x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
مولداوی

مولداوی

کشور مولداوی یک منطقه محصور در خشکی اروپای شرقی است این کشور از سمت غرب با رومانی و از سمت شرق با اوکراین همسایه است مرز­های مولداوی با رومانی در راستای رودهای پروت قرار دارد این کشور با نام جمهوری شوریو سوسیالیستی مولداوی شهرت دارد و البته که استقلال این کشور نیز با همین اسم صورت گرفته است. منطقه­ای از ساحل شرقی این کشور در رود نیسترو قرار دارد موقعیت دولت در این کشور بر اساس رویکرد پارلمانی ارزیابی می­شود و رئیس جمهور در این کشور بر اساس موقعیت نخست وزیری بررسی می شود نخست وزیر در این کشور عضو سازمان ملل متحد است این کشور عضو سازمان ملل متحد است و البته که سازمان جهانی تجارتی بررسی شده است. کشور مولداوی دارای مساحت 33700 کیلومتر مربع در شمال و همینطور در جنوب بررسی شده است. پایتخت این کشور کیشینف است و البته که هر یک از شهرهای کشور مولداوی بر اساس موقعیت منطقه­ای ارزش دارد این کشور بر اساس دولت مرکزی خود توانسته در بسیاری از مناقشه­های مسلحانه ارزیابی شود. وضعیت تولید ناخالص داخلی برای کشور مولداوی 821.9 میلیارد دلار اعلام شده است به صورتی که در حدود یک میلیون و 333 هزار نفر در این کشور مشغول به کار هستند اما هنوز تعداد نیروی کار در این کشور کم است و باید موقعیت مالی بررسی شده باشد. وضعیت نرخ بیکاری در کشور مولداوی به میزان 5 درصد اعلام شده است و البته که بیش از 25 درصد از جوانان کشور مولداوی بیرون از مرز را انتخاب کرده اند در این کشور در حدود 29 درصد از مردم زیر خط فقر هستند و این رویکرد بسیار عجیب است و بهتر است موقعیت دقیق منطقه­ای برای کشور مولداوی بررسی شده باشد.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Country Moldova عربی: بلد مولدوفا
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
 • زبان های رایج: ---
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: لئوی مولداوی معادل 0.057 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 00373
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 112
 • پایتخت: کیشینف
 • زبان های رسمی: رومانیایی
 • جمعیت: بیش از 3.55 million نفر در سال 2019
 • منطقه زمانی: (GMT+2)
 • دامنه اینترنتی: .ml
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 8.128 billion USD

سفر به مولداوی

سفر به مولداوی، سفر به کشوری اروپایی است که با دارابودن جاذبه­های گردشگری نسبت به دیگر نواحی اروپا ارزان­تر است. کشور مولداوی Moldova، یک کشور محصور در خشکی است که در اروپای شرقی واقع است و از ممالک تحت حکومت جمهوری شوروی سابق بوده است. کشورهای همسایه مولداوی در سه جهت شمال، شرق و غرب، کشور اوکراین و در جنوب کشور رومانی می­باشند.
در تاریخ سفر به مولداوی می­خوانید که در تاریخ 27 اوت 1991، مولداوی اعلام استقلال کرد و جمهوری سوسیالیستی اتحاد جماهیر شوروی به پایان رسید. پس از آن، حزب کمونیست به همراه هر سازمان کمونیستی دیگری در این کشور ممنوع شد. پس از آن پارلمان مولداوی، ممنوعیت فعالیت­های کمونیستی را لغو کرد.
پارلمان مولداوی مقام عالی کشور و تنها مقام قضایی دولتی در کشور است. رئیس جمهور کشور با حداقل 52 رای نمایندگان مجلس و توسط مجلس معرفی می­شود.
در سفر به مولداوی می­بینید که پایتخت کشور، شهر کیشیناو است که به زبان­های انگلیسی و رومانی Chisinau و Kishinev خوانده می­شود. این شهر دارای معماری به سبک اتحاد جماهیر شوروی است و موزه ملی تاریخ آن، مجموعه­های هنری و مردم شناسی را به نمایش می­گذارد که منعکس کننده پیوندهای فرهنگی با کشور همسایه اش رومانی است.

سفر به مولداوی

زندگی در مولداوی

مولداوی در جنوب شرقی اروپا قرار دارد ، مولداوی در غرب با رومانی و در شمال ، جنوب و شرق با اوکراین هم مرز است. بیشتر قلمرو آن بین دو رودخانه اصلی منطقه یعنی نسترو و پروت قرار دارد. نسترو (Dnister ، به زبان اوکراینی ؛ Dnestr( به زبان روسی) بخش کوچکی از مرز مولداوی با اوکراین را در شمال شرقی تشکیل می دهد ، اما عمدتاً از طریق قسمت شرقی این کشور جریان می یابد و بسارابیا و Transnistria را از هم جدا می کند. رود پرت تمام مرز غربی مولداوی را با رومانی تشکیل می دهد. امتیاز آزادی اقتصادی مولداوی 62.0 است و اقتصاد خود را به 87مین آزاد در فهرست سال 2020 تبدیل کرده است. امتیاز کلی آن با 2.9 امتیاز افزایش یافته است ، با بهبود نمرات برای تمامیت دولت و هزینه­های دولت مولداوی در بین 45 کشور منطقه اروپا در رتبه 40 قرار دارد و نمره کلی آن بسیار پایین­تر از میانگین منطقه­ای و تقریباً برابر با میانگین جهانی است. ارزش کل صادرات و واردات کالا و خدمات برابر با 86.7 درصد تولید ناخالص داخلی است. متوسط ​​نرخ تعرفه اعمال شده 3.5 درصد است ، اگرچه موانع بی شماری و عدم شفافیت باعث افزایش هزینه­های تجارت می شود. با سرمایه گذاران خارجی و داخلی به یک اندازه رفتار می شود ، اما رژیم کلی سرمایه گذاری برای رشد پویا سرمایه مؤثر نیست. سطح واسطه گيري كلي مالي در مولداوی كم عمق است. کاریابی در  مولداوی فراهم است.

 

 

زندگی در مولداوی

مهاجرت به مولداوی

میزان ورود مستقیم به مولداوی در سال­های اخیر کاهش یافته است: اگر میانگین سالانه پیش از بحران 330 میلیون دلار تخمین زده می شد ، طبق گزارش سرمایه گذاری جهانی سال 2019 توسط ورود UNCTAD در سال 2018 به 228 میلیون دلار رسیده است ، که فقط از 163 میلیون دلار آمریکا است. پارسال. کل سهام FDI در سال 2018 4 میلیارد دلار (35.5٪ از تولید ناخالص داخلی) برآورد شده است. بخش عمده FDI از دیگر کشورهای اتحادیه اروپا است. استراتژی ملی برای جذب سرمایه و توسعه صادرات 2016-2020 شناسایی بخش­های هفت اولویت برای سرمایه گذاری و توسعه صادرات: کشاورزی و مواد غذایی، خودرو، خدمات کسب و کار مانند فرآیند کسب و کار برون سپاری (BPO) فن آوری، لباس و کفش، لوازم الکترونیکی، اطلاعات و ارتباطات ( فناوری اطلاعشات و ارتباطات) و ماشین آلات. مولداوی به شهروندان خود اجازه می دهد تا علاوه بر تابعیت مولداوی ، تابعیت خارجی نیز داشته باشند. بنابراین به دست آوردن تابعیت خارجی منجر به از بین رفتن تابعیت مولداوی نمی شود. با این حال ، برخی از کشورها اجازه تابعیت چندگانه را ندارند ، به عنوان مثال بزرگسالانی که با تولد تابعیت مولداوی و ژاپن را کسب کرده­اند ، باید قبل از 22 سالگی ، وزارت دادگستری دوم را به وزارت دادگستری اعلام کنند ، کدام شهروندی را که می خواهند حفظ کنند.

 

مهاجرت به مولداوی

تحصیل در مولداوی

سیستم آموزش عالی در کشور مولداوی در 3 سطح (فرآیند بولونیا) ساخته شده است: چرخه 1 (لیسانس) مربوط به مقطع لیسانس ، چرخه 2 مربوط به مقطع کارشناسی ارشد و ، چرخه 3 (دکترا) مربوط به مقطع دکترا. آموزش عالی جمهوری مولداوی توسط وزارت آموزش و پرورش (ME) اداره می شود. سال تحصیلی از اول شهریور آغاز می­شود و تا پایان ژوئن ادامه می­یابد و تعطیلات در ژانویه و آوریل برگزار می­شود. هر سال تحصیلی به دو ترم تقسیم می­شود. هر ترم شامل 15 هفته کلاس کامل است که به دنبال آن جلسه امتحان برگزار می شود. خوابگاه های دانشجویی یک زیر مجموعه ساختاری از دانشگاه دولتی مولداوی است که شرایط زندگی و مطالعات را برای دانشجویان ، کارشناسی ارشد ، دانشجویان دکترا و همکاران فراهم می کند. دانشگاه ایالتی مولداوی دارای 10 خوابگاه دانشجویی است. مکان­های اقامتی به دانشجویان ارائه می­شود و ملاک اصلی با توجه به حق اقامت دانشجویان برای دانشجویان 2.3 ، میانگین سالانه به دست آمده در سال دانشگاه قبلی است. میزان اسکان با توجه به میزان راحتی متفاوت است و مورد تأیید سنا دانشگاه می­باشد ظرفیت اقامت در حدود 1500 مکان برای دانشجویان است.

تحصیل در مولداوی