x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

مهاجرت به مولداوی

میزان ورود مستقیم به مولداوی در سال­های اخیر کاهش یافته است: اگر میانگین سالانه پیش از بحران 330 میلیون دلار تخمین زده می شد ، طبق گزارش سرمایه گذاری جهانی سال 2019 توسط ورود UNCTAD در سال 2018 به 228 میلیون دلار رسیده است ، که فقط از 163 میلیون دلار آمریکا است. پارسال. کل سهام FDI در سال 2018 4 میلیارد دلار (35.5٪ از تولید ناخالص داخلی) برآورد شده است. بخش عمده FDI از دیگر کشورهای اتحادیه اروپا است. استراتژی ملی برای جذب سرمایه و توسعه صادرات 2016-2020 شناسایی بخش­های هفت اولویت برای سرمایه گذاری و توسعه صادرات: کشاورزی و مواد غذایی، خودرو، خدمات کسب و کار مانند فرآیند کسب و کار برون سپاری (BPO) فن آوری، لباس و کفش، لوازم الکترونیکی، اطلاعات و ارتباطات ( فناوری اطلاعشات و ارتباطات) و ماشین آلات. مولداوی به شهروندان خود اجازه می دهد تا علاوه بر تابعیت مولداوی ، تابعیت خارجی نیز داشته باشند. بنابراین به دست آوردن تابعیت خارجی منجر به از بین رفتن تابعیت مولداوی نمی شود. با این حال ، برخی از کشورها اجازه تابعیت چندگانه را ندارند ، به عنوان مثال بزرگسالانی که با تولد تابعیت مولداوی و ژاپن را کسب کرده­اند ، باید قبل از 22 سالگی ، وزارت دادگستری دوم را به وزارت دادگستری اعلام کنند ، کدام شهروندی را که می خواهند حفظ کنند.

 

 

 

 

 

 

مشاوره مهاجرت به مولداوی

مهاجرپذیری مولداوی

مهاجرپذیری مولداوی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

جمعیت مولداوی 2020

4،036،038

مولداوی ، رسماً جمهوری مولداوی ، کشوری بدون مرز در اروپای شرقی است که هم مرز با اوکراین و رومانی است . جمعیت تخمین زده شده در سال 2020 مولداوی 4.03 میلیون نفر است که در رتبه 131 جهان قرار دارد.

مساحت و تراکم جمعیت مولدووا

جمعیت تخمینی مولداوی 3.55 میلیون نفر است ، در مقایسه با جمعیت سرشماری سال 2004 ، 38/3 میلیون نفر (به استثنای تراریلیستریا) و 93/3 میلیون نفر از جمله Transnistria. این کشور یک کشور محصور در شرق اروپا است که هم مرز با رومانی و اوکراین است و 13،068 مایل مربع (33.846 کیلومتر مربع) مساحت را در بر می گیرد و آن را به 138 مین کشور بزرگ جهان تبدیل می کند. بیشتر کشور بسیار کوهستانی است و بین رودخانه های Dniester و Prut قرار دارد. مولداوی دارای تراکم جمعیتی 272 نفر در هر مایل مربع (105 نفر در هر کیلومتر مربع) است که از نظر تراکم جمعیت ، در رتبه 79 ام در جهان قرار دارد. خرید خانه در مولداوی و گرفتن اقامت در بهترین شرایط می بایست برای افراد قابل رویت باشد.

 


بحث در مورد اینکه آیا رومی­ها و مولداوی­ها همان قومیت هستند و ادعاهایی مبنی بر تقلب در تعداد قومیت اختلاف نظر وجود دارد. 19٪ از پاسخ دهندگان که گفتند که مولدووا بودند گفتند رومانیایی زبان مادری آنها است.

از زمان آخرین سرشماری اتحاد جماهیر شوروی در سال 1989 ، درصد روسها و اوکراینی­ها کاهش یافته است ، بیشتر به دلیل مهاجرت. بیشتر روس­ها در مناطق شهری مانند کیسینا و تیراسپول زندگی می کنند . گاگوز چهارمین گروه قومی بزرگ است و بیشتر در جنوب مولداوی در منطقه خودمختار گاگوزیا زندگی می کند.

