x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

زندگی در ماداگاسکار

کشور ماداگاسکار یکی از کشورهای آفریقای جنوب شرقی محسوب می‎شود. این جزیره بین اقیانوس هند قرار دارد چهارمین جزیره بزرگ در دنیا به حساب می‌آید و به طور کلی از 5 درصد از حیات وحش دنیا به آن تعلق دارد. کشور ماداگاسکار حدود 80 میلیون سال گذشته از شبه جزیره هند جدا شد و 500 سال پس از میلاد اولین انسان ها در این کشور ساکن شدند. طبیعت زیبای ماداگاسکار به طور کلی بسیار زیبا و خاص است وضعیت حیات وحش در ماداگاسکار کم نظیر است و مشخص است که این کشور در لیست شرکت های پرطرفدار نیز محسوب می‎شود. شرایط آب و هوایی این کشور در دوره های زمانی مختلف ارزیابی شده است. افرادی که مهارت کمتری در کار خود دارند به طبع از نظر حقوق و مزایا در وضعیت پایین تری در این کشور قرار می‌گیرند؛ این افراد به میزان 324900.00 آریاری مالاگاسی حقوق دریافت می‌کنند؛ البته که دسته های مهارتی در این کشور امتیازات خوبی دارد و اگر شخص بتواند مهارت خود را در رشته خاصی بالا ببرد می‎تواند در ورود به کار کشور ماداگاسکار امتیاز خوبی داشته باشد. هزینه زندگی انفرادی در کشور ماداگاسکار به طور کلی 351100.00 آریاری مالاگاسی اعلام شده است، این رقم برای هزینه زندگی خانواده در کشور ماداگاسکار به 672000.00 آریاری مالاگاسی می‌رسد. درآمد پزشکان در کشور ماداگاسکار بر اساس ساعت کاری آنها در نظر گرفته می‎شود و بستگی به محل و تعداد و بیماران آنها نیز دارد. کار یک شورای پزشکان در این کشور به طور کلی بین 70000 الی 175000 دلار در سال اعلام شده است و کسانی که متخصص هستند بیش از 206000 دلار در سال درامد دارند. در روند اخذ ویزای کاری این کشور سابقه کاری بسیار مهم است. ویزای کاری کشور ماداگاسکار به طور کلی نیاز به مدارک خاصی دارد و افراد برای ارزیابی ویزای کاری کشور ماداگاسکار باید در ابتدا لیست مشاغل مورد نیاز را بررسی کنند.

 

 

 

 

 

مشاوره زندگی در ماداگاسکار
فهرست

حداقل حقوق در ماداگاسکار

حداقل حقوق در ماداگاسکار | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نرخ بیکاری در سال های گذشته در کشور ماداگاسکار 5.80 درصد بوده است اما امروزه در وضعیت 1.70 درصد دیده می‌شود؛ البته که وضعیت حقوق و مزایا در کشور ماداگاسکار در رده بندی های مختلف به صورت حرفه ای دیده می‎شود و دولت در این بخش قصد دارد که برای برخی از شغل های سخت شرایط کاری خوبی ایجاد کند.

این کشور بیش از 25 میلیون جمعیت دارد، وضعیت دستمزد در این کشور با مهارت بالا به طور کلی به میزان 829600.00 آریاری مالاگاسی و برای شغل های با مهارت پایین 324900.00 آریای مالاگاسی اعلام شده است. . هزینه زندگی انفرادی در کشور ماداگاسکار به طور کلی 351100.00 آریاری مالاگاسی اعلام شده است، این هزینه برای هزینه زندگی خانواده در کشور ماداگاسکار به 672000.00 آریاری مالاگاسی می‌رسد.

وضعیت حقوق و مزایای کشور ماداگاسکار در شغل هایی با مهارت بالا 12 درصد بهتر از ایران است اما در شغل‌هایی که شخص مهارت کافی ندارد، میزان حقوق در این کشور مساوی با یک کارگر در ایران است بنابراین مهمترین معیار انتخاب شغلی مهارت و سابقه کاری است. 

میانگین درآمد در ماداگاسکار

میانگین درآمد در ماداگاسکار | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از شغل هایی که در کشور ماداگاسکار امتیاز زیادی دارد و با میزان سرمایه بالایی همراه است، مدیر پروژه های آی تی است، این شخص مسئول پروژه های آی تی است و عملکرد گروهی بر روی پروژه ها از نظر مالی صورت می‌گیرد، البته که در نظر گرفتن استراتژی های برنامه ریزی شده نیز به طور کلی بسیار پر اهمیت است.

مشخص است که وضعیت درآمدی در کشور ماداگاسکار در سال های اخیر بهتر شده است.

مهندس شبکه یکی از رشته های بسیار عالی در کشور ماداگاسکار است، مهندس و طراح شبکه در کشور ماداگاسکار بر اساس پیکربندی سیستم ها در زمینه های نرم افزاری و سخت افزاری فعالیت می‌کنند. سیستم های تحت شبکه به طور کلی بر اساس روند شبکه ای مشخص می‎شود و این شغل برای همه شرکت های دنیا از نظر ارتباطی اعتبار دارد. درامد این افراد بالای 200.000 دلار در سال اعلام شده است.

کسانی که در زمینه مشاوره آی تی فعالیت می‌کنند نیز در این راستا رویکرد خوبی داشته اند، مشاوران آی تی در کنار مشتریان خود نحوه دقیق و صحیح استفاده از تکنولوژی را مورد ارزیابی قرار می‌دهند. این شغل در سال به طور متوسط بیش از 200.000 دلار برای مشاوران آی تی درآمد دارد.

