x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

ایتالیا

کشور ایتالیا در زمینه علوم اقتصادی توانسته استراتژی‌های مهم مالی مدیریتی را ارائه دهد که به نوبه خود توانسته در سال 2018 به جایزه مشهور در این زمینه دست یابد.رشد اقتصادی این کشور در سال 2016 در حدود2.7درصد اعلام شده است. در کشور ایتالیا در حدود 93 درصد از مردم به زبان ایتالیایی صحبت می‌کنند. کشور ایتالیا پنجمین اقتصاد بزرگ اروپا محسوب می‌شود و از نظر تولید ناخالص داخلی رتبه هشتم را دارد. اینطور که شواهد نشان می‌دهد در کشور ایتالیا ایرانیان به ثبت شرکت یک نگاه تجاری داشته و بسیار موفق بوده‌اند.میانگین دمای شهر رم در روزها بالای 20 درجه اعلام شده است این در حالی است که در شب‌ها رم در حدود 10 درجه خواهد بود.شرکای اصلی صادرات با کشور ایتالیا آلمان و فرانسه بوده و البته آمریکا نیز در این لیست جایگاه بالایی دارد.اخذ ویزای سرمایه‌گذاری کشور ایتالیا به هدف ثبت شرکت در سال های 2016 الی 2018 به رشد بالای 7 درصد رسیده است.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: italy عربی: إيطاليا
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: نظام سیاسی پارلمانی
 • زبان های رایج: رومانیایی، آلبانیایی و اسپانیایی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: یورو معادل 1/14 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 0039
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 165
 • پایتخت: رم
 • زبان های رسمی: ایتالیایی
 • جمعیت: 60میلیون نفر در سال 2018
 • منطقه زمانی: UTC+1(CET) . (GMT+2)
 • دامنه اینترنتی: .it
 • رتبه تولید ناخالص: در سال 2018 در حدود 3هزار تریلیون دلار

سفر به ایتالیا

سفر به ایتالیا، دیدار از یک کشور اروپایی با خط ساحلی طولانی مدیترانه است. ویژگی منحصر به فرد آن در فرهنگ وتاریخ و غذاهای مخصوص ایتالیایی، سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. ایتالیا در جنوب اروپا واقع شده است. ایتالیا یک کشور توسعه یافته دارای زیرساخت‌های گسترده صنعتی، تاریخ فرهنگی غنی و چندین محصول صادراتی مرغوب است. زبان رسمی این کشور، ایتالیایی است. ایتالیا از دیرباز مهاجران زیادی را پذیرا بوده است و بنابراین زبان‌های رایجی مثل رومانیایی، عربی، آلبانیایی و اسپانیایی در آنجا وجود دارد. واحد پول کشور ایتالیا یورو است، با اسکناس‌های مشابه بقیه کشورهای اتحادیه اروپا ولی سکه‌های یورو با نمادهای ایتالیایی است. ایتالیا همه چیزهای جذاب برای گردشگران را دارد: غذاهای افسانه‌ای، شهرهای مدرن، طبیعت زیبا و سایت‌های تاریخی.و در مقام هشتم در جهان با 3هزار تریلیون دلار است. ونیز، شهر رویایی کانالهای آبی و میلان، پایتخت مد ایتالیا که دارای صنایع بسیار است. 

سفر به ایتالیا

زندگی در ایتالیا

کشور ایتالیا در بخش جنوبی اروپا قرار دارد و پایتخت آن شهر رم است. امروزه  ایتالیا در لیست کشورهای مشهور دنیا در زمینه صنعتی قرار دارد. جمعیت این کشور به 60 میلیون نفر می‌رسد و بیست‌و‌سومین کشور پرجمعیت دنیا محسوب می‌‌شود.کشور ایتالیا یکی از کشورهای مهم اروپایی محسوب می‌شود که هر ساله تعداد زیادی مهاجر را به خود جذب می‌کند.کشور ایتالیا در بخش جنوبی اروپا قرار دارد و پایتخت آن شهر رم است. این کشور از شبه جزیره ایتالیا و دو جزیره سیسیل و ساردنی تشکیل شده است.درنظر داشته باشید که یادگیری زبان ایتالیایی در افزایش حقوق در این کشور نقش بسیار مهمی دارد. از جمله شهرهایی که در زمینه کاریابی ایده آل‌تر از سایرین هستند، فلورانس ، میلان، جنوا و رم است.هزینه تحصیل در کشور ایتالیا با توجه به نوع رشته و دانشگاهی که انتخاب می‌کنید بین 900الی ۴۰۰۰یورو در نظر گرفته می‌شود.در این کشور هرکس متناسب با سلیقه و البته سن خود لباس می‌پوشد.

زندگی در ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا

افراد بسیاری علاقه‌مند مهاجرت به کشور ایتالیا هستند. سالانه افراد زیادی به دلایل مختل تصمیم می‌گیرند تا به ایتالیا که یکی از بهترین کشورهای جهان است، مهاجرت کنند. مهاجرت به این کشور از روش های محتلفی امکان‌پذیر است که به صورت جداگانه توضیح خواهیم داد.

مهاجرت به ایتالیا

تحصیل در ایتالیا

اعزام دانشجو به ایتالیا، امکان تحصیل در این کشور برای دانشجویان خارجی در مقاطع مختلف تحصیلی امکان پذیر است. یکی از ویژگی های مهم تحصیل در این کشور امکان تحصیل به زبان های انگلیسی و ایتالیایی است.

ایتالیا از جمله معدود کشورهایی است که تحصیل در آن از محدودیت سنی چندانی برخوردار نیست.

هزینه های تحصیل وزندگی در این کشور نسبت به دیگر کشورها نرخ پایین تری دارد. شما می توانید با تحصیل در کشور ایتالیا امکان اقامت طولانی مدت را داشته باشید.

اعزام دانشجو به ایتالیا و تحصیل رایگان

با اعزام دانشجو به ایتالیا فرد اجازه این را خواهد داشت که در مقاطع مختلف به تحصیل خود ادامه دهد. برای اینکه امکان تحصیل را در هر مقطع به دانشجو بدهند باید مدارک تحصیلی مقطع قبل را ارائه کنند. 

برخی از افراد بر این باور هستند که  امکان تحصیل رایگان در ایتالیا وجود دارد اما این مسئله حقیقت ندارد.

متقاضیان تحصیل در ایتالیا که به عنوان دانشجویان غیر اروپایی به کشور ایتالیا می روند باید هزینه تحصیل خود را تمام و کمال پرداخت کنند.

در کنار شهریه تحصیلی این افراد باید هزینه زندگی خود را نیز پرداخت کنند. تنها راه برای تحصیل رایگان اخذ بورسیه تحصیلی است.

تحصیل در ایتالیا

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها