x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

لاتویا

کشور لاتویا یک کشور اروپایی است و در کناره دریای بالتیک قرار دارد.کشور لاتویا یک کشور اروپایی است و در کناره دریای بالتیک قرار دارد. به طور کلی همسایه های این کشور از شمال، ساتنی و از جنوب، لیتوانی هستند و از سمت شرق نیز با روسیه و بلاروس مرز مشترک دارد. پایتخت این کشور شهر ریگا است. جاذبه های تاریخی زیادی در این کشور دیده می‌شود و شهر ریگا در آثار یونسکو به ثبت رسیده است. نرخ بیکاری در کشور لاتویا 7 درصد است که شاید در ابتدا کمی بالا به نظر برسد اما این موضوع در بین افرادی که بدون مهارت هستند دیده می‌شود. میزان تورم در کشور لاتویا بالا است و دولت این کشور هنوز هم در صدد است که وضعیت تورم در این کشور را بهبود دهد.

در نظر داشته باشید که در سفر به این کشور فصل زمستان گزینه خوبی نخواهد بود. بهترین زمان برای سفر به لاتویا اوایل خرداد و تا اواسط شهریور اعلام شده است

 

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Latvia عربی: لاتفيا
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری/ نخست وزیری
 • زبان های رایج: گویش های مختلف
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: لت و یورو هر لت کشور لتونی 1.61 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 00371
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 163
 • پایتخت: ریگا
 • زبان های رسمی: لتونیایی
 • جمعیت: 1.95 میلیون در سال 2017
 • منطقه زمانی: UTC+2(EET)
 • دامنه اینترنتی: .lv
 • رتبه تولید ناخالص: 35.780 میلیارد دلار آمریکا

سفر به لاتویا

سفر به لاتویا، سفر به سرزمین عجایب قلعه های قرون وسطی، جنگل های انبوه و بکر، و ساختمان های قدیمی با انواع سبک های معماری است.در حال حاضر حکومت کشور جمهوری بوده ولی رئیس جمهور اختیارات زیادی نداشته و کشور توسط نخست وزیر و پارلمان اداره می­گردد. لاتویا از تاریخ 1 می سال 2004 یک کشور عضو اتحادیه اروپا بوده و از تاریخ 21 دسامبر 2007، عضو کشورهای حوزه شینگن است. پایتخت لاتویا در شهر ریگا Rigaواقع شده و در سفر به لاتویا خواهید دید که معماری چوبی و معماری مدرن آن معروف است. لاتویا در منطقه بالتیک از دیرباز برای کهربای خود مشهور بوده است و جواهرات و دیگر سنگ‌های قیمتی به طور گسترده‌ای در این کشور وجود دارند. قوم لتونیایی حدود 62 درصد از مردم و روس­ها حدود ۲۷ درصد جمعیت را تشکیل می­دهند. پیروان دین مسیحی حدود ۷۷ درصد بوده و حدود ۲۳ درصد از مردم نیز پیرو ادیان دیگر یا بدون‌دین هستند. واحد پول کشور یورو (EUR) می­باشد.

سفر به لاتویا

زندگی در لاتویا

کشور لاتویا دارای 4 فصل با آب و هوای خاص است، زمستان‌های این کشور بسیار سخت و برفی اعلام شده است و میانگین دما در این فصل تا منفی 30 درجه سانتی‌گراد نیز می‌رسد.هترین زمان برای سفر به لتونی بین خرداد تا شهریور اعلام شده است، در مهر و آبان در این کشور، بارش های زیاد و نور کم را شاهد هستیم. لاتویا از دسته کشورهایی است که برای افرادی که علاقه زیاد به دیدن فضای مدرن دارند انتخاب می‌شود. نرخ بیکاری در کشور لاتویا حدود 7درصد اعلام شده است، در این کشور تعداد افراد شاغل حدود 904.00هزار نفر است، تعداد افراد بیکار در این کشور نیز 56105.00 در نظر گرفته شده است. نرخ بیکاری بلند مدت در این کشور حدود 10.10 درصد اعلام شده بود که امروزه این رقم به 3 درصد کاهش یافته است. افرادی که در زمینه مکانیک در این کشور فعالیت می‌کنند، درآمدی 25 درصد بیشتر از یک مکانیک در ایران خواهند داشت.

زندگی در لاتویا

مهاجرت به لاتویا

 

میزان مهاجرپذیری کشور لاتویا 26 درصد بیشتر از سایر کشورها است و نسبت به سال های گذشته نیز میزان مهاجرپذیری این کشور 12 درصد رشد را تجربه کرده است.حداقل 4 سال باید در کشور لتونی اقامت داشته باشید و بهتر است که با قوانین سرمایه گذاری کشور لاتویا نیز آشنا باشید، اینطور که شواهد نشان می‌دهد کشور لاتویا یکی از بهترین کشورهایی است که وضعیت اقامتی خوبی را پیش روی افراد قرار داده و در این زمینه بسیار موفق ظاهر شده است.بهداشت و درمان در کشور لاتویا در سال های اخیر پیشرفت 11 درصدی داشته است و مشخص است که وضعیت درمانی در این کشور به شکل دقیق و اصولی طی می‌شود. شما برای راه اندازی بیزنس در کشور لاتویا، در ابتدا نیاز به یک طرح تجاری بسیار قوی دارید، طرحی سودآور که به اقتصاد کشور لاتویا کمک نماید، در این زمینه حداقل هزینه مورد نظر 200 هزار یورو در نظر گرفته شده است.

مهاجرت به لاتویا

تحصیل در لاتویا

برنامه های تحصیل آکادمیک برای مقطع کارشناسی ارشد در کشور لاتویا به طور کلی در سیستم های ترمیک ملی لتونی از 80 کردیت تشکیل شده است.که به صورت پایان‌نامه 20 کردیت ملی لتونی با نمره ECTS30 بوده و همینطور قسمت اداری برنامه های تحصیلی نیز شامل جنبه های تئوریکی است که برای رشته های به خصوصی با 30 کردیت ملی لتونی ECTS 45 ارزیابی شده است. از سن 12 سالگی تا 17 سالگی دوره دوم تحصیل به عنوان مقطع آموزش متوسطه آغاز می‌شود که به صورت رسمی طراحی شده است و اهمیت بالایی دارد. این دوره برای کسانی که قصد ورود به دانشگاه دارند سرنوشت ساز است و دروس پایه برای انتخاب رشته درست ارزیابی می‌شود. در این دوره به 5 سال زمان نیاز است و دروس در وضعیت تکمیلی‌تر به فرد آموزش داده می‌شود و بهتر است که تسلط به زبان انگلیسی نیز در این دوره صورت بگیرد.

تحصیل در لاتویا