کشور برزیل

کشور برزیل منطقه وسیعی بین آمریکای جنوبی و اقیانوس اطلس است. این کشور در شرقی ترین منطقه آمریکا بوده و پرجمعیت ترین کشور آمریکای جنوبی است. برزیل با کشورهای اروگوئه، پاراگوئه، بولیوی ، پرو و گویان مرز مشترک دارد. این کشور دارای زمین های کشاورزی گسترده‌ای بوده و جنگل های استوایی فراوانی دارد؛ این کشور نهمین اقتصاد بزرگ در جهان از نظر قدرت خرید و یازدهمین قدرت اقتصادی جهان از نظر نرخ داد و ستد است که این قضیه نشان از قدرت بازار بی‌نظیر کشور برزیل دارد.کشور برزیل یکی از مهاجرپذیر ترین کشور ها است. فضای ورزش در برزیل بسیار گسترده است و ورزش های ساحلی در این کشور از نظر کیفیت، در وضعیت بالایی هستند. در این کشور مهمانی های خانوادگی زیادی دیده می‌شود. در سال جدید کشور برزیل قصد دارد شرکت های جدیدی را جذب کند؛ بورس اوراق بهادار در این کشور در وضعیت ادغام شده دیده می‌شود.

برزیل با کشورهای اروگوئه، پاراگوئه، بولیوی، پرو وگویان مرز مشترک دارد. این کشور دارای زمین‌های کشاورزی گسترده‌ای بوده و جنگل‌های استوایی فراوانی دارد؛ این کشور نهمین اقتصاد بزرگ در جهان از نظر قدرت خرید و یازدهمین قدرت اقتصادی جهان از نظر نرخ داد و ستد است که این قضیه نشان از قدرت بازار بی‌نظیر کشور برزیل دارد. منطقه شمال شرقی در کشور برزیل، فقیرترین بخش این کشور محسوب می‌شود. کشور برزیل توانسته بخش صنعت خود را گسترده و پیچیده‌تر از قبل نماید. در سال جدید کشور برزیل قصد دارد شرکت‌های جدیدی را جذب کند؛ بورس اوراق بهادار در این کشور در وضعیت ادغام شده دیده می‌شود.

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی برزیل

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی برزیل

کشور برزیل بخش‌های گسترده‌ای از کشاورزی، تولید و خدمات را در دست دارد؛ این کشور در زمینه تولیدات ناخالص، با کشور امریکا لاین برابر است که این موضوع سبب شده است قدرت اقتصاد کشور برزیل بیشتر از قبل باشد. کشور برزیل بازارهای جهانی خود را گسترش داده است، این کشور در زمینه صادرات نیز رشد خوبی داشته است، صادرات برزیل شامل قهوه و وسایل نقلیه و همین‌طور سنگ معدن آهن می‌شود. در جدیدترین اخباری که از کشور برزیل به دست ما رسیده است، این کشور منسوجات و همین‌طور کفش و گوشت را نیز به اقتصاد خود افزوده است. تجهیزات برقی از دیگر بخش‌های اقتصاد کشور برزیل محسوب می‌شود. این کشور نهمین اقتصاد بزرگ در جهان از نظر قدرت خرید و یازدهمین قدرت اقتصادی جهان از نظر نرخ داد و ستد است که این قضیه نشان از قدرت بازار بی‌نظیر کشور برزیل دارد. این کشور، در زمینه اقتصادی تنوع زیادی داشته و از نظر سطح توسعه نیز بسیار متنوع ظاهر شده است. منطقه شمال شرقی در کشور برزیل فقیرترین بخش محسوب می‌شود. قیمت رئال کشور برزیل بر اساس نرخ داد و ستد تغییر داشته اما جدیدترین نرخ رئال کشور برزیل به طور دقیق مشخص شده است. هر یک از شهرهای کشور برزیل از نظر هزینه‌ای با هم فرق دارند.

کشور برزیل پیشرفته‌ترین منطقه صنعتی در آمریکا محسوب می‌شود. صنایع کشور برزیل یک سوم تولید ناخالص داخلی آمریکای لاتین را به خود اختصاص داده است. در این کشور، صنایع خودروسازی، فولاد، پتروشیمی و بخش‌های رایانه‌ای توانسته‌اند به رشد بالایی برسند. واحدهای تجاری چند ملیتی در کشور برزیل در زمینه تجهیزات و فناوری‌های جدید نیز به نتیجه خوبی رسیده‌اند. کشور برزیل توانسته بخش صنعت خود را گسترده و پیچیده‌تر نماید؛ در سال جدید کشور برزیل قصد دارند شرکت‌های جدیدی را جذب کند؛ بورس اوراق بهادار در این کشور در وضعیت ادغام شده دیده می‌شود. کشور برزیل یک کشور بسیار پیشرفته در زمینه‌های بازرگانی است که توانسته وضعیت خدمات مالی را نیز به سمت خوبی پیش ببرد.

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های برزیل

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های برزیل

یکی از گسترده‌ترین و مشهورترین بخش‌های کشور برزیل صنعت است؛ این کشور صنعت خود را در سال جدید با رشد ۷۸ درصدی همراه کرده و سعی دارد در زمینه صنعت رقیب کشورهای بزرگ جهانی باشد. برزیل با روند ثبت شرکت بسیار موافق بوده و در این زمینه به رشد خوبی رسیده است. این کشور در زمینه خدمات مالی نیز توانسته پیشرفت خوبی داشته باشد. اعطای وام‌های مختلف با درصد سود مشخص، یکی از بخش‌های رتبه دار در کشور برزیل محسوب می‌شود؛ این‌طور که شواهد نشان می‌دهد کشور برزیل از دسته کشورهایی است که توانسته در زمینه سرمایه‌گذاری از طریق بورس بهادار نیز خوش بدرخشد و اغلب افرادی که کشور برزیل را برای سرمایه‌گذاری انتخاب می‌کنند، در این زمینه بسیار موفق هستند. برزیل توانسته در زمینه زیست بومی و زیست محیطی نیز رتبه خوبی به‌دست آورد؛ قبل‌تر خسارت زیادی به بخش‌های جنگلی کشور برزیل وارد شده بود اما دولت کشور برزیل توانست با سرمایه‌گذاری دقیق و صحیح، در این زمینه خسارت‌ها را جبران کند.

رتبه کشور برزیل در مهاجرپذیری نیز بیشتر شده است؛ این کشور اخیرا سختگیری‌ها در زمینه مهاجرت را کمتر کرده و به یکی از بهترین و مناسب‌ترین کشورهای مهاجرتی تبدیل شده است. برزیل یک کشور قدرتمند است و دولت این کشور از دسته دولت‌های قدرتمند در زمینه مدیریت و برنامه ریزی‌های شهری است. وضعیت جاده‌ها و وسایل حمل و نقل در کشور برزیل نیز رشد خوبی داشته است. توجه داشته باشید که زبان کشور برزیل در دانشگاه‌ها انگلیسی است.

نوع حکومت و ساختار سیاسی برزیل

نوع حکومت و ساختار سیاسی برزیل

برزیل یک نظام ریاست جمهوری فدرال، دموکراسی و نظام جمهوری است که به طور کلی ریاست جمهوری در این کشور هم زمان ریاست دولت و حکومت را در اختیار گرفته است. دموکراسی در برزیل دارای نمایندگان مشخصی است. یکی از اصول بنیادین سیاست در نظام جمهوری، نظام چند حزبی است. این کشور دارای آزادی سیاسی است. در این، کشور شهرداری ها واحد های سیاسی مستقلی هستند. 

پایتخت و ۹ شهر بزرگ برزیل

پایتخت و 9 شهر بزرگ برزیل

برازیلیا یکی از مهمترین شهرهای کشور برزیل و پایتخت آن است که در ارتفاعات این کشور قرار دارد، این شهر به طور کلی دارای زیرساخت‌های مدرن است و ساختمان‌های تجاری و مسکن‌های زیادی در آن دیده می‌شود.

شهر سائوپائولو یکی از شهرهای مهم و ثروتمند کشور برزیل است که دارای جمعیت زیادی بوده و آسمان خراش های دیدنی و جنگل های انبوهی دارد. نتوع غذاهای سائوپائولو از بقیه شهر های برزیل بیشتر است.

شهر فورتالزا در کشور برزیل از دیگر شهرهای بسیار مهم برزیل است و دارای دیدنی های گسترده‌ای است؛ این کشور برای تپه نوردی و ماهیگیری بسیار عالی است. این شهر سواحل زیبا و مراکز خرید زیادی دارد.

شهر ریو دارای مناطق زیبای گردشگری از جمله مجسمه مسیح، باغ وحش و پارک ملی تیژوکا ، موزه ی تاریخ ملی و … می‌باشد. این شهر دارای جاذبه های طبیعی مانند کوه کله قندی زیبا است

شهر پاراتی از دیگر شهرهای مهم در کشور برزیل است که در سواحل خلیج ایها گراند قرار دارد و بهشتی از جنگل های استوایی محسوب می‌شود. این شهر دریای زمردی دارد و کوه های ساحلی آن نیز در امتداد ساحل سبز کشور برزیل، به رشد خوبی رسیده‌اند.

شهر رسیف دارای آبراه‌ها و پل های متعددی است؛ این شهر تاریخی، از بزرگترین و مهمترین شهرهای سواحل شمال شرقی کشور برزیل محسوب می‌شود که مقصد بسیاری از توریست‌ها در سفر به برزیل است.

شهر اولیندا از شهرهای استعماری در کشور برزیل است، این شهر بالای یک تپه زیبا قرار دارد و دور تا دور آن را درختان زیبا فراگرفته‌اند. این شهر رستوران های خوبی دارد و کارگاه صنعتی این شهر بسیار عالی است.

شهر مانائوس از دیگر شهرهای مهم برزیل محسوب می‌شود که یک مقصد توریستی بی نظیر بوده و در شکوفایی صنعتی رتبه خوبی داشته است.

شهر سالوادور که در شرق برزیل و در ساحل اقیانوس اطلس جا گرفته، برای بازدید از فستیوال های عجیب و جالب، گزینه خوبی است. این شهر تاریخی، محله های رنگارنگ زیادی دارد.

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در برزیل

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در برزیل

اولین شرکت‌های ایرانی در کشور برزیل، در زمینه صنعت فعالیت داشتند؛ در دهه‌های بعد، این کشور توانست شرکت‌های زیادی در زمینه صادرات و روابط تجاری را نیز در خود جای دهد و در این نیز زمینه موفق ظاهر شود. این‌طور که شواهد نشان می‌دهد ایرانیانی که کشور برزیل را برای اقامت انتخاب کرده‌اند، در سرمایه‌گذاری‌های جدید رشد خوبی داشته‌اند. در کشور برزیل شرکت‌های زیادی در زمینه قطعات خودرو نیز شروع به کار کرده‌اند که تا حد زیادی موفق بوده‌اند. بانک‌های برزیل به افرادی که به قصد کارآفرینی وارد این کشور می‌شوند، وام اعطا می‌کنند. در کشور برزیل اقتصاد‌های چند جانبه نیز دیده می‌شود؛ به طوری‌که اگر شما ایده‌ای دارید که قرار است هم به کشور خودتان سود برساند و هم به کشور برزیل، از سوی دولت این کشور تایید می‌شود و در این زمینه پشتیبان شما خواهد بود.

شرکت های صادرات کفش نیز در کشور برزیل بسیار زیاد است؛ کشور برزیل در صنایع فولاد و پتروشیمی رشد به‌سزایی داشته است.

عجایب برزیل

عجایب برزیل

در کشور برزیل، فستیوال‌های متعددی برگزار می‌شود که معروف‌ترین آن‌ها کارناوال نام دارد، این جشن ۶ هفته پیش از عید شکرگزاری و در روز چهارشنبه خاکستری برگزار می‌شود؛ چهارشنبه خاکستری، اولین روز از ۴۰ روز روزه داری مسیحیان کاتولیک است. در این فستیوال، شاهد مجسمه‌های نظیر حضرت مسیح خواهید بود.

کوهستان کله قند از دیگر دیدنی‌های عجیب در کشور برزیل است که برای بازدید از آن باید از تله کابین‌های مخصوص استفاده نمایید.

آبشارهای ایگواچور یکی از دیدنی‌های زیبا در کشور برزیل است؛ آبشارها دارای نمای نزدیک و دیدنی هستند. شما از طریق قایق می‌توانید به بخش‌های مختلف این کوهستان گذر داشته باشید. رسم و رسوم فرهنگی اصیلی در این بخش به چشم می‌خورد.

یکی دیگر از دیدنی‌های جذاب در کشور برزیل، شهر برازیلیا است که پایتخت مدرن و سیاسی کشور برزیل محسوب می‌شود؛ این منطقه دارای ساختمان‌های دیدنی و بی‌نظیر است و از نظر معماری، بسیار خاص طراحی شده است.

خلاصه تاریخ برزیل

خلاصه تاریخ برزیل

برزیل مشهور به سرزمین مهاجران است و این موضوع در تاریخ برزیل بسیار تأثیر گذاشته است. مهاجران به برزیل را می‌تواند به ۴ دسته تقسیم کرد: سرخ‌پوستان آمریکایی، سیاه‌پوستان آفریقایی، آسیایی‌های مهاجر و نژادهای اروپایی. مهاجران آسیایی و خاورمیانه از اواخر قرن ۱۹ و اوایل قرن ۲۰ برزیل را برای زندگی انتخاب کرده‌اند.

خلاصه ای از جغرافیای برزیل

خلاصه ای از جغرافیای برزیل

کشور برزیل منطقه وسیعی بین آمریکای جنوبی و اقیانوس اطلس است. این کشور، شرقی ترین منطقه آمریکا بوده و پرجمعیت ترین کشور آمریکای جنوبی است. برزیل با کشورهای اروگوئه، پاراگوئه، بولیوی، پرو و گویان مرز مشترک دارد. این کشور دارای زمین های کشاورزی گسترده، جنگل های استوایی فراوان و منابع طبیعی بسیاری است.