آمار مهاجران به مولداوی

آمار مهاجران به مولداوی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

رشد جمعیت مولداوی

مردم در اوایل دهه 1990 با شروع اختلافات با روسیه به طور پیوسته از مولداوی خارج شده­اند. میزان زاد و ولد در مولداوی نیز کمتر از میانگین جهانی است و فقط 1.24 کودک متولد یک زن متوسط ​​هستند. نرخ پایین زاد و ولد به تغییر طرز تفکر نسبت داده شده است که در آن مردم مولدووا نمی خواهند کودکان را به وضعیت اقتصادی فعلی کشور بدست آورند. تركیب این عوامل باعث شده است كه جمعیت در چند دهه گذشته كاهش یابد ، هرچند آرام. از سال 2019 ، جمعیت با نرخ -0.28٪ سالانه در حال تغییر است.

پیش بینی­های جمعیتی مولداوی

پیش بینی می شود روند نزولی جمعیت در سال­های آتی ادامه یابد ، با پیش بینی­های فعلی اعلام شده است که تا سال 2050 جمعیت سالانه -0.87٪ سالانه تغییر خواهد کرد. اگر این حقیقت ثابت شود ، تعداد افراد در مولداوی تقریباً در این دوره یک میلیون کاهش می یابد. این پیش بینی­ها می گوید که جمعیت مولداوی تقریباً 4،017،687 در سال 2020 ، 3،843،941 در 2030 ، 3،583،993 تا سال 2040 و 3،293،157 تا سال 2050 خواهد بود.

میزان رضایت مهاجران به مولداوی

میزان رضایت مهاجران به مولداوی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


رسماً کشور مولداوی هیچ آیین ایالتی ندارد ، با این حال جمعیت عمدتاً مسیحی ارتدکس با بیش از 90٪ از مردم این دین را تمرین می­کنند. در کلیسای ارتدکس ، دو شاخه اصلی وجود دارد که اغلب آنها درگیری دارند: کلانشهر روسی از Kishinău و مولداوی و کلانشهر رومانی از Bessarabia. گذشته از ارتدکس مسیحی ، تعداد کمی از مردم ساکن مولداوی نیز کاتولیک ، یهودیت و اسلام را تمرین می کنند. تقریباً 7٪ از مردم ادعا می كنند كه هیچ وابستگی مذهبی ندارند.

مولداوی فقیرترین کشور در اروپا است و اقتصاد آنها خیلی قوی نیست. کشاورزی برجسته ترین صنعت است که 40٪ از تولید ناخالص داخلی ملی را به دلیل نزدیکی آنها به دریای سیاه و خاک بسیار حاصلخیز حاصل می کند. صادرات اولیه شامل گندم ، ذرت ، جو ، تنباکو ، شکر ، چغندر و سویا است. ناتوانی مولداوی در شکوفایی اقتصادی تا حد زیادی با وابستگی آنها به اتحاد جماهیر شوروی به انرژی و مواد اولیه مرتبط بوده است ، اما وضعیت آنها در سال­های پس از استقلال آنها تا حدودی در حال بهبود است.

 


روسیه در اوایل دهه 1800 کنترل زمین هایی را که اکنون در شرق مولداوی قرار دارد ، به دست آورد ، امپراتوری عثمانی نیمه غربی کشور را کنترل کرد. نیمه عثمانی این کشور در سال 1878 از رومانی استقلال به دست آورد ، اما اتحاد جماهیر شوروی تسلط خود را نسبت به بقیه حفظ کرد. کل منطقه تا سال 1940 با هم ترکیب و تحت حکومت اتحاد جماهیر شوروی قرار گرفت و به جمهوری سوسیالیستی اتحاد جماهیر شوروی مولداوی تبدیل شد.

آنها سرانجام در سال 1991 استقلال اعلام كردند كه منجر به درگیری و صدها كشته شد. در سال 1997 به آنها استقلال داده شد ، اما به زبان روسی زبان رسمی شد. اختلافات با روسیه به 21 ادامه ST قرن. سرانجام مولداوی در سال 2014 به عنوان یک کشور مستقل در ملت اروپا پذیرفته شد.

راحت‌ترین روش مهاجرت به مولداوی

راحت‌ترین روش مهاجرت به مولداوی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

رویه­های مربوط به سرمایه گذاری خارجی

آزادی استقرار

طبق اساسنامه ، فرم­های خاص سازمان­های حقوقی و فعالیت­های خاص نیاز به حداقل سرمایه برای سرمایه گذاری دارند. گسترده­ترین اشکال شرکت­های با مسئولیت محدود (LLC) و به دنبال آن شرکت­های سهامی (JSC) هستند. برای سرمایه گذاری 100٪ ، استفاده از LLC تمایل به راحتی بیشتری دارد. ایجاد و راه اندازی یک LLC از یک JSC ساده­تر است.

