x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
لائوس

لائوس

کشور لائوس یک کشور محصور در خشکی است و بیش از 23800 کیلومتر مربع مساحت دارد زبان رسمی مردم این کشور لائو است و واحد پول نیز کیپ محسوب می‌شود جمعیت این کشور بیش از 6 میلیون نفر ارزیابی شده است. در مختصات جغرافیایی این کشور در وضعیت 18 درجه شمالی و همینطور 105 درجه شرقی موقعیت منطقه ای به آب های آزاد راه ندارد. لائوس از سمت شمال باختری با میانمار و چین و از سمت خاور با ویتنام همسایه است موقعیت جغرافیایی این کشور بی نظیر است و سطح گردشگری خوبی دارد. وضعیت تولید ناخالص داخلی برای کشور لائوس به مرز 12.61 میلیارد دلار رسیده است اینطور که مشخص است بیش از 2 میلیون نفر در این کشور وابسته به نیروی کار ارزیابی می‌شوند مشخص است که 80 درصد از نیروی کار در این کشور در بخش کشاورزی مشغول به کار هستند و رتبه اول اقتصادی برای کشور لائوس کشاورزی است. نرخ بیکاری در این کشور بیش از 2.4 درصد ارزیابی شده است بیش از 30 درصد از مردم این کشور زیر خط فقر هستند به طور کلی موقعیت تورم نیز برای کشور لائوس 5 درصدی اعلام شده است که حتی بیشتر هم شده است. صادرات کشور لائوس اغلب شامل الوار و چوب و قهوه و همینطور مس و قلع است.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Suriname country عربی: سورينام البلد
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
 • زبان های رایج: انگلیسی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: لائو کیپ
 • پیش شماره تلفن: 00856
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 56
 • پایتخت: وین تیان
 • زبان های رسمی: لائو
 • جمعیت: بیش از 6.858 million سال 2020
 • منطقه زمانی: (GMT+7)
 • دامنه اینترنتی: .la
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 16.85 billion USD

سفر به لائوس

جشنواره آتش قایق لائوس ، که جشن پایان وام های بودایی است ، می‌تواند محبوب ترین رویداد لائوس را برای درآمد خود رقم بزند. در شهر Luang Prabang در یونسکو ، روستائیان محلی با افتخار رژه قایق های کاغذی عظیم را به معبد قرن شانزدهم وات Xieng Thong قضاوت می‌کنند ، قبل از اینکه آنها را به رودخانه مکونگ برسانند ، جایی که آنها با شمع روشن می‌شوند و بادبان را سوار می‌کنند.شهر لائوس شمالی در Luang Prabang  است یونسکو میراث جهانی برای معابد بودایی آن را اعلام کرده است.. کاوش در 33 معبد واقع در شهر باستانی ، درک عمیق تری از مردم لائوتایی فراهم می‌کند. می‌توانید مسیرهای پیاده روی مخصوص گردشگران را پیدا کنید که شما را به سمت معابد مختلف سوق می‌دهد ، بنابراین انجام آن با سرعت خود یک فعالیت آسان است. همچنین می‌توانید در این شهرک تاریخی ، گشت و گذار از برجسته ترین معابد و صومعه های بودایی را انجام دهید. کنگ‌لر‌غار  در منطقه Phou هین Boun ملی حفاظت شده در مرکز لائوس هستند. این سیستم غار رودخانه ای است که بیش از 7.4 کیلومتر طول دارد و یکی از طولانی ترین طول جهان است. شما می‌توانید با یک راهنما یک سفر قایق را از طریق غارها انجام دهید ، که می‌تواند سازندهای زمین شناسی خیره‌کننده را برجسته کند. غارها کاملاً تاریک هستند و در صورت قطرات آب از سقفها ، ممکن است در شرایط خاصی مرطوب شوید.

 

 

سفر به لائوس

زندگی در لائوس

لائوس یک کشور خاکی جنوب شرقی آسیا است که توسط تایلند ، ویتنام ، کامبوج ، میانمار (برمه) و چین احاطه شده است. مساحتی در حدود 91،400 مایل مربع (236،800 کیلومتر مربع) دارد. یکی از ویژگی های مهم فیزیکی رشته کوه Annamese Cordillera است که از شمال به جنوب ، در امتداد مرز شرقی با ویتنام حرکت می‌کند. دامنه های ثانویه دیگری نیز وجود دارد ، و به شمال پایتخت ، وینتیان ، مرتفع ترین قله ، کوه بیا است. از بین این محدوده ، تمام رودخانه های اصلی از شرق به غرب به رودخانه مکونگ منتقل می‌شوند. در شمال ، مکونگ مرزی کوتاه با برمه و بیشتر مرز با تایلند تشکیل می دهد. امتیاز آزادی اقتصادی لائوس 55.5 است ، و اقتصاد آن را به 129مین آزاد در شاخص 2020 تبدیل کرده است. امتیاز کلی آن 1.9 امتیاز کاهش یافته است که در درجه اول به دلیل افت سلامت مالی صورت گرفته است. لائوس در بین 42 کشور در منطقه آسیا و اقیانوس آرام در رتبه 31 قرار دارد و امتیاز کلی آن بسیار پایین تر از میانگین منطقه ای و جهانی است. حمایت از حقوق مالکیت ضعیف است ، عناوین نامشخص است ، و برخی از مناطق دارای عنوان مشترک هستند. سیستم قضایی ناکارآمد ، توسعه نیافته ، فاسد و تحت کنترل حزب حاکم است.

زندگی در لائوس

مهاجرت به لائوس

هنگام تأسیس شرکتی در لائوس ، یک سرمایه گذار علاقه مند باید نسبت به فرآیندهای قانونی ، مقررات بین المللی و سرمایه گذاری کافی برای موفقیت ، دقت لازم را انجام دهد. درک عوامل فرهنگی ، اجتماعی و سیاسی که در ایجاد و رشد مشاغل شخص تأثیر می گذارد بسیار مهم است. عدم انجام این کار می‌تواند منجر به عواقب ناخواسته شود. پرتاب های بین المللی فقیر و تحقیق ناشناخته غالباً در معرض فاجعه قرار می‌گیرند ، زیرا زمان ، پول و انرژی به دلیل برنامه ریزی ضعیف از بین می‌رود. نرخ رشد پایدار در لائوس برای چند دهه به آرامی در حال کاهش است و انتظار می رود این روند در سال های آینده ادامه یابد. در حقیقت ، تا سال 2060 ، نرخ رشد نزدیک می‌شود و تا  درصد کاهش می‌یابد تا اینکه در نهایت شروع به کاهش کند. پیش بینی ها بر این باورند که جمعیت در لائوس در سال 2020 7164.822 ، در سال 2030 8.048.698 ، در سال 2040 8،727،905 و تا 2050 9162،892 خواهد بود. همراه با تشکیل شرکت ، افتتاح یک یا چند حساب بانکی در لائوس ضروری است. Confidus Solutions امکان باز کردن حساب بانکی را در بیش از بیست و یک حوزه قضایی فراهم می‌کند ، بنابراین اجتناب از موانع زبانی به چالش کشیدن یا جلوی بوروکراتیک را برای شما آسان می‌کند.

مهاجرت به لائوس

تحصیل در لائوس

لائوس با ثبت نام خالص اولیه 98.7٪  در آموزش ابتدایی، Lao PDR هدف توسعه هزاره دسترسی جهانی به آموزش های ابتدایی با برابری جنسیتی را برآورده کرده است. لائوس یکی از فقیرترین کشورها در جنوب شرقی آسیا است و به همین ترتیب ، خدمات بهداشتی درمانی این کشور در تلاش است تا خدمات کاملی را به ساکنان و بازدید کنندگان این کشور ارائه دهد. مسائل بهداشتی مداوم کشور و استاندارد امکانات پزشکی بسته به موقعیت مکانی متفاوت است. با این وجود ، سیستم مراقبت های بهداشتی از دهه 1950 پیشرفت های چشمگیری را نشان داده است ، همانطور که از دستیابی به بیشتر اهداف توسعه هزاره کشور مشهود است ، اما مسیری طولانی دارد که قبل از رسیدن به یک استاندارد قابل مقایسه با سایر کشورها انجام شود.با وجود این دستاورد ، PDR لائوس هنوز برخی از فقیرترین شاخص های آموزش در جنوب شرقی آسیا را دارد. تقریباً 70٪ از کودکان 5 ساله در برنامه های آموزش زودرس کودک (ECE) ثبت نام نمی‌کنند ، و کسانی که در مناطق سخت و از خانواده های فقیر هستند بیشترین محرومیت را دارند.

تحصیل در لائوس