 

درآمد پزشکان در کشور ماداگاسکار بر اساس ساعت کاری آنها در نظر گرفته می‎شود و بستگی به محل و تعداد و بیماران آنها دارد. کار شورای پزشکان در این کشور به طور کلی بین 70000 الی 175000 دلار در سال اعلام شده است و کسانی که متخصص هستند بیش از 206000 دلار در سال درامد دارند.

در بازار آزاد کشور ماداگاسکار فروشندگان خدمات کامپیوتری در زمینه های سخت افزار و نرم افزار به رشد خوبی می‌رسند، این شغل مانند سایر مشاغل در دنیا در زمینه های کامپیوتری درآمد خوبی دارد.

در صورتی که شخص بتواند در این کشور ورود به بخش مشاور املاک تجاری داشته باشد نیز درآمد نسبتاً خوبی خواهد داشت.

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در ماداگاسکار

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در ماداگاسکار | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اخذ ویزای کاری کشور ماداگاسکار باید حداقل مدرک تحصیلی شما لیسانس باشد. به طور کلی کسانی که کمتر از مدرک تحصیلی لیسانس دارند، به سختی می‎توانند شانس دریافت ویزای کاری کشور ماداگاسکار را داشته باشند، البته که روند کاریابی در کشور ماداگاسکار در رده بندی های مختلف دیده شده است. در این کشور بر اساس لیست مشاغل مورد نیاز که پازیتیو لیست نامیده می‎شود، افراد باید بتوانند اصول ویزای کاری را در نظر بگیرند. شخص باید کمتر از 45 سال سن داشته باشد. فرد باید 4 سال سابقه کار داشته باشد که در جدیدترین اطلاعیه کشور ماداگاسکار مشخص شده است که سابقه بدون بیمه نیز مورد قبول است. 

شما باید مدرک زبان برای پیشبرد کار خود داشته باشید، کشور ماداگاسکار در طول سال با کمبود نیروی کارگر مواجه است و به طور کلی توانایی استخدام در بخش کارگری بیشتر از کارمندی است. قوانینی که در کشور ماداگاسکار در زمینه ویزای کاری دیده می‎شود روند متعادلی دارد به طوری که فرد می‎تواند به استخدام خارجی‌ها بپردازد. در مجموع دو نوع ویزای کاری در کشور ماداگاسکار وجود دارد: نوع اول برای زمانی است که متقاضی پیشنهاد شغلی ندارد و نوع دوم برای شرایطی است که متقاضی پیشنهاد شغلی دارد.

یک نوع ویزای کاری مهارت های خاص در کشور ماداگاسکار وجود دارد که در این ویزا در ابتدا یک لیست از مهارت های شغلی خاص دیده می‎شود که از سوی کشور ماداگاسکار اعلام شده است به این ترتیب هر کسی که دارای رزومه تحصیلی مشابه با این گزینه است می‎تواند از این ویزای کاری استفاده کند. موقعیت های زیادی در زمینه کاریابی در کشور ماداگاسکار دیده می‎شود. در گذشته طول ویزای کاری کشور ماداگاسکار 6 ماه بوده است اما امروزه ویزای کاری این کشور 2 سال اعتبار دارد. 

در ادامه برخی از رشته های کاری که از سوی دولت این کشور برای سال 2019 – 2020 اعلام شده است را لیست کرده‌ایم:

کشاورزی در بخش مهندس کشاورزی و جنگلبانی و علوم کشاورزی در مقطع لیسانس. 

رشته عمران و معماری در بخش های معماری، مدیر پروژه های ساختمانی، نقشه برداری و طراحی شهری. 

نقشه برداری در مقطع لیسانس و بالاتر

طراح شهری در بخش مدیریت شهرسازی.

مدیریت ریسک و بیمه، مدیر کل مجموعه های تجاری و مشاور سرمایه گذاری و مالی ( این شغل درآمد بالایی دارد)

رشته آی تی و مخابرات در زمینه طراح شبکه سیسکو، مهندس سیسکو، طراح شبکه و برنامه نویس. 

رشته های مهندسی در زمینه های شیمی، عمران، برق، تولید صنعتی، مکانیک، مدیر تولید. کنترل کیفی و مخابرات.

پزشکی و سلامت در زمینه های داروسازی و پرستاری

مهندسی محیط زندگی، مدیریت محیط زندگی، داروسازی صنعتی، محقق علوم دریایی، باستان شناسی، اقتصاددان، لیسانس مواد غذایی و همینطور لیسانس هواشناسی. 

 

شما برای کسب اقامت دائم از طریق ویزای کاری کشور ماداگاسکار نیاز است که در ابتدا به مدت 5 سال اقامت موقت داشته باشید. در صورتی که ویزای انتقال میان شرکتی داشته باشید مشمول قانون 5 ساله نمی‌شوید. ورود خانواده شخص نیز به عنوان همراه در این ویزا مجاز است اما باید بدانید که آن ها اجازه سرمایه گذاری و راه اندازی تجارت ندارند و تنها به عنوان همراه شما وارد کشور ماداگاسکار می‎شود.

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در ماداگاسکار

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در ماداگاسکار | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای صرف 1 وعذه غذا در یک رستوران ارزان قیمت در کشور ماداگاسکار باید 6.000.00 آریاری مالاگاسی هزینه کنید. شما برای اینکه یک وعده مک دونالد میل کنید به 13.925.51 آریاری مالاگاسی هزینه نیاز دارید. حال اگر بخواهید یک رستوران متوسط برای دو نفر، سه وعده غذا را در نظر داشته باشید، هزینه شما به 50.000.00 آریاری مالاگاسی می‌رسد. هزینه زندگی در ماداگاسکار مقرون به صرفه است.

