فهرست بهترین کشورها برای رشد فرزندان

زمان مطالعه: 5 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط آرینا صادقی

یکی از متداول‌ترین سوالاتی که والدین به دنبال پاسخ آن هستند. یافتن بهترین کشورها برای رشد فرزندان خود است. به همین جهت ما در این محتوا قصد داریم بهترین کشورها را بر اساس نتیجه‌ی تحقیقی که در دانشگاه پنسیلوانیا بر مبنای همین این پرسش انجام‌شده است با شما به اشتراک بگذاریم. قبل از بیان هر نکته‌ای لازم است بدانید که تعدادی از مولفه‌های مهم وجود دارد که تأثیر زیادی بر روی رشد و نمو و کودکان دارد. مولفه‌هایی همچون؛ امکانات آموزشی، امنیت سیاسی، امنیت اجتماعی، برخورداری از سیستم بهداشت و درمان مناسب، میزان امید به زندگی، مقدار سرانه شادی و غیره.

کشورهای لیست شده با توجه به کلیه‌ی مولفه‌های مذکور انتخاب شده است.

دانمارک نخستین کشور برای رشد کودکان

دانمارک کناسب ترین کشور برای رشد فرزندان

دانمارک در رده نخست لیست بهترین کشور برای پرورش کودکان قرار دارد. قوانین کشور به طرز عجیبی از فرزندان متولدشده در دانمارک حمایت می‌کند. به همین جهت بیشتر افراد مهاجرت به دانمارک را به هدف پرورش کودکان خود انتخاب می‌کنند. طبق قوانین کودکان از بدو تولد توسط متخصص اطفال معاینه می‌شود و برای آنها پرونده پزشکی تشکیل می‌شود تا از سلامت و روند رشد آن به‌طور کامل مطلع شوند. پس از طی دو سال این امکان وجود دارد که کودکان طبق قوانین به مهدکودک فرستاده شوند.

هنگامی‌که کودک وارد مهدکودک‌های تعیین‌شده می‌گردد. شاخص رشد و سلامت آنها به‌طور مداوم موردبررسی قرار می‌گیرد. همچنین الگوریتم‌های صحیح برای پرورش کودکان در این مراکز کاملا به‌صورت رایگان مهیا می‌شود. به‌عنوان نمونه اغلب تمرینات فیزیکی و مناسب در برنامه روزانه کودکان گنجانده می‌شود و همچنین تغذیه آنها به‌طور صحیح برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود تا کودکان علاوه بر پرورش مناسب از رشد خوبی نیز برخوردار باشند.

شرایط تحصیل در دانمارک برای کودکان و حتی جوانان بسیار مناسب است. درصورتی‌که والدین توانایی مالی نداشته باشند دولت خود به‌صورت کاملاً رایگان موارد مذکور را برای آنها فراهم می‌کند.

سوئد دومین کشور برای رشد کودکان

سوئد دومین کشور مناسب برای پرورش فرزندان

سوئد در رده دوم لیست بهترین کشور برای پرورش کودکان قرار دارد. طبق آخرین تحقیق که یونیسف در میان ۴۱ کشور پیشرفته دنیا انجام داد. سوئد به‌عنوان بهترین کشور برای حمایت از خانواده‌ها و تربیت فرزندان انتخاب شد. به همین دلیل افراد زیادی خواهان مهاجرت به سوئد هستند.

طبق قوانین، کشور سوئد شرایطی فراهم کرده است که شش ماه اول تولد کودک، پدر و مادر او فارغ از دغدغه‌های کاری و اقتصادی به پرورش کودک خود بپردازند. علاوه بر این طبق قوانین هر کودکی که در سوئد متولد می‌شود تا سن مدرسه از امکانات رفاهی و مراقبت‌های پرستاری کامل برخوردار خواهد شد. همچنین کودکان سوئدی از امنیت سیاسی و اجتماعی کافی و فضای سالم برای رشد و پرورش برخوردار هستند. تحصیل کودکان در سوئد از سن ۷ تا ۱۶ سالگی اجباری است. پس‌ازآن نیز آنها می‌توانند از بهترین سیستم آموزشی و دانشگاهی برخوردار شوند و به تحصیل در سوئد بپردازند.

نروژ سومین کشور برای رشد کودکان

نروژ سومینکشور برای رشد فرزندان

افراد زیادی مهاجرت به نروژ را به هدف پرورش کودکان خود در برنامه زندگی خود قرار می دهند. چرا که کودکان در نروژ از امنیت و رفاه کافی برخوردار هستند. قوانین در این کشور به‌گونه‌ای است که همه‌ی کودکان به‌صورت برابر از رفاه و امنیت برخوردار خواهند شد. بنابراین چنانچه والدینی توانایی مالی کافی برای تحقق این امر را نداشته باشند می‌تواند از حمایت‌های دولت بهره‌مند شوند.

