کشور ماداگاسکار

.کشور ماداگاسکار یک جزیره در بخش جنوب شرقی آفریقا است و در بین آب های اقیانوس هند قرار دارد. این کشور چهارمین جزیره بزرگ جهان محسوب می‎شود. جنگل های گرمسیری زیادی در این بخش دیده می‎شود و فلات ها هر یک دارای فضای سنتی خوبی هستند. دره های شالیزار و همینطور تپه های پر علف و جنگل های زیادی نیز در این بخش دیده می‎شود. محصولات وارداتی از کشور فرانسه 11.9 درصد و از کشور چین نیز 19.4 درصد ارزیابی شده است. رشد صادراتی در کشور ماداگاسکار جنبه های تجاری خوبی را به خود اختصاص داده است. وضعیت نرخ رشد تولید ناخالص داخلی سالانه در کشور ماداگاسکار به میزان 5 درصد ارزیابی شده است. وضعیت تولید ناخالص داخلی در ماداگاسکار 12.10 میلیارد دلار آمریکا ارزیابی شده است. اینطور که مشخص است تولید ناخالص داخلی سرانه در ماداگاسکار 432.70 دلار آمریکا رقم خورده است. نرخ مالیات شرکتی در ماداگاسکار 20 درصد و وضعیت نرخ مالیات درآمد شخصی در کشور ماداگاسکار نیز 20 درصد است.

کشور ماداگاسکار یک جزیره در بخش جنوب شرقی آفریقا است و در بین آب های اقیانوس هند قرار دارد. این کشور چهارمین جزیره بزرگ جهان محسوب می‎شود. جنگل های گرمسیری زیادی در این بخش دیده می‎شود و فلات ها هر یک دارای فضای سنتی خوبی هستند. دره های شالیزار و همینطور تپه های پر علف و جنگل های زیادی نیز در این بخش دیده می‎شود. محصولات وارداتی از کشور فرانسه 11.9 درصد و از کشور چین نیز 19.4 درصد ارزیابی شده است. رشد صادراتی در کشور ماداگاسکار جنبه های تجاری خوبی را به خود اختصاص داده است. وضعیت نرخ رشد تولید ناخالص داخلی سالانه در کشور ماداگاسکار به میزان 5 درصد ارزیابی شده است. وضعیت تولید ناخالص داخلی در ماداگاسکار 12.10 میلیارد دلار آمریکا ارزیابی شده است. اینطور که مشخص است تولید ناخالص داخلی سرانه در ماداگاسکار 432.70 دلار آمریکا رقم خورده است. نرخ مالیات شرکتی در ماداگاسکار 20 درصد و وضعیت نرخ مالیات درآمد شخصی در کشور ماداگاسکار نیز 20 درصد است. وضعیت نرخ مالیات بر فروش در این کشور 20 درصد ارزیابی شده است و وضعیت نرخ تأمین اجتماعی در ماداگاسکار نیز 19درصد است. وضعیت قیمت مصرف کننده CPI در صفحه اول بر اساس نقاط شاخص در ماداگاسکار 124.70 و تورم مواد غذایی در این کشور نیز به میزان 5 درصد است.

 

 

 

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی ماداگاسکار

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی ماداگاسکار

وضعیت نرخ رشد تولید ناخالص داخلی سالانه در کشور ماداگاسکار به میزان 5 درصد و وضعیت تولید ناخالص داخلی در ماداگاسکار 12.10 میلیارد دلار آمریکا ارزیابی شده است.

وضعیت نرخ بیکاری در کشور ماداگاسکار به طور کلی 1.70 درصد ارزیابی شده است. به طور کلی درصد زیادی از مردم کشور ماداگاسکار زیر خط فقر هستند.

صادرات در کشور ماداگاسکار یک بخش اقتصادی بسیار مهم محسوب می‎شود. محصولات صادراتی شامل قهوه و وانیل و حلزون بوده و البته که لباس های پنبه ای در سال های جدید بخش زیادی از صادرات کشور ماداگاسکار را به خود اختصاص داده است. بیشترین صادرات از کشور ماداگاسکار در زمینه پتروشیمی بوده و به کشور آمریکا صادر می‎شود. وضعیت صادراتی کشور ماداگاسکار خوب است و اقتصاد رشد خوبی در این زمینه داشته است.