هزینه‌ی بلیط یک‌طرفه در کشور ماداگاسکار 400.00 آریاری مالاگاسی است. شما برای عبور ماهانه در این کشور باید 7.000.00 آریاری مالاگاسی بپردازید.

هزینه‌ی تاکسی به ازای هر ساعت انتظار در این کشور 400.00 آریاری مالاگاسی براورد شده است و هزینه‌ی تاکسی به ازای هر کیلومتر حرکت در این کشور 5.000.00 آریاری مالاگاسی است.

در صورتی که کسی به ورزش علاقه داشته باشد می‌تواند از باشگاه های بدنسازی در این کشور استفاده نماید که 181.350.00 آریاری مالاگاسی هزینه برای آن ارزیابی شده است. شما برای اجاره زمین تنیس در کشور ماداگاسکار نیاز به هزینه 15.000.00 آریاری مالاگاسی دارید. در نظر داشته باشید که هزینه خرید بلیط سینما در کشور ماداگاسکار 18.500.00 آریاری مالاگاسی است.

قیمت برخی کالاهای اساسی در ماداگاسکار

قیمت برخی کالاهای اساسی در ماداگاسکار | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

قیمت برخی کالاهای اساسی در کشور ماداگاسکار به شرح زیر است:

 • شیر ( ثابت)، ( 1 لیتری) : 3.260.00 آریاری مالاگاسی
 • یک قرص نان سفید تازه ( 500 گرم) : 1.650.00 آریاری مالاگاسی
 • برنج ( سفید)، (1 کیلوگرم): 2.133.33 آریاری مالاگاسی
 • شانه ی تخم مرغ ( 12 عدد): 6.300.00 آریاری مالاگاسی
 • پنیر محلی ( 1 کیلوگرم): 28.000.00 آریاری مالاگاسی
 • سینه ی مرغ ( بدون استخوان، بدون پوست)، ( 1 کیلوگرم): 12.500.00 آریاری مالاگاسی
 • گوشت گاو ( 1 کیلوگرم) ( یا گوشت قرمز راسته): 14.000.00 آریاری مالاگاسی
 • سیب ( 1 کیلوگرم): 3.600.00 آریاری مالاگاسی
 • موز ( 1 کیلوگرم): 1.700.00 آریاری مالاگاسی
 • پرتقال ( 1 کیلوگرم) : 2.750.00 آریاری مالاگاسی
 • گوجه فرنگی ( 1 کیلوگرم) : 2.900.00 آریاری مالاگاسی
 • سیب زمینی ( 1 کیلوگرم) : 1.733.33 آریاری مالاگاسی
 • پیاز ( 1 کیلوگرم) : 2.300.00 آریاری مالاگاسی

 

اقتصاد در ماداگاسکار

اقتصاد در ماداگاسکار | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وضعیت نرخ بیکاری در کشور ماداگاسکار 1.70 درصد ارزیابی شده است. وضعیت تورم در این کشور به طور کلی به اقتصاد وابسته است. محصولات صادراتی در کشور ماداگاسکار شامل قهوه، وانیل و حلزون می‌شود. کرومیت و محصولات پتروشیمی در این کشور بیشتر به فرانسه و به ارزش 1.32 درصد صادر می‎شود، این در حالی است که صادرات از کشور ماداگاسکار به آمریکا 3.25 درصد است و میزان صادرات کشور ماداگاسکار به آلمان نیز 1.6 درصد است.

محصولات وارداتی به کشور ماداگاسکار بیشتر شامل کالاهای اساسی و همینطور محصولات غذایی است، کارخانه های تولید محصولات غذایی در کشور ماداگاسکار بسیار محدود هستند و وضعیت تولید مواد غذایی در این زمینه بسیار کم دیده می‎شود. واردات کشور ماداگاسکار به طور کلی بیشتر از کشور هنگ کنگ ارزیابی می‎شود. نفت و محصولات مصرفی از موارد پر اهمیت وارداتی محسوب می‌شوند، البته که اقتصاد در این کشور رشد خوبی داشته است. اینطور که ارزیابی ها نشان می‌دهد دولت کشور ماداگاسکار سعی کرده است که روند اقتصادی کشور ماداگاسکار را بیشتر در زمینه ثبت شرکت در نظر داشته باشد. واحد پول کشور ماداگاسکار آریاری اعلام شده است.امنیت مالی و اقتصادی در ماداگاسکار

امنیت مالی و اقتصادی در ماداگاسکار | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وضعیت نرخ رشد تولید ناخالص داخلی سالانه در کشور ماداگاسکار به میزان 5 درصد و وضعیت تولید ناخالص داخلی در ماداگاسکار 12.10 میلیارد دلار آمریکا ارزیابی شده است.

وضعیت نرخ بیکاری در کشور ماداگاسکار به طور کلی 1.70 درصد ارزیابی شده است. به طور کلی درصد زیادی از مردم کشور ماداگاسکار زیر خط فقر هستند.

صادرات در کشور ماداگاسکار یک بخش اقتصادی بسیار مهم محسوب می‎شود. محصولات صادراتی شامل قهوه و وانیل و حلزون بوده و البته که لباس های پنبه ای در سال های جدید بخش زیادی از صادرات کشور ماداگاسکار را به خود اختصاص داده است. بیشترین صادرات از کشور ماداگاسکار در زمینه پتروشیمی بوده و به کشور آمریکا صادر می‎شود. وضعیت محصولات غذایی و محصولات نفتی در کشور ماداگاسکار بسیار محدود است، محصولات نفتی در این کشور به کشورهای فرانسه و چین صادر می‎شود. محصولات وارداتی از کشور فرانسه 11.9 درصد و از کشور چین نیز 19.4 درصد ارزیابی شده است.

امنیت در ماداگاسکار

امنیت در ماداگاسکار | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

از حیث امنیتی در کشور ماداگاسکار دو موضوع مهم باید بررسی شود، اولین موضوع این است که در کشور ماداگاسکار امنیت در بخش های شمالی کشور بیشتر و بهتر از بخش های جنوبی است. در این کشور کودک آزاری دیده می‌شد که البته اکنون کمتر شده و آزار و اذیتی که بانوان این کشور را در بر می‌گرفت به حداقل رسیده است. کشور ماداگاسکار یکی از کشورهایی است که توانسته امنیت در بخش تجاری را نیز رشد دهد. امنیت در بخش تجاری به این معنی است که افراد بتوانند از روش های قانونی درآمدزایی داشته باشند. در کشور ماداگاسکار رشد امنیتی از هر جهت بررسی می‎شود. نهاد و شرکت های معتبری در کشور ماداگاسکار دیده می‎شود که مسیر سرمایه گذاری را به طور دقیقی در نظر گرفته‌اند. وضعیت هتلداری و امنیت هتل ها در کشور ماداگاسکار به طور کلی در رده های درستی دیده می‎شود. وضعیت اقتصادی کشور ماداگاسکار نیز به طور کلی رده های خوبی دارد و امنیت این کشور را نیز در بر گرفته است. سایت ها در کشور ماداگاسکار نیز با امنیت خوبی همراه هستند و دولت در این زمینه دقت نظر داشته است.

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در ماداگاسکار

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در ماداگاسکار | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

توجه داشته باشید که در ویزای همراه این کشور، همسر و فرزندان شما اجازه تجارت و یا کار در کشور ماداگاسکار را ندارند؛ همینطور به آن ها اجازه ثبت شرکت و... بدون مجوز داده نمی‎شود و امکان تحصیل بدون مجوز نیز تنها برای افراد زیر 18 سال فراهم است. وضعیت اقامتی در کشور ماداگاسکار به صورت جدی دنبال شده است، وضعیت اقامتی در کشور ماداگاسکار به این صورت است شخص باید نامه تمکن مالی داشته باشد و گردش حسابش بالا باشد. باید بدانید که در این کشور دولت سعی داشته است وضعیت اقامتی این کشور را بهتر نماید. 

ازدواج خارجی ها در ماداگاسکار

ازدواج خارجی ها در ماداگاسکار | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مراسم ازدواج در کشور ماداگاسکار به شکل عجیبی است، مثلاً آقایان در کشور ماداگاسکار باید سعی کنند تا روز عروسی در صورت عروس نگاه نکنند و این موضوع حتی در ازدواج خارجی ها در کشور ماداگاسکار نیز دیده می‎شود؛ البته این خرافات و قوانین روز به روز در حال تغییر است. ازدواج خارجی ها در کشور ماداگاسکار نیاز به مجوز اقتصادی و همینطور مدارک هویتی است، مدارکی که نشان دهد هر دو شخص مجرد هستند و شرایط ازدواج قبلی هر دو شخص مشخص شده باشد. 

عروس در کشور ماداگاسکار در روز عروسی خود کلاه بر روی سر می‌گذارد، این کلاه دارای لبه های بزرگ بوده و اغلب به رنگ سفید طراحی شده است. در کشور ماداگاسکار کسانی که قصد دارند ازدواج سنتی داشته باشند باید بتوانند هم از نظر اقتصادی در شرایط خوبی باشند و هم به لحاظ دینی با هم متناسب باشند. توجه داشته باشید که ازدواج یک سفیدپوست با یک سیاه‌پوست در کشور ماداگاسکار پروسه ای دشوار است.

اجاره خانه در ماداگاسکار

اجاره خانه در ماداگاسکار | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وضعیت اجاره خانه در کشور ماداگاسکار چندان مناسب نیست و به طور کلی نرخی که برای اجاره خانه در کشور ماداگاسکار دیده می‎شود بر اساس نوع ملک ارزیابی می‎شود. هزینه اجاره آپارتمان های یک خوابه در مرکز شهر در کشور ماداگاسکار به طور کلی 634.768.97 آریاری اعلام شده است، هزینه همین آپارتمان در حومه شهر 309.850.80 آریاری است که به نسبت مرکز شهر بهتر است و نشان می‌دهد اجاره خانه در مرکز شهر آنتاناناریوو کشور ماداگاسکار می‎تواند گران باشد. 

حال اگر بخواهید که یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر کشور ماداگاسکار اجاره کنید باید 2.750.000.00 آریاری هزینه کنید، در حالی که اجاره یک آپارتمان سه خوابه در حاشیه شهر کشور ماداگاسکار 1.650.000.00 آریاری هزینه دارد.

خرید ملک در ماداگاسکار

خرید ملک در ماداگاسکار | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در خرید ملک در این کشور نیاز است که اولاً موقعیت مکانی ارزیابی شود، نیاز است که ملک خریداری شده دو امتیاز خوب داشته باشد و البته که ملک خریداری شده باید دارای بخش شهرداری را با امتیاز مشخص پشت سر گذاشته باشد. شما برای خرید ملک در کشور ماداگاسکار نیاز است که هم رتبه های اقتصادی خوبی داشته باشید و هم ثابت کنید که می‎توانید افتتاح حساب بانکی داشته باشید. هزینه خرید هر متر آپارتمان در مرکز شهر کشور ماداگاسکار 3.000.000.00 آریاری ارزیابی شده است.

