x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

سفر به بوسنی و هرزگوین

سفر به بوسنی هرزگوین، سفر به کشوری با فرهنگ و آثار مختلط از شرق و غرب است. بوسنی و هرزگوین Bosnia and Herzegovina یک کشور در شبه جزیره بالکان در جنوب شرقی اروپا است. این کشور با کرواسی در مرزهای غربی و شمال غربی، با صربستان در مرز شرقی و با مونته نگرو در مرز جنوب شرقی، همسایه است. بوسنی هرزگوین در حال حاضر کاندیدای عضویت در اتحادیه اروپا و کاندیدای پیوستن به ناتو یعنی سازمان پیمان آتلانتیک است. پیوستن بوسنی و هرزگوین به ناتو از سال 2008 در حال مذاکره است. پایتخت سارایوو Sarajevo دارای یک محله قدیمی باشچارشیا  Baščaršija است که دارای منظره­هایی مانند مسجد غزالی از قرن شانزدهم است. در حومه شهر، خانه­های روستایی قرون وسطی، رودخانه ها و دریاچه ها، و همچنین نواحی کوهستانی کوه های دانمارک واقع است. پل لاتین از دوران امپراتوری عثمانی، محل قتل آرشیدوک فرانتس فردیناند ولیعهد امپراتوری اتریش و مجارستان است که به دست ملی گرای بوسنیایی انجام شد و منجر به آغاز جنگ جهانی اول گردید. این کشور، پس از پایان جنگ جهانی اول همراه چند کشور دیگر در قالب کشور یوگسلاوی به رسمیت شناخته شد و در زمان جنگ جهانی دوم به عنوان ناحیه ای تحت حکومت نازی­های آلمان قرار گرفت. پس از جنگ دوباره در سیطره یوگسلاوی سوسیالیست درآمد. در آغاز سال ۱۹۹۲ میلادی و پس از فروپاشی روسیه با یک همه پرسی به عنوان جمهوری مستقل بوسنی هرزگوین اعلام موجودیت کرد. از آن پس جنگ میان اقوام کروات، بوسنی و هرزگوین آغاز شد که پس از 4 سال، این جنگ قومیتی با امضا توافقنامه پایان گرفت و با ادغام حکومت دو سرزمین، کشور بوسنی هرزگوین را تشکیل دادند. در سفر به بوسنی هرزگوین خواهید دید که در حال حاضر اکثریت جامعه کشور را اقوام بوسنیایی، صرب و کروات با نسبت ۴۸، ۳۷ و ۱۴درصد تشکیل می‌­دهند، که۴۰ درصد از آن‌ها مسلمان اهل تسنن و 46 درصد ارتودوکس و کاتولیک هستند. با سه زبان‌ محلی بوسنیایی، کروواتی و صربی در این کشور صحبت می شود ولی بوسنیایی زبان اصلی مردم است. واحد پول این کشور، مارک تبدیل‌پذیر بوسنی و هرزگوین  است که با کد BAM نمایش  داده می شود.

مشاوره سفر به بوسنی و هرزگوین

جاذبه‌ های گردشگری و اماکن معروف بوسنی و هرزگوین

جاذبه‌ های گردشگری و اماکن معروف بوسنی و هرزگوین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در حالی که اکثر گردشگران گشت و گذار با تور سارایوو و یا سفر به موستار را انتخاب می­کنند، بسیاری از شهرهای جالب دیگر از جمله بانجا لوکا Banja Luka، Pocitelj و Stolac در بوسنی و هرزگوین پیدا خواهید کرد. در ادامه بهترین مکان های دیدار در این کشور شگفت انگیز که الهام بخش شما برای سفر به بوسنی هرزگوین خواهد بود، آورده می­شود.


جاهای دیدنی سارایوو:


 سارایوو پایتخت کشور و یکی از جذاب ترین شهرهای اروپایی است. در سفر به بوسنی هرزگوین به معنای واقعی کلمه از جایی دیدن می­کنید که شرق با غرب ملاقات می کند به طوریکه در عرض چند دقیقه پیاده روی می­توانید کلیسای کاتولیک، کلیسای ارتدکس، مسجد و کنیسه را در کنار هم پیدا کنید. شهر کوچکی مثل سارایوو بارها در مرکز آشفته تاریخ بوده است، جایی که جنگ جهانی اول برای اولین بار آغاز شد، در 6 آوریل 1945، سارایوو توسط پارتیزان­ها تسخیر شد، همچنین جایی که در سال 1984 بازی های المپیک زمستانی برگزار شد، و جایی که در آن طولانی ترین محاصره در تاریخ مدرن صورت گرفت. شما می توانید بقایای تمام این وقایع را در سراسر شهر در سفر به سارایوو مشاهده کنید.


