x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

زندگی در لاتویا

 

کشور لاتویا دارای 4 فصل با آب و هوای خاص است، زمستان‌های این کشور بسیار سخت و برفی اعلام شده است و میانگین دما در این فصل تا منفی 30 درجه سانتی‌گراد نیز می‌رسد. بهترین زمان برای سفر به لتونی بین خرداد تا شهریور اعلام شده است، در مهر و آبان در این کشور، بارش های زیاد و نور کم را شاهد هستیم. لاتویا از دسته کشورهایی است که برای افرادی که علاقه زیاد به دیدن فضای مدرن دارند انتخاب می‌شود. نرخ بیکاری در کشور لاتویا حدود 7درصد اعلام شده است، در این کشور تعداد افراد شاغل حدود 904.00هزار نفر است، تعداد افراد بیکار در این کشور نیز 56105.00 در نظر گرفته شده است. نرخ بیکاری بلند مدت در این کشور حدود 10.10 درصد اعلام شده بود که امروزه این رقم به 3 درصد کاهش یافته است. نرخ بیکاری جوانان در کشور لاتویا حدود 11.50 درصد است.

 افرادی که در زمینه مکانیک در این کشور فعالیت می‌کنند، درآمدی 25 درصد بیشتر از یک مکانیک در ایران خواهند داشت. خوشبختانه رویکردهای اقتصادی در این زمینه نتیجه خوبی به همراه داشته است. مشخص است که به تعداد شرکت‌های بین‌المللی در کشور لاتویا افزوده شده است، اما ورود به شغل مورد نظر در کشور لاتویا کار ساده‌ای نبوده و باید میزان مهارت و تجربه افراد به طور دقیق ارزیابی شود. بیمه در کشور لاتویا در وضعیت سرمایه‌گذاری و درمانی دیده می‌شود که هر یک دارای شرایط مخصوص به خود است و باید ارزیابی های درستی صورت بگیرد تا مشخص شود که کدام گزینه برای شما بهتر است. در صورتی که به فکر آینده اقتصادی و بازنشستگی هستید باید سعی کنید به سراغ بیمه سرمایه‌گذاری بروید.

مشاوره زندگی در لاتویا
فهرست

حداقل حقوق در لاتویا

حداقل حقوق در لاتویا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نرخ بیکاری در کشور لاتویا حدود 7درصد اعلام شده است، در این کشور تعداد افراد شاغل حدود 904.00 هزار نفر است، تعداد افراد بیکار در این کشور نیز 56105.00 در نظر گرفته شده است. نرخ بیکاری بلند مدت در این کشور حدود 10.10 درصد اعلام شده بود که امروزه این رقم به 3 درصد کاهش یافته است. نرخ بیکاری جوانان در کشور لاتویا حدود 11.50 درصد است. ارزیابی ها نشان می‌دهد که هزینه های کار در کشور لاتویا بر اساس نقاط شاخص، حدود 119.34 در نظر گرفته شده است. تعداد پست های خالی شغلی در کشور لاتویا نیز به ارزش 27763.00 است. دستمزد در کشور لاتویا حدود 791.00 یورو برای هر ماه است و میزان حداقل دستمزد در این کشور نیز 430.00 یورو برای هر ماه اعلام شده است. سن بازنشستگی زنان و مردان در کشور لاتویا 63 سال است. در نظر داشته باشید که نرخ مشارکت نیروی کار در این کشور نیز حدود 70.20 درصد است. قسمت مدت زمان اشتغال نیز 67.00 هزار است. میزان بهره‌وری در این کشور بر اساس نقاط شاخص حدود 117.70است. افرادی که در کشور لاتویا استخدام تمام وقت هستند نیز حدود 802.50 هزار نفر اعلام شده است و مشخص است داده‌های اقتصادی در زمینه وضعیت درآمد و دستمزد در کشور لاتویا به روز و قابل قبول است. میزان ساخت و ساز در کشور لاتویا رشد خوبی داشته است و وضعیت دستمزد در این زمینه به طور حتم پیگیری های مشخصی را مدنظر قرار داده است. شاخص مسکن در این کشور حدود 157.05 نقاط شاخص را اعلام داشته است. میزان نرخ بهره بین بانکی در کشور لاتویا حدود 23.50 درصد بوده که این رقم نشان می‌دهد کشور لاتویا در زمینه اقتصادی موفق‌تر از قبل ظاهر شده است.

میانگین درآمد در لاتویا

میانگین درآمد در لاتویا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تدریس زبان انگلیسی در کشور لاتویا یکی از شغل های درآمدزا بوده که کمتر کسی به سراغ آن می‌رود اما آینده‌ای بسیار درخشان دارد، ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که اگر شما تسلط به زبان انگلیسی باشید و مدرک تافل یا آیلتس داشته باشید به سادگی می‌توانید در این کشور تدریس کرده و کسب درآمد کنید. ورود به بخش کارآموزی در شرکت های کوچک و بزرگ در کشور لاتویا خود از دیگر روش هایی است که پیش روی افراد قرار می‌گیرد؛ از دیگر شغل های درآمدزای در کشور لاتویا مدیریت است، کسانی که در زمینه مدیریتی ورود داشته‌اند، می‌توانند در کشور لاتویا رتبه خوبی داشته باشند. در نظر داشته باشید که افراد برای اخذ ویزای کاری این کشور باید مدارک کافی ارائه دهند. یک موضوع مهم دیگر در زمینه کاری در کشور لاتویا داشتن مدرک فنی مهندسی بوده که می‌تواند ورود رشته های مهندسی به کشور لاتویا را آسان‌تر نماید. در نظر داشته باشید که کشور لاتویا از دسته کشورهایی است که اجازه می‌دهد ورود به شغل آسانتر از قبل باشد. در نظر داشته باشید که شما برای ورود به بازار کار مشخص در کشور لاتویا باید استانداردهای لازم را رعایت نمایید. مورد بعدی که در لیست شغل های درآمدزا در کشور لاتویا قرار دارد، ورود به بخش فنی است، افرادی که در زمینه مکانیکی فعالیت می‌کنند درآمدی 25 درصد بیشتر از یک مکانیک در ایران خواهند داشت. خوشبختانه رویکردهای اقتصادی در این زمینه نتیجه خوبی به همراه داشته است. مشخص است که به تعداد شرکت های بین‌المللی در کشور لاتویا افزوده شده است اما ورود به شغل مورد نظر در کشور لاتویا کار ساده‌ای نبوده و باید میزان مهارت و تجربه افراد به طور دقیق ارزیابی شود. شایان ذکر است که کشور لاتویا از دسته کشورهایی است که توانسته به وضعیت اقتصادی روتینی دست یابد.