وضعیت محصولات غذایی و محصولات نفتی در کشور ماداگاسکار بسیار محدود است، محصولات نفتی در این کشور به کشورهای فرانسه و چین صادر می‎شود. محصولات وارداتی از کشور فرانسه 11.9 درصد و از کشور چین نیز 19.4 درصد ارزیابی شده است. در کشور ماداگاسکار، افراد با فرهنگ های مختلف در کنار هم زندگی می‌کنند زندگی آرامی دارند. کشور ماداگاسکار یک کشور آفریقایی است و مشخص است که سبک زندگی آفریقایی در جای جای آن دیده می‎شود.

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های ماداگاسکار

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های ماداگاسکار

وضعیت نرخ رشد تولید ناخالص داخلی سالانه در کشور ماداگاسکار به میزان 5.00 درصد ارزیابی شده است، وضعیت تولید ناخالص داخلی در کشور ماداگاسکار 12.10 میلیارد دلار آمریکا ارزیابی شده است. اینطور که مشخص است تولید ناخالص داخلی سرانه در کشور ماداگاسکار نیز به میزان 432.70 میلیارد دلار آمریکا براورد شده است. وضعیت PPP تولید ناخالص داخلی سرانه در این کشور 1452.60 دلار آمریکا رقم خورده است که رقم بالایی است. در هر صورت رتبه های جهانی کشور ماداگاسکار در سال های اخیر تغییراتی داشته است.

موازنه های تجاری در کشور ماداگاسکار 426616.00- است، وضعیت حساب جاری در این کشور بیش از  44 میلیون DTS اعلام شده است. واردات این کشور 759854.00 و صادرات 333238.00 –میلیون اعلام شده است. شاخص تروریسم در ماداگاسکار 2.61 است.

وضعیت ثبت خودرو در کشور ماداگاسکار به میزان 1214.00 ارزیابی شده است، وضعیت سرعت اینترنت در این کشور به 3319.52 Kbps رسیده است. شاخص های رقابتی در این کشور نیز 3.40 امتیاز دارد. شاخص های فساد مالی در کشور ماداگاسکار به طور کلی به امتیاز 25.00 رسیده است و رتبه های فساد مالی در این کشور نیز 152.00 است. کشور ماداگاسکار در زمینه آسانی کسب و کار به 161.00 امتیاز رسیده است. وضعیت تولید الکتریسیته در کشور ماداگاسکار نیز به طور کلی بیش از 150.41 گیگاوات ساعت است.

کنترل وضعیت تورم در کشور ماداگاسکار از سوی دولت مشخص می‎شود اما باز هم در رتبه های جهانی این نرخ تغییراتی داشته است.

نوع حکومت و ساختار سیاسی ماداگاسکار

نوع حکومت و ساختار سیاسی ماداگاسکار

اولین رئیس جمهور در کشور ماداگاسکار فیلیبرت سیرانانا نام داشت که در سال 1959 توانست پست ریاست جمهوری را پس از استقلال کامل کشور ماداگاسکار از آن خود کند، او تا سال 1972 در این پست بود. به طور کلی در کشور ماداگاسکار دو مجلس سیاسی دیده می‎شود؛ مجلس ملی و مجلس سنا که هر یک از مجالس گفته شده دارای شرایط مدیریتی مخصوص به خود هستند. نخست وزیر در کشور ماداگاسکار ریئس کابینه محسوب می‎شود و البته که سیستم قضایی در این کشور مستقل از کابینه عمل می‌کند. رئیس جمهور در کشور ماداگاسکار با رأی مستقیم مردم برای دوره‌های 5 ساله انتخاب می‎شود و دوره رئیس جمهوری تا دو بار می‌تواند به صورت پیوسته تمدید شود. مجلس ملی در کشور ماداگاسکار دارای 160 عضو فعال بوده که برای دوره 5 ساله انتخاب می‎شوند و مردم برای انتخاب آن‌ها اجازه رأی دارند. برنامه ریزی های بلند مدت در این کشور بر عهده رئیس جمهور خواهد بود. ساختار سیاسی کشور ماداگاسکار تأکید زیادی بر روی پرچم این کشور دارد.

 

پایتخت و 9 شهر بزرگ ماداگاسکار

پایتخت و 9 شهر بزرگ ماداگاسکار

تا سال 2002 میلادی کشور ماداگاسکار از 6 ایالت تشکیل می‌شد:

 

  • آنتاناناریوو Antananarivo

آنتاناناریوو اولین و مهمترین ایالت ماداگاسکار است، در این ایالت شرایط برای کسب و کارهای اقتصادی به بهترین شکل ممکن ارزیابی شده است و ورود سرمایه به این بخش می‎تواند سودآور باشد.