کسب منابع

مالکیت 100٪ خارجی قانونی است.

تعهد به اعلام

ایجاد یک نهاد تجاری در مولداوی شامل ثبت نام در اداره ثبت احوال اشخاص حقوقی است که توسط اتاق ثبت احوال وزارت دادگستری برگزار می­شود. اتاق ثبت احوال دولتی LLC / JSC را در مدت 5 روز کاری (مدت عمومی) یا چهار ساعت - یک روز (روندی سریع) از ارسال کلیه اسناد مورد نیاز ثبت می کند.

سهام JSC متعاقباً باید در کمیسیون ملی بازار مولداوی (NCFM) ثبت شود. پنج روز کار از ارسال مدارک لازم است. هزینه ثبت نام سهام JSC 0.4٪ از میزان انتشار سهام است.

سازمان صالح برای اعلامیه

وزارت اقتصاد و تجارت جمهوری مولداوی
وب سایت وزارت دادگستری وب سایت کمیسیون ملی بازار مولداوی

درخواست مجوزهای خاص

لیست فعالیت­های مجاز به صدور مجوز به صراحت توسط قانون تنظیم با مجوز فعالیت­های کارآفرینی (که شامل حسابرسی ، بانکی ، بیمه و کمک های پزشکی خصوصی است) تهیه شده است. مجوز را می­توان از طریق یک بستر آنلاین که اخیراً توسط اتاق صدور مجوز مولداوی راه اندازی شده است ، دریافت کرد.

روش‌ های مهاجرت به مولداوی

روش‌ های مهاجرت به مولداوی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


ثبت و نگهداری از یک شرکت در مولداوی به شما این امکان را می دهد تا از مزایای واقعی برای صاحبان مشاغل احساس کرده و پایه و اساس ثابتی را برای توسعه فعالیت­های سودآور در خارج از کشور مبدا ایجاد کنید. از جمله مزایایی که در حوزه قضایی ارائه شده است ، موارد ذیل قابل ذکر است:پرستیژ فضای اروپا. فقط یک (برای شرکت آماده) یا 10 روز (برای تأسیس شرکت جدید) شما نیاز به دریافت کار تمام عیار در منطقه اروپا دارید. ورود به بازار بین المللی گامی مهم برای هر سازمانی است که در صدد افزایش حجم فروش خود ، برای بهبود کارآیی فعالیت است. اقامت مولداوی با اجاره خانه ممکن نیست.انتشار حسابرسی. معاملات حساب شده در اسناد شرکت منعکس شده و در داخل بنگاه باقی می ماند. الزامی نیست اظهارات خود را به مقامات دولتی و انجام ممیزی ارائه دهید. قانون مولداوی شرکت­های خارجی را ملزم به انجام چنین فعالیتی نمی کند.قانون مولداویات وفادار. شرکت­های مولداوی ممکن است از نرخ صفر استفاده کنند. برای استفاده از آن ، انجام فقط یک شرط واحد - انجام فعالیت در خارج از کشور ضروری است. این مربوط به کلیه عملیات ، معاملات و قراردادها با شهروندان سایر کشورها و همچنین با افراد - غیر مقیم است.

 


قانون مولداویات وفادار. شرکت­های مولداوی ممکن است از نرخ صفر استفاده کنند. برای استفاده از آن ، انجام فقط یک شرط واحد - انجام فعالیت در خارج از کشور ضروری است. این مربوط به کلیه عملیات ، معاملات و قراردادها با شهروندان سایر کشورها و همچنین با افراد - غیر مقیم است.قوانین بانکی سودآور. افسران "Prifinance" به صاحبان شرکت­های مولداوی کمک می کنند تا در هر بانک جهانی حساب بانکی باز کنند. ما مشاوره­ای واجد شرایط ارائه خواهیم داد ، در مورد قابلیت اطمینان مؤسسات مولداوی خاص ، نظر متخصص را ابراز خواهیم کرد و بر همه جنبه­های سازمانی کنترل خواهیم کرد.قابلیت اطمینان. در مولداوی دارایی­های شما تحت حمایت دولت است. انجام فعالیت در محدوده شرکت با مسئولیت محدود دامنه مسئولیت را به شدت محدود می کند. تسهیلات شخصی و دارایی سهامداران در روند بازپرداخت بدهی­های مولداوی دخیل نیستند.محیط سرمایه گذاری مطلوب. مقررات اروپایی در قلمرو مولداوی اعمال شده است. سرمایه گذاری در اینجا بسیار جذاب است ، دولت حمایت از دارایی را تضمین می کند.

