x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

تحصیل در کوزوو

تحصیلات ابتدایی در کشور کوزوو از سن 6 سالگی آغاز می‎شود، به طور کلی تحصیل در این کشور طی دو دوره 4 ساله ارزیابی می‎شود. در مدارس متوسطه آموزشی این کشور یک سری دروس و آموزش های عمومی‎بین 4 الی 8 سال نیز ارائه می‎شود؛ به طور کلی مدارس متوسطه حرفه ای در این کشور در دسته بندی های انسانی و فنی و کشاورزی ارزیابی می‎شوند. بانک مرکزی کشور کوزوو اعلام کرده است که صدور ارز دولتی به دانشجویان خارجی در این کشور یک عملکرد بسیار مهم و تأثیرگذار است. در بررسی های صورت گرفته مشخص است که دولت همه سعی خود را کرده است که نظام بانک جهانی را بهبود دهد. یکی از ویژگی های مهم بانکی و مالی برای دانشجویان کشور کوزوو صدور قراردادهای اقتصادی است که روال توسعه بانک های جهانی را شکل می‎دهد. روانشناسی تحولی در کشور کوزوو بیشترین استقبال را به همراه دارد به طوری که شخص می‎تواند برای مقطع فوق لیسانس نیز این رشته را انتخاب نماید، همینطور روانشناسی اسلامی و شخصیتی در این کشور نیز در زمینه های مختلفی ارزیابی شده است. رشته های مهندسی در کشور کوزوو کمتر شامل بورسیه تحصیلی رایگان هستند، این موضوع به دلیل امکانات گسترده مهندسی در کشور کوزوو است. از سوی دیگر کمک هزینه های تحصیلی که اغلب بدون بازپرداخت هستند در کشور کوزوو به شکل روتینی ارزیابی می‎شود.

 

مشاوره تحصیل در کوزوو
فهرست

تحصیل رایگان در کوزوو

تحصیل رایگان در کوزوو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تحصیل رایگان در کشور کوزوو از موضوعات مهمی است که بهتر است در چندین بخش ارزیابی شود. اول از هر چیز این نکته را متذکر می‎شویم که تحصیل رایگان در کشور کوزوو به معنای پرداخت همه هزینه های موجود نیست! یعنی شما بباید بخشی از واحدهای درسی و یا دروس را شامل شرایط تحصیل رایگان در نظر بگیرید و الباقی می‌بایست توسط خودتان هزینه شود.

بر اساس وضعیت اقتصادی دولت کشور کوزوو هر ساله میزان مشخصی از منابع مالی در اختیار دانشجویان قرار می‎گیرد که به طور کلی شهریه های دانشجویی را به میزان مشخصی پوشش می‎دهد. یکی از شرایط تحصیل رایگان در کشور کوزوو دریافت حقوق ماهیانه یا سالیانه است که در ازای کار دانشگاهی ارزیابی می‎شود؛ در این زمینه رشته فرد تاثیرگذار است؛ مثلاً رشته های مهندسی در کشور کوزوو کمتر شامل بورسیه تحصیلی رایگان هستند این موضوع به دلیل امکانات گسترده مهندسی در کشور کوزوو است. از سوی دیگر کمک هزینه های تحصیلی که اغلب بدون بازپرداخت هستند در کشور کوزوو به شکل روتینی ارزیابی می‎شوند. در کمک هزینه های تحصیلی این کشور، شرایط بلند مدت بازپرداخت نیز یک برگ برنده محسوب می‎شود.

بورسیه تحصیلی در کوزوو

بورسیه تحصیلی در کوزوو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یک بورسیه تحصیلی بسیار خوب در کشور کوزوو دستیار پژوهشی است که با RA نمایش داده می‎شود؛ این بورسیه تحصیلی همانطور که از اسمش پیداست در مسیر پژوهشی صادر می‎شود و بیشتر بری مقطع کارشناسی ارشد و دکترا است. در این زمینه دانشجو درگیر یک سری پژوهش های مشخص توسط استاد خود است، عمده کار محوله به دانشجو بررسی می‎شود و همینطور او باید برای شرکت در کنفرانس ها و همایش ها نیز آماده باشد. مدیریت همایش های پژوهشی بخش مهمی از این بورسیه تحصیلی محسوب می‎شود.نوشتن مقالات و همینطور کارهای تحقیقاتی در زمینه دروس نوپا از دیگر بخش های این بورسیه تحصیلی محسوب می‎شود. دستیار آموزشی یا استاد حل تمرین نیز شامل طرح های تخفیفی بورسیه تحصیلی می‎شوند. مشخص است که مهارت بالای دانشجویی برای بورسیه تحصیلی در کشور کوزوو سبب می‎شود که کسب نمره برای آزمون های مشخص بهبود داشته باشد. موقعیت تحصیلی در این زمینه بر اساس کارهای تحقیقاتی بررسی می‎شود. مشخص است که شخص برای کمک هزینه های تحصیلی در کشور کوزوو باید بتواند پتانسیل اجرایی قوی داشته باشد. از دیگر عوامل تعیین کننده برای بورسیه تحصیلی در کشور کوزوو مهارت دانشجو در بخش آموزش و مباحث تئوری است.

