x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

تحصیل در یونان

کشور یونان به عنوان جایگاه مکتب دموکراسی و آموزش عالی دانشگاهی در اروپا شناخته می‌شود. بسیاری از شیوه های آموزشی کشورهای غربی در دانشگاه‌های کشور یونان نیز اجرا می‌شود. در واقع نظام آموزشی کشور یونان تحت تاثیر فرهنگ غربی قرار دارد. سیستم آموزشی عالی و باکیفیت برگرفته از ایده‌های فیلسوفان یونان باستان هنوز هم در این کشور طرفداران خاص خود را دارد. دانشگاه ها و موسسات آموزش فنی و حرفه ای، آکادمی ها و مدارس کشور یونان، آموزش های خود را با بهترین کیفیت، دانش‌آموزان و دانشجویان را تحت پوشش قرار می دهند. دانشجویانی که متقاضی ادامه تحصیل در کشور یونان هستند، رشته های فنی مهندسی و علوم پایه را در مدرک لیسانس و فوق لیسانس و دکترا انتخاب می‌کنند. در رتبه بندی جهانی، دانشگاه های کشور یونان در میان ۵۰۰ دانشگاه برتر قرار دارند و همچنین برخی دیگر از مراکز آموزش عالی آن در جایگاه ۱۰۰۰ دانشگاه مطرح جهان واقع شده اند. دانشگاه ملی شهر آتن در رتبه 217 در جهان قرار گرفته است.

مشاوره تحصیل در یونان
فهرست

تحصیل رایگان در یونان

تحصیل رایگان در یونان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تحصیل رایگان در کشور یونان نیز مانند شرایط تحصیل رایگان در سایر کشورها مشمول کمک هزینه های تحصیلی در قالب بورسیه های تحصیلی خواهد بود. بیش از ۴۰۰ نوع مختلف بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی و داخلی در نظر گرفته می‌شود. هزینه هر یک از بورسیه‌های تحصیلی، زمان اعطای بورس، شرایط دریافت بورسیه تحصیلی و سازمان اعطا کننده این بورسیه در هر مورد متفاوت است. تحصیل رایگان در کشور یونان در دانشگاه های دولتی امکان پذیر است؛ همچنین تحصیل در دانشگاه های خصوصی و موسسات آموزش عالی از طریق بورسیه های تحصیلی و بدون پرداخت شهریه ورودی امکان‌پذیر است.

متداول ترین بورسیه تحصیلی اروپایی، بورسیه اراسموس ماندوس نام دارد. بخشی از هزینه های بورسیه تحصیل رایگان در کشور یونان به واحد دلار و برخی دیگر به صورت یورو به دانشجویان ارائه می شود. این هزینه در برگیرنده هزینه های تحصیل و برخی دیگر نیز شامل تامین بخشی از هزینه های زندگی دانشجویی است.

بورسیه تحصیلی در یونان

بورسیه تحصیلی در یونان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از معروفترین و معتبرترین دوره های تحصیلی کشور یونان، بورسیه اراسموس است. بورسیه اراسموسماندوس به نوعی بورسیه تحصیلی گفته می شود که برای تحقیق و پژوهش دانشجویان و تحصیل آنها در کشورهای عضو اتحادیه اروپا صادر می‌شود. به این ترتیب، ادامه تحصیل از طریق بورسیه اراسموس در کشور یونان و سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا امکان پذیر است. بیش از ۱۰۰ هزار نفر در سال از تمام جهان با استفاده از بورسیه اراسموس به کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای ادامه تحصیل در مقاطع مختلف لیسانس، فوق لیسانس و دکترا اعزام می شوند. هدف از اعطای بورسیه اراسموس به دانشجویان، تحصیل به زبان انگلیسی در کشورهای پیشرفته اروپایی است.

دانشجویانی که موفق شوند بورسیه اراسموس را دریافت کنند به معنای این است که از لحاظ سطح علمی در بالاترین رتبه قرار داشتند. بسیاری از سازمان های خصوصی از بورسیه اراسموس حمایت می‌کنند. این بورسیه در بیش از ۱۰۰ رشته کارشناسی ارشد و ۲۹ رشته در دوره دکترا به متقضیان واجد شرایط، ارائه می شود. رشته‌هایی نظیر مهندسی کشاورزی، رشته های پزشکی، علوم انسانی، هنر، علوم پایه، حقوق، تجارت و کسب و کار، ریاضیات، علوم بهداشت و ... تحت پوشش بورسیه اراسموس قرار دارند. شرایط اعطای بورسیه اراسموس به دانشجویان متقاضی، به هزینه و بودجه اتحادیه اروپا و سازمان اعطا کننده بورس بستگی دارد. بورسیه اراسموس به دانشجویان غیر اروپایی و دانشجویان اروپایی اعطا می شود. در هر سال، ظرفیت پذیرش دانشجو را از طریق این بورسیه تغییر پیدا می‌کند. بورسیه تحصیلی اراسموس، هزینه های مسافرت، بیمه دانشجویی و شهریه دانشگاه را در هر دوره تحت حمایت قرار می دهد. دانشجویانی که مایل هستند از طریق بورسیه در کشور یونان تحصیل کنند، از طریق وب سایت این موسسه درخواست خود را ارائه دهند. علاوه بر درخواست دانشجو برای دریافت بورسیه اراسموس، سایر مدارک نظیر مدرک معتبر زبان، مدرک دانشگاهی به همراه ترجمه، سوابق تحصیلی و نامه انگیزه از ادامه تحصیل الزامی خواهد بود.

