x
اگر اولین بار هست که از سایت GO2TR دیدن می‌کنین، حتما از این صفحه شروع کنین!

لیختن اشتاین

کشور لیختن ‌اشتاین یک کشور کوچک است که در قلب قاره اروپا قرار دارد، این کشور توانسته بالاترین سطح زندگی را فراهم سازد و منابع و مناظر طبیعی زیادی دارد. کشور لیختن ‌اشتاین در لیست سرسبزترین کشورهای اروپا قرار دارد. لیختن ‌اشتاین از سمت شرق و شمال با اتریش همسایه است و از سمت غرب و جنوب نیز با سوئیس مرز مشترک دارد. در بخش شرقی این کشور کوه‌های آلپ دیده می‌شود. رود راین و سامینا از این کشور عبور می‌کند. آب و هوای کشور لیختن‌اشتاین معتدل است. این کشور زمستان‌های سرد اما خشکی دارد. بزرگترین شهر در لیختن‌اشتاین شان بوده که بیش از 5 هزار نفر در آن سکونت دارند. صادرات محصولات برقی از لیختن ‌اشتاین به کشورهایی مانند آمریکا و استرالیا و همینطور انگلیس بسیار دیده می‌شود. محصولات فنی و مهندسی از این کشور بیشترین وضعیت صادراتی را دارد. ماشین‌آلات و قطعات وابسته به ماشین‌آلات نیز در مسیر صادراتی لیختن‌اشتاین ارزش زیادی دارد. مشخص است که سیستم‌های نظارتی در لیختن‌اشتاین در سال‌های اخیر پیش‌بینی‌های درستی داشته است.

نام انگلیسی: Liechtenstein
نام عربی: ليختنشتاين
پایتخت: فادوتس
قاره: آسیا
نوع حکومت و ساختار سیاسی: پادشاهی مشروطه
زبان‌های رسمی: آلمانی
زبان‌های رایج: سوئیسی و اتریشی
واحد پول: فرانک سوئیس لیختن اشتاین 1.0064 دلار آمریکا
تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 159
جمعیت: بیش از 38000 نفر در سال 2019
منطقه زمانی: (GMT+2)
دامنه اینترنتی: (GMT+2)
پیش شماره تلفن: 00423

سفر به لیختن اشتاین

ورزش‌های زمستانی بی‌نظیری که در کشور لیختن اشتاین وجود دارد سبب شده است که فصل زمستان یکی از بهترین فصل‌های گردشگری کشور لیختن اشتاین باشد. به طور کلی اسکی سواران حرفه‌ای از سراسر دنیا فصل زمستان را برای سفر به این کشور انتخاب می‌کنند. تابستان‌های این بخش بسیار ارزشمند هستند و گاهی خنک می‌شوند این موضوع سبب می‌شود که سفرهای تابستانی به کشور لیختن اشتاین نیز بیشتر باشد در هر صورت وضعیتی که برای فصل ابری و مرطوب در کشور لیختن اشتاین دیده می‌شود بیشترین تعداد گردشگر را به خود اختصاص می‌دهد. نمایشگاه جواهرات دست‌ساز هر ساله در موزه ملی کشور لیختن اشتاین برگزار می‌شود. و یکی از بهترین نمایشگاه‌هایی است که بانوان علاقه زیادی به آن دارند. این موزه دارای آثار تاریخی و باستانی بسیار جذابی است و به طور کلی زیباترین تجربه‌های خاص برای شما فراهم می‌سازد. این موزه خود در زمینه جواهرات قدیمی فعالیت می‌کند و جریان نمایشگاه و کنفرانس در این موزه بر اساس بافت بیزانسی است ایرانیان زیادی هر ساله برای بازدید از این نمایشگاه زیبا کشور لیختن اشتاین را انتخاب می‌کنند.

سفر به لیختن اشتاین

مهاجرت به لیختن اشتاین

شما می‌توانید سرمایه‌گذاری تجاری در کشور لیختن اشتاین را انتخاب کنید حداقل سرمایه در این زمینه می‌تواند 88787.03 باشد که رقم خوبی است. سرمایه‌گذاری واجد شرایط در کسب و کار کشور لیختن اشتاین و به طور کلی بدون محدودیت در بخش‌ها است. نوع ویزا در این زمینه ویزای c بوده و زمانی که برای اخذ این ویزا در نظر گرفته می‌شود یک ماه است. اقامت دائم در کشور لیختن اشتاین پس از 5 سال صورت می‌گیرد. شهروندی کشور لیختن اشتاین پس از 30 سال زندگی صورت می‌گیرد البته که دو ملیتی در کشور لیختن اشتاین مجاز است. آمار مهاجرانی که لیختن اشتاین را برای تحصیل انتخاب کرده‌اند نیز 11 درصد بیشتر از سایر گروه‌ها است، تحصیل در لیختن اشتاین ارزان بوده و فضای تحصیلی درستی نیز پیش‌بینی شده است. آمار در لیختن اشتاین به طور کلی در زمینه تحصیل در رده‌های سنی 18 الی 30 دیده می‌شود. آمار مهاجرانی که در زمینه‌های اقتصادی لیختن اشتاین را انتخاب کرده‌اند نیز 15 درصد بیشتر از سال‌های قبل ارزیابی شده است.