اعتبار دانشگاه های کوزوو و انتقال به کشور های دیگر

اعتبار دانشگاه های کوزوو و انتقال به کشور های دیگر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

موسسه RITکشور کوزوو یکی از موسسات غیر انتفاعی است که دارای سیاست های تحصیلی بسیار قدرتمندی است؛ در این موسسه اصول تحصیلی به شکل روتینی ارزیابی می‎شود و سطح رقابتی بسیار عالی است. مشخص است که اصول فارغ‌التحصیلی بر پایه کار و درآمدزایی خواهد بود. اعتبار این موسسه در دنیا کمتر از 7500 است و مشخص است که یکی از دانشگاه های سطح رقابت بالا محسوب می‎شود. موفقیت دانشجویان این موسسه به بیش از 71 درصد رسیده است.

دانشگاه بین‏المللی کسب و کار کشور کوزوو، یک دانشگاه دولتی در زمینه یادگیری جدیدترین سیاست های کاری است، کار در این دانشگاه به صورت عملی به افراد آموزش داده می‎شود. اصول کاری در این دانشگاه مطمئن است و شخص برای یادگیری دروس در این دانشگاه باید بتوانند جدیدترین پلن های اقتصادی را ارزیابی نمایند. رتبه جهانی این دانشگاه کمتر از 8000 اعلام شده است و البته که یادگیری دروس نیز به زبان انگلیسی صورت می‎گیرد و شرایط برای ورود گروه های برتر تحصیلی نیز به این دانشگاه فراهم شده است. از نظر اعتبار تحصیلی دانشگاه های کشور کوزوو برای دانشجویان خارجی انتخاب خوبی خواهند بود.

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در کوزوو

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در کوزوو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سیستم آموزشی در کشور کوزوو به دانشگاه های دولتی، غیرانتفاعی و موسسات فنی و حرفه ای تقسیم می‎شود. اینطور که ارزیابی ها نشان می‎دهد شرایط تحصیلی برای مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در کشور کوزوو بر اساس رتبه دانشگاهی کمی متفاوت هستند. رشته های داروسازی و عصب شناسی و همینطور بیوشیمی‎در سیستم آموزشی کشور کوزوو دارای شرایط تحصیلی مشخصی هستند و آزمون های ورودی برای این رشته ها ملاک ورود محسوب می‎شوند. شرایط پذیرش برای برخی از دانشگاه های دولتی کشور کوزوو این است که نیاز است معدل دبیرستان شخص در ابتد لحاظ شود؛ در صورتی که معدل وی در شرایط مناسبی باشد نیاز به شرکت در آزمون نخواهد بود؛ در غیر این صورت شخص می‎بایست برنامه های کمک هزینه تحصیلی را ارزیابی کند. در پذیرش از دانشگاه های این کشور، نمرات ورودی و معدل دبیرستان بسیار پر اهمیت است. هزینه های تحصیلی برای کسانی که رتبه خوبی در آزمون دارند ارزانتر از سایر افراد است. رتبه بندی های تحصیلی در این دانشگاه اهمیت خاصی دارد.

معادل سازی مدارک در کوزوو

معادل سازی مدارک در کوزوو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کسی که قصد دارند واحدهای تحصیلی خود را تطبیق دهد می‎بایست در رشته تحصیلی جدید مجاز باشد در واقع دروس پاس شده می‎بایست 80 درصد از محتوای دروس جدید را پوشش دهد و البته که دانشجو نباید نمره کمتر از 12 کسب کرده باشد.در صورتی که شخص بتواند 20 واحد درسی خود را معادل نماید مجاز است که یک نیم سال از مدت مجاز تحصیل برای وی کاسته شود ( این قانون برای مقطع کارشناسی است)

دانشجویانی که تبصره های تحصیلی و معادل سازی را پشت سر گذاشته‌اند،شرایط متفاوتی در این راستا دارند. در صورتی که معادل سازی برای هر واحد درسی صورت بگیرد دانشجو موظف است یک سوم شهریه متغیر را پرداخت نماید و کل واحد برای شخص رایگان نخواهد بود. مشخص است که برای معادل سازی تحصیلی نیاز است که اصول تحصیلی در نیم سال اول بررسی شده باشد، البته برخی از مراکز تحصیلی شروط کمتر و آسانتری را مد نظر قرار داده‌اند. 

خوابگاه در کوزوو

خوابگاه در کوزوو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

خوابگاه های دولتی در کشور کوزوو زیر نظر مستقیم دانشگاه ها اداره می‎شوند و از نظر شرایط زندگی و تسهیلات رفاهی در شرایط مناسبی هستند. هزینه های خوابگاهی در این کشور به نسبت خوابگاه های آزاد ارزانتر هستند. خوابگاه های دانشجویی به ملکی گفته می‎شود که تنها دانشجو در آن زندگی می‎کند. حقیقت این است که هر یک از خوابگاه های دانشجویی در این کشور دارای اعتبارات مشخصی است.

یک سری خوابگاه های استیجاری نیز در کشور کوزوو رویت می‎شود که هدف اصلی آن جبران کمبود خوابگاه است، البته که این خوابگاه ها در کشور کوزوو از نظر حقوقی مورد تأیید قرار گرفته اند.

خوابگاه های دیگری نیز در کشور کوزوو وجود دارند که خودگردان هستند اما روی آنها نظارتی صورت نمی‏گیرد. در واقع این خوابگاه ها خصوصی و شخصی هستند و دولت هیچ دخالتی ندارد و هرخسارتی که وارد شود، بر عهده خود شخص است.

یک سری خوابگاه ها در کشور کوزوو هستند که به صورت مشارکتی برای بسیاری از دانشجویان استفاده می‎شود، این خوابگاه به صورت اشتراکی کار می‎کنند و روند بهره برداری در بین آنها به صورت خصوصی و یا تعاونی شکل می‎گیرد. این خوابگاه به طور کلی اجاره بهای ارزان تری دارند.