اعتبار دانشگاه های یونان و انتقال به کشور های دیگر

اعتبار دانشگاه های یونان و انتقال به کشور های دیگر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مدرک دانشگاهی دانشگاه های کشور یونان در تمام جهان شناخته شده هستند. در کشور یونان تعداد اندکی دانشگاه وجود دارد که از این میان دانشگاه آتن معتبرترین دانشگاه کشور یونان محسوب می‌شود و مدرک آن در تمام جهان اعتبار دارد. تحصیل در دانشگاه‌های این کشور به زبان انگلیسی امکان پذیر است. ادامه تحصیل در گرایش های مختلف علوم فنی و مهندسی، علوم پایه، هنر و کسب و کار برای دانشجویان فراهم شده است. دانشجویانی که در کشور یونان تحصیل می‌کنند و فارغ‌التحصیلان می‌توانند به سایر کشورهای اروپایی سفر کرده، شغل مناسب را برای خود بیابند. همچنین دانشجویان بین المللی پس از بازگشت به دانشگاه خود می ‌توانند شغل مناسب پیدا کنند. شهر آتن، بهترین شهر برای دانشجویان بین المللی به منظور آغاز زندگی دانشجویی است.

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در یونان

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در یونان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

متقاضیان ادامه تحصیل در دانشگاه های کشور یونان پس از آنکه درخواست خود را برای دانشگاه مورد نظر ارسال کردند، باید در آزمون ورودی که از دروس مختلف برگزار می شود شرکت کنند. آزمون عمومی ورودی به دانشگاه های این کشور در مقاطع کارشناسی شامل زبان خارجی، یکی از زبان های انگلیسی، اسپانیایی، فرانسه، آلمانی و همچنین دروس دوره دبیرستان مانند ریاضیات، زیست‌شناسی و شیمیمی‌شود.دانشجویانی که قصد ورود به کشور یونان را دارند می توانند درخواست خود را به صورت کتبی ارائه دهند. همچنین دانشجویان باید دوره های مقدماتی آموزش زبان یونانی را بگذرانند. برای تحصیل در تمام مقاطع، ارائه گواهی دوره آزمون زبان انگلیسی تافل و آیلتس با نمره قبولی، لازم و ضروری است. علاوه بر موفقیت در آزمون ورودی، دانشجویان باید از معدل بالا برخوردار باشند. برای ورود به مقطع کارشناسی، معدل دبیرستان برای ورود به مقطع فوق لیسانس، معدل دوره لیسانس و برای ورود به مقطع دکتری، ریز نمرات و معدل فوق لیسانس اهمیت دارد. برای ورود به دانشگاه های این کشور از نمره ۱۰ برای معدل دانشجویان باید حداقل نمره ۶ را کسب کرده باشند.

معادل سازی مدارک در یونان

معادل سازی مدارک در یونان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل در دانشگاه های کشور یونان برای ورود به مقطع لیسانس فوق لیسانس و دکترا باید مدارک تحصیلی خود را به دانشگاه ارائه دهند. معادل سازی مدارک در کشور یونان به این مفهوم است که مدارک ارسال شده دانشجو، توسط کارشناسان دانشگاه مورد ارزیابی قرار می گیرند. اگر دانشجویان از لحاظ استاندارد واحدهای آموزشی، تعدادی دروس را کمبود داشته باشند باید قبل از ورود به مقطع مورد نظر آن دروس را به صورت دوره های کوتاه مدت پشت سر بگذراند و به این ترتیب مدرک آنها معادل سازی می شود. دانشجویانی که مدرک خود را از یکی از دانشکده های اروپایی دریافت کرده اند، نیازی به معادل سازی مدرک در دانشگاه‌های کشور یونان ندارند، چرا که سیستم آموزش اروپایی در این کشور مورد قبول است. معادل سازی مدرک دانشگاه های کشور یونان به ویژه برای دانشجویان بین المللی که از قاره آسیا و آفریقا به یونان سفر می‌کنند اجرا می‌شود.

خوابگاه در یونان

خوابگاه در یونان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 برای ادامه تحصیل در کشور یونان، دانشگاه های معتبر این کشور خوابگاه های دانشجویی در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند. هزینه ادامه تحصیل در این کشور و همچنین هزینه های خوابگاه و تامین زندگی دانشجویی بسیار اندک است. واحد پول کشور یونان به یورو محاسبه می شود. هزینه زندگی دانشجویی و زندگی در خوابگاه برای دانشجویان حداقل در هر ماه ۷۰۰ یورو است. خوابگاه های دانشجویی کشور یونان از امکانات کافی و رفاهی عالی برخوردار هستند. اتاق های خوابگاه در دانشگاه ها به صورت دو و سه نفره است. همچنین سالن مطالعه و فضای استراحت و تفریح نیز برای دانش‌آموزان دانشجویان ارائه شده است. اگر دانشجویان، تمکن مالی مناسبی داشته باشند می‌توانند به جای سکونت در خوابگاه ها، یک مسکن دانشجویی اجاره کرده و یا در پانسیون های شهر زندگی کنند. هنگامی که دانشجویان برای ثبت نام به دانشگاه مراجعه می کنند باید درخواست خود را مبنی بر سکونت در خوابگاه ارائه دهند. خوابگاه دانشجویی به دانشجویان مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا به طور یکسان اعطا می شود.

کار دانشجویی یک فرصت عالی برای تامین بخشی از هزینه‌های زندگی دانشجویی در خوابگاه و یا آپارتمان دانشجویی است.

امتیازات کارت دانشجویی در یونان

امتیازات کارت دانشجویی در یونان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل در کشور یونان پس از ورود به دانشگاه، کارت دانشجویی اختصاصی با نام کارت شناساییISIC دریافت می کنند. از طریق این کارت شناسایی، دانشجویان می توانند از تخفیف هزینه های ورودی برای مکان های گردشگری و باستان شناسی، موزه‌ها، نمایشگاه های هنری، بازدید از مراسم تئاتر، شرکت در جشنواره ها، خرید بلیط هواپیما و همچنین تورهای گردشگری و مسافرتی بهره‌مند شوند. با کارت شناسایی دانشجویی بین المللی، دانشجویان می توانند هزینه های گردش و تفریح زندگی دانشجویی خود را تا حد زیادی کاهش دهند. در ابتدای ورود به دانشگاه، هزینه مشخص برای صدور کارت دانشجویان دریافت می شود. کارت دانشجویی باید همیشه همراه دانشجویان باشد. همچنین دانشجویان با ارائه کارت دانشجویی می توانند از تخفیف هزینه خوابگاه برخوردار شوند.

