر گرفته شده است. پل قدیمی موستار در فهرست میراث فرهنگی جهانی یونسکو به ثبت رسیده است و توانسته در طول جنگ های مختلف جان سالم به در ببرد. بازدید از این پل می تواند یک شروع بسیار عالی در سفر شما باشد.

یکی از بهترین تفریحات در بوسنی هرزگوین دیدن آبشار کراوایس است، این آبشار به صورت چندگانه طراحی شده است که ارتفاعی بیش از 25 متر دارد. این آبشار زیبا یکی از بهترین جاذبه های دیدنی در بوسنی هرزگوین است. پوشش جنگلی که اطراف این آبشار دیده می‌شود بسیار عجیب است و به طور کلی برای صخره نوردی گزینه بسیار خوبی است. در این منطقه رستوران های محلی زیادی دیده می شود و از مناطق بسیار زیبا محسوب می شود.


پارک ملی سواتیسکا دومین پارک محافظت شده در اروپا بوده که در بوسنی هرزگوین قرار دارد، این پارک دارای طبیعت دست نخورده است و قسمت عظیمی از آن توسط گردشگران رویت شده است. این پارک وسعت بسیار زیادی دارد و برای بازدید از آن به چند روز زمان نیاز است. وجود جنگل های زیبا، آبشارهای بلند و همینطور طبیعت کوهستانی در این پارک سبب شده است که یکی از بهترین تفریحات بوسنی هرزگوین محسوب شود.

رود بونا در لیست رودهای کوتاه در بوسنی هرزگوین است اما دارای فضایی بسیار زیبا و شاد است و جذابیت های بصری آن در فصل پاییز بی نظیر است. این رود به طور کلی دهکده های زیبا و خانه های سنگی دارد و از رودهای بسیار دیدنی و خاص در بوسنی هرزگوین محسوب می شود.

مسجد فرهادیه در مرکز شهر سارایوو قرار دارد و یکی از مکان های دیدنی بوسنی هرزگوین محسوب می شود که در قرن 16 ساخته شده است بنای این مسجد بسیار مارپیچ و عجیب طراحی شده است و معماری کلاسیک برای آن استفاده شده است. اطلاعات دقیقی از سازنده این مسجد در دسترس نیست.

بازدید از کلیسای قلب مسیح به طور کلی می تواند یکی از بهترین دیدنی های بوسنی هرزگوین محسوب می شود. کلیسای جامع نئوگوتیک مشهور به قلب مسیح است و به طور کلی دارای فضای دیدنی خاصی است. اینطور که مشخص است در این منطقه یادگاری باشکوهی وجود دارد و بازدید از این کلیسا می تواند برای شما بسیار جذاب باشد. این کلیسا با نورپردازی خاصی طراحی شده است و سقف ها و پنجره ها دارای گودی های وسیعی هستند. همینطور این کلیسا دارای چندین منطقه گردشگری بسیار زیبا است.

تونل جنگی سارایوو یکی از مناطق دیدنی بسیار جذاب در بوسنی هرزگوین است که به طور کلی بازدید از آن می تواند شما را با تاریخ بوسنی هرزگوین بهتر آشنا نماید. این تونل به طور کلی تنها راه ارتباطی با سارایوو است. از این تونل برای انتقال غذا و اسلحه و سربازان و همینطور مجروحان استفاده می کردند. این تونل یک منبع بی پایان امید بوده و نام دیگر آن تونل امید است.

ستاره باران یکی از مناطق عجیب در بوسنی هرزگوین است که به طور کلی در اغلب زمان سال بارانی است. این منطقه به صورت مثلث طراحی شده است و دارای بخش های طبیعی زیادی است برای ورود به این منطقه می بایست با خود لباس گرم به همراه داشته باشید و همینطور باید بتوانید فصل مناسبی را نیز انتخاب نمایید.