طبق قوانین و مقررات پدر و مادری که در این کشور صاحب فرزند می‌شوند می‌توانند از  ۱۲ ماه مرخصی همراه با حقوق بهره‌مند شوند تا امکان رسیدگی کامل به فرزند خود را داشته باشند. علاوه بر این نروژ از امنیت اجتماعی کافی برخوردار است و کودکان می‌توانند در فضایی آرام و به‌دوراز بزهکاری پرورش یابند. به علاوه این کشور دارای دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی عالی است. طبق اظهار سازمان توسعه و همکاری اقتصادی، نروژ ازنظر آموزش ریاضی و علوم در رتبه نهم دنیا قرار دارد. بنابراین تحصیل در نروژ دارای شرایط ایده الی برای اغلب مقاطع سنی است.

کانادا چهارمین کشور برای رشد کودکان

کانادا چهارمین کشور برای رشد فرزندان

کانادا ازنظر سازمان توسعه و همکاری اقتصادی رتبه سوم را دارد. همچنین از بهترین دانشگاه و سیستم آموزش‌وپرورش برخوردار است. سلامت و بهداشت کودکان کاملاً تأمین می‌شود. کودکان در این کشور از امکانات کافی رفاهی و ورزشی برخوردار خواهند شد. امنیت اجتماعی در این کشور به طرز چشمگیری مناسب پرورش کودکان است. بنابراین افراد زیادی سالانه اقدام به مهاجرت به کانادا می‌کنند و آینده فرزندان خود را در این کشور برنامه‌ریزی می‌کنند. چراکه شرایط تحصیل در کانادا نه تنها برای کودکان بلکه برای جوانان و بزرگ‌سالان ایده آل است.

هلند پنجمین کشور برای رشد کودکان

هلند ازجمله کشورهایی است که بهترین امکانات اجتماعی و رفاهی را برای پرورش کودکان فراهم می‌کند و به تأمین امنیت آنها اهمیت فراوان می‌دهد. همچنین از بهترین سیستم آموزشی و دانشگاهی برخوردار است. دولتمردان این کشور به‌سلامت و رشد کودکان هلندی اهمیت فراوان می‌دهند. آن‌ها سالانه مبلغ هنگفتی را برای تحقق این مهم سرمایه‌گذاری می‌کنند. علاوه بر این دولت هلند برای تأمین هزینه‌های فرزندان زیر ۱۲ سال به خانواده‌ها مستمری پرداخت می‌کند. به همین جهت برخی تحصیل در هلند را به‌عنوان هدف اصلی خود در مهاجرت به هلند عنوان می‌کنند.

سایر کشورهای موجود در لیست بهترین کشورها برای رشد فرزندان به ترتیب عبارت‌اند از:

بهترین کشورها برای پرورش فرزندان

بهترین کشورها برای رشد فرزندان

در گزارشی که روز سه شنبه در ژورنال Lancet منتشر شد. محققان ۱۸۰ کشور را در مورد چگونگی تربیت و مراقبت از کودکان در برابر آینده نامشخص رتبه‌بندی کردند. آنها در این تقسیم‌بندی فاکتورهایی همچون تغییرات آب و هوایی، سطح بهداشت، تغذیه سالم و غیره را هدف قراردادند. در سراسر دنیا، تنوع زیادی در عملکرد کشورها به هنگام محافظت از کودکان وجود دارد. کشورهایی که برای این امر بهترین محسوب می‌شوند شاید با انتظار شما متفاوت باشد. به‌عنوان‌مثال ایالات‌متحده آمریکا در رده‌ی ۳۹ قرار گرفت و جزو ۱۰ کشور برتر نیست.

محققان دریافتند، حتی کشورهایی که در رتبه بالایی قرار دارند باز هم برای محافظت از آینده و تربیت فرزندان کم و کاستی هایی دارند. با این وجود کشورهای منتخب، در مقام مقایسه ای نسبت به سایر کشورها بهترین بوده‌اند.

بهترین کشورها برای تربیت فرزندان به لحاظ سلامت، تغذیه و آموزش

تغییرات آب و هوایی، تخریب زیست‌محیطی، جمعیت در حال مهاجرت، درگیری، نابرابری‌های فراگیر و اقدامات تجاری غارتگر سلامتی و آینده کودکان را در هر کشور تهدید می‌کند. بااین‌وجود محققان با در نظر گرفتن فاکتورهای سلامت، تغذیه و آموزش کودکان، مکان‌های امنی را برای پرورش کودکان لیست کرده‌اند. ترتیب بهترین کشورها برای رشد فرزندان درنتیجه‌ی تحقیق مذکور به شرح زیر بوده است.

نروژ، کره جنوبی، هلند، فرانسه، ایرلند، دانمارک، ژاپن، بلژیک، ایسلند، انگلیس.

منابع:

  1. Best Countries for Raising Kids
  2. REPORT REVEALS THE 10 BEST COUNTRIES FOR KIDS TO GROW UP IN NOW

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021
شما در حال تماس با GO2TR هستید ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱ برای برقراری تماس دکمه زیر را فشار دهید