مشاغل دانشجویی

مشاغل دانشجویی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اشتغال به کار دانشجویی شامل مشاغل پاره وقت و نیمه وقت می شود. کار در مشاغل اداری به عنوان کارمند نیمه وقت و یا کار در رستوران ها و کافه به عنوان صندوق دار به صورت پاره وقت بهترین فرصت برای کار دانشجویی در کشور یونان است. نمونه هایی از کار دانشجویی برای دانشجویان در یونان عبارت است از: کار در کافه، کار در کتابخانه، تدریس خصوصی، کار در مراکز گردشگری و پارک‌های تفریحی، صندوقدار فروشگاه مواد غذایی، کار در مرکز خرید، کار پاره وقت در نمایشگاه ها، پمپ سوخت و مشاغل خانگی.


کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در یونان

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در یونان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هزینه های تحصیل در کشور یونان بسیار اندک است اما بسیاری از دانشجویان علاقه مند هستند که در حین تحصیل به کار دانشجویی مشغول شوند. دانشجویان مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا در کشور یونان مطابق با میزان ساعات تحصیلی خود می توانند به کار دانشجویی مشغول شوند. دانشجویان دوره لیسانس اجازه ۱۰ ساعت کار دانشجویی در هفته، دانشجویان فوق لیسانس اجازه ۲۰ ساعت کار پاره وقت و همچنین دانشجویان دوره دکترا مجاز هستند ۳۰ ساعت در هفته را به کار دانشجویی مشغول شوند. ساده ترین راه برای یافتن کار دانشجویی در کشور یونان مراجعه به وب سایت‌های استخدامی است. در حال حاضر صدها فرصت شغلی در وب سایت ها برای مشاغل پاره وقت و نیمه وقت به دانشجویان معرفی می‌شود. برخی از کار دانشجو های کشور یونان نیز ویژه فصل تابستان هستند. دانشجویانی که به زبان انگلیسی مسلط هستند می توانند در کار دانشجویی فصل تابستان در حوزه‌های گردشگری، کار در کافه و رستوران و یا مترجم تور گردشگری مشغول به کار شوند.

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در یونان

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در یونان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشجویان دانشگاه‌های کشور یونان می‌توانند از خدمات بیمه و خدمات درمانی استفاده کنند. برای این کار، یک بیمه سالانه برای دانشجویان در نظر گرفته می شود که هزینه های درمان در کشور یونان را برای آنها تضمین می کند. هزینه سالانه بیمه برای دانشجویان بسیار اندک است. همچنین بادر اختیار داشتن بیمه دانشجویی دانشجویان می توانند کارت بیمه خود را در کشورهای عضو اتحادیه اروپا ارائه دهند. صندوق‌های بین‌المللی بیمه که در کشور یونان قرار دارند، دانشجویان این کشور را مورد حمایت خود قرار می‌دهند. سیستم بهداشتی و درمانی برای دانشجویان شامل بیمه عمومی و بیمه درمان خصوصی است.

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در یونان

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در یونان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل در کشور یونان لازم است یک حساب بانکی معتبر در یکی از شهرهای محل تحصیل خود افتتاح کنند. دانشجویان دانشگاه های یونان با ارائه کارت دانشجویی از تسهیلات بانکی استفاده می‌کنند. برای افتتاح حساب در بانک های کشور یونان دانشجویان باید پاسپورت، ویزای تحصیلی، کارت دانشجویی و مدارک معتبر مبتنی بر تمکن مالی و یا حمایت مالی از سمت بورسیه تحصیلی را به بانک ارائه دهند. هر یک از بانک ها حداقل هزینه افتتاح حساب را بر حسب یورو به دانشجویان اعلام می‌کنند. بانک ها برای حساب دانشجویی یک کارت اعتباری در نظر می گیرند. حداقل مبلغ برای افتتاح حساب دانشجویی در بانک های کشور یونان، ۵۰ تا ۳۰۰ یورو متغیر است. با ۱۵۰ یورو دانشجویان می‌توانند حساب بانکی دانشجویی افتتاح کرده و تمام پرداخت های زندگی دانشجویی خود را از طریق کارت اعتباری انجام دهند.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در یونان

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در یونان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه های یونان با رتبه بسیار خوب:

 • National and Kapodistrian University of Athens
 • Aristotle University of Thessaloniki
 • University of Crete
 • University of Patras

دانشگاه های یونان با رتبه متوسط:

 • National Technical University of Athens
 • University of Thessaly

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در یونان

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در یونان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR
 • National and Kapodistrian University of Athens
 • Aristotle University of Thessaloniki
 • University of Crete
 • University of Patras

دانشگاه های برتر در یونان

دانشگاه های برتر در یونان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اگر قصد دارید در دانشگاه های کشور یونان تحصیل کنید و علاقه مند هستید که از رتبه بندی دانشگاه‌های این کشور و سطح اعتبار مدارک لیسانس فوق لیسانس و دکترا اطلاع پیدا کنید، یونان به عنوان یک کشور تحت تاثیر فرهنگ مدرن غربی قرار دارد. بسیاری از باورها، سیستم‌های زبانی، فرهنگی، فلسفی، حقوقی و اجتماعی تحت تاثیر کشورهای غربی قرار گرفته است. حتی بسیاری از اندیشمندان و فیلسوفانی که از یونان در جهان شهرت یافته‌اند، پیرو مکاتب آزادی و دموکراسی بودند. تحصیل در کشور یونان، آشنایی با نظریه‌های سقراط افلاطون ارسطو و سایر نوآوران بزرگ را به همراه دارد. علاوه بر این ها، امکان ادامه تحصیل در شهرهای پر زرق و برق و بسیار زیبای کشور یونان برای تمامی دانشجویان جذاب است.

