x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
تحصیل در مالاوی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تحصیل در مالاوی

مدارس ابتدایی در کشور مالاوی عمدتاً در دو دسته مدارس کمکی (عمومی) و خصوصی قرار دارند. شهر و روستاهای کشور مالاوی در سراسر کشور دارای چنین مدرسه هایی هستند. در سال 1970 ، حدود 3500 مدرسه ابتدایی برای 35 درصد از جوانان در سن ابتدایی وجود داشته است. حدود 12 درصد کل دانش آموزان دبستان در مدارس خصوصی و عمدتاً اداره کلیسا شرکت می کردند.آموزش متوسطه در اواخر سال مالاوی توسعه یافت ، به دلیل تلاش یا غفلت از آموزش متوسطه در دوران استعمار. مالاوی پنج نوع مدارس متوسطه دارد. اینها شامل مدارس شبانه روزی کمکی ، مدارس روزانه راهنما ، مدارس شبانه روزی دولتی ، مدارس متوسطه روز دولت و مدارس متوسطه خصوصی است. بیشتر معلمان دوره متوسطه واجد شرایط هستند و دارای مدرک یا مدرک دانشگاهی هستند. کالج کشاورزی بوندا مدارک کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا در کشاورزی ، علوم محیط زیست و مطالعات توسعه را به صورت بورسیه تحصیلی ارائه می دهد.  مأموریت این دانشگاه پیشبرد و ارتقاء دانش ، مهارت ها ، اعتماد به نفس و شخصیت سالم برای "تولید و استفاده پایدار از مواد غذایی ؛ بهبود درآمد ، امنیت غذایی و تغذیه غذایی و حفاظت و مدیریت تنوع زیستی ، محیط زیست و منابع طبیعی استاین موسسه در لیونونگوه 35.2 کیلومتری مرکز شهر واقع شده است.  مزرعه کالج در مقاصد تجاری ، عملی ، دانشگاهی و تحقیقاتی در نزدیکی آن قرار دارد. دانشگاه مالاوی یک دانشکده پزشکی ، کالج پزشکی و دندانپزشکی (COM) دارد که پزشکان مالاوی را که در مالاوی و بین المللی کار می کنند ، آموزش می دهد. داوطلبانی که برای آموزش پزشکی و دندانپزشکی در نظر گرفته می شوند ، پس از یک دوره آموزشی کمتر از یک سال به دنبال MSCE یا بعد از گذراندن دو سال از دوره علمی در کالج صدراعظمی شرکت می کنند و در نهایت به این دانشگاه ورود می کنند.از حدود 250 پزشک که بین سالهای 1992 تا 2005 از دانشگاه مالاوی-کالج پزشکی فارغ التحصیل شده بودند ،  (10٪) حدود 25 درصد گزارش شده است که در شورای پزشکی عمومی انگلستان ثبت شده اند و این امر به فرار مغز کارگران بهداشت در مالاوی کمک کرده است. طبق اعلام یونیسف ، دولت تحصیلات ابتدایی رایگان را برای همه کودکان در سال 1994 ایجاد کرد و این موضوع سبب افزایش نرخ حضور در این کشور بود.  در سال 1994 ، میزان ثبت نام ناخالص اولیه 133.9 درصد و میزان ثبت نام خالص ابتدایی 102.6 درصد بود. در سال 1995 ، 62 درصد دانش آموزانی که وارد دبستان می شوند به درجه دو و 34 درصد به کلاس پنج رسیدند.  میزان ترک تحصیل در بین دختران نسبت به پسران بیشتر است. 

 

مشاوره تحصیل در مالاوی
فهرست

تحصیل رایگان در مالاوی

تحصیل رایگان در مالاوی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شرایط ورود به مؤسسات آموزش پرستاری و پیراپزشکی در دانشگاه مالاوی می بایست در راستای استفاده از بورسیه تحصیلی کشور مالاوی به درستی ارزیابی شود .

گواهی آموزش در دانشگاه مالاوی (سطح معمولی) است.  آموزش پرستاری و مامایی به مدت سه سال است و در دانشکده علوم بهداشتی مالاوی و هر هشت مدرسه پرستاری که در بیمارستانهای ماموریت عمدتا روستایی پراکنده هستند ، ارائه می شود بورسیه تحصیلی برای این بخش در حدود 75 درصد از پوشش را در نظر می گیرد و برای موقعیت آزمایشگاهی بررسی می شود و مشخص است که رویکرد تحصیل رایگان برای رشته پرستاری به طور کامل رویت نشده است. کالج پرستاری Kamuzu درجه های پرستاری را که به صورت عمومی طبقه بندی کرده است. (درجه هایی که به دانش آموزانی که مستقیم از دوره متوسطه ثبت نام کرده اند) ، پس از اتمام پایه (مدارک ارائه شده به پرستارانی که ثبت نام کرده اند اغلب دارای درجه های درجه O و قابل قبول نیستند) ارائه می دهد. لیسانس علوم مامایی پیشرفته و دیپلم پرستاری در این دانشگاه نیز شامل موارد بورسیه تحصیلی می شود.  از حدود 4000 پرستار فعال در مالاوی در سال 2005 ، 453 نفر که در مالاوی آموزش دیده بودند ، در کشورهای عضو OECD مشغول به کار هستند (WHO ،  در سال 2006 به میزان  3/11 درصد از تعداد پرستاران فعال در کشور را تشکیل می دادند.

موسسه پلی تکنیک مالاوی بالاترین و محبوب ترین موسسه در مالاوی بر اساس نیازهای ملی و منطقه ای بورسیه تحصیلی فنی و حرفه ای مختلفی را ارائه می دهد. پلی تکنیک دارای پانزده بخش است که دارای مدرک کارشناسی در رشته های حسابداری ، مدیریت تجارت ، مدیریت ، عمران (هونها) ، مکانیک (افتخارات) و مهندسی برق (هون ها) ، معماری و مدیریت زمین ، مدیریت محیط زیست ، محاسبات و فناوری اطلاعات ، روزنامه نگاری ، زبان و ارتباطات ، ریاضیات و آمار ، فیزیک و علوم بیوشیمیایی ، آموزش فنی و نقشه برداری کمیت برای این دانشگاه بهترین موقعیت بورسیه را دارد.

پلی تکنیک در پاسخ به نیازهای نوظهور صنعت و فشار ناشی از فارغ التحصیلان دوره کارشناسی بومی ، برنامه های تحصیلات تکمیلی را در مدیریت تجارت ، توسعه زیرساخت ها و مدیریت حمل و نقل ارائه می دهد. هر یک از موارد اعلام شده زیر نظر دوره های تحصیلی مخصوصی ارزیابی شده است و موقعیت بهتری را شامل شده است.

 

بورسیه تحصیلی در مالاوی

بورسیه تحصیلی در مالاوی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کالج کشاورزی بوندا مدارک کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا در کشاورزی ، علوم محیط زیست و مطالعات توسعه را به صورت بورسیه تحصیلی ارائه می دهد.  مأموریت این دانشگاه پیشبرد و ارتقاء دانش ، مهارت ها ، اعتماد به نفس و شخصیت سالم برای "تولید و استفاده پایدار از مواد غذایی ؛ بهبود درآمد ، امنیت غذایی و تغذیه غذایی و حفاظت و مدیریت تنوع زیستی ، محیط زیست و منابع طبیعی است.

این موسسه در لیونونگوه 35.2 کیلومتری مرکز شهر واقع شده است.  مزرعه کالج در مقاصد تجاری ، عملی ، دانشگاهی و تحقیقاتی در نزدیکی آن قرار دارد. 

پس از بازسازی دانشگاه ها در مالاوی در سال 2012 توسط رئیس جمهور بینگ وو موتالیکا ، کالج بوندا دیگر بخشی از دانشگاه مالاوی نیست. اکنون کالج Bunda بخشی از دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی Lilongwe (LUANAR) را تشکیل می دهد. این دانشگاه دارای سه دانشگاه ، یعنی پردیس بوندا ، پردیس سیتی و پردیس NRC است.

 •     موسسه مدیریت عمومی
 •     کالج آموزشی سوچ هیل
 •     کالج حسابداری مالاوی

دانشگاه مالاوی در سال 2007 به میزان 6257 دانشجوی تمام وقت داشت. که 29 درصد از این افراد از بورسیه تحصیلی کشور مالاوی استفاده کرده اند. از این تعداد ، 6226 شهروند مالاوایی ، 26 نفر از کشورهای SADC و 5 نفر از دیگر کشورهای غیر SADC بودند. بورسیه تحصیلی برای این بخش به دو صورت فراهم شده است دسته اول برای افرادی است که مقالات زیادی به چاپ رسانده اند این افراد می توانند به سادگی در ابتدا فرم های مخصوص را به همراه رزومه تحصیلی خود ارائه دهند دسته دوم کسانی هستند که می بایست در آزمون ورودی شرکت کنند تا موقعیت تحصیل برایشان فراهم شود و بتوانند و در این دانشگاه تنها بخش کوچکی از شهریه را ارائه دهند.

 

 

اعتبار دانشگاه های مالاوی و انتقال به کشور های دیگر

اعتبار دانشگاه های مالاوی و انتقال به کشور های دیگر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی لیلونگوه ( LUANAR ) یک دانشگاه بیرون  از شهر لیلونگوه کشور مالاوی است .این دانشگاه در سال 2011 با ادغام بین کالج کشاورزی Bunda از دانشگاه مالاوی و کالج منابع طبیعی (NRC) تشکیل شد. ( متن از نظر word  مشکل دارد )این دانشگاه در سال 2011 توسط مجمع ملی مالاویا تأسیس شد و اولین بار در سال 2012 دانشجویان خود را به عنوان یک سازمان جدید بدست آورد.  علاوه بر پردیس بوندا درست در خارج از لیلونگوه ، دارای مراکز ماهواره ای در شهر لیلونگوه ، بلانتایر و مزوزو است. دانشگاه دارای سیستم یادگیری باز و از راه دور است . از سال 2017 ، این دانشگاه دارای دانشجویی 8000 تا 8500 بود. 

این دانشگاه دارای چهار دانشکده است: دانشکده کشاورزی (تأسیس در سال 1967) ، دانشکده منابع طبیعی (2001) ، دانشکده مطالعات توسعه (2004) و دانشکده غذا و علوم انسانی (2013).  مجموعه دکتری طبق برنامه هایی مشخص با همکاری انجمن جهانی منطقه ای برای ایجاد ظرفیت در کشاورزی (RUFORUM) اداره می شوند. مزرعه Bunda ، که بخشی از کالج Bunda و رویکرد منفی اقتصادی برای کالج بود ، در سال 2005 به یک شرکت محدود تبدیل شد.  در سال 2017 ، Bunda Farm Ltd. با هدف ایجاد درآمد در دانشگاه و همچنین آموزش دانشجویان در مدیریت تجارت ، ایستگاه خدماتی را با پمپ های سوخت در محوطه دانشگاه آغاز کرد. رتبه جهانی این دانشگاه کمتر از 8 هزار اعلام شده است و در کشور مالاوی اعتبار خوبی دارد.

دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی لیلونگوه دارای دانشکده ها و بخش های زیر است:

 

دانشکده کشاورزی

 •     مهندسی کشاورزی
 •     علوم حیوانات
 •     علوم پایه (دوره های پایه)
 •     علوم زراعی و خاک
 •     باغبانی
 •     علوم بیولوژی دامپزشکی

دانشکده مطالعات توسعه

 •     مدیریت تجارت
 •     ارتباطات آموزش و توسعه کشاورزی
 •     کشاورزی و اقتصاد کاربردی
 •     توسعه و توسعه روستایی

دانشکده غذا و علوم انسانی

 •     علم و فناوری غذا
 •     اکولوژی انسان
 •     تغذیه و سلامت انسان

دانشکده منابع طبیعی

 •     آبزی پروری و علوم شیلات
 •     جنگلداری
 •     مدیریت منابع طبیعی

دانشکده تحصیلات تکمیلی

 •     ارائه برنامه هایی در مقطع دیپلم ، کارشناسی ارشد و دکترا

 

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در مالاوی

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در مالاوی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه کاتولیک مالاوی در پردیس مونتفورت در لیمبای مالاوی واقع شده است. در سال 2004 تاسیس شد ، این دانشگاه در سال 2006 افتتاح شد ، سپس توسط دانشکده علوم اجتماعی و آموزش اجتماعی تشکیل شد. تا سال 2010 ، این دانشگاه به عنوان برخی از دوره های ارائه شده ، اقتصاد و حسابداری را به آن افزوده است. آزمون در این دانشگاه در دروس مشخصی ارزیابی می شود اینطور که مشخص است وضعیت آزمون های این دانشگاه در دروس علوم اجتماعی بهبود خوبی داشته است دروس علوم اجتماعی در این دانشگاه می تواند قابل قبول باشد و آزمون ها وضعیت تخصصی ندارند.

 دانشگاه Adventistic Malawi با اقدام کمیته اجرایی ماموریت اتحادیه مالاوی کلیسای هفت روزه ظهور تاسیس شد. در اوایل سال 1996 ، این اقدام برای بهبود حوزه علمیه Lakeview به یک کالج Junior انجام شد.پیش بینی شده بود که برنامه های دوره چهار ساله یک دانشگاه از قبل موجود ارائه شود. در آن زمان دانشگاه آفریقای شرقی ، باراتون بهترین نامزد بود. در سال 1999 ، ماموریت اتحادیه مالاوی موافقت کرد که برنامه های دوره چهار ساله را اجرا کند.

در ژانویه سال 2000 این موسسه به عنوان کالج Adventist Malawi افتتاح شد. در اواسط سال 2006 ، افسران اتحادیه مالاوی ، برای اهداف وابستگی مذاکرات جدیدی را با دانشگاه آفریقای شرقی ، باراتون آغاز کردند. در ماه مه 2007 مذاکرات به مرحله قابل توجهی رسیده بود که منجر به امضای توافقنامه همکاری بین آن دانشگاه و کالج ماجراجویان مالاوی در 27 مه 2007 شد. بعداً این موسسه از یک کالج خردسال به یک دانشگاه وابسته توسعه یافت.

این تحولات شامل کالج علوم بهداشتی Malamulo به عنوان کالج مؤسس دانشگاه جدید بود. مدت ها بود که کالج علوم بهداشتی مالامولو برنامه های گواهینامه و دیپلم را در پرستاری و مامایی ، فناوری آزمایشگاه و پزشکی بالینی ارائه می داد. به محض اینکه این کالج بخشی از دانشگاه شد ، روند تدوین برنامه های مدرک در سه رشته تحصیلی افزایش یافت. آزمون ورودی در این دانشگاه برای رشته های پرستاری و مامایی و همینطور فناوری آزمایشگاهی رشد کرده است موقعیت این کالج به صورت جدی بررسی شده است.

معادل سازی مدارک در مالاوی

معادل سازی مدارک در مالاوی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

TMU برنامه های تحصیلات تکمیلی و کارشناسی ارشد زیر را بر اساس معادل سازی دقیقتری ارائه می دهد:

 •     لیسانس مدیریت بازرگانی : برای این رشته تحصیلی شما تا 5 واحد از دوره لیسانس خود را می توانید معادل سازید
 •     کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی (اجرایی و منظم): برنامه تحصیلات تکمیلی برای این مقطع تحصیلی به صورت دقیق تا مورد مشخص دنبال می شود و معادلسازی برای دروس تئوری و کلاس محور فراهم شده است.
 •     کارشناسی ارشد در فناوری اطلاعات و ارتباطات : برای این مقطع و رشته تحصیلی نیاز است دروسی که پایه ریاضی دارند مجدداً بررسی شود و مشخص است که سیاست های اطلاعات و ارتباطات در این راستا بررسی شود.
 •     کارشناسی در علوم کامپیوتر و مهندسی: رشته علوم کامپیوتر در لیست دروسی قرار دارد که موقعیت آموزشی دقیق تری دارد و زیر نظر دولت بررسی می شود و شخص می تواند با پرداخت هزینه به سادگی این رشته تحصیلی را برای واحدهای مشخصی معادل سازی نماید.

در لیست زیر مقطع و دروسی که برای معادلسازی شرایط آسانتری دارند لیست شده اند.

 •     کارشناسی در فناوری اطلاعات و ارتباطات
 •     کارشناسی در داروخانه
 •     لیسانس به زبان انگلیسی
 •     لیسانس حقوق
 •     کارشناسی ارشد حقوق
 •     کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی

خوابگاه در مالاوی

خوابگاه در مالاوی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

Unicaf در سال 2013 تاسیس شد  نام این دانشگاه منعکس کننده منشاء آن است ، این موسسه در ابتدا از دانشگاه نیکوزیا ، بزرگترین ، موسسه آموزش عالی مستقل در قبرس تکامل یافته است. در حالی که در ابتدا فقط بر آفریقا متمرکز شده بود ،و  در حال گسترش  دامنه خود برای ارائه بورس تحصیلی به دانشجویان در سراسر جهان است ، مشروط بر اینکه آنها معیارهای واجد شرایط بودن را داشته باشند. Unicaf تعدادی از دانشگاه ها و مراکز اطلاع رسانی در آفریقا مانند نیجریه ، غنا ، کنیا ، زیمبابوه ، اوگاندا ، مصر ، مراکش ، سومالی ، آفریقای جنوبی ،مالاوی تأسیس کرده است . تاکنون بیش از 20،000 نفر از بورسیه های دانشگاه Unicaf استفاده کرده و در یکی از برنامه های مشارکت ثبت نام کرده اند. تخمین زده می شود که تعداد دانش آموزان تا سال 2022 به 100000 نفر افزایش یابد.  مراکز موجود در این دانشگاه تأسیس شده اند که شامل کتابخانه های دیجیتال ، آزمایشگاه های رایانه ، اینترنت ، ژنراتورها هستند و باعث می شود دانش آموزان در مناطقی با زیرساخت های جزئی ناکافی مستعد مطالعه باشند.. اما آنچه این دانشگاه را بسیار مشهورتر از حد معمول نشان می دهد خوابگاه های شهری است که افراد بر اساس آن می توانند شرایط اسکان بهتری داشته باشند رویکرد اسکان در این خوابگاه ها بر اساس موقعیت منطقه ای ارزیابی می شود از سوی دیگر دولت در صدد است که موقعیت ساخت و ساز برای این خوابگاه را بیشتر از قبل نماید و موفق تر شده است.

امتیازات کارت دانشجویی در مالاوی

امتیازات کارت دانشجویی در مالاوی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وزارت بهداشت صریحاً اعلام کرده است که برای افرادی کارت دانشجویی دارند یک سری خدمات بهداشتی ارزشمند فراهم شده است و اهداف دقیق بهداشتی برای این کشور نیز در لیست زیر قید شده است.

 1.   دامنه و کیفیت خدمات بهداشتی و درمانی برای مادران کودکان زیر 5 سال گسترش یافته است.
 2.   مراقبت های بهداشتی با کیفیت بهتر در کلیه دانشگاه ها ارائه می شود.
 3.   خدمات بهداشتی به جامعه عمومی تقویت و یکپارچه شده است.
 4.   بهره وری و عدالت در تخصیص منابع برای دانشجویان افزایش یافته است.
 5.   دسترسی به مراکز درمانی و خدمات اساسی برای کسانی که کارت دانشجویی دارند افزایش یافته است.
 6.   کیفیت منابع انسانی آموزش دیده افزایش یافته ، توزیع عادلانه و کارآمد پس از ارائه کارت دانشجویی بیشتر شده است.
 7.   همکاری و مشارکت در بخش بهداشت برای کسانی که کارت دانشجویی دارند تقویت شده است.
 8.   منابع کلی در بخش بهداشت برای دانشجویان افزایش یافته است.

این اهداف از طریق مختلفی مورد بررسی قرار گرفته است. در سال 2002 ، مالاوی استراتژی کاهش فقر را منتشر کرد که شامل بسته ضروری سلامت (EHP) بود. EHP از برآوردهای مهمترین بار بیماری در مالاوی تهیه شده و در سال 2002 توسط سازمان بهداشت جهانی دقیق تر شده است.  محور اصلی آن مبارزه با 11 موضوع بهداشتی است که بیشترین تأثیر آنها بر فقرا است.

مشاغل دانشجویی

مشاغل دانشجویی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه یونیکاف در یازده کشور آفریقایی و تعدادی از دانشگاه های شعبه ای مانند مالاوی و مالاوی برای خدمت در جنوب شرقی آفریقا حضور فیزیکی دارد. هدف این پردیس ها ارائه تعدادی از خدمات دانشجویی و آموزش های حضوری برای پشتیبانی از مدل ارائه آنلاین است. اگرچه توسط Unicaf تأسیس شده است ، دانشگاه Unicaf به عنوان یک دانشگاه شریک با بورس های تحصیلی برای دانشجویان در حال گذراندن دوره ها ، اعم از آنلاین یا به صورت یادگیری جزئی در دانشگاه ، برخورد می شود. به گفته دکتر کوین اندروز ، معاون صدراعظم ،  دانشگاه Unicaf در حال حاضر در حال افتتاح پردیس های اضافی در چندین مکان در آفریقا است. در حال حاضر ، Unicaf تعدادی از برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد را در تعدادی از زمینه ها مانند تجارت ، آموزش ، روانشناسی و قوانین LLM ارائه می دهد. موقعیت کار دانشجویی در این دانشگاه به واسطه شرایطی که موجود است ارزیابی می شود مشخص است که مشاغل دانشجویی برای این دانشگاه در رشته های روانشناسی در قالب های مشاوره و همینطور رشته های تجارتی ارزیابی شده است موقعیت این دانشگاه به بهترین نحو دنبال شده است.

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در مالاوی

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در مالاوی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای کار دانشجویی در کشور مالاوی می توانید به سراغ نوشتن بروید، نوشتن در این کشور در لیست شغل هایی قرار دارد که به صورت پاره وقت مورد حمایت قرار می گیرد این کار به صورت واقعی ارزیابی می شود موقعیت و اجازه کار دانشجویی برای این راستا بررسی شده کارهای دانشجویی که شخص به واسطه آن می بایست درآمد بیشتر از حد ممکن داشته باشد نیاز به تخصص بالاتری دارد موقعیت کارهای دانشجویی در کشور مالاوی اغلب برای رده لیسانس در حدود 15 ساعت در هفته است و برای مقطع بالاتر این رقم به 23 ساعت می رسد که قابل قبول است موقعیت کار دانشجویی برای کشور مالاوی می تواند قابلیت واقعی تری داشته باشد و برخی از شرکت های خصوصی این رویکرد را بهبود داده اند و تا حد زیادی موفق بوده اند.

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در مالاوی

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در مالاوی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

موسسه جراحی و مراقبت های ویژه کودکان ( رحم جیمز ) ، همچنین بیمارستان کودکان رحمی جیمزیا بیمارستان مرسی جیمز ، یک بیمارستان تخصصی کودکان در مالاوی است این موسسه توسط Raising Malawi ، یک سازمان غیردولتی ، که با همکاری مادونا ، با همکاری وزارت بهداشت مالاویا تأسیس شده است ، برای ارائه خدمات مراقبت های ویژه برای کودکان و افزایش تعداد جراحی های کودکان که در بیمارستان مرکزی ملکه الیزابت تاسیس شده است. موسسه جراحی کودکان و مراقبت های ویژه کودکان مرسی جیمز یک واحد جراحی و مراقبت های ویژه کودکان مدرن ، کاملاً مجهز در بیمارستان مرکزی ملکه الیزابت در شهر بلانتیر ، مرکز تجاری و مالی مالاوی است که خدمات بیمه مخصوصی برای دانشجویان نیز فراهم ساخته است و هزینه های جراحی و درمان در این مرکز ارزان و مناسب ارزیابی شده است.

قبل از افتتاح MJIPSIC ، بیمارستان مرکزی ملکه الیزابت کمتر از پنج تختخواب برای بخش مراقبت های ویژه داشت. کل کشور با 17 میلیون نفر ، که 15 درصد از آنها کمتر از 15 سال سن داشتند ، تنها 5 جراح کودکان داشت. این موسسه جدید هر دو مشکل را برطرف کرده است. این یک مرکز بهداشتی برای جراحان اطفال مالاوی است. برنامه های ساخت این موسسه برای اولین بار در نوامبر سال 2014 به اطلاع عموم رسید.

مالاوی دارای یک سیستم مراقبت های بهداشتی سه لایه است که در آن هر سطح توسط یک سیستم ارجاع بیمار متصل می شود. با این وجود ساختار سیستم بهداشت و درمان فقط در جاهایی وجود دارد که سیستم های ملی بهداشت در غرب را منعکس می کند و دقیقاً مانند سایر سیستم ها در مالاوی ، عملکرد واضحی ندارد. این امر عمدتاً به دلیل کمبود نیروی انسانی ، عدم وجود مهارتهای اساسی / تخصصی ، جمعیت بیش از حد، کمبود تجهیزات / فناوری ، فساد ، عدم تعهد سیاسی ، فقدان بودجه کافی ، اولویت بندی ضعیف در بودجه و انگیزه کم در بین پرسنل است. براساس گزارش سازمان بهداشت جهانی ، سیستم بهداشت و درمان مالاوی رتبه 185 از 190 را به خود اختصاص داده است. با درک شاخص های یک سیستم ناکام یا وجود نداشتن این سیستم ، می توان تصویری از سیستم بهداشت و درمان ایجاد کرد. هیچ سیستم اضطراری برای خدمات پزشکی ، خدمات آتش نشانی یا پاسخ به جرم وجود ندارد.

 

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در مالاوی

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در مالاوی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشور مالاوی موقعیتی که برای خدمات بانکی و مالی دیده می شود زیر نظر دولت بررسی شده است در واقع موقعیت مالی این کشور می تواند دقیق تر از سایر کشورها خدمات بانکداری را بررسی کرده باشد. بانکداری و رویکرد مالی در این کشور اغلب زیر نظر گروه های مالی خصوصی دنبال می شود وضعیت مالی و اقتصادی برای این کشور می تواند دقیق ترین شرایط را داشته باشد. حساب بانکی در این کشور می تواند بهترین شرایط را داشته باشد شخص به واسطه حساب بانکی خود می تواند سیاست هایی را وارد عمل نماید و سرمایه گذاری مستقیم داشته باشد بانکداری برای این کشور می بایست زیر نظر برخی از شرایط بررسی شده باشد  سیاست های بانکی می بایست دقیق تر از سایر کشورها بررسی شده باشد.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در مالاوی

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در مالاوی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هیچ یک از دانشگاه های کشور مالاوی مورد تایید وزارت علوم نیستند.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در مالاوی

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در مالاوی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هیچ یک از دانشگاه های کشور مالاوی مورد تایید وزارت بهداشت نیستند.

دانشگاه های برتر در مالاوی

دانشگاه های برتر در مالاوی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه Muzuzu یکی از دانشگاه های دولتی کشور مالاوی است . این دانشگاه در موزوزو ، در منطقه شمالی مالاوی واقع شده است و  در سال 1997 تأسیس شد و اولین دانشجویان خود را در سال 1999 پذیرفته است. ، در زمان صدراعظم رئیس جمهور پیشین مالاوی دکتر باکیلی ملوزی و معاون اول صدراعظم پروفسور ترنس دیویس دانشگاه درهای خود را باز کرد.( متن از نظر word  مشکل دارد )

 پروفسور پیتر موانزا که بعدها وارد سیاست شد و وزیر کابینه شد ، در تأسیس دانشگاه فعال بود. وی رئیس شورای دانشگاه و بعداً معاون صدراعظم بود.

این دانشگاه شامل دانشکده ها و بخش های زیر است:

 •     دانشکده آموزش

o        مبانی آموزشی

o        تدریس ، یادگیری و مطالعات درسی

o        آموزش فراگیر

 •     دانشکده مطالعات محیط زیست

o        علوم کشاورزی

o        محیط ساخته شده

o        شیلات و علوم آبزی

o        جنگلداری و مدیریت محیط زیست

o        علم جغرافیایی

o        مدیریت منابع آب

 •     دانشکده علوم بهداشت

o        علوم زیست پزشکی

o        پرستاری و مامایی

o        بینایی

دانشکده علوم انسانی و مطالعات اجتماعی

 •      

o        زبان ، مطالعات فرهنگی و خلاقانه

o        مطالعات ارتباطات

o        الهیات و مطالعات دینی

o        تاریخ و مطالعات میراث

o        علوم اطلاعات

o        مطالعات حکومتداری ، صلح و امنیت

 •     دانشکده علوم ، فناوری و نوآوری

o        گروه ریاضیات دانشگاه مزوزو

o        فیزیک و الکترونیک

o       علوم بیولوژیکی

o        مطالعات انرژی تجدیدپذیر

o        علم شیمی

o        فناوری اطلاعات و ارتباطات

 •     دانشکده گردشگری ، مهمان نوازی و مطالعات مدیریت

o        گردشگری

o        مدیریت مهمان نوازی

o        مدیریت و مطالعات کارآفرینی

مرکز یادگیری باز و از راه دور مرکز اصلی تأمین آموزش خارج از دانشگاه ، از جمله ادامه تحصیل است.

نظام آموزشی مالاوی

نظام آموزشی مالاوی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مدارس ابتدایی عمدتاً در دو دسته مدارس کمکی (عمومی) و (خصوصی) قرار دارند. شهر و روستاهای کشور مالاوی در سراسر کشور دارای چنین مدرسه هایی هستند. در سال 1970 ، حدود 3500 مدرسه ابتدایی برای 35 درصد از جوانان در سن ابتدایی وجود داشته است. حدود 12 درصد کل دانش آموزان دبستان در مدارس خصوصی و عمدتاً اداره کلیسا شرکت می کردند.

آموزش متوسطه در اواخر سال مالاوی توسعه یافت ، به دلیل تلاش یا غفلت از آموزش متوسطه در دوران استعمار. مالاوی پنج نوع مدارس متوسطه دارد. اینها شامل مدارس شبانه روزی کمکی ، مدارس روزانه راهنما ، مدارس شبانه روزی دولتی ، مدارس متوسطه روز دولت و مدارس متوسطه خصوصی است. بیشتر معلمان دوره متوسطه واجد شرایط هستند و دارای مدرک یا مدرک دانشگاهی هستند.

در برنامه درسی ، کشاورزی برای همه دانش آموزان یک موضوع اجباری است. کار چوب ، کار فلزی و ترسیم فنی برای پسران توصیه می شود و اقتصاد خانه برای دختران ترغیب می شود. یکی از بزرگترین انتقادات مربوط به مدارس متوسطه در مالاوی این است که آنها بیش از حد دانشگاه محور هستند و به مهارت های فنی بیشتری احتیاج دارند. بیشتر دانشجویان بلافاصله وارد نیروی کار می شوند و نیاز به جهت گیری متفاوت دارند. بنابراین ، مدارس متوسطه به اندازه بازار فارغ التحصیل نیاز ندارند. در حقیقت ، تنها یک چهارم جوانان مالاوی در دوره متوسطه شرکت می کنند.

 

لیسانس در مالاوی و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در مالاوی

لیسانس در مالاوی و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در مالاوی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه علم و فناوری مالاوی (MUST) یک دانشگاه دولتی در Tholo در جنوب مالاوی است. این دانشگاه در 17 دسامبر 2012 تأسیس شد. در مارس 2014 اولین دوره های کارشناسی  شامل سه مورد بررسی شد: 1. متالورژی و مهندسی مواد 2. مهندسی شیمی 3. مهندسی زیست پزشکی

برنامه های کارشناسی

 •   لیسانس مهندسی (هونز) در مهندسی زیست پزشکی: این رشته 4 سال زمان نیاز دارد و شخص باید مدرک زبان مخصوص داشته باشد.
 •   لیسانس مهندسی (هونز) در مهندسی شیمی: این رشته 4 سال زمان نیاز دارد و شخص باید مدرک زبان مخصوص داشته باشد.
 •   لیسانس مهندسی (هونز) در متالورژی و مهندسی مواد: این رشته سه سال و نیم زمان نیاز دارد و شخص باید مدرک زبان مخصوص داشته باشد. 
 •   لیسانس علوم زمین ( زمین شناسی ): این رشته سه 4 و نیم زمان نیاز دارد و شخص باید مدرک زبان مخصوص داشته باشد.
 •   لیسانس علوم هواشناسی و علوم آب و هوا
 •   لیسانس علوم جغرافیایی و علوم رصد زمین
 •   لیسانس علوم مدیریت بحران
 • لیسانس علوم در فناوری اطلاعات کسب و کار
 • لیسانس میکروبیولوژی پزشکی
 • لیسانس علوم در سیستم های رایانه ای و امنیتی
 • لیسانس علوم در سیستم های انرژی پایدار
 • لیسانس علوم در کیفیت و مدیریت آب
 • لیسانس علوم ورزشی
 • لیسانس هنر در سیستم ها و شیوه های دانش بومی

رویکرد دقیق برای دوره لیسانس در کشور مالاوی سبب شده است موقعیت سیستم های تحصیلی بهبود داشته باشد برای رشته های اعلام شده در بخش بالا هر شخص می بایست مدرک دیپلم داشته باشد ارائه مدرک دیپلم در این راستا بر اساس ریزنمرات ارزیابی شده است به طور کلی ریز نمراتی که در این زمینه بررسی می شود بر اساس دروس مشخصی بهبود داشته است. مثالی که از این دانشگاه زده شده است می تواند سطح تحصیلی را بهبود دهد.

فوق لیسانس در مالاوی و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در مالاوی

فوق لیسانس در مالاوی و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در مالاوی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR
 1.   دانشگاه علم و فناوری مالاوی (MUST) یک دانشگاه دولتی در Tholo در جنوب مالاوی است. این دانشگاه در 17 دسامبر 2012 تأسیس شد. در مارس 2015 اولین دوره های کارشناسی  شامل دو مورد بررسی شد 1- کارشناسی ارشد علوم نوآوری
 2.   کارشناسی ارشد علوم کارآفرینی

در مقطع فوق لیسانس چیزی که اهمیت زیادی دارد دوره های تحقیقی است که شخص باید به صورت دقیق دنبال نماید بنابراین سعی کردیم در بخش زیر لیستی از مدرسین و محققان که در دانشگاه فعالیت دارند را بررسی کنیم مشخص است که رویکرد تحصیلی برای هر رشته تحصیلی وضعیت مخصوص به خود دارد و شخص باید بتواند بهترین موقعیت را داشته باشد.

 

گاما مدرس و متخصص ویروس شناسی پزشکی دانشگاه علم و فناوری مالاوی اسن. وی به طور گسترده در مورد HIV / AIDS با دیدگاه های بالینی منتشر کرده است.  گاما همکاری های بین دانشگاه و برنامه آزمایشگاه های بذر را بر عهده داشته است که از این دانشگاه به طور کلی بهره مند شده است.

 

اندرو متوا مدرس شیمی و دکترا در توسعه دارو است. با رویکرد تحقیق ترجمه ای با تمرکز بر روی مواد مخدر از منابع ضربه به کلینیک. وی تألیف کتاب ، فصل کتاب و مقاله های ژورنالی است.

استاد ویلسون ماندالا معاون اجرایی فرهنگستان علوم پزشکی و استاد ایمونولوژی است.وی با موفقیت نظارت بر حداقل پنج دوره دکترا و سه نفر از همراهان کارشناسی ارشد به شهرت رسیده است. از نظر مدیریت ، استاد ماندالا به مدت دو سال به عنوان مدیر مرکز پشتیبانی تحقیقات در دانشکده پزشکی خدمت کرده و همچنین به عنوان معاون دانشیار MLW فعالیت کرده است. وی همچنین به عنوان مدیر اعطای کمک های مالی Wellcome Trust با بودجه SACORE خدمت کرده و به عنوان عضو هیئت مدیره مالاوی در هیئت مدیره CARTA خدمت کرده است.

دکترا در مالاوی و شرایط اخذ پذیرش دکترا در مالاوی

دکترا در مالاوی و شرایط اخذ پذیرش دکترا در مالاوی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تحصیل برای مقطع دکترا در کشور مالاوی باید 5 سال زمان را اختصاص دهد مشخص است که دوره تحصیلی دکترا در برخی از رشته های تحصیلی می تواند کمتر از 5 سال دنبال شود موقعیت تحصیل دکترا در کشور مالاوی می بایست بررسی شده باشد تحصیل دکترا در این کشور زیر نظر گروه های مخصوصی دنبال می شود و افراد برای تحصیل دکترا باید یک آزمون ورودی دقیق را پشت سر بگذارند که شاید پذیرش در آن کمی دشوار به نظر برسد مشخص است که موقعیت دکترا برای کشور مالاوی زیر نظر دولت و شامل یک سری بورسیه تحصیلی دنبال می شود.

پزشکی در مالاوی و شرایط اخذ پذیرش پزشکی در مالاوی

پزشکی در مالاوی و شرایط اخذ پذیرش پزشکی در مالاوی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کالج پزشکی دانشگاه مالاوی ( UMCM ) ، همچنین کالج پزشکی مالاوی در بلانتایر ، یک کالج معتبر در لیست اعتبار دانشگاه های مالاوی بوده و قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه دولتی کشور است. این منطقه دانشکده پزشکی دانشگاه را در خود جای داده است و تنها دانشکده پزشکی در مالاوی است . پردیس اصلی دانشکده در امتداد خیابان ماهاتما گاندی ، در شهر بلانتیر ، پایتخت مالی مالاوی و بزرگترین شهر ، در مجاورت بیمارستان مرکزی ملکه الیزابت ، بیمارستان آموزشی دانشگاه واقع شده است.  مختصات جغرافیایی پردیس اصلی دانشکده پزشکی عبارتند از: 15 ° 48'06.0 "S ، 35 ° 00'56.0" E (طول و عرض جغرافیایی: -15.801667 ؛ طول جغرافیایی: 35.015556).

دانشکده پزشکی یک پردیس دوم در امتداد جاده Mzimba ، در پایتخت ملی Lilongwe ، تقریبا 312 کیلومتر (194 مایل) ، از طریق جاده ، در شمال غربی محوطه اصلی دانشگاه Blantyre برگزار کرده است. مختصات پردیس دوم عبارتند از: 13 ° 58'35.0 "S ، 33 ° 46'53.0" E (عرض جغرافیایی: -13.976389 ؛ طول جغرافیایی: 33.781389).  یک پردیس سوم در شهر مانگوچی ، در امتداد سواحل جنوبی دریاچه مالاوی ، در محل بیمارستان منطقه مانگوشی برنامه ریزی شده است که برای سال 2021 افتتاح می شود. رویکرد تحصیل پزشکی در این دانشگاه به صورت پیوسته و ناپیوسته است و دروس در قالب های تئوری و عملی در طول 7 سال پیوسه و یا سه و 4 سال ناپیوسته آموزش داده می شود در خصوص درخواست و اجبار مدرک زبان برای پذیرش پزشکی این دانشگاه صحبتی نشده است و موقعیت این دانشگاه ارزیابی شده است.

 

 

دندانپزشکی در مالاوی و شرایط اخذ پذیرش دندانپزشکی در مالاوی

دندانپزشکی در مالاوی و شرایط اخذ پذیرش دندانپزشکی در مالاوی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه مالاوی یک دانشکده پزشکی ، کالج پزشکی و دندانپزشکی (COM) دارد که پزشکان مالاوی را که در مالاوی و بین المللی کار می کنند ، آموزش می دهد. داوطلبانی که برای آموزش پزشکی و دندانپزشکی در نظر گرفته می شوند ،پس از یک دوره آموزشی کمتر از یک سال به دنبال MSCE یا بعد از گذراندن دو سال از دوره علمی در کالج صدراعظمی شرکت می کنند و در نهایت به این دانشگاه ورود می کنند.از حدود 250 پزشک که بین سالهای 1992 تا 2005 از دانشگاه مالاوی-کالج پزشکی فارغ التحصیل شده بودند ،  (10٪) حدود 25 درصد گزارش شده است که در شورای پزشکی عمومی انگلستان ثبت شده اند و این امر به فرار مغز کارگران بهداشت در مالاوی کمک کرده است.

دانشکده پزشکی از زمان معرفی در سال 1992 پیشرفت چشمگیری در هیئت مدیره و زیرساختهای خود داشته است. این کالج اکنون دارای چهار دوره کارشناسی است که شامل دوره پنج ساله لیسانس پزشکی و جراحی ( MBBS ) و چهار دوره  دندانپزشکی است. برنامه های یک ساله کارشناسی علوم آزمایشگاه پزشکی (BMLS) ، لیسانس فیزیوتراپی (هون) و لیسانس داروسازی (هون). کلیه دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد باید در یک دانشکده یک برنامه مقدماتی یک ساله را طی کنند و یا باید مقاطع A خود را در مدارس پیشنهادی به اتمام رسانده باشند یا باید در یک دوره علمی دو ساله در کالج پیشنهادی شرکت کرده باشند تا واجد شرایط برنامه های ارائه شده در دانشکده پزشکی باشند علاوه بر این ، این کالج رابطه ای طولانی با دانشگاه دانشکده پزشکی دانشگاه اندروز در اسکاتلند دارد. در سال 2011 ، 10 دانش آموز از دانشکده پزشکی دانشگاه سنت اندروز به صورت مبادله از کالج بازدید کردند. هر دو مدرسه کارگاه های آموزشی جهانی / بهداشت ماژول (GHEP) را تشکیل می دهند که می خواهد زمینه ای برای بحث در مورد مسائل مربوط به سلامت جهانی مانند تغییرات آب و هوایی ، جمعیت بیش از حد ، اپیدمی و مفهوم کمک خوب فراهم کنند.( متن از نظر word مشکل دارد )

 دوره دندانپزشکی در این دانشکده حداقل 5 سال نیاز دارد مشخص است که موقعیت دندانپزشکی در این راستا می تواند نیاز به مدرک زبان آیلتس حداقل 6 داشته باشد.

تخصص پزشکی در مالاوی و شرایط اخذ پذیرش تخصص پزشکی در مالاوی

تخصص پزشکی در مالاوی و شرایط اخذ پذیرش تخصص پزشکی در مالاوی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشکده پزشکی کشور مالاوی توسط دانشگاه مالاوی در سال 1991 ایجاد شده است. این موسسه یکی از چهار دانشکده مؤسس دانشگاه است ، سه مورد دیگر (الف) کالج صدراعظم در زومبا ، (ب) پلی تکنیک ، در بلانتایر و (ج) کالج کاموزو. پرستاری ، در بلانتایر و لیلونگوه.، برنامه دانشگاهی لنگر ، مدرک پنج ساله لیسانس پزشکی و لیسانس جراحی (MBBS) است. سایر برنامه های کارشناسی ارشد شامل لیسانس داروسازی و لیسانس فناوری آزمایشگاه پزشکی است . 

مدارک تحصیلات تکمیلی که در دانشکده پزشکی ارائه می شود شامل دو سال کارشناسی ارشد بهداشت عمومی، کارشناسی ارشد به صورت چهار ساله، فوق تخصص پزشکی در رشته های بالینی و یک برنامه مدرک دکترا با همکاری نهادهای خارجی است. 

 

دوره های کارشناسی ارشد

دوره های کارشناسی زیر در UMCM ارائه می شود. 

 •      لیسانس پزشکی و لیسانس جراحی ( MBBS )
 •      لیسانس داروسازی (BPharm)
 •     لیسانس علوم در آزمایشگاه فناوری پزشکی (BScMLT)

دوره های تحصیلات تکمیلی

دوره های تحصیلات تکمیلی زیر در UMCM ارائه می شود. 

 1.  کارشناسی ارشد پزشکی ( MMed ) در پزشکی داخلی
 2.   کارشناسی ارشد پزشکی (MMed) در پزشکی خانواده
 3.   کارشناسی ارشد پزشکی (MMed) در زنان و زایمان
 4.   کارشناسی ارشد پزشکی (MMed) در کودکان
 5.   کارشناسی ارشد پزشکی (MMed) در جراحی عمومی

 

موارد گفته شده بخشی از سیاست های فوق تخصص پزشکی در کشور مالاوی نیز محسوب می شود در واقع دوره های تحصیلات تکمیلی در این راستا می تواند قالب های تخصصی داشته باشند و مواردی نیز در این کشور است که می تواند رویکرد تحصیلی را شامل شود موقعیت تکمیلی برای این دانشگاه بر اساس سیاست های فوق تخصصی ارزیابی می شود و البته که رویکرد دقیق تخصصی دنبال شده است دوره های تحصیلات تکمیلی برای این دانشگاه خود یکی از بهترین شرایط مخصوص بوده و سیاست های واقعی را بررسی می کند طول دوره فوق تخصص پزشکی در این دانشگاه بیش از 5 سال است و نیاز است آزمون های مشخصی پشت سر گذاشته شود.

تخصص دندانپزشکی در مالاوی و شرایط اخذ پذیرش تخصص دندانپزشکی در مالاوی

تخصص دندانپزشکی در مالاوی و شرایط اخذ پذیرش تخصص دندانپزشکی در مالاوی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای تخصص دندانپزشکی حداقل 5 سال زمان نیاز دارید دو آزمون ورودی به همراه آزمون عملی و مدرک زبان آیلتس نیاز است شخص باید بتواند در این دوره تحصیلی دروسی که قبلاً گذرانده به صورت پیشرفته تر ارزیابی نماید موقعت تخصص دندانپزشکی برای کشور مالاوی می بایست قابل قبول به نظر برسد برای تخصص دندانپزشکی بهترین شرایط بر اساس موقعیت شخص می تواند تغییراتی داشته باشد در واقع تخصص دندانپزشکی در این کشور به شکلی است که شخص باید بتواند موقعیت خوبی داشته باشد و دروس را در کلاس و در فضای تحقیقی بررسی نماید تخصص دندانپزشکی که در کشور مالاوی بررسی شده است اغلب می تواند قابل قبول باشد مشخص است که دندانپزشکی در کشور مالاوی می بایست یک رویکرد تخصصی داشته باشد و شخص باید مدرک زبان آیلتس بالای 6 داشته باشد.

رشته های غیر پزشکی در مالاوی

رشته های غیر پزشکی در مالاوی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه مالاوی ( UNIMA ) یک موسسه آموزشی است که در سال 1965 تأسیس شده و از پنج دانشکده مؤسس مستقر در زومبا ، بلانتایر و لیلونگوه تشکیل شده است . از پنج کالج بزرگترین کالج صدراعظم در زومبا است. این موسسه بخشی از سیستم آموزشی دولت مالاوی است . معاون صدراعظم فعلی استاد جان کالنگا ساکا است. UNIMA جشن های طلایی خود را از 24 تا 26 سپتامبر 2015 برگزار کرد. دانشگاه مرکز دانش ، توسعه ارزش های مهارت ، ایده و نگرش برای درگیر کردن چالش های توسعه در کشور است.

دانشگاه مالاوی چند ماه پس از استقلال مالاوی تأسیس شد. ثبت نام اول شامل 90 دانش آموز در بلانتایر بود.  تدریس در سال 1965 دربلانتایر آغاز شد و طی دو سال انستیتوی مدیریت دولتی در مپمبا ، کالج آموزش سوچ هیل و پلی تکنیک در بلانتایر ، و کالج بوندا در لیلونگ به دانشکده های این دانشگاه تبدیل شد. در سال 1973 ، تمام مؤسسات دانشگاه جدا از پلی تکنیک و کالج بوندا به زومبا نقل مکان کردند و در کالج صدراعظم ادغام شدند. در سال 1979 کالج پرستاری کاموزو به دانشکده این دانشگاه تبدیل شد و در سال 1991 کالج پزشکی در بلانتایر به عنوان کالج مؤسس دیگری تشکیل شد.( متن مشکل word  دارد)

رشته های زیر در دانشگاه مالاوی و اغلب دانشگاه های دولتی کشور مالاوی رتبه خوبی داشته و آینده کاری بسیار ایده آلی دارد:

علوم انسانی: زبان های آفریقایی و زبان شناسی ، کلاسیک ، انگلیسی ، هنرهای زیبا و نمایشی ، فرانسوی ، مهارت های زبان و ارتباطات ، فلسفه و الهیات و مطالعات دینی. 

علوم: زیست شناسی ، شیمی ، علوم کامپیوتر ، جغرافیا و علوم زمین ، اقتصاد خانگی ، فیزیک ، علوم ریاضی.

علوم اجتماعی: اقتصاد ، تاریخ ، روانشناسی ، مطالعات سیاسی و اداری و جامعه شناسی

 

خطرات احتمالی برای دانشجویان در مالاوی

خطرات احتمالی برای دانشجویان در مالاوی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشور مالاوی هیچ سیستم اضطراری برای خدمات پزشکی ، خدمات آتش نشانی یا پاسخ به جرم وجود ندارد (هیچ سیستم پاسخ دهی پیراپزشکی یا رویت نمی شود در صورت نیاز به دستیابی به چنین خدماتی ، افراد ملزم به پرداخت هزینه هستند. فقط معدود بیمارستان های خصوصی مستقر در دو شهر بزرگ بلانتایر و لیلونگوه دارای وسایل نقلیه بسیار محدود و غیر عمدی هستند که به عنوان آمبولانس اصلی مورد استفاده قرار می گیرند و برای حمل و نقل بیماران پرداخت کننده آنها عمدتا بدون تجهیزات صرفه جویی در زندگی و یا یک متخصص مبتدی در خدمت هستند. در آوریل 2012 رئیس جمهور وقت دچار ایست قلبی شد که منجر به فوت وی به دلیل عدم وجود دارو در تیم پزشکی ریاست جمهوری و در بیمارستان اصلی مراجعه کننده به محل حضور وی شد. از سال 2016 ، مالاوی فقط یک مشاور متخصص قلب و عروق دارد که در یک بیمارستان خصوصی مستقر است. بررسی های اخیر نشان می دهد که برخلاف موارد HIV ، مالاریا یا سل ، بیماران مبتلا به بیماری هایی که نیاز به مهارت بالینی و تجهیزات بالینی دارند ، یعنی مشکلات قلبی یا عصبی مرتبط هستند ، احتمالاً تشخیص غلط و درمان نادرست بوده و یا داروهایی را که منجر به مرگ و میر غیرضروری شود ، دریافت می کنند که بسیار خطرساز است. خدمات هوایی در مالاوی هیچ نرخ مشخصی ندارد. کشور مالاوی در بین کشورهایی که از جنگ داخلی تحت تأثیر قرار گرفته اند کمترین رتبه را در سیستم بهداشت و درمان دارد ، هنوز خدمات پزشکی ارائه شده همچنان پایین تر از برخی از کشورهای جنگ زده است.هیچ سیستم اطلاعات ملی مشخصی برای پرونده بیماران وجود ندارد. مهمترین داروهای رایج در داروخانه های بیمارستانی در غرب به صورت محلی در دسترس نیست ، بنابراین درمان بیماری های قلبی یا سرطان در دشوار و خطرناک است.

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در مالاوی

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در مالاوی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سیستم مدرسه دولتی

طبق اعلام یونیسف ، دولت تحصیلات ابتدایی رایگان را برای همه کودکان در سال 1994 ایجاد کرد و این موضوع سبب افزایش نرخ حضور در این کشور بود.  در سال 1994 ، میزان ثبت نام ناخالص اولیه 133.9 درصد و میزان ثبت نام خالص ابتدایی 102.6 درصد بود. در سال 1995 ، 62 درصد دانش آموزانی که وارد دبستان می شوند به درجه دو و 34 درصد به کلاس پنج رسیدند.  میزان ترک تحصیل در بین دختران نسبت به پسران بیشتر است. 

سیستم مدرسه خصوصی

مدارس خصوصی در مالاوی افزایش یافته و جایگزینی برای مدارس دولتی ارائه می دهند. مدارس خصوصی شامل مدرسه هایی مانند Phungu ، Girls Lilongwe ، مدرسه خصوصی Hossana و مدرسه Sunnyside هستند. برخی از مدارس خصوصی تلفیقی توسط هیئت مدیره مدارس تعیین شده اداره می شوند.

 

مدارس بنیاد خیریه

بسیاری از مدارس مستقل به عنوان بنیادهای خیریه در مالاوی با یک دانش آموز هدفمند خاص تأسیس شده اند.

مدرسه Jacaranda

بنیاد جاکاراندا ، که توسط پرستار بچه ماری دا سیلوا تأسیس شده است ، مدرسه جاکاراندا را نیز حفظ می کند. این تنها مدرسه کاملاً رایگان مالاوی برای دانش آموزان مقدماتی و متوسطه است. اکثریت قریب به اتفاق دانش آموزان مدرسه جاکارندا توسط همه گیر شدن HIV / AIDS ، همانطور که در آمار سال 2008 CNN Heroes نمایش داده شده است ، یتیم شده اند.

چاپ مقالات علمی در مالاوی و تاثیر آن

چاپ مقالات علمی در مالاوی و تاثیر آن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مرکز آموزش جامع فراگیر دانشگاه Mzuzu (MUCIE) به طور عمدی برای مشارکت در تدریس ، تحقیق و برنامه نویسی طراحی شده است که هدف آن پرداختن به عناصر متعدد (شامل کاهش اختلافات ، دسترسی ، حقوق بشر ، سهم ارزشمند ، توانمندسازی) و عناصر محرومیت ( فقر ، نابرابری ، تبعیض ، موانع دسترسی و ناتوانی) که منجر به نابرابری / برابری در جامعه مالاوی و جهان گسترده تر می شود. در خصوص هر یک از موضوعات اعلام شده اگر بتوانید مقاله دقیق تری به ثبت برسانید می توانید به سادگی موقعیت آموزشی خوبی داشته باشید مشخص است که سیاست های لازم در این راستا بررسی شده است و موقعیت مقالاتی که در این بخش ارائه می شود می بایست دقیق و زیر نظر مرکز ارزیابی شده باشد و البته که مشخص است که سیاست های دانشگاهی در این بخش می تواند زیر نظر باشد مشخص است که موقعیت مقالاتی که به ثبت رسیده اند می بایست دقیق و قابل رویت باشد موقعیت این دانشگاه بر اساس مرکز آموزش فراگیر می تواند آنقدر دقیق دنبال شود که سیاست های کاری مخصوصی را در بر گیرد . با چاپ مقالات این بخش به سادگی می توانید موقعیت اقتصادی دقیق تری داشته باشید و ورود به دانشگاه های دقیق تری داشته باشید.

از طریق مشارکت فعال جامعه ، ارتقاء رویکردهای بین رشته ای برای آموزش فراگیر و مشارکت آموزش و متخصصین مرتبط ، مرکز دانشگاه جامع آموزش دانشگاه فراگیر (Mzuzu) قول می دهد که یک رویکرد پایدار و فرهنگی مرتبط با آموزش فراگیر ارائه دهد.

مرکز آموزش فراگیر به طور خاص می کوشد:

 1.   ارتقاء آموزش فراگیر با تلاش در جهت افزایش مشارکت فراگیران با نیازهای متنوع در تمام سطوح آموزش در مالاوی ،
 2.   همکاری با شرکای بین المللی ، محلی و جامعه را در پروژه هایی که به منظور ارتقاء کیفیت آموزش نیازهای متنوع فراگیران خدمت می کنند تسهیل می کند ، و 

بهبود برنامه درسی و عملکرد معلمان در زمینه آموزش فراگیر و آموزش فرهنگی پاسخگو

شرکت در آزمون های بین المللی در مالاوی

شرکت در آزمون های بین المللی در مالاوی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آزمون آیلتس برای کشور مالاوی بهترین گزینه است و طبق این آزمون می توانید سطح سواد خود در زمینه مکالمه انگلیسی را بسیار افزایش دهید مشخص است که نمره شما در این قالب بر اساس مهارت های 4 گانه ارزیابی می شود و نمره شخص بین 1 الی 9 بررسی می شود. مدرک آیلتس که دریافت می کنید به مدت مشخصی اعتبار دارد و بهتر است دقت کنید تا اعتبار خود را از دست در هر صورت مدرک آیلتس شما بر اساس موقعیت آزمونی که دارید ارزیابی می شود. برای این کشور نیاز است که نمره بالاتر از 6 برای پذیرش داشته باشید مشخص است که رویکرد این آزمون ها بر اساس موقعیتی که در آزمون ارزیابی شده است بررسی شده است. موقعیت کلاس های این آزمون به صورت حضوری ارزیابی شده است از سوی دیگر برای این آزمون ها دوره های فشرده تری نیز دیده می شود موقعیت آزمون ها به صورت حرفه ای دنبال شده است موقعیت در اسپیکینگ برای این آزمون اهمیت بیشتری دارد موقعیت آزمون برای افراد بهبود جدی تری دارد و موقعیت این آزمون ها بر اساس سیاست های مخصوصی دنبال می شود. آزمون آیلتس به نسبت تافل در کشور مالاوی استقبال بیشتری شده است و موقعیت این آزمون می تواند قابل قبول به نظر برسد این آزمون ها زیر نظر دولت دسته بندی شده اند و سطح علمی و دانشگاهی مخصوصی دارد.

کنفرانس های علمی در مالاوی

کنفرانس های علمی در مالاوی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در سال 2009 ، مرکز پژوهشی آب و فاضلاب در دانشکده محیط زیست دانشگاه Mzuzu تاسیس شد. این مرکز براساس قانون دانشگاه و قانون اساسنامه سال 1997 اداره می شود. این مرکز پاسخگو به سنای دانشگاه و شورای است. معاملات مالی آن توسط مقررات مالی دانشگاه اداره می شود و حساب های آن تحت نظارت ممیزی داخلی و خارجی قرار دارد. برای تکمیل این مرکز ، دانشگاه Muzuzu لیسانس علوم (مدیریت و توسعه منابع آب) ، کارشناسی ارشد علوم (بهداشت) و دکتری (بهداشت). دانش آموزان در هر سطح از طریق تلاش مرکز ایجاد ظرفیت بخش WASH به عنوان شریک در پروژه ها قرار می گیرند. موقعیت کنفرانسی برای این بخش به بهترین نحو ارزیابی شده است  مشخص است که سیاست های پژوهشی این مرکز می تواند بهبود خوبی داشته باشد مشخص است که سیاست های علمی برای این بخش ارزیابی دقیق تری دارد.

سوابق اثبات شده ما شامل 28 پروژه ، کمک هزینه و جوایز 1،574،000 دلار و بیش از 50 مقاله یا ارائه نامه تألیف شده است.

ماموریت این مرکز با دانشگاه Mzuzu مطابقت دارد: ارائه خدمات با کیفیت بالا ، آموزش ، تحقیق ، و خدمات مکمل برای رفع نیازهای فنی ، اجتماعی و اقتصادی افراد و جوامع در مالاوی.

هدف اصلی این مرکز بهبود اثربخشی بهداشت ، اقدامات بهداشتی و مداخلات آبرسانی در خدمت مالاوی و کشورهای اطراف است. این مرکز در تحویل کاربردی ، تجزیه و تحلیل کیفیت آب ، آموزش ، مشاوره ، برنامه های دسترسی و کاربرد عملی یافته های تحقیق شرکت می کند.

جشن های دانشگاه ها در مالاوی

جشن های دانشگاه ها در مالاوی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم کشور مالاوی مناسبت های زیر را جشن می گیرند موقعیت جشن های دانشگاهی در این کشور بررسی های دقیق تری دارد و مشخص است که سیاست های دقیق در داخل دانشگاه های کشور مالاوی ارزیابی شده است.

روز کاموزو

مالاوی ها به کشور نسبتاً جدید خود افتخار می كنند ، روز كاموزو در ماه مه تجلیل از زندگی و كار نخستین رئیس جمهور خود ، دكتر كاموزو باندا است و در دانشگاه های دولتی این کشور با جشن و سرور همراه است.

روز جمهوری

در ماه ژوئیه ، روز جمهوری برگزار می شود یک جشن ملی برای مردم مالاوی برای جشن گرفتن ظهور آن به عنوان یک جمهوری دموکراتیک در 6 ژوئیه 1964 بوده و داشنجویان انتقادات خود را به گوش مسئولان می رسانند.

فصل رقص Malapenga

با شروع ماه اوت ، فصل رقص Malapenga یک جشن سنتی یکی از نمادین ترین اشکال رقص مالاوی است. نمایشگاه ها در همه جا برگزار می شود و برخی از محبوب ترین تظاهرات میراث غنی کشور است. این جشن در برخی از دانشگاه های خصوصی مالاوی برگزار می شود و بیشتر شامل رقص گروه های هنری مخصوصی است که با هم نقش های ویژه ای را برگزار می کنند

جشنواره دریاچه ستاره ها

این رویداد چهار روزه جذاب که در ماه اکتبر در کنار ساحل دریاچه مالاوی برگزار می شود ، در تقویم جشنواره جهانی موسیقی نمایش داده می شود و هم هنرمندان مالاویایی و هم گروه های مهمان بین المللی را با سبک هایی از رگی ، افروپوپ و قوم سنتی تا دی جی های معروف جهانی به نمایش می گذارد. درآمد حاصل از آن به خیرین محلی اهدا می شود موقعیت این جشنواره به واسطه سیاست های مخصوصی ارزیابی می شود و در این جشنواره بهترین شرایط برای کمک های سرمایه گذاران خارجی بررسی می شود

جشنواره هنرهای بلانتایر

این رویداد تازه ایجاد شده هر ماه نوامبر در بزرگترین دانشگاه مالاوی برگزار می شود و نمایش های تئاتر سنتی ، مدرن ، رقص ، شعر و هنرهای تجسمی در سالن های سراسر منطقه را به نمایش می گذارد.

کریسمس

فصل کریسمس در مالاوی زمان شادی برای خانواده ها ، تبادل هدیه و خدمات کلیسایی است. کارول ها آواز می خوانند ، با هدیه نمادین آفریقایی که هماهنگی را پر کرده و هوا را با صداهای زیبا جشن می گیرد که تولد مسیح را جشن می گیرند.این جشن بسیار مفصل برگزار می شود و بسیار جذاب است.

 

آخرین ویرایش: 2020-03-04 15:26:07 128