x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

جیبوتی

کشور جیبوتی در شاخ آفریقا قرار دارد و جمعیت 800 هزار نفری را در دل خود جا داده است. جیبوتی کوچک ترین و کم جمعیت ترین کشور آفریقایی محسوب می شود. این کشور از سمت شمال با اریتره و از سمت غرب و جنوب با اتیوپی همسایه است همینطور از سمت جنوب شرقی با سومالی هم مرز است. پایتخت جیبوتی شهری هم نام با خودش است. بیشتر جمعیت این کشور را مسلمانان تشکیل می دهند و اغلب مردم به زبان عربی و فرانسوی صحبت می کنند. زبان های محلی در بین قبایل مختلف نیز دیده می شود. این کشور در زمینه صادرات بیشتر با کشورهایی مانند سومالی و اتیوپی وارد معامله شده است و در سال‌های اخیر یمن نیز به این بخش اضافه شده است. بیشترین صادرات از کشور یمن به جیبوتی با 4.3 درصد اعلام شده و پس از آن اتیوپی با 4.21 درصد و کشور سومالی نیز با 2.66 درصد ارزیابی شده اند.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Djibouti عربی: جيبوتي
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
 • زبان های رایج: عفاری و سومالی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: فرانک هر فرانک کشور جیبوتی 0.0056 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 00253
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 53
 • پایتخت: جیبوتی
 • زبان های رسمی: عربی و فرانسوی
 • جمعیت: بیش از 884 نفر در سال 2019
 • منطقه زمانی: (GMT+3) utc+3
 • دامنه اینترنتی: .dj
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 1.84 میلیارد دلار آمریکا

سفر به کشور جیبوتی

بهترین فصل سفر به کشور جیبوتی فصل زمستان و ماه های نوامبر تا ژانویه است. حقیقت این است که تابستان های کشور جیبوتی بسیار گرم است و شاید افراد تحمل این میزان گرما را نداشته باشند و به طور کلی شرایط برایشان کمی عجیب باشد البته افرادی هستند که فصل پاییز را بهتر از زمستان می دانند و معتقد هستند که سفر در فصل پاییز به کشور جیبوتی از نظر زیبایی بسیار عالی است اما زمستان های کشور جیبوتی هوایی مطبوع و دلچسب دارد. یکی از مکان های طبیعی و بسیار جذابی که در کشور جیبوتی دیده می شود دریاچه ای است که مشهور به دریاچه عسل است که البته نام این دریاچه بر اساس شرایط محیطی آن انتخاب می شود. این دریاچه زیبا در دهانه یک کوه آتشفشان قرار دارد اگر به دریاچه از یک زاویه مشخص نگاه کنید همه چیز سبز روشن است و اگر زاویه نگاه خود را تغییر دهید همه چیز به رنگ سفید در می آید .

سفر به کشور جیبوتی

زندگی در کشور جیبوتی

کشور جیبوتی در شاخ آفریقا قرار دارد و پایتخت آن نیز شهری هم نام با خودش است. مساحت جیبوتی 24 هزار کیلومتر اعلام شده است. بیشتر مردم این کشور مسلمان هستند و زبان رسمی آنها نیز عربی است. البته بسیاری از افراد نیز به زبان فرانسوی صحبت می کنند. زبان های محلی زیادی نیز در این کشور دیده می شود. دسترسی به آب های بین المللی در جیبوتی بسیار ارزشمند است به طوریکه توانسته در سال های اخیر مسیر اقتصادی درستی را فراهم سازد. این کشور مناسب برای کشاورزی نیست و مراتع طبیعی کمتر از 5 درصد از خاک را تشکیل می دهد.در این کشور بیابان زدایی و تغییرات آب و هوا و همینطور حفظ محیط زیست بخش مهم جغرافیایی محسوب می شود.وضعیت اقتصادی کشور جیبوتی این روزها کمی عجیب و غریب است، این کشور تا سال 2017 توانست تولید ناخالص داخلی خود را به 878.1 میلیارد دلار برساند این وضعیت سبب شد که مسیر اقتصادی در جیبوتی بهبود خوبی داشته باشد

زندگی در کشور جیبوتی

مهاجرت به کشور جیبوتی

اقامت کشور جیبوتی توسط دولت بارها ارزیابی شده است و مسیر ورود کاری و تحصیلی به جیبوتی بسیار آسانتر از قبل است. کشور جیبوتی امنیت اجتماعی و اقتصادی خود را 25 درصد بیشتر از سال های گذشته در نظر گرفته و در این راستا موفق بوده است. مهاجرت توریستی به جیبوتی نیاز به اخذ ویزا و مجوز دارد در این روند شما به عنوان یک مسافر موقت وارد خاک جیبوتی می شوید و پس از گشت و گذار در این کشور می توانید به سادگی مسیر خوبی برای ورود به کار و تحصیل برای خود ایجاد نمایید. مهاجرت توریستی در جیبوتی در دوره هایی از تاریخ بسیار دیده می شود و گردشگران زیادی علاقه به بازدید از این کشور زیبا دارند.پناهندگی در جیبوتی از موضوعاتی است که نیاز به دقت بیشتری دارد. دولت جیبوتی در سال 2011 الی 2015 مسیر پناهندگی قانونی به جیبوتی را باز گذاشته بود به طوریکه اگر یک فرد در کشور خود از نظر جانی ، مالی و آبرویی در خطر است می‌تواند پناهندگی به جیبوتی از طریق کشور جیبوتی را انتخاب نماید .

مهاجرت به کشور جیبوتی

تحصیل در کشور جیبوتی

کشور جیبوتی تنها یک دانشگاه با عنوان دانشگاه ملی جیبوتی دارد که رتبه 8697 را در جهان دارد و رتبه اول در کشور جیبوتی دارد. این دانشگاه ملی است و دولت سعی کرده است که وضعیت امکانات خوبی در این دانشگاه فراهم سازد. مشخص است که اعتبار دانشگاه به نسبت سایر دانشگاه های دنیا چندان تعریفی ندارد اما در وضعیت متوسط قرار گرفته است. دانشگاه جیبوتی در تاریخ 7 ژانویه در سال 2006 توسط حکم دولت تأسیس شد و این مرکز در ابتدا مسیر دانش ابتدایی و پس از آن شرایط دانشجویی را فراهم ساخت و هدف اصلی آن رشد علمی افراد بود. در سال 2008 در حدود 2500 دانش آموز در این موسسه تحصیل می کردند که تا سال 2015 این رقم به 7000 نفر رسیده است. دانشکده حقوق ، اقتصاد و مدیریت: این دانشکده با نام اختصاری FDEG نشان داده می شود و در شهر جیبوتی قرار دارد. این دانشکده همان پیشنهاد ویژه تحصیل رایگان است که از سوی دولت کشور جیبوتی اعلام شده است

تحصیل در کشور جیبوتی