مهاجرت به لیختن اشتاین

زندگی در لیختن اشتاین

لیختن اشتاین یک کشور کوچک در قلب اروپا محسوب می‌شود. بالاترین سطح زندگی در این کشور دیده می‌شود و منابع و مناظر طبیعی نیز به طور کلی دارای شرایط ویژه‌ای است.کشور لیختن اشتاین از سمت شرق و شمال با اتریش همسایه است. آب و هوای لیختن اشتاین به طور کلی معتدل اعلام شده است اما زمستان‌های آن سرد و خشک است. شان بزرگترین شهر در لیختن اشتاین محسوب می‌شود و بیش از 5 هزار نفر در آن سکونت دارند. سن بازنشستگی در بین زنان و مردان 64 سال اعلام شده است، حقیقت امر این است که به طور کلی امید به زندگی در کشور لیختن اشتاین بالا است این امر به دلیل کم بودن سختی کار در کشور لیختن اشتاین محسوب می‌شود. در واقع کارها رده‌بندی‌های مشخص دارند و بسیاری از کارها مناسب و منطقی به نظر می‌رسند این پروسه سبب می‌شود که روند فرسایشی در کشور لیختن اشتاین بسیار کمتر از سایر کشورها باشد و و اصول و شرایطی که در زمینه حقوق و دستمزد در این کشور ارزیابی می‌شود به صورت جدی دنبال شده است

زندگی در لیختن اشتاین

تحصیل در لیختن اشتاین

زبان تحصیل از همان ابتدا تا دکترا و تخصص در کشور لیختن اشتاین آلمانی و انگلیسی است. مدت زمان تحصیل برای مقطع کارشناسی 3 الی 4 سال، برای مقطع فوق‌لیسانس بین 1 الی 2 سال و برای دکترا بین 3 الی 5 سال اعلام شده است. طول مدت تحصیلی برای رشته‌های پزشکی در این کشور نیز اغلب بین 5 الی 6 سال اعلام شده است. مخارج تحصیلی در این کشور بسیار به‌صرفه است و این موضوع سبب قدرت نظام آموزشی کشور لیختن اشتاین شده است. شرایط تحصیل در کشور لیختن اشتاین به طور کلی به 9 سال تحصیلی تقسیم شده است در صورتی که مهد کودک به این بخش اضافه شود این دوره به 11 سال می‌رسد. فضای تحصیلی ارزان و مطمئنی در این کشور رویت می‌شود و در ترم‌های اول این موضوع از سوی دولت نیز مورد حمایت قرار می‌گیرد و تحصیل رایگان برای سایر ترم‌ها در این کشور اصل خاصی را طی کرده است.

تحصیل در لیختن اشتاین

کشور لیختن ‌اشتاین یک کشور کوچک است که در قلب قاره اروپا قرار دارد، این کشور توانسته بالاترین سطح زندگی را فراهم سازد و منابع و مناظر طبیعی زیادی دارد. کشور لیختن ‌اشتاین در لیست سرسبزترین کشورهای اروپا قرار دارد.

