x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

لیتوانی

پایتخت کشور لیتوانی، شهر زیبای ویلنیوس است که یکی از شهرهای بسیار مهم در این کشور نیز محسوب می‌شود. این شهر دارای فضای تاریخی بی نظیری است و مردم با زبان های مختلف در آن در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند. جمعیت این شهر در سال 2016، بیش از 544.386 نفر اعلام شده است. قدیمی ترین دانشگاه های کشور لیتوانی در این شهر قرار دارند. هر یک از شهرهای کشور لیتوانی، زیبایی های مخصوص به خود را دارد.قدرت اجرایی در کشور لیتوانی در دست نخست وزیر است که از سوی مجلس انتخاب شده و به عنوان رئیس کابینه نیز منصوب می‌گردد. کشور لیتوانی در زمینه صادرات نیز خوش درخشیده است به طوری‌که مهم‌ترین بخش های صادراتی این کشور، مربوط به تولیدات معدنی و تجهیزات الکترونیکی است که در سال های اخیر توانسته بخش قابل توجهی از بازار را به خود اختصاص دهد.مردم لیتوانی بسیار سخت‌کوش اما در عین حال متواضع و فروتن هستند

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Lithuania عربی: ليتوانيا
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: ریاست جمهوری
 • زبان های رایج: انگلیسی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: یورو هر یورو 1.13 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: ۰۰۳۷۰
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 164
 • پایتخت: ویلنیوس
 • زبان های رسمی: لیتوانیایی
 • جمعیت: 2.848 میلیون در سال 2017
 • منطقه زمانی: GMT+3 . UTC+2 (EET)
 • دامنه اینترنتی: .it
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 54 میلیارد دلار

سفر به لیتوانی

سفر به لیتوانی، سفر به کشوری زیبا و مقرون به صرفه در قاره اروپا است. لیتوانی یا Lithuania کشوری در شمال شرقی اروپا است که از سه طرف دارای مرزهای خاکی با کشورهای همسایه‌اش است. حدود 28 درصد از مساحت این کشور را ناحیه جنگلی و نیمه‌جنگلی فراگرفته است. لک لک سفید، پرنده ملی لیتوانی است که در سفر به لیتوانی می­‌توانید از آنها بازدید نمایید. جمعیت انسانی این کشور حدود 2 میلیون و هشتصد هزار نفر است. حدود 77 درصد جمعیت پیرو مذهب کاتولیک می­‌باشند.دومین شهر بزرگ و با اهمیت آن، کاوناس Kaunas است. ارز رسمی کشور یورو با کد Euro  و علامت (€) می­باشد. لیتوانیایی، یک زبان منطقه بالتیک است که زبان رسمی لیتوانی و همچنین یکی از زبان های رسمی اتحادیه اروپا نیز است؛ اکثر افراد در این کشور، تا حد قابل قبولی به زبان انگلیسی مسلط هستند. قلعه جزیره واقع در Trakai ،کاخ رندال Rundale و پارک‌های ملی از جاذبه‌های طبیعی و اماکن تاریخی و معروف لیتوانی است که سالانه گردشگران زیادی را به خود جلب می‌نماید.

سفر به لیتوانی

زندگی در لیتوانی

 کشور لیتوانی یکی از کشورهای اروپایی است که از سمت شمال با لتونی و از سمت جنوب شرقی با بلاروس و از جنوب غربی با روسیه همسایه است. ویلنیوس پایتخت لیتوانی است. بیش از نیمی از لیتوانی را جنگل های سرسبز پوشانده است به طوری‌که در بخش لت گال این کشور، دریاچه های زیادی دیده می‌شود. برای اخذ ویزای کاری کشور لیتوانی، باید قرارداد رسمی از کارفرمایی معتبر داشته باشید که در آن تمامی شرایط قید شده باشد.هزینه های اصلی زندگی در کشور لیتوانی، که شامل برق و وسیله گرمایشی و آب و... است، برای آپارتمان های 85 متر مربعی، 127.05 یورو در نظر گرفته شده است، شما برای پرداخت تعرفه یک دقیقه مکالمه داخلی در کشور لیتوانی، نیاز است که 0.06 یورو هزینه در نظر بگیرید. در این کشور، هزینه ای که برای اینترنت نامحدود در طول 1 ماه، صرف می‌شود ، حدودا 11.45یورو است.نرخ بیکاری جوانان در کشور لیتوانی، با 15 درصد در بدترین وضعیت بوده است که امروزه تنها 6 درصد را شامل می‌شود. 

زندگی در لیتوانی

مهاجرت به لیتوانی

کشور لیتوانی یک کشور بسیار آرام است. در این کشور رفتن به طبیعت بخشی از زندگی مردم محسوب می‌شود؛ این کشور یکی از قطب‌های گردشگری بسیار قدرتمند است. رضایت از زندگی در لیتوانی بسیار بالاست. تحصیلات در کشور لیتوانی، هزینه‌ی کمی دارد و دانش‌آموزان در این کشور، به‌طور رایگان به تحصیل می‌پردازند ؛ به‌طور‌کلی، دولت لیتوانی، افرادی که از نظر علمی قوی هستند را در وضعیت تحصیل رایگان پوشش می‌دهد.از سال 2017 دولت کشور لیتوانی یک قانون جدید ایجاد کرده که مشهور به ویزای استارت آپی است، در این روش، کارآفرینان و یا افرادی که دارای پلن های اقتصادی دقیقی هستند، می‌توانند به نتیجه خوبی برسند. این ویزا به صورت یک ساله صادر می‌شود و سپس می‌تواند در وضعیت تمدید قرار بگیرد.برای مهاجرت از طریق ازدواج، با یک فرد تبعه لیتوانی، یک سری مدارک نیاز است که باید هر دو نفر ارائه دهند اما به طور کلی در صورتی می‌توانید شهروندی لیتوانی از طریق ازدواج را به‌دست آورید که در آزمون زبان، نتیجه ی خوبی گرفنه باشید.

مهاجرت به لیتوانی

تحصیل در لیتوانی

 سطح سواد در کشور لیتوانی بسیار بالا است. این کشور دارای بالاترین درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در جهان است. علاوه بر این، 90٪ از لیتوانیایی ها (مردم ساکن کشور لیتوانی)، به یک زبان خارجی مسلط هستند و اکثر مردم به دو زبان خارجی، بیشتر انگلیسی و روسی صحبت می‌کنند.کشور لیتوانی در بخش شمال شرقی اروپا قرار دارد و یکی از کشورهای حوزه بالتیک به شمار می‌رود. در سال 1990، لیتوانی، اولین عضو از جمهوری شوروی بود که استقلال خود را اعلام کرد، درست زمانی این اتفاق رخ داد که اوضاع نابسامان منطقه در نهایت، منجر به سقوط اتحاد جماهیر شوروی شد. در حال حاضر، تعداد 14 دانشگاه عمومی و 8 کالج خصوصی در لیتوانی مشغول به فعالیت هستند. دانشگاه پزشکی کاوناس، دومین دانشگاه بزرگ کشور است و هر سه مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری را به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد.

تحصیل در لیتوانی

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها