x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

تحصیل در لاتویا

برنامه های تحصیل آکادمیک برای مقطع کارشناسی ارشد در کشور لاتویا به طور کلی در سیستم های ترمیک ملی لتونی از 80 کردیت تشکیل شده است که به صورت پایان‌نامه 20 کردیت ملی لتونی با نمره ECTS30 بوده و همینطور قسمت اداری برنامه های تحصیلی نیز شامل جنبه های تئوریکی است که برای رشته های به خصوصی با 30 کردیت ملی لتونی ECTS 45 ارزیابی شده است. از سن 12 سالگی تا 17 سالگی دوره دوم تحصیل به عنوان مقطع آموزش متوسطه آغاز می‌شود که به صورت رسمی طراحی شده است و اهمیت بالایی دارد. این دوره برای کسانی که قصد ورود به دانشگاه دارند سرنوشت ساز است و دروس پایه برای انتخاب رشته درست ارزیابی می‌شود. در این دوره به 5 سال زمان نیاز است و دروس در وضعیت تکمیلی‌تر به فرد آموزش داده می‌شود و بهتر است که تسلط به زبان انگلیسی نیز در این دوره صورت بگیرد. رشته های وابسته به آی تی و شبکه از رشته های مهمی است که روند تحصیل در کشور لتونی را رقم می‌زند مشخص است که روال های تحصیل در این کشور به طور کلی وابسته به طرح های اقتصادی مشخصی است. رشته های هنری به خصوص هنرهای ترکیبی با موسیقی و نقاشی از گزینه های بسیار ارزشمند در کشور لتونی محسوب می‌شود. دانشگاه ویولن کشور لاتویا اولین و معتبرین دانشگاه در کشور لاتویا محسوب می‌شود به طوری که در رتبه بندی های جهانی رتبه 410 را کسب کرده و در لیست دانشگاه های برتر برای رشته زبان شناسی قرار دارد. به طور کلی فضای تحصیل در این دانشگاه بسیار عالی و بی نظیر است و رشته های وابسته به تاریخ و اقتصاد و ارتباطات نیز از بخش های مهم این دانشگاه محسوب می‌شود. دانشگاه KTU در سال 1920 در کشور لیتوانی تأسیس شد، این دانشگاه به طور کلی اولین موسسه مستقل آموزش عالی در کشور لاتویا محسوب می‌شود که در سال 1922 کار خود را به طور رسمی آغاز نموده است. حدود 10 هزار نفر در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که 72 درصد از آن‌ها در مقطع کارشناسی و 28 درصد در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل می‌کنند. آمار دانشجویان بین‌المللی در این دانشگاه پایین تر از سایر دانشگاه ها بوده و در حال حاضر حدود 475 دانشجوی بین‌المللی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. بیش از 130 هزار دانشجو در مقطع تحصیلات عالی در کشور لاتویا در حال تحصیل هستند حدود 3 هزار نفر از این تعداد دانشجویان بین‌المللی هستند. نیمی از این گروه از اتحادیه اروپا بوده و حدود 30 درصد از دیگر کشورهای مشترک‌المنافع است. کشور لاتویا یکی از کشورهای چند ملیتی است و دانشگاه های معتبر زیادی دارد. در مدارس و دانشگاه های این کشور هزینه تحصیل بسیار ارزان است و به طور کلی زبان انگلیسی برای تدریس استفاده می‌شود.

مشاوره تحصیل در لاتویا
فهرست

تحصیل رایگان در لاتویا

تحصیل رایگان در لاتویا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تحصیل در برخی از دانشگاه ها برای رشته معماری با هزینه ای ارزان همراه است به طوری که اگر فرد نمره و امتیاز بالاتری داشته باشد، به سادگی می‌تواند تحصیلات رایگان در کشور لتونی را دنبال کنید و دانشگاه هزینه های تحصیلی وی را پوشش می‌دهد. اینطور که ارزیابی‌ها نشان می‌دهد تحصیل رایگان در کشور لتونی در سال های اخیر تغییرات زیادی داشته است و شرایط برای بورسیه های تحصیلی این کشور نسبت به سایر کشورها بهتر شده است. مردم کشور لتونی علاقه زیادی به بورسیه های تحصیلی دارند و دولت سعی کرده است روند بورسیه تحصیلی را برای دانشجویان بین‌المللی نیز در نظر داشته باشد. تحصیل برای مقطع دکترا در پژوهشکده های کشور لتونی به طور کلی شامل حمایت های مالی بسیار وسیعی از سوی دولت می‌شود و مشخص است که رتبه های دانشگاهی در این راستا ارزش مشخصی دارد. بورسیه های تحصیلی در این کشور به طور کلی به فرهنگ و زبان افراد نیز وابستگی شدید دارد.

بورسیه تحصیلی در لاتویا

بورسیه تحصیلی در لاتویا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از بهترین بورسیه های تحصیلی در کشور لتونی برای دوره های فرهنگ و زبان است. این بورسیه به طور کلی برای کسانی است که می‌توانند در دوره های طولانی تحصیلی نیز فعالیت داشته باشند. بورسیه های تحصیلی زبان و فرهنگ برای دانشجویان رشته ادبیات مدنظر قرار می‌گیرد و امتیاز خوبی دارد. این بورسیه می‌تواند از 30 الی 65 درصد از روند بورسیه های تحصیلی کشور لتونی را پوشش دهد. شهریه دانشگاه های کشور لاتویا در سال های اخیر بر اساس نوع بورسیه مشخص می‌شود. بورسیه تحصیلی دولتی برای دوره های کوتاه مدت دومین روال تحصیلی ارزان قیمت در کشور لتونی است این بورسیه به طور کلی شامل طرح های مطالعاتی گسترده‌‎ای است که به دانشجویان دوره های عالی و یا اساتید و محققان و مراکز تحقیقاتی ارائه می‌شود. این شامل کشورهای زیادی می‌شود و ایرانیان نیز می‌توانند از آن استفاده کنند. بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد تمام وقت در کشور لتونی به طور کلی برای کشورهای متنوعی در نظر گرفته می‌شود و مشخص است که رویکردهای این بورسیه در سال های اخیر تغییراتی داشته است. بورسیه های تحصیلی دولتی برای کشور لتونی به طور کلی در طول سه سال گذشته برای خارج از کشور نیز لحاظ می‌شود. این‌طور که مشخص است این بورسیه شرایط تحصیل خوبی برای کسانی که دارای دو مقاله بین‌المللی هستند فراهم می‌سازد. مشخص است که بورسیه های تحصیلی که در روندهای پژوهشی برای افراد در نظر گرفته می‌شوند در ابتدا از سوی دولت ارزیابی شده تا مشخص شود که آیا شرایط بورسیه می‌تواند برای همه افراد مناسب باشد یا خیر. پوشش هزینه بورسیه های تحصیلی در کشور لتونی در نهایت به میزان 85 درصد از کل هزینه مورد نظر خواهد بود. اعتبار دانشگاه های دولتی کشور لاتویا نسبت به خصوصی بالاتر است.