مهاجرت سرمایه گذاری به مولداوی

مهاجرت سرمایه گذاری به مولداوی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


میزان ورود مستقیم به مولداوی در سال­های اخیر کاهش یافته است: اگر میانگین سالانه پیش از بحران 330 میلیون دلار تخمین زده می شد ، طبق گزارش سرمایه گذاری جهانی سال 2019 توسط ورود UNCTAD در سال 2018 به 228 میلیون دلار رسیده است ، که فقط از 163 میلیون دلار آمریکا است. پارسال. کل سهام FDI در سال 2018 4 میلیارد دلار (35.5٪ از تولید ناخالص داخلی) برآورد شده است. بخش عمده FDI از دیگر کشورهای اتحادیه اروپا است. استراتژی ملی برای جذب سرمایه و توسعه صادرات 2016-2020 شناسایی بخش­های هفت اولویت برای سرمایه گذاری و توسعه صادرات: کشاورزی و مواد غذایی، خودرو، خدمات کسب و کار مانند فرآیند کسب و کار برون سپاری (BPO) فن آوری، لباس و کفش، لوازم الکترونیکی، اطلاعات و ارتباطات ( فناوری اطلاعات و ارتباطات) و ماشین آلات.

به طور کلی ، فضای اقتصادی و سیاسی مولداوی به ویژه برای سرمایه گذاران جذاب نیست. این کشور با چالش های بسیاری روبرو است از جمله نیاز به مبارزه با فساد ، بهبود وضعیت سرمایه گذاری ، رفع موانع برای صادرکنندگان ، تبدیل حواله­ها به سرمایه گذاری­های تولیدی و ایجاد یک بخش مولداوی قابل اعتماد. اصلاحات اداری و قضایی نیز لازم است. از طرف دیگر ، این کشور می تواند پلی بین بازارهای اروپای غربی و شرقی باشد و شرکت­های خارجی در اکثر بخش­ها از رفتار ملی برخوردار می شوند. کشور مولداوی از نظر سهولت در انجام کار در گزارش بانک جهانی تجارت جهانی 2020 (از دست دادن یک مقام در مقایسه با نسخه قبلی) ، از بین 190 اقتصاد رتبه 48 را دارد .

مهاجرت از طریق ازدواج به مولداوی

مهاجرت از طریق ازدواج به مولداوی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شهروندی ممکن است به هرکسی که به سن 18 سالگی رسیده باشد ، واگذار شود و یکی از معیارهای زیر را داشته باشد:

ده سال گذشته به طور قانونی و عادی در مولداوی اقامت داشته است. حداقل به مدت سه سال با یک شهروند مولداوی ازدواج کرده است. یا به مدت سه سال به طور قانونی و عادت با والدین یا فرزندان (از جمله فرزندخواندگی) که تابعیت مولداوی هستند ، اقامت داشته است

قبل از رسیدن به سن 18 سالگی ، 5 سال از نظر قانونی و عادت سکونت داشته است

یک شهروند بدون تابعیت یا پناهنده شناخته شده است ، که حداقل 8 سال به طور قانونی و عادت داشته است

علاوه بر این آنها باید معیارهای زیر را رعایت کنند:

مفاد قانون اساسی مولداوی را می­شناسد و رعایت می کند

زبان ملی را به اندازه کافی خوب می شناسد تا در زندگی اجتماعی ادغام شود

در صورت تملک ، تابعیت دولت دیگری را از دست می دهد یا آن را انصراف می دهد ، مگر در مواردی که از بین رفتن انصراف امکان پذیر نیست یا نمی توان به طرز منطقی درخواست کرد

 


مولداوی به شهروندان خود اجازه می دهد تا علاوه بر تابعیت مولداوی ، تابعیت خارجی نیز داشته باشند. بنابراین به دست آوردن تابعیت خارجی منجر به از بین رفتن تابعیت مولداوی نمی شود. با این حال ، برخی از کشورها اجازه تابعیت چندگانه را ندارند ، به عنوان مثال بزرگسالانی که با تولد تابعیت مولداوی و ژاپن را کسب کرده­اند ، باید قبل از 22 سالگی ، وزارت دادگستری دوم را به وزارت دادگستری اعلام کنند ، کدام شهروندی را که می خواهند حفظ کنند.

