x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

بوسنی و هرزگوین

کشور بوسنی هرزگوین در جنوب شرقی اروپا قرار دارد و به طور حتم در شبه جزیره بالکان قرار گرفته است این کشور با کرواسی و همینطور مونته نگرو همسایه است. این کشور از دو بخش بوسنی در قسمت شمال و هرزگوین در بخش جنوبی تشکیل شده است و دارای دریاچه و رودخانه و چشمه های آب دیدنی است. در نظر داشته باشید که طبیعت زیبای این کشور سبب شهرت آن شده است. در فصل زمستان شاهد کوهستان‌های پر بارش در بوسنی هرزگوین هستیم اما بهار و تابستان این کشور بی نظیر است.یکی از روش های اقتصادی روتین در کشور بوسنی هرزگوین در مسیر تجارت و صادرات و واردات است. تولیدات صنعتی در کشور بوسنی هرزگوین بر اساس رویکردهای ماهانه بیش از 12.80 درصد اعلام شده است و این کشور در زمینه آسانی کسب و کار نیز به روال خوبی رسیده است.میزان تورم در کشور بوسنی هرزگوین تنها دو درصد است یعنی هزینه زندگی و تحصیل در کشور بوسنی هرزگوین بسیار ارزان است.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Bosni Herzog عربی: بوسنی هرزگوین
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
 • زبان های رایج: صربی، کرواتی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: مارک تبدیل پذیرش بوسین هرزگوین هر مارک بوسنی هرزگوین 0.57 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 00387
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 116
 • پایتخت: سارایوو
 • زبان های رسمی: بوسنیایی
 • جمعیت: بیش از 3.507 میلیون در سال 2019
 • منطقه زمانی: (GMT+2 ) . (Utc+1(cet
 • دامنه اینترنتی: .ba
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 19.11 میلیارد دلار آمریکا

سفر به بوسنی و هرزگوین

سفر به بوسنی هرزگوین، سفر به کشوری با فرهنگ و آثار مختلط از شرق و غرب است. بوسنی و هرزگوین Bosnia and Herzegovina یک کشور در شبه جزیره بالکان در جنوب شرقی اروپا است. این کشور با کرواسی در مرزهای غربی و شمال غربی، با صربستان در مرز شرقی و با مونته نگرو در مرز جنوب شرقی، همسایه است. بوسنی هرزگوین در حال حاضر کاندیدای عضویت در اتحادیه اروپا و کاندیدای پیوستن به ناتو یعنی سازمان پیمان آتلانتیک است. پیوستن بوسنی و هرزگوین به ناتو از سال 2008 در حال مذاکره است. پایتخت سارایوو Sarajevo دارای یک محله قدیمی باشچارشیا  Baščaršija است که دارای منظره‌­هایی مانند مسجد غزالی از قرن شانزدهم است.با سه زبان‌ محلی بوسنیایی، کروواتی و صربی در این کشور صحبت می شود ولی بوسنیایی زبان اصلی مردم است. واحد پول این کشور، مارک تبدیل‌پذیر بوسنی و هرزگوین  است که با کد BAM نمایش  داده می شود.

سفر به بوسنی و هرزگوین

زندگی در بوسنی و هرزگوین

کشور بوسنی هرزگوین از نظر جغرافیایی در بخش جنوب شرقی اروپا قرار دارد و در شبه جزیره بالکان قرار گرفته است، این کشور به طور کلی با کشورهای کرواسی، صربستان و مونته نگرو همسایه است. این کشور زیبا از دو بخش شمالی و جنوبی به نام های بوسنی و هرزگوین تشکیل شده است. مرز آبی این کشور در حدود 22 کیلومتر تنها راه دسترسی به این کشور است. زبان و خط رسمی در بوسنی هرزگوین بوسنیایی و همینطور صربی است. جمعیت بوسنی هرزگوین بیش از 4 میلیون نفر اعلام شده است، در حدود 95 درصد مردم این کشور از تبار آلبانیایی هستند و الباقی نیز یونانی محسوب می شوند.برای خرید ملک در کشور بوسنی هرزگوین می بایست برای هر یک متر مربع در حدود 1900 یورو هزینه در نظر داشته باشید این رقم کمی زیاد است.ویزای ازدواج کشور بوسنی هرزگوین نیز می تواند پس از سه سال اقامت دائم این کشور را فراهم سازد.

زندگی در بوسنی و هرزگوین

مهاجرت به بوسنی و هرزگوین

میزان دقیق مهاجرپذیری کشور بوسنی هرزگوین در سال های اخیر در حدود 1.6 درصد بیشتر از سال گذشته است این در حالی است که در سال های گذشته مهاجرپذیری این کشور روند نزولی را طی کرده است. شرایط اقامت در کشور بوسنی هرزگوین نیز به شکل روتینی دنبال شده است. مهاجرپذیری در بخش های شمالی این کشور بهتر از بخش های جنوبی دیده می شود در واقع وجود فضای کاری و اقتصادی یکی از دلایل تعیین کننده برای رشد مهاجرپذیری است به این ترتیب این کشور توانسته راه های دسترسی این کشور را به طور دقیق و روتین پیش ببرد. کار در کشور بوسنی هرزگوین به طور حتم نیاز به مهارت دارد.مهاجرت کاری به بوسنی هرزگوین خود دارای دسته بندی های متنوعی است که می تواند بسیار ارزشمند باشد. اینطور که شواهد نشان می دهد در مسیر مهاجرت کاری به بوسنی هرزگوین نیاز است که افراد بتوانند در ابتدا با یک فرد از تبعه این کشور به عنوان کارفرما قرارداد ببندد.

مهاجرت به بوسنی و هرزگوین

تحصیل در بوسنی و هرزگوین

کشور بوسنی و هرزگوین یکی از کشورهای ارزان قیمت برای تحصیل محسوب می شود. شرایط تحصیل در این کشور آسان و بدون آزمون ورودی است. هر ساله لابراتوارهای مختلفی در کشور بوسنی و هرزگوین   در زمینه داروسازی نیاز به نیرو دارند و خود حاضر به پرداخت حقوق به افراد هستند به این ترتیب شغل های مربوط به داروسازی و همینطور بهداشت و درمان در کشور بوسنی و هرزگوین از رتبه زیادی برخوردار است. وضعیت تحصیل در رشته های مهندسی در کشور بوسنی و هرزگوین در زمینه مهندسی کامپیوتر، مهندسی معماری، و همینطور رشته های نفت و خلبانی مشابه است و میزان رضایت در این بخش ها 50 درصد اعلام شده است. دانشگاه سارایوو یکی از مشهورترین دانشگاه های کشور بوسنی و هرزگوین محسوب می شود که رتبه 456 در دنیا را دارد این دانشگاه دارای ارزش تحصیلی خوب و ارزان قیمت است.

تحصیل در بوسنی و هرزگوین