x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

مصر

کشور مصر یکی از کشورهای شمال شرقی آفریقا محسوب می‌شود این کشور از سمت غرب با لیبی و از سمت جنوب با سودان همسایه است. مصر از سمت شمال با دریای مدیترانه هم مرز است و از سوی شبه جزیره سینا با اسرائیل و در نوار غزه با فلسطین مرز زمینی دارد. شمال کشور مصر به طور کلی به دلیل مجاورت با دریای مدیترانه دارای آب و هوای خوش است. صحرای شرقی و غربی و هوای گرمی که در این کشور دیده می‌شود رده‌بندی‌های مشخصی دارد. در تمام مناطق کشور مصر زمستان‌های سرد گاهاً تا 25 درجه زیر صفر دیده می‌شود. تابستان‌های این کشور گرم بوده و در فصل بهار هوای غبارآلودی دارد طوفان‌های موسمی زیادی در این کشور دیده می‌شود. وضعیت تولید ناخالص داخلی از ساخت و ساز در این کشور به ارزش 1 درصدی ارزیابی شده است. مشخص است که سیاست‌های تولید ناخالص داخلی از معادن در این کشور رشد 10 درصدی داشته است و اقتصادی مصر وابسته به بخش تولید ناخالص داخلی از حمل و نقل عمومی نیز با رشد 4 درصدی همراه است.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Egypt عربی: مصر
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
 • زبان های رایج: انگلیسی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: پوند 0.061 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 0020
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 58
 • پایتخت: قاهره
 • زبان های رسمی: عربی
 • جمعیت: بیش از 100.947 میلیون در سال 2019
 • منطقه زمانی: (GMT+2)
 • دامنه اینترنتی: .eg
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از332.90 میلیارد دلار آمریکا

سفر به مصر

کشور مصر دارای آب و هوای خشک بیابانی است و به طور کلی فضایی همیشه گرم دارد اما شب‌های آن خنک است اغلب فستیوال‌ها و جشن‌ها در این کشور در طول شب برگزار می‌شود و بسیار دل‌انگیز است به طور کلی این کشور از نظر آب و هوایی شرایط مخصوصی دارد و البته که در کشور مصر دو فصل رویت می‌شود فصل خیلی گرم که میزان دمای هوا به 35 درجه می‌رسد و البته که این رویه بین ماه‌های می تا اکتبر بوده و دیگری فصل زمستان است به طوری که زمستان‌های ملایم در این کشور وابسته به ماه نوامبر است و ماه‌های سرد وابسته به آوریل که دمای هوا بسیار کم بوده و سرمای زیادی احساس می‌شود. تور یک روزه تفریحی برای بازدید از اهرام می‌تواند انتخابی بسیار هوشمندان باشد. اقصر یک منطقه بسیار زیبا در کشور مصر است که تور تفریحی با بهترین امکانات و کمترین هزینه را برای شما فراهم می‌سازد. اگر به تاریخ کشور مصر دقت نمایید یک هزار سال پس از ساخت اهرام بزرگ پادشاهی جدیدی در مصر ایجاد شد و قدرت از پایتخت باستانی به طبس که در بخش جنوبی قرار دارد، رسید به این ترتیب امروزه اقصر بهترین مکان برای بازدید در کشور مصر محسوب می‌شود و معابدی مانند کرنگ و اقصر دارد.

سفر به مصر

زندگی در مصر

کشور مصر در بخش شمال آفریقا قرار گرفته است و رتبه 29 از نظر وسعت را به خود اختصاص داده است. این کشور در بخش شمالی خود با دریای مدیترانه و در بخش شرقی خود با دریای سرخ همسایه است. از سمت جنوب نیز با سودان و از سمت غرب هم با لیبی مرز مشترک دارد و از سوی شبه جزیره سینا با اسرائیل و در نوار غزه با فلسطین مرز زمینی دارد. پایتخت مصر شهر زیبای قاهره است و البته که سایر شهرهای مهم آن نیز مورد رفت و آمد قرار می‌گیرد. مصر به سه بخش مهم تقسیم شده است. صحرای شرقی اولین بخش از مصر است که به آن صحرای عربی نیز گفته می‌شود. خصوصی‌سازی در لیست شغل‌هایی قرار دارد که می‌تواند منابع درآمدزایی مشخصی را شکل دهد در این کشور شرایط اقتصادی و درآمدزایی می‌تواند طبق جدیدترین مکانیزم‌های روز دنیا ارزیابی شود. چشم‌اندازهای بی‌ثبات اقتصادی و سیاسی در کشور مصر می‌تواند شانس پذیرش افراد را بیشتر نماید.

زندگی در مصر

مهاجرت به مصر

آمار مهاجرانی که به کشور مصر سفر می‌کنند 11 درصد بیشتر از دوره‌های قبل است، این آمار در همه بخش‌های اقتصادی و تحصیلی و تجاری دیده می‌شود و البته بیشتر بخش تجاری مدنظر است. حقیقت امر این است که کارخانه و صنایع در کشور مصر رشد خوبی داشته‌اند این موضوع سبب شده است که افراد بتوانند در بخش‌های تجاری نتیجه بهتری داشته باشند. مهاجرانی که در کشور مصر زندگی می‌کنند در ابتدا روند زندگی در چنین کشوری را دشوار می‌دانند و معتقد هستند که برای داشتن یک اصول زندگی درست در کشور مصر باید بتوانید هم از نظر اقتصادی در وضعیت خوبی باشید و هم کار خوبی داشته باشید اما افرادی که در کشور مصر بیش از 5 سال زندگی می‌کنند این اعتقاد را دارند که مسیر زندگی بسیار خوب و ایده‌آل است. البته که آمار مهاجرتی کشور مصر به طور جدی دنبال می‌شود و رشد مهاجر در این کشور به صورت حرفه‌ای دنبال می‌شود. فرصت تحصیل در دانشگاه‌ها کشور مصر برای دانشجویان بین‌المللی به خوبی فراهم شده است این کشور به طور کلی پل ارتباطی شمال شرق آفریقا و منطقه خاورمیانه محسوب می‌شود.

مهاجرت به مصر

تحصیل در مصر

دانشگاه الازهر یک دانشگاه معتبر در شهر قاهره کشور مصر است که به عنوان یک دانشگاه برتر تا به امروز شناخته شده است این دانشگاه در سال‌های 970 الی 972 گزینه ای خوبی بوده است و مرکز اصلی ادبیات عربی و علوم اسلامی محسوب شده است به طوری که امروزه یکی از بهترین دانشگاه برای اهل تسنن در دنیا شهرت گرفته است. این دانشگاه بزرگترین موسسه دینی و علمی و اسلامی در جهان محسوب می‌شود و یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌هایی است که پیش از دو دانشگاه زیتونیه و القرویین انتخاب شده است. بانک تجاری بین‌المللی کشور مصر بزرگترین شرکت خدمات مالی و بانکداری محسوب می‌شود که بیشتر فعالیت‌های خود را وابسته به بانکداری خرد، سرمایه‌گذاری‌های مدرن و همینطور مدیریت دارایی و بانکداری اختصاصی ارزیابی داشته است. مشخص است که در خدمات بانکداری این کشور مدیریت دارایی و سرمایه‌گذاری می‌تواند اصولی‌تر باشد. بانک تجاری بین‌المللی در این کشور دارایی‌های خود را تقسیم کرده است به طوری که بیشتر دارایی‌های بانک برای شعبه‌های مرکزی ارزیابی می‌شود و بخشی از سهام نیز ارزیابی‌های مشخصی دارد.

تحصیل در مصر