x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

اندونزی

کشور اندونزی از نظر جغرافیایی در بخش جنوب شرقی اقیانوسیه قرار دارد و یک مجمع‌الجزایر است که در آن 17 هزار جزیره و 33 استان دیده می‌شود.این کشور در لیست بزرگترین کشورهای جهان قرار دارد. احوالپرسی در اندونزی به صورت رسمی شکل می‌گیرد که این موضوع نشات گرفته از اهمیت احترام در این کشور است. در این کشور توریسم نیز رتبه خوبی از نظر اقتصادی دارد و درآمدهای ارزی بالایی در کشور اندونزی در زمینه گردشگری دیده می‌شود، بیشترین میزان صادرات در کشور اندونزی مربوط به کشورهای آمریکا و ژاپن و حتی چین است؛ در سال های جدید میزان صادرات به سنگاپور نیز بسیار زیاد است.د. در این کشور نه خبری از فشار و نه دمای هوا است اما بارش بیش از حد باران بخشی از آب و هوای اندونزی محسوب می‌شود. میزان رطوبت در این کشور بین 70 الی 90 درصد اعلام شده است. بهترین زمان سفر به کشور اندونزی در فصل خشک سال است.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Indonesia عربی: أندونيسيا
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
 • زبان های رایج: اندونزیایی و هلندی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: روپیه هر روپیه 0.000071 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 0062
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 81
 • پایتخت: جاکارتا
 • زبان های رسمی: اندونزیایی
 • جمعیت: بیش از 264 میلیون در سال 2017
 • منطقه زمانی: +9تا UTC+7
 • دامنه اینترنتی: .id
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 1.100 تریلیارد دلار آمریکا

سفر به اندونزی

سفر به اندونزی، سفر به کشوری است که سرزمین آن از چندین جزیره مختلف و مردم آن از چندین قومیت مختلف تشکیل شده است. در طول سالیان اندونزی به علت موقعیت تجاری میان مسلمانان و اروپائیان محبوب بوده است. اندونزی سال‌ها مستعمره هلند بوده که بعد از جنگ جهانی دوم اعلام استقلال کرد. صدها گروه قومی که با زبان های مختلفی سخن می­گویند، در این کشور ساکن هستند، از جمله جاوه­ای­ها که حدود 40 درصد و سوندانی­‌ها که 15 درصد مردم کشور را تشکیل می­دهند. زبان رسمی این کشور که مردم با آن صحبت می­کنند زبان اندونزیایی است. جاذبه­‌های دیدنی سفر به اندونزی، شامل سواحل گرم و طلایی، آتشفشان ها، جنگل ها، و حیواناتی مثل اژدهای کومودو، فیل ها، اورانگوتان ها و ببر ها، برای گردشگران شناخته شده‌­اند. جمعیت اندونزی حدود ۲۳۸ میلیون نفر است که حدود ۸۶ درصد از آنان یعنی حدود 200 میلیون نفر از مردم اندونزی مسلمان و بقیه مسیحی، یا پیرو عقاید هندو یا بودایی هستند.

سفر به اندونزی

زندگی در اندونزی

کشور اندونزی مانند یک قوس طراحی شده است و مشتمل بر هزاران جزیره در طول خط استوا است. این کشور در لیست پرجمعیت ترین کشورهای دنیا رتبه 4 را دارد.هزینه زندگی خانواده در کشور اندونزی 2954800.00 روپیه برای هر ماه است، در صورتی که فرد بخواهد به صورت یک نفره زندگی نماید هزینه مورد نظر برای آن به میزان 1456700.00 روپیه برای هر ماه اعلام شده است. دستمزد مشاغل با مهارت پایین در این کشور به میزان 3427900.00 روپیه برای هر ماه است.. کشور اندونزی در لیست کشورهای ثروتمند است که از نظر معدنی بسیار رشد داشته است این کشور دارای معادن نفت و گاز طبیعی بوده و در زمینه قلع و نیکل نیز بسیار عالی عمل کرده است به طوری که بخش مهمی از اقتصادی را تشکیل داده است. در سال 2017 در حدود 43 درصد از تولید ناخالص داخلی در کشور اندونزی از سوی خدمات اعلام شده است 42 درصد صنعت و 13 درصد نیز کشاورزی ورود داشته است.

زندگی در اندونزی

مهاجرت به اندونزی

سطح امنیت در کشور اندونزی چندان بالا نیست، در این کشور جیب بری و همینطور دزدی بسیار دیده می‌شود، حمل مواد مخدر از دیگر جرم های موجود در کشور اندونزی است.شایان ذکر است که از ویزای توریستی کشور اندونزی روز به روز استقبال می‌شود. آمار مهاجرانی که به قصد پژوهش به این کشور می‌روند بیش از 40 درصد از کل مسیر های مهاجرت است، در نظر داشته باشید که در این کشور به طور کلی مسیر های پژوهشی در زمینه گردشگری و ایجاد فضای گشت و گذار به طور دقیق فراهم شده است و افراد محقق سعی می‌کنند کشور اندونزی را به عنوان یک منبع گردشگری بسیار عالی در نظر بگیرند. ارزیابی ها نشان داده است که رشد مهاجرپذیری کشور اندونزی در سال 2020 به حدود 11 درصد می‌رسد که رقم خوبی است.رشد صنعت در این کشور در زمینه منسوجات، پوشاک و کفش و معدن و سیمان و همینطور کوه های شیمیایی دیده می‌شود.

مهاجرت به اندونزی

تحصیل در اندونزی

مدرک Doctor یا Strata3 بالاترین مدرک دانشگاهی در کشور اندونزی محسوب می‌شود و از طریق دانشگاه ها پس از 3 الی 4 سال تحصیل صادر می‌شود؛ افرادی که خواهان این مدرک هستند باید مدرک S2 داشته باشند.دانشجو می‌بایست حداقل 2 سال را در محیط تحصیل حضور داشته باشد. یک دوره تحصیلی به عنوان Dokter Hewan نیز در اندونزی وجود دارد که پس از 5 الی 6 سال تحصیل ارائه می‌شود و معادل 4 سال دوره S1 است؛ کسانی که می‌خواهند در رشته دامپزشکی تحصیل کنند می‌توانند ورود به این مقطع داشته باشند. آقایانی که کشور اندونزی را برای تحصیل انتخاب می‌کنند ورود به بخش مهندسی را گزینه بهتری می‌دانند. تحصیل در رشته های وابسته به هوا و فضا تنها برای گروه های خاص و با شرایط به خصوصی دنبال می‌شود، حقیقت این است که ورود به این رشته ها سخت گیری های زیادی داشته و آزمون های متغیری نیاز است تا فرد بتواند از این مسیر خارج شود.

تحصیل در اندونزی