پایتخت کشور برزیل، شهر برازیلیا است، این شهر۷ ساعت و نیم با تهران اختلاف دارد. مردم کشور برزیل به زبان پرتغالی صحبت می‌کنند و البته یک سری لهجه‌های دیگر نیز در این کشور دیده می‌شود. رئال، پول رایج در برزیل است. این کشور دارای فرودگاه‌های بین‌المللی زیادی بوده که توانسته مسیر روابط تجاری را گسترده‌تر نماید.

کشور برزیل دارای آب و هوای متنوعی است، در این کشور ۵ نوع تنوع آب و هوایی دیده می‌شود اما بخش اعظم این کشور را آب و هوای گرمسیری پوشانده است. وسعت برزیل ۸.۵۱۶ میلیون کیلومتر مربع اعلام شده است.

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری برزیل

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری برزیل

برنو ملو، یک هنرپیشه و بازیکن فوتبال برزیلی بود که از فیلم های او می‌توان به اورفه سیاه اشاه کردو

خوزه لیوگوی یکی از بهترین بازیگران برزیل است که توانست جوایز خوبی به‌دست آورد.

کشورها و مناطق وابسته برزیل

کشورها و مناطق وابسته برزیل

در طول تاریخ، برزیل تحت سلطه کشور اروگوئه بوده است؛ برزیل یک کشور بسیار ایده‌آل در زمینه فضای اقتصادی محسوب شده و این موضوع نیز سبب استقلال برزیل شده است.

فرهنگ مردم برزیل

فرهنگ مردم برزیل

در برزیل سوغاتی و هدیه دادن از اهمیت زیادی برخوردار است؛ اگر به خانه یک فرد از کشور برزیل دعوت شدید، بهتر است با خود گل و یا هدیه‌ای کوچک به همراه داشته باشید زیرا اگر هدیه به همراه نداشته باشید، احتمال اینکه صاحب خانه از شما دلگیر شود زیاد است. در این کشور کادو به محض ارائه باز می‌شود. استفاده از رنگ‌های بنفش و سیاه در هدیه در برزیل ممنوع بوده و جنبه بدی دارد. در این کشور تنوع قومی و نژادی زیادی دیده می‌شود؛ به این ترتیب وجود آداب و رسوم‌های مختلف در این کشور، طبیعی است. در این کشور مردم سعی می‌کنند به سنت‌های خود پایدار باشند و این موضوع در سنت‌های روزمره نیز دیده می‌شود. مردم برزیل خود را متعهد به سنت‌های قدیمی می‌دانند و این موضوع از حجاب کشور برزیل نیز مشخص است. خانواده در این کشور از اهمیت زیادی برخوردار است و مهمانی‌های خانوادگی زیادی در این کشور دیده می‌شود. در برزیل افراد سالخورده جایگاه بالایی دارند. ورزش در برزیل بسیار مهم است و ورزش‌های ساحلی در برزیل، از نظر کیفیت در وضعیت خوبی هستند. پس‌انداز بخشی از اقتصاد برزیل نیز به شمار می‌آید.

پیشرفت در برزیل

پیشرفت در برزیل

یک بخش پیشرفته در کشور برزیل، سبک زندگی برآورد شده است. سبک زندگی در این کشور پیشرفته است؛ به این معنی که مردم برزیل درگیر هزینه های اضافی نیستند، در این کشور فخرفروشی بسیار کم دیده می‌شود و برزیل توانسته پیشرفت خوبی در زمینه زندگی ساده و آسان داشته باشد.

در این کشور، دانشگاه ها و موسسات آموزشی، به رشد خوبی رسیده‌اند، برزیل از دسته کشورهایی است که توانسته در زمینه گوشت، صادرات و تجهیزات برقی، بسیار عالی ظاهر شود. نرخ داد و ستد برزیل رشد خوبی داشته است و در این زمینه موفقیت زیادی دیده می‌شود. برزیل، همچنین، یک کشور قدرتمند در زمینه خودروسازی است و جدیدترین خودروهای تولید شده از سوی این کشور در کل دنیا شهرت دارند. به طور کلی برزیل ثبات اقتصادی خوبی دارد.

بهداشت در برزیل نیز رشد ۵۸ درصدی داشته و مردم این کشور از سنین کودکی به سلامت دهان و دندان خود اهمیت می‌دهند.

قوانین عمومی در برزیل

قوانین عمومی در برزیل

مردم در برزیل در مراسم های ورزشی سعی می‌کنند از لباس های خاصی استفاده کنند و کسی که این لباس ها را استفاده نکند، قانون شکنی کرده است. 

مردم در برزیل در وعده ناهار غذاهای چرب نمی‌خورند. آن‌ها در صبحانه از میوه‌های گرمسیری و همین‌طور آبمیوه‌های خوش طعم استفاده می‌کنند. برنج و لوبیا از بخش‌های خوش طعم غذاهای برزیل محسوب می‌شود.دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021