دانشگاه های کشور یونان مانند سایر دانشگاه های اروپایی تعداد زیادی نیستند. در کشور یونان تنها ۲۰ دانشگاه در سراسر این کشور گسترده شده است که آموزش‌های تخصصی را هم راستا با برنامه‌های ویژه تحصیلی عمومی به زبان انگلیسی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می دهند. علاوه بر دانشگاه‌های این کشور، ۱۵ موسسه آموزشی تکنولوژی و فناوری نیز برنامه‌های آموزش عالی را با تمرکز بر مهارت های عملی و حرفه ای در حوزه تکنولوژی کاربردی، بهداشت، کشاورزی، مدیریت و هنر به دانشجویان علاقه مند ارائه می دهند. سیستم آموزشی دانشگاه های کشور یونان و رتبه بندی جهانی در جایگاه ۴۱ قرار دارد. در این قسمت با برترین دانشگاه های کشور یونان در رتبه بندی جهانی در سال ۲۰۱۸ در رتبه های بالا قرار داشته اند آشنا خواهیم شد.


دانشگاه فنی شهر آتن

National Technical University of Athens

یکی از دانشگاه های مشهور کشور یونان، دانشگاه ملی آتن است. دانشگاه ملی آتن در سال ۲۰۱۸ بالاترین رتبه دانشگاه های این کشور را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه در رتبه ۴۰۱ تا ۴۱۰ قرار گرفته است. دانشگاه ملی فنی آتن در سال ۱۸۳۷ تاسیس شده است. اکثر رشته های تخصصی در گروه مهندسی و فنی که در این دانشگاه ارائه می شوند در یک دوره ۵ ساله در دوره کارشناسی مهندسی و علوم پایه به دانشجویان ارائه می‌گردند. دانشگاه فنی آتن یکی از قدیمی ترین دانشگاه‌های کشور یونان است. در حال حاضر بیش از ۲۳ هزار و ۹۰۰ دانشجو در این دانشگاه در حال ادامه تحصیل هستند. دانشکده های معروف که در رشته های مهندسی، معماری، ریاضیات و فیزیک کاربردی را به دانشجویان یونانی و بین المللی ارائه می دهند، تحت حمایت دانشگاه فنی آتن قرار دارند. بسیاری از دانشجویان بین المللی با استفاده از بورسیه اراسموس در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. دروس دانشگاهی به زبان انگلیسی به دانشجویان تدریس می شود.


دانشگاه آریستوتل

Aristotle University of Thessaloniki

دانشگاه آریستوتل یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های کشور یونان و یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های جنوب شرقی قاره اروپا محسوب می شود. دانشکده اصلی دانشگاه آریستوتل در مرکز شهرThessalonikiواقع شده است. این دانشگاه در سال ۱۹۲۵ تاسیس شد و انستیتوی تحقیقاتی آن به نام یک فیلسوف معروف، کسی که در این شهر متولد شد نام‌گذاری شده است. تعداد زیادی از دانشجویان داخلی و بین‌المللی از دانشگاه آریستوتل فارغ التحصیل شده‌اند. در رتبه بندی جهانی در سال ۲۰۱۸ دانشگاه آریستوتل در رتبه ۵۰۱ تا ۵۵۰ در جهان قرار گرفت.


National and Kapodistrian University of Athens

دانشگاه National and Kapodistrian در میان ۷۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد. این دانشگاه که به نام دانشگاه آتن نیز مشهور است و با نام Kapodistrian University of Athens شناخته می شود در سال ۱۸۳۷ این دانشگاه تاسیس شده است. این دانشگاه یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کشور یونان است و در حال حاضر بیش از ۱۲۵ هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. رشته‌های مختلف زبان های خارجی، علوم، بهداشت، فلسفه، علوم سیاسی و علوم طبیعی در این دانشگاه به دانشجویان ارائه می‌شود. دانشکده های دانشگاه National and Kapodistrian در تمام شهر آتن است گسترده شده‌اند.


دانشگاه شهر کرت

University of Crete

دانشگاه کرت، چهارمین دانشگاه برتر کشور یونان است که در رتبه بندی جهانی در جایگاه ۶۵۱ تا ۷۰۰ قرار گرفته است. دانشکده های دانشگاه کرت در کشور یونان، بزرگترین دانشکده‌های علمی محسوب می شوند، Heraklion وRethymno دو دانشکده این دانشگاه هستند. دانشگاه کرت در سال ۱۹۷۳ تاسیس شد و به سرعت رشد و توسعه یافت. تعداد بیش از ۱۸ هزار و ۵۰۰ دانشجو از ۵ دانشکده این دانشگاه در حال تحصیل هستند. همچنین دانشجویان می‌توانند از بورسیه برای تحصیل در دانشگاه کرت استفاده کنند. 

نظام آموزشی یونان

نظام آموزشی یونان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در نظام آموزشی کشور یونان سیستم آموزشیبه سه سطح طبقه بندی می شود؛تحصیلات ابتدایی، متوسطه و تحصیلات آموزش عالی. در سیستم نظام آموزشی کشور یونان، دوره متوسطه، آموزش های حرفه ای را نیز ارائه می دهد. در دوره آموزش ابتدایی در کشور یونان دوره ای است که به یک دوره تحصیل یک یا دو ساله در مهد کودک اختصاص دارد. مدرسه ابتدایی دانش آموزان سنین ۶ تا ۱۲ سال را آموزش می دهد و دوره آموزش متوسطه با نام آموزش دبیرستان است که یک دوره سه سال است. در دوره دبیرستان، دانش آموزان می توانند برای ورود به دوره‌های آموزش عالی آماده شوند. تحصیل در دانشگاه‌های کشور یونان، کارشناسی ارشد تا دو سال طول می کشد. تحصیل در دوره لیسانس چهار سال و تحصیل در دوره دکتری بسته به رشته تحصیلی ۳ تا ۶ سال طول می کشد.

