x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
کیریباتی

کیریباتی

کشور کیریباتی یک مجموعه جزایر است که در قاره اقیانوسیه قرار دارد و البته که اقیانوس آرام جنوبی را در مرکز استوا و یا نیمگن زمین فراهم ساخته است این کشور در انتهای خط بین المللی روز گردان قرار دارد و موقعیت جغرافیایی مخصوصی دارد. کشور کیریباتی در شمال تووالو و همینطور در بخش شرقی نائورو واقع شده است پایتخت کشور کیریباتی نیز شهر تاراوای نام دارد که 22 هزار نفر جمعیت را شکل داده است این موقعیت منطقه­ای دسته بندی شده است. مساحت کشور کیریباتی 811 کیلومتر مربع و جمعیت این بخش به 95 هزار نفر رسیده­اند این شهرها بیش از 36 هزار نفر جمعیت دارد و البته که مشتمل بر 23 جزیره است که هر یک به عنوان یک شهر محسوب می شود. موقعیت بهداشت و درمان در کشور کیریباتی خوب است در واقع مسیر­های درمانی بهبود چشمگیری دارد و رویکرد درمان بررسی شده است از سوی دیگر در این کشور درمان سطح قابل قبولی دارد موقعیت درمانی زیر نظر دولت بررسی می­شود و دولت در صدد است که درمان را بخشی از حقوق گردشگران در نظر بگیرد موقعیت درمانی برای این کشور می­تواند قابلیت دقیق اقتصادی داشته باشد البته که وضعیت درمانی در این کشور توسط گروه­های مختلف اقتصادی بررسی می شود.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Caribbean Country عربی: منطقة البحر الكاريبي
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
 • زبان های رایج: انگلیسی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: دلار استرالیا معادل 0.68 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 00686
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 181
 • پایتخت: تاراوای جنوبی
 • زبان های رسمی: کیریباتی
 • جمعیت: بیش از 116,398 نفر در سال 2019
 • منطقه زمانی: (GMT-6)
 • دامنه اینترنتی: kr.
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 196.2 million USD

سفر به کیریباتی

سفر به کیریباتی، سفر به کشوری است که  به دلیل ماهیگیری با طعمه­های پرواز  کننده، تورهای تفریحی غواصی و حیات وحش ساحلی حیرت آور، مشهور است. کشور کیریباتی Kiribati،  مجمع الجزیره‌ای در اقیانوس آرام و یک گروه جزیره­ای در میکرونزی است که در خط استوا قرار دارند که نسبت به سطح دریا پایین‌ترین هستند. این کشور از تعداد سی و سه آب‌سنگ یا اتل atoll تشکیل شده که در ۲۱ عدد از آنها مردم سکونت دارند. همه جزایر اصلی در یکی از سه گروه جزایر گیلبرت، جزایر لاین و جزایر ققنوس قرار دارند. مساحت کشور حدود ۸۱۱ کیلومتر مربع است و از نظر وسعت در میان بقیه کشورها رتبه ۱۸۶ ام را داراست.
در سفر به کیریباتی خواهید دید که جزایر گیلبرت یا کیریباتی، زنجیره جزایر غربی است که محل سکونت اکثریت قریب به اتفاق جمعیت کیریباتی از جمله پایتخت تاراوا است. جزایر لاین، دورترین جزایر است که در سه جزیره شمالی کیریتیماتی (جزیره کریسمس)، تابوآئران و تراینا جمعیتی زندگی می­کنند. جزایر ققنوس، به استثنای چند خانواده در کانتون، تقریباً کاملاً غیر مسکونی است.