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در لاتویا

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در لاتویا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

گرچه کاریابی در کشور لاتویا کار ساده‌ای نیست اما ایجاد کسب و کار به خصوص ثبت شرکت در این کشور به طور کلی سرمایه زیادی نمی‌خواهد و دردسر کمتری نیز دارد اما اگر تأکید شما ورود به کشور لاتویا از طریق ویزای کار و تأیید کارفرما باشد در ابتدا از طریق ویزای توریستی وارد خاک این کشور شود، پس از ورود این اجازه به شما داده می‌شود که به سادگی بتوانید با کارفرمایان مختلف وارد صحبت شوید، مشخص است که صحبت مستقیم با کارفرما می‌تواند مسیر را برای شما هموارتر نماید. مورد دیگری که باید مدنظر قرار بگیرد، مهارت کاری و سابقه کاری شما خواهد بود. در نظر داشته باشید که هرچه سابقه کاری بالاتری داشته باشید، موفق تر خواهید بود؛ در این زمینه سعی کنید کمی واقع بین باشید. پس از عقد قرارداد شما با کارفرما در کشور لاتویا این شرایط فراهم می‌شود که مدارک مورد نظر را تحویل سفارت دارد و شرایط برای اخذ ویزای کاری را پیش ببرید. داشتن نامه تمکن مالی در این زمینه بسیار مهم است از یاد نبرید که افراد باید نامه‌ای که به تأیید بانک در آمده است را ارائه دهند و در این زمینه سخت‌گیری‌های زیادی دیده می‌شود. ویزای کاری کشور لاتویا اعتبار 6 ماهه دارد به طوری که پس از 6 ماه می‌توانید ویزای خود را تمدید کنید و در صورتی که این کار در سه نوبت درست صورت بگیرد، این شرایط برای شما فراهم می‌شود که بتوانید اقامت دائم کشور لاتویا را اخذ نماید. ویزای کاری کشور لاتویا به طور کلی برای عموم کسانی که قصد دارند در این کشور زندگی خوبی داشته باشند فراهم شده است.

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در لاتویا

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در لاتویا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای صرف غذا در یک رستوران ارزان قیمت در کشور لاتویا، باید حدود 7 یورو هزینه در نظر داشته باشید، حال اگر بخواهید برای دو نفر، 3 وعده غذا در رستورانی معمولی در نظر بگیرید، هزینه شما به 40 یورو افزایش خواهد یافت. هزینه خرید یک عدد مک دونالد در این کشور 5 یورو است. هزینه‌ای که برای باشگاه بدنسازی در کشور لاتویا در نظر گرفته می‌شود حدود 34.48 یورو اعلام شده است. برای خرید بلیط سینما در این کشور باید 7 یورو هزینه کنید. در این کشور، خرید یک شلوار جین 58.20 یورو و خرید یک پیراهن تابستانه، حدود 30.38 یورو هزینه به دنبال دارد. هزینه تحصیل در کشور لاتویا نسبت به ایران 3 الی 23 درصد بیشتر است و بستگی به نوع دانشگاه و رشته‌ای که در آن تحصیل می‌کنید دارد. هزینه‌ی یک بلیط مترو در این کشور حدود 1.15 یورو و هزینه تاکسی حدود 1.6 یورو است و تاکسی ها خود دارای تعرفه های مجزا برای زمان های اضافی و انتظار هستند. شایان ذکر است که برای صرفه جویی در هزینه ها در کشور لاتویا باید سعی کنید زمان کافی برای پیاده روی در نظر بگیرید و به طور کلی هزینه اقلام اصلی در کشور لاتویا نیز بهتر از سال های گذشته اعلام شده است و این کشور توانسته کنترل خوبی بر روی نرخ اقلام داشته باشد.

قیمت برخی کالاهای اساسی در لاتویا

قیمت برخی کالاهای اساسی در لاتویا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

قیمت برخی کالاهای اساسی در کشور لاتویا به شرح زیر است: · هزینه یک لیتر شیر: 0.89 یورو · هزینه یک قرص نان فرانسوی: .0.83 یورو · هزینه یک کیلو برنج : 1.27یورو · هزینه یک شانه تخم مرغ :1.61 یورو · هزینه یک کیلو پنیر محلی : 6.15 یورو · هزینه یکی کیلو گوشت سینه : 5.05 یورو · هزینه یک کیلو گوشت ران: 6.97 یورو · هزینه یک بسته سیگار: 3.80 یورو · هزینه یک کیلو سیب : 1.05 یورو · هزینه یک کیلو موز : 1.32 یورو · هزینه یک کیلو پرتقال : 1.45 یورو · هزینه یک کیلو گوجه : 1.65 یورو · هزینه یک کیلو سیب زمینی : 0.46 یورو · هزینه یک کیلو پیاز : 0.45 یورو

