x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

کوزوو

 

کشور کوزوو در جنوب شرقی اروپا و نواحی مرکزی شبه جزیره بالکان دیده می‎شود. این کشور به آب دسترسی ندارد. دور تا دور این کشور رشته کوه های پوشیده شده از انبوه درختان جنگلی دیده می‎شود.وضعیت نرخ رشد تولید ناخالص داخلی سالانه در کشور کوزوو در ابتدا 4.20 درصد بوده است این رقم امروزه در وضعیت 4.10 درصد ارزیابی شده است. وضعیت تولید ناخالص داخلی در کشور کوزوو نیز 7.90 میلیارد دلار آمریکا گزارش شده است؛ البته که وضعیت تولید ناخالص داخلی در این کشور در رده بندی های اقتصادی ارزیابی می‎شود. وضعیت تولید ناخالص داخلی به قیمت های ثابت در این کشور 6658.60 میلیون یورو گزارش شدهو تولید ناخالص داخلی سرانه در این کشور 4193.60 دلار اعلام شده است. کشور کوزوو دارای منابع طبیعی زیادی است و اقتصاد این کشور وابستگی شدیدی به منابع طبیعی دارد به طوری که اگر منابع طبیعی این کشور نباشد، به طور کلی نمی‎تواند شرایط اقتصادی خوبی برای آن در نظر داشت. در کشور کوزوو ذخایر عظیمی از سرب و نقره دیده می‎شود.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین:Republic of Kosovo عربی:كوسوفو
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: پارلمانی
 • زبان های رایج: ترکی، بوسنی، رومانی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: یورو معادل 1.11 دلار
 • پیش شماره تلفن: 00383
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 38
 • پایتخت: پریستینا
 • زبان های رسمی: صربی، آلبانیایی
 • جمعیت: بیش از 1.831 میلیون در سال 2017
 • منطقه زمانی: UTC+1(CET)
 • دامنه اینترنتی: .xk
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از8.126 میلیارد دلار آمریکا

سفر به کوزوو

سفر به کوزوو، سفر به کشوری زیباست که از حدود سال 2008 شناخته شده و سرزمین مورد مناقشه در جنوب شرقی اروپا است. مساحت کوزوو حدود 10.887 کیلومتر مربع است که در مرکز بالکان محاصره شده و با مرزهای کنترل شده صربستان در شمال و شرق، مرز مقدونیه در جنوب شرقی، آلبانی در جنوب غربی و مرزهای مونته نگرو در غرب مجاور است. از نظر جغرافیایی، کوزوو متناسب با ابعاد خود دارای آب و هوای ایده‌آل بوده و از نظر زمین شناسی و هیدرولوژی مخصوص خود، دارای مناظر متنوع و متضاد می­باشد. قسمت بیشتر کوزوو مرکزی را دشت ها و مزارع وسیع متوحیجا و کوزوو در برگرفته است. کوه های پروکلتیه و سار به ترتیب در جنوب غربی و جنوب شرقی گسترش یافته‌اند. اگر پیش از سفر به کوزوو، در باره تاریخ آن بخواهید بدانید، اولین ساکنان کوزوو انسان‌های نخستین دوران پالئولیتیک بودند و در دوران کلاسیک از 168 سال قبل از میلاد، تمدن رومی ‏در آن شکل گرفته است. این کشور تا قرن چهاردهم میلادی تحت حکومت کلیسای ارتدوکس و از قرن 15 تا 20 زیر سلطه امپراطوری عثمانی بوده و پس از جنگ جهانی اول به کشور یوگسلاوی پیوسته است.

سفر به کوزوو

زندگی در کوزوو

کشور کوزوو یکی از کشورهایی است که در بخش جنوب شرق اروپایی قرار دارد، این کشور در بخش جنوبی خود با صربستان و در بخش شمالی با کشور آلبانی همسایه است. شهر پریشتیناپایتخت کوزوو است. این کشور حدود 1 میلیون و 800 هزار نفر جمعیت دارد. این کشور از نظر آب و هوایی قاره ای است.دستمزد افراد در کشور کوزوو به طور کلی 504.00 یورو برای هر ماه ارزیابی شده است. جمعیت افراد در کشور کوزوو 1.80میلیون نفر است و این رقم در سال های اخیر تغییرات چندانی نداشته است. وضعیت نرخ مشارکت نیروی کار در کشور کوزوو 38.70 درصد اعلام شده است و البته که نرخ بیکاری جوانان در این کشور از50.60 درصد به 49.10 درصد رسیده است و رسیدن به شغل در بین جوانان در این کشور بسیار دشوار است. وضعیتی که برای نرخ اشتغال در کشور کوزوو رویت شده است 28.20 درصد است.

زندگی در کوزوو

مهاجرت به کوزوو

در قوانین کشور کوزوو تفاوتی بین زن و مرد وجود ندارد، در صورتی که یک فرد ایرانی با تبعه کشور کوزوو ازدواج کند نیاز است که پس از اخذ اقامت کشور کوزوو تابعیت این کشور را بدست آورد. تابعیت مضاعف به در این کشور پذیرفته نمی‎شود. برای اخذ تابعیت کشور کوزوو نیاز است که تابعیت ایرانی خود را باطل نمایید.در قوانین این کشور هیچ منعی برای ازدواج زن و مرد کشور کوزوو با تبعه خارجی وجود ندارد. مهاجرانی که به کشور کوزوو سفر می‎کنند اغلب زندگی در بخش حاشیه شهر را بهتر می‎دانند، این تصور از چندین سال گذشته تا به امروز دیده می‎شود و البته که شرایط به نفع کسانی است که اصول مهاجرتی را به بهترین نحو پیش برده اند. برای مهاجرت به کشور کوزوو نیاز بدانید که اولاً چقدر قرار است در این کشور زندگی کنید و ثانیاً قرار است مسیر مهاجرتی شما بر چه اساسی ارزیابی شود. شرایط مهاجرت به کشور کوزوو در زمینه های تجاری در زمان طولانی می‌تواند منجر به اخذ تابعیت این کشور شود.

مهاجرت به کوزوو

تحصیل در کوزوو

تحصیلات ابتدایی در کشور کوزوو از سن 6 سالگی آغاز می‎شود، به طور کلی تحصیل در این کشور طی دو دوره 4 ساله ارزیابی می‎شود. در مدارس متوسطه آموزشی این کشور یک سری دروس و آموزش های عمومی‎بین 4 الی 8 سال نیز ارائه می‎شود؛ به طور کلی مدارس متوسطه حرفه ای در این کشور در دسته بندی های انسانی و فنی و کشاورزی ارزیابی می‎شوند. بانک مرکزی کشور کوزوو اعلام کرده است که صدور ارز دولتی به دانشجویان خارجی در این کشور یک عملکرد بسیار مهم و تأثیرگذار است. در بررسی های صورت گرفته مشخص است که دولت همه سعی خود را کرده است که نظام بانک جهانی را بهبود دهد. یکی از ویژگی های مهم بانکی و مالی برای دانشجویان کشور کوزوو صدور قراردادهای اقتصادی است که روال توسعه بانک های جهانی را شکل می‎دهد.

تحصیل در کوزوو