x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
هندوراس

هندوراس

کشور هندوراس از سمت شمال با اقیانوس اطلس و از سمت غرب با گواتمالا همسایه است، این کشور از سمت جنوب با فونسکا مرز مشترک دارد و از سمت مشرق نیز با نیکاراگوئه همسایه است. مشخص است که جلگه های ساحلی در این کشور جریان های مخصوص به خود را داشته است. بیش از سه چهارم از کشور هندوراس  با فضای کوهستانی پر شده است و این موضوع آب و هوای این کشور را بسیار عالی در نظر گرفته است. جلگه های ساحلی کوچکی در این کشور دیده می‌شود و البته که رودهای بسیار مهم آن شامل پاتوکا و اولوئا خواهد بود. بلندترین قله‌ای که در این بخش دیده می‌شود لاس میناس بوده و البته که بلندی آن 2849 متر اعلام شده است. نرخ رشد تولید ناخالص داخلی سالانه در کشور هندوراس  به ارزش 6.60 درصدی اعلام شده است، وضعیت تولید ناخالص داخلی در این کشور به ارزش 23.80 میلیارد دلار آمریکا ارزیابی شده است. مشخص است که تولید ناخالص داخلی به قیمت های ثابت بررسی شده است و رشد 15 درصدی داشته است. تولید ناخالص ملی در این کشور نیز وضعیت 15 درصدی را بررسی کرده است. مشخص است که تشکیل سرمایه ثابت در این کشور به طور کلی وضعیت بیش از 13 درصدی را طی کرده است.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین:Honduras عربی: هندوراس
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
 • زبان های رایج: زبان های محلی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: لمپیرا هندوراس معادل 0.032 دلار آمریکا است.
 • پیش شماره تلفن: 00504
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 125
 • پایتخت: تگوسیگالپا
 • زبان های رسمی: اسپانیایی
 • جمعیت: بیش از 9.746.117a در سال 2019
 • منطقه زمانی: (CST-6)
 • دامنه اینترنتی: .hn
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 22.98 بیلیارد USD

سفر به هندوراس

ما به شما پیشنهاد می‌کنیم اگر قرار است بلیط کشور هندوراس را خریداری کنید به سراغ فصل خشک بروید. فصل خشک در این کشور با روند گردشگری بسیار قدرتمندی همراه است مثلاً می‌توانید فوریه تا ژوئن را گزینه خوبی در نظر بگیرید و بهترین زمان برای سفر در این زمینه نیز همین فصل خشک است. در صورتی که علاقه به سرما دارید و آب و هوای خنک برای شما بهتر است می‌توانید به سراغ ماه نوامبر تا فوریه بروید. از یاد نبرید که خنک ترین فصل در این زمینه از نوامبر ارزیابی می‌شود. بارندگی ها در این کشور به طور کلی در ماه های نوامبر تا فوریه در مدت کوتاه تری صورت می‌گیرد. باغ گیاه شناسی لانستیلا برای توریسم سلامت یک انتخاب خوب است. این باغ دیدنی تنها 5 کیلومتر از شهر تلا فاصله دارد و از نظر وسعت یکی از بهترین مکان های گردشگری محسوب می‌شود و توانسته رتبه دوم در بین باغ های گیاه شناسی استوایی در دنیا را داشته باشد. این باغ به طور کلی یک سایت تحقیقاتی پایه گذاری شده است که به هر صورت زیست پذیری انواع میوه ها و درختان را به صورت ترکیبی شامل می‌شود. سایت های تاریخی زیادی در کشور هندوراس وجود دارد که در سال های اخیر گروه های مذهبی زیادی را به سمت خود کشانده است.