اگر علاقه زیادی به پرندگان دارید می توانید به سراغ پارک پرندگان بوسنی هرزگوین بروید در این منطقه بیش از 240 گونه پرنده مهاجر دیده می شود و ده ها نوع جانور دیگر نیز در این تالاب زندگی می‌کند. تورهای قایق در پارک و همینطور فضای طبیعی پارک به طورکلی برای پیاده روی و دوچرخه سواری بی نظیر است. این منطقه برای جوانان گزینه بسیار عالی است . سری به بهاربان در بوسنی هرزگوین نیز بزنید یک رودخانه مارپیچ که در دل کوه ها می گذرد و رستوران‌های محلی بسیار زیبایی که در اطراف آن قرار دارد این منطقه بسیار آرامبخش است و از بهترین مکان های دیدنی در بوسنی هرزگوین محسوب می شود. اینطور که مشخص شده است این منطقه دارای فضای دیدنی بسیار عالی است و می تواند بسیار زیبا طراحی شود.


حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در بوسنی و هرزگوین

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در بوسنی و هرزگوین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تاکسی از وسایل حمل و نقل در بوسنی هرزگوین است که در تمام سطح شهر در دسترس است تاکسی های این کشور دارای نشانه مخصوص به خود هستند و سیستم امنیت دقیقی بر روی آنها تعبیه شده است. برای رزرو تاکسی ها می توانید به صورت اینترنتی نیز اقدام نمایید. اجاره خودرو در بوسنی هرزگوین به طور کلی دارای بخش های مختلفی است و تعرفه ها بر اساس نوع خودرو و زمان اجاره خودرو فرق می‌کند. شما در این کشور می توانید از قایق نیز برای تردد در برخی از مناطق استفاده نمایید این وسیله نقلیه به نوعی تفریح در بوسنی هرزگوین نیز محسوب می شود. سیستم های تاکسی رانی در بوسنی هرزگوین از استانداردهای اروپایی پیروی می کنند و هزینه ای که برای تاکسی ها لحاظ می شود در طول شب گرانتر از روز است اما بر اساس کیلومتر تعیین می شود. همینطور در ایام تعطیلات رسمی نیز هزینه تاکسی های گرانتر خواهد بود.یکی از سیستم های حمل و نقل قدیمی در این کشور تراموا است در این کشور در حدود 5 خط تراموا دیده می شود که شامل سه ایستگاه مختلف هستند و زمان حرکت نیز به صورت روتین اطلاع رسانی می شود. در بافت مرکزی شهر ها اطلاع رسانی به صورت بیلبورد مشخص می شود. استفاده از اتوبوس در این کشور در بخش های خصوصی با تعرفه بالاتری همراه است اما به طور کلی زمان انتظار در این کشور بین 3 الی 30 دقیقه اعلام شده است. افزایش نرخ بلیط اتوبوس در بوسنی هرزگوین در سال های اخیر توسط دولت کنترل شده است.

فرهنگ بوسنی و هرزگوین

فرهنگ بوسنی و هرزگوین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم کشور بوسنی هرزگوین علاقه دارند که زمان زیادی را با مادر یا مادربزرگ خود سر کنند بسیار دیده شده است.در این کشور مهمان نواز بودن بسیار مهم است و مردم سعی می کنند در کنار هم زندگی خوبی داشته باشند. در فرهنگ این کشور غذا خوردن در طبیعت بسیار دیده می شود. مردم بوسنی هرزگوین بسیار شوخ طبع هستند و سعی می‌کنند مشکلات زندگی را نیز با شوخی حل کنند.

هنر بوسنی و هرزگوین

هنر بوسنی و هرزگوین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هرچه از بخش شمال این کشور به سمت جنوب حرکت کنیم مردم علاقه زیادی به هنرهای تجسمی دارند و تار نوازی نیز بخشی از هنر مردم کشور بوسنی هرزگوین محسوب می شود. از یاد نبرید که در هنرهای رزمی مردم بوسنی هرزگوین بسیار عالی عمل کرده اند.

ورزش در بوسنی و هرزگوین

ورزش در بوسنی و هرزگوین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از ورزش های بسیار مهم در بوسنی هرزگوین در زمینه قایق سواری است، قایق سواری از ورزش هایی است که در سال های اخیر بارها مورد ارزیابی قرار گرفته است و مردم این کشور سعی دارند در زمینه قایق سواری به رتبه خوبی برسند. ورزش های توپی و ابزاری از دیگر ورزش های بوسنی هرزگوین است و بیشتر آقایان به سمت این سری از ورزش ها می روند. بانوان علاقه زیادی به تنیس دارند و همینطور ورزش های سالنی نیز بخش خوب از فعالیت های مردم این کشور است.