ثبت شرکت در ماداگاسکار

ثبت شرکت در ماداگاسکار | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ثبت شرکت در کشور ماداگاسکار تبدیل به یک روش پرطرفدار برای مهاجرت به این کشور شده است. در این روش شما نیاز است که فرم درخواست را تکمیل کنید و باید بتوانید از یک شرکت کسب و کار بین‌المللی نیز در این زمینه استفاده کنید. به طور کلی شرکت هایی که در کشور ماداگاسکار قرار دارد فاقد مالیات هستند و نبود مالیات شرکتی در کشور ماداگاسکار اهمیت زیادی دارد. از یاد نبرید که در شرکت های کشور ماداگاسکار کسب و کارهای بین‌المللی بسیار پر اهمیت هستند. برای داشتن یک شرکت معتبر در کشور ماداگاسکار نیاز است که محرمانگی شرکت به طور دقیق حفظ شود. کسب و کارهای بین‌المللی در کشور ماداگاسکار به طور کلی بر اساس مدل معیارهای شرکتی ارزیابی می‎شود و قانون های شرکت های کسب و کاری به صورت حرفه ای دنبال می‎شود. در کشور ماداگاسکار روند کسب و کار به صورت بین‌المللی بوده و به طور کلی بیش از 600 برند شرکتی جدید در کشور ماداگاسکار وجود دارد.

برای ثبت شرکت در کشور ماداگاسکار نیاز به حداقل یا حداکثر سرمایه نخواهد بود. سهام می‎تواند با یا بدون ارزش اسمی در وضعیت انتشار قرار بگیرد.

سهام در وضعیت ثبت شده منتشر می‎شود و سهام در وجه عامل غیر مجاز خواهد بود.

برای ثبت شرکت کسب و کارهای بین‌المللی IBC در کشور ماداگاسکار به بیش از یک سرپرست نیازی نخواهد بود. سرپرستان در کشور ماداگاسکار ملزم به داشتن سهام نیستند. سرپرستان و سهامداران در کشور ماداگاسکار می‎توانند اشخاص حقیقی یا حقوقی باشند. در زمان ثبت یک شرکت کسب و کار بین‌المللی بسیار مهم است که اطلاعات مالک ارزیابی شود. اوراق شرکتی و جلسه و قطعنامه ها در کشور ماداگاسکار به صورت محرمانه ارزیابی می‌شوند. 

یک از شرکت های خوب در کشور ماداگاسکار شرکت های کسب و کار بین‌المللی است، این شرکت ها از نوع قانونی ترکیبی استفاده می‌کنند، مالیات شرکتی در این شرکت ها صفر است و وضعیت قراردادهای مالیاتی مضاعف در کشور ماداگاسکار دیده نمی‎شود. حداقل سرمایه پرداختی در این زمینه به طور کلی 1 دلار آمریکا و سرمایه مجاز معمول نیز 100000 دلار آمریکا است. این شرکت ها منشی نیاز ندارند.

انواع ویزا و انواع اقامت در ماداگاسکار

انواع ویزا و انواع اقامت در ماداگاسکار | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ویزای کاری کشور ماداگاسکار: ویزای کاری کشور ماداگاسکار نیاز به اعتبارات مشخصی دارد، سابقه کاری در این زمینه بسیار مهم است. ویزای کاری کشور ماداگاسکار به طور کلی نیاز به مدارک خاصی دارد، افراد برای ارزیابی ویزای کاری کشور ماداگاسکار باید در ابتدا لیست مشاغل مورد نیاز این کشور را بررسی کنند.

ویزای سرمایه گذاری کشور ماداگاسکار: این ویزا با شرایط ثبت شرکت یا خرید ملک همراه است، حداقل سرمایه مورد نیاز برای این ویزا در دوره های زمانی مختلف با هم فرق دارد.

ویزای ازدواج ماداگاسکار: این ویزا برای زوج های بالا 18 سال است که قصد ازدواج دارند، برای ارزیابی این ویزا نیاز به نامه تمکن مالی بوده و باید رسومات ازدواج در کشور ماداگاسکار نیز به صورت دقیق دنبال شود.

ویزای توریستی کشور ماداگاسکار: این ویزا یک ویزای گردشگری بسیار معتبر است. این ویزا دارای اقامت موقت است و البته که شما برای گردشگری با ویزای توریستی کشور ماداگاسکار نیاز است که اولاً مدارک لازم را ارائه دهید و ثانیاً سعی کنید از نظر مالی در وضعیت خوبی قرار داشته باشید. در ویزای توریستی کشور ماداگاسکار افراد نیاز است که مدارکی ارائه دهند که ثابت کند قصد بازگشت به کشور خود را دارند.

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم ماداگاسکار

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم ماداگاسکار | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بیمه و تسهیلات درمانی در ماداگاسکار برای افرادی که مقیم این کشور هستند بهتر از کسانی است که قصد دارند به عنوان یک خارجی وارد ماداگاسکار شوند. البته که روند بیمه و تسهیلات در این کشور به این صورت است که شخص باید بتواند هم در شرکت های دولتی ماداگاسکار حضور به عمل آورد و هم شریط خوبی برای روند درمانی در شرکت های خصوصی داشته باشد. در این کشور بیمارستان های خصوصی دارای دو بخش پردازش بیماران خاص و عام است. 