لیختن ‌اشتاین از سمت شرق و شمال با اتریش همسایه است و از سمت غرب و جنوب نیز با سوئیس مرز مشترک دارد. در بخش شرقی این کشور کوه‌های آلپ دیده می‌شود. رود راین و سامینا از این کشور عبور می‌کند. آب و هوای کشور لیختن‌اشتاین معتدل است. این کشور زمستان‌های سرد اما خشکی دارد. بزرگترین شهر در لیختن‌اشتاین شان بوده که بیش از 5 هزار نفر در آن سکونت دارند. صادرات محصولات برقی از لیختن ‌اشتاین به کشورهایی مانند آمریکا و استرالیا و همینطور انگلیس بسیار دیده می‌شود. محصولات فنی و مهندسی از این کشور بیشترین وضعیت صادراتی را دارد. ماشین‌آلات و قطعات وابسته به ماشین‌آلات نیز در مسیر صادراتی لیختن‌اشتاین ارزش زیادی دارد. مشخص است که سیستم‌های نظارتی در لیختن‌اشتاین در سال‌های اخیر پیش‌بینی‌های درستی داشته است. واردات به کشور لیختن اشتاین بیشتر در خصوص مواد غذایی ارگانیک است تولیدات غذایی در کشور لیختن اشتاین محدود است. وضعیت مالیاتی در کشور لیختن اشتاین سبب شده است که اشخاص بتوانند ثبت شرکت بهتری داشته باشند و فضای کارخانه‌ای و شرکتی در کشور لیختن اشتاین بسیار بیشتر از سال‌های گذشته است. رتبه بهداشت و درمان در کشور لیختن اشتاین به شکلی است که افراد می‌توانند با استفاده از بیمه‌های شخصی و یا بیمه‌های دولتی روند بهبود خوبی داشته باشند. بیمارستان‌های دولتی کشور لیختن اشتاین دارای امکانات ویژه‌ای هستند و این موضوع سبب شده است که فضای بهداشتی و درمانی خوبی در کشور لیختن اشتاین گزارش شود. بهداشت بخش مهمی از سرمایه‌های خارجی را پوشش داده است. وضعیت نرخ مالیات شرکتی در لیختن اشتاین به میزان 12.50 درصد ارزیابی شده است به طوری که خارجیانی که قصد ثبت شرکت در لیختن اشتاین را دارند باید به میزان 12.5 درصد ثابت از درآمد خود را وارد بخش مالیاتی لیختن اشتاین نمایند. وضعیت نرخ مالیات درآمد شخصی در لیختن اشتاین به 24.00 درصد رسیده است. اینطور که مشخص است وضعیت نرخ مالیات بر فروش در طول ده سال مداوم 7.70 درصد بوده اما در سال جدید نرخ 8.00 درصد برای آن ارزیابی شده است. جمعیت ایرانی که در لیختن اشتاین قرار دارد به طور کلی بیشتر از 45 درصد رشد داشته است. کشور لیختن اشتاین در زمینه منابع مالی و بانکی رشد خوبی داشته است سیستم‌های بانکداری در این کشور به طور پیشرفته‌ای فعالیت می‌کنند و گردش مالی در وضعیت درستی دنبال می‌شود. در لیختن اشتاین شرایط مالیاتی به چندین مورد مشخص ارزیابی شده است. وضعیت پیشرفت بانکداری در لیختن اشتاین بر اساس میزان سرمایه‌های دقیق و اصولی ارزیابی می‌شود. ارزش‌های فعلی و نمودار اقتصادی لیختن اشتاین نشان می‌دهد که پیشرفت در زمینه‌های اقتصادی لیختن اشتاین رشد خوبی داشته است. 

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی لیختن اشتاین

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی لیختن اشتاین

کشور لیختن اشتاین در لیست کشورهایی قرار دارد که سطح زندگی در آن بسیار چشمگیر است به طوری که صنعت‌های گوناگونی را پیش برده است. بانکداری و همینطور بخش‌های گردشگری در کشور لیختن اشتاین از گزینه‌های اقتصادی بسیار پر ارزش محسوب می‌شود. صادرات در کشور لیختن اشتاین بیشتر شامل ماشین‌آلات و همینطور فرآورده‌های دندانپزشکی است‌. کشور لیختن اشتاین دارای اقتصاد ترکیبی و بسیار متنوع است. سیستم‌های نظارتی در این کشور مؤثر و کارآمد هستند و به طور کلی رتبه‌های مالیات رقابتی در این کشور به نسبت سایر کشورهای اروپایی از قوانین کاری مشخصی پیروی می‌کند. در کشور لیختن اشتاین وضعیت ثبات سیاسی و اجتماعی زیادی دیده می‌شود. قدرت اقتصادی در این کشور پیشرفته‌تر از سایر کشورها ارزیابی شده است.

نرخ رشد تولید ناخالص سالانه در لیختن اشتاین به میزان 10.41 درصد ارزیابی شده است. این کشور توانسته منابع مالی و درآمدی خوبی در زمینه تولید ناخالص داخلی داشته باشد به طوری که وضعیت تولید ناخالص داخلی به صورت عمومی در لیختن اشتاین به 6.66 میلیارد دلار آمریکا رسیده است.