اعتبار دانشگاه های لاتویا و انتقال به کشور های دیگر

اعتبار دانشگاه های لاتویا و انتقال به کشور های دیگر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه ویولن کشور لاتویا اولین و معتبرین دانشگاه در کشور لاتویا محسوب می‌شود به طوری که در رتبه‌بندی‌های جهانی رتبه 410 را کسب کرده و در لیست دانشگاه های برتر برای رشته زبان شناسی قرار دارد به طوری که در این رشته مشخص در بین 250 دانشگاه دنیا قرار دارد. به طور کلی فضای تحصیل در این دانشگاه بسیار عالی و بی‌نظیر است و رشته های وابسته به تاریخ و اقتصاد و ارتباطات نیز از بخش های مهم این دانشگاه محسوب می‌شود. دانشگاه VGTU بزرگترین مدرسه تحصیلات عالی در کشور لاتویا است که در رشته معماری در لیست 150 دانشگاه برتر قرار دارد. این دانشگاه در بین 600 دانشگاه برتر دنیا قرار دارد و بهترین فضای تحصیلی را فراهم ساخته است به طور کلی این دانشگاه دارای فضای تحصیلی مناسب و ارزشمندی است. دانشگاه KTU سومین دانشگاه برتر کشور لاتویا است که در رتبه بندی های جهانی رتبه 750 را کسب کرده است و در رشته های مهندسی عمران و معماری و برق به رتبه خوبی رسیده است. این دانشگاه بسیار وسیع و با ساختار روتینی طراحی شده است.

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در لاتویا

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در لاتویا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR برای ورود به مقطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا در کشور لتونی در یک آزمون ورودی شرکت خواهید کرد که به طور کلی دروس پایه را مدنظر قرار می‌دهد؛ این در حالی است که برای ورود به رشته های پزشکی باید در آزمون های زیست‌شناسی و شیمی و فیزیک شرکت کنید. آزمون های تخصصی برای ورود به تخصص پزشکی برای کشور لتونی نیز وجود دارد که به طور کلی تمرکز اصلی آن بر روی رشته تحصیلی مورد نظر شما است و سوالات در قالب های تخصصی صحیحی استفاده می‌شود. آزمون های ورودی در کشور لتونی در هر صورت شامل ارزیابی‌های مشخصی است که می‌تواند شرایط را بر اساس سطح علمی دانشجویان ارزیابی کند و هر یک از آزمون ها دارای ساختار مشخصی است که می‌تواند سیستم های ورودی دقیقی را در پیش بگیرد.

معادل سازی مدارک در لاتویا

معادل سازی مدارک در لاتویا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای معادل سازی مدارک تحصیلی خود اقدامات زیر را به طور دقیق انجام دهید: 1- در ابتدا مطمئن شوید دانشگاهی که انتخاب کرده‌اید در زمینه معادل سازی مدارک از امتیاز مشخصی برخوردار است. 2- از اعتبار مدرک تحصیلی خود مطمئن شوید. مثلاً اگر شما یک مدرک لیسانس ساده از یک دانشگاه غیر انتفاعی با معدل 12 دارید که وضعیت ریزنمرات و پژوهش شما نیز چندان جالب نیست در واقع شانس شما در معادل سازی مدارک کم است. 3- پس از ارزیابی دو مورد بالا نیاز است که فرم های مخصوص برای معادل سازی مدارک به طور دقیق تکمیل شود این فرم ها در ابتدا سوالاتی در مورد شرایط هویتی خودتان خواهند پرسید که امتیاز بسیار خوبی دارد. 4- مورد بعد این است که خود را برای مصاحبه آماده سازید، مصاحبه در کشور لتونی به طور کلی یعنی بتوانید از پس سوالاتی که پرسیده می‌شود بر‌آیید، سوالات رندوم هستند، گاه ساده و گاه بسیار دشوار می‌باشند. 5- برای معادل سازی مدارک پزشکی و دندانپزشکی در کشور لتونی نیاز است که یک دوره پیش نیاز 6 ماهه را پشت سر بگذارید، در نظر داشته باشید که معادلسازی پزشکی و دندانپزشکی در این زمینه رویکردهای مشخصی دارد و باید دوره های در نظر گرفته شده به طور کلی نشان دهنده وضعیت تحصیلی شما باشد. 6- در نهایت برای مدرک تحصیلی شما یک امتیاز در نظر گرفته می‌شود که می‌توانید با امتیاز کسب شده وارد کار شده و یا ادامه تحصیل داشته باشید.

خوابگاه در لاتویا

خوابگاه در لاتویا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

خوابگاه های دانشجویی در کشور لتونی به طور کلی از امکانات خوبی برخوردار هستند:

خوابگاه های دولتی کشور لتونی که در داخل دانشگاه های این کشور قرار دارند همگی دارای امکانات عالی بوده و تجهیزات تحصیلی در این راستا به طور کلی شامل تخت خواب، سرویس بهداشتی، سرویس بوفه و غذاخوری، اتاق های مجهز به وسایل ورزشی و همینطور یک سری سرویس های کتابخانه‌ای و مطالعاتی نیز از دیگر امکانات تحصیلی در خوابگاه های دانشگاه ها محسوب می‌شود.

 

خوابگاه های خصوصی از دیگر خوابگاه های تحصیلی در کشور لتونی محسوب می‌شود. این‌طور که ارزیابی ها نشان می‌دهد خوابگاه های خصوصی با هزینه دانشجویان در نظر گرفته می‌شود به طور کلی خوابگاه های تحصیلی در این کشور در سال‌های اخیر رشد خوبی داشته است و مشخص است که امکانات تحصیلی در این دانشگاه ها از دانشگاه های دولتی بیشتر است اما از نظر امنیت، خوابگاه های دولتی بهتر هستند.