سطوح تحصیلی در کشور یونان در مدارس خصوصی و دولتی به دانش آموزان ارائه می شود. مدارس و دانشگاه های دولتی در این کشور هیچ هزینه تحصیلی را از دانش‌آموزان و دانشجویان دریافت نمی‌کنند و حتی کتاب‌های درسی نیز رایگان است. کالج ها و دانشگاه های خصوصی در کنار دانشگاه های دولتی، خدمات آموزشی را به دانشجویان و دانش‌آموزان ارائه می دهند؛ به طور مثال، دوره های آموزش زبان خارجی و دوره های تقویت برخی از دروس پیش نیاز آموزشی ارائه می‌شوند.

در نظام آموزشی کشور یونان، سال اول تحصیل در دوره ابتدایی به دانش آموزان ۶ تا ۷ سال، سال دوم برای دانش آموزان ۷ تا ۸ سال، سال سوم برای دانش آموزان ۸ تا ۹ سال، سال چهارم برای دانش آموزان ۹ تا ۱۰ سال، سال پنجم برای دانش آموزان ۱۰ تا ۱۱ سال و ششم برای دانش آموزان ۱۱ تا ۱۲ سال ارائه می‌شود. در دوره دبستان، دانش آموزان با مطالعات محیط زیست، زبان انگلیسی، آموزش هنر، آموزش فیزیک، کامپیوتر و زبان یونانی آشنا می شوند. برنامه آموزشی در این کشور شامل تعداد ساعات مجاز در هفته می شود. به طور مثال آموزش زبان انگلیسی در دوره ابتدایی، یک ساعت در هفته و آموزش زبان یونانی، 5 ساعت در هفته برنامه‌ریزی می شود.

 در کلاس پنجم علاوه بر دوره های آموزشی فوق، آموزش‌هایی مانند آموزش های عملی موسیقی، مذهب و تاریخ، جامعه شناسی و سیاست، زبان فرانسه و آلمانی نیز به آموزش ها برای دانشجویان و دانش آموزان اضافه می شود.معیار سنجش دانش آموزان در نظام آموزشی کشور یونان در کلاس اول و دوم بدون نمره است؛ برای دانش‌آموزان کلاس سوم و چهارم از حروف انگلیسی A تا D استفاده می‌شود و برای دانش آموزان پنجم و ششم از مرحله 1 تا 10 در نظر گرفته می شود.

تحصیل در دوره دبیرستان، متوسطه اول برای دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۵ سال ارائه می شود. علاوه بر دروس علوم ‌پایه، سیاست و زبانخارجی، ورزش، ادبیات یونانی، زیست‌شناسی، جغرافیا، کامپیوتر، موسیقی و هنر نیز با تعداد ساعت مجاز در هفته برای دانش آموزان ارائه می‌شوند. تحصیل در دوره  دوم دبیرستان برای دانش‌آموزان ۱۵ تا ۱۸ سال در نظر گرفته شده است. دروس فلسفه، بیولوژی، ریاضیات، زمین شناسی، فیزیک، شیمی و زبان یونانی، زبان خارجی و غیره برای دانش آموزان با تعداد ساعات مجاز در هفته می شود.

لیسانس در یونان و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در یونان

لیسانس در یونان و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در یونان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور یونان 4 سال طول می‌کشد. در این دوره دانشجویان مطابق با رشته مورد علاقه خود می‌توانند در یکی از دانشگاه‌های کشور یونان پذیرفته شوند. دانشجویان مقطع کارشناسی در دانشگاه های یونان مجاز هستند به کار دانشجویی مشغول شوند. همچنین دانشجویانی که بورسیه یونان را داشته باشند می توانند از کمک هزینه تحصیلی در دانشگاه استفاده کنند. به دلیل اینکه کشور یونان عضو کشورهای اتحادیه اروپا است، بورسیه اراسموس در دانشگاه های این کشور پذیرفته می شود. دانشجویانی که متقاضی ورود به مقطع کارشناسی در کشور یونان هستند باید علاوه بر مدرک دیپلم مدرک معتبر زبان تافل و یا آیلتس را با نمره قابل قبولی به دانشگاه ارائه دهند. همچنین برای ثبت نام در دانشگاه مدارکی نظیر پاسپورت و ویزای تحصیلی برای دانشجویان بین المللی، مدرک دیپلم و ریزنمرات دبیرستان، گواهی تمکن مالی مبنی بر حمایت مالی و تامین هزینه های زندگی دانشجویی، نامه پذیرش از سوی دانشگاه مورد نیاز است. دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل در دوره کارشناسی کشور یونان باید در آزمون ورودی دانشگاه ها شرکت کنند. برای دانشجویان کارشناسی، خوابگاه دانشجویی ارائه می شود. دانشجویان پس از پذیرفته شدن در یکی از دانشگاه های کشور باید یک دوره کوتاه مدت برای زبان آشنایی با زبان یونانی را بگذرانند. به طور متوسط هزینه تحصیل در دوره کارشناسی کشور یونان تا حداکثر ۱۰ هزار یورو در سال خواهد بود.

فوق لیسانس در یونان و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در یونان

فوق لیسانس در یونان و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در یونان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشجویان بین المللی که قصد ادامه تحصیل در کشور یونان را دارند می ‌توانند در دوره کارشناسی ارشد به تحصیلات خود ادامه دهند. طول دوره تحصیلی در این مقطع در کشور یونان حدود دو سال خواهد بود. ادامه تحصیل در دوره فوق لیسانس در کشور به زبان یونانی و به زبان انگلیسی امکان پذیر است، اما اکثر دروس به زبان یونانی تدریس می شود. برخی از رشته‌های مقطع کارشناسی ارشد این کشور از محبوبیت زیادی در اروپا برخوردار هستند. رشته های حقوق، فلسفه، زبان های خارجی بیشترین آمار دانشجویان را به خود اختصاص داده اند. دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور یونان می توانند هر یک از رشته های مورد علاقه خود را انتخاب کنند. برای ثبت نام در این دوره علاوه بر مدارک تحصیلی دیپلم و دوره لیسانس، ریزنمرات سال‌های قبل، پاسپورت، ویزای تحصیلی برای دانشجویان بین المللی، گواهی تمکن مالی، نامه پذیرش از سوی دانشگاه، معرفی نامه از اساتید معتبر، رزومه تحصیلی، گواهی شرکت در کنفرانس یا همایش، هزینه ثبت نام در دانشگاه، مدرک معتبر زبان انگلیسی و همچنین گواهی تسلط به زبان یونانی مورد نیاز است. دانشجویانی که در دوره فوق لیسانس کشور یونان تحصیل می کنند اما به زبان یونانی تسلط ندارند حتماً باید در دوره های مقدماتی آموزش زبان یونانی شرکت کنند و گواهی مربوطه را به دانشگاه ارائه دهند، در غیر اینصورت تحصیل آنها با مشکلاتی مواجه خواهد شد. خوابگاه های دانشجویی و بورسیه تحصیلی اراسموس به دانشجویان دوره فوق لیسانس اختصاص تعلق می گیرد.

