x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

زندگی در اندونزی

کشور اندونزی مانند یک قوس طراحی شده است و مشتمل بر هزاران جزیره در طول خط استوا است. این کشور در لیست پرجمعیت ترین کشورهای دنیا رتبه 4 را دارد. مردم کشور اندونزی در سواحل زندگی می‌کنند؛ بیشتر بخش های کشور اندونزی غیر قابل سکونت است. هزینه زندگی خانواده در کشور اندونزی 2954800.00 روپیه برای هر ماه است، در صورتی که فرد بخواهد به صورت یک نفره زندگی نماید هزینه مورد نظر برای آن به میزان 1456700.00 روپیه برای هر ماه اعلام شده است. دستمزد مشاغل با مهارت پایین در این کشور به میزان 3427900.00 روپیه برای هر ماه است. شرایط اقامت در کشور اندونزی در سال های اخیر تغییرات زیادی داشته است به طوری که افراد برای داشتن یک مسیر درآمدزایی درست در اندونزی باید در ابتدا از روند اقامتی در این کشور اطلاع داشته باشند. به طور کلی زندگی در کشور اندونزی می‌تواند برای کسانی که در کشور خود سابقه کاری خوبی دارند و یا دارای تجربه کاری بالایی هستند فراهم شود. یک مهندس مکانیک در کشور اندونزی در صورتی که از نظر مهارت وضعیت خوبی داشته باشد می‌تواند درآمد چند برابری نسبت به سایر گروه های کاری داشته باشد. کاریابی در کشور اندونزی خود دارای چند بخش مشخص است. کشور اندونزی در لیست کشورهای ثروتمند است که از نظر معدنی بسیار رشد داشته است این کشور دارای معادن نفت و گاز طبیعی بوده و در زمینه قلع و نیکل نیز بسیار عالی عمل کرده است به طوری که بخش مهمی از اقتصادی را تشکیل داده است. در سال 2017 در حدود 43 درصد از تولید ناخالص داخلی در کشور اندونزی از سوی خدمات اعلام شده است 42 درصد صنعت و 13 درصد نیز کشاورزی ورود داشته است.

مشاوره زندگی در اندونزی
فهرست

حداقل حقوق در اندونزی

حداقل حقوق در اندونزی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نرخ بیکاری در کشور اندونزی حدود 5.01 درصد اعلام شده است، تعداد افراد شاغل در این کشور به 127067835.00 نفر می‌رسند. هنوز هم تعداد افراد بیکار در کشور اندونزی زیاد هستند. در نظر داشته باشید که نرخ مشارکت نیروی کار در کشور اندونزی به میزان 69.20 درصد اعلام شده است. میزان دستمزدی که برای تولید در نظر گرفته می‌شود در وضعیت تولید به میزان 2653267.53 روپیه برای هر ماه است، این در حالی است که حداقل دستمزد در این کشور میزان در حدود 3.94 میلیون روپیه برای هر ماه است. این کشور بیش از 261 میلیون نفر جمعیت دارد و از دسته کشورهای پرجمعیت در دنیا محسوب می‌شود. سن بازنشستگی در این کشور برای زنان و آقایان حدود 58 سال اعلام شده است. هزینه زندگی خانواده در کشور اندونزی نیز به میزان 2954800.00 روپیه برای هر ماه است در صورتی که فرد بخواهد به صورت یک نفره زندگی نماید هزینه مورد نظر برای آن به میزان 1476700.00 روپیه برای هر ماه اعلام شده است. دستمزد مشاغل با مهارت پایین در این کشور به میزان 3427900.00 روپیه برای هر ماه است و افرادی که از نظر مهارت بالا هستند 5017000.00 روپیه در ماه حقوق خواهند گرفت. خوشبختانه وضعیت حقوق و مزایا در کشور اندونزی خوب است و از این بابت توجیه اقتصادی خوبی در این کشور گزارش شده است. برای کار در کشور اندونزی بهتر است در ابتدا وارد بخش های کارآموزی شوید این بخش ها برای شما فضایی ایجاد می‌کند که مهارت مورد نیاز را یاد بگیرید و به روز باشید؛ به این ترتیب اخذ ویزای کار اندونزی برای شما آسان‌تر می‌شود. در خرید ملک در کشور اندونزی بهتر است که صاحب ملک را پیش از خرید خانه در کشور اندونزی بشناسید و گول وکالتنامه های قلابی را نخورید. میزان واردات و صادرات در کشور اندونزی به طور همسان پیش می‌رود و این کشور یک روند موازنه‌ای بی نظیر در زمینه میزان صادرات و روابط تجاری در این کشور دیده می‌شود. خوشبختانه در کشور اندونزی وضعیت برای داشتن یک مسیر اقتصادی صحیح دیده می‌شود. کشور اندونزی از دسته کشورهایی است که در زمینه ورود توریست بسیار عالی عمل کرده است و با وجود فضای مذهبی، افراد زیادی دیده می‌شوند که علاقه‌ی بسیاری به مهاجرت و زیارت در کشور اندونزی دارند. یک اصل بسیار مهم در خصوص زندگی در کشور اندونزی به این صورت است که مردم کشور اندونزی هرگز فخرفروش نبوده و این موضوع بخشی از زندگی در این کشور محسوب می‌شود.