  • آنسیرانانا Antsiranana

آنسیرانانا دومین ایالت ماداگاسکار است، این ایالت بیشتر دارای بافت روستایی است و بیشتر بومیان ماداگاسکار در آن زندگی می‌کنند. این ایالت مردمانی بسیار مهربان دارد.

  • فیانارانسو Fianarantsoa

فیانارانسو سومین ایالت مهم کشور ماداگاسکار است که فضای صنعتی خوبی دارد، کارخانجات و شرکت های فنی زیادی در این ایالت دیده می‎شود که هر یک دارای مشخصه های کاری دقیقی هستند، این ایالت به طور کلی رتبه خوبی در روند اقتصادی داشته است.

  • ماهاجانگاMahajanga

ماهاجانگا چهارمین ایالت ماداگاسکار است و در لیست مناطق گران قیمت قرار دارد. این منطقه به طور کلی دارای فضای گردشگری خوبی است.

  • تواماسینا Toamasina

در این ایالت فرهنگ ها و نژادهای مختلفی دیده می‎شود. این ایالت شرایط خوبی برای زندگی افراد فراهم کرده است.

  • تولیارا Toliara

فضای تاریخی این ایالت مورد توجه تیم های تاریخ نگار قرار گرفته است، این ایالت دارای فضای دیدنی بسیار خوبی بوده و یک انتخاب عالی برای افراد محسوب می‎شود.

 

بعد از اینکه در 4 اکتبر تغییراتی در تقسیمات اداری و جغرافیایی ماداگاسکار ایجاد شد، این 6 استان منحل شده و کشور ماداگاسکار به 22 منطقه تقسیم شد. 

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در ماداگاسکار

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در ماداگاسکار

نرخ مالیات شرکتی در کشور ماداگاسکار 20.00 درصد اعلام شده است که رقم بالایی است و دولت باید سعی در کاهش این میزان نرخ مالیات شرکتی داشته باشد. وضعیت نرخ مالیات درآمد شخصی در کشور ماداگاسکار نیز 20 درصد است. وضعیت نرخ مالیات بر فروش در این کشور 21 درصد ارزیابی شده است و وضعیت نرخ تأمین اجتماعی در کشور ماداگاسکار نیز 19 درصد است. نرخ امنیت اجتماعی برای شرکت در کشور ماداگاسکار نیز به طور ثابت 18 درصد ارزیابی شده و تغییری نداشته است. نرخ تأمین اجتماعی برای کارکنان این کشور 1.00 درصد است. شرکت های ایرانی زیادی در کشور ماداگاسکار دیده می‎شود که در زمینه واردات مواد غذایی وارد شده‌اند، هر یک از شرکت های واردکننده مواد غذایی در کشور ماداگاسکار شرایط اصولی و دقیقی از نظر اقتصادی را فراهم ساخته‌اند و البته که رویکردهای مالیاتی در این زمینه دخالت مستقیم دارد. رشد جمعیت ایرانی در کشور ماداگاسکار بیش از 10 درصد به نسبت 15 سال گذشته تا به امروز است. وضعیت نرخ تأمین اجتماعی در کشور ماداگاسکار به طور کلی تحت بررسی تیم های تحلیلگر اقتصادی قرار گرفته است. شرکت های ایرانی در زمینه واردات محصولات نفتی نیز در کشور ماداگاسکار بیشتر از قبل هستند و این عملکرد نشان می‌دهد که افراد باید بتوانند نیازهای بازار کشور ماداگاسکار را در ابتدا به طور دقیق ارزیابی کنند و سپس مسیر ثبت شرکت را برای خود به نتیجه برسانند. تقویم اقتصادی ماداگاسکار نشان می‌دهد که اقتصاد ماداگاسکار وابستگی شدیدی به بخش ثبت شرکت های خارجی داشته و بخش گردش مالی مشخصی را ایجاد کرده است.

عجایب ماداگاسکار

عجایب ماداگاسکار

 

پارک ملی رانومافانا: Ranomafana National Park    

پارک ملی رانومافانا یکی از مناطق عجیب در بخش جنوب شرقی ماداگاسکار است. این پارک به طور کلی در نزدیکی یک دهکده زیبا به نام رانوفامانا قرار دارد و در لیست میراث ملی ماداگاسکار قرار گرفته است. بخشی از این پارک دارای تپه ها و جنگل های ابوهی است و به طور کلی گیاهان بامبوی زیادی در آن دیده می‎شود. میمون های پوزه دار زیادی در این پارک زندگی می‌کنند.