صادرات محصولات برقی از کشور لیختن اشتاین به کشورهایی مانند آمریکا و استرالیا و همینطور انگلیس بسیار دیده می‌شود محصولات فنی و مهندسی از این کشور بیشترین وضعیت صادراتی را دارد. ماشین‌آلات و قطعات وابسته به ماشین‌آلات نیز در مسیر صادراتی کشور لیختن اشتاین ارزش زیادی دارد. مشخص است که سیستم‌های نظارتی در کشور لیختن اشتاین در سال‌های اخیر پیش‌بینی‌های درستی داشته است. واردات به کشور لیختن اشتاین بیشتر در خصوص مواد غذایی ارگانیک است تولیدات غذایی در کشور لیختن اشتاین محدود است و وضعیت صادراتی این کشور به طور دقیق و اصولی ارزیابی شده است. اقتصاد کشور لیختن اشتاین در زمینه‌های متنوعی پیش رفته است. منابع مالی در لیختن اشتاین به طور کلی در زمینه‌های خوبی دیده می‌شود. وضعیت نرخ رشد تولید ناخالص سالانه در لیختن اشتاین از سوی دولت ارزیابی می‌شود. تقویم اقتصادی در کشور لیختن اشتاین در سال‌های اخیر بهبود خوبی داشته است.

اقتصاد کشور لیختن اشتاین در زمینه گردشگری نیز دنبال می‌شود، لیختن اشتاین دارای منابع طبیعی و دیدنی بسیار زیبایی است و این روند سبب شده که تبدیل به یکی از بهترین کشورهای توریستی باشد و گردش مالی در این راستا اهمیت بسیار زیادی دارد. وضعیت اقتصادی کشور لیختن اشتاین رشد 21 درصدی داشته است. 

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های لیختن اشتاین

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های لیختن اشتاین

وضعیت موازنه‌های تجاری در کشور لیختن اشتاین به رشد 44 درصدی رسیده است وضعیت واردات و صادرات در کشور لیختن اشتاین نیز به میزان 9 و 11 درصد رشد داشته است. دولت سعی کرده است که رتبه‌های جهانی کشور لیختن اشتاین را بهبود دهد. ارزیابی‌های اعتباری در کشور لیختن اشتاین سبب شده است که افراد بیشتری بتوانند از سیاست‌های گردشگری کشور لیختن اشتاین استفاده کنند.

کشور لیختن اشتاین در تولید خودرو و قطعات وابسته به آن بسیار عالی عمل کرده است به طوری که وضعیت ثبت خودرو در این کشور به رشد بیش از 17 درصدی رسیده است. 

وضعیت اینترنت و سرعت اینترنت در لیختن اشتاین بسیار خوب است. روش‌هایی که برای ارزیابی اینترنتی در کشور لیختن اشتاین دیده می‌شود می‌تواند رتبه‌های اقتصادی خوبی را فراهم سازد. به تعداد آی پی آدرس‌ها در کشور لیختن اشتاین افزوده شده است و خوشبختانه این موضوع در شرایط دقیق و اصولی دیده می‌شود. 

رتبه کشور لیختن اشتاین در زمینه خدمات رفاهی نیز قوی است. مشخص است که دولت سعی کرده است که خدمات رفاهی و گردشگری در کشور لیختن اشتاین را بهبود دهد. این کشور شرایط خوبی برای کسانی که قصد دارند زندگی خوبی در کشور لیختن اشتاین داشته باشند فراهم سازند.

رتبه ساخت و ساز در کشور لیختن اشتاین نیز از ایران بهتر است و استانداردهای روز دنیا در زمینه ساخت و سازهای شهری در لیختن اشتاین استفاده می‌شود.

رتبه مسکن و همینطور شرایط اجاره مسکن در لیختن اشتاین نیز به صورتی است که افراد می‌توانند از روند اقتصادی خوبی برخوردار شوند. 

وضعیت مالیاتی در لیختن اشتاین سبب شده است که اشخاص بتوانند ثبت شرکت بهتری داشته باشند و فضای کارخانه‌ای و شرکتی در کشور لیختن اشتاین بسیار بیشتر از سال‌های گذشته است.

رتبه بهداشت و درمان در کشور لیختن اشتاین به شکلی است که افراد می‌توانند با استفاده از بیمه‌های شخصی و یا بیمه‌های دولتی روند بهبود خوبی داشته باشند. بیمارستان‌های دولتی کشور لیختن اشتاین دارای امکانات ویژه‌ای هستند و این موضوع سبب شده است که فضای بهداشتی و درمانی خوبی در کشور لیختن اشتاین گزارش شود. بهداشت بخش مهمی از سرمایه‌های خارجی را پوشش داده است.

وضعیت شهر و جاده‌های شهری نیز در کشور لیختن اشتاین رتبه خوبی دارد به طوری که وسایل حمل و نقل شهری در این کشور بر اساس رویکردهای اقتصادی به نتیجه درستی رسیده‌اند.‌ کشور لیختن اشتاین در لیست کشورهایی قرار دارد که شرایط زندگی در آن به خوبی فراهم شده است. در این کشور پروتکل های شهرنشینی به شکل به روز و کاملاً استاندارد دنبال می شود. 

نوع حکومت و ساختار سیاسی لیختن اشتاین

نوع حکومت و ساختار سیاسی لیختن اشتاین

حکومت حاکمی که در لیختن اشتاین دیده می شود پادشاهی مشروطه است. در این کشور پارلمان دارای 25 اعضا بوده و دولت نیز از 5 نفر تشکیل شده است. احزاب مهم سیاسی در لیختن اشتاین به طور کلی شامل حذب شهروند مترقی و همینطور حزب لیست آزاد است. اتحاد میهنی نیز از دیگر حزب‌های بسیار دیدنی در لیختن اشتاین است. لیختن اشتاین و همینطور سوئیس دو کشور با دموکراسی مستقیم هستند. لیختن اشتاین تنها کشور شاهزاده نشینی است که توانسته وضعیت خودمختاری خود را حفظ کند. در این کشور بر اساس روند سیاسی بانوان از سال 1984 حق رأی دارند.

پایتخت و 9 شهر بزرگ لیختن اشتاین

پایتخت و 9 شهر بزرگ لیختن اشتاین

شهر فادوتس یکی از مهمترین شهرهای کشور لیختن اشتاین است و به طور کلی پایتخت این کشور محسوب می‌شود. این شهر در کنار رود راین قرار دارد و جمعیتی بالغ بر 5 هزار نفر دارد. این شهر پیرو مذهب کاتولیک رومی است. جاذبه‌های فرهنگی و همینطور سبک‌های معماری زیادی در این بخش دیده می‌شود و نمایشگاه‌های مجموعه‌های شخصی پادشاهان نیز گزارش شده است. 

شهر روگل از شمالی‌ترین شهرهای کشور لیختن اشتاین است که دارای فضای طبیعی و بسیار سرسبزی است. این شهر پر از درختان زیبا و دل‌انگیز است. ساختمان‌های بلند و زیبا و همینطور رودخانه‌های وسیع بخش مهمی از این شهر را تشکیل می‌دهد.

شهر شلنبرگ یکی از مهمترین شهرهای لیختن اشتاین است و در منطقه اونترلند قرار دارد این شهر زیبا دارای مساحت 3.5 کیلومتر مربعی است. جمعیت این شهر به طور کلی در حدود هزار نفر اعلام شده است.

شهر گمپرین در لیست مهمترین شهرهای لیختن اشتاین است و از شهرهای دانشگاهی این کشور محسوب می‌شود این شهر زیبا دارای فضای گردشگری بسیار زیبایی بوده و به طور کلی مساحت زیادی را در برگرفته است.

شهر ماورن در منطقه بسیار زیبایی قرار دارد و مساحت آن 7.5 کیلومتر است. به طور کلی این شهر دارای فضای تاریخی زیادی بوده و این رویه سبب می‌شود که گردشگران زیادی به سمت آن کشیده شود.

شهر شان در لیست بزرگترین شهرهای لیختن اشتاین قرار دارد. این شهر در نزدیکی شهر فادوتس قرار دارد و به طور کلی جمعیت زیادی را در برگرفته است. 

شهر پلانکن از دیگر شهرهای بسیار مهم در کشور لیختن اشتاین است که دارای فضای تفریحی و هیجان‌انگیز زیادی است این شهر دارای سه بخش تفریحی بسیار خوب بوده و به طور کلی ایرانیان زیادی در آن زندگی می‌کنند.

شهر تریزنبرگ در شهرهای جنوبی لیختن اشتاین است و به طور کلی شاخص‌های تحصیلی در این شهر در سال‌های اخیر تغییرات زیادی داشته است. این شهر زیبا دارای فضای گردشگری خوبی است همینطور امکانات رفاهی و هتل‌ها و فضای گردشگری زیادی نیز دارد. به طور کلی شهر دارای فضای دانشگاهی مناسبی است. 

