central-africa
کشور آفریقای مرکزی

تحصیل در آفریقای مرکزی

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو - تحصیل در کشور آفریقای مرکزی - go2TR

تحصیل در کشور آفریقای مرکزی در یک کلام واحد، سختی ها، مشکلات و محدودیت های زیادی دارد؛ وضعیت آموزشی در مدارس و دبیرستان های این کشور بسیار متغیر و نابسامان است اگرچه سازمان های جهانی از کودکان این کشور حمایت کرده اند اما هنوز هم آموزش و پرورش آفریقای مرکزی آشفته است. البته باید ذکر کرد که در این کشور، دانشگاه های معروفی مانند دانشگاه بنگویی وجود دارند که برای ادامه تحصیل در رشته های معتبر مناسب هستند. علی رغم اینکه رشته های دانشگاهی در این کشور بسیار گسترده و متنوع نیستند اما همان رشته‌هایی هم که در آفریقای مرکزی تدریس می شوند از سوی وزارت علوم سایر کشورهای آفریقایی تأیید شده‌اند. تحصیل در کشور آفریقای مرکزی به زبان فرانسوی امکان پذیر است اما مردم محلی در برخی از مکان ها به زبان بومی سانگو صحبت می کنند. با مطالعه این مطلب می‌توانید به خوبی از شرایط آموزشی و تحصیلات دانشگاهی در این کشور اطلاع پیدا کنید.

از جمله بهترین کمک های ملی، بین المللی، کمک های دانشگاهی، بورس تحصیلی رایگان، بودجه فدرال و سایر انواع کمک های مالی دانشجویی، نمونه هایی از این برنامه های حمایتی برای تحصیل رایگان در آفریقای مرکزی است.

  • بورسیه تحصیلی Fix The Photo (1500 دلار(
  • بورسیه تحصیلی ServiceScape (1000 دلار)

ه نظر می رسد به دلیل اینکه مدارس و نظام آموزشی این کشور تحت کنترل و برنامه ریزی های دولت فرانسه قرار دارد، مدرک دانشگاه های معتبر در آفریقای مرکزی توسط فرانسه به تأیید رسیده اند.

ین آزمون ها برای ورود دانشجویان به مقطع لیسانس شامل دروس آموخته شده در دوره های دبیرستان است.

اگر دانشجویان بومی آفریقای مرکزی در سایر کشورها تحصیل کرده و قصد دارند پس از فارغ التحصیلی به کشور خود بازگردند باید ابتدا مدرک دانشگاهی خود را معادل سازی کنند

سیاری از دانشجویانی که از تمکن مالی خوبی برخوردار باشند می توانند یک اتاق یا آپارتمان دانشجویی برای خود اجازه کنند.

با کارت دانشجویی می توانند از خدمات برخی از مراکز علمی، رستوران ها، کتاب فروشی ها، کافه، اماکن تفریحی و ... استفاده کنند.

ساعات مجاز کار دانشجویی برای دانشجویان دوره لیسانس، فوق لیسانس و دکتری در آفریقای مرکزی با یکدیگر متفاوت است.

بسیاری از دانشجویان بومی که در دانشگاه های آفریقای مرکزی تحصیل می کنند برای تأمین مخارج تحصیل خود مجبور هستند ساعاتی را که دانشگاه به آن ها اجازه می دهد به کار دانشجویی مشغول باشند

بهتر است دانشجویان بین المللی، پس از ورود به آفریقای مرکزی از خدمات یک شرکت معتبر بیمه دانشجویی استفاده کرده و برای یک سال، بیمه مورد نظر خود را سفارش دهند.

دانشجویانی که در دانشگاه های این کشور تحصیل می کنند می توانند با افتتاح حساب بانکی، هم برای نقل و انتقالات وجه نقد اقدام کرده و هم می‌توانند در مواقع لزوم، از خدمات وام و تحصیلات دانشجویی استفاده کنند.

منبع مورد تأیید در مورد اینکه دانشگاه های آفریقای مرکزی به تأیید وزارت علوم و بهداشت ایران رسیده اند یا خیر، در دسترس نیست.

منبع مورد تأیید در مورد اینکه دانشگاه های آفریقای مرکزی به تأیید وزارت علوم و بهداشت ایران رسیده اند یا خیر، در دسترس نیست.

دانشگاه EUCLID از طریق تشکیل یک کارگروه مشترک با دانشگاه های بنگویی و دانشگاه نادیا در آفریقای مرکزی در سال 2006، شکل گرفت و از آن پس به یکدیگر پیوستند.

اگرچه آموزش عمومی در مدارس تحت پوشش دولتی آزاد است و برای کودکان 6 تا 4 ساله اجباری است، اما حدود 50 درصد از جمعیت بالغ در کشور آفریقای مرکزی هنوز بی سواد هستند.

رشته های درسی که در دانشگاه های کشور آفریقای مرکزی به دانشجویان ارائه می شوند در مقطع لیسانس، بسیار محدود بوده و شامل مواردی همچون علوم ارتباطات، بیوشیمی، علوم سیاسی، علوم آموزش و ... هستند.

تنها برخی از رشته ها در این دوره به دانشجویان ارائه می شوند و عمدتاً دانشگاه بنگویی، تنها ارائه دهنده دوره های فوق لیسانس است

برای تحصیل در دوره دکتری در کشور افریقای مرکزی مانند کشور های دیگر باید مدرک فوق لیسانس را اخذ کرده باشید اما مانند مقطع لیسانس و فوق لیسانس رشته‌ها و دانشگاه های کمی در این کشور ارائه دهنده مقطع دکتری هستند

راه اندازی رشته پزشکی در دانشگاه های آفریقای مرکزی در فهرست برنامه های اجرایی در سال های آینده قرار گرفته است!

راه اندازی رشته دندانپزشکی در دانشگاه های آفریقای مرکزی در فهرست برنامه های اجرایی در سال های آینده قرار گرفته است!

تخصص های پزشکی که قرار است در دانشگاه های آفریقای مرکزی راه اندازی شوند معمولاً شامل طب داخلی، جراحی عمومی، اطفال، روانپزشکی، زنان و زایمان و ... است.

راه اندازی رشته دندانپزشکی در دانشگاه های آفریقای مرکزی در فهرست برنامه های اجرایی در سال های آینده قرار گرفته است!

به دلیل این که این کشور دارای تاریخ غنی بوده و در زمان‌های گذشته یکی از مستعمرات کشور فرانسه محسوب می‌شده است،تدریس در دانشگاه‌های آفریقای مرکزی به زبان فرانسوی است.

جنگ، خشونت علیه خارجی ها، تبعیض اجتماعی، اوضاع بسیار بد مالی

آموزش و پرورش در جمهوری آفریقای مرکزی از سن 6 تا 14 سالگی اجباری است. با این حال، ثبت نام اولیه، تنها 56.9 درصد است.آموزش عمومی در این کشور، رایگان است.

دانشجویانی که در این کشور تحصیل می کنند می توانند آثار تحقیقاتی خود را در این ژورنال علمی معتبر به چاپ برسانند

در همین راستا، هر تحقیق یا مطالعه ای که دانشجویان بتوانند در طول دوران تحصیل ارائه دهند و در کنفرانس های این کشور شرکت نمایند می تواند به عنوان یک سابقه علمی تلقی گردد.

مراسم بزرگداشت سالروز استقلال کشور نیز در دانشگاه های این کشور برگزار می‌شوند.

مطالب مرتبط