 

پارک ملی ماسولا Masoala National Park  

پارک ملی ماسولا در بخش شمال شرقی ماداگاسکار قرار دارد و از جنگل هایی سرسبز و بارانی پوشیده شده است. این پارک به طور کلی دارای گونه های حیوانی نادری است و قورباغه های چشم قرمز زیادی در آن وجود دارند. شما می‌توانید در این پارک قایقرانی کرده و از محیط لذت ببرید.

 

پارک ملی آنداسیبه  Andasibe national park

پارک ملی آنداسیبه یکی از دیدنی های بسیار خاص در ماداگاسکار است و انبوهی از فضای سبز و دیدنی در آن دیده می‎شود. این پارک دارای دو بخش ملی و منطقه حفاظت شده دارد. به طور کلی برای بازدید از این پارک حداقل 4 ساعت زمان نیاز است.

 

تپه سلطنتی آمبوهیمانگا Royal Hill of Ambohimanga  

تپه سلطنتی آمبوهیمانگا در لیست مکان های مقدس در ماداگاسکار قرار دارد و به طور کلی یک دهکده تاریخی محسوب می‎شود. این تپه سلطنتی که ساخته شده از مخلوطی از آهک و سفیده تخم مرغ است، یکی از بهترین مناطقی است که در کشور ماداگاسکار جهت بازدید پیش روی شما قرار دارد.

 

دهکده ماهیگیری ایفاتی Ifaty

دهکده ماهیگیری ایفاتی یک دهکده ماهیگیری ساحلی بسیار زیبا است  و در بخش جنوب غربی ماداگاسکار قرار دارد. این منطقه یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی و رایگان در ماداگاسکار است. در این منطقه پوشش گیاهی و شن های ساحلی زیبا و مسیر ماهیگیری بسیار خوبی دیده می‎شود.

خلاصه تاریخ ماداگاسکار

خلاصه تاریخ ماداگاسکار

ماداگاسکار یک جزیره واقع در سواحل جنوب شرقی آفریقا است که دارای تاریخ بسیار جالبی است. در دوره های گذشته تاریخی زمانی که گندوانا تقسیم شد شبه جزیر هند و ماداگاسکار از هم جدا شدند. این روند سبب شد که اولین نشستگاه انسانی ماداگاسکار به سده چهارم پیش از میلاد بازگردد. ماداگاسکار از سال 1896 تحت اشغال فرانسه بوده است تا سال 1960 که از فرانسه جدا شد. این کشور ترکیبی از تیره های بانتو زبان آفریقایی بوده و عرب ها و مالایایی ها است.

خلاصه ای از جغرافیای ماداگاسکار

خلاصه ای از جغرافیای ماداگاسکار

ماداگاسکار یک جزیره در بخش جنوب شرقی آفریقا و در بین آب های اقیانوس هند قرار دارد. این کشور چهارمین جزیره بزرگ جهان محسوب می‎شود. جنگل های گرمسیری زیادی در این بخش دیده می‎شود و فلات ها هر یک دارای فضای سنتی خوبی هستند. کشور ماداگاسکار از نظر تاریخی اهمیت زیادی دارد. دره های شالیزار و همینطور تپه های پر علف و جنگل های زیادی در این بخش دیده می‎شود. زمین هایی که در غرب فلات مرتفع مرکزی دیده می‎شود به تدریج خشک‌تر شده‌اند. باتلاق های جنگلی زیادی در این جزیره دیده می‎شود که به طور کلی در امتداد ساحل آن کشیده شده‌اند. جغرافیای ماداگاسکار بسیار بی نظیر است.

 

 

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری ماداگاسکار

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری ماداگاسکار

 

بن استیلر

کریس راک

دیوید شویمر

جیدا پینکت اسمیت

ساشا بارون کوهن

اندی ریکتر

سدریک کایلز

تام مک‌گرت

کریس میلر

جان دی‌مگیو

کریستوفر نایتز

 

تاریکا Tarika نام گروه خواننده‌ای از اهالی ماداگاسکار است که از جمله آهنگ های آنان می‌توان به Ratira، Sonegaly و Tsy kivy  اشاره کرد.

از دیگر گروه های خواننده در این کشور می‌توان به Oladad که به سبک هیپ هاپ می‌خوانند و Terakaly  اشاره کرد.

دی گری D’Gary یک موسیقیدان ماداگاسکاری است.

روسی Rossy   یک خواننده ی ماداگاسکاری دهه 90 است که از جمله آلبوم های او می‌توان به Island of Ghosts  اشاره کرد.