اقتصاد در لاتویا

اقتصاد در لاتویا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور لاتویا دارای منابع طبیعی و غیر طبیعی زیادی است. به طور کلی وضعیت سرمایه گذاری و کار در کشور لاتویا رشد خوبی داشته است. اینطور که شواهد نشان می‌دهد کشور لاتویا دارای اقتصاد باز است. این کشور از سال 1999 توانسته در لیست عضو جهانی قرار بگیرد. در نظر داشته باشید که شاخص های اقتصادی در کشور لاتویا رتبه بالایی دارد و مشخص است که این کشور در زمینه توسعه های انسانی به نتیجه خوبی رسیده است. کشور لاتویا اقتصادی خود را وارد بخش سرویس های حمل و نقل ، پردازش چوب و همینطور محصولات غذایی کرده است و مشخص است که سیستم رشد این کشور روز به روز با توسعه بالاتری همراه است. بدنه اصلی صنعت کشور لاتویا در زمینه منسوجات، فیبر مصنوعی و کوه و داروسازی است. مشخص است که این کشور در زمینه الوار نیز به نتیجه خوبی رسیده است و در این زمینه موفق بوده است. کشور لاتویا از سال 1997 توانسته یک روند قانونی برای فروش زمین به مشتریان خارجی برای افزایش سرمایه گذاری در نظر گرفته است. مشخص است که رشد اقتصادی کشور لاتویا بیشتر از قبل است. تولید ناخالص داخلی در کشور لاتویا حدود 35.780 میلیارد دلار تخمین خورده است که این رقم نسبت به سال های گذشته رشد 10.2 درصدی داشته است. محصولات صادراتی که در کشور لاتویا دیده می‌شود بیشتر در زمینه چوب و محصولات شده است به طوری که عمده محصولات صادراتی این کشور به آلمان و انگلیسی و دانمارک اعلام شده است. کشور لاتویا در زمینه تجهیزات و فلزات و منسوجات نیز رتبه صادراتی بالایی دارد و در این زمینه بسیار موفق بوده است. وضعیت واردات در کشور لاتویا بیشتر در بخش ماشین آلات و تجهیزات سوختی دیده می‌شود و مهمترین کشورهایی که روند وارداتی به کشور لاتویا را در پیش گرفته‌اند لهستان و فنلاند هستند. در نظر داشته باشید که این کشور از دسته کشورهایی است که توانسته وضعیت بازارهای تجاری را به طور دقیق پیش ببرد و در این زمینه بسیار موفق بوده است. در نظر داشته باشید که این کشور در سال های آینده قصد دارد رویکردهای اقتصادی و مالی را بهتر از قبل اعلام نماید و با روند در پیش گرفته شده، در این زمینه موفق خواهد بود.

امنیت مالی و اقتصادی در لاتویا

امنیت مالی و اقتصادی در لاتویا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

موازنه های تجاری در کشور لاتویا حدود 40.10 میلیون یورو ارزیابی شده است، این در حالی است که وضعیت حساب جاری در این کشور به طور کلی رویکردهای اقتصادی 343.00 میلیون یورویی را مدنظر قرار داده است. میزان واردات در کشور لاتویا رشد 14 درصد و وضعیت صادرات نیز در این کشور رشد 11 درصدی را به خود اختصاص داده است. در کشور لاتویا وضعیت ذخایر طلا حدود 7.50 تن اعلام شده است، اینطور که شواهد نشان می‌دهد شاخص تروریسم در این کشور بر اساس رویکردهای مشخص حدود 0.66 است. وضعیت کسب و کار در این کشور بر اساس نقاط شاخص حدود 12.50 اعلام شده است. رتبه تولید صنعتی کشور لاتویا حدود 23.30 درصد بوده و رتبه تولیدات صنعتی برای هر ماه حدود 5.00 درصد است. این کشور در زمینه سرعت اینترنت نیز به وضعیت روتینی رسیده است. رتبه استخراج معدن کشور لاتویا حدود 124.30 درصد بوده و تغییراتی که برای موجودی انبار مدنظر قرار می‌گیرد، حدود 527499.00 هزار یورو است. شاخص های رقابتی در این کشور نیز 66.25 تخمین خورده است. وضعیت رتبه های رقابتی در کشور لاتویا نیز حدود 70.00 اعلام شده است. این کشور در زمینه تولید الکتریسیته به ارزش 62 درصدی رسیده است. وضعیت تورم ماهانه در این کشور حدود 3 درصد است و اندزه اصل تورم به میزان 14.30 درصد است. رتبه کشور لاتویا در زمینه cpi مسکن و آب و برق، حدود 108 اعلام شده است. نقاط شاخص این کشور در زمینه حمل و نقل در حدود 111.60 است و وضعیت برای تورم مواد غذایی در کشور لاتویا حدود 21.60 درصد اعلام شده است.

امنیت در لاتویا

امنیت در لاتویا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وضعیت امنیت در کشور لاتویا در سال های اخیر، بهتر از سال‌های قبل اعلام شده است و این نشان می‌دهد که دولت کشور لاتویا رویکردهای اقتصادی خوبی در زمینه امنیت فراهم ساخته و توانسته در دنیا به نتیجه خوبی برسد. امنیت در کشور لاتویا بر اساس رویکردهای مشخصی پیش می‌رود، به عنوان مثال در صورتی که برای یک خانم در کشور لاتویا مشکلی ایجاد شود، روند قانونی بسیار جدی دنبال می‌شود، این موضوع در خصوص کودکان نیز وجود دارد. وضعیت امنیت در این کشور در سال های اخیر بهبود داشته است به طوری که میزان کیف قاپی و همینطور دزدی های کوچک بسیار کاهش داشته است؛ اینطور که شواهد نشان می‌دهد وضعیت امنیت در سال 2020 به رشد 13 درصدی نیز می‌رسد.

