شرایط تازه اداره مهاجرت کانادا در دوران کرونا

زمان مطالعه: 3 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط خاطره محمدی

کانادا، یکی از خوش نام ‌ترین کشورها در زمینه‌ی پذیرش مهاجر به شمار می آید. به همین جهت اداره مهاجرت کانادا سعی می‌کند؛ که کرونا ومشکلات ناشی از آن، کمترین تاثیر را بر روند مهاجرپذیری این کشور داشته باشد. ارسال دعوتنامه‌ی متعدد حتی در دوران کرونا و اداره‌ی بیش از 80 مسیر مهاجرتی در زمان این بیماری گواه بر این ادعا است. همچنین یکی دیگر از اقدامات اداره‌ مهاجرت کانادا فراهم نمودن امکان ثبت نام آنلاین متقاضیان مهاجرت می‌باشد. اداره مهاجرت کانادا از متقاضیان ویزای کانادا درخواست نموده است؛ تا اپلیکیشن‌های خود را صرفا به صورت آنلاین پر نمایند.

با وجود کرونا روند مهاجر پذیری کشور کانادا همچنان ادامه دارد. به گونه‌ای که در تاریخ 4 مارس سال جاری برای 3900 متقاضی جدید، دعوتنامه صادر کرد. کانادا سعی دارد؛ حتی با وجود کرونا به هدف خود که جذب یک میلیون مهاجر در طی سه سال آینده است؛ دست یابد.

شرایط مهاجرت بازدیدکنندگان کانادا در دوران کرونا

در دوران کرونا بازدیدکنندگان به راحتی نمی‌توانند وارد کانادا شوند. اعمال این محدودیت‌ها به صورت اجباری است. به خاطر وجود کرونا رسیدگی به برنامه‌های مهاجرت توریستی به صورت مستقیم امکان پذیر نیست. همچنین زمان دقیق رسیدگی به این پرونده‌ها مشخص نیست. با این وجود پرونده‌های متقاضیان را مورد ارزیابی و اولویت بندی قرار می‌دهند. به این هدف که در زمان حذف محدودیت‌ها و یا کم شدن آن از متقاضیانی که در اولویت قرار دارند زودتر استقبال کنند. میزان اعمال محدودیت‌ها برای بازدیدکنندگان کانادا در ملیت های مختلف متفاوت است. هرچند در حال حاضر اکثر بازدیدکنندگان نمی‌تواند وارد کانادا شوند؛ حتی اگر ویزای معتبر بازدید کننده‌ یا مجوز سفر الکترونیکی (eTA) داشته باشند. با این حال استثناهایی وجود دارد؛ که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم

این سیاست صرفا برای افراد دارای معلولیت جسمی هستند؛ اجرا نمی‌شود.همچنین دولت کانادا برای این دست از افراد جامعه تبصره هایی را وضع نموده است و آنها از حمایت دولت کانادا برخوردار خواهند بود.

کدام دسته از بازدید کنندگان در شرایط کنونی می‌توانند وارد کانادا شوند؟

چهار گروه از افراد تحت شرایط و رعایت موازین خاص حق سفر به کانادا را دارند. این افراد عبارت‌اند از:

  • شهروندان کانادایی یا کانادایی هایی که قصد بازگشت به کانادا را دارند.
  • افرادی که اقامت دائم کانادا را دارند
  • پناهندگان
  • اتباع خارجی واجد شرایط مسافرت به کانادا

کدام اتباع خارجی واجد شرایط مسافرت به کانادا هستند؟

شخصی که به کانادا سفر می‌کند؛ باید یکی از اعضای خانواده‌ی شهروند کانادا باشد؛ یا یکی از اعضای خانواده‌ی مقیم دائم کانادایی باشد. همچنین برخی از اشخاص با تایید وزرات بهداشت کانادا می توانند به دلایل دلسوزانه در کانادا حضور یابند. دلایلی مثل؛ شرکت در تشیع جنازه مراقبت از یک بیمار دم مرگ و… دیپلمات های خارجی و خانواده‌های آن ‌ها، برخی از دانشچویان بین‌المللی، برخی از کارگران موقت، برخی از افرادی که برای اقامت دائم کانادا تأیید شده اند؛ اما هنوز اقامت دائم ندارند وغیره

جهت اطلاع یافتن از لیست کامل افراد واجد شرایط مسافرت به کانادا و همچنین کسب اطلاع کامل در مورد مهاجرت به کانادا می‌توانید؛ به سایت GO2TR مراجعه بفرمایید.

روند افزایشی مسافران و تصمیم اداره‌ی مهاجرت کانادا

اداره مهاجرت کانادا در وب سایت رسمی خود طی خبری اعلام نموده است؛ که آمار مسافرین کانادا حتی در زمان کرونا افزایش چشمگیری داشته است. از این رو دولت فدرال سعی بر این دارد؛ که نیروهای متخصص و مرتبط با بهداشت و سلامت را در ایستگاه های ورودی به کشور افزایش دهد تا از شیوع و همه گیری کرونا در این کشور جلوگیری شود.

افرادی؛ که به کانادا سفر می‌کنند. علاوه بر داشتن مجوز کتبی از اداره‌ی مهاجرت کانادا(IRCC)، باید با ارائه‌ی دلیل قانع‌کننده افسر اداره‌ی مهاجرت را بابت مسافرت خود متقاعد کنند. همچنین طبق ظوابط بهداشتی کانادا 14 روز در قرنطینه باشند.

بیشتر بخوانید:

از مقدار مالیات در کانادا چه می‌دانید ؟

چرا باید اجازه‌ی تحصیل (Study permit) بگیریم؟

با ورک پرمیت در کانادا مشغول به کار شو!

اخذ اقامت دائم کانادا با اکسپرس اینتری

منبع : immigration.ca

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021