خدمات بانکی و مالی در ماداگاسکار

خدمات بانکی و مالی در ماداگاسکار | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بانک ملی توسعه اقتصادی ماداگاسکار یکی از بانک های اقتصادی ارزشمند محسوب می‎شود. کسانی که قصد دارند مسیر بانکی و مالی درستی داشته باشند بهتر است در شعبه های مرکزی حضور به عمل آورند و البته که هر یک از بانک های این کشور دارای شرایط اقتصادی مشخصی هستند. بانک های دولتی ماداگاسکار در زمینه وام های قرض‌الحسنه شرایط خوبی دارند و بانک های خصوصی نیز با سود سپرده گذاری بالاتری همراه هستند در خدمات بانکی و مالی این کشور وضعیت مالی به شکل دوره ای ارزیابی شده است. 

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در ماداگاسکار

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در ماداگاسکار | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما با در دست داشتن اقامت ماداگاسکار این اجازه را دارید که به کشورهای همسایه و کشورهای واجد شرایط ورود نمایید.

تشابهات فرهنگی ماداگاسکار با ایران

تشابهات فرهنگی ماداگاسکار با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم ماداگاسکار مردمانی بسیار صاف و ساده هستند، مهمان نوازی بخشی از فرهنگ آنها بوده و مانند مردم ایران علاقه زیادی به طبیعت دارند. به طور کلی تشابهات فرهنگی این کشور با ایران بیشتر در زمینه اقتصاد دقیق ارزیابی شده است و بانکداری ماداگاسکار بسیار مشابه با شرایط بانکداری در ایران است. 

مردم کشور ماداگاسکار علاقه زیادی به سفر دارند وسعی می‌کنند زمان های تعطیلی را با خانواده خود سپری کنند مانند ایرانیان که به خانواده بسیار اهمیت می‌دهند.

اعیاد و تعطیلات رسمی در ماداگاسکار

اعیاد و تعطیلات رسمی در ماداگاسکار | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

عید قربان و عید فطر در کشور ماداگاسکار دو عید مهم بوده و تعطیل رسمی است به طوری که هیچ کس حق ندارد در این دو تاریخ درآمدزایی داشته باشد،

1 ژانویه: روز سال نو

8 مارس: روز جهانی زن

29 مارس: روز شهدا

21 آوریل : روز عید پاک

1 می: روز کار

30 می: روز صعود

9 ژوئن: عید پنجاهه

25 دسامبر: روز کریسمس

دین در ماداگاسکار

دین در ماداگاسکار | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

حدود نیمی از مردم این کشور پیرو سنت های محلی و بومی هستند، 40 درصد از مردم ماداگاسکار مسیحی بوده و 7 درصد مسلمان هستند، چهار دسته مسیحیت نیز در این کشور دیده می‌شود: رومن، کاتولیک، لوتری و آنجلیکا

مسلمانان بیشتر در بخش شمال غربی این کشور ساکنند. اکثر مسلمانان این کشور سنی هستند، در حقیقت بیشتر مسلمانان این کشور، افراد هندی و پاکستانی ای هستند که به این کشور مهاجرت کرده‌اند.

تفریح در ماداگاسکار

تفریح در ماداگاسکار | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تماشای وال ها در نزدیکی جزیره آلت:

در ماداگاسکار می‎توانید به تماشای وال ها بروید، وال ها در این کشور در بخش شرقی جزیره ماداگاسکار در نزدیکی جزیره آلت زندگی می‌کنند و مراسم جفت گیری آن‌ها به طور کلی یک جشن عمومی است، این منطقه

برای تفریحات خانوادگی بی نظیر است.

 

دهکده ایفاتی:

دهکده ایفاتی در ماداگاسکار یک مکان زیبا در ساحل جنوب غربی این کشور است. به طور کلی این منطقه مرجانی است و چشم انداز زیبایی در این دهکده دیده می‎شود.

 

 

 

 

جزیره نوزی بی:

جزیره نوزی بی در کنار ساحل شمال غربی ماداگاسکار قرار دارد و یکی از مشهورترین استراحتگاه های موجود در کل کشور است. این جزیره یکی از مشهورترین استراحتگاه های ماداگاسکار است که پوشیده از شن های نرم و آب های فیروزه ای است.

 

شهر آنتاناناریو:

شهر آنتاناناریو پایتخت ماداگاسکار است و یکی از هیجان انگیزترین شهرهای قاره آفریقا است. این شهر به طور کلی دارای ساختمان های تاریخی زیادی است. 

 

پارک ملی انداسیبه:

پارک ملی انداسیبه یکی از پارک های پر بازدید در ماداگاسکار محسوب می‎شود، تنوع زیستی در ماداگاسکار به طور کلی بسیار فوق‌العاده است. در این پارک گونه‌های مختلفی از میمون های لمور و حشرات و خزندگان و دوزیست ها دیده می‌شود. 

 

پارک ملی ایسالو:

پارک ملی ایسالو یک پارک دیدنی و جذاب با سنگ های علامت زده است که نحوه چینش و آرایش سنگ های آهکی متفاوتی دارد. این پارک به طور کلی قدمت زیادی دارد. در بخش زمین شناسی این پارک دره ها و جنگل ها و نخلستان های زیادی دیده می‎شود. 