دیدنی های موستار:


 شهر مشهور افسانه­ای Mostar، یکی از شهرهای مهم این کشور است که در سفر به بوسنی هرزگوین خواهید دید. پل قدیمی عثمانی که در بالای آب های فیروزه ای رودخانه نرتوا Neretvaساخته شده، بسیار معروف است. متاسفانه موستار نیز صحنه جنگ بی‌رحمانه بوده و پل معروف آن که در قرن شانزدهم ساخته شده بود، در 9 نوامبر 1993 نابود شد. پل قدیمی و محیط اطراف آن، در فهرست میراث جهانی یونسکو در سال 2005 ثبت شده است. بهترین مکان برای تماشای این منطقه از مناره مسجد کوشکین- محمد پاشا است. بالا رفتن از کوه می­تواند کمی هیجان انگیز باشد، اما ارزش دیدن آن را دارد. در سفر به موستار، به غیر از پل قدیمی، دیگر قسمت های شهر، به ویژه برج Sniper و پارکی که مجسمه بروس لی در آن است را ببینید.

توریسم سلامت در بوسنی و هرزگوین

توریسم سلامت در بوسنی و هرزگوین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

گردشگری بهداشتی، به عنوان یکی از قدیمی ترین اشکال گردشگری، نقش حیاتی در زندگی انسان مدرن دارد. با توجه به شیوه زندگی امروز و نادیده گرفتن کلی سلامت در گذران عمر، می­توانیم گردشگری بهداشتی را به عنوان ترکیب ایده آلی از فعالیتی دلپذیر و در عین حال، مفید توصیف کنیم. رژیم نامناسب، ورزش کم، استرس بیش از حد و آلودگی هوا به عنوان علل اصلی تعدادی از بیماری ها در زندگی انسان است. فعالیت‌های گردشگری بهداشتی در سفر به بوسنی هرزگوین، شامل گذراندن وقت در طبیعت با سکوت و آرامش، تغذیه مناسب و تفریح، تأثیر مثبت بر سلامت و شادی مسافران دارد. گردشگری پزشکی با تور بوسنی هرزگوین را می توان به سه گروه اصلی چشمه­های آبگرم، دریا و هوای پاک تقسیم کرد. گردشگری بهداشتی اسپا و دریایی، اگر چه در طبیعت مشابه است، ولی در ارائه فعالیت­ها متنوع است. گردشگری سلامت دریایی در سفر به بوسنی هرزگوین، دارای مزایایی در سلامتی است، که شامل آرامش گرفتن از دریا، استنشاق نمک در هوا، گیاهان دارویی دریایی، هوای تمیز در مناطق دریایی، و استفاده از رژیم غذایی دریایی سالم است. بوسنی هرزگوین، گردشگری پزشکی ترکیبی، شامل مراقبت­های بهداشتی و درمان­های طبیعی از طریق موارد مختلف مانند جراحی زیبایی، درمان­های پزشکی، ارتوپدی، پوست و دندان پزشکی همراه با استفاده از مزایای درمان­های طبیعی را ارائه می دهد. دفاتر و استراحتگاه­های مختلفی در این کشور است که این فعالیت ها را به صورت رقابتی برای گذراندن تعطیلات با قیمت مناسب ارائه می دهند.

توریسم مذهبی در بوسنی و هرزگوین

توریسم مذهبی در بوسنی و هرزگوین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در آمار جمعیت شناسی مذهبی در سال 1800، چهل درصد بوسنی­ها ارتدکس بوده و تقریبا نیمی از آنها مسلمان بودند. اسلام در سال 1600 هنگامی که سه چهارم بوسنی ها به آن پیوستند، اوج گرفت. اقوام بوسنیایی به طور کلی به اسلام گرایش دارند، و در عین حال اقوام کرواسی بوسنی از پیروان کلیسای کاتولیک رومی و اقوام صرب از پیروان کلیسای ارتدکس هستند. با توجه به آمار برخی وب سایت­ها، تعداد 818 مسجد در بوسنی وجود دارد. 


 مسجد فرهاد پاشا:


 در سفر به بوسنی هرزگوین از این مسجد که به عنوان مسجد فرهادیه شناخته می­شود، بازدید کنید. این مسجد، یک ساختمان مرکزی در شهر بانجا لوکا و یکی از بزرگترین دستاوردهای معماری اسلامی عثمانی در اروپا مربوط به  قرن 16 ام در این کشور است. ارتفاع مناره آن به حدود 41 متر می­رسد.
 کلیسای جامع ارتدکس صرب:
 این کلیسا به یادبود تولد عیسی مسیح در سارایوو ساخته شده است، و بزرگترین کلیسای ارتدوکس صربستان در سارایوو و یکی از بزرگترین در بالکان است. در سفر به بوسنی هرزگوین از این کلیسای جامع که به تولد مسیح اختصاص داده شده و تصویر مقدسی از مسیح و مادرش در این محل قرار دارد، بازدید کنید. 


کلیسای قلب مقدس:


 این کلیسای جامع کاتولیک در سارایوو واقع شده است. در سفر به بوسنی و هرزگوین خواهید دید که این بزرگترین کلیسای جامع در این کشور است و مقر اسقف اعظم و مرکز عبادت مسیحیان کاتولیک در شهر است. کلیسای جامع در منطقه Old Town شهر واقع شده است.