دکترا در یونان و شرایط اخذ پذیرش دکترا در یونان

دکترا در یونان و شرایط اخذ پذیرش دکترا در یونان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ادامه تحصیل در دوره دکتری در کشور یونان سه تا چهار سال طول می کشد. دانشجویان برای ورود به دوره دکتری در کشور یونان باید به زبان انگلیسی و یونانی مسلط باشند. برای ثبت نام در دوره دکتری در دانشگاه های کشور یونان، دانشجویان می‌توانند از بورسیه اراسموس و یا سایر بورسیه های تحصیلی استفاده کنند. مهمترین مدارک مورد نیاز برای ثبت نام دکترا در یونان عبارتند از: ویزای تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی،پاسپورت، ریز نمرات سال های لیسانس و فوق‌لیسانس، گواهی تمکن مالی برای تامین هزینه های زندگی و شهریه دانشگاه، مدرک لیسانس و فوق لیسانس، گواهی سلامت، گواهی تمکن مالی از بانک، معرفی نامه از اساتید به همراه امضا، گواهی مدرک زبان انگلیسی و زبان یونانی.دانشجویان متقاضی ورود به دوره دکترا برای ثبت‌نام باید یک طرح معتبر برای پایان نامه و رساله خود ارائه دهند.

تحصیل در دوره دکترا در کشور یونان در هر یک از رشته‌های ارائه شده در دانشگاه ها امکان پذیر است. دانشجویانی که قصد ورود به دوره دکترا در کشور یونان را دارند حتماً باید پیش از درخواست خود اطمینان حاصل کنند که کدام یک از رشته ها در دوره دکترا در دانشگاه‌ها ارائه می شود؛ ممکن است شرایط پذیرش دانشجو در دوره دکترا در هر سال اندکی تغییر داشته باشد به همین دلیل بهترین راهکار مراجعه به وبسایت‌های دانشگاه ها است. معتبرترین دانشگاه های کشور یونان برای ادامه تحصیل در دوره دکترا به شرح زیر است.

 • Aristotle university of Thessaloniki
 • University of Piraeus
 • University of Aegean
 • University of central Greece
 • National and kapodistrian university of Athens
 • National technical university of Athens
 • University of patras
 • University of ionnina
 • University of crete

تحصیل پزشکی در یونان

تحصیل پزشکی در یونان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از رشته های پرطرفدار در کشور یونان تحصیل در رشته پزشکی است. دانشجویانی که تمایل به تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه یونان را دارند باید پس از اتمام دوره دبیرستان در آزمون ورودی شرکت کنند. همچنین نمرات بالای آن ها به علاوه مدرک معتبر زبان انگلیسی، یک امتیاز بزرگ برای آنها محسوب می شود. هزینه ادامه تحصیل در رشته پزشکی در کشور یونان حداکثر ۸ هزار یورو تخمین زده شده است. این مقدار در هر سال ممکن است متفاوت باشد. تحصیل در دوره پزشکی حدود شش سال طول می کشد. دانشجویان بین‌المللی و دانشجویان کشورهای عضو اتحادیه اروپا می‌توانند در دانشگاه‌های این کشور در رشته پزشکی مشغول به تحصیل شوند. بورسیه های تحصیلی نیز برای دانشجویان این رشته در نظر گرفته می شود.برای ورود به رشته پزشکی در دانشگاه های یونان دانشجو باید مدرک دیپلم، گواهی بورسیه تحصیلی، ویزای تحصیلی، پاسپورت، گواهی تمکن مالی، گواهی سلامت، نامه پذیرش را به دانشگاه ارائه دهد. هزینه کل زندگی دانشجویی برای دانشجویان رشته پزشکی در کشور یونان در هر سال حداکثر ۱۰ هزار یورو خواهد بود. این هزینه شامل هزینه خوابگاه، شهریه دانشگاه و هزینه های متفرقه است.

تحصیل دندانپزشکی در یونان

تحصیل دندانپزشکی در یونان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی دیگر از رشته های پرطرفدار در کشور یونان رشته دندانپزشکی است. مشهورترین دانشکده های کشور یونان که رشته دندانپزشکی را ارائه می دهند دانشگاه ملی شهر آتن است. تحصیل در رشته دندانپزشکی در یونان، 6 سال طول می‌کشد و دانشجویان باید به زبان انگلیسی و یونانی مسلط باشند. تمام مدارک مورد نیاز در قسمت قبلی ذکر شد برای ثبت نام در دوره دندانپزشکی در یونان لازم است. دانشجویان باید دارای مدرک دیپلم باشند و از عهده تامین مخارج شهریه دانشگاه و زندگی دانشجویی برآیند. هزینه یک زندگی دانشجویی برای دانشجویان رشته دندانپزشکی حدود ۱۰ هزار دلار در سال است. دانشجویان رشته دندانپزشکی نیز می توانند بورسیه تحصیلی دریافت کنند. همچنین امکانات خوابگاه برای دانشجویان این رشته فراهم خواهد بود. تمام شهرهای کشور یونان از آب و هوای بسیار مطبوع برخوردار هستند، به همین دلیل، دانشجویان بین المللی متقاضی ادامه تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های این کشور هستند. مدرک دانشگاهی دانشگاه آتن نیز توسط وزارت علوم ایران به تایید رسیده است. دانشجویانی که در رشته های پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه شهر آتن فارغ التحصیل می شوند می توانند در دانشگاه های اروپایی مشغول به ادامه تحصیل شده و یا برای اشتغال به محل کشور اقامت خود بازگردند.