مهاجرت از طریق تولد به مولداوی

مهاجرت از طریق تولد به مولداوی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

زاد و ولد در قلمرو مولداوی به طور خودکار تابعیت اعطا نمی کند.

کودکی که ، حداقل یکی از والدینش ، بدون در نظر گرفتن کشور تولد کودک ، تبعه مولداوی است.

ثبت نام : تابعیت ممکن است با ثبت نام برای افراد زیر مجاز باشد: اتباع خارجی که حداقل سه سال با شهروند مولداوی ازدواج کرده است. کودک ، 18 سال و کمتر که توسط شهروندان مولداوی پذیرفته شده است.

با استفاده از طبیعت : تابعیت مولداوی ممکن است با تحقق شرایط زیر بدست آید: شخص باید حداقل 19 سال سن داشته باشد ، از تابعیت قبلی خودداری کرده و حداقل 10 سال در این کشور اقامت داشته باشد.


CITIZENSHIP DUAL: شناخته شده نیست. استثنا : به یک شهروند خارجی می توان با حکم ویژه ریاست جمهوری ، تابعیت مولداوی را اعطا کرد ، بدون اینکه از شهروندی قبلی چشم پوشی کند.

مهاجرت پناهندگی به مولداوی

مهاجرت پناهندگی به مولداوی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در جمهوری مولداوی ، علی رغم پیشرفت­های بارز در کیفیت کلی فرایندهای تعیین وضعیت پناهندگی (RSD) ، از جمله کیفیت ثبت نام ، مصاحبه و تصمیم گیری ، هنوز فضای قابل توجهی برای بهبود وجود دارد. تحقیقات اطلاعات کشور مبدا غالباً کافی نیست. روند این است که بدون استدلال موجه از انکار وضعیت پناهندگی ، به جای پناهندگی ، به حمایت مکمل بپردازیم. به طور کلی ، نرخ به رسمیت شناختن بالا باقی مانده است - 70.78 درصد در مقابل 76.22 درصد در سال 2014. 69.40 درصد در سال 2013 و 60.38 درصد در سال 2012. میزان شناسایی وضعیت پناهندگان از 11 درصد در سال 2012 به 8 درصد در سال 2013 ، 19 درصد در سال 2014 و 13.95 درصد در سال 2015 در نوسان است.

در طول سال ، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد بدون هیچ گونه اختلال از شرکای مجری و همیاران دولت پشتیبانی می کند و گزارش­های مولداوی و روایی در زمینه فعالیت­های متعدد در حال انجام به سطح کافی انجام شده است.
 
در جمهوری مولداوی ، ادغام اتحادیه اروپا همچنان در اولویت دولت قرار داشت. گزارش نهایی درمورد مرحله اول برنامه اقدام آزادسازی ویزا توسط EC نتیجه گرفته است كه جمهوری مولداوی به طور كلی معیارهای مورد نیاز را در هر چهار بلوك برنامه اقدام با اتخاذ قانونگذاری مربوطه كه راه را برای مرحله اجرا در هم آمیخته است ، رعایت كرده است. ابتکار. علیرغم تلاش­های شدید در سمت مولداوی و برخی از واسطه­ها ، هیچ پیشرفت مهمی در فرایند حل و فصل تراریلیستر در قالب 5 + 2 به ثبت نرسید.

مهاجرت تحصیلی‌ به مولداوی

مهاجرت تحصیلی‌ به مولداوی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


سیستم آموزش در مولداوی شامل آموزش پیش دبستانی ، ابتدایی ، متوسطه و عالی است. آموزش پیش دبستانی برای کودکان تا هفت سالگی است. آموزش ابتدایی بین کلاس­های یک تا چهار است و به طور معمول شامل کودکان بین 8 تا 12 سال است. آموزش متوسطه شامل دو مسیر است: عمومی و حرفه­ای. آموزش متوسطه عمومی از کلاس­های 5-9 به نام ژیمناستیک و درجه­های 10-12 به عنوان لیسول خوانده می شود. آهنگ حرفه­ای را liceul  حرفه­ای می نامند . آموزش عالی شامل دو مرحله ، آموزش کوتاه مدت کالج و آموزش دانشگاه است. این موسسات به طور سنتی دیپلم اعطا می کردند اما در سال 2000 نیز از عناوین لیسانس و کارشناسی ارشد برای مطابقت با استانداردهای بین المللی استفاده می کردند. اقامت مولداوی برای ایرانیان می بایست در فضای سرمایه گذاری باشد اما تحصیل هم امکانات خوبی را شکل می دهد.زبان آموزش تحت حکومت اتحاد جماهیر شوروی روسی بود. با این حال ، از سال 1989 ، مولدووا به عنوان زبان رسمی پذیرفته شد و در سال 2000 ، تقریباً دو سوم از همه دانش آموزان در مدارس مشغول به تحصیل بودند که مولدووا زبان آموزش بود. با این حال ، مدرسه­هایی که نیازهای اقلیت­ها و مدارس را تأمین می کنند با زبان­های روسی ، گاگوزایی ، اوکراینی و بلغاری نیز به عنوان زبان آموزش نیز حضور دارند. دانشجویان سایر ملیت­ها (یهودی ، لهستانی و آلمانی) این فرصت را دارند که این موارد را به عنوان یک موضوع جداگانه مطالعه کنند. با این وجود ، سیاست دولت تأکید می کند که همه شهروندان باید مولداوی را مطالعه کنند. از زمان استقلال خود ، دولت مولداوی همچنین دوره­های قابل توجهی در ادبیات و تاریخ رومانی را به برنامه درسی اضافه کرده است. پیوندهای محکمی بین سیستم­های آموزش در رومانی و مولداوی برقرار شده است. در طول دهه 1990 ، رومانی بطور گسترده کتاب­های درسی را برای جایگزینی کتاب­های دوره اتحاد جماهیر شوروی اهدا کرد. در سطح دانشگاه ، تغییر آهسته صورت می گیرد و روسی همچنان زبان غالب آموزش است. سال تحصیلی از اول سپتامبر آغاز می شود و تا ژوئن با تعطیلات زمستانی در ماه دسامبر و ژانویه ادامه می یابد.

مهاجرت کاری مولداوی

مهاجرت کاری مولداوی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اجازه کار

شهروندان خارجی و افراد بدون تابعیت که می خواهند در جمهوری مولداوی مشغول به کار شوند باید مجوز کار را از آژانس ملی اشتغال وزارت اقتصاد دریافت کنند.

برای اعطای حق کار:

برای اعطای حق کار ، کارفرما یا نماینده قانونی آن اسناد زیر را به آژانس ملی استخدام ارائه می دهند:

معترض بودن شرکت / سازمان / موسسه به آژانس ملی اشتغال ؛

پرسشنامه-کاربرد کارگر مهاجر؛

نسخه­ای از نظر مطلوب صادر شده توسط آژانس ملی اشتغال.

کپی اسناد تشکیل دهنده شرکت / سازمان / موسسه (گواهی ثبت شرکت ، عصاره اخیر از سازمان امور خارجه شرکت­ها ، ثبت ملی سازمان­های غیردولتی یا مجوز کار در صورت لزوم)

اسناد تأیید کننده فعالیت شرکت (گواهی بازرس مولداویاتی مبنی بر عدم تأخیر در بودجه عمومی ملی ، نسخه ای از گزارش مولداوی برای آخرین دوره مدیریت طبق قانون قابل اجرا)

قرارداد کار فردی ، در اصل ، شناسنامه ملی شهروند خارجی یا شناسنامه شخص بی پناه ، با ذکر موارد مربوط به عبور از مرز دولت و نسخه آن.

کپی از سند مطالعه یا سندی دیگر که صلاحیت متخصص دعوت شده به کار را ترجمه کرده ، ترجمه شده به زبان مولداوی ، قانونی یا همراه با رسول.

گواهی پزشکی استاندارد و گواهی پزشکی مبنی بر عدم وجود HIV / AIDS در اصل.

سند تأیید تأمین فضای اجاره برای دوره درخواست شده (اظهارنامه مالک / قرارداد اجاره / قرارداد خرید و فروش)

یک عکس رنگی ، 60 50 50 میلی متر ، با زمینه سفید.