امتیازات کارت دانشجویی در لاتویا

امتیازات کارت دانشجویی در لاتویا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

1- امتیازات کارت دانشجویی در کشور لتونی به طور کلی در زمینه های مشخصی دنبال می‌شود مثلا شما می‌توانید با استفاده از کارت دانشجویی در کشور لتونی به سادگی در طرح های مطبوعاتی استفاده کنید، خرید کتاب و بن های مطالعاتی از بخش های مهم دانشجویی در کشور لتونی محسوب می‌شود. 2- شما با کارت دانشجویی خود می‌توانید به سادگی در خرید لپ تاپ از طرح های تخفیف بالایی استفاده کنید. 3- کارت دانشجویی کشور لتونی برای تخفیف در هزینه‌ی سرویس های حمل و نقل شهری نیز گزینه بسیار خوبی محسوب می‌شود.

مشاغل دانشجویی

مشاغل دانشجویی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در صورتی که بخواهید ضمن تحصیل مشغول به کار شوید می‌توانید یکی از سه موارد زیر را انتخاب کنید: 1- رشته های طراحی داخلی و همینطور کسانی که به صورت پروژه‌ای مشغول به فعالیت در زمینه معماری هستند می‌توانند در حین تحصیل مشغول به کار شوند. 2- در رشته های وابسته به هنر، بانوان به خوبی می‌توانند ورود داشته باشند و درآمدزایی کنند. 3- همینطور رشته های وابسته به بازاریابی در کشور لتونی نیز امتیازات بالایی دارد.

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در لاتویا

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در لاتویا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

به طور کلی اجازه کار در کشور لتونی به افراد داده می‌شود و در مقطع لیسانس بین 10 الی 12 ساعت و در مقاطع بالاتر نیز بین 17 الی 25 ساعت شرایط کار فراهم شده است.

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در لاتویا

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در لاتویا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در کشور لتونی در رده‌بندی های مشخصی دنبال می‌شود؛ مثلاً افراد می‌توانند براساس بیمه های درمانی طرح های سرمایه‌گذاری بیش از 45 درصد را نیز داشته باشند.

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در لاتویا

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در لاتویا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR یک سری از بانک های کشور لتونی دارای شرایط صدور وام مشخص هستند به طوری که در سال های اخیر سیستم وام‌دهی به کشور لتونی بهبود داشته است. مشخص است که در نظام های بانکی این کشور رویکردهای مالی به طور دقیق و جدی دیده می‌شود، مثلاً شما می‌توانید افتتاح یک حساب بانکی معتبر داشته باشید، همچنین اجازه دارید که از روند اقتصادی که بانک ها در زمینه خرید و فروش ارز ارائه می‌دهند برخوردار شوید.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در لاتویا

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در لاتویا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

گروه ب ( خوب ) 1. Kaunas University of Technology 2. Vilnius Gediminas Technical University 3. Vilnius University گروه ج (متوسط) 1. Klaipeda University 2. Vytautas Magnus University

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در لاتویا

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در لاتویا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در کشور لاتویا به شرح زیر است: 1. Vilnius University 2. Lithuanian University of Health Sciences

دانشگاه های برتر در لاتویا

دانشگاه های برتر در لاتویا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR دانشگاه ویولن در سال 1579 میلادی به صورت رسمی کار خود را آغاز کرده است و در سال 1944 به رسمیت شناخته شد. این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه های کشور لاتویا است که توانسته رتبه اول را در این کشور به خود اختصاص دهد. این دانشگاه در مسیر علم و تحقیق به رشد خوبی رسیده است. به طور کلی سنت‌های دانشگاهی اروپا، آزادی آکادمیک موجود و همینطور تنوع نظرات و توانایی مقابله با چالش از ویژگی های مهم این دانشگاه محسوب می‌شود. آمارها نشان می‌دهد که در حال حاضر 16 هزار دانشجو در این دانشگاه تحصیل می‌کنند که حدود 3 درصد از آن‌ها دانشجویان بین‌المللی هستند، به طور کلی 63 درصد در مقطع کارشناسی و 37 درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به فعالیت هستند. این در حالی است که در راستای دانشجویان بین‌المللی این آمار کاملاً برعکس است به طوری که 21 درصد در مقطع کارشناسی و 79 درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا فعالیت می‌کنند. رشته های برتری که در این دانشگاه وجود دارد شامل رشته های فیزیک و نجوم، هنر و علوم انسانی و همینطور علوم طبیعی و علوم اجتماعی و مدیریت است. به طور کلی رتبه بندی های جهانی در این راستا ارزش بسیار جالبی دارد. در این دانشگاه 12 دانشکده وجود دارد و در حدود 7 موسسه مشغول به فعالیت هستند. دانشگاه دارای 2 بیمارستان و 4 مرکز تحقیق و پژوهش است. همینطور بزرگترین و قدیم ترین کتابخانه کشور لاتویا نیز در این دانشگاه قرار دارد. دانشکده های این دانشگاه شامل دانشکده شیمی و علوم زمین و همینطور دانشکده ارتباطات و اقتصاد و مدیریت بازرگانی هستند. دانشکده تاریخ و فیزیک و فلسفه و پزشکی حقوق نیز در رده بندی های دیگر تحصیلی این دانشگاه قرار دارند. دانشگاه ویلیام گیدنیناس دومین دانشگاه برتر در کشور لاتویا محسوب می‌شود و در سال 1956 کار خود را آغاز کرده است؛ این دانشگاه با نام VGTU شناخته شده است و در شهر بسیار زیبای ویلیام قرار دارد. اینطور که آمارها نشان می‌دهد این دانشگاه در حال حاضر 9 هزار دانشجو دارد که مشغول به تحصیل هستند، حدود 79 درصد از دانشجویان بومی در مقطع کارشناسی تحصیل می‌کنند و 21 درصد در مقاطع بالاتر، این در حالی است که در بین دانشجویان بین‌المللی 63 درصد در وضعیت کارشناسی تحصیل می‌کنند و 37 درصد در مقاط کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل هستند. این دانشگاه بزرگترین مدرسه تحصیلات عالی در کشور لاتویا است که در زمینه رشته های فنی و مهندسی و تحقیقاتی علمی رتبه برتری را به خود اختصاص داده است. در این دانشگاه دانشکده های محیط زیست، معماری و تجارت و علوم پایه و الکترونیک دیده می‌شود. رشته معماری برترین رشته در این دانشگاه بوده و توانسته جایگاه بالایی داشته باشد. دانشگاه KTU در سال 1920 در کشور لیتوانی تأسیس شد، این دانشگاه به طور کلی اولین موسسه مستقل آموزش عالی در کشور لاتویا محسوب می‌شود که در سال 1922 کار خود را به طور رسمی آغاز نمود. حدود 10 هزار نفر در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که 72 درصد از آن‌ها در مقطع کارشناسی و 28 درصد در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل می‌کنند. آمار دانشجویان بین‌المللی در این دانشگاه پایین‌تر از سایر دانشگاه ها بوده و در حال حاضر در حدود 475 دانشجوی بین‌المللی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. حدود 62 درصد از افراد در مقطع کارشناسی و 38 درصد نیز در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل می‌کنند. رشته های وابسته به شیمی، برق و الکترونیک، دانشکده علوم پایه و همینطور دانشکده های مکانیک و اقتصاد و علوم اجتماعی از موسسه های آموزشی مهم آن محسوب می‌شود. رشته آی تی در این دانشگاه به عنوان برترین رشته تحصیلی شناخته شده است و خوشبختانه شرایط خوابگاهی بی‌نظیری دارد و تجهیزات به کار رفته نیز به طور دقیق و اصولی ارزیابی شده‌اند. خدمات و امکانات ورزشی این خوابگاه ها بسیار عالی و بی‌نظیر هستند، به طور کلی امکانات ورزشی این دانشگاه نیز بسیار ارزشمند است. دانشگاه VMU در سال 1992 میلادی در شهر کاوناس تأسیس شده است و به عنوان چهارمین دانشگاه برتر کشور لاتویا است که در رتبه‌بندی های جهانی بین 80 الی 1000 قرار دارد. در این دانشگاه بیش از 6 هزار دانشجو تحصیل می‌کنند که حدود 74 درصد از آن ها در مقطع کارشناسی و 26 درصد نیز در مقطع دکترا و کارشناسی ارشد تحصیل می‌کنند. دانشجویان بین‌المللی تنها 6 درصد از کل دانشجویان را تشکیل را می‌دهد که 35 درصد از آن ها در مقطع کارشناسی و 65 درصد نیز در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل می‌کنند. دروس در این مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند و به طور کلی دانشجویان در صورتی اجازه ورود به دانشگاه دارند که مدرک زبان انگلیسی داشته باشند. در این دانشگاه رشته های هنر، علوم طبیعی، الهیات، اقتصاد گزینه های مناسب تری هستند.