امتیازات کارت دانشجویی در کوزوو

امتیازات کارت دانشجویی در کوزوو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشور کوزوو یک سری کتابفروشی ها وجود دارند که با ارائه کارت دانشجویی به آنها به شما اجازه می‎دهند کتاب با قیمت ارزان خریداری نمایید، به این ترتیب دسترسی به کتاب مورد علاقه خودتان آسانتر می‎شود. صرفه جویی در هزینه های موجود در این کشور رکن مهمی از زندگی محسوب می‎شود و دولت نیز این موضوع را بررسی کرده است. اینطور که مشخص است شما می‎بایست همیشه کارت دانشجویی خود را با خود به همراه داشته باشید. برخی از تاکسی ها در کشور کوزوو دارای دستگاه های مخصوصی هستند که به شخص اجازه می‎دهند که فرد با استفاده از کارت دانشجویی خود، تخفیف بگیرد. کسانی که از بورسیه تحصیلی کشور کوزوو استفاده می‎کنند باید یک نکته مهم را بدانند، بورسیه کشور کوزوو به طور کلی بر روی میزان هزینه های مشخص کارت دانشجویی ارزیابی می‎شود. کسانی که از ویزای تحصیلی کشور کوزوو استفاده می‎کنند این نکته را به خوبی می‎دانند که هزینه های تحصیلی در این کشور برای دانشجویان دولتی بسیار ارزان است و ارائه کارت دانشجویی در پرواز و خرید بلیط های هوایی و زمینی اعتبارات خاص خود را دارد. نظام آموزشی کشور کوزوو اعلام کرده است که کارت دانشجویی برای افراد حکمیک مدرک هویتی دارد.

مشاغل دانشجویی

مشاغل دانشجویی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای بررسی مشاغل دانشجویی در کشور کوزوو یک موضوع مهم وجود دارد، بسیاری از مشاغل دانشجویی در این کشور بر اساس ارائه کارت قرمز رنگ به شخص صورت می‎گیرد. دانشگاه های کشور کوزوو به افرادی که به دنبال کار هستند یک کارت به رنگ قرمز ارائه می‎دهند؛ این کارت نشان می‎دهد که شخص مجاز به کار است و البته که به کار احتیاج دارد، پس از اینکه کارت ارائه شد شخص باید بتواند به دنبال کاری قانونی باشد، ارائه این کارت به کارفرما اعتماد بیشتری می‎دهد. در پایان تحصیل، شخص می‎بایست بتواند میزان درآمد خود را ارزیابی کند. اصول اقامتی مضاعف در کشور کوزوو نشان می‎دهد که شخص می‎بایست به شکل حرفه ای مسیر تحصیلی را مورد  ارزیابی قرار دهد. در این کشور، اگر شخصی دارای مهارت خاصی باشد ورود به کار برای وی آسانتر خواهد بود و شانس بیشتری به نسبت سایر افراد دارد. هزینه تحصیل در کشور کوزوو برای کسانی که کارت قرمز را دارند کمی ارزانتر خواهد بود.

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در کوزوو

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در کوزوو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کار دانشجویی در کشور کوزوو اغلب به صورت پاره وقت در اختیار افراد قرار می‎گیرد، مثلاً کسانی که در مقطع لیسانس تحصیل می‎کنند برای کار دانشجویی باید از اعتبارات تحصیلی مشخصی استفاده نمایند همینطور این امکان برایشان فراهم است که بتوانند ورود به برخی از مراکز فرهنگی داشته باشند.

ورود به مراکز فرهنگی و پژوهشی برایکسانی که در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل می‎کنند، بسیار پر اهمیت است. کسانی که در مقطع دکترا تحصیل می‎کنند از سوی دولت مورد حمایت قرار می‎گیرد و دانشگاه به آنها حقوق می‎دهند.

کار دانشجویی در این کشور می‎تواند در بخش آموزش نیز بررسی شود. آموزش و روال های دانشجویی در این کشور در برخی از محیط های پژوهشی نیز رویت شده است مثلاً آزمایشگاه های فیزیک در این کشور دارای امکانات خوبی هستند.

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در کوزوو

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در کوزوو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

انواع بیمه دانشجویی در کشور کوزوو بر اساس بیمه های حوادث ارزیابی می‎شود، اینطور که مشخص است دانشجویانی که در دانشگاه های دولتی کشور کوزوو تحصیل می‎کنند در بخش روزانه و شبانه این امکان را دارند که با پرداخت حق بیمه به سادگی خود را از حوادث بیمه ای در امان نگه دارند. بیمه حوادث در کشور کوزوو شامل دندانپزشکی و چشم پزشکی نمی‎شود. صندوق رفاه دانشجویی کشور کوزوو اعلام کرده است که بر اساس توافق صورت گرفته با سازمان بیمه خدمات درمانی حق بیمه به حد 50 درصد نیز خواهد رسید. هزینه‌های بیمارستانی در این کشور ارزان است. سقف تعهدات مشخص شده برای بیمه های دانشجویی در کشور کوزوو ارزیابی شده است. شخص باید بتواند غرامت تحصیلی خود را بر اساس اصول بیمه گذاری پرداخت نماید. تسهیلات درمانی در این کشور بر اساس بیمه های پایه ای بررسی می‎شود. بیمه حوادث دانشجویی در کشور کوزوو به صورت 24 ساعته ارزیابی می‎شود. دانشجو در این کشور می‎تواند از بیمه های تکمیلی نیز استفاده کند. سیستم های بیمه در کشور کوزوو در سال های اخیر اصول ویژه ای را شکل داده است. 

