x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

آفریقای مرکزی

آب و هوای کشور آفریقای مرکزی استوایی است اما میزان بارندگی بین ماه های نوامبر تا مارس کمتر اعلام شده است. اینطور که دیده می شود علفزارهای کشور آفریقای مرکزی دارای دسته بندی های مشخصی است. بانگوئی پایتخت آفریقای مرکزی است. شهرهای مهم آفریقای مرکزی بامباری و بوار است. مساحت کلی کشور آفریقای مرکزی در حدود 622984 کیلومتر مربع است. نرخ تورم در کشور آفریقای مرکزی در ابتدا 15 درصد و سپس در حدود 4 درصد اعلام شده است. شایان ذکر است که در حدود 55 درصد از تولید ناخالص داخلی در آفریقای مرکزی در بخش های کشاورزی دیده می شود و این کشور در زمینه کشاورزی توانسته بهترین شرایط را برای خود ایجاد نماید.این کشور شرایطی فراهم ساخته است که رئیس جمهور قوانین را به دست بگیرد اینطور که مشخص شده است هر فرد می تواند از ساده ترین طرح های اقتصادی در جهت رشد اقتصادی کشور استفاده نماید.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: central Africa عربی:افريقياالوسطى
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
 • زبان های رایج: لهجه های مختلف
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: فرانک آفریقای مرکزی هر فرانک 0.0017 دلار آمریکا است
 • پیش شماره تلفن: 00236
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 51
 • پایتخت: بانگوئی
 • زبان های رسمی: فرانسوی
 • جمعیت: بیش از 4.659 میلیون در سال 2018
 • منطقه زمانی: (GMT+1)
 • دامنه اینترنتی: .cf
 • رتبه تولید ناخالص: اطلاع جدیدی در دسترس نیست.

سفر به آفریقای مرکزی

سفر به افریقای مرکزی، سفری به یاد ماندنی به اعماق قاره پر از شگفتی افریقا است. کشور افریقای مرکزی که به نام جمهوری افریقای مرکزی یا Central African Republicکه به اختصار CAR گفته می­‌شود، کشوری است در مرکز قاره آفریقا که پایتخت آن شهر بانگی است. در سال 1993 اولین انتخابات دمکراتیک در آن کشور برگزار شد ولی از سال 2004 درگیر شورش‌های داخلی مسلمانان شده که تا به حال ادامه دارد. در سفر به افریقای مرکزی مشاهده می­‌نمایید که اکنون نیروهای حافظ صلح سازمان ملل در آن حضور دارند. دین رسمی کشور مسیحی است با جمعیت حدود 80 درصد و 15 درصد جمعیت، مسلمان سنی و بقیه آنیمیست هستند. زبان رسمی کشور زبان فرانسوی است. واحد پول این کشور، فرانک سی اف آ (XAF) یا  (CFA) بوده و یک دلار آمریکا برابر یا 581.57 CFA است.شهرهای مهم این کشور بربراتی، بامباری، امبایکی، بُودا، بیمبو، و کارنوت هستند.

سفر به آفریقای مرکزی

زندگی در آفریقای مرکزی

آب و هوای کشور آفریقای مرکزی معتدل است و دارای فضای سبز بی نظیری است، این کشور تابستان های گرمی دارد اما زمستان های آن مناسب است.در کشور آفریقای مرکزی افراد بیکاری بیش از 6 هزار نفر هستند که دولت این کشور در صدد است که نرخ افراد بیکار را کاهش دهد اینطور که شواهد نشان می دهد نرخ مشارکت نیروی کار در آفریقای مرکزی بیشتر از 60 درصد است که رقم قابل قبولی است. نقاط شاخصی که برای هزینه های کاری در نظر گرفته می شود در مجموع از 1.10 الی 150.90 برآورد شده است که این رشد به نوبه خود بسیار ارزشمند است.هزینه تحصیل بر اساس رشته و تحصیل مورد نظر از 8000 الی 11000 دلار در سال تعیین شده است. این کشور از نظر هزینه مسکن در وضعیت خوبی قرار دارد و نیازی به پرداخت هزینه های بالا برای اجاره خانه در کشور آفریقای مرکزی ندارید.

زندگی در آفریقای مرکزی

مهاجرت به آفریقای مرکزی

مهاجرت به کشور آفریقای مرکزی از طریق پناهندگی برای شما و خانواده عزیزتان خطر آفرین است در این روش سعی کنید تمام 

احتیاط را به دست بگیرید.

کشور آفریقای مرکزی شرایط ورود مهاجران را ساده تر از سال های‌ قبل در نظر گرفته است.هزینه زندگی در آفریقای‌ مرکزی ارزان است.

این موضوع سبب شده است که ایرانیان آفریقای مرکزی را گزینه خوبی برای مهاجرت با هزینه کم در نظر بگیرند.نرخ تورم در کشور آفریقای مرکزی 4 درصد اعلام شده است. 

جرم و جنایت در کشور آفریقای مرکزی در وضعیت کنترل شده قرار دارد 

به این ترتیب افرادی که در این کشور مشغول به جرم و جنایت هستند با برخورد جدی دولت همراه خواهند شد. 

شایان ذکر است که کشور آفریقای مرکزی یک کشور قدرتمند در زمینه صادراتی محسوب می شود و الماس و پنبه و قهوه بخش های مهم صادراتی در این کشوراعلام شده اند. نرخ تورم در کشور آفریقای مرکزی کمتر از قبل شده است.

 

مهاجرت به آفریقای مرکزی

تحصیل در آفریقای مرکزی

تحصیل در کشور آفریقای مرکزی در یک کلام واحد، سختی ها، مشکلات و محدودیت های زیادی دارد؛ وضعیت آموزشی در مدارس و دبیرستان های این کشور بسیار متغیر و نابسامان است.البته باید ذکر کرد که در این کشور، دانشگاه های معروفی مانند دانشگاه بنگویی وجود دارند که برای ادامه تحصیل در رشته های معتبر مناسب هستند. علی رغم اینکه رشته های دانشگاهی در این کشور بسیار گسترده و متنوع نیستند اما همان رشته‌هایی هم که در آفریقای مرکزی تدریس می شوند از سوی وزارت علوم سایر کشورهای آفریقایی تأیید شده‌اند.با مطالعه این مطلب می‌توانید به خوبی از شرایط آموزشی و تحصیلات دانشگاهی در این کشور اطلاع پیدا کنید.

تحصیل در آفریقای مرکزی