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در لیختن اشتاین

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در لیختن اشتاین

وضعیت نرخ مالیات شرکتی در لیختن اشتاین به میزان 12.50 درصد ارزیابی شده است به طوری که خارجیانی که قصد ثبت شرکت در لیختن اشتاین را دارند باید به میزان 12.5 درصد ثابت از درآمد خود را وارد بخش مالیاتی لیختن اشتاین نمایند. وضعیت نرخ مالیات درآمد شخصی در لیختن اشتاین به 24.00 درصد رسیده است. اینطور که مشخص است وضعیت نرخ مالیات بر فروش در طول ده سال مداوم 7.70 درصد بوده اما در سال جدید نرخ 8.00 درصد برای آن ارزیابی شده است. جمعیت ایرانی که در لیختن اشتاین قرار دارد به طور کلی بیشتر از 45 درصد رشد داشته است، وضعیت ثبت شرکت در لیختن اشتاین مناسب است و نرخ مالیات شرکتی در لیختن اشتاین از سوی دولت ارزیابی می‌شود. شرکت‌هایی که در لیختن اشتاین فعالیت می‌کنند اغلب دارای درجه‌بندی‌های مشخصی هستند یعنی برخی از شرکت‌ها در زمینه‌های خدماتی و برخی دیگر از شرکت‌ها در زمینه رفاهی فعالیت دارند، برخی از شرکت‌ها وابسته به تیم‌های گردشگری در لیختن اشتاین هستند و برخی از شرکت‌ها نیز در زمینه صادرات به نتیجه خوبی رسیده‌اند. سود حاصل از ثابت شرکت در لیختن اشتاین بسیار مهم است و وضعیت مالیاتی این کشور نیز در سال‌های اخیر ارزیابی شده است. تقویم اقتصادی در لیختن اشتاین و همینطور وضعیت نرخ مالیات شرکتی در سال‌های گذشته تغییرات مشخصی نداشته است اما ارزش‌های فعلی برای واردات محصولات به داخل لیختن اشتاین بسیار مشخص و ارزشمند است. در سال‌های گذشته سیاست‌های شرکتی لیختن اشتاین بسیار پیشرفت داشته است و وضعیت تقویم اقتصادی این کشور توانسته از جدیدترین عملکردهای دولتی برخوردار شود. وضعیت ثبت شرکت در لیختن اشتاین به طور کلی شامل اصول و شواهد مشخصی است. 

عجایب لیختن اشتاین

عجایب لیختن اشتاین

طبیعت بکر و زیبای زیادی در لیختن اشتاین برای پیاده‌روی وجود دارد این موضوع سبب شده است که گردشگران زیادی این کشور را برای زندگی انتخاب کنند.

مرکز هنر لیختن اشتاین

مرکز هنر لیختن اشتاین یکی از عجایب این کشور است که تبدیل به یکی از بهترین مکان‌های گردشگری در دنیا شده است. این مرکز پر از اثار هنری زیبا بوده و مجسمه و گالری‌های هنری زیادی را در برگرفته است. این مرکز مانند یک تونل باریک طراحی شده است که ورودی آن تاریک بوده و ترسناک است در داخل تونل فضای گردشگری زیادی دیده می‌شود بخش‌های مرکزی این تونل در سال اخیر بهبود زیادی داشته است. طبیعت بکر و فضای زیبایی که در این مرکز دیده می‌شود برای عکاسان بسیار جذاب خواهد بود.

قلعه گوتنبرگ

قلعه گوتنبرگ یکی از ارتفاعات بسیار مهیج در لیختن اشتاین است، این قلعه زیبا بر روی تپه 70 متری قرار دارد دارای کلیسا و باغ گل رز بسیار زیبایی است. این قلعه در ماه‌های گرم سال رویدادهای سرگرم‌کننده زیادی را در بر می‌گیرد. کنسرت‌های تابستانی و همینطور تئاترهای نمایشی از بخش‌های بسیار مهم این قلعه محسوب می‌شود.

 

 

موزه ملی لیختن اشتاین

موزه ملی لیختن اشتاین بزرگترین موطه ملی در این کشور است که در فضای مترو سابق لیختن اشتاین قرار دارد و یکی از مراکز دولتی محافظت شده محسوب می‌شود. 

شهرهای نندلن و اشن

در سفر به لیختن اشتاین بازدید از شهرهای نندلن و اشن بسیار دیدنی و خاص است، این شهرها کوچک هستند اما دارای بناهایی بسیار سبک رومی و زیبا و همینطور مراکز سفالگری بسیار عالی است. این منطقه دارای کارگاه صنایع دستی مشهوری است.

مسیرهای تاریخی اشنربرگ

پیاده‌روی در مسیرهای تاریخی اشنربرگ بسیار عالی است. شما می توانید از طریق این جاده ها به شهرها و روستاهای عجیب و غریبی برسید و همینطور در دامنه کوه‌ها استراحت کنید این مسیر 15 کیلومتر است اما زیبایی‌های زیادی دارد.

سرگرمی های زمستانی

سرگرمی های زمستانی در مالبون از گزینه های بسیار پرطرفدار در لیختن اشتاین محسوب می شود در این کشور اقامتگاه زمستانی دیده می شود که برای ورزش های زمستانی گزینه بسیار خوبی است. این شهر پوشیده از برف بوده و برای بازی اسکی بسیار عالی است.

قلعه‌ها

در لیختن اشتاین 5 قلعه وجود دارد که تنها دو قلعه قابل رویت است بنابراین بهتر است زمانی برای بازدید از قلعه‌های باقی‌مانده در لیختن اشتاین داشته باشید.