میانگین درآمد در اندونزی

میانگین درآمد در اندونزی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

فرصت های شغلی که در کشور اندونزی دیده می شود بیشتر به بخش صادرات و همینطور شرکت های بین‌المللی است و دولت این کشور معتقد است که وجود صادرات در حد وسیع می‌تواند روند کاری خوب و رو به رشد ایجاد نماید. در صورتی که دوست دارید وارد کار در کشور اندونزی شوید شهر جاکارتا گزینه مناسبی برای شما خواهد بود، البته این شروع کار است و می‌تواند مسیر پیشرفت را برای شما ایجاد نماید. اینطور که مشخص شده است جاکارتا پایتخت مالی بسیاری از صنایع محسوب می‌شود و فرصت های شغلی زیادی در بخش صنایع الکترونیک در این کشور دیده می‌شود. شرایط اقامت در کشور اندونزی در سال های اخیر تغییرات زیادی داشته است به طوری که افراد برای داشتن یک مسیر درآمدزایی درست در اندونزی باید در ابتدا از روند اقامتی در این کشور اطلاع داشته باشند. به طور کلی زندگی در کشور اندونزی می‌تواند برای کسانی که در کشور خود سابقه کاری خوبی دارند و یا دارای تجربه کاری بالایی هستند فراهم شود. افرادی که در زمینه فروش قطعات خودرو یا تعمیر آن فعالیت می‌کنند نیز می‌توانند به درآمد خوبی دست یابند؛ در نظر داشته باشید که وجود مهارت های لازم در زمینه محصولات شیمیایی در کشور اندونزی بسیار مهم است و بخش زیست پزشکی نیز یکی از بخش های بسیار مهمی است که در کشور اندونزی از نظر درآمد وضعیت خوبی دارد. یک مهندس مکانیک در کشور اندونزی در صورتی که از نظر مهارت وضعیت خوبی داشته باشد می‌تواند درآمد چند برابری نسبت به سایر گروه های کاری داشته باشد. شایان ذکر است که به طور کلی زندگی در کشور اندونزی یکی از رویکردهای مشخصی است که این روزها بارها مورد پرس و جو قرار می‌گیرد. کاریابی در کشور اندونزی خود دارای چند بخش مشخص است. در روند کاریابی در این کشور بهتر است در ابتدا نیاز جامعه را ارزیابی کنید؛ لازم است بدانید که کار در کشور اندونزی با حقوق بالا زیاد دیده نمی‌شود. یکی دیگر از شغل های مناسب در کشور اندونزی در زمینه چوب و ایجاد مجسمه های چوبی است؛ اینطور که مشخص است درآمد این شغل سبب تعجب افراد مختلفی شده است از یاد نبرید که وضعیت درآمدزایی در کشور اندونزی به صورتی است که مردم این کشور می‎توانند از پس هزینه های زندگی برآیند. در کشور اندونزی رشد صنعت خدمات بسیار دیده می‌شود و اغلب افرادی که در زمینه نفت و گاز و منسوجات و همینطور کفش و سیمان فعالیت دارند در این کشور می‌توانند به رتبه خوبی دست یابند. در نظر داشته باشید که ورود به شغل هایی که وابسته به مواد غذایی است نیز به نوبه خود ارزش مالی بالایی دارد؛ یک موضوع بسیار جالب در زمینه خدمات کشور اندونزی این است که افراد در این بخش به سود بیش از 41 درصد رسیده‌اند، بنابراین در صورتی که به قصد کار وارد کشور اندونزی می‌شوید در بخش خدمات شانس بیشتری خواهید داشت.