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در لاتویا

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در لاتویا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اقامت در کشور لاتویا نیاز است که در ابتدا هدف خود را مشخص نمایید، هدف شما می‌تواند اقتصادی و یا کاری باشد و یا در زمینه تحصیلی ورود داشته باشید، کسانی که به قصد سرمایه گذاری و یا کارآفرینی وارد کشور لاتویا می‌شوند باید این اصل را به طور دقیق بدانند که وضعیت درآمدزایی در این کشور رو به پیشرفت است اما نیاز است که اقامت به طور دقیق پیش برود، پس از اینکه هدف شما مشخص شود نیاز به زمان مناسب برای اخذ ویزا است. برای اخذ ویزای کاری کشور لاتویا نیاز به 4 الی 6 ماه زمان دارید، این در حالی است که ویزای سرمایه گذاری این کشور در صورتی که همه چیز فراهم باشد تنها یک ماه زمان می‌خواهد؛ برای اخذ ویزای تحصیلی کشور لاتویا نیز باید یک الی دو ماه زمان در نظر بگیرید با ویزای کشور لاتویا طبق هدف تعیین شده در کشور لاتویا زندگی می‌کنید و پس از یک دوره یک ساله زندگی در کشور لاتویا باید سعی کنید از نظر اقتصادی وضعیت خوبی داشته باشید تا بتوانید همسر و فرزندان خود را نیز وارد خاک کشور لاتویا کنید؛ از یاد نبرید که نامه گردش مالی شما می‌بایست به طور دقیق بررسی شود. شرایط اقامت در کشور لاتویا در سال های اخیر بهتر از قبل شده است و صدور ویزای همراه این کشور نسبت به سایر دوره ها بهتر اعلام شده است. شایان ذکر است که کشور لاتویا یکی از کشورهایی است که برای صدور ویزای همراه، وضعیت مالی را بسیار دخالت می‌دهد. در صورتی که در مدت زندگی در کشور لاتویا دچار جرم شده باشید، قطعاً در اخذ اقامت این کشور به مشکل بر می‌خورید و در صورتی که فکر می‌کنید از نظر اقتصادی وضعیت خوبی ندارید نیز باید سعی کنید به گردش مالی مطلوب برسید. شرایط برای اخذ اقامت کشور لاتویا در سال های اخیر بر اساس سرمایه‌گذاری بهتر شده است اما کسانی که با ویزای ازدواج وارد خاک این کشور می‌شوند، نسبت به سایر گروه ها باید مراحل و دشواری های بیشتری را پشت سر بگذارند. خوشبختانه وضعیت اقامتی در کشور لاتویا بهبود داشته است.

ازدواج خارجی ها در لاتویا

ازدواج خارجی ها در لاتویا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ازدواج یک ایرانی با یک فرد از تبعه کشور لاتویا می‌تواند منجر به اقامت در این کشور اما نیاز است که یک سری اصول به طور دقیق رعایت شود: اول اینکه ازدواج باید در یک فضای واقعی صورت بگیرد، نیاز است که ارزیابی شود وضعیت ازدواج در این کشور بر چه اساسی پیش می‌رود و مدارک و شرایط مورد نظر بسیار مهم است، از طرفی باید مشخص شود که دو شخص از نظر سنی چقدر با هم سازگار هستند این موضوع در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است و دولت کشور لاتویا معتقد است تفاوت سنی دو شخصی نباید بیشتر از 15 سال باشد. نامه گردش مالی فرد از تبعه کشور لاتویا بسیار مهم است و باید ثابت شود که از نظر مالی مشکلی وجود ندارد، نیاز است که مشخص شود هر دو شخص قبلاً ازدواج داشته‌اند یا خیر، نیاز به گواهی فوت همسر قبلی و یا گواهی که نشان دهد از همسر خود طلاق گرفته‌اید است. مورد بعدی در ازدواج خارجی ها در کشور لاتویا این است که فرد باید سه سال با همسر خود زندگی نماید و در طول این دوره باید شغل مشخص و درآمد بالایی داشته باشد، به این ترتیب در صورتی که فرزند داشته باشید می‌توانید در اخذ اقامت دائم این کشور کشور شانس بیشتری داشته باشید. مادامی که در کشور لاتویا زندگی می‌کنید موظف هستید که از قوانین کشوری به طور دقیق پیروی کنید، هر نوع قانون شکنی در این کشور برای شما مجازات داشته و سبب می‌شود که وضعیت زندگی شما زیر سوال رود و قطعاً در صدور ویزای این کشور به مشکل بر‌می‌خورید، مورد دیگری که در خصوص ازدواج با یک فرد از کشور لاتویا نیاز است که به طور دقیق ارزیابی شود، میزان تسلط شما به زبان مردم این کشور است که باید سعی کنید در این زمینه پیشرفت خوبی داشته باشید. البته سختگیری در این زمینه نسبی بوده و می‌توان از پس آن بر‌آمد. نحوه آشنایی و مدت آشنایی نیز بسیار مهم است.

اجاره خانه در لاتویا

اجاره خانه در لاتویا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اجاره خانه در کشور لاتویا باید سعی کنید چندین بخش را مدنظر قرار دهید، اول اینکه خانه مورد نظر باید از نظر قانونی در وضعیت اجاره قرار بگیرد، خانه هایی که دارای چندین صاحب و یا وراث هستند در این زمینه دچار مشکل می‌شوند و امکان اجاره به چندین شخص نیز برای این سری از خانه ها دیده می‌شود. اجاره خانه ها باید شاخص های مشخصی را دنبال نماید یعنی شما باید در ابتدا مکانی که قرار است در آن خانه اجاره نمایید را از نظر قیمت و کیفیت ارزیابی کنید. افرادی که با ویزای توریستی وارد خاک کشور لاتویا می‌شوند اجازه اجاره منزل بیش از 1 ماه را ندارد. خانه ها در این کشور در مدت یک ماه، سه ماه و شش ماه برای شما در وضعیت اجاره قرار می‌گیرند و هزینه ها بر اساس امکانات ارزیابی می‌شود. در این زمینه باید اجاره سه ماه اول زودتر پرداخت شود و پس از ایجاد اعتماد روال پرداخت اجاره بها به صورت روتین و همیشگی پیش می‌رود؛ در نظر داشته باشید که تعرفه هایی که برای اجاره خانه در کشور لاتویا دیده می شود در ابتدای هر سال ارزیابی شده و به روز رسانی می‌شود. بهای اجاره‎ی یک واحد آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر در کشور لاتویا، 341.25 یورو و اجاره ی همین واحد در حومه شهر،247.40 یورو است. هزینه‌ی اجاره‌ی واحدی 3 خوابه در مرکز شهر در کشور لاتویا 592.66 یورو و هزینه و اجاره‌ی همین واحد در حومه شهر در این کشور، 419.09 یورو است.