پوپی Poopy نیز از خوانندگان محبوب این کشور است که از سال 1983 شروع به کار کرده است.

هانیترا Hanitra  از خوانندگان و ترانه سراهای موفق این کشور است.

از بازیگران این کشور می‌توان به نام های زیر اشاره کرد:

Jada Pinkett Smith

Ellisa Gabrielli

Claudia Urbschat

Devika Parikh یک گزارشگر خبر در کشور ماداگاسکار است.

کشورها و مناطق وابسته ماداگاسکار

کشورها و مناطق وابسته ماداگاسکار

ماداگاسکار در دوره های زمانی مختلف تحت اشغال فرانسه و همینطور هند بوده است.

 

فرهنگ مردم ماداگاسکار

فرهنگ مردم ماداگاسکار

1-      مردم کشور ماداگاسکار عموما زندگی خصوصی خود را با دیگران در اشتراک نمی‌گذارند و بسیار مردم توداری هستند

2-      در فرهنگ مردم این کشور صحبت کردن با صدای بلند اصلاً پسندیده نخواهد بود

3-      به طور کلی فرهنگ ماداگاسکار نشان می‌دهد که مردم علاقه زیادی به سرمایه گذاری دارند و اغلب مردم این کشور حساب بانکی پر را به زمین و ملک ترجیح می‌دهند

4-      امید به زندگی در بین مردم این کشور بسیار زیاد است

5-      به طور کلی فرهنگ شهرنشینی و روستانشینی در ماداگاسکار به خوبی جا افتاده است

6-      احترام گذاشتن در کشور ماداگاسکار یک موضوع بسیار پر اهمیت است و در سنین بسیار کم به کودکان نیز آموزش داده می‎شود

7-      در فرهنگ روستانشینی مردم علاقه زیادی به محیط های زراعی داشتند و البته که محیط زندگی مردم در این کشور به بافت های قدیمی و مدرن تقسیم شده است

8-      ازدواج زودهنگام در بین مردم ماداگاسکار بسیار دیده می‎شود و این رویه برای دختران بیشتر رویت شده است.

پیشرفت در ماداگاسکار

پیشرفت در ماداگاسکار

بیمه تأمین اجتماعی در ماداگاسکار رشد خوبی داشته است، کارکنان ادارت و همینطور کسانی که به عنوان کارگر در ماداگاسکار مشغول به کار هستند از طرح پوشش بیمه ای استفاده می‌کنند. تقویم های اقتصادی نشان می‌دهد که ماداگاسکار پیشرفت خوبی در راستای خرید و فروش امتیازهای بیمه ای داشته است.

رشد ماداگاسکار در زمینه های رفاهی نیز بسیار خوب بوده است، افزایش فضای بازی مجهز در شهر، افزایش رشد سیستم حمل و نقل در این کشور و همینطور رویکردهایی که برای بخش امنیتی ماداگاسکار دیده می‎شود خود شرایط پیشرفت خوبی برای آن فراهم ساخته است. ماداگاسکار در لیست کشورهایی قرار دارد که توانسته اصول مشخصی در زمینه گردشگری را برای خود فراهم سازد. رویکردهای اقتصادی نشان می‌دهد که این کشور سرمایه های مشخصی را وارد بخش گردشگری و خدمات رفاهی کرده است.

رشد این کشور در زمینه بانکداری و شرکت های مالی خصوصی نیز قابل تحسین است، البته که دولت در این زمینه دقت جدی داشته است. رشد ماداگاسکار در راستای فضای تحصیلی و دانشگاهی نیز بسیار خوب بوده است.

قوانین عمومی در ماداگاسکار

قوانین عمومی در ماداگاسکار

قوانین در این کشور به صورتی است که مردم خودشان تصمیم می‌گیرند چطور لباس بپوشند و …، هیچکس تعیین کننده حد حجاب کشور ماداگاسکار نیست و هیچ کس هم اجازه ندارد در مورد زبان کشور ماداگاسکار تصمیمی بگیرد. در قوانین زندگی این کشور هر کس خود می‌داند که بهترین روند زندگی بر چه اساسی است. از مهمترین مشخصه های زندگی در ماداگاسکار داشتن قوانین رانندگی مختص به خود است که بخشی از قالب زندگی این کشور محسوب می‎شود.

جهت رانندگی در این کشور از راست است.دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021
۵۰ نفر از مشاوران ما در حال حاضر آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱ برای برقراری تماس دکمه زیر را فشار دهید تماس