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در اندونزی

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در اندونزی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای کاریابی در کشور اندونزی نیاز است که از دولت این کشور مجوز اخذ نمایید، مجوز لازم به کسانی داده می‌شود که دارای مهارت خاصی هستند و یا علاقه به زندگی در کشور اندونزی دارند، برای کاریابی در کشور اندونزی نیاز است که در ابتدا بازار کار این کشور ارزیابی شود. در سایت های کاریابی هر سال اطلاعاتی در خصوص شغل های مورد نیاز اعلام می‌شود و افرادی که در زمینه های اعلام شده دارای مهارت خاصی هستند می‌توانند شانس خود را امتحان نمایند. در نظر داشته باشید که کاریابی و به طور کلی اجازه کار در کشور اندونزی خود نیاز به زمان حداقل دو ماه دارند و بهتر است که از نظر زمانی ارزیابی های دقیقی را مدنظر قرار دهید. مرحله اول برای اخذ ویزای کار کشور اندونزی از قرار زیر است: افراد باید انتخاب نمایند که خود قصد ایجاد اشتغال در کشور اندونزی دارند و یا دوست دارند که از طریق کارفرما و یا شرکت خاصی وارد بخش کاری شوند این دور روش با هم فرق دارند به عنوان مثال در روش اول میزان سرمایه و طرح کاری موجود از اهمیت زیادی برخوردار است این در حالی است که در روش دوم باید یک کارفرما مجاب شود که شما فرد مناسبی برای کار او هستید؛ در هر دو مسیر در صورتی که توسط دولت کشور اندونزی تأیید شوید گواهی برای شما صادر می‌شود که مهم‌ترین مدرک برای اخذ ویزای کاری خواهد بود، از یاد نبرید که افرادی که قصد دارند از نظر سرمایه کاری در رتبه خوبی قرار بگیرند می‌بایست یک دوره کارآموزی در این کشور را بگذرانند. شما برای داشتن یک مسیر کاری درست در این کشور هم نیاز به مدارک خوب و هم مهارت کاری بالا خواهید داشت. زمان کار در کشور اندونزی 40 ساعت در هفته گزارش شده است؛ این در حالی است که افراد می‌توانند به میزان 11 ساعت نیز در وضعیت اضافه کار بگذرانند.

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در اندونزی

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در اندونزی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای یک وعده غذا در کشور اندونزی در یک رستوران گران قیمت، باید 25.000.00 روپیه هزینه پرداخت کنید، همینطور هزینه سه وعده غذا برای دو نفر در یک رستوران معمولی در این کشور 150.000.00 روپیه تعیین شده است. هزینه‌های اصلی زندگی در کشور چک که شامل برق و وسیله گرمایشی و آب و ... است برای آپارتمان 85 متر مربعی 926258.24 تخمین خورده است. افرادی که به بدنسازی علاقه دارند، برای یک ماه باشگاه در این کشور باید 417.865.38 روپیه هزینه پرداخت نمایند. اجاره زمین تنیس در کشور چک برای یک ساعت آخر هفته حدود 93.564.94 روپیه براورد شده است و برای یک بلیط سینما در این کشور 50.000.00 روپیه هزینه لازم است. خرید یک عدد شلوار جین در اندونزی، 504.195.52 روپیه هزینه در بر دارد.

قیمت برخی کالاهای اساسی در اندونزی

قیمت برخی کالاهای اساسی در اندونزی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

قیمت برخی کالاهای اساسی در کشور کشور اندونزی به شرح زیر است: • برنج (1کیلوگرم) 12.590.81 روپیه اندونزی • شیر(بطری 1 لیتری) 17.634.25 روپیه اندونزی • تخم مرغ (بسته 12تایی) 18.639.40روپیه اندونزی • قرص نان سفید تازه(500 گرم) 15.113.74 روپیه اندونزی • سینه مرغ (بدون استخوان و بدون پوست1 کیلوگرم) 43.951.62روپیه اندونزی • گوشت گاو (1 کیلوگرم) 117.319.44روپیه اندونزی • سیب(1کیلوگرم) 36.240.18 روپیه اندونزی • موز (1 کیلوگرم) 17.943.55 روپیه اندونزی • پاکت سیگار (مارلبورو) 25.000.00 روپیه اندونزی

اقتصاد در اندونزی

اقتصاد در اندونزی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور اندونزی از نظر مواد معدنی و همینطور نفت به رتبه خوبی است و یک کشور غنی محسوب می‌شود به طوری که بیشترین میزان ثروت خود را از این راه کسب کرده است. در این کشور بیش از 50 درصد از مردم از طریق کشاورزی امرار معاش می‌کنند و برنج محصول اصلی در کشور اندونزی محسوب می‌شود. بخش صنعت در کشور اندونزی به فرآورده های معدنی و محصولات کشاورزی می‌پردازد و به طور کلی این کشور در زمینه اقتصادی رشد خوبی داشته است. توریسم از دیگر بخش های اقتصادی در کشور اندونزی محسوب می‌شود و بیشترین صادرات در بخش توریسم دیده می‌شود. صادرات کشور اندونزی بیشتر به کشورهای آمریکا و ژاپن و چین و سنگاپور گزارش شده است. کشور اندونزی در لیست کشورهای ثروتمند است که از نظر معدنی بسیار رشد داشته است، این کشور دارای معادن نفت و گاز طبیعی بوده و در زمینه قلع و نیکل بسیار عالی عمل کرده است به طوری که بخش مهمی از اقتصادی را تشکیل داده است. در سال 2017 در حدود 43 درصد از تولید ناخالص داخلی در کشور اندونزی از سوی خدمات اعلام شده است و به میزان 42 درصد نیز صنعت ورود داشته است، کشاورزی در تولید ناخالصی این کشور حدود 13 درصد در نظر گرفته شده است. اینطور که مشخص است این کشور توانسته فرسودگی های اقتصادی را تا حد زیادی پشت بگذارد و در این زمینه بسیار موفق بوده است. این کشور تا سال 2030 می‌تواند به اقتصاد ششم در دنیا تبدیل شود.