جاذبه های طبیعی در بوسنی و هرزگوین

جاذبه های طبیعی در بوسنی و هرزگوین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آبشار کراویکا:


 آبشار Kravica یکی از زیباترین مناظر طبیعی بوسنی و هرزگوین است. این آبشار نزدیک به مرز با کرواسی و نه چندان دور از موستار، یک جاذبه محبوب برای افراد محلی و یک سفر تابستانی برای گردشگران در سفر به بوسنی هرزگوین است. به محض این که مکان را دیدید متوجه خواهید شد چرا  این منطقه تا این حد خیره کننده است. در تابستان و در روزهای گرم ، این آبشار، یک مکان پر بازدیدکننده است. شما به راحتی می­توانید در این جا چند ساعت آرامش بخش، داشته باشید یا شنا کنید و یا فقط از محل لذت برید. کافه ها و رستوران هایی در محل وجود دارد، که بدون دغدغه خاطر می­توانید ساعاتی را بدون نگرانی در آنها صرف کنید.


شهر استلاک:


 شهر Stolac را می توان در جاده ای از موستار به مونته نگرو و دوبرونیک در ساحل رودخانه بگراوا در بوسنی یافت. درست در مرکز شهر، مسجد چارشیا Čaršija است که با تزئینات زیادی همراه است. این مسجد همراه با بسیاری از ساختمان های تاریخی استلاک در جنگ های سال 1993 نابود شده ولی با همان مواد اصلی به دقت و با زیبایی بازسازی شده است. در امتداد رودخانه، قلعه ویران شده Vidoška وجود دارد که به مناظری عالی منتهی می شود. غار Badanj در حدود 6.5 کیلومتری غرب شهر دارای نقاشی های قدیمی مربوط به 16000 سال قبل از میلاد است. این مکان دیدنی یکی از چندین جاذبه های دیدنی مشابه در کل اروپا است و به هر حال، مکان خوبی برای یک پیک نیک در طبیعت است. در سفر به بوسنی هرزگوین بدانید که جنگ هرگز از بوسنی دور نیست و در امتداد جاده استلاک، مخروبه­های روستای بمب گذاری شده یادآور دوران جنگ است.

مکان های تاریخی در بوسنی و هرزگوین

مکان های تاریخی در بوسنی و هرزگوین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ایلیدزا:


 از لحاظ جغرافیایی، Ilidza در حومه سارایوو واقع شده است که در سفر به بوسنی هرزگوین، می­توانید به راحتی با تراموا به آنجا بروید. این مکان به عنوان یک چشمه آبگرم و یک پارک جذاب در منطقه تفریحی و سرچشمه رودخانه بوسنی شناخته شده است. برای رسیدن به آنجا باید کوچه­ای طولانی با درختانی که با وسایل نقلیه در خیابان نزدیکند، عبور کنید، اگر شما نخواهید پیاده روی کنید، با پرداخت 10 مارک بوسنی می­توانید به آنجا بروید. در Ilidza همچنین هتل­های قدیمی و فانتزی از قرن نوزدهم و بیست و یکم را خواهید دید. آرشیدوک فرانتس فردیناند، قبل از به قتل رسیدن در شب 28 ژوئیه 1914 در یکی از آنها، بوده است.


 پارک ملی یونا:


 در سفر به بوسنی هرزگوین می­بینید که پارک ملی یونا، یکی از جوانترین پارک های ملی در بوسنی هرزگوین است و یکی از جاذبه های طبیعی کشور به شمار می­رود. این پارک در سال 2008 تاسیس شده و به اندازه کافی مناظری برای دیدن و فعالیت­هایی برای انجام دادن وجود دارد. پارک ملی یونان دارای رودخانه‌های زلال، جنگل های قدیمی و انواع مختلفی از حیات وحش است. علاوه بر تمام این ثروت های طبیعی، پارک ملی یونا، یک جزیره فرهنگی و تاریخی شگفت انگیز و یکی از جاذبه های باستان شناسی با دارا بودن ساختمان های مذهبی است. نقطه عطف در پارک، مارتین برود است که در مجاورت رودخانه یون و یوناک واقع شده است. نام این منطقه به معنای قایق مارتا است.

فستیوال ها و رویدادها و جشن ها در بوسنی و هرزگوین

فستیوال ها و رویدادها و جشن ها در بوسنی و هرزگوین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در سفر به بوسنی هرزگوین خواهید دید که جشنواره­های زیادی در این کشور برپا می­شود.
 شب­های باسکارسیا:
 یکی از محبوب ترین رویدادهای فرهنگی در سارایوو، جشنواره ماهانه «Bascarsija Nights» خواهد بود که شامل 40 تا 50 رویداد مختلف است که برای بزرگداشت فرهنگ غنی بوسنی برگزار می‌شوند. این برنامه­ها شامل موارد مختلفی از قبیل برنامه­های کودکان، رویدادهای ادبی، نمایش فیلم، موسیقی کلاسیک و حتی اپرا و باله است.
 
