x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
موریتانی

موریتانی

کشور موریتانی یازدهمین کشور در آفریقا محسوب می‌شود و در بخش شمال غربی این قاره قرار دارد. نواکشوت پایتخت کشور موریتانی است و دارای فضای گردشگری بسیار جذابی است. بندر نوازیبو دومین شهر مهم در کشور موریتانی است. این کشور دارای بنادری است که موقعیت اقتصادی به خصوص وابسته به دریا را به خوبی شکل می‌دهد. این منطقه دارای رویکرد دقیق اقتصادی است. از سوی دیگر کشور موریتانی از سوی باختر با اقیانوس اطلس و از سمت شمال با صحرای غربی همسایه است. این کشور با الجزایر هم مرز است و از سمت جنوب با سنگال نیز مرز مشترک دارد. مساحت کشور موریتانی در حدود یک میلیون و 30 هزار هکتار اعلام شده است. 90 درصد از این بخش توسط بیابان ها پوشیده شده است. اقتصاد کشور موریتانی اینطور نشان می‌دهد که وضعیت تولید ناخالص در این کشور به میزان 818.5 میلیارد دلار اعلام شده است. به طوریکه در حدود 786 هزار نفر در کشور موریتانی نیروی کار هستند وضعیت نرخ بیکاری در این کشور 20 درصد است و یک پنجم از جمعیت فعالی این کشور هنوز هم شغل مناسب خود نرسیده‌اند. به طور کلی میزان جمعیت زیر خط فقر در کشور موریتانی 40 درصد اعلام شده است وضعیت نرخ تورم در این کشور 7 درصدی بوده که دستخوش یک سری تغییرات نیز بوده است.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Mauritania عربی:موريتانيا
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
 • زبان های رایج: عربی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: اوگوئیای معادل با 0.027 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 00222
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 63
 • پایتخت: نوکشوت
 • زبان های رسمی: عربی
 • جمعیت: بیش از 4.42 میلیون نفر در سال 2019
 • منطقه زمانی: (GMT)
 • دامنه اینترنتی: mr.
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 5.025 billion USD

سفر به موریتانی

سفر به موریتانی، سفر به یکی از بی‌شمار کشورهای آفریقای غربی با تاریخ و فرهنگ غنی است. کشور موریتانی Mauritania در شمال غربی قاره آفریقا واقع شده است. این کشور در سواحل آتلانتیک شمالی قرار دارد و هم مرز با صحرای غربی، الجزایر، مالی و سیرالئون است. نژاد اکثر مردم موریتانی عرب بوده و گروهی از جمعیت مردمی از نژاد سیاه‌پوست هستند.
در تاریخ اطلاعات سفر به موریتانی می­خوانید که اولین گروه‌ دریانوردهای پرتغالی و اسپانیایی در سال‌های ۱۴۹۰ به این سرزمین وارد شدند. فرانسه در سال ۱۹۲۰ بر این کشور تسلط یافت. در تاریخ ۲۸ نوامبر  ۱۹۶۰ این کشور استقلال خود از فرانسه را اعلام نمود و حکومت رسمی کشور، به جمهوری اسلامی موریتانی تغییر یافت.
در آوریل سال ۱۹۸۹ درگیری‌های مرزی بین سنگال و موریتانی درگرفت که منجر به کشته شدن صدها نفر شد. در سال ۱۹۹۱، حکومت موریتانی پس از تشنجات اجتماعی و با فشار از طرف کشورهای بین‌المللی، به تدوین قانون اساسی جدیدی اقدام کرده و نظام چند حزبی را در کشور برقرار نمود. در سال ۲۰۰۷، در کشور موریتانی اولین انتخابات دمکراتیک برگزار گردید. در حال حاضر حکومت این کشور، جمهوری اسلامی موریتانی است.