امنیت مالی و اقتصادی در اندونزی

امنیت مالی و اقتصادی در اندونزی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

با توجه به عدد و ارقامی که در زمینه های تجاری در خصوص کشور اندونزی به دست ما رسیده است، این کشور توانسته موازنه های تجاری خوبی را پیش ببرد. یک اصل بسیار مهم در کشور اندونزی بر این اساس است که میزان بدهی های خارجی این کشور نسبت به سال های گذشته رشد 13 درصدی داشته است این در حالی است که به طور حتم مردم در کشور اندونزی در زمینه بدهی های رابطه مبادله نظر مشخصی دارند. در نظر داشته باشید که میزان حساب جاری به تولید ناخالص داخلی در کشور اندونزی حدود 4.80 درصد گزارش شده است و سرمایه گذاری های مستقیم خارجی در این کشور بر اساس نقاط شاخص در کمترین وضعیت خود به ارزش 77.43 اعلام شده است. در این کشور وضعیت حواله حدود 2802.00 میلیون یورو اعلام شده است. میزان ورودی توریست به کشور اندونزی 29 درصد بیشتر شده است. این کشور میزان وام به بخش های خصوصی را بیش از 26 درصد اعلام داشته است و میزان رشد وام در این کشور در حدود 90.50 درصد اعلام شده است. نسبت ذخیره نقدی در کشور اندونزی نیز حدود 8 درصد است. ارزیابی‌ها نشان داده است کشور اندونزی از دسته کشورهایی است که نرخ بهره سپرده را به طور روتین افزایش می‌دهد و این نشان از امنیت اقتصادی خوبی است که در کشور اندونزی دیده می‌شود. شاخص مسکن در کشور اندونزی نیز در سال های اخیر بسیار افزایش داشته است و مسیر ساخت و ساز در این کشور نیز رویکرد اقتصادی مفیدی را پیش می‌گیرد. این کشور اقتصاد بدون مرز را گسترش داده است و مشخص است که در این زمینه از سوی دولت های مختلفی حمایت شده است. حمایت اقتصادی کشور اندونزی بالا بوده و این موضوع نشان از وضعیت رو به رشد امنیت اقتصادی این کشور خواهد بود. از یاد نبرید که کشور اندونزی به نوبه خود توانسته در وضعیت دقیق و اصولی ظاهر شود و در این زمینه یک فعال اقتصادی بی نظیر است.

امنیت در اندونزی

امنیت در اندونزی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

به طور کلی در جاکارتا بهتر است از پوش مناسبی استفاده نمایید مخصوصا در مکان های مذهبی. در این کشور قومیت های مختلف مذهبی دیده می شود که هر یک دارای شرایط مخصوص به خود هستند پس بهتر است به عقاید آن‌ها احترام بگذارید چراکه در غیر این صورت امنیت شما زیر سوال می‌رود. در این کشور حیوانات وحشی زیادی دیده می‌شود و افراد می‌بایست مراقب باشند.

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در اندونزی

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در اندونزی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اخذ اقامت خود و همراه خود در ابتدا ویزای سرمایه گذاری، کار و یا تحصیل را مدنظر قرار می‌دهید در صورتی که همه چیز درست پیش برود پس از یک الی سه سال زندگی در اندونزی این اجازه را دارید که برای همسر و فرزندان خود درخواستی ویزای همراه دهید.

ازدواج خارجی ها در اندونزی

ازدواج خارجی ها در اندونزی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ازدواج خارجی ها در کشور اندونزی به این صورت است که در ابتدا باید ثابت شود که ازدواج در یک فضای قانونی صورت گرفته است در صورتی که هر دو شخص از نظر اقتصادی در وضعیت خوبی باشند این شرایط فراهم می‌شود که ویزای ازدواج صادر شود. در نظر داشته باشید که برای اخذ اقامت کشور اندونزی می‌بایست در ابتدا به مدت سه سال با همسر خود در کشور اندونزی زندگی کنید در صورتی که در طول زندگی در کشور اندونزی صاحب فرزند شوید می‌توانید در اخذ اقامت این کشور زودتر اقدام نمایید. مدارکی که برای اخذ ویزای ازدواج نیاز است از قرار زیر است: 1- افراد باید مدارک هویتی داشته باشند 2- نیاز به نامه تمکن مالی است 3- نیاز است که از نظر سنی هر دو شخص بالای 18 سال باشند 4- وضعیت تجرد افراد در زمان ازدواج بررسی می‌شود

اجاره خانه در اندونزی

اجاره خانه در اندونزی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نرخ های مختلفی برای اجاره آپارتمان در کشور اندونزی وجود دارد ولی نرخ ها به طور کلی در وضعیت تقریب لحاظ می‌شود یعنی اگر یک آپارتمان یک خوابه و با امکانات معمولی در مرکز شهری در کشور اندونزی با هزینه 3.633.555.10 روپیه همراه باشد اجاره همین آپارتمان در حاشیه شهر حدود 2.028.066.67 روپیه هزینه در بر دارد. افراد برای اجاره آپارتمان های سه خوابه در مرکز شهر می‌بایست حدود 8.080.342.04 روپیه در نظر داشته باشند این در حالی است که همین آپارتمان در حاشیه شهر حدود 4.842.133.33 روپیه هزینه در بر دارد.