در هر صورت مکان‌های دیدنی که در کشور لیختن اشتاین دیده می‌شود بسیار زیبا بوده و می‌توان صفت یکی از هفت جاذبه شگفت‌انگیز را به لیختن اشتاین نسبت داد. به طور کلی جهانگردی در لیختن اشتاین ارزش مشخصی دارد و البته که سطح زندگی بالا در این کشور بسیار عالی است. در کشور لیختن اشتاین وضعیت تعطیلی‌های زمستانی و تابستانی تغییرات زیادی داشته است. این کشور توانسته وضعیت اقامتی خوب و ارزان قیمتی نیز ایجاد نماید.

خلاصه تاریخ لیختن اشتاین

خلاصه تاریخ لیختن اشتاین

پرچم کشور لیختن اشتاین دارای رنگ‌های آبی به نشان آسمان و قرمز به نشان آتش است. پرچم این کشور بخش مهمی از تاریخ آن را در بر‌گرفته است. 

لیختن اشتاین چهارمین کشور کوچک اروپا محسوب می‌شود و دقیقاً در مرکز این قاره قرار دارد. این کشور در سال 1868 میلادی اعلام بی‌طرفی کرد. کشور لیختن اشتاین به واسطه خاک کشور اتریش از آلمان جدا شده است و تنها شاهزاده نشین آلمانی بود که به امپراتوری این کشور نپیوست.

در سال 1919 میلادی سوئیس مسئولیت سیاست‌های خارجی کشور لیختن اشتاین را بر عهده می‌گیرد و به طور کلی نقش اجرایی فعالتری در سال 1989 صورت می‌گیرد. شاهزاده هانس پس از مرگ پدر خود در سال 1989 جایگزین وی شد و سال 1993 میلادی نیز ماریو فریک از اتحادیه میهن‌پرستان ریاست دولت را برعهده گرفت. در سال 2001 اوتمار هاسلر جای او در سمت نخست وزیری شد. 

خلاصه ای از جغرافیای لیختن اشتاین

خلاصه ای از جغرافیای لیختن اشتاین

کشور لیختن اشتاین یک کشور کوچک است که در قلب قاره اروپا قرار دارد، این کشور توانسته بالاترین سطح زندگی را فراهم سازد و منابع و مناظر طبیعی زیادی دارد. کشور لیختن اشتاین در لیست سرسبزترین کشورهای اروپا قرار دارد.

کشور لیختن اشتاین از سمت شرق و شمال با اتریش همسایه است و از سمت غرب و جنوب نیز با سوئیس مرز مشترک دارد. در بخش شرقی این کشور کوه‌های آلپ دیده می‌شود. رود راین و سامینا از این کشور عبور می‌کند. آب و هوای کشور لیختن اشتاین معتدل است. این کشور زمستان‌های سرد اما خشکی دارد. بزرگترین شهر در لیختن اشتاین شان بوده که بیش از 5 هزار نفر در آن سکونت دارند.

مردم کشور لیختن اشتاین به زبان آلمانی صحبت می‌کنند ، نرخ فرانک کشور لیختن اشتاین بر اساس نرخ فرانک سوئیس ارزیابی می‌شود و به طوری که قیمت فرانک کشور لیختن اشتاین مجزا اعلام نمی‌شود. 

وضعیت جرم و جنایت در لیختن اشتاین بسیار کم است و سراسر شهر را امنیت بالایی فرا گرفته است. کلاهبرداری در لیختن اشتاین در زمینه‌های کوچک زیادی دیده می‌شود.

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری لیختن اشتاین

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری لیختن اشتاین

سابین دانزر (Sabine Dünser) متولد سال 1977 موزیسین و خواننده‌ی لیختن اشتاینی بود و در سال 2006 فوت شد.

پل فراملت (Paul Frommelt)‌ اسکی باز آلپاینی سابق اهل لیختن اشتاین و دارنده مدال المپیک است.

پیتر کایزر (Peter Kaiser) مورخ و دولت مرد اهل لیختن اشتاین بود.

کشورها و مناطق وابسته لیختن اشتاین

کشورها و مناطق وابسته لیختن اشتاین

کشور لیختن اشتاین سال‌ها تحت اشغال آلمان و سوئیس قرار گرفت. اتریش نیز در دوره مشخصی از تاریخ حکومت کشور لیختن اشتاین را به دست گرفته است. 