خرید ملک در لاتویا

خرید ملک در لاتویا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای خرید خانه در ابتدا به شما پیشنهاد می‌کنیم که موقعیت های جغرافیایی مختلف این کشور را ارزیابی کنید، به این ترتیب مشخص می‌شود که قیمت خانه در برخی از شهرهای کشور لاتویا از ایران ارزان‌تر و برخی گران‌تر خواهند بود. در سایت های املاک این کشور هر ساله یک سری اطلاعات در زمینه منازل فروشی داده می‌شود که می‌تواند منبع خوبی برای شما باشد. خرید ملک در کشور لاتویا می‌تواند بر چندین اساس پیش برود، برخی از ملک ها از نظر تعرفه ارزان و برخی دیگر گران هستند، شما برای خرید یک ملک گران قیمت در این کشور باید یک سوم هزینه را در ابتدا و مابقی را طبق قرارداد با صاحبخانه پیش ببرید، در این زمینه یک سری سخت گیری وجود دارد و باید نامه بانکی با گردش حساب بالا داشته باشید. برخی از خانه ها در کشور لاتویا در فروش دو شخص یا بیشتر هستند که این موضوع هم می‌تواند مشکلات زیادی را فراهم سازد پس بهتر است بتوانید دقت کنید.

ثبت شرکت در لاتویا

ثبت شرکت در لاتویا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور لاتویا در اروپا واقع شده است و عضو شنگن است، به این ترتیب ثبت شرکت در این کشور یک انتخاب هوشمندانه است، این موضوع در زمینه تحصیل نیز دیده می‌شود. به طور کلی برای ثبت شرکت در کشور لاتویا نیاز است که هزینه و مراحل دقیقی ارزیابی شود و باید سعی شود که مزایا و مدارک لازم نیز مدنظر قرار بگیرد. اینطور که مشخص است در صورتی که گام های درست اقامتی در کشور لاتویا رعایت شود وضعیت درست پیش می‌رود. برای ثبت شرکت نیاز است که روال زیر به طور دقیق دنبال شود: اول اینکه می‌بایست به طور دقیق هماهنگ سازی با وزارت بازرگانی به طور دقیق صورت بگیرد، نیاز است که تأییدیه لازم با وزارت امور خارجه فراهم شود و در نهایت کد رهگیری تأیید شده ارزیابی شود، می‌بایست موافقت از سوی دولت برای ثبت شرکت و بیزینس پلن ارزیابی شود به این ترتیب فرد اجازه فعالیت تجاری در کشور لاتویا را خواهد داشت. پس از این دوره وقت مصاحبه اعلام می‌شود و فرد باید اقدام به دریافت ویزای D کند، این برای فرد و خانواده او صادر خواهد شد، مشخص است که با ثبت شرکت در کشور لاتویا می‌توانید همسر و فرزندان خود را نیز را نیز با خود همراه کنید. همسر و فرزندان شما به مدت یک سال می‌توانند در کشور لاتویا اقامت داشته باشند و پس از یک سال باید در ابتدا گزارش های کاری و مالی و حسابداری ارائه شود و پس از آن شرایط برای تمدید ویزا ارزیابی می‌شود. پس از 5 سال اقامت در کشور لاتویا در صورتی که فعالیت های تجاری این کشور مثبت پیش برود، فرد می‌تواند تقاضای اقامت دائم داشته باشد. ثبت شرکت در کشور لاتویا مزایای زیادی دارد: شما می‌توانید مالکیت صد در صد شرکت خود را داشته باشید و نیازی به شریک محلی نخواهید داشت. شما اجازه دارید که دسترسی به تمامی نواحی اروپای شنگن داشته باشید به طوری که این روال برای تفریح و درخواست اقامت طولانی مدت نیز دنبال می‌شود. امکان درخواست اقامت دائم برای همه اعضای خانواده فراهم می‌شود. افراد می‌توانند به سادگی برای کشورهای آمریکایی نیز ویزا دریافت کنند. امکان افتتاح حساب برای شما فراهم می‌شود. شما می‌توانید به ثبت برند آمریکایی بپردازید و در این زمینه محدودیتی نخواهید داشت. قوانین تجاری و گمرکی در داخل منطقه شنگن آزاد اعلام شده است. مدارکی که برای ثبت شرکت در کشور لاتویا نیاز است از قرار زیر است: نام شرکت در کشور لاتویا به طور کلی باید به طور دقیق مشخص شود در واقع نام شرکت باید با معنی و متناسب با هدف اقتصادی کشور باشد. نیاز به تکمیل فرم ثبت شرکت در لتونی است و در فرم باید میزان سهام موجود نیز مشخص شود. نیاز به اسکن پاسپورت سهامداران در صورت وجود بوده و باید مدیرعامل همه مدارک هویتی خود را ارائه دهد. نیاز به طرح توجیهی اقتصادی خوبی است که نشان دهد قرار است چه فعالیتی در پیش گرفته شود و نوع حرکتی که قرار است صورت بگیرد چه امتیازی دارد. نیاز به سند مالکیت و پرینت حساب بانکی است و باید سعی شود اسناد مورد نظر به خوبی ارزیابی شود. افراد برای ثبت شرکت در کشور لاتویا نیاز به مدرک زبان ندارند اما باید مدرک لیسانس داشته باشند، کپی از آخرین مدرک تحصیلی در ثبت شرکت در کشور لاتویا بسیار مهم است.

