x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

لیختن اشتاین

کشور لیختن ‌اشتاین یک کشور کوچک است که در قلب قاره اروپا قرار دارد، این کشور توانسته بالاترین سطح زندگی را فراهم سازد و منابع و مناظر طبیعی زیادی دارد. کشور لیختن ‌اشتاین در لیست سرسبزترین کشورهای اروپا قرار دارد.

لیختن ‌اشتاین از سمت شرق و شمال با اتریش همسایه است و از سمت غرب و جنوب نیز با سوئیس مرز مشترک دارد. در بخش شرقی این کشور کوه‌های آلپ دیده می‌شود. رود راین و سامینا از این کشور عبور می‌کند. آب و هوای کشور لیختن‌اشتاین معتدل است. این کشور زمستان‌های سرد اما خشکی دارد. بزرگترین شهر در لیختن‌اشتاین شان بوده که بیش از 5 هزار نفر در آن سکونت دارند. صادرات محصولات برقی از لیختن ‌اشتاین به کشورهایی مانند آمریکا و استرالیا و همینطور انگلیس بسیار دیده می‌شود. محصولات فنی و مهندسی از این کشور بیشترین وضعیت صادراتی را دارد. ماشین‌آلات و قطعات وابسته به ماشین‌آلات نیز در مسیر صادراتی لیختن‌اشتاین ارزش زیادی دارد. مشخص است که سیستم‌های نظارتی در لیختن‌اشتاین در سال‌های اخیر پیش‌بینی‌های درستی داشته است.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین:Liechtenstein عربی:ليختنشتاين
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: پادشاهی مشروطه
 • زبان های رایج: سوئیسی و اتریشی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: فرانک سوئیس لیختن اشتاین 1.0064 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 00423
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 159
 • پایتخت: فادوتس
 • زبان های رسمی: آلمانی
 • جمعیت: بیش از 38000 نفر در سال 2019
 • منطقه زمانی: (GMT+2)
 • دامنه اینترنتی: .li
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 6.66 میلیارد دلار آمریکا

سفر به لیختن اشتاین

ورزش‌های زمستانی بی‌نظیری که در کشور لیختن اشتاین وجود دارد سبب شده است که فصل زمستان یکی از بهترین فصل‌های گردشگری کشور لیختن اشتاین باشد. به طور کلی اسکی سواران حرفه‌ای از سراسر دنیا فصل زمستان را برای سفر به این کشور انتخاب می‌کنند. تابستان‌های این بخش بسیار ارزشمند هستند و گاهی خنک می‌شوند این موضوع سبب می‌شود که سفرهای تابستانی به کشور لیختن اشتاین نیز بیشتر باشد در هر صورت وضعیتی که برای فصل ابری و مرطوب در کشور لیختن اشتاین دیده می‌شود بیشترین تعداد گردشگر را به خود اختصاص می‌دهد. نمایشگاه جواهرات دست‌ساز هر ساله در موزه ملی کشور لیختن اشتاین برگزار می‌شود. و یکی از بهترین نمایشگاه‌هایی است که بانوان علاقه زیادی به آن دارند. این موزه دارای آثار تاریخی و باستانی بسیار جذابی است و به طور کلی زیباترین تجربه‌های خاص برای شما فراهم می‌سازد. این موزه خود در زمینه جواهرات قدیمی فعالیت می‌کند و جریان نمایشگاه و کنفرانس در این موزه بر اساس بافت بیزانسی است ایرانیان زیادی هر ساله برای بازدید از این نمایشگاه زیبا کشور لیختن اشتاین را انتخاب می‌کنند.

سفر به لیختن اشتاین

زندگی در لیختن اشتاین

لیختن اشتاین یک کشور کوچک در قلب اروپا محسوب می‌شود. بالاترین سطح زندگی در این کشور دیده می‌شود و منابع و مناظر طبیعی نیز به طور کلی دارای شرایط ویژه‌ای است.کشور لیختن اشتاین از سمت شرق و شمال با اتریش همسایه است. آب و هوای لیختن اشتاین به طور کلی معتدل اعلام شده است اما زمستان‌های آن سرد و خشک است. شان بزرگترین شهر در لیختن اشتاین محسوب می‌شود و بیش از 5 هزار نفر در آن سکونت دارند. سن بازنشستگی در بین زنان و مردان 64 سال اعلام شده است، حقیقت امر این است که به طور کلی امید به زندگی در کشور لیختن اشتاین بالا است این امر به دلیل کم بودن سختی کار در کشور لیختن اشتاین محسوب می‌شود. در واقع کارها رده‌بندی‌های مشخص دارند و بسیاری از کارها مناسب و منطقی به نظر می‌رسند این پروسه سبب می‌شود که روند فرسایشی در کشور لیختن اشتاین بسیار کمتر از سایر کشورها باشد و و اصول و شرایطی که در زمینه حقوق و دستمزد در این کشور ارزیابی می‌شود به صورت جدی دنبال شده است

زندگی در لیختن اشتاین

مهاجرت به لیختن اشتاین

شما می‌توانید سرمایه‌گذاری تجاری در کشور لیختن اشتاین را انتخاب کنید حداقل سرمایه در این زمینه می‌تواند 88787.03 باشد که رقم خوبی است. سرمایه‌گذاری واجد شرایط در کسب و کار کشور لیختن اشتاین و به طور کلی بدون محدودیت در بخش‌ها است. نوع ویزا در این زمینه ویزای c بوده و زمانی که برای اخذ این ویزا در نظر گرفته می‌شود یک ماه است. اقامت دائم در کشور لیختن اشتاین پس از 5 سال صورت می‌گیرد. شهروندی کشور لیختن اشتاین پس از 30 سال زندگی صورت می‌گیرد البته که دو ملیتی در کشور لیختن اشتاین مجاز است. آمار مهاجرانی که لیختن اشتاین را برای تحصیل انتخاب کرده‌اند نیز 11 درصد بیشتر از سایر گروه‌ها است، تحصیل در لیختن اشتاین ارزان بوده و فضای تحصیلی درستی نیز پیش‌بینی شده است. آمار در لیختن اشتاین به طور کلی در زمینه تحصیل در رده‌های سنی 18 الی 30 دیده می‌شود. آمار مهاجرانی که در زمینه‌های اقتصادی لیختن اشتاین را انتخاب کرده‌اند نیز 15 درصد بیشتر از سال‌های قبل ارزیابی شده است.

مهاجرت به لیختن اشتاین

تحصیل در لیختن اشتاین

زبان تحصیل از همان ابتدا تا دکترا و تخصص در کشور لیختن اشتاین آلمانی و انگلیسی است. مدت زمان تحصیل برای مقطع کارشناسی 3 الی 4 سال، برای مقطع فوق‌لیسانس بین 1 الی 2 سال و برای دکترا بین 3 الی 5 سال اعلام شده است. طول مدت تحصیلی برای رشته‌های پزشکی در این کشور نیز اغلب بین 5 الی 6 سال اعلام شده است. مخارج تحصیلی در این کشور بسیار به‌صرفه است و این موضوع سبب قدرت نظام آموزشی کشور لیختن اشتاین شده است. شرایط تحصیل در کشور لیختن اشتاین به طور کلی به 9 سال تحصیلی تقسیم شده است در صورتی که مهد کودک به این بخش اضافه شود این دوره به 11 سال می‌رسد. فضای تحصیلی ارزان و مطمئنی در این کشور رویت می‌شود و در ترم‌های اول این موضوع از سوی دولت نیز مورد حمایت قرار می‌گیرد و تحصیل رایگان برای سایر ترم‌ها در این کشور اصل خاصی را طی کرده است.

تحصیل در لیختن اشتاین

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها

زمینه ی کاری برای دکترای داروسازی به چه صورت است

2019-12-01 18:35:45

سلام چگونه میتوانیم برای اقامت لیختن اشتاین اقدام نماییم

2020-04-01 11:06:56

سلام حداق سرمایه برای اقامت لیختن اشتاین چه قدر هست؟

2020-05-05 17:59:21