سفر به هندوراس

زندگی در هندوراس

آب و هوای کشور هندوراس در مناطق کوهستانی معتدل تر و خشک تر اعلام شده است. اگر به مختصات جغرافیایی کشور هندوراس دقت شود، مشخص است برخی از مناطق این کشور معتدل تر و خشک تر هستند و مناطق دیگر دارای خطوط ساحلی مشخصی هستند. شهرهای مهم کشور هندوراس سان پدرو سولا و لاسبیا هستند. کشور هندوراس به 18 استان تقسیم شده است و پایتخت این کشور تگوسیگالپا نامیده می‌شود. در این کشور مردمان ترکیبی از هند و سرخ پوست هستند و فرهنگ هر دو بخش در این کشور رویت می‌شود. نرخ رشد تولید ناخالص داخلی سالانه در کشور هندوراس در حدود 8.30 درصد بوده است، وضعیت تولید ناخالص داخلی در این کشور مرز 23.80 میلیارد دلار آمریکا را طی کرده است. تولید ناخالص داخلی به قیمت های ثابت در این کشور نیز در حدود 54672.00 میلیون HNL است، در این کشور تولید ناخالص ملی در حدود 199539.40 میلیون HNL ارزیابی شده است.

زندگی در هندوراس

مهاجرت به هندوراس

تشکیل پرونده در ویزای کاری کشور هندوراس رویت می‌شود، برای افرادی که قصد دارند از طریق ویزای کاری وارد کشور هندوراس شوند دو موضوع پر اهمیت دیده می‌شود اول اینکه بدون سابقه کار عملاً ورود شما به این کشور دردسر دارد مورد بعد اینکه ویزای کاری کشور هندوراس به صورت موقت صادر می‌شود و البته که تمدید آن به نسبت ویزای سرمایه گذاری دشوارتر است. اینطور که مشخص است مردم بومی کشور هندوراس بیشتر در بخش کشاورزی و دامداری فعالیت می‌کنند اما روند اصلاحات ارضی در این کشور سبب شده است که سطح زندگی برای این افراد کمی ناخوشایند باشد به این ترتیب مهاجرت به این کشور در زمینه رشد فضای کشاورزی بیشتر از قبل است و یک سری مکانیزم به روز رویت می‌شود که شرایط اقتصادی را بهبود داده است. دولت کشور هندوراس اعلام کرده است که هر نوع ایده مشخص در زمینه رشد تکنولوژی کشاورزی در این کشور به شرایط خوبی می‌رسد. رضایت کاری در کشور هندوراس آنطور که باید نیست، صنعت در این کشور بسیار مشکل دارد و رشد صنعتی تنها در برخی از شرایط دیده می‌شود.

مهاجرت به هندوراس

تحصیل در هندوراس

آموزش در کشور هندوراس برای عموم آزاد و رایگان است در سیستم تحصیلی کشور هندوراس دوران پیش دبستانی اولین دوره ای است که شخص باید پشت سر بگذارد دوره ابتدایی در این کشور شامل کلاس های اول تا نهم بوده و دوره متوسطه از کلاس 10 یا 12 آغاز شده و تا 18 سالگی دنبال می‌شود و به دنبال آن شخص می‌بایست وارد بخش دانشگاهی شود که نیاز است که یک سری آموزش های عمومی را نیز پشت بگذارد.تحصیلات ابتدایی در کشور هندوراس به مدت 9 سال رایگان و اجباری است و میزان ثبت نام برای این مقطع تحصیلی بیشتر از سایر بخش ها بوده و با تراکم 97.3 درصدی همراه است. اگر آماری که در خصوص کودکان کار در کشور هندوراس به دستمان رسیده است را ارزیابی کنیم در حدود 34 درصد از این کودکان سعی می‌کنند مدرسه ابتدایی را به صورت کامل پشت سر بگذارند. رشته مدیریت بازرگانی در کشور هندوراس یکی از رشته های بسیار عالی است بسیاری از دانشگاه های این کشور سعی می‌کنند در این رشته تحصیلی دانشجویان را با وظایف اساسی سازمان های بازرگانی و همینطور بخش مهارت و توانایی دانشجویان آشنا سازند ، جمع آوری و تجزیه و تحلیل هر مسأله تحصیلی برای این رشته تحصیلی بسیار مهم است و در نهایت تصمیم گیری درست و به عمل رساندن تصمیم نیز اهمیت زیادی دارد.

تحصیل در هندوراس