سفر به موریتانی

زندگی در موریتانی

موریتانی یک میلیون کیلومتر مربع در ساحل شمال غربی آفریقا را در بر می‌گیرد. در غرب با اقیانوس اطلس بیش از هفتصد کیلومتر ، از جنوب با رودخانه سنگال محدود شده است. این کشور با بیش از دو هزار و دویست کیلومتر مرز با مالی در شرق ، چهارصد با الجزایر در شمال شرقی و یکهزار و پانصد با صحرای غربی به شمال غربی مشترک است. بیشتر قلمرو موریتانی در مناطق خشک و نیمه خشک صحرا و ساحل واقع شده است. با این وجود این کشور دارای زمین قابل کشت در دره آبرفتی رودخانه سنگال و در واحه ها است. منابع معدنی گسترده موریتانی شامل سنگ آهن ، طلا ، مس ، گچ و سنگ فسفات است و اکتشاف برای تانتان ، اورانیوم ، نفت خام و گاز طبیعی در حال انجام است. کالاهای استخراج شده حدود سه چهارم کل صادرات موریتانی را تشکیل می‌دهند و اقتصاد را به نوسان قیمت در بازارهای کالاهای جهانی وابسته می‌کنددر حالی که بخش های دولتی و خصوصی به منابع خارجی مانند کمک های توسعه و صادرات سنگ آهن و ماهی وابسته هستند ، اکثریت قریب به اتفاق شهروندان درگیر کشاورزی سنتی معاشرت هستند.

زندگی در موریتانی

مهاجرت به موریتانی

موریتانی در تلاش است تا موقعیت جغرافیایی استراتژیک خود را برای جذب سرمایه‌گذاران جدید ارتقا بخشد. این کشور سرشار از مواد معدنی و منابع شیلات است و پتانسیل انرژی خوبی را برای گاز (گاز ، تجدید پذیر) ارائه می‌دهد. در فوریه سال 2016 ، بانک جهانی 10 میلیون دلار کمک به این کشور برای حمایت از توسعه منطقه عاری از وظیفه نوادیبو اهدا کرد که هدف آن جذب سرمایه‌گذاران خارجی است. موریتانی با تلاش برای ارتقاء نوادیبو به عنوان یک پلت فرم خدمات چند منظوره در زیر منطقه، اولین بندر در آب‌های عمیق خود را توسعه خواهد داد. مانند بسیاری از ملل فقیر ، نرخ زاد و ولد در موریتانی تقریبا دو برابر میانگین جهانی است و به رشد شدید سالانه منجر می‌شود. از سال 2019 ، جمعیت موریتانی در هر سال 2.67 درصد در حال افزایش بود که با توجه به شرایط اقتصادی و سیاسی در این کشور بسیار زیاد است ، اما با توجه به سالهای گذشته نسبتاً کم است. نرخ رشد تقریباً منحصر به فرد است زیرا از هر زن موریتانی به طور متوسط 4.67 کودک ​​ به دنیا می‌آیند، زیرا این کشور به طور مداوم بیشتر از مهاجرت به آن تعداد بیشتری از مردم را به خارج از کشور مهاجرت کرده است. مدرسه آموزش ابتدایی طبق قانون برای همه کودکان اجباری است و برای همه رایگان است. اما موانع بسیاری وجود دارد، برای خانواده فقیر ، هزینه مواد و مواد غذایی ممکن است بسیاری از بچه‌ها را از مدرسه بیرون بکشد. 

مهاجرت به موریتانی

تحصیل در موریتانی

آموزش کشور موریتانی از مقطع قبل از دبستان شروع می‌شود که کودکان 4 تا 6 ساله در مدرسه قرآنی شرکت می‌کنند و در آنجا آنها را به خاطر سپردن آیاتی از قرآن ترغیب می‌کنند. در سن 6 سالگی آنها وارد آموزش رسمی می‌شوند که اجباری است و قرار است برای همه رایگان باشد. با این حال ، خانواده‌های فقیرتر غالباً قادر به پرداخت هزینه مواد آموزشی و تغذیه مدرسه ، به ویژه در مناطق روستایی نیستند. دوره ابتدایی 6 سال از سن 6 تا 12 سال به طول می‌انجامد. دوره کارشناسی ارشد سطح اول تحصیلات تکمیلی است ، به طور کلی ، برای درخواست برای کارشناسی ارشد فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد باید قبلاً دارای مدرک کارشناسی باشند که در اکثر موارد دارای مدرک لیسانس است. زمان عاقلانه ، درجه کارشناسی ارشد معمولاً بین یک سال تا دو سال تحصیل کامل تمام وقت نیاز دارد. برای به دست آوردن فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ارشد باید 36 تا 54 ترم اعتبار تحصیل یا 60 تا 90 اعتبار سه ماهه را گذرانده باشید ، این برابر با 12 تا 18 دوره کالج است. مدارک کارشناسی ارشد توسط دانشگاه های دولتی و دولتی اعطا می‌شود.

تحصیل در موریتانی