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در کوزوو

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در کوزوو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بانک مرکزی کشور کوزوو اعلام کرده است که صدور ارز دولتی به دانشجویان خارجی در این کشور یک عملکرد بسیار مهم و تأثیرگذار است. در بررسی های صورت گرفته مشخص است که دولت همه سعی خود را کرده است که نظام بانک جهانی را بهبود دهد و البته که صندوق های بین‏المللی این روند را تأیید کرده اند. یکی از ویژگی های مهم بانکی و مالی برای دانشجویان کشور کوزوو صدور قراردادهای اقتصادی است که روال توسعه بانک های جهانی را شکل می‎دهد. صندوق بین‏المللی پول در کشور کوزوو اعلام داشته که اگر دانشجو به قصد اخذ وام در فضای پژوهشی مراجعه داشته باشد، صدور وام برای وی با قراردادهای شش ماهه تا یک ساله ارزیابی می‎شود. مشخص است که خدمات بانکی و مالی برای دانشجو می‎تواند بر اساس نهادهای خاصی شکل بگیرد.

وضعیت مالیاتی در این کشور برای صندوق رفاه اقتصادی بهبود داشته است. خدمات بانکی در این کشور بر اساس نهادهای اجرایی بررسی می‎شوند. کسانی که قصد دارند وام های کلان داشته باشند می‎بایست افتتاح حساب نمایند و سعی کنند گردش سرمایه ای مشخص را شکل دهند. خدمات بانکی برای دانشجویان کشور کوزوو اعلام داشته است که شخص می‎تواند در طول تحصیل خود،طی دو دوره درخواست وام کند.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کوزوو

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کوزوو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هیچ یک از دانشگاه های کشور کوزوو مورد تأیید وزارت علوم نیستند.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در کوزوو

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در کوزوو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هیچ یک از دانشگاه های کشور کوزوو مورد تأیید وزارت بهداشت نیستند.

دانشگاه های برتر در کوزوو

دانشگاه های برتر در کوزوو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کالج کسب و کار بین‏المللی میترویکا:

کالج کسب و کار بین‏المللی میترویکا یکی از بهترین دانشگاه های این کشور محسوب می‎شود به طوری که روش های جدید تفکر و یادگیری در این کالج آموزش دادهمی‎شود. این کالج تحصیلی به طور کلی دارای فضایی بسیار مدرن است و آماده سازی دانشجویان در این کالج یک بخش کاری بسیار مهم محسوب می‎شود. این کالج از سال 2010 به طور جدی کار خود را آغاز کرده است. کمک های مالی در این کالج بر اساس جدیدترین ارزیابی ها صورت گرفته است. اینطور که مشخص است این کالج توانسته برای روش های توسعه اقتصادی به صورت حرفه‌ای ظاهر شود. برنامه های آموزشی در این کشور انگلیسی اعلام شده است و بیشتر در مقطع کارشناسی و کاردانی دانشجو می‎پذیرد.

موسسه RIT:

موسسه RIT تنها موسسه آموزش عالی و غیر انتفاعی در کشور کوزوو محسوب می‎شود؛ این موسسه به طور کلی توانسته در آموزش دروس به زبان انگلیسی بهترین شرایط تحصیلی را فراهم سازد. استانداردهای تحصیلی این موسسه با استانداردهای تحصیل در اروپا یکسان است،این دانشگاه در لیست برترین دانشگاه های جنوب شرقی اروپا قرار دارد.برنامه های آموزشی در این موسسه بر اساس جدیدترین استانداردهای روز دنیا ارزیابی می‎شود.

دانشگاه اروپایی:

دانشگاه اروپایی در کشور کوزوو یک دانشگاه خصوصی است که از سال 2013 فعالیت خود را آغاز کرده است و بیشترین تمرکز این دانشگاه بر روی شرایط بیزینسی است. در این دانشگاه درجه بندی های تحصیلی بر اساس شرایط عمومی و علمی ارزیابی می‎شود. رشته های مدیریتی، بانکداری، بیزینس و همینطور یک سری رشته هایی که وابسته به وکالت است در این دانشگاه دیده می‎شود. رشته های وابسته به اقتصاد نیز سهم بزرگی از واحدهای درسی این دانشگاه را شکل می‎دهد. تاریخ تحصیلی برای این دانشگاه مشخص است و کسانی که در جوامع تحصیلی کشور کوزوو به رشد رسیده اند اغلب سعی می‎کنند اصول کسب و کار را یاد بگیرند این دانشگاه به طور کلی برای افرادی که قصد دارند به آسانی وارد محیط های تحصیل کشور کوزوو شوند گزینه خوبی است و بدون آزمون دانشجو می‎پذیرد.

 

نظام آموزشی کوزوو

نظام آموزشی کوزوو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تحصیلات ابتدایی در کشور کوزوو از سن 6 سالگی آغاز می‎شود، به طور کلی تحصیل در این کشور طی دو دوره 4 ساله ارزیابی می‎شود. در این کشور چندین نوع برنامه های آموزشی رویت شده است برای دوره های 4 الی 6 ساله است. در مدارس متوسطه آموزشی این کشور یک سری دروس و آموزش های عمومی‎بین 4 الی 8 سال نیز ارائه می‎شود. به طور کلی مدارس متوسطه حرفه ای در این کشور در دسته بندی های انسانی و فنی و کشاورزی ارزیابی می‎شود. آموزش های عمومی‎پس از 4 سال اول دوره های فنی را در پیش می‏گیرد. تحصیل در کالج های این کشور به طور کلی 3 سال و حداکثر 4 سال است. رشته های پزشکی در این کشور 6 سال به طول می‌انجامند. دوره های تحصیلات تکمیلی در این کشور نیز بر اساس توسعه و نظارت پیش می‎رود و مراکز آموزشی این کشور نیز دارای یک سری دوره های پیش نیاز هستند

لیسانس در کشور کوزوو و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در کشور کوزوو 

دوره لیسانس در کشور کوزوو یک دوره 4 ساله است، در این دوره شخص باید نمرات دوره دیپلم و همینطور نمره حاصل از شرکت در کنکور یا آزمون ورودی را ارائه دهد. بسیاری از دانشگاه های کشور کوزوو در شرایط ورودی خود آزمون را در نظر نمی‎گیرند. اینطور که مشخص است، حدود 99 درصد از رشته های تحصیلی در کشور کوزوو شامل یک دوره شش ماهه پیش نیاز هستند و زبان تحصیلی برای این مقطع انگلیسی اعلام شده است. شما برای گذراندن دوره کارشناسی در کشور کوزوو نیاز به کسب امتیاز بین 180 الی 240 دارید. یک نکته مهم در زمینه لیسانس در کشور کوزوو، این است که کار همزمان با درس برای این مقطع کمی‎دشوار به نظر می‎رسد زیرا پروسه‌های تحصیلی طولانی است و دروس اغلب کلاس محور برگزار می‎شود. مشخص است که شخص برای تحصیل در این کشور باید یک سری جزئیات را نیز در نظر بگیرد.

 

لیسانس در کوزوو و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در کوزوو

لیسانس در کوزوو و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در کوزوو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای تحصیل فوق لیسانس در کشور کوزوو نیاز است که شخص مدرک معتبر دوره لیسانس را ارائه دهد؛ البته که مدرک وی باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد و نیاز است که مرکز مشخصی در کشور کوزوو ارسال شود تا بررسی های اولیه صورت بگیرد. برای بررسی مدرک هر شخص در کشور کوزوو توسط دولت نیاز به پرداخت هزینه است. در صورتی که مدرک تأیید نشود این هزینه باز نخواهد گشت. اگر مدارک فرد متقاضی مورد تأیید قرار بگیرد دانشگاه اعلام می‎کند که نیاز است گواهی برای شخص ارسال شود. ریز نمرات دوره کارشناسی و همینطور نمرات حاصل در این راستا بسیار مهم است. به طور کلی رشته های مشخص در دوره های کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی ارائه می‎شود. پژوهش در این کشور در فضای درستی رویت شده است. هر شخص این امکان را دارد که ترجمه مدارک شناسایی خود را به صورت حرفه ای در نظر بگیرد. بورسیه های تحصیلی کشور کوزوو نیز برای مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد برای افراد در دسترس است.

فوق لیسانس در کوزوو و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در کوزوو

فوق لیسانس در کوزوو و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در کوزوو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای تحصیل فوق لیسانس در کشور کوزوو نیاز است که شخص مدرک معتبر دوره لیسانس را ارائه دهد؛ البته که مدرک وی باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد و نیاز است که مرکز مشخصی در کشور کوزوو ارسال شود تا بررسی های اولیه صورت بگیرد. برای بررسی مدرک هر شخص در کشور کوزوو توسط دولت نیاز به پرداخت هزینه است. در صورتی که مدرک تأیید نشود این هزینه باز نخواهد گشت. اگر مدارک فرد متقاضی مورد تأیید قرار بگیرد دانشگاه اعلام می‎کند که نیاز است گواهی برای شخص ارسال شود. ریز نمرات دوره کارشناسی و همینطور نمرات حاصل در این راستا بسیار مهم است. به طور کلی رشته های مشخص در دوره های کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی ارائه می‎شود. پژوهش در این کشور در فضای درستی رویت شده است. هر شخص این امکان را دارد که ترجمه مدارک شناسایی خود را به صورت حرفه ای در نظر بگیرد. بورسیه های تحصیلی کشور کوزوو نیز برای مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد برای افراد در دسترس است.

دکترا در کوزوو و شرایط اخذ پذیرش دکترا در کوزوو

دکترا در کوزوو و شرایط اخذ پذیرش دکترا در کوزوو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

فردی که متقاضی تحصیل در کشور کوزوو در مقطع دکترا است، نیاز است که مدرک کارشناسی ارشد معتبر به همراه مدرک زبان انگلیسی داشته باشد. نیاز است که بررسی مدارک برای وی توسط دولت کشور کوزوو صورت بگیرد و هزینه ای نیز در این راستا ارزیابی می‎شود. در صورتی که مدارک فرد متقاضی مورد تأیید باشد، دانشگاه آن را تأیید می‎کند و پس از آن شخص باید بتواند مدرک زبان آیلتس با نمره بالای 6 ارائه دهد. از یاد نبرید که ارائه مدرک زبان در این کشور بسیار مهم است. ریزنمرات دوره کارشناسی ارشد بر اساس نمره حاصل از شرکت در آزمون های ورودی نیز بررسی می‎شود. فرد متقاضی نیاز است که حداقل 180 امتیاز کسب نماید.

بررسی دانش های زبان انگلیسی در این کشور اهمیت خاصی دارد. شخص باید مدرک تحصیلی خود را به صورت روتین ترجمه کرده و سعی کند دانش انگلیسی خود را افزایش دهد. برای دوره دکترا در نهایت رساله شخص ارزیابی می‎شود و باید دفاع صورت بگیرد؛ مشخص است که رساله های تحصیلی برای این دوره از سوی دولت نیز با پوشش مالی همراه است. برای تحصیل دکترا در کشور کوزوو بهتر است یک ایده تجاری قوی داشته باشید.

پزشکی در کوزوو و شرایط اخذ پذیرش پزشکی در کوزوو

پزشکی در کوزوو و شرایط اخذ پذیرش پزشکی در کوزوو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کسانی که قصد دارند پزشکی کشور کوزوو را دنبال نمایند،می‎بایست دو موضوع مهم را ارزیابی کنند. اول اینکه دوره های پیش نیاز بهداشت و روان و مهارت های زندگی بخش بسیار مهمی از دروس کشور کوزوو محسوب می‎شود که شخص می‎بایست پیش از ورود به دانشگاه پشت سر بگذارد. این درس تنها به صورت تئوری آموزش داده می‎شود و شرایط عملی برای آن گزارش نشده است. همینطور دوره های کارآموزی نیز برای این درس رویت می‎شود. در ترم های بعد یادگیری سلامت، طیف سلامتی و پیشگیری در این راستا صورت می‎گیرد. ارزیابی های سلامت و بیماری و همینطور عوامل مؤثر برای بیماری های مشخص از دیگر موارد پر اهمیت برای دروس پزشکی خواهد بود. یک سری دروس هستند که در شرایط ادغامی‎بررسی می‎شود. شخص می‎بایست مبانی پزشکی به خصوص دروس بیوشیمی و فیزیولوژی را طی نماید، همینطور یک سری دروس مبانی پزشکی در راستای ژنتیک در این کشور نیز باید گذرانده شود. زبان عمومی‎برای پزشکی بسیار مهم است و به صورت 3 واحدی ارزیابی می‎شود.

دندانپزشکی در کوزوو و شرایط اخذ پذیرش دندانپزشکی در کوزوو

دندانپزشکی در کوزوو و شرایط اخذ پذیرش دندانپزشکی در کوزوو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

از جمله دروس مهم برای تحصیل دندانپزشکی در کشور کوزوو، آسیب شناسی فک و دهان است. این واحد درسی از اعتبار بالایی برخوردار است. در فضای دندانپزشکی کشور کوزوو شخص این امکان را دارد که پروسه های دهان و فک و صورت را به صورت دقیقی پشت سر بگذارد. دندانپزشکی در لیست رشته های تحصیلی پر درآمد محسوب می‎شود. مشخص است که آینده شغلی و بازار کار برای این رشته تحصیلی به نسبت سایر رشته ها بهتر است. در حال حاضر کشور کوزوو توانسته دانشکده های پزشکی خود را گسترده تر نماید و موقعیت شغلی خوبی را شکل دهد. در چند سال اخیر فرصت های شغلی در این کشور در مراکز بهداشت به رشد رسیده است. نرخ رشد تحصیلی در کشور کوزوو بر اساس مهارت های بیماری بررسی می‎شود. سوابق شغلی در این کشور به طور کلی پیشرفت چشمگیری داشته است. دروس علوم پایه و زبان انگلیسی قوی برای این رشته تحصیلی بسیار مهم است و نیاز است که شخص اطلاعات کافی در زمینه بیماری های دهان و دندان داشته باشد. توانایی ظریف کار کردن و دقت داشتن در بافت دهانی از موضوعات پر اهمیت محسوب می‎شود.

تخصص پزشکی در کوزوو و شرایط اخذ پذیرش تخصص پزشکی در کوزوو

تخصص پزشکی در کوزوو و شرایط اخذ پذیرش تخصص پزشکی در کوزوو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

پس از گذراندن دوره های پزشکی عمومی‎در کشور کوزوو، یکی از مهمترین گزینه های تحصیلی برای پزشکان ورود به تخصص است. در مقطع اخذ تخصص، رشته های تخصصی مختلفی وجود دارد که بسیار چالش برانگیز هستند و می‎توانند انتخاب خوبی برای پزشکان باشند. دانشجویان پزشکی در کشور کوزوومی‎بایست در طول دوره عمومی‎خود با بیشتر رشته های تخصصی آشنا شده باشند. در کشور کوزوو رشته بیهوشی در لیست رشته های تحصیلی پرطرفدار قرار گرفته است. متخصص بیهوشی به پزشکی گفته می‎شود که در مدیریت درد، بیهوشی های جراحی و همینطور انواع بی حسی ها به رشد خوبی رسیده است. طول دوره آموزش تخصصی در کشور کوزوو 4 سال است. در این رشته تحصیلی سواد تئوری شخص بسیار مهم است و شرایط بالینی بیمار باید به درستی ارزیابی شود.

تخصص دندانپزشکی در کوزوو و شرایط اخذ پذیرش تخصص دندانپزشکی در کوزوو

تخصص دندانپزشکی در کوزوو و شرایط اخذ پذیرش تخصص دندانپزشکی در کوزوو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

متخصص آسیب شناسی دهان و فک در کشور کوزوو باید بافت دهانی را به درستی شناسایی کند. ماهیت تخصص و خارج کردن بافت دهانی از موضوعات بسیار مهم محسوب می‎شود و البته که دولت سعی کرده است در این زمینه کلاس هایی با هزینه مناسب در نظر بگیرد.