انواع ویزا و انواع اقامت در لاتویا

انواع ویزا و انواع اقامت در لاتویا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اخذ انواع ویزا در کشور لاتویا نیاز است که چندین مورد به طور دقیق رعایت شود، ویزا در این کشور دسته‌بندی‌های مختلفی دارد، ویزای سرمایه گذاری به افرادی داده می‌شود که با هدف رشد سرمایه ورود می‌کنند. این افراد اگر به دنبال ثبت شرکت هستند باید بدانند که طرح اقتصادی اولیه بسیار مهم است، حال اگر قرار است که سرمایه در مسیر پروژه های دولتی ورود داشته باشد نیاز است که نقدینگی بالایی داشته باشند تا به نتیجه خوبی دست یابند. از یاد نبرید که ویزای سرمایه گذاری کشور لاتویا می‌تواند با درصد سهام متنوعی ارائه شود. نوع دیگر از ویزای کشور لاتویا مربوط به ویزای کاری است که برای کسانی که دارای سابقه کاری حداقل 3 سال هستند فراهم شده است، جلب رضایت کارفرما در این زمینه بسیار دشوار بوده و باید سعی کنید در مهارت خود کاربلد و بسیار حرفه‌ای رفتار کنید و از یاد نبرید که ویزای کاری کشور لاتویا بیشتر در ده های سنی 22 الی 40 سال کاربرد دارد. ویزای تحصیلی همان‌طور که از نامش پیداست برای تحصیل در کشور لاتویا صادر می‌شود و افراد در ابتدا باید در یکی از دانشگاه های کشور لاتویا پذیرفته شوند تا گواهی مبنی بر پذیرش برای این افراد صادر شود؛ به این ترتیب مشخص می‌شود که برای اخذ ویزای تحصیلی نیاز به چه میزان هزینه است. در صورتی که در دانشگاه دولتی کشور لاتویا پذیرفته شوید شرایط برای اخذ ویزای تحصیلی کشور لاتویا به خوبی برای شما فراهم می‌شود. ویزای کارآفرینی کشور لاتویا دسته بندی های مختلفی دارد، افرادی که دارای ایده های کاری خوبی هستند اما از نظر اقتصادی وضعیت خوبی ندارند می‌توانند از ویزای کاری کشور لاتویا استفاده کنند، ویزای کارآفرینی نیاز به ارائه یک پلن کاری قوی دارد به طوری که ثابت شود فرد از نظر کاری به درجه درستی رسیده است و می‌داند که رشد اقتصادی ایجاد شده برای یک سال پیش روی در چه وضعیتی خواهد بود؛ از یاد نبرید که این ویزا به طور کلی اعتبار 1 ساله دارد و قابل تمدید خواهد بود.

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم لاتویا

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم لاتویا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بیمه در کشور لاتویا در وضعیت سرمایه گذاری و درمانی دیده می‌شود که هر یک دارای شرایط مخصوص به خود است و باید ارزیابی های درستی صورت بگیرد تا مشخص شود که کدام گزینه برای شما بهتر است. در صورتی که به فکر آینده اقتصادی و بازنشستگی هستید، باید سعی کنید به سراغ بیمه سرمایه گذاری بروید، سود حاصل در این سری از بیمه ها به صورت تصاعدی است و هرچه شروع وسیع تری داشته باشید آینده بیمه‌ای شما نیز بهتر ارزیابی می‌شود و در نهایت پول شما با سود همراه می‌شود. در بیمه درمانی این کشور هدف اصلی بررسی شرایط درمانی بوده و برای کسانی که قصد دارند در مقابل بیماری های مختلف خود را بیمه کنند صادر می‌شود. در بیمه های درمانی می‌بایست سعی کنید در ابتدا ارزیابی کنید که میزان پوشش‌دهی بر چه اساسی است. پوشش دهی اقتصادی بیمه در این کشور ساختار مشخصی دارد و باید این نکته مدنظر قرار بگیرد که آیا قرار است در زمینه بیماری های خاص نیز بیمه در نظر گرفته شود یا خیر. وضعیت بیمه و بیمارستان‌های کشور لاتویا به رشد 12 درصدی رسیده است و در این زمینه موفقیت زیادی دیده می‌شود.

خدمات بانکی و مالی در لاتویا

خدمات بانکی و مالی در لاتویا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

لاتویاس کرایبانکا یک شرکت خدمات مالی و بانکداری محسوب می‌شود که به طور کلی در زمینه سپرده گذاری به وضعیت خوبی رسیده است و مشخص است که در لیست بانک هایی قرار دارد که می‌تواند فعالیت اقتصادی خود را به خوبی پیش ببرد. در نظر داشته باشید که خدمات مالی در این بانک بر اساس فعالیت های روتین ارزی برآورد شده و مشخص است که رتبه اقتصادی کشور لاتویا به مراتب نسبت به سایر بانک ها بیشتر خواهد بود. این بانک در طول تاریخ دستخوش فشارهای اقتصادی زیادی بوده است.

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در لاتویا

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در لاتویا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR با پاسپورت کشور لاتویا می توانید به 163 کشور دنیا سفر داشته باشید. رتبه پاسپورت کشور لاتویا در دنیا 7 اعلام شده و مشخص است که ارزش و اعتبار پاسپورت این کشور نسبت به سایر کشورها بیشتر است.

تشابهات فرهنگی لاتویا با ایران

تشابهات فرهنگی لاتویا با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR یک وجه تشابه بین فرهنگ مردم لاتویا با ایران استفاده از تلفن همراه است که رشد جدی داشته است و به صورتی افراطی در هر دو کشور دیده می‌شود.