خرید ملک در اندونزی

خرید ملک در اندونزی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور اندونزی در لیست کشورهایی قرار دارد که اجازه می‌دهد با خرید ملک در کشور اندونزی به اقامت این کشور دست یابید البته قوانین و شرایطی که در این زمینه دیده می‌شود، می‌بایست به طور دقیق رعایت شود.

ثبت شرکت در اندونزی

ثبت شرکت در اندونزی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

افراد برای ثبت شرکت در ابتدا باید از میزان سرمایه خود مطمئن باشند، در این مسیر میزان سرمایه افراد به طور جدی بررسی می‌شود و مشخص است که هرچه سرمایه های روتین بیشتر باشد روند ثبت شرکت آسان‌تر خواهد بود. سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در کشور اندونزی به این صورت است که در ابتدا نام شرکتی را به ثبت می رسانید پس از آن باید نامی برای شرکت خود انتخاب کنید که با هدف شرکت و فعالیت آن همخوانی داشته باشد، در نظر داشته باشید که در انتخاب نام شرکت می‌بایست در ابتدا از دولت این کشور اجازه بگیرید. همچنین نیاز است که در ابتدا طرح توجیه اقتصادی خوبی ارائه شود. این طرح نشان می‌دهد که آیا می‌توانید برای دولت کشور اندونزی سودآور باشید یا خیر؛ در صورتی که طرح شما با موافقت روبرو شود مسیر برای سرمایه گذاری در این کشور باز خواهد بود. پس از یک سال فعالیت در صورتی که از قوانین کشور اندونزی تبعیت کرده باشید این امکان به شما داده می‌شود که بتوانید که بتوانید به سادگی برای همسر و فرزندان خود نیز درخواست ویزای همراه دهید. در نهایت پس از سه سال سرمایه گذاری در کشور اندونزی می‌توانید درخواست برای اقامت دائم داشته باشید و در صورتی که به دولت کشور اندونزی سود رسانده باشید به درخواست شما پاسخ مثبت داده می‌شود.

انواع ویزا و انواع اقامت در اندونزی

انواع ویزا و انواع اقامت در اندونزی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای دریافت ویزای تحصیلی اندونزی به این نکات دقت نمایید: شما در صورتی می‌توانید از دریافت ویزای تحصیلی اندونزی مطمئن باشید که به طور دقیق این امکان پیش روی شما قرار بگیرد که در یکی از دانشگاه های این کشور جذب شوید؛ در نظر داشته باشید که در این زمینه بسیار مهم است که مدارک تحصیلی و همینطور نامه تمکن مالی داشته باشید. ویزای کاری اندونزی به طور کلی برای کسانی که دارای مهارت کاری بالایی هستند صادر می‌شود، در صورتی که بخواهید از ویزای کاری این کشور استفاده نمایید باید در ابتدا فرم مربوطه را تکمیل کنید و از یاد نبرید که در تکمیل فرم صادق باشید. در سرمایه گذاری در اندونزی باید روش مورد نظر را انتخاب نمایید. شما می‌توانید به ثبت شرکت فکر کنید و یا به سراغ خرید ملک بروید. در نظر داشته باشید که سرمایه گذاری های روتین در اندونزی می‌تواند برای شما اقامت دائم این کشور را فراهم سازد. از یاد نبرید که اندونزی یکی از بهترین کشورهایی است که مسیر برای سرمایه گذاری را باز کرده است. ویزای ازدواج در اندونزی به طور کلی از دسته گزینه هایی است که برای افرادی فراهم شده است که قصد ازدواج با یک فرد از تبعه اندونزی دارند در نظر داشته باشید که شما برای اخذ ویزای ازدواج اندونزی می‌بایست بتوانید از دسته بندی‌های مشخصی پیروی کنید. ویزای کارآفرینی اندونزی یکی از گزینه هایی است که برای جوانان نخبه در نظر گرفته شده است، این ویزا به فرد اجازه می‌دهد که بتواند طرح کاری خود را برای اندونزی به کار بگیرید و سود دهی اقتصادی خوبی داشته باشد. شایان ذکر است که اندونزی از دسته کشورهایی است که در زمینه کارآفرینی بسیار موفق بوده است.