خرافات در بوسنی و هرزگوین

خرافات در بوسنی و هرزگوین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم بوسنی هرزگوین خرافات عجیبی در زمینه پیرزن و دختران جوان دارند. آنها معتقد هستند وقتی پیرزنی دختر جوانی را می بیند بخت دختر بسته می شود. این موضوع از زمان های گذشته تا به امروز در بین مردم بوسنی هرزگوین دیده شده است. مردم کشور بوسنی هرزگوین به طور کلی گل های زرد و سفید را نشانه ای از بدبختی می دانند و بسیار کم از این گل ها استفاده می کنند. استفاده از لباس هایی که دارای نشانی از شیطان باشد در بین مردم بوسنی هرزگوین بسیار نامرسوم است.

شایعات در مورد بوسنی و هرزگوین

شایعات در مورد بوسنی و هرزگوین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در مورد بوسنی هرزگوین شایعات زیادی وجود دارد که بسیاری از آنها واقعیت ندارد. مثلاً شایعه ای که اشاره به دروغگو بودن مردم بوسنی هرزگوین می کند غیر قابل باور بوده و نباید جدی گرفته شود.

موارد ممنوعه در بوسنی و هرزگوین

موارد ممنوعه در بوسنی و هرزگوین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در این کشور حق ندارید در کار کسی دخالت کنید و یا سوالی در مورد بیماری وی بپرسید.

خطرات احتمالی برای افراد مقیم بوسنی و هرزگوین

خطرات احتمالی برای افراد مقیم بوسنی و هرزگوین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در بوسنی هرزگوین هنوز به میزان بسیار کم درگیری های نظامی دیده می شود. کیف دزدی بخشی از خطرات این کشور است.

تشابهات قوانین بوسنی و هرزگوین با ایران

تشابهات قوانین بوسنی و هرزگوین با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم در بوسنی هرزگوین در رانندگی سعی می کنند مسائل مختلفی را در نظر بگیرند. قوانینی که در مورد بازنشستگی آقایان در بوسنی هرزگوین دیده می شود مشابه با بیمه ایران است.

گواهینامه و خرید ماشین در بوسنی و هرزگوین

گواهینامه و خرید ماشین در بوسنی و هرزگوین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

گواهینامه ای که در بوسنی هرزگوین صادر می شود در حدود 1 سال اعتبار دارد و پس از آن باید مجدد تمدید شود. در این کشور افراد اجازه ندارند بدون گواهینامه رانندگی کنند.

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در بوسنی و هرزگوین

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در بوسنی و هرزگوین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سفارت بوسنی هرزگوین در تهران، خیابان بهشتی، خیابان پاکستان قرار دارد.

نوع پوشش مردم بوسنی و هرزگوین

نوع پوشش مردم بوسنی و هرزگوین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم بوسنی هرزگوین سادگی را دوست دارند اما شیک پوشی در مجالس بخشی از روند زندگی آنها محسوب می شود در بین جوانان این کشور علاقه زیادی به مد و لباس های روز وجود دارد. مردم این کشور علاقه به استفاده از لباس های چرم دارند. در برخی از مناطق کوهستانی این کشور استفاده از لباس های پشمی بسیار زیاد دیده می شود به طور کلی مردم بوسنی هرزگوین علاقه زیادی به لباس های گلدوزی نیز دارند و استفاده از جلیقه و یا لباس هایی که دارای رنگ روشن هستند بسیار زیبا و خاص است. در بوسنی هرزگوین استفاده از کفش‌های قدیمی بسیار دیده می شود و به طور کلی جوراب هایی که دارای ساق‌های پشمی است بخش مهمی از پوشش بوسنی هرزگوین محسوب می شود.