گروهی دیگر در کشور کوزوو به سراغ درمان ریشه می‎شوند. درمان ریشه بر اساس اصول عصب کشی بررسی می‎شود و تخصص ویژه ای را شکل می‎دهند. جراحی ریشه های دندانی در این کشور بر اساس ایمپلنت نیز موضوع مهمی است. متخصص در این زمینه باید دردهای پیچیده در ناحیه فک و صورت را جدی بگیرد. پذیرش برای این رشته تحصیلی نیاز به شرکت در آزمون های ورودی ندارد اما شخص باید برای تشخیص دردهای دندانی، یک دوره سه ماهه را پشت سر بگذارد. عصب کشی دندان در کشور کوزوو یک رشته بسیار پر درآمد خواهد بود.

رشته های غیر پزشکی در کوزوو

رشته های غیر پزشکی در کوزوو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور کوزوو منطقه ای در جنوب اروپا است به طوری که در شبه جزیره بالکان واقع شده است به این ترتیب تحصیل در کشور کوزوو در واقع با سیستم تحصیل در کشورهای اروپایی همراه است. یکی از رشته های تحصیلی بسیار پر اهمیت در کشور کوزوو روانشناسی است، در رشته روانشناسی شخص می‌بایست با همه مسائل بهداشت روان آشنا باشد به طوری که یادگیری دروس برای این رشته از نظر تئوری بسیار زمانبر است. رشته روانشناسی تحولی در کشور کوزوو بیشترین استقبال را به همراه دارد و شخص می‎تواند برای مقطع فوق لیسانس نیز این رشته را انتخاب نماید، همینطور روانشناسی اسلامی و شخصیتی در این کشور نیز در زمینه های مختلفی ارزیابی شده است. در این کشور آماده سازی شخص برای روانشناسی اجتماعی وابسته به آزمون های ورودی مختلفی است. اینطور که مشخص است روان سنجی در این کشور در لیست رشته هایی با واحدهای درسی مختلف است. از دیگر رشته های محبوب در کشور کوزوو، دروس مربوط به تاریخ است.تحصیل در این کشور بر اساس جدیدترین شاخه‌های روانشناختی ارزیابی می‎شود.

خطرات احتمالی برای دانشجویان در کوزوو

خطرات احتمالی برای دانشجویان در کوزوو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

افرادی که در رشته های پزشکی و یا رشته های بهداشت و درمان و شیمی‎تحصیل می‎کنند اغلب در فضای آزمایشگاهی کار می‎کنند،هزینه ی استفاده از این آزمایشگاه ها زیاد است؛ بنابراین یکی از خطرات موجود در کشور کوزوو برای گروه های آزمایشگاهی، بحث هزینه است. مورد دیگر از خطرات دانشجویی در کشور کوزوو وجود فضای حمل و نقل شهری گسترده ای است که گاهاً دردسر ساز می‎شود و هرج و مرج هزینه ای سبب می‎شود که دانشجویان قربانی باشند و به علت ناآگاهی طعمه شوند.

دانشجویانی که قصد دارند در کشور کوزوو برای خود یک آپارتمان اجاره نمایند باید به این نکته توجه کنند که اگر شخص آپارتمانی اجاره کند که صاحب ملک، مشخص نباشد گرفتار خواهد شد. خطراتی که برای زندگی دانشجویی در این کشور دیده می‎شود بسیار محدود است البته دولت نیز نیروهای امنیتی خود را وارد میدان کرده است.

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در کوزوو

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در کوزوو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مدارس بین‏المللی یک راه حل مناسب برای دانشجویان مهاجر هستند، مدارس بین‏المللی در این کشور از استانداردهای مشابهی برخوردار هستند. مدارس بومی‎در این کشور یک سری خدمات ارائه می‎دهند که برای دانش‌آموزان بین‏المللی نبوده و رده بندی های خاص خود را دارد. مدارس بین‏المللی در این کشور اغلب به چند زبان برگزار می‎شوند و آموزش ابتدایی اغلب به زبان مادری شکل می‎گیرد. مراحل ورود و ثبت نام در مدارس با هم فرق دارد و فضای موجود نیز متفاوت است. استانداردهای بالایی برای یادگیری دروس در کشور کوزوو دیده می‎شود. یک مدرسه فنلاندی در کشور کوزوو وجود دارد که در واقع یک شبکه بین‏المللی است که از فناوری و بازی های خارق‌العاده و همینطور دروس برنامه نویسی و رباتیک استفاده می‎کند. یک موسسه خصوصی غیرانتفاعی در کشور کوزوو نیز با عنوان ILG وجود دارد که دانشجویان بین‏المللی از بیش از 30 کشور دنیا در این مدرسه تحصیل می‎کنند. نرخ شهریه این مدرسه از 3050 یورو آغاز می‎شود و بر اساس سطح نمره دانشجویان تغییرات زیادی دارد. برنامه نویسی نیز در لیست دروس آموزشی این مدرسه است.

چاپ مقالات علمی در کوزوو و تاثیر آن

چاپ مقالات علمی در کوزوو و تاثیر آن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانش حسابداری در کشور کوزوو رشد خوبی داشته است؛ در چاپ مقالات این کشور یک سری اصول حسابداری پیشرفته رویت می‎شود. وب سایت های رسمی‎در کشور کوزوو اعلام کرده اند که مجلاتی که در زمینه حسابداری اصولی ارائه می‎شود در لیست مجلاتی هستند که شخص می‎تواند با استفاده از آنها ورود به دکترا را برای خود آسانتر کند. اینطور که مشخص است ژورنال های مختلفی در کشور کوزوو وجود دارند که برای چاپ مقالات علمی‎به شما وام نیز ارائه می‎دهند.