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در ماداگاسکار

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در ماداگاسکار | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در حمل و نقل شهری این کشور مشخص است که افراد می‎توانند از تاکسی یا مترو استفاده کنند. البته که وسایل حمل و نقل عمومی در این کشور فعالیت های مشخص دارد و تاکسی ها کیلومتر شمار دارند. هزینه‌ی بلیط یک‌طرفه در کشور ماداگاسکار 400.00 آریاری مالاگاسی است. شما برای عبور ماهانه در این کشور باید 7.000.00 آریاری مالاگاسی بپردازید.

هزینه‌ی تاکسی به ازای هر ساعت انتظار در این کشور 400.00 آریاری مالاگاسی براورد شده است و هزینه‌ی تاکسی به ازای هر کیلومتر حرکت در این کشور 5.000.00 آریاری مالاگاسی است.

فرهنگ ماداگاسکار

فرهنگ ماداگاسکار | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 از نظر نژادی، مردمان ماداگاسکار ترکیبی هستند از عناصر جنوب آفریقا و جنوب شرقی آسیا که بعدها بازرگانان عرب نیز به شمال ماداگاسکار آمدند. بخش کوچکی از جمعیت ماداگاسکار نیز از نوادگان مهاجران اروپایی، هندی، کرئولی، قمری و چینی هستند.

در این کشور مردم هرگز علاقه ای به صحبت در خصوص گذشته خود را ندارند بنابراین نباید سوال در این مورد پرسیده شود. در ماداگاسکار فرهنگ شهرنشینی بسیار خوب دیده می‎شود

مردم این کشور به آرامش خود و دیگران بسیار اهمیت می‌دهند

در فرهنگ این کشور مردم سعی می کنند همیشه زندگی خوبی داشته باشند، حتی اگر از نظر اقتصادی در وضعیت خوبی نباشند. 

در این کشور برابری زن و مرد وجود دارد و زنان در پارلمان و مجلس حضور داشته و در مشاغل حرفه‌ای مشغول به کارند.

در این کشور نژاد پرستی به چشم می‌خورد و ازدواج سیاه پوستان با سفید پوستان پروسه سختی دارد.

هنر ماداگاسکار

هنر ماداگاسکار | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تئاتر و هنرهای نمایشی زیادی در شهرهای ماداگاسکار دیده می‎شود و مردم علاقه زیادی به هنرهای زنده دارند،

بافندگی از هنرهای دیرینه ی مردم این کشور است، در این کشور صنایع دستی بی‌نطیری به چشم می‌خورد،

مردم این کشور علاقه بسیاری به موسیقی و رقص دارند و اغلب آهنگ هایشان ریتمیک است و افراد را به رقص وا می‌دارد.

معماری نیز در این کشور مورد توجه قرار گرفته است، به طوری که هر ناحیه ماداگاسکار معماری خاص خود را دارد که متفاوت از سایر بخش ها است.

صنعت نساجی نیز همواره نقش مهمی در زندگی مردم ماداگاسکار بازی کرده است

ورزش در ماداگاسکار

ورزش در ماداگاسکار | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ورزش های ماداگاسکار اغلب خشن است

تنیس از ورزش های محبوب این کشور به شمار می‌رود که تا المپیک نیز پیش رفته است، از جمله تنیس بازان حرفه ای این کشور می‌توان به دلی رندرینتفی اشاره کرد که در المپیک برای مبارزه در این رشته از طرف کشور ماداگاسکار شرکت کرد.

شنا نیز در این کشور طرفداران زیادی دارد و این ورزش نیز در ماداگاسکار تا رده های جهانی پیش رفته است.

فوتبال از محبوب ترین ورزش ها نزد مردم این کشور است.

ورزش های والیبال و بسکتبال نیز در این کشور طرفداران زیادی دارند و هم برای مردان و هم زنان تیم ملی  دارند، البته مدالی تا کنون کسب نکرده‌اند.

خرافات در ماداگاسکار

خرافات در ماداگاسکار | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم کشور ماداگاسکار علاقه زیادی به سنگ دارند، آن ها از سنگ برای رفع بلا و دوری از شیطان استفاده می‌کنند. در این کشور استفاده از سنگ و چوب می‎تواند عاملی یک رفع بلا محسوب شود.

در خرافات کشور ماداگاسکار مردم سعی می‌کنند همیشه در زمان خواب دعا کنند و اگر فردی در روز بعد بمیرد گمان می‌رود که وی قبل از خواب دعا نکرده است. 

خرافات در بین قشر فقیر بیشتر دیده می‎شود و جوانان این کشور به طور کلی کمتر از سایر گروه ها به خرافات اعتقاد دارند. 

شایعات در مورد ماداگاسکار

شایعات در مورد ماداگاسکار | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شایعاتی در زمینه شرایط نا به سامان سیاسی ماداگاسکار وجود دارد که البته بخشی از آنها صحیح است و جو سیاسی نامساعدی در این کشور وجود دارد اما غیرقابل کنترل نیست. شایعاتی که در زمینه گران بودن تعرفه خانه در ماداگاسکار دیده می‎شود را باور نکنید هزینه ی زندگی در این کشور مقرون به صرفه است. شایعاتی نیز در زمینه بهداشت بسیار ضعیف ماداگاسکار وجود دارد که بخشی از آن صحیح است؛ درست است که بهداشت این کشور چندان مناسب نیست اما حقیقت این است که رو به بهبود است.

موارد ممنوعه در ماداگاسکار

موارد ممنوعه در ماداگاسکار | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

موارد ممنوعه در ماداگاسکار بیشتر در بخش های فرهنگی و اعتقادی دیده می‎شود

توجه داشته باشید که شما در خیابان های ماداگاسکار اجازه بوق زدن ندارید. 

ازدواج افراد زیر 18 سال در این کشور ممنوع است.