جشنواره زمستانی بین المللی سارایوو:
 این جشنواره در سال 1984 آغاز شده و از آن زمان به بعد یکی از رویدادهای مهم در بوسنی و هرزگوین بوده است. نمایشگاه‌های هنری و صاحبان هنر از نقاط مختلف جهان در سفر به بوسنی هرزگوین برای دریافت بالاترین عنوان ممکن، در این جشنواره که اغلب در ماه فوریه برگزار می شود، با هم به رقابت می­پردازند.
 تابستان در Vrabas:
 در سفر به بوسنی هرزگوین خواهید دید که هر سال در ماه جولای، این جشن سنتی، ترکیبی منحصر به فرد از مسابقات ورزشی و برنامه های فرهنگی را ارائه می دهد. این جشنواره در نزدیکی قلعه قدیمی برگزار می شود و ورزشکاران و هنرمندانی که مشتاق نمایش مهارت های­شان هستند را، به خود جذب می­کند. آنها توانایی های خود را از طریق نمایش، انجام مسابقات و بسیاری فعالیت های دیگر نشان می­دهند.

نمایشگاه ها و کنفرانس ها در بوسنی و هرزگوین

نمایشگاه ها و کنفرانس ها در بوسنی و هرزگوین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در سفر به بوسنی هرزگوین خواهید دید که هر ساله 50 نمایشگاه و کنفرانس مختلف در این کشور برگزار می­شود.


 فدراسیون بین المللی سازمان های آموزشی و توسعه جهانی (IFTDO):


 این کنفرانس و نمایشگاه بین المللی از 24 تا 26 ژوئن 2019 در سارایوو، در قالب موضوع اصلی "توسعه منابع انسانی در دوره دگرگونی دیجیتالی" برگزار خواهد شد.


 نمایشگاه RENEXPO BiH:


 نمایشگاه RENEXPO در بوسنی و هرزگوین برای انرژی تجدیدپذیر و بهره وری انرژی تحت نظر کارشناسان محیط زیست به بزرگترین پلت­فرم تبدیل شده است که تعداد زیادی از متخصصین در زمینه حفاظت از انرژی، آب و حفاظت از محیط زیست را در سفر به بوسنی هرزگوین گرد هم جمع آوری می­کند. در این نمایشگاه که در تاریخ 23 تا 24 اکتبر 2010 در سارایوو برگزار می­شود،  شرکت کنندگان همه چیز را درباره محصولات و خدمات جدید، فن‌آوری ها و راه حل ها آموزش خواهند دید.


کنفرانس بین المللی فن آوری پیشرفته:


 این کنفرانس از 26 تا 29 آگوست 2019 در سارایوو برگزار خواهد شد. هدف اصلی ICAT، ارائه آخرین تحقیقات و نتایج دانشمندان مربوط به علوم کامپیوتر، برق و الکترونیک، فن‌آوری­های انرژی، فن آوری­های تولیدی، مکاترونیک و فن آوری‌های بیومدیکال است. این کنفرانس ها فرصت هایی را برای نمایندگان مختلف فراهم می کند تا ایده های جدید و دستاوردهای تجربی را به صورت حضوری و در سفر به بوسنی هرزگوین با هم مبادله کنند و برای مشارکت در آینده، روابط تجاری و تحقیقاتی، و نیز همکاران جهانی پیدا کنند. کمیته سازماندهی کنفرانس از نویسندگان دعوت می کند تا نسخ خطی اصلی خود را برای شرکت ICAT ارسال نمایند.

تورهای تفریحی یک روزه بوسنی و هرزگوین

تورهای تفریحی یک روزه بوسنی و هرزگوین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تراونیک:
 
این شهر، یک شهر شگفت انگیز و دلپذیر است که در سفر به بوسنی هرزگوین ارزش آن را دارد که حداقل یک روز را در آنجا بگذرانید. زمانهای پر رونق در تراونیک بین پایان قرن هفدهم تا اواسط قرن نوزدهم اتفاق افتاد، زمانی که این شهر پایتخت فرمانداران بوسنی بود. امروز، شما می­توانید قلعه شگفت‌انگیزی را در آنجا مشاهده کنید که دیدنی قابل توجهی از شهر و محیط اطراف و همچنین آثاری از ساختمان­های متعدد زمان عثمانی است. تراونیک، تنها شهر بوسنی و هرزگوین با دو برج ساعت است، همچنین برای داشتن مسجدی رنگارنگ که یکی از منحصر به فردترین آن­ها در کشور است، شناخته شده است.
 شهر ویزگراد:
 برای بازدید از شهر 
Visegrad ، وسایل حمل و نقل عمومی مناسبی وجود ندارد ولی یکی از بزرگترین جاذبه­های توریستی در آنجا وجود دارد و آن پل عثمانی بر روی رودخانه درینا است که  این مکان به لطف کتاب پرفروش ایو آندریک "پل بر روی درین" که برنده جایزه نوبل بود، در لیست یونسکو ثبت شده است. این پل معروف واقعا جذاب است، و از ویزگراد بهتر دیده می­شود. در سفر به بوسنی هرزگوین خواهید دید که این شهر مناظر خیره‌کننده­ای دارد که تپه­های سرسبز آن را احاطه کرده­اند. 