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم اندونزی

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم اندونزی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشور اندونزی، پیشرفت در زمینه امکانات پزشکی آنقدر زیاد بوده است که به طور کلی این کشور در زمینه بهداشت و بیمارستان رتبه خوبی داشته و حرفی برای گفتن دارد. اینطور که مشخص است در کشور اندونزی بیمارستان های دولتی زیادی دیده می‌شود و مشخص است که وضعیت خدماتی و هزینه های موجود ارزان و مناسب است خوشبختانه افراد این امکان را دارند که از پوشش بیمه سلامت در کشور اندونزی استفاده نمایند.

وضعیت بهداشت آب در کشور اندونزی کمی مشکل دارد و بهتر است از آب لوله کشی در این کشور حتی برای مسواک زدن نیز استفاده نشود. بهترین گزینه برای افراد استفاده از آب معدنی است.

شما برای سفر به کشور اندونزی نیازی به واکسن نخواهید داشت اما سازمان جهانی واکسن تب زرد و همینطور دیفتری را اعلام کرده است. برای خرید بیشتر داروها نیاز به نسخه های پزشکی دارید و نیاز است که اگر داروی خاصی مد نظر شما است از پزشک معالج کمک بخواید.

خدمات بانکی و مالی در اندونزی

خدمات بانکی و مالی در اندونزی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بانک مندیری یکی از بانک های اندونزی محسوب می‌شود، اینطور که شواهد نشان می‌دهد این بانک در لیست بزرگترین بانک های اندونزی قرار دارد و دفتر مرکزی آن نیز در شهر جاکارتا است، این بانک در زمینه بانکداری خرد و اعتباری و سرمایه‌گذاری فعالیت می‌کند و بسیار موفق بوده است.

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در اندونزی

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در اندونزی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

رتبه اندونزی 55 اعلام شده است و با داشتن پاسپورت این کشور می‌توانید به 81 کشور دنیا سفر کنید.

تشابهات فرهنگی اندونزی با ایران

تشابهات فرهنگی اندونزی با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در فرهنگ مردم اندونزی تعارف زیاد دیده می‌شود چیزی که بخشی از فرهنگ مردم کشور ایران نیز است. مردم اندونزی در زمان غذا خوردن سعی می‌کنند تمرکز خود را بر روی غذا بگذارند و این موضوع در فرهنگ مردم ایران نیز دیده می‌شود.

اعیاد و تعطیلات رسمی در اندونزی

اعیاد و تعطیلات رسمی در اندونزی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یک ژانویه روز سال نو محسوب می‌شود و یکی از بهترین مناسبت ها در کشور اندونزی است. 21 آوریل در کشور اندونزی روز کارتین است 23 جولای نیز در این کشور روز ملی کودک محسوب شود. 17 اوت در کشور اندونزی روز ملی اندونزی بوده و اهمیت زیادی دارد.

دین در اندونزی

دین در اندونزی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

حدود 87 درصد از مردم این کشور به دین اسلام رو آورده‌اند؛ پس از اسلام مسیحیت در این کشور رواج دارد و حدود دو درصد هندو و بودایی نیز در کشور اندونزی زندگی می‌کنند.

تفریح در اندونزی

تفریح در اندونزی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

موج سواری در اندونزی بسیار شهرت داشته و در لیست تفریحات خوب محسوب می‌شود. غواصی در جزیره بالی می‌تواند بسیار لذت بخش باشد؛ توجه داشته باشید که غواصی در یک فضای کاملاً ایمن صورت می‌گیرد. کایتینگ و یا کایت سواری از ورزش های مهم در اندونزی محسوب می‌شود؛ بهترین زمان برای به هوا برخاستن در ماه می الی اکتبر اعلام شده است که هوا خشک است. واتربوم بالی اولین پارک آبی بالی است که دارای 17 نوع سواری ایده‌آل است؛ اینطور که مشخص است این بخش دارای فضای بسیار عالی برای خوش گذرانی است. راه رفتن زیر دریا از دیگر بخش های بسیار مهم تفریحی این کشور است که در آن افراد می‌توانند از کلاه های مخصوصی استفاده نمایند که به آن اکسیژن وصل شده است. در نظر داشته باشید که این بخش برای کودکان بسیار جذاب اما خطرناک است. کومودو یک پارک دیدنی و خاص در اندونزی است که برای بازدید آن می‌بایست یک روز کامل زمان در نظر گرفته شود. این پارک برای پیاده روی و همینطور تماشای ببرها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. کوه ایجن یک مورد بسیار عالی برای عکاسان خواهد بود مخصوصا به خاطر شعله های آبی که از اطراف دهانه‌ی آن سوسو می‌زنند. مالانگ یک منطقه رنگارنگ در اندونزی است که در آن سه تن رنگ در کنار هم قرار دارند این منطقه به طور کلی یکی از جاذبه های توریستی بسیار عالی در اندونزی محسوب می‌شود و برای بازدید از آن نیاز به پرداخت ورودی است. این منطقه برای پیاده روی عالی است می توانید زیر چترهای رنگی قدم بزنید و از فضای موجود لذت ببرید؛ همچنین در این منطقه کافه های خوبی برای صرف نوشیدن های داغ نیز قرار دارد بهتر است از موقعیت ایجاد شده لذت کافی ببرید.

