دریافت اقامت اتریش از طریق کارآفرینی

زمان مطالعه: 5 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط آرینا صادقی

روش‌های مختلفی برای سرمایه‌گذاری در کشور اتریش وجود دارد؛ که کارآفرینی یکی از این روش‌ها است. جالب است بدانید؛ که همه‌ی روش‌های سرمایه گذاری در اتریش به اخذ اقامت ختم نمی‌شود. به عنوان نمونه افراد با سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در اتریش نمی‌توانند، اقامت این کشور را به دست آورند؛ اما با سرمایه‌گذاری از طریق کارآفرینی نه تنها می‌توان؛ اقامت این کشور را کسب کرد؛ بلکه در سرزمینی سرمایه‌گذاری خواهید کرد؛ که به رشد اقتصادی پایدار دست یافته است.

در طی سال‌های گذشته متخصصان برنامه‌های پشتیبانی و بودجه در میان سراسر اروپا کشور اتریش را به خاطر وجود زیر ساخت‌های قدرتمند، مکانی مناسب برای کارآفرینی ارزیابی کرده‌اند.

به نقل از وب سایت gemconsortium

حمایت دولت اتریش از کارآفرینان جوان

دولت اتریش با تمرکز بر تحقیقات، نوآوری و تکنولوژی قصد دارد؛ با کمک مبتکران جدید ظرفیت نوآوری این کشور را تا 2020 میلادی به مقدار قابل توجهی افزایش دهد. در همین راستا یکی از سیاست‌های اصلی این کشور حمایت از کارآفرینان جوان است. همچنین این دولت بودجه‌‌ی مخصوصی را به موسسات و دانشگاه‌های این کشور اختصاص داده است؛ تا کارآفرین‌های جوان پرورش دهند. این اقدامات گواهی می‌دهد؛ که کارآفرین و کارآفرینی در این کشور اروپایی از اهمیت زیادی برخوردار هستند.

اتریش دارای زیر ساخت‌های مناسبی برای سرمایه‌گذاری و کارآفرینی است. همین امر موجب می‌شود؛ که شرکت‌های نوپا امکان رشد زیادی در زمینه‌ی توسعه و درآمد زایی داشته باشند.

کارآفرینی در اتریش

یکی از ساده‌ترین روش‌ها برا اخذ اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری استفاده از روش کارآفرینی است. برای استفاده از این روش شما ملزم به ارائه‌ی یک طرح نوآورانه و جدید هستید. طرحی که با قوانین تجاری اتریش سازگار باشد و موجب سودآوری شود. همچنین لازم است؛ خود شخص مدیریت پروژه‌ی اقتصادی مبتکرانه‌ی خود را بر عهده بگیرد. این طرح کارآفرینی می‌تواند؛ در زمینه‌ی ارائه و توسعه‌ی یک محصول جدید یا یک شرکت خدماتی، کامپیوتری و… باشد.

سیستم بین‌المللی اقتصادی شاخص ریسک سرمایه‌گذاری، ریسک مصادره‌ی اموال و میزان و نرخ فساد اقتصادی در کشور اتریش بسیار کم ارزیابی کرده است.

شرایط کارآفرینی در اتریش

برای استفاده از روش سرمایه گذاری کارآفرینی علاوه بر داشتن یک برنامه تجاری مداوم جهت تأسیس و اداره‌ی شرکت، داشتن سرمایه‌ی اولیه‌ به مبلغ پنجاه هزار(50000) یورو برای تاسیس شرکت مورد نظر در اتریش لازم است.

انواع شرکت‌ها قابل ثبت در اتریش شامل؛ شرکت سهامی عام، شرکت مالکیت یگانه، شرکت با مسئولیت محدود، شرکت مشارکت محدود و شرکت مشارکت کامل هستند. البته بهترین و متداول‌ترین نوع شرکت ثبت شده در کشور اتریش شرکت با مسولئیت محدود است.

نمونه‌ای از شرایط مورد نیاز برای استفاده از طرح سرمایه گذاری کارآفرینی عبارت‌اند از:

 • داشتن یک طرح مبتکرانه‌ی کارآفرینی
 • اثبات داشتن سرمایه‌ی پنجاه هزار(50000) یورو جهت تاسیس شرکت
 • کسب حداقل 50 امتیاز بر اساس معیارهای دولت اتریش

امتیاز لازم جهت کارآفرینی در اتریش

کارآفرینی یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود. دولت اتریش معیار مشخصی را برای پذیرش مهاجران سرمایه گذار خود قرار داده است. طبق این معیار که بر اصول امتیاز بندی استوار است. سرمایه گذار کارآفرین می‌بایست حدلقل 50 امتیاز از 85 امتیاز تعیین شده کسب کند؛ تا بتواند واجد شرایط سرمایه گذاری کار آفرین در اتریش شود. ترتیب امتیازها بدین گونه است.

معیارهای واجد شرایط بودن سرمایه گذاری کارآفرینیامتیاز
مدرک تحصیلی یا دوره های گذرانده شدهنهایت امتیاز مختص به این بخش(30)
مدرک تحصیلی یا کارآموزی در موسسات آموزشی مثل فنی حرفه ای20
آموزش حداقلی 3 ساله در دانشگاه20
مدرک دانشگاهی؛ کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکتری از اتریش30
تجربه‌ی کارینهایت امتیاز مختص به این بخش(10)
هر سال تجربه‌ی کاری(حداکثر تجربه‌ی کاری حساب شده 5 سال است)2
مهارت زبانینهایت امتیاز مختص به این بخش(15)
زبان آلمانی در سطح A2 5
زبان آلمانی در سطح B1  و B210
زبان آلمانی در سطح C1 و C215
زبان انگلیسی B210
امتیازهای اضافینهایت امتیاز مختص به این بخش(30)
اثبات داشتن سرمایه‌ی بیش از 50000 یورو10
پذیرفته شدن در یک شرکت استارت آپی در اتریش یا در یک دستگاه تازه کار تجاری10
میانگین سنی زیر35 سال10
مجموع امتیازات85

شرایط اخذ اقامت اتریش از طریق کارآفرینی

دریافت اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری که کارآفرینی هم زیر مجموعه‌ی آن محسوب می‌شود؛ یکی از سریعترین روش‌های دریافت اقامت این کشور است. افراد از طریق کارآفرینی و با داشتن مجموعه‌ای از شرایط اقامت عمومی، می‌توانند؛ اقامت کشور زیبا و قدرتمند اتریش را کسب کنند.

کارآفرین‌ها در کشور اتریش ابتدا کارت اقامت دوساله دریافت می‌کنند؛ در صورت موفقیت طرح کارآفرینی و سودآوری طرح، این مدت تمدید می‌شود و در نهایت بعد از پنج سال موفق به دریافت اقامت دائم این کشور خواهند شد.

نمونه‌هایی از شرایط عمومی دریافت اقامت اتریش عبارت‌اند از:

 • توانایی مالی
 • مدرک تحصیلی مناسب با شغل مورد نظر
 • پوشش بیمه‌ی درمانی
 • آدرس دقیق محل زندگی و یا اجاره نامه و…

مزایای کارآفرینی در اتریش

اتریش کشوری در مرکز اروپا است؛ که همواره افراد زیادی قصد مهاجرت و اخذ اقامت این کشور را دارند. این کشور بسیار امن بوده و شاخص جرم و جنایت بسیار پاینی دارد؛ به علاوه از امنیت اقتصادی مناسب و رشد اقتصادی پایدار برخوردار است. به همین جهت بهترین مکان جهت کارآفرینی و حتی سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود. دیگر مزایای کارآفرینی در اتریش عبارت‌اند از:

 • دسترسی به یک بازار اقتصادی بزرگ خرید و فروش
 • اخذ اقامت یک کشور که عضو شنگن است.
 • اخذ اقامت برای دیگر اعضای خانواده
 • برخورداری از حمایت دولت اتریش
 • امکان اخذ تابعیت دوگانه
 • امکان بهره‌مندی از تسهیلات بانکی اتریش
 • سرمایه گذاری در یک کشور که نظام مالیاتی شفاف دارد.
 • امکان اخذ پاسپورت اتریش که جزو یکی از قدرتمند ترین پاسپورت های دنیا است.
 • و….

دریافت کارت قرمز سفید قرمز

کارآفرینی در کشور مدرنی همچون اتریش منافع زیادی برای کارآفرین در پی خواهد داشت. به عنوان نمونه؛ امکان دسترسی کارآفرین به بازارهای بزرگ جهانی و رفت و آمد به سراسر اروپا برای وی فراهم خواهد شد. از همه مهمتر منجر به دریافت کارت قرمز سفید قرمز می‌شود؛ که یکی از معتبرترین انواع اقامت در کشور اتریش محسوب می‌شود.

جهت کسب اطلاعات کامل در مورد انواع مهاجرت به اتریش به سایت GO2R مراجعه کنید.

منبع:

migration.gv

بیشتر بخوانیم:

چگونه کاورلتر بنویسیم؟

ازدواج و دریافت اقامت ایسلند

چگونه از طریق ویزای کار برای اقامت روسیه اقدام کنیم؟

اخذ تابعیت دوگانه در بهترین کشورها

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021