تخصص پزشکی در یونان و شرایط اخذ پذیرش تخصص پزشکی در یونان

تخصص پزشکی در یونان و شرایط اخذ پذیرش تخصص پزشکی در یونان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشجویانی که در رشته پزشکی فارغ‌التحصیل می‌شوند یک پزشک عمومی به شمار می روند. این دانشجویان در مراکز خدمات درمانی به طبابت مشغول می‌شوند. متقاضیان ادامه تحصیل در تخصص های پزشکی می توانند گروه های تخصصی را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. رشته های تخصصی که دانشجویان می توانند در حوزه علوم پزشکی در آنها به تحصیل مشغول شوند شامل تخصص علوم سلامت و درمانی، طب ورزشی، زنان و زایمان، متخصص کودکان، جراحی عمومی، بیماری های داخلی، تخصص آزمایشگاهی، تخصص پزشکی مادر و کودک، متخصص روانپزشکی و علوم رفتاری، پزشکی جامعه، متخصص علوم اعصاب و اندام ها، بیماری‌های ژنتیکی و سلولی، متخصص چشم پزشکی، متخصص شنوایی، متخصص مغز و اعصاب است. بهترین دانشگاه های کشور یونان برای تخصص پزشکی دانشگاه شهر کرت و شهر آتن هستند.

تخصص دندانپزشکی در یونان و شرایط اخذ پذیرش تخصص دندانپزشکی در یونان

تخصص دندانپزشکی در یونان و شرایط اخذ پذیرش تخصص دندانپزشکی در یونان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تحصیل برای دانشجویانی که در رشته دندانپزشکی دانشگاه های یونان فارغ التحصیل شدند به عنوان دندانپزشک عمومی امکان پذیر است. ادامه تحصیل در دوره تخصص دندانپزشکی در رشته های ارتودنسی، بیماری‌های فک، دهان و دندان، جراحی دندان، جراحی لثه، سلامت دهان و دندانامکان پذیر است. دانشگاه شهر آتن دانشگاه، دانشگاه آریستوتل، دانشگاه کرت، معتبرترین دانشگاه های یونان برای رشته های دندانپزشکی هستند.

رشته های غیر پزشکی در یونان

رشته های غیر پزشکی در یونان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ادامه تحصیل در دانشگاه های کشور یونان در مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا در رشته های مختلف برای علاقه مندان فراهم است. تعدادی از رشته های ارائه شده در دانشگاه های کشور یونان که شامل چهار گروه علوم پایه، علوم پزشکی، فنی و مهندسی و علوم انسانی است به دانشجویان ارائه می شود. تحصیل در دانشگاههای کشور یونان رشته های غیرپزشکی به صورت زیر است:

رشته طراحی دکوراسیون داخلی تحصیل در رشته هنر/ رشته عکاسی/ رشته طراحی گرافیک/ رشته های مهندسی/ رشته‌های ریاضیات/ فیزیک شیمی/ زمین شناسی/ زیست شناسی رشته‌های مهندسی/ حسابداری/ اقتصاد/ علوم سیاسی/ فلسفه/ پزشکی/ داروسازی/ دندانپزشکی/ زبان های خارجی/ مهندسی کشاورزی/ دامپزشکی/ رشته های آموزش/ حقوق/ تربیت بدنی/ علوم اجتماعی/ رشته معماری.

برای ادامه تحصیل در دانشگاه های کشور یونان دانشجویان باید آخرین مدرک تحصیلی خود را به همراه ریز نمرات سال‌های قبل، گواهی تمکن مالی، پاسپورت، ویزای تحصیلی و همچنین اهداف تحصیلی خود به دانشگاه ارائه دهند.

خطرات احتمالی برای دانشجویان در یونان

خطرات احتمالی برای دانشجویان در یونان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تحصیل در کشور یونان به عنوان یکی از کشورهای پیشرفته اروپایی، خطر جدی برای دانشجویان بین المللی در بر ندارد. کیفیت آموزشی دانشگاه های یونان در بالاترین رتبه قرار دارد. دانشگاه های این کشور امکانات کامل را برای دانشجویان فراهم نموده اند. بورسیه های تحصیلی نیز برای دانشجویان واجد شرایط به منظور تامین هزینه تحصیل ارائه می‌شوند. دانشجویان از لحاظ شرایط زندگی دانشجویی کاملاً در امان هستند. دانشجویان باید مراقب وسایل شخصی و مدارک هویتی خود نظیر کارت شناسایی، کارت دانشجویی، پاسپورت و ویزای تحصیلی خود باشند.همچنین دانشجویان بین المللی بهتر است در فعالیت های سیاسی و شورش های خیابانی در کشور یونان شرکت نکنند.

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در یونان

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در یونان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شهر آتن

   Athens College

   Arsakeia Schools

   American Community Schools

   Byron College

   Costeas-Geitonas School

   Campion School

   Doukas School

   Ecole Jeanne D' Arc - Piraeus

   Geitonas School

   German School of Athens (DSA)

   International School of Athens

   Kessaris School

   Lycee Franco-Hellenique

   Lycee Leonin,Patissia & Nea Smyrni

   Moraitis School

   Pierce College - American College of Greece

   Peiramatiko Lyceum Anavryton (aka Anavryta) Protypo School

   St Lawrence College, Athens

   St. Catherine's British Embassy School

شهر پاتراس

   1st High School of Patras

   Arsakeio High School Of Patras

   Peiramatiko Lyceum PatrasPatras University,High School

   7o EPAL Patras

   Music High School Of Patras

شهر ایانینا

   Zosimaia School

شهر لاریسا

   The International Community School of Larissa

شهر تسانولیکی:

   The American Farm School of Thessaloniki

   Anatolia College (American College of Thessaloniki) 