اعیاد و تعطیلات رسمی در لاتویا

اعیاد و تعطیلات رسمی در لاتویا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

1 ژانویه آغاز سال نو محسوب می‌شود و در لیست اعیاد این کشور قرار دارد. 25 مارس در لاتویا روز قانون اساسی است. 4 می در لاتویا روز اعلام استقلال است و به طور کلی این روز در لیست روزهایی قرار دارد که می‌تواند آینده روشن برای لاتویا فراهم سازد. 14 ژوئن در لاتویا روز لیگ است و جشن های ورزشی زیادی را در دل خود جای داده است. 24 ژوئن در لاتویا روز جشن سال نو است و مردم دور هم جمع شده و این روز را جشن می‌گیرند. 18 نوامبر در لاتویا روز ملی است و شرایط زندگی در این روز به طور کلی رویکردهای مشخصی را دنبال می‌کند؛ در نظر داشته باشید که روز ملی در لاتویا به روزی گفته می‌شود که دولت این کشور به استقلال رسیده است.

دین در لاتویا

دین در لاتویا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

حدود 77 درصد از مردم لاتویا مسیحی هستند و حدود 23 درصد نیز پیرو سایر ادیان و یا بی‌دین هستند. به طور کلی دین در لاتویا آزاد است.

تفریح در لاتویا

تفریح در لاتویا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

موزه روباز یورمالا یکی از جاذبه های دیدنی در لاتویا محسوب می‌شود و به طور کلی در این بخش می‌توانید از لوازم زندگی و همینطور سایر اشیا سنتی دیدن کنید. در نظر داشته باشید که این موزه برای بازدید ارزش بسیار زیادی دارد و برای تفریح یک انتخاب عالی محسوب می‌شود. بازدید از این موزه در روزهای گرم سال پیشنهاد می‌شود. موزه هنر چراغ درون از دیگر دیدنی های لاتویا است که از ساعت 11 صبح الی 5 بعدازظهر باز بوده و به طور کلی در این موزه عکس ها و نقاشی های زیادی برای بازدید قرار دارد. برای بازدید از این موزه نیاز به حداقل 20 دقیقه زمان دارید و فضای بسیار هیجان انگیز پیش روی شما قرار می‌گیرد که قطعاً برای شما جذاب خواهد بود. پارک آبی لیوو برای کودکان شما گزینه بسیار خوبی است، این پارک همه روز هفته به جز دوشنبه ها و سه شنبه ها باز است. در نظر داشته باشید که در این پارک آبی امکاناتی از قبیل استخر و جکوزی و غیره نیز وجود دارد که برای استفاده از آن‌ها باید بلیط تهیه کنید. پارک جنگلی دزینتاری یورمالا از دیگر پارک های محبوب در لاتویا است که دارای درخت های بلند و بسیار زیبا بوده و در تمام فصل سال از نظر آب و هوا عالی است. این پارک به طور کلی برای تمام کسانی که قصد دارند از زیپ لاین و همینطور ماشین های برقی استفاده کنند عالی می‌باشد. برای گشت و گذار در این پارک باید بلیط تهیه کنید. ساحل یورمالا را در سفر خود به لاتویا بگنجانید، این ساحل به طور کلی به دلیل داشتن فضای ماسه ای درخشان و سفید خود در دنیا شهرت دارد. نوار ساحلی این ساحل ده ها کیلومتر طول دارد. یکی دیگر از فضای تفریحی در لاتویا، گشت و گذار در بازار لیگو است که بهترین فرصت برای خرید سوغاتی نیز محسوب می‌شود. این بازار به طور کلی دارای بخش های متنوعی بوده و با سلیقه افراد زیادی سازگار است.

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در لاتویا

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در لاتویا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در این کشور در صورتی که بخواهید از اتوبوس استفاده کنید، هزینه شما کم خواهد بود این در حالی است که در استفاده از تاکسی باید هزینه زیادی را در نظر بگیرید. تک بلیط در لاتویا برای اتوبوس و مترو با هزینه 1.15 یورویی همراه است در صورتی که بخواهید از تاکسی استفاده کنید باید به مبلغ یک یورو برای شروع پرداخت کنید و به ازای هر کیلومتر نیز 0.60 یورو به نرخ شما افزوده می‌شود. در صورتی معطلی تاکسی، به ازای هر یک ساعت باید 8.40 یورو بیشتر پرداخت کنید. هزینه بنزین در لاتویا برای هر لیتر حدود 1.25 یورو اعلام شده است.

فرهنگ لاتویا

فرهنگ لاتویا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR در فرهنگ کشور لاتویا دست تکان دادن بسیار دیده می‌شود مردم این کشور علاقه زیادی به استفاده از غذاهای سنتی دارند، در فرهنگ لاتویا استفاده از غذاهای سنتی بسیار دیده می‌شود. در فرهنگ لاتویا کودکان جایگاه مهمی دارند به طوری که هیچ نوع بی‌احترامی به کودکان جایز نبوده و در صورت رویت کودک آزاری پیگرد قانونی اعمال خواهد شد. مشخص است که مردم لاتویا به طور کلی سعی می‌کنند در زمینه خرید و فروش کمی محافظه کار باشند و این موضوع بخشی از فرهنگ مردم این کشور است.

هنر لاتویا

هنر لاتویا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR هنر در لاتویا بیشتر در زمینه فضای شیشه دیده می‌شود و شیشه بری در این کشور رتبه بالایی دارد. از طرف دیگر، مردم لاتویا هنر نقاشی را نیز مورد توجه قرار داده و نتیجه خوبی در این زمینه کسب کرده‌اند.

ورزش در لاتویا

ورزش در لاتویا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در بین مردم لاتویا علاقه زیادی به هندبال وجود دارد به طوری که ورزش هندبال در سال های اخیر توانسته در بین جوانان این کشور نقش مهمی داشته باشد این ورزش نیاز به مهارت خاصی بوده و کمی دشوار است.

خرافات در لاتویا

خرافات در لاتویا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم لاتویا زمانی که کسی از آن‌ها تعریف کند سنگ در آب می‌اندازند تا چشم بد و حسادت را از خود دور کنند. در این کشور کودکان تازه متولد شده اغلب روغن مال می‌شوند و این موضوع ریشه در خرافات لاتویا داشته و به معنی زیبا شدن کودک است.