جغرافیا و شرایط آب و هوایی بوسنی و هرزگوین

جغرافیا و شرایط آب و هوایی بوسنی و هرزگوین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بوسنی هرزگوین از نظر جغرافیایی در بخش جنوب شرقی اروپا قرار دارد و در شبه جزیره بالکان قرار گرفته است، این کشور به طور کلی با کشورهای کرواسی و صربستان همسایه است. این کشور زیبا از دو بخش شمالی و جنوبی به نام های بوسنی و هرزگوین تشکیل شده است. مرز آبی این کشور در حدود 22 کیلومتر تنها راه دسترسی به این کشور است. زبان و خط رسمی در بوسنی هرزگوین بوسنیایی و همینطور صربی است. جمعیت بوسنی هرزگوین بیش از 4 میلیون نفر اعلام شده است، در حدود 95 درصد مردم این کشور از تبار آلبانیایی هستند و الباقی نیز یونانی محسوب می شود. مردم بوسنی هرزگوین از ریشه قوم ایلیری هستند به طور کلی مذهب این کشور حنبلی مذهب است و مسیحیت نیز در بین مردم دیده می شود. واحد پول بوسنی هرزگوین مارک اعلام شده است. مساحت این کشور در حدود 51.179 کیلومتر مربع است. بوسنی هرزگوین یک کشور کوهستانی است و منابع طبیعی سرشاری در این کشور همچون دریاچه ها و رودخانه و همینطور چشمه های آب دیده می شود. این کشور زیبا دارای زمین های کشاورزی وسیعی است. شهر سارایوو یکی از شهرهای دیدنی در بوسنی هرزگوین است و پایتخت این کشور محسوب می شود. این شهر دارای رستوران های لوکس و هتل‌های چند ستاره است غذاهای بین المللی و همینطور سنتی در این شهر دیده می شود این شهر زیبا گزینه بسیار عالی برای گردشگری محسوب می شود.مناطق کوهنوردی بسیار زیبایی در بوسنی هرزگوین دیده می‌شود و به طور کلی برای اسکی باز ها گزینه بسیار خوبی محسوب می شود.

غذاهای بوسنی و هرزگوین

غذاهای بوسنی و هرزگوین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سالامر یکی از غذاهای بسیار خوش طعم در بوسنی هرزگوین است که برخی از افراد آن را به زبان خلاصه شده سامر نیز صدا می کنند در این غذا از گوشت حیوان و همینطور کلم سفید استفاده می شود این غذا زمان زیادی طبخ می شود و بافت بسیار نرم و خوشمزه ای دارد.

در صورتی که به بوسنی هرزگوین سفر می کنید حتماً همبرگرهای این کشور را نیز تست کنید در نظر داشته باشید که همبرگرهای بوسنی هرزگوین اغلب از گوجه و گوشت تهیه شده اند استفاده از سبزیجات در همبرگرهای بوسنی هرزگوین به لذیذ شدن آن بسیار کمک می کند.

مردم این کشور علاقه زیادی به استفاده از استیک دارند، استیک ها به طور کلی در لیست غذاهای گوشتی قرار دارند اما با محصولات طبیعی مانند سبزیجات نیز طبخ می شود. در کنار این غذا از سبزیجات نیز استفاده می شود و گاهاً تخم مرغ نیز به آن اضافه می شود.

مردم بوسنی هرزگوین علاقه زیادی به استفاده از سیب زمینی سرخ شده با پیاز فراوان دارند این غذا به طور کلی به صورت لایه ای سرو می‌شود و اغلب ادویه های زیادی در آن استفاده می شود استفاده از سالادهای متنوع در کنار این غذا بسیار خاص است. مشخص است که مردم بوسنی هرزگوین از بادمجان و فلفل دلمه ای زرد به عنوان پیش غذا نیز استفاده می کنند.

 در بوسنی هرزگوین غذاها به طور کلی اینطور که مشخص است این غذای خوش طعم با نان سرو می شود و به طور کلی طعم بسیار دلچسبی دارد. اینطور که مشخص است این غذا در بوسنی هرزگوین دارای تعرفه ارزانی است.

آخرین ویرایش: 2019-06-02 11:22:46 6,003