سفر زمینی، هوایی، دریایی و سفر با قطار و بک پک به بوسنی و هرزگوین

سفر زمینی، هوایی، دریایی و سفر با قطار و بک پک به بوسنی و هرزگوین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در صورت وجود پرواز مستقیم از تهران تا سارایوو، سفر به بوسنی هرزگوین از طریق هوایی حدود 7 ساعت و 25 دقیقه طول می­کشد. برای علاقمندان به سفر زمینی به بوسنی هرزگوین، این مسافت در کوتاه­ترین مسیر، بدون توقف و بدون ترافیک حدود 41 ساعت زمان لازم دارد. گردشگران اگر سفر خود را از تهران آغاز کنند باید به سمت شمال غرب کشور و شهر مرزی بازرگان در استان آذربایجان غربی بروند. از آنجا وارد خاک کشور ترکیه شده و در نواحی شمالی این کشور، مسیر خود به سمت غرب را ادامه دهند تا به استانبول برسند. پس از آن در ناحیه ادرین به مرز کشور بلغارستان خواهند رسید. پس از ورود به خاک کشور بلغارستان به سمت شمال غرب و صوفیا پایتخت این کشور، خواهند رفت. از آنجا به سمت شمال غربی مسیر خود را ادامه دهند تا به صربستان وارد شوند. پس از گذر از صربستان در جهت غرب، سفر خود را به سمت بوسنی هرزگوین ادامه دهند تا به سارایوو پایتخت این کشور برسند و در آنجا سفر به بوسنی هرزگوین از طریق زمینی خاتمه می­یابد. گردشگران قبل از اقدام به سفر زمینی بایستی از قوانین ورود به مرزهای کشورهای در مسیر خود، اطلاع حاصل نمایند. 

فصول مناسب سفر به بوسنی و هرزگوین

فصول مناسب سفر به بوسنی و هرزگوین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مهم نیست که چه فصلی را برای سفر به بوسنی هرزگوین انتخاب کنید، هر فصل ویژگی­های متمایز خود را به همراه دارد. ممکن است حتی به نظر رسد که شما با توجه به زمان بازدید، در یک ناحیه در کشور تغییر طبیعت را به صورت فوق العاده­ای در همان ناحیه تجربه می­کنید. از نظر گرم بودن هوا، بهترین زمان برای بازدید از بوسنی و هرزگوین و برنامه ریزی برای سفر خود، از اوایل تا اواخر تابستان، یعنی از ژوئن تا سپتامبر، است. مقاصد محبوب توریستی در این زمان­ها کمتر شلوغ است، هرچند به نظر می رسد که همیشه گردشگران در موستار وجود دارند و مهمتر از همه اینکه، تابستان در بوسنی و هرزگوین می­تواند بسیار گرم و خشک باشد. اگر به دنبال دلیل برای سفر به بوسنی هرزگوین در پاییز هستید، اقلیم ملایم، فعالیت های زمستانی در کوه های المپیک، کم بودن جمعیت گردشگران و قیمت های بسیار پایین­تر از ماه های دیگر برای رزرو اقامتگاه، می­توانند دلایل خوبی باشند. اما زمستان، زمان فوق العاده ای برای سفر به بوسنی هرزگوین و انجام ورزش اسکی و دیگر فعالیت های زمستانی در کوه های المپیک در شهرهای Jahorina، Bjelasnica، Vlasic خواهد بود.

هتل های بوسنی و هرزگوین

هتل های بوسنی و هرزگوین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در سفر به بوسنی هرزگوین می­توانید از مبلغ اجاره خانه در سارایوو، و یا اجاره آپارتمان در سارایوو، آگاهی پیدا کنید. 

آپارتمان  VIP در سارایوو:
 این آپارتمان 2.5 کیلومتر از تونل جنگ سارایوو و حدود 10 کیلومتر از پل لاتین، فاصله دارد. هر واحد دارای آشپزخانه و تراس جداگانه است. همچنین دارای پارکینگ خصوصی رایگان و وایفای رایگان است. هزینه اقامت برای دو نفر در یک شب 380 دلار است.
 در صورت مسافرت گروهی برای کم کردن هزینه سفر به بوسنی هرزگوین، اجاره آپارتمان ارزان در سارایوو امکان­پذیر است.
 خانه مسکونی Verdency:
  این خانه مسکونی واقع در سارایوو، در فاصله 11 کیلومتری از پل لاتین، و در 9 کیلومتری از چشمه های رودخانه بوسنا در سارایوو واقع شده است. این خانه دارای اتاق خواب، تلویزیون، تختخواب و آشپزخانه، بالکن و باغ است. باربیکیو و تراس در ساختمان وجود دارد. دارای وایفای و پارکینگ رایگان است. هزینه اقامت برای یک شب 238 دلار است.
 هتل حیات:
 این هتل سه ستاره در شهر قدیمی سارایوو، در فاصله 5 دقیقه پیاده­روی از بازار باشچارشیا و در 7 دقیقه پیاده­روی از مسجد جامع خسرو بیگ، واقع شده است. دارای اتاق های بی نظیر و نسبتا مجهز با Wi-Fi و تلویزیون کابلی است که بعضی اتاق­ها تا 4 نفر گنجایش دارد. شامل صبحانه بوفه و پارکینگ است. هزینه اقامت برای یک شب 18 دلار است.