نظام آموزشی لاتویا

نظام آموزشی لاتویا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR بیش از 130 هزار دانشجو در مقطع تحصیلات عالی در کشور لاتویا در حال تحصیل هستند که حدود 3 هزار نفر از این تعداد، دانشجویان بین‌المللی هستند. نیمی از این گروه از اتحادیه اروپا بوده و حدود 30 درصد از دیگر کشورهای مشترک‌المنافع است. کشور لاتویا یکی از کشورهای چند ملیتی است و دانشگاه های معتبر زیادی دارد. در مدارس و دانشگاه های این کشور هزینه تحصیل بسیار ارزان است و به طور کلی زبان انگلیسی برای تدریس استفاده می‌شود. موسسات آموزش عالی این کشور شامل موسسه های دانشگاهی و غیر دانشگاهی و کالج ها هستند. سیستم های آموزشی کشور لاتویا در مقطع عالی با دوره سه الی چهار ساله کارشناسی شروع می‌شود و دوره یک یا دو ساله برای دوره های کارشناسی ارشد. سه الی چهار ساله برای دوره دکترا در کشور لاتویا دیده می‌شود. به طور کلی در سیستم آموزشی کشور لاتویا موسسه های آموزش عالی به صورت دولتی و غیردولتی تقسیم شده‌اند و در این کشور 34 دانشگاه دولتی و 22 دانشگاه به صورت غیر دولتی فعالیت می‌کنند. پایین ترین سن برای ورود به مقطع آموزش ابتدایی در این کشور سن 5 سالگی است که البته بیشتر مدارس کشور لاتویا سن 7 سالگی را سن نرمال برای ورود به این مقطع تحصیلی اعلام داشته‌اند. به طور کلی از سن 7 الی 12 سال دوره اول تحصیل در کشور لاتویا محسوب می‌شود که شامل ارائه یک سری دروس برای مهارت زندگی است و دانش‌آموزان اعداد و ارقام و اشکال را در این دوره تحصیلی 5 ساله شناسایی می‌کنند، خواندن و نوشتن را به طور دقیق و اصول یاد می‌گیرند و از اهمیت درس ریاضی در زندگی خود اطلاع خواهند یافت. از سن 12 سالگی تا 17 سالگی دوره دوم تحصیل به عنوان مقطع آموزش متوسطه آغاز می‌شود که به صورت رسمی طراحی شده است و اهمیت بالایی دارد؛ این دوره برای کسانی که قصد ورود به دانشگاه دارند سرنوشت ساز است و دروس پایه برای انتخاب رشته درست ارزیابی می‌شود. این دوره به طور کلی 5 سال زمان نیاز است و دروس در وضعیت تکمیلی‌تر به فرد آموزش داده می‌شود و بهتر است که تسلط به زبان انگلیسی نیز در این دوره صورت بگیرد. در نهایت مدرک معادل دیپلم ایران به وی ارائه می‌شود. به طور کلی این دوره تحصیلی در کشور لاتویا اجباری نبوده و کسانی که قصد ورود به دانشگاه ندارند، می‌توانند وارد موسسه های فنی و حرفه‌ای شوند و مهارت کسب نمایند. در نظام آموزشی کشور لاتویا به طور کلی دوره‌های 5 الی 6 ساله تحصیلی مشخص دیده می‌شود که دروس در وضعیت تخصصی‌تر ارائه می‌شود. دوره های دانشگاهی کشور لاتویا نیز بسیار مدرن طراحی شده‌اند و نظام آموزشی این دوره ها توسط دولت ارزیابی می‌شود. برای ورود به مقاطع تحصیلی دانشگاهی در کشور لاتویا نیاز است که دوره های مشخصی گذرانده شود و این اصل را مد نظر داشته باشید که دوره های دانشگاهی در کشور لاتویا در سال های اخیر یک سری تغییرات مشخص داشته است و دروس در وضعیت ساده تحصیلی ارائه می‌شود. آموزش رسمی در این کشور برای دانش‌آموزان بین‌المللی تفاوتی با دانش‌آموزان بومی ندارد و دروس یکسان است، اما نیاز است که دانش‌آموزان بین‌المللی به طور دقیق زبان این کشور را نیز یاد بگیرند که دوره های فشرده مشخصی برای این بخش دیده می‌شود. در هر صورت نظام تحصیلی در کشور لاتویا در سال های اخیر یک سری تغییرات مشخص داشته است و نیاز است که روند آموزشی این کشور به صورتی باشد که رتبه دانشگاهی درستی را در بر بگیرد.