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در اندونزی

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در اندونزی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هزینه رفت و آمد و حمل و نقل از دسته سوالات بسیار مهم از سوی مردم است که جا دارد در این بخش با مثال های عددی این موضوع شفاف سازی شود. هزینه برای خرید یک بلیط یک طرفه در کشور اندونزی حدود 4.000.00 روپیه اعلام شده است. هزینه‌ای که برای خرید یک عدد کارت رفت و آمد یک ماهه لحاظ می‌شود حدود 180.000.00 روپیه است و افراد برای رزرو تاکسی در این کشور به ازای هر یک ساعت معطلی 42.000.00 روپیه هزینه در نظر داشته باشند. شما می‌بایست برای ورودی تاکسی ها در این کشور به میزان 7.000.00 روپیه هزینه بپردازید؛ این در حالی است که به ازای هر کیلومتر با تاکسی هزینه 5.000.00 روپیه‌ای لحاظ شده است. موتور یکی از وسایل حمل و نقل عمومی در شهر جاکارتا است که البته بیشتر برای آقایان استفاده می‌شود؛ این گزینه برای فرار از ترافیک بوده و به طور کلی بسیار سریع است اما بهتر است پس از سوار شدن در زمینه کرایه با راننده به توافق برسید در غیر این صورت دچار مشکل می‌شوید زیرا نرخ درستی در این زمینه گزارش نشده است و بهتر است کمی در این زمینه محتاط باشید.

فرهنگ اندونزی

فرهنگ اندونزی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در فرهنگ مردم کشور اندونزی، احترام گذاشتن بسیار مهم است به طوری که مردم این کشور بی احترامی و یا لجاجت را هرگز نمی‌پذیرند. بانوان در کشور اندونزی اغلب با صدای آرام صحبت می‌کنند. در فرهنگ کشور اندونزی ضرب و شتم کودکان جرم محسوب می‌شود. در زمان غذا خوردن در صورتی که پای خود را تکان دهید و یا سعی کنید تمرکز میز را بر هم بزنید مشکلات زیادی پیش روی شما قرار می‌گیرد پس بهتر است این کار را نکنید!

هنر اندونزی

هنر اندونزی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم اندونزی به خصوص بانوان علاقه زیادی به صنایع دستی دارند و کار با چوب و یا موارد وابسته به چوب در این کشور بسیار دیده می‌شود.

 

ورزش در اندونزی

ورزش در اندونزی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بانوان در اندونزی اغلب سعی می‌کنند به سراغ رشته های هوازی بروند و ورزش های گروهی برای تناسب اندام بیشتر از سایر ورزش ها دیده می‌شود؛ آقایان علاقه زیادی به ورزش های گروهی دارند و در تیم های مختلف عضو بوده و در مسابقات زیادی نیز شرکت می‌کنند.

 

خرافات در اندونزی

خرافات در اندونزی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم اندونزی از تاریکی شب می‌ترسند و خرافات زیادی در خصوص جن و ارواح در تاریکی شب دارند. افراد در این کشور، تنها ماندن یک عروس در شب و یا منطقه‌ای غریبه را بدیمن می‌دانند. مردم اندونزی به عدد 13 بسیار حساسیت دارند و این رقم برای آن‌ها شوم است.

شایعات در مورد اندونزی

شایعات در مورد اندونزی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شایعات زیادی در اندونزی در زمینه اینکه رفتار نامناسبی با افراد غریبه می‌شود وجود دارد که غیر قابل باور است، هر نوع اخلاق نامناسب در خصوص مردم این کشور را باور نکنید چرا که بد و خوب در هر کشوری دیده می‌شود.

موارد ممنوعه در اندونزی

موارد ممنوعه در اندونزی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما اجازه اجاره خانه‌ای که در رهن و اجاره فرد دیگری است را ندارید.

در صورتی که با ویزای همراه وارد اندونزی شده‌اید بهتر است بدانید که تا زمانی که مجوز دریافت نکرده‌اید به شما اجازه کار داده نمی‌شود.

 

خطرات احتمالی برای افراد مقیم اندونزی

خطرات احتمالی برای افراد مقیم اندونزی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یک خطر بسیار مهم در اندونزی، وجود حیوانات وحشی در شهر است که بهتر است مراقب آن‌ها باشید.

تشابهات قوانین اندونزی با ایران

تشابهات قوانین اندونزی با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR در قوانین کشور اندونزی بارها دیده شده است که مردم این کشور همانند ایرانیان به مناسبت های مذهبی اهمیت زیادی می‌دهند.

گواهینامه و خرید ماشین در اندونزی

گواهینامه و خرید ماشین در اندونزی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

خرید ماشین بسیار کم در اندونزی دیده می‌شود، این موضوع به دلیل گران بودن قیمت بنزین در این کشور است. برای اخذ گواهینامه در اندونزی باید در ابتدا در یک آزمون کتبی شرکت نمایید و پس از قبولی نیاز به تست پزشکی است. پس از تست پزشکی در این کشور نیاز است که در آزمون عملی شرکت نمایید.