کشور کوزوو در رشته های روانشناسی نیز رشد داشته است، رشته روانشناسی در این کشور از دیگر رشته های تحصیلی قدرتمند محسوب می‎شود. تأییدیه های مشخص در زمینه وزارت علوم و ارتباطات مشخص کرده است که اگر شخص بخواهد در این کشور در زمینه چاپ مجلات علمی‎به رشد برسد نیاز است که در ابتدا ایده های تحصیلی قدرتمندی داشته باشد. فوق برنامه های لازم برای تحصیل در کشور کوزوو بر اساس مطالعات تاریخی خود سهمی از مقالات علمی هستند. چاپ مقالات علمی‎در کشور کوزوو در شرایط تخصصی برای کسانی که در رشته های پزشکی تحصیل می‎کنند بهتر از سایر گروه ها است.

شرکت در آزمون های بین المللی در کوزوو

شرکت در آزمون های بین المللی در کوزوو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

می‎دانیم که برای تحصیل در کشور کوزوو نیاز است که شخص مدرک زبان داشته باشد بنابراین مدرک زبان از دسته مدارک مهم محسوب می‎شود. درخواست های صورت گرفته برای مدارک زبان در کشور کوزوو نشان می‎دهد که اگر شخص بتواند در آزمون های ورود به نمره خوبی دست یابد قطعاً تحصیل برای وی آسان تر خواهد بود.

یکی از آزمون های بین ‏المللی مورد پذیرش در کشور کوزوو آزمون TOLIMO است که توسط سازمان سنجش آموزش کشور طرح ریزی شده است، هدف از این آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی است که برای داوطلبان دکتری یک انتخاب خوب است.

آزمون بعدی MSRT است؛ در این آزمون سطح نمرات باید بین 45 الی 75 باشد و در سطح بین‏المللی بررسی می‎شود.

آزمون KET یک مدرک سطح پایه ای محسوب می‎شود که به تازگی بر اساس زبان های انگلیسی تقسیم بندی شده است. کسانی که در 4 مهارت زبانی این آزمون به رتبه خوبی دست یابند، در پذیرش دانشگاه‌های این کشور قطعاً موفق خواهند بود.  

کنفرانس های علمی در کوزوو

کنفرانس های علمی در کوزوو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اطلاع رسانی در همایش ها و کنفرانس های کشور کوزوو مشخص کرده است که اگر شخصی بخواهد در کنفرانس های علمی این کشور حضور داشته باشد، نیاز است که آرشیوی از اصول آماری و تحلیل اقتصادی را بررسی کند. وضعیت علمیکشور کوزوو رو به رشد است. همایش های ریاضیات، شیمی و همینطور همایش علوم انسانی در کشور کوزوو هر ساله برگزار می‎شود و مشخص است که فراخوان های سازمانی برای این همایش ها می‎تواند برای مقالات در حال چاپ مورد استفاده قرار بگیرد.

کنفرانس روانشناسی عصب های درون شبکه مغزی در لیست کنفرانس های معتبر کشور کوزوو قرار دارد به طوری که مقالات چاپ شده برای این کنفرانس ها می‎تواند در یک وضعیت بین‏المللی بررسی شود.

کنفرانس سرمایه گذاری در سطح کلان یکی از جدیدترین کنفرانس های کشور کوزوو است که در سال جدید برگزار شده و عملکرد سرمایه گذاری گسترده را به طور واضح در اختیار همه مراجعه کنندگان قرار داده است. در کنفرانس علمی این کشور بهتر است که آرشیو آماری بررسی شود.

همایش های فیزیک و همینطور همایش های مربوط به ریاضیات و شیمی‎نیز در کشور کوزوو برگزار می‎شود. در همایش های ملی و بین‏المللی این کشور فراخوان های دانش ارزیابی درستی دارند.

جشن های دانشگاه ها در کوزوو

جشن های دانشگاه ها در کوزوو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

جشن هایی که وابسته به سنت نوروزی در کشور کوزوو هستند روز به روز رشد بیشتری دارند. در این جشن ها دانشجویان دور هم جمع می‎شوند و همینطور اعضای خانواده خود را نیز دعوت می‎کنند. در جشن های دانشگاهی این کشور مردم سعی می‎کنند بخشی از هزینه های لازم را خودشان پوشش دهند. اهمیت نوروز در بین مردم کشور کوزوو زیاد است و سعی می‎کنند لباس های نو به تن کنند و شاد باشند. در این جشن ها شعرخوانی صورت می‎گیرد و پذیرایی در سطح عمومی فراهم می‎شود. جشن های دانشگاهی کشور کوزوو هر ساله در بین گروه های تحصیلی مختلفی برگزار می‎شود و کسانی که علاقه به شعبده بازی دارند نیز در این جشن ها حضور به عمل می‌آورند. مردم کشور کوزوو همیشه دوست دارند جشن و شادی بخشی از زندگی‌شان باشد. اینطور که مشخص است در بین جشن های دانشگاهی کشور کوزوو تعطیلات رسمی‎نیز لحاظ می‎شود. کشور کوزوو در لیست کشورهایی قرار دارد که مردم علاقه زیادی به تعطیل رسمی‎در آن دارند و اغلب این دوران را دور هم جمع می‎شوند. در این کشور جشن روز پرچم نیز دیده می‎شود به طوری که مردم سعی می‎کنند لباسی با فرم پرچم داشته باشند و از رنگ هایی استفاده کنند که در پرچم این کشور دیده می‎شود.

آخرین ویرایش: 2020-04-08 08:32:52 699