لیسانس در لاتویا و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در لاتویا

لیسانس در لاتویا و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در لاتویا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR کشور لاتویا یک سیستم آموزشی کامل در اروپا فراهم می‌سازد که شامل برنامه های آکادمیک و حرفه‌ای پس از دوره متوسطه است. به طور کلی در این کشور دوره های لیسانس برای وکلا، معلمان و مهندسان فراهم است. سال تحصیلی لیسانس در این کشور در ابتدای ماه سپتامبر آغاز می‌شود و دانشجو می‌بایست 40 هفته تحصیل نماید. سخنرانی ها از ماه سپتامبر تا دسامبر صورت می‌گیرد و امتحانات از ماه دسامبر تا ژانویه خواهد بود. تعطیلات نیز بخش مهمی از روند تحصیلی کشور لاتویا محسوب می‌شوند. ترم بهار در این کشور از ماه فوریه آغاز می‌شود و امتحانات از ماه می الی ژوئن برگزار می‌شود. شما برای تحصیل لیسانس در کشور لاتویا باید مدرک زبان انگلیس مستند شده داشته باشید و کیفیت رزومه تحصیلی شما بسیار مهم است. در نظر داشته باشید که اگر مدرک دیپلم مکمل دارید باید به زبان لتونی یا انگلیسی ترجمه شود. مدارک تحصیلی شما باید قانونی باشد. نیاز به نامه انگیزشی دارد که به طور کلی یک الی دو صفحه خواهد بود، مدرک مهارت زبان انگلیسی شما می‌بایست مورد تأیید قرار بگیرد. نیاز است که فرم درخواست تکمیل شده آنلاین داشته باشید و همینطور کپی گذرنامه و یک عکس به اندازه گذرنامه نیاز است. مقطع لیسانس در این کشور یک پروسه 4 ساله است که اگر دانشجوی ممتازی باشید، طی دوره سه ساله به پایان می‌رسد. در نظر داشته باشید که مقطع لیسانس در این کشور به طور کلی بر اساس دوره های تحصیلی مشخصی دنبال می‌شود مثلاً رشته های وابسته به شاخه علوم تجربی دوره های آزمایشگاهی دارند و به طور کلی در این راستا دروس عملی بسیار مهم هستند. مشخص است که ساختار تحصیلی برای مقطع لیسانس به زبان لتونی بوده و البته برخی از رشته ها نیز زبان انگلیسی را گزینه خوبی برای تحصیل در این کشور می‌دانند، در هر صورت زبان تحصیل در کشور لاتویا باید بر اساس روتین های مشخصی ارزیابی شود. رشته های تحصیلی که وابسته به گروه فنی و مهندسی هستند در لیست رشته هایی قرار دارند که به طور کلی با واحد های کارگاهی زیادی همراه هستند این دروس ورود به کار عالی دارند. یکی از رشته های بسیار خوب برای مقطع لیسانس در کشور لاتویا رشته معماری است، معماری از دسته رشته هایی است که در سال های اخیر بسیار مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است. برخی از دانشگاه های خصوصی بدون آزمون نیز اقدام به جذب دانشجو می‌کنند و جذب دانشجو در مسیر یادگیری دروس به طور کلی رتبه های مشخصی دارد. اینطور که ارزیابی ها نشان می‌دهد برای تحصیل در کشور لاتویا نیاز است که شاخه های تحصیلی مشخصی دنبال شود و در نهایت باید در یک آزمون نهایی شرکت کنید تا به شما مدرک نهایی لیسانس با معدل مشخص و مهر و امضا ارائه شود.

فوق لیسانس در لاتویا و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در لاتویا

فوق لیسانس در لاتویا و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در لاتویا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برنامه های تحصیل آکادمیک برای مقطع کارشناسی ارشد در کشور لاتویا به طور کلی در سیستم های ترمیک ملی لتونی از 80 کردیت تشکیل شده است که به صورت پایان نامه 20 کردیت ملی لتونی با نمره ECTS30 بوده و همینطور قسمت احاری برنامه های تحصیلی نیز شامل جنبه های تئوریکی است که برای رشته های به خصوصی با 30 کردیت ملی لتونی ECTS 45 ارزیابی شده است. اجرای عملی تئوری مورد نظر برای حل یک مشکل واقعی نیز با 15 کردیت ملی لتونی ارزیابی می‌شود که شامل 22.5 ECTS است. در نظر داشته باشید که طول مدت تحصیل برای مقطع کارشناسی ارشد در کشور لاتویا 4 ترم است که به مدت دو سال به طول می‌انجامد و در این دوره دانشجویان باید کارهای پژوهشی جداگانه‌ای داشته باشند و همینطور یک پیش زمینه تئوریک برای فعالیت های حرفه‌ای نیاز است. برنامه های تحصیلات آکادمیک بر اساس استاندارد های ملی تحصیلات عالی اجر می‌شود. برای تحصیل حرفه ای کارشناسی ارشد در سیستم ترمیک ملی لتونی نیز 40 کردیت وجود دارد که از ECST60 تشکیل شده است: مدرک قبولی به روز برای هر دو زمینه تئوری و علمی بالاتر از 7 کردیت دیده می‌شود که با امتیاز 10.5 ECST همراه است، کورسه های عملی بالاتر از 6 کردیت ملی لتونی نیز دیده می‌شود و امتحانات دولتی به همراه پایان نامه 20 کردیت ملی لتونی با ECTS30 است. دروس روش تحقیق و کورس های طراحی و همینطور دوره های مدیریت و روانشناسی بخش های مهم تحصیلی حرفه‌ای برای مقطع کارشناسی ارشد هستند. طول مدت تحصیل در کارشناسی ارشد حرفه‌ای بین 2 الی 4 ترم و به مدت یک الی دو سال به طول می‌انجامد. هدف تحصیلات حرفه‌ای این مقطع به طور کلی تأمین دانشی عمیق است که در یک زمینه مشخص دنبال می‌شود و فارغ‌التحصیلان برای طراحی و ارتقای سیستم ها و همینطور تولید و فناوری آماده می‌شوند. نوآوری و پژوهشی و تدریس عملی از بخش های مهم تحصیلی برای این مقطع هستند. به طور کلی سه نوع تحصیل تکمیلی حرفه‌ای در کشور لاتویا دیده می‌شود: دسته اول برنامه تحصیلات تکمیلی سطح اول است که از 80 الی 120 کردیت ملی لتونی تشکیل شده است که این برنامه های تحصیلی بیشتر بر روی بازار کار هدف گذاری شده است و فارغ‌التحصیلان در این دوره در رشته های خود از وضعیت تحصیلات تکمیلی سطح دوم حرفه‌ای استفاده می‌کنند. مورد بعدی برنامه تحصیلات تکمیلی سطح دوم است: این برنامه ها به دو صورت کردیت بندی شده‌اند، در صورتی که فرد مدرک لیسانس داشته باشد این دوره حداقل 40 کردیت ملی لتونی با امتیاز ECST60 را در نظر می‌گیرد. اما اگر مدرک تحصیلات سطح اول باشد این دوره 160 کردیت ملی لتونی را پوشش می‌دهد. برای دوی این موارد برنامه های درسی شامل دوره های عملی مشخصی هستند و حداقل 26 کردیت ملی لتونی در این راستا نیاز است. امتحانات نهایی از جمله پایان نامه با حداقل 10 کردیت ملی لتونی ارزیابی می‌شود.