   De Lasalle Greek-french School

   Aristotelio Kollegio

   Arsakeio Highschool and Lyceum of Thessaloniki

   French school MILF of Thessaloniki

   German School of Thessaloniki

   Hellenic College Thessaloniki

   Kalamari Greek-french School

   Korais/ Thessaloniki School, Peraia, Thessaloniki

   Mandoulides Schools

   Peiramatiko Lyceum

   Pinewood International School of Thessaloniki

   Vassiliadis School of Thessaloniki


چاپ مقالات علمی در یونان و تاثیر آن

چاپ مقالات علمی در یونان و تاثیر آن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

چاپ مقالات علمی در ژورنال های معتبر و مجلات داخلی و خارجی و همچنین شرکت در همایش ها و کنفرانس ها این فرصت را برای دانشجویان دانشگاه‌های کشور یونان فراهم می آورد تا بتوانند رزومه تحصیلی خود را ارتقا دهند. دانشجویانی که در هر یک از رشته های تحصیلی در این دانشگاه کشوردر حال تحصیل هستند می توانند در طول مدت تحصیلی خود به تحقیقات علمی بپردازند و نتایج فعالیت خود را در ژورنال ها و مقالات معتبر چاپ کنند. 

هر ساله تعداد زیادی کنفرانس و همایش علمی در کشور یونان برگزار می‌شود که حوزه‌های مختلف علمی و فناوری و همچنین علوم اجتماعی و علوم انسانی را تحت پوشش قرار می‌دهند. دانشجویان می‌توانند با شرکت در این برنامه های علمی، گواهی حضور در همایش و کنفرانس را دریافت کنند. این مزیت به ویژه برای دانشجویان دوره فوق لیسانس و دکترا در کشور یونان، امتیاز بزرگی محسوب می‌شود و در یافتن شغل مناسب به آنها کمک می‌کند.

شرکت در آزمون های بین المللی در یونان

شرکت در آزمون های بین المللی در یونان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای ورود به دانشگاه های کشور یونان دانشجویان باید در آزمون هایی که وجود دارد شرکت کنند و رتبه قابل قبولی بیاورند. این آزمون ها برای همه دانشجویان از تمام جهان که علاقه دارند در آن شرکت کنند یکسان خواهد بود.

کنفرانس های علمی در یونان

کنفرانس های علمی در یونان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یونان به عنوان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا، مرکز برگزاری بهترین کنفرانس های پزشکی، علوم پایه، فلسفه و طراحی گرافیکی است. البته سایر حوزه ها و همایش های بین المللی در این کشور برگزار می‌شود. در این قسمت شما را با معتبرترین کنفرانس های برگزار شده در کشور یونان آشنا خواهیم کرد. شرکت در هر یک از کنفرانس های بین المللی و ارائه مقاله یک امتیاز بزرگ برای دانشجویان دانشگاه‌های این کشور محسوب می‌شود.

 • کنفرانس بین المللی آموزش
 • کنفرانسبین المللی مدیریت محیط زیست، مهندسی اقتصاد و برنامه ریزی
 • کنفرانس بین المللی آسیایی در زمینه قیر و آسفالت در شهر آتن
 • کنفرانس بین المللی علوم اجتماعی، اقتصاد و کسب و کار
 • کنفرانس بین المللی جامعه شناسی و علوم اجتماعی
 • کنفرانس بین المللی مدیریت اقتصاد و علوم اجتماعی
 • کنفرانس بین المللی علوم پایه مهندسی و فناوری
 • کنفرانسبین المللی حسابداری و سرمایه گذاری
 • کنفرانس بین المللی آموزش و یادگیری الکترونیکی
 • کنفرانس بین المللی علوم طبیعی و محیط زیست
 • کنفرانس بین المللی علوم پزشکی و سلامت
 • کنفرانس بین المللی با موضوع پیشرفت هایی در زمینه مهندسی و فناوری
 • کنفرانس بین المللی وسایل نقلیه و تجهیزات الکترونیکی بیسیم و باسیم
 • کنفرانسبین المللی مهندسی شیمی و بیوشیمی
 • کنفرانس بین المللی صنعت گردشگری
 • کنفرانس بین المللی علوم اجتماعی و کسب و کار
 • کنفرانس بین المللی آموزش فیزیک و علوم ورزشی
 • کنفرانس بین المللی علوم شیمی و محیط زیست
 • کنفرانس بین المللی علوم زیست شناسی و کشاورزی
 • کنفرانس بین المللی مدیریت کسب و کار علوم ارتباطات
 • کنفرانسبین المللی علوم نانو تکنولوژی و مواد پیشرفته
 • کنفرانسبین المللی انتقال حرارت و جریان سیال
 • کنفرانس بین المللی فناوری مهندسی و مدیریت
 • کنفرانس بین المللی ادبیات
 • کنفرانس بین المللی شهرسازی و امنیت اجتماعی
 • کنفرانس بین المللی بورس و جامعه شناسی
 • کنفرانس بین المللی علوم درمانی، داروسازی و پزشکی
 • کنفرانس بین المللی علوم داروسازی، بیولوژیکی و پزشکی
 • کنفرانس بین المللی سیستم خودروسازی و سیستم های کنترل

جشن های دانشگاه ها در یونان

جشن های دانشگاه ها در یونان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه های کشور یونان برای آغاز سال تحصیلی جشن‌های دانشجویی برگزار می کنند. همچنین جشن فارغ التحصیلی برای دانشجویان رشته پزشکی و دندانپزشکی، حقوق و وکالت به طور ویژه و مجزا در نظر گرفته می شود. جشن‌های آغاز سال نوی میلادی و مراسم کریسمس در ایام فوریه و ژانویه برای دانشجویان دانشگاه های کشور یونان در نظر گرفته می‌شود همچنین برگزاری مراسم تقدیر از برگزیدگان علمی و کسب رتبه‌های علمی و ورزشی در قالب جشن های دانشگاهی ارائه می‌شود.


آخرین ویرایش: 2019-05-18 10:11:57 4,799