شایعات در مورد لاتویا

شایعات در مورد لاتویا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 مهمترین شایعه در خصوص هزینه زندگی ارزان این کشور است که غیر قابل باور است چراکه هزینه زندگی در لاتویا از ایران بیشتر خواهد بود. شایعاتی که در زمینه غیر ممکن بودن کاریابی در کشور لاتویا اعلام می‌شود را باور نکنید.

برای کاهش هزینه زندگی در کشور لاتویا نباید درگیر روال های غیر قانونی شوید.

موارد ممنوعه در لاتویا

موارد ممنوعه در لاتویا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

· در جمع های مهم اجازه آدامس جویدن ندارید · شما نمی‌توانید با بزرگتر خود با صدای بلند صحبت کنید · هرگز نباید حق دیگران را زیر پا بگذارید.

خطرات احتمالی برای افراد مقیم لاتویا

خطرات احتمالی برای افراد مقیم لاتویا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در این کشور خطراتی که رانندگان در زمان رانندگی ایجاد می‌کنند به مراتب از دزدی بیشتر اعلام شده است. برای خرید ملک در کشور لاتویا سعی کنید کمی احتیاط کنید. کار در کشور لاتویا با حقوق بالا در صورتی که غیرقانونی باشد مشکل ساز خواهد بود.

تشابهات قوانین لاتویا با ایران

تشابهات قوانین لاتویا با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR تشابهی در این زمینه دیده نمی‌شود چراکه قوانین این دو کشور باهم بسیار فرق دارند.

گواهینامه و خرید ماشین در لاتویا

گواهینامه و خرید ماشین در لاتویا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اخذ گواهینامه در لاتویا در سال های اخیر دستخوش تغییرات زیادی بوده است به طوری که اگر قصد دارید در این کشور گواهینامه اخذ نمایید باید در ابتدا مجوز لازم را اخذ کرده و سپس در دوره های تئوری صدور گواهینامه رانندگی شرکت کنید.

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در لاتویا

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در لاتویا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR در حال حاضر لاتویا در ایران شعبه ندارد. سفارت ایران در لاتویا در شهر ریگا پایتخت لاتویا قرار دارد.

نوع پوشش مردم لاتویا

نوع پوشش مردم لاتویا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR استفاده از شال گردن در بین مردم لاتویا بسیار زیاد دیده می‌شود، حجاب کشور لاتویا آزاد است. در پوشش مردم این این کشور استفاده از لباس های آزاد کمتر دیدخ شده و نسل های جوان این گزینه را انتخاب می‌کنند. در مراسم های مذهبی پوشش مناسب یک نوع احترام محسوب می‌شود.

جغرافیا و شرایط آب و هوایی لاتویا

جغرافیا و شرایط آب و هوایی لاتویا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR لاتویا یک کشور اروپایی است که در کناره دریای بالتیک واقع شده است و از سمت شمال با استونی و از سمت جنوب با لیتوانی همسایه است. این کشور برای گردشگری بی نظیر است و دارای فضای دیدنی است که به ثبت یونسکو رسیده است. به طور کلی در لاتویا جنگل های سرسبز زیادی دیده می‌شود و مشخص است که با یک کشور پر از طبیعت زیبا روبرو هستیم. در نظر داشته باشید که این کشور دارای مناطق مرتفع بوده و دارای مساحتی حدود 64589 کیلومتر مربع است. ارزیابی ها نشان داده است که لاتویا از دسته کشورهایی است که می‌تواند برای زندگی بسیار آرامش بخش باشد. تاریخ این کشور که به هندوها باز می‌گردد، دستخوش تغییرات و اتفاقات زیادی بوده است. واحد پول این کشور یورو اعلام شده است و مردم این کشور اغلب به زبان لتونیایی صحبت می‌کنند. کشور لاتویا دارای 4 فصل با آب و هوای خاص است زمستان های این کشور بسیار سخت و برفی اعلام شده است و میانگین دما در این فصل، حدود منفی 30 درجه سانتی‌گراد در نظر گرفته شده است. بهترین زمان برای سفر به لتونی بین خرداد تا شهریور اعلام شده است. لاتویا از دسته کشورهایی است که برای افرادی که علاقه زیاد به دیدن فضای مدرن دارند انتخاب می‌شود.

غذاهای لاتویا

غذاهای لاتویا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR مردم لاتویا علاقه زیادی به استفاده از زیپلین دارند. این غذا مانند پیراشکی تهیه می‌شود و از خمیر سیب زمینی خام در آن استفاده می‌شود. برای طعم بهتر این غذا از سس خامه ترش به همراه بیکن استفاده می‌شود. طرز تهیه این غذا به صورت سنتی و مدرن است. نان سرخ شده در لاتویا از دیگر غذاهای خوش طعم بوده و مردم لاتویا نان سرخ شده را به عنوان یک میان وعده خوب در نظر می‌‌گیرند، این غذا با سس پنیر سرو می‌شود و طعم بسیار دل انگیزی دارد. بهتر است که از نوشیدنی های خنک با این غذا استفاده شود. سوپ برش سرد یک سوپ بسیار عالی در لاتویا است که با کفیر و چغندر و تخم مرغ و همینطور سیب زمینی سرو می‌شود. این سوپ دارای طعم بسیار عالی است و رنگ صورتی آن بسیار اشتها آور است. شیرینی قارچی در لاتویا یک نوع غذای بسیار خوش طعم است که برای تهیه آن از شکلات های تخته‌ای استفاده می‌شود و شبیه به قارچ ساخته می‌شود؛ این شکلات ها برای استفاده در طول روز می‎تواند شادی آور باشد. کیک پنیر سرخ شده در لاتویا شبیه به دلمه تهیه می‌شود و دلمه به صورت خاصی بسته می‌شود و به طور کلی از دسته کیک هایی است که دارای طعم دلنشینی بوده و برای تهیه آن از توت تازه و همینطور روغن زیتون نیز استفاده می‌شود. این کیک ها به طور کلی با قهوه و چای سرو می‌شود و بسیار دلنشین است.