فرهنگ مردم لیختن اشتاین

فرهنگ مردم لیختن اشتاین

مردم کشور لیختن اشتاین دارای فرهنگی بسیار مشابه با مردم آلمان هستند، مردم این کشور بسیار سخت‌کوش هستند و پشتکار بخش بسیار مهمی از فرهنگ لیختن اشتاین محسوب می‌شود. مردم این کشور زندگی خود را تحت کنترل و مدیریت قرار داده‌اند و به طور کلی به تقویم و برنامه‌های نوشته شده عقیده زیادی دارند.

مردم این کشور بسیار کمال‌گرا هستند و سعی به پیشرفت در همه جای زندگی این افراد دیده می‌شود. به طور کلی شما در فضای کاری کشور لیختن اشتاین هرگز اجازه خطا ندارید حتی اگر به شوخی صورت بگیرد.

نظم و ترتیب در کارهای مردم لیختن اشتاین به وضوح دیده می‌شود در فضای کاری همه چیز طبق برنامه پیش می‌رود و زمان برای مرخصی بسیار کم است. در کشور لیختن اشتاین حق ندارید سرزده به خانه کسی بروید این کار بسیار ناصحیح است.

پیشرفت در لیختن اشتاین

پیشرفت در لیختن اشتاین

کشور لیختن اشتاین در زمینه منابع مالی و بانکی رشد خوبی داشته است سیستم‌های بانکداری در این کشور به طور پیشرفته‌ای فعالیت می‌کنند و گردش مالی در وضعیت درستی دنبال می‌شود. در لیختن اشتاین شرایط مالیاتی به چندین مورد مشخص ارزیابی شده است. وضعیت پیشرفت بانکداری در لیختن اشتاین بر اساس میزان سرمایه‌های دقیق و اصولی ارزیابی می‌شود. ارزش‌های فعلی و نمودار اقتصادی لیختن اشتاین نشان می‌دهد که پیشرفت در زمینه‌های اقتصادی لیختن اشتاین رشد خوبی داشته است. 

وضعیت لیختن اشتاین در زمینه خدمات پزشکی بسیار پیشرفته شده است. حقیقت این است که در لیختن اشتاین جریان‌های زندگی به سه بخش مهم تقسیم شده است یعنی کسانی که دارای بیماری‌های خاص هستند به سادگی می‌توانند از امکانات پزشکی ویژه‌ای استفاده کنند، به تعداد پزشکان حاذق لیختن اشتاین افزوده شده است و این موضوع روند اقتصادی لیختن اشتاین را بهبود می‌دهد.

وضعیت بیمه و همینطور دستگاه‌های خصوصی که در زمینه بیمه‌گذاری فعالیت می‌کنند بسیار عالی ارزیابی شده است. سرویس بیمه‌گذاری در لیختن اشتاین در سال‌های اخیر در اصول و شرایط مختلفی دیده می‌شود. بیمه‌گذاری‌ها در لیختن اشتاین در زمینه درمانی و سرمایه‌گذاری فعالیت دارند.

وضعیت حقوق زنان در لیختن اشتاین بسیار خوب است و حضانت و حق طلاق به صورت مسالمت آمیز از سوی دولت ارزیابی شده است تغییرات بسیار عالی و پیشرفته‌ای در این زمینه دیده می‌شود. دولت لیختن اشتاین ارزیابی کرده است که میزان حقوق زنان برای کارهای سخت باید از مردها بیشتر باشد.

دانشگاه‌های لیختن اشتاین بسیار عالی بوده و پیشرفت خوبی داشته‌اند. دانشگاه‌های دولتی لیختن اشتاین دارای شرایط تحصیلی بسیار خوبی بوده و از فضای خوابگاهی مدرنی نیز در این راستا استفاده شده است. دانشگاه‌های لیختن اشتاین هر یک دارای شرایط تحصیل مشخصی هستند.

قوانین عمومی در لیختن اشتاین

قوانین عمومی در لیختن اشتاین

پس‌انداز و سخت‌کوشی احترام از ویژگی‌های مهم مردم لیختن اشتاین محسوب می‌شود.

در این کشور اگر زمان خدافظی با شخص مورد نظر دست ندهید یک بی‌احترامی بزرگ محسوب می‌شود.

در کشور لیختن اشتاین نباید قبل از میزبان سر میز غذا حاضر شوید و باید صبر کنید.

در این کشور بهتر است که همیشه به معلم‌ها احترام بگذارید. 

شما اجازه نشان دادن کسی با دست خود ندارید.

زبان کشور لیختن اشتاین آلمانی است اما لهجه مجزا به نسبت زبان مردم آلمان دارد.

در محیط بانکی نباید زیاد حرف بزنید.

حجاب کشور لیختن اشتاین آزاد بوده و قوانین برای آن دیده نمی‌شود.

پیشنهادات مرتبط

مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت: ۰۲۱۴۳۰۰۰۰۲۱