خطرات احتمالی برای افراد مقیم ماداگاسکار

خطرات احتمالی برای افراد مقیم ماداگاسکار | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

خطرات احتمالی در ماداگاسکار بیشتر در زمینه رانندگی دیده می‎شود، رانندگی در ماداگاسکار به شکل اصولی صورت نمی‌گیرد و مرگ و  میر در این کشور بیشتر در زمینه رانندگی و آتشسوزی ارزیابی شده است.

در این کشور کودک آزاری وجود داشت که اخیرا این خطر کمرنگ تر شده است اما همچنان وجود دارد.

خطراتی نیز بانوان را تهدید می‌کند که بهتر است دقت کنند و به تنهایی در مکان های خلوت حاضر نشوند.

در این کشور بهداشت در وضعیت ضعیفی قرار دارد و روند های درمانی جندان خوب پیش نمی‌رود.

داروسازی نیز در این کشور ضعیف است از این رو به افراد مبتلا به آسم و افراد دارای بیماری های خاص توصیه می‌کنیم جهت سفر به این کشور داروهای خود را نیز با خود ببرند.

تشابهات قوانین ماداگاسکار با ایران

تشابهات قوانین ماداگاسکار با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تشابهات قوانین ماداگاسکار با ایران بیشتر در زمینه‌های بانکی مخصوصا صدور وام ازدواج دیده می‎شود.

در شرایط مشابه قوانین شرکت در طرح های بیمه ای نیز در ماداگاسکار مشابه با ایران است. 

گواهینامه و خرید ماشین در ماداگاسکار

گواهینامه و خرید ماشین در ماداگاسکار | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای خرید ماشین در ماداگاسکار هزینه زیادی نیاز ندارید و برای اخذ گواهینامه نیز شرایط سختی پیش روی شما نیست.امکان خرید ماشین در ماداگاسکار هم به صورت نقدی و هم به صورت اقساطی فراهم است.

جهت رانندگی در این کشور از سمت راست است.

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در ماداگاسکار

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در ماداگاسکار | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ماداگاسکار در ایران سفارت ندارد و نزدیک ترین سفارت ماداگاسکار به ایران در ریاض عربستان است. 

نوع پوشش مردم ماداگاسکار

نوع پوشش مردم ماداگاسکار | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

حجاب کشور ماداگاسکار اغلب بسیار ساده است و مردم این کشور از تیشرت های تک رنگ و شلوار های راحت استفاده می‌کنند حجاب کشور ماداگاسکار آزاد است. مردم این کشور اغلب سعی می‌کنند از زرق و برق دوری کنند.

جغرافیا و شرایط آب و هوایی ماداگاسکار

جغرافیا و شرایط آب و هوایی ماداگاسکار | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ماداگاسکار چهارمین جزیره بزرگ جهان است. تجزیه ابرقاره گندوانا حدود 135 میلیون سال پیش بخشی از خشکی‌ای که ماداگاسکار جزئی از آن بود را از خشکی پیوسته آفریقا-آمریکای جنوبی جدا کرد، ماداگاسکار بعدها یعنی حدود ۸۸ میلیون سال پیش از هند جدا شد و این جدایی طولانی باعث شده تا اغلب گیاهان و جانورانش بی‌همتا باشند و در جاهای دیگر دنیا پیدا نشوند. در امتداد کرانه شرقی ماداگاسکار سرازیری تندی دیده می‌شود که بیشتر جنگل‌های گرمسیری باقی‌مانده در زمین‌های پست این جزیره در این محدوده قرار دارند. در غرب این سرازیری‌ها و در مرکز جزیره، فلاتی قرار دارد که ارتفاع آن بین 750 تا 1500 متر بالاتر از سطح دریا است.

غذاهای ماداگاسکار

غذاهای ماداگاسکار | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بوبوتی:

بوبوتی یک غذای ملی آفریقایی در ماداگاسکار است. این غذا طبخ خوبی دارد و از گوشت گاو تک تکه شده تهیه می‎شود. این غذا با میوه های خشک طعم می‌گیرد و در آن از جوز هندی نیز استفاده می‎شود. استفاده از پودر کاری در ماداگاسکار به طور کلی با سس مخصوص همراه است. مردم ماداگاسکار علاقه زیادی به این غذا دارند.

کلوله:

کلوله بهترین غذاهای خیابانی ماداگاسکار محسوب می‎شود، این غذا یک میان وعده خوب محسوب می‎شود و از موز سبز کبابی نیز در آن استفاده می‎شود، فلفل قرمز و نمک و زنجبیل در این غذا بسیار خوش طعم است. این غذا نرم و آبدار است و با گوشت و خوراک لوبیا سرو می‎شود.

سایا:

سایا یکی از اسنک های باربیکیو است و از تکه های گوشت گاو و مرغ به صورت مخلوط تهیه می‌شود و از پودر پیاز و زنجبیل سرخ شده در آن استفاده می‎شود. 

پوله یاسا:

پوله یاسا از جوجه آبدار و ترد تهیه شده و روغن بادام زمینی و آب لیمو در آن استفاده می‎شود، این غذا بر روی زغال چوب زده می‎شود و بسیار لذیذ است. در این غذا از موز سبز کبابی استفاده می‎شود

گتسبی:

گتسبی یک نوع ساندویچ در ماداگاسکار است و به طور کلی از یک نان باگت بزرگ تهیه شده است، سیب زمینی سرخ شده در این ساندویچ سبب طعم خوب آن می‎شود. این ساندویچ به طور کلی می‎تواند 4 نفر را سیر کند.