ویزای توریستی بوسنی و هرزگوین

ویزای توریستی بوسنی و هرزگوین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بوسنی و هرزگوین از جمله کشورهای اروپایی است که جزء تعهد‌نامه شینگن نیستند. برای کسب اطلاعات به روز شده در مورد ویزا، بهتر است در زمان سفر به بوسنی هرزگوین، از سفارت این کشور اطلاعات لازم را دریافت کنید. شهروندان ایالات متحده و انگلستان برای مدت اقامت تا 90 روز در طول یک شش ماه از زمان ورود خود، نیازی به ویزا ندارند. اطمینان حاصل کنید که گذرنامه شما هنگام ورود به کشور مهر می شود. گذرنامه شما باید حداقل سه ماه قبل از تاریخ برنامه ریزی خود، اعتبار داشته باشد. دارندگان ویزای چند ورودی معتبر و مجاز، همچنین ساکنان اتحادیه اروپا، کشورهای عضو شینگن و ایالات متحده آمریکا می­توانند بدون داشتن ویزا برای حداکثر 30 روز اقامت، به بوسنی و هرزگوین وارد شوند. البته این شرط برای صاحبان پاسپورت کوزوو قابل اجرا نیست. مدارک لازم برای گرفتن ویزای توریستی بوسنی و هرزگوین برای مسافران ایرانی عبارتند از:
 - پر کردن فرم درخواست ویزا که می بایست کاملا دقیق نوشته شود.
 - دارا بودن دعوتنامه از شهروندان آن، مورد تائید اداره امنیت این کشور
 - اصل پاسپورت دارای اعتبار و کپی آن
 - عکس 3 در 4 رنگی با زمینه سفید
 - اصل شناسنامه و کارت ملی و کپی آنها
 - ارائه بلیط رفت و برگشت رزرو شده برای سفر به بوسنی هرزگوین
 - ارائه گواهی رزرو هتل محل اقامت در بوسنی و هرزگوین
 - پرداخت هزینه گرفتن ویزا، که برای ویزای یکبار ورود 40 دلار است
 - ارائه مدارک مورد تایید با مهر بانک، جهت نشان دادن تمکن مالی با سقف مبلغی که سفارت کشور اعلام می­کند
 - ارائه گواهی مورد تائید اشتغال به کار متقاضی
 - ارائه گواهی بیمه مسافرتی

پروازها از ایران به بوسنی و هرزگوین

پروازها از ایران به بوسنی و هرزگوین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در حال حاضر برای تهیه بلیط سارایوو، لازم است از طریق چند شرکت هوایی خارجی اقدام کنید، چون پرواز مستقیم از ایران وجود ندارد. بلیط بوسنی هرزگوین، را می توانید از مبدا تهران از شرکت­های هوایی پگاسوس ترکیه، اطلس جت ترکیه و اتریشی با یک توقف در استانبول تهیه کرده و از این طریق سفر به بوسنی هرزگوین، را انجام دهید. از طریق شرکت هوایی امارات، از شهرهای تهران و مشهد با یک توقف در دوبی می‌توانید به سارایوو پرواز کنید. برای سفر به بوسنی هرزگوین از مبدا شهرهای تهران، مشهد، تبریز، شیراز، اهواز و اصفهان از طریق شرکت­ ترکیش با یک توقف در استانبول و از طریق شرکت فلای دبی با یک توقف در دبی امارات می­توانید اقدام کنید. همچنین شرکت فلای دبی از مبدا شهرهای لار، همدان و بندرعباس نیز، به مقصد سارایوو پرواز دارند. برای تهیه بلیط ارزان سارایوو، بلیط مورد نظر خود را حداقل 2 ماه قبل از سفر به بوسنی هرزگوین خریداری نمائید تا بتوانید از شرایط مناسب­ترین قیمت و بهترین مسیر پروازی بلیت بوسنی هرزگوین، استفاده کنید.