دکترا در لاتویا و شرایط اخذ پذیرش دکترا در لاتویا

دکترا در لاتویا و شرایط اخذ پذیرش دکترا در لاتویا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مراحل برای درخواست پذیرش در مقطع دکترا از قرار زیر است: آماده سازی مدارک اولین و مهم‌ترین قدمی است که فرد باید طی نماید. دانشجو می‌بایست پیش از اقدام توجه کند که مدارکش با مدارک لازم همسانی داشته باشد و به طور کلی مهلت پذیرش در این زمینه اهمیت زیادی دارد. شما باید مدارک عمومی دوره های دوم تحصیلات تکمیلی خود را به زبان اصلی ترجمه کنید. نیاز به ریز نمرات و نتایج امتحانات نهایی به زبان اصلی و همینطور ترجمه شده به زبان انگلیسی است، نیاز به مدرک مقطع لیسانس و فوق لیسانس و مدارک تکمیلی است که نشان دهند ریزنمرات به زبان اصلی و ترجمه رسمی هستند به طور کلی مدرک معادل با لیسانس از یک دانشگاه و یا موسسه معتبر باید اخذ شده باشد. در صورتی که متقاضی در حال تحصیل برای ترم آخر مقطع کارشناسی ارشد باشد و هنوز مدرک دریافت نکرده باشد، نیاز به ارائه مدرک موقت دارد، مدرک اصلی در اسرع وقت باید تحویل داده شود. قدم دوم درخواست آنلاین است؛ به طور کلی در کشور لاتویا درخواست برای مقطع دکترا به صورت آنلاین صورت می‌گیرد و متقاضی باید توجه داشته باشد که مدارک وی پیش از درخواست باید آماده شده باشد. مدارکی که برای درخواست آنلاین نیاز است از قرار زیر است: نیاز به مدارک عمومی و حرفه‌ای مقطع فوق لیسانس است که نیاز به ترجمه رسمی دارد نیاز به ریز نمرات و نتایج امتحانات نهایی به زبان اصلی و ترجمه است باید مدرک لیسانس به زبان اصلی با ترجمه رسمی صورت بگیرد نیاز به مدرک تکمیلی یا لیست ریز نمرات به زبان اصلی با ترجمه رسمی است افراد باید انگیزه نامه ارائه دهند رزومه تحصیلی در این بخش اهمیت زیادی دارد و هر چه فضای پژوهشی رزومه شما معتبر تر باشد رویکردهای تحصیلی درست تری در این راستا دیده می‌شود. به طور کلی متقاضی باید مدرک زبان انگلیسی معتبر داشته باشد و نیاز است که دوره های زبان را به خوبی پشت سر گذاشته باشد. نیاز به کپی از پاسپورت و همینطور کپی از مجوز اقامت است. شما نیاز به یک قطعه عکس و گزارش سلامت دارید.

تحصیل پزشکی در لاتویا

تحصیل پزشکی در لاتویا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

طول تحصیل در کشور لاتویا در رشته های پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی 5 الی 6 سال به طول می‌انجامد و به طور کلی مدرک کسب شده با مدرک کارشناسی ارشد برابری می‌کند. در طول سه سال اول تحصیل مطالب آموزشی در دانشگاه‌ها اغلب با مسائل اساسی و بالینی پزشکی ترکیب می‌شوند. در طول بخش دوم تحصیلی دانشجو می‌بایست در مورد علائم بیماری های مختلف اطلاعات درستی داشته باشد و مکانیزم بدن انسان و علائم بیماری در این راستا ارزیابی می‌شود. روش های تشخیص و اصول درمان عمومی از بخش های مهم تحصیل پزشکی عمومی در کشور لاتویا محسوب می‌شود. در نهایت مهارت های عملی که برای دوره های کارآموزی بالینی در طول سال ششم نیاز است آموزش داده می‌شود. یکی از دانشگاه علوم بهداشت لتونی در سال 1922 در شهر کاوناس تأسیس شد و در رشته پزشکی وضعیت تحصیلی مستقیلی را فراهم ساخت. به طور کلی این دانشگاه امروزه تبدیل به دانشگاه علوم بهداشت لتونی شده است و از دانشکده‌های پزشکی برتر در لتونی محسوب می‌شود. در این دانشگاه برنامه های بین‌المللی متعددی ارائه شده است مثلاً برنامه پزشکی عمومی که یک برنامه 6 ساله با درجه .M.D است و می‌توانید در قالب دکترای پزشکی عمومی نیز مورد ارزیابی قرار بگیرد. همینطور دوره های فارماکولوژی که دوره 5 ساله با اعطای درجه دکتری داروسازی است و همینطور داروهای دامپزشکی برای برنامه های 5.5 ساله با اعطای درجه کارشناسی ارشد پزشکی است که روند تحصیلی مشخصی دارد. شهریه این دانشگاه برای پزشکی عمومی 10 هزار یورو برای هر سال اعلام شده است. برای پذیرش در رشته پزشکی در کشور لاتویا باید تحصیلات متوسطه خود را تکمیل کنید و دیپلم ارائه دهید، همینطور نیاز است که در آزمون های ورودی شرکت کنید، این آزمون ها در دروس زیست شناسی و شیمی و زبان برگزار می‌شود و شرایط مشخصی دارد.