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در اندونزی

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در اندونزی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سفارت اندونزی در ایران خیابان قائم مقام فراهانی، نرسیده به خیابان دکتر بهشتی، جنب ساختمان پزشکان، پلاک 180 است. زمان کاری سفارت از یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 9 صبح الی 12 ظهر تعیین شده است. سفارت ایران در اندونزی فعالیت های مختلفی از قبیل ثبت تولد، ازدواج و همینطور طلاق را انجام می‌دهد، در این کشور خدماتی در زمینه دیانت و گواهی فوت و همینطور گواهی عدم سوء پیشینه نیز در نظر گرفته می‌شود.

نوع پوشش مردم اندونزی

نوع پوشش مردم اندونزی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

استفاده از پوشش سر برای برخی از بانوان در کشور اندونزی بسیار رایج بوده و اغلب افراد از این پوشش استفاده می‌کنند این موضوع در بین بانوان مسلمان در کشور اندونزی بسیار دیده می‌شود. استفاده از لباس با آستین های بلند برای آقایان از دیگر مواردی است که در لیست پوشش کشور اندونزی قرار دارد. در کل حجاب در اندونزی آزاد است اما رعایت حدود حجاب از موضوعات مهمی است که در عرف این کشور دیده می‌شود.

جغرافیا و شرایط آب و هوایی اندونزی

جغرافیا و شرایط آب و هوایی اندونزی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور اندونزی مانند یک قوس طراحی شده است و مشتمل بر هزاران جزیره در طول خط استوا است. این کشور در لیست پرجمعیت ترین کشورهای دنیا رتبه 4 را دارد. مردم کشور اندونزی در سواحل زندگی می‌کنند، بیشتر بخش های کشور اندونزی غیر قابل سکونت است. در نظر داشته باشید این کشور دارای آب و هوای استوایی است. جزایر نامنظم و کوهستانی سبب زیبایی کشور اندونزی شده است. کشور اندونزی پر از آتشفشان های فعال است. کشور اندونزی دارای آب و هوای گرمسیری است و رطوبت بالایی دارد پس بهتر است اگر به قصد گردشگری وارد این کشور می‌شود بررسی های آب و هوایی و موقعیتی دقیقی داشته باشید. به عنوان مثال در ماه های آوریل تا اکتبر در صورتی که مسافر کشور اندونزی باشید با وزش بادهای شدید روبرو می شوید که گاهاً می‌تواند خطرناک باشد. ماه آوریل تا اکتبر از ماه های خشک در کشور اندونزی محسوب می‌شود و برای حمام آفتاب و همینطور قایقرانی گزینه بسیار خوبی است. ماه نوامبر کشور اندونزی بارانی است و رطوبت زیادی دارد، این ماه برای افرادی که به دنبال هزینه کمتری برای سفر هستند بسیار عالی است

غذاهای اندونزی

غذاهای اندونزی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سامبال یکی از غذاهای مشهور در اندونزی است، پایه اصلی این غذا چیلی است در نظر داشته باشید که در این غذا از شکر و نمک و آبلیمو و سس استفاده می‌شود و در آن ادویه های مختلفی نیز به کار گرفته می‌شود. این غذا با انبه و قارچ و دورین ترکیب می‌شود و طعم دل انگیزی دارد. باکسو یکی از خوشمزه ترین غذاهای اندونزی است که مشابه سوپ تهیه می‌شود؛ این غذا با سبزیجات و گوشت قلقلی و سیر سرخ شده ترکیب می‌شود. ساتای یک نوع کباب در اندونزی است که از گوشت خرگوش تهیه می‌شود و به صورت زغال کبابی سرو می‌شود، این غذا را با بادام زمینی مزه دار نیز طعم می‌دهد. گادو کادو از دیگر غذاهای بسیار خوش طعم در اندونزی است که به صورت مخلوط سرو می‌شود. این غذا به طور کلی بسیار محبوب بوده و با سس بادام زمینی نیز ترکیب می‌‌شود؛ این غذا با سالاد لوبیا سبز و اسفناج نیز سرو می‌شود و پنیر توفو آن را بسیار ایده‌آل خواهد نمود. مردم کشور اندونزی علاقه زیادی به باکپوئو دارند این غذا انقدر هوس انگیز است که امتحان کردن آن می‌تواند برای شما بسیار لذت بخش باشد. این غذا در غرفه های خیابانی جاکارتا سرو می‌شود. ایکان باکار یک نوع غذای ساده و سالم در اندونزی است که با ادویه های مختلف سرو می‌شود که طعم آن بسیار عالی بوده و ساده نیز سرو می‌شود؛ این غذا بسیار محبوب و بی نظیر است.

آخرین ویرایش: 2019-06-15 10:53:49 2,738