سوابق کیفری از کشور مبدا ، ترجمه شده به زبان رومانیایی ، قانونی یا همراه با رسول

برای گسترش حق کار:

برای تمدید حق کار برای یک دوره جدید ، کارفرمای یا نماینده قانونی آن اسناد زیر را به آژانس ملی استخدام ارائه می دهند:

معترض بودن شرکت / سازمان / موسسه به آژانس ملی اشتغال برای گسترش حق کار؛

کپی اجازه اقامت موقت برای اشتغال؛

کپی اسناد تشکیل دهنده شرکت / سازمان / موسسه (گواهی ثبت شرکت ، عصاره اخیر از سازمان امور خارجه شرکت­ها ، ثبت ملی سازمان­های غیردولتی یا مجوز کار در صورت لزوم)

اسناد تأیید کننده فعالیت شرکت (گواهی بازرس مولداویاتی مبنی بر عدم تأخیر در بودجه عمومی ملی ، نسخه ای از گزارش مولداوی برای آخرین دوره مدیریت طبق قانون قابل اجرا)

قرارداد کار فردی ، در اصل ،

شناسنامه ملی شهروند خارجی یا شناسنامه شخص بی پناه ، با ذکر موارد مربوط به عبور از مرز دولت و نسخه آن.

کپی از سند مطالعه یا سندی دیگر که صلاحیت متخصص دعوت شده به کار را ترجمه کرده ، ترجمه شده به زبان مولداوی ، قانونی یا همراه با رسول.

گواهی پزشکی استاندارد و گواهی پزشکی مبنی بر عدم وجود HIV / AIDS در اصل.

سند تأیید تأمین فضای 

مهاجرت از طریق همراه به مولداوی

مهاجرت از طریق همراه به مولداوی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

حق ماندن بیش از 90 روز

شهروندان خارجی که قصد دارند بیش از 90 روز در مولداوی بمانند ، باید گواهی مهاجرت را از اداره مهاجرت و پناهندگی دریافت کنند.

برای این کار ، شهروند خارجی یا شخص غیرحضوری باید مدارک زیر را به اداره مهاجرت و پناهندگی (بلوار استفان سل ماره 124 ، کیسینا) ارائه دهد.

گواهی پزشکی در مورد وضعیت بهداشت و نتایج آزمایش پزشکی HIV / AIDS ، به طور اصلی ،

کپی ضمیمه گذرنامه و گذرنامه حاوی ویزا با مدت معتبر ،

کپی کارت شناسایی همسر ،

یک نسخه از گواهی های ازدواج یا طلاق ،

نظر استدلال شده آژانس ملی اشتغال (برای کسانی که به سر کار می آیند)

یک نسخه از قرارداد کار برای مهاجران که به سر کار می آیند ،

رضایت معتبر از کسی که مسکن اعطا می کند ،

یک نسخه از سند مطالعه ،

عکس ، 5x6 میلی متر ،

رسید تأیید پرداخت هزینه دولت.

متعاقباً با اخذ گواهینامه مهاجرت ، شهروند خارجی یا شخص بدون تابعیت مجوز اقامت خود را در وزارت توسعه اطلاعات منعقد می کند.

مهاجرت توریستی به مولداوی

مهاجرت توریستی به مولداوی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آیا برای بازدید از مولداوی به ویزا نیاز دارم؟

نه، اگر شما یک گذرنامه ایالات متحده، شما نیاز ویزا برای ورود به مولدووا . قبل از نیاز به اجازه اقامت می توانید تا 90 روز بمانید .

 

آیا ویزای شینگن برای مولداوی معتبر است؟

از 28 آوریل به بعد ، شهروندان مولداوی با گذرنامه بیومتریک می توانند بدون ویزا به کشورهای منطقه شینگن سفر کنند .

 

چگونه می توانم ویزای مولداوی را از هند دریافت کنم؟

سرخپوستان سفر به مولدووا می توانید از نوع (C) 90 روزه توریستی را انتخاب نمایید ویزای یا نوع (C) 90 روزه کسب و کار ویزای بسته به دلیل خود را برای سفر. با این وجود ، فقط ویزاهای اقامت کوتاه (نوع C) از طریق سیستم الکترونیکی می تواند بصورت آنلاین دریافت شود.

مهاجرت شرایط خاص به مولداوی

مهاجرت شرایط خاص به مولداوی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نقاط قوت

 

عمده نقاط قوت مولداوی از نظر جذب FDI عبارتند از:

- نیروی ماهر و کم هزینه؛
- خصوصی سازی تعدادی از شرکت­های در دست اقدام؛
- مولداویات و عوارض مناسب برای سرمایه گذاران.
- پتانسیل کشاورزی (شراب ، میوه های خشک ، سبزیجات ، آفتابگردان ، گندم).