آب و هوای بوسنی و هرزگوین

آب و هوای بوسنی و هرزگوین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

فصل بهار در این کشور، در طول ماه­های مارس تا می است. در این زمان از سال ممکن است هوا نسبتا سرد باشد. محدوده دما از 23 درجه تا 9 درجه سانتیگراد احساس می­شود و بارش باران تا حدودی معمول است. تابستان در بوسنی هرزگوین در ماه­های ژوئن تا آگوست است. اگر به دنبال گرم ترین ماه ها برای سفر به بوسنی هرزگوین هستید، توصیه می­شود که در ماه­های جولای، اوت و ژوئن به آنجا بروید. دمای معمولی در روز حدود 31 درجه سانتیگراد، و در شب به 17 درجه سانتیگراد می­رسد. کمترین احتمال روزهای بارانی سال، در این ایام است. فصل پاييز از سپتامبر تا نوامبر است. دمای هوا حدود 9 درجه سانتیگراد در قسمت شمالی کشور و در حدود 20 درجه سانتیگراد در جنوب آن است. در ماه نوامبر هوا بسیار سردتر می­شود، زیرا درجه حرارت به 2 درجه سانتیگراد می­رسد. در زمستان بارش برف در بوسنی هرزگوین کم است و هوای ملایمی دارد. مناطق کوهستانی بوسنی دارای زمستان بسیار سرد و با بارش زیاد باران هستند. همچنین لازم به ذکر است که اغلب روزها مه وجود دارد و برخی اوقات در زمستان در سارایوو می­تواند، مه خیلی بد و شدید، به ویژه در ماه­های دسامبر و ژانویه، وجود داشته باشد.

وسایل ضروری برای سفر به بوسنی و هرزگوین

وسایل ضروری برای سفر به بوسنی و هرزگوین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بهتر است چند جمله احوالپرسی به زبان بوسنیایی، یاد بگیرید و یا می­توانید کتاب محاوره زبان محلی با خود ببرید، در اینصورت مردم محلی از این تلاش شما قدردانی می کنند. به طور مثال Dobar dan به معنی سلام است. انواع لباس مناسب از قبیل چند تی­شرت و شلوار جین راحت و لباس آستین بلند نخی و سبک با خود ببرید. در فصول بارانی همراه بردن کت بارانی و پلیور پشمی و گرم ضروری است. کفش ورزشی مناسب، لباس شنا، کرم ضد آفتاب و عینک آفتابی برای فعالیتهای ورزشی، شنا و پیاده روی طولانی با خود داشته باشید. از وسایل الکترونیکی ضروری در سفر به بوسنی هرزگوین، همراه داشتن تلفن همراه، دوربین و تابلت است که چندراهی و شارژرهای آنها نباید فراموش شود. در یک کیف کوچک زیپ دار و بند دار مدارک مهم از جمله بلیط و کارت شناسایی و همچنین پول نقد خود را بگذارید. یکی دیگر از الزامات سفر داشتن کوله پشتی است که در گشت های روزانه وسایل ضروری و مورد نیاز خود را در آن قرار دهید. در طول دوره سفر مراقب وسایل و پول نقد خود باشید. 

خدمات بانکی و مالی برای گردشگران در بوسنی و هرزگوین

خدمات بانکی و مالی برای گردشگران در بوسنی و هرزگوین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

این کشور به طور رسمی برای عضویت در اتحادیه اروپا در ماه فوریه سال 2016 کاندید شده است و تا زمانی که پاسخی از سوی شورای وزیران دریافت نشود، یک کشور بالقوه نامزد، قلمداد می­شود. در حال حاضر، ارز بوسنی و هرزگوین مارک تبدیل پذیر به بوسنی است، کد ارز برای مارک تبدیل شده BAM، است و نماد ارز KM خواهد بود. رتبه بندی ارز ها نشان می دهد که محبوب‌ترین نرخ مبادله مارک تبدیل­پذیر بوسنی و هرزگوین، نرخ تبدیل دلار آمریکا به ارز این کشور است که یک دلار معادل 1.75مارک تبدیل پذیر است. البته در سفر به بوسنی هرزگوین، خواهید دید که یورو نیز در بوسنی پذیرفته شدنی است. در برخی رستوران­ها، هتل­ها، کافه­ها، وسایل حمل و نقل عمومی، تاکسی­ها و غیره، یورو پذیرفته می­شود. بوسنی هرزگوین ، در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی، دارای قیمتهای مناسب و مقرون به صرفه است. شما می­توانید ارز نقد خود را  در هر شهر با مارک این کشور مبادله کنید.

بیمه و تسهیلات درمانی برای گردشگران در بوسنی و هرزگوین

بیمه و تسهیلات درمانی برای گردشگران در بوسنی و هرزگوین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما هرگز نمی­دانید در سفر به بوسنی هرزگوین و یا هر سفر دیگر چه اتفاقی خواهد افتاد، بنابراین لازم است بدون تهیه بیمه مسافرتی اقدام به سفر نکنید. بهتر است در این سفر، نوعی بیمه مسافرتی جامع، که شامل پوشش مراقبت­های درمانی و پزشکی هم هست، تهیه کنید. استفاده از بیمه مسافرتی برای فعالیت­های ورزشی و یا حتی پیاده روی در پارک­های طبیعی مهم است. قبل از  سفر به بوسنی هرزگوین از طریق آژانس و یا به صورت شخصی با مراجعه به شرکت­های تامین بیمه برای خود و خانواده همراه در سفر، بیمه مسافرتی تهیه نمایید. هم چنین قبل از سفر از نحوه پرداخت بیمه مطلع شوید که در صورت نیاز به استفاده از بیمه مسافرتی در سفر خود، از شرایط آن آگاه باشید. از آنجا که برای دریافت ویزای بوسنی هرزگوین، داشتن بیمه نامه مسافرتی الزامی است، شما قبل از اقدام به سفر به بوسنی هرزگوین بیمه مسافرتی خود را خریداری نمایید.