تحصیل دندانپزشکی در لاتویا

تحصیل دندانپزشکی در لاتویا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تحصیل دندانپزشکی در کشور لاتویا یک دوره 5 الی 6 ساله است که به طور کلی فرصت بسیار خوب برای رسیدن به یک شغل درآمدزا خواهد بود. دانشگاه ویلنیوس یکی از دانشگاه های بسیار معتبر در کشور لاتویا محسوب می‌شود که در سال 1579 تأسیس شد و این دانشگاه یکی از قدیمی ترین دانشگاه های مرکز و شرق اروپا به شمار می‌آید. در این دانشگاه 20 واحد و گروه های مختلف دندانپزشکی دیده می‌شود، یکی از امتیازاتی که این دانشگاه دارد فرصت منحصربفردی است که برای تمرین و مطالعات بالینی دانشجویان در 6 بیمارستان بزرگ کشور لاتویا فراهم می‌سازد. به طور کلی روش تدریس برای گروه های دندانپزشکی به صورت PBL یعنی روش حل مسئله است، در این روش دانشجویان می‌بایست تجزیه و تحلیل کردن و حل مشکلات را یاد بگیرند، بحث و نظریه پردازی های فرضی در نهایت سبب رسیدن به روش های مشخصی می‌شود. این سری از روش های تدریس به طور کلی برای دوره‌های دندانپزشکی بسیار عالی است. اعتبار تحصیل دندانپزشکی در کشور لاتویا باید هر 360 روز یک بار تمدید شود. به طور کلی زبان دوره های ارائه شده نیز انگلیسی بوده و امکان تحصیل به زبان انگلیسی از همان سال اول نیز فراهم می‌شود. هزینه تحصیل برای رشته دندانپزشکی حدود 13 هزار یورو در سال است. هزینه و شهریه های دوره دندانپزشکی به طور کلی بر اساس واحدهای اخذ شده صورت می‌گیرد. تحصیل در مقطع دندانپزشکی می‌تواند در شرایط خاصی 5 ساله صورت بگیرد. شما می‌توانید دانشگاه LU را برای تحصیل در این رشته و این مقطع انتخاب کنید که یک دانشگاه دولتی است؛ این دانشگاه در ابتدا دروس مدیریت سلامت و گروه آناتومی و بافت شناسی را مدنظر قرار می‌دهد، جراحی های تجربی بخش دیگری از این روند تحصیلی محسوب می‌شود. برای ورود به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی هر دانشگاه شرایط ورودی خاصی دارد اما آموزن یکسان زیست شناسی و شیمی برای همه دانشگاه ها برگزار می‌شود. در واقع دانشجویان باید نمره قبولی در این آزمون ها داشته باشند تا بتوانند وارد دانشگاه های کشور لاتویا شوند. دانشجویان باید در یکی از آزمون های مهارت زبان نیز شرکت نمایند و نمره قبولی در این بخش بسیار مهم است. به طور کلی متقاضیات تحصیلی در رشته های پزشکی و دندانپزشکی برای ادامه تحصیل در کشور لاتویا باید توسط LSMU دعوت به آزمون شوند. جلسه آزمون خارج از کشور نیز به طور دقیق برگزار می‌شود. در ابتدا ملاقات با دانشجویان و والدین آن‌ها به مدت 15 دقیقه صورت می‌گیرد، نیاز به آزمون ورودی دانشجویان برای دروس زیست و شیمی است که 60 سوال برای مدت یک ساعت و سی دقیقه برگزار می‌شود. استراحت نیز حدود 15 دقیقه صورت می ‌یرد. آزمون زبان انگلیسی نیز 40 دقیق و در نهایت ارائه LSMU نیز 30 دقیقه زمان نیاز دارد. در صورتی که شما در آزمون SAT برای دروس زیست شناسی نمره 550 را اخذ کرده باشید نیاز به شرکت در آزمون ورودی دانشگاه نخواهید داشت.

تخصص پزشکی در لاتویا و شرایط اخذ پذیرش تخصص پزشکی در لاتویا

تخصص پزشکی در لاتویا و شرایط اخذ پذیرش تخصص پزشکی در لاتویا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای تخصص پزشکی در کشور لاتویا باید یک سری مدارک لازم داشته باشید. نیاز به گواهی اتمام دوره پزشکی دارید و باید این گواهی توسط مقامات دولتی مهر و امضا شده باشد. نیاز است که فرم درخواست را به طور دقیق تکمیل کنید بسیار مهم است که این فرم در ارزیابی های دقیق صورت می‌گیرد. افراد باید ریزنمرات دوره های تحصیلی خود را ارائه دهند و برای اخذ پذیرش در دوره تخصص نیاز است که نمره شما در آزمون مخصوص در دروس زیست شناسی، شیمی عمومی و فیزیک بالاتر باشد. نیاز است که هر شخص گذرنامه سفر داشته باشند و به طور کلی گواهی بهداشتی بر اساس معاینه های کامل پزشکی بسیار مهمی است. افراد باید سه عکس مناسب گذرنامه‌ای 3 در 4 داشته باشند. شهریه تحصیل پزشکی در کشور لاتویا به طور کلی 10 هزار یورو ارزیابی شده است. شما نیاز به شرکت در یک آزمون تخصصی دارید که در شاخه پزشکی مورد نظر برگزار می‌شود و سوالات آن به زبان انگلیسی است، نمره و امتیاز شما در این آزمون از اهمیت زیادی برخوردار است.