سفر به کیریباتی

زندگی در کیریباتی

کیریباتی منطقه­ای از آب است. این کشور یک جمهوری مستقل در کشورهای مشترک المنافع است ، واقع در اقیانوس آرام مرکزی ، حدود 2500 مایل در جنوب غربی هاوایی قرار دارد. این بخشی از تقسیم جزایر اقیانوس آرام است که به میکرونزی معروف است. کیریباتی شامل 33 جزیره مرجانی است که بین سه گروه جزیره­ای تقسیم می­شوند: جزایر گیلبرت ، جزایر ققنوس و جزایر لاین.حقوق مالکیت در کیریباتی ضعیف است. سیستم قضایی با الگوبرداری از قوانین عادی انگلیس ، حقوق کافی در روند کار را فراهم می­کند ، اما حاکمیت قانون در سراسر کشور نابرابر است. قراردادها ضعیف اجرا می­شوند و دادگاه­ها نسبتاً در دعاوی تجاری بی­تجربه هستند. فساد اداری ، نفقه گرایی و سایر سوء استفاده از امتیازات ، مشکلات جدی هستند. مؤسسات نظارت دولتی که متهم به اجرای اقدامات ضد فساد هستند ، از منابع ناکافی تأمین شده و ناکارآمد هستند.

 

 

 

زندگی در کیریباتی

مهاجرت به کیریباتی

 

سرمایه گذاری مستقیم خارجی در کیریباتی به جریان مستقیم سرمایه گذاری در اقتصاد اطلاق می­شود. این مجموعه سرمایه عدالت ، سرمایه گذاری مجدد درآمدها و سایر سرمایه­ها است. سرمایه گذاری مستقیم نوعی از سرمایه گذاری مرزی است که با ساکن در یک اقتصاد دارای کنترل و یا تأثیر قابل توجهی در مدیریت بنگاه اقتصادی که در اقتصاد دیگری ساکن است ، مرتبط است. تملک 10 درصد یا بیشتر از سهام عادی سهام رای دهنده معیار تعیین وجود رابطه سرمایه گذاری مستقیم است. در سال­های اخیر سرمایه گذاری قابل ملاحظه­ای صورت نگرفته است. آمارهای دولت از سال 2011 تا سپتامبر 2019 مجموع 21 سرمایه گذاری خارجی مصوب را نشان می­دهد ، در حالی که در سه سال گذشته فقط پنج سرمایه گذاری خارجی تأیید شده وجود داشته است. در سال 2001، سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI) منفی بود آمریکا 426،000 $ و سرمایه گذاری نمونه کارها منفی بود آمریکا 5.7 میلیون $. جریان سرمایه گذاری پرتفوی منفی بوده و به اوج خروج ایالات متحده رسیده است 

 

مهاجرت به کیریباتی

تحصیل در کیریباتی

تحصیلات در کیریباتی برای سنین 6 تا 13 سال رایگان و اجباری است. آموزش ابتدایی شامل هفت سال اول می شود: کلاس­های یک تا شش ساله. 110 مدرسه ابتدایی با بودجه دولتی در سراسر جزایر 17،594 دانش آموز (تقریبا 49 درصد زن) را استخدام می­کنند و 727 معلم (تقریبا 62 درصد زن) استخدام می کنند. در سال 1997 ، حدود 75 دانش آموز به دلیل عملکرد نامناسب دانشگاهی در یک مقطع ابتدایی حفظ شدند. دستیابی به تحصیلات در Kiribati تا حد زیادی در سطح ابتدایی محدود است. این در اصل نتیجه عدم دسترسی و هزینه مدارس متوسطه و متوسطه پایه پیشرفته در جزایر است. امکانات مراقبت­های بهداشتی در کیریباتی برای مراقبت­های معمول پزشکی کافی است ، اما در دسترس بودن و کیفیت بسیار محدود است. از سال 2006 ، سیستم بهداشت و درمان Kiribati یک بیمارستان مرکزی را شامل می شد که از سه بیمارستان فرعی ، بیش از 20 مرکز بهداشت و حدود 70 مرکز توزیع مراجعه کرده است. بیمارستان مرکزی تونگارو در تاراوا خدمات درمانی را به همه جزایر ارائه می دهد. مناقصه­های دولتی در همه جزایر برای رسیدگی به بیماری­های جزئی و جراحات مجهز شده­اند.آموزش­های متوسطه (کلاس های 7 تا 11) جایگاه­های رقابتی و مبتنی بر نمرات آزمون ورودی ملی هستند. كمتر از 20 درصد كودكان دبستاني آموزش متوسطه را دريافت مي كنند.

تحصیل در کیریباتی