اجاره اتومبیل در بوسنی و هرزگوین

اجاره اتومبیل در بوسنی و هرزگوین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

از طریق وبسایت www.rentcarco.com می­توانید برای اجاره خودرو در بوسنی هرزگوین اقدام نمایید. این شرکت نماینده شرکت Sixt در ایران است و امکان اجاره اتومبیل برای مسافران ایرانی علاقمند به سفر به بوسنی هرزگوین را بدون نیاز به کارت اعتبار بانکی، فراهم می­نماید. برای اجاره خودرو، حداقل سن مجاز متقاضی اجاره ماشین، 21 سال است. قیمت میانگین بنزین در این کشور برای هر لیتر 1.25 یورو است. تعداد ایستگاه­های اجاره خودرو از طریق این شرکت 3 ایستگاه در سارایوو خواهد بود. بهتر است گواهینامه رانندگی بین المللی خود را همراه داشته باشید، زیرا برخی از شرکت های اجاره خودرو داشتن این گواهینامه را الزامی می­دانند. در صورت تخلف رانندگی با دادن اطلاع به این شرکت، می­توانید بدون کارت اعتباری جریمه خود را بپردازید. کرایه ماشین در هر روز بسته به نوع خودرو و امکانات آن از 17 دلار تا 52 دلار متغیر خواهد بود. امکان اجاره اتومبیل از شرکت­های دیگر در شهرهای سارایوو، موستار، بانجا لوکا و توزلا وجود دارد.

خطرات احتمالی برای گردشگران در بوسنی و هرزگوین

خطرات احتمالی برای گردشگران در بوسنی و هرزگوین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم بوسنی معمولا مهمان­نواز هستند و بازدید کنندگان را دوست دارند و مایل به کمک به توریست­ها هستند، اما اگر در سفر به بوسنی هرزگوین، شما به خارج از شهر مسافرت کنید، ممکن است برخی از مشکلات را داشته باشید. غذا و نوشیدنی­ها امن هستند و سطح جرم در بوسنی و هرزگوین به طور کلی کم است، اما هنوز هم باید خود را برای نگرانی­های احتمالی و حوادث آماده کنید. سارایوو شهر بسیار امنی است، اما مانند هر شهر بزرگ دیگر، در مناطق توریستی که ازدحام جمعیت وجود دارد، امکان جرایم کوچکی مثل جیب بری و کیف­زنی از مسافران وجود دارد. هنگام بازدید از مناطق جنگ بوسنی باید مراقب باشید. از زمان جنگ، اغلب در مناطق دور افتاده، با آنکه پاکسازی در حال انجام است، هنوز تعداد کمی از مین­ها در سراسر کشور وجود دارد. اما به یاد داشته باشید که گشت‌وگذار آزادانه و سرگردان در جنگل یا فضاهای باز همیشه بهترین ایده در سفر به بوسنی و هرزگوین نیست. حتی کوه ها در اطراف سارایوو امن ترین مناطق نیستند، ولی رفتن به مکان های شناخته شده مانند مسیر­های دوچرخه سواری بسیار خوب و دلپذیر است.

بیماری ها و واکسن های مورد نیاز قبل از سفر به بوسنی و هرزگوین

بیماری ها و واکسن های مورد نیاز قبل از سفر به بوسنی و هرزگوین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

لازم است گردشگران در هنگام مسافرت، در مورد برنامه واکسیناسیون کشور مقصد خود اطلاعات به روزی داشته باشند. طبق توصیه­های سازمانهای WHO و CDC برخی از واکسن ها ممکن است در طول سفر ضروری و برخی توصیه شده، باشند. در تزریق واکسن های معمولی از جمله واکسن­های فلج اطفال، اوریون، سرخجه، سرخک، کزاز، دیفتری، آبله مرغان، سیاه سرفه، و آنفولانزای فصلی اطمینان یابید که دوره آن به پایان نرسیده باشد و گرنه نیاز به تجدید دارد. چند نکته اساسی برای حفظ سلامت شما در سفر به بوسنی هرزگوین در رعایت این نکات است: برنامه واکسیناسیون خود را بررسی کنید، از مواد سالم برای خوردن و آشامیدن استفاده نمایید،   خود را در معرض ویروس­ها و میکروب­ها قرار ندهید. از حیوانات دوری کنید. از لوازم آرایشی و وسایل پزشکی غیر بهداشتی و بدون استریل استفاده نکنید. استعمال واکسن هپاتیت A برای جلوگیری از انتقال بیماری با غذا و آب آلوده، برای حفاظت از اشتراک مایعات آلوده بدن دیگران، تزریق واکسن هپاتیت B و استعمال واکسن هاری جهت جلوگیری از آلودگی با بیماری حیوانات آلوده، برای گردشگران در سفر به بوسنی هرزگوین ضروری است.

آخرین ویرایش: 2019-06-02 11:22:46 7,514