تخصص دندانپزشکی در لاتویا و شرایط اخذ پذیرش تخصص دندانپزشکی در لاتویا

تخصص دندانپزشکی در لاتویا و شرایط اخذ پذیرش تخصص دندانپزشکی در لاتویا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای ورود به تخصص دندانپزشکی در کشور لاتویا نیاز است که در ابتدا دو اصل مهم را مدنظر قرار دهید: اول اینکه تخصص دندانپزشکی در کشور لاتویا برای کسانی که دوره دندانپزشکی عمومی را به خوبی پشت سر گذاشته‌اند، در نظر گرفته می‌شود، در هر صورت وضعیت برای تخصص دندانپزشکی در این کشور نیاز به مطالعه بسیار زیادی دارد و افراد باید در دو آزمون مشخص شرکت کنند. هزینه های تحصیل دندانپزشکی در وضعیت تخصص کمی بالا بوده و باید در ابتدا از وضعیت تمکن مالی خود اطمینان داشته باشید. تخصص دندانپزشکی در کشور لاتویا به طور کلی در سال های اخیر شامل موارد مشخصی است که می‌تواند رویکردهای اقتصادی صحیحی را در پیش بگیرد. برای تخصص دندانپزشکی در کشور لاتویا نیاز است که دایره‌مطالعات افراد در چندین بخش مهم دنبال شود. ورود به این مقطع نیاز به گذراندن یک دوره 6 ماهه دروس پایه دارد.

رشته های غیر پزشکی در لاتویا

رشته های غیر پزشکی در لاتویا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

رشته های هنری به خصوص هنرهای ترکیبی با موسیقی و نقاشی از گزینه های بسیار ارزشمند در کشور لتونی محسوب می‌شود. مردم کشور لتونی علاقه زیادی به تحصیل در رشته های معماری و عمران و ساخت و ساز های ساختمانی و جاده‌ای دارند و این رشته ها از سوی دانشجویان بین‌المللی نیز بسیار مورد استقبال قرار گرفته است تحصیل در کشور لتونی در رشته های مختلف فنی و مهندسی نیز بسیار دیده می‌شود، رشته های وابسته به آی تی و شبکه از رشته های مهمی است که روند تحصیل در کشور لتونی را رقم می‌زند.

خطرات احتمالی برای دانشجویان در لاتویا

خطرات احتمالی برای دانشجویان در لاتویا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

1- مردم کشور لاتویا کمی دیر با افراد خارجی جوش می‌خورند و این موضوع شاید در ابتدا سبب تنهایی شما شود. 2- این که در یادگیری دروس در این کشور کمی سر در گم باشید یک موضوع بسیار بسیار طبیعی است. 3- مردم کشور لاتویا در رانندگی کمی بی احتیاط هستند پس خودتان احتیاط کنید. 4- بهتر است فخرفروشی را از زندگی خود حذف کنید وگرنه مورد بی احترامی قرار می‌گیرید.

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در لاتویا

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در لاتویا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مدرس بین‌المللی AA پیش دبستانی در سطح صفر در نظر گرفته شده است و برای کودکان 5 الی 7 سال بوده و زیر نظر موسسات وزارت علوم ارزیابی می‌شود. در این مدارس تقویت رشد عمومی کودکان اهمیت زیادی دارد و آمادگی های لازم برای ورود به مرحله ابتدایی صورت می‌گیرد. آموزش ابتدایی در مدرسه AA+ دومین مورد مهم تحصیلی در کشور لاتویا است که به طور کلی بر طبق رویکردهای دبستان و پایه ارزیابی می‌شود. این مدرسه شرایط تحصیل را بر اساس ISCED به مدت 9 سال فراهم می‌سازد و افراد خارجی نیز می‌توانند از آن استفاده کنند. دو نوع برنامه های آموزش متوسط در این کشور برای بخش های آموزش متوسطه عمومی و متوسطه فنی و حرفه‌ای نیز در مدارس KLOO دیده می‌شود که برای دوره های فوق‌برنامه بوده و در زمینه ارتقا دانش فرد در نظر گرفته می‌شود. خودآموزی‌ها و وضعیت گسترش پایه ریزی ها به طور کلی در دوره های تحصیلی مختلفی ارزیابی می‌شود. سیستم آموزش و پرورش این کشور در سه سطح ملی و شهری و سازمانی اداره خواهد شود. مشخص است که وضعیت آموزش های عمومی این مدارس به طور جدی دنبال می‌شود.

چاپ مقالات علمی در لاتویا و تاثیر آن

چاپ مقالات علمی در لاتویا و تاثیر آن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای چاپ مقالات علمی در کشور لاتویا باید به این نکته توجه کنید که بسیاری از مقالات این کشور زیر نظر وزارت علوم بوده و باید موضوعی که انتخاب می‌شود از نظر عمومی با نیاز روز کشور سازگار باشد، نیاز است که برای چاپ مقالات علمی این کشور یک دوره مشخص کنترل شده و وضعیت کنترل اقتصادی نیز به طور دقیق صورت بگیرد. برای چاپ مقالات تحصیلی در کشور لاتویا باید سعی کنید آموزش های آکادمیک مشخصی را مدنظر قرار دهید به طوری که رویه های تحصیلی به طور دقیق مشخص باشد.

شرکت در آزمون های بین المللی در لاتویا

شرکت در آزمون های بین المللی در لاتویا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آزمون بین‌المللی SAT از نظر بسیاری از دانشگاه های کشور لاتویا به خصوص دانشگاه های پزشکی این کشور مورد تأیید قرار گرفته است، این آزمون ها شرایط پذیرش مشخصی دارند و کسانی که بتوانند در رشته های زیست شناسی به نتیجه خوبی برسند دیگر نیاز به شرکت در آزمون های ورودی دانشگاه های کشور لاتویا نخواهند داشت.

کنفرانس های علمی در لاتویا

کنفرانس های علمی در لاتویا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کنفرانس معماری و دستاوردهای علمی در زمینه های معماری این کشور نسبت به سال های گذشته رشد خوبی داشته است و در سال 2020 این کشور می‌تواند یکی از بزرگترین همایش های علمی را بر روی صحنه اجرا نماید. کنفرانس ارزیابی های هوش مصنوعی برای رسیدن به عملکرد 100 درصد انسانی نیز از دسته کنفرانس های پژوهشی بسیار معتبر در کشور لاتویا محسوب می‌شود.

جشن های دانشگاه ها در لاتویا

جشن های دانشگاه ها در لاتویا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشور لاتویا در دانشگاه های دولتی جشن آبمیوه برگزار می‌شود. جشن آبمیوه به جشنی گفته می‌شود که در آن افراد توسط آبمیوه مورد علاقه خود پذیرایی می‌شوند. به طور کلی در این جشن، یک فضای بسیار شاد فراهم است.