نقاط ضعف

نقاط ضعف اصلی کشور که مانع از ایجاد FDI می شود:

- سطح بالای فقر.
- اندازه مهمی از بخش غیررسمی آن.
- وابستگی به حواله­های کارگران خارج از کشور.
- بی ثباتی سیاسی و تنش­های اجتماعی؛
- سطح بالایی از فساد ، حاکمیت ضعیف و مشتری مداری؛
- آرمان­های جدایی طلبانه از قاره ترنجنیستیا.

اقدامات دولت برای ایجاد انگیزه یا محدود کردن FDI

مولداوی ، که به طور مداوم به عنوان یکی از فقیرترین کشورها در اروپا شناخته می شود ، به دلیل رشد اقتصادی خود به سرمایه گذاری ، تجارت خارجی و حواله­های بانکی متکی است.

قانون فعلی در زمینه سرمایه گذاری در کارآفرینی در سال 2004 به اجرا درآمد. این طرح به گونه­ای طراحی شده است که با استانداردهای قانونی اروپا سازگار باشد و انواع سرمایه گذاری­های داخلی و خارجی را تعریف کند. ضمانت نامه­های مربوط به احترام به حقوق سرمایه گذاران ، عدم استفاده از سلب مالکیت یا اقدامات مشابه با سلب مالکیت ، و نیز برای پرداخت خسارت در صورت نقض حقوق سرمایه گذاران را فراهم می کند. این قانون سرمایه گذاری در همه بخش­های اقتصاد را مجاز می داند ، در حالی که فعالیت­های خاص نیاز به مجوز تجارت دارد.

دولت صنایع زیر را از طریق سازمان سرمایه گذاری و توسعه صادرات مولداوی (MIEPO) جذاب می کند: کشاورزی ، خودرو ، ICT ، دارو ، انرژی تجدید پذیر و منسوجات. 

دولت به منظور ارتقاء سرمایه گذاری در کشور ، چندین مساله ایجاد کرد. شرکت­هایی که 250،000 دلار سرمایه گذاری می کنند می توانند 5 سال اول از کسر مولداویات بهره­مند شوند. مولداویات بر درآمد نیز کاهش یافته است. دولت برابری بین سرمایه گذاران بین المللی و محلی و واقعیت عدم محدودیت سرمایه گذاری شده را ترویج می کند.

مناطق آزاد اقتصادی (FEZ) بخش­هایی از قلمرو گمرک مولداوی هستند که از نظر اقتصادی جدا شده و کاملاً محدود به کل منطقه محدود می شوند ، جایی که انواع خاصی از فعالیت­های کارآفرینی در شرایط ترجیحی برای سرمایه گذاران محلی و خارجی مجاز است. در حال حاضر هفت منطقه آزاد اقتصادی (FEZ) در مولداوی وجود دارد.

شهرهای مهاجر پذیر مولداوی

شهرهای مهاجر پذیر مولداوی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نام

جمعیت 

 

کازینو

635،994

 

در Tiraspol

157،000

 

سطل

125000

 

وام دهنده

110،175

 

خرگوش

55،455

 

اگر

34،492

 

یونقنی

34،422

 

سوروکا

27423

 

اورهی

24،918

 

ثانیا

23،254

 

Comrat

22،911

 

ادینت

22878

 

کیدیرلونگا

22،700

 

Causeni

21،690

 


تقریباً 38٪ از جمعیت مولداوی در یک شهر یا اطراف آن زندگی می کنند ، این نشان می دهد که بسیاری از کلان شهرها در این کشور وجود ندارند. پایتخت و بزرگترین شهر مولداوی Chișinău است که تخمین زده می شود جمعیت آن در منطقه بزرگ مترو 736000 نفر و در محدوده شهر آن 493000 نفر باشد. این است که در کنار رودخانه بیک در وسط این کشور واقع شده است و از سال حداقل 15 اشغال هفتمقرن. این مرکز علاوه بر اینکه مرکز دولت است ، بیشتر بخش­های تجاری و مولداوی ملل نیز در آن زندگی می کند. دومین شهر بزرگ ، شهر باستانی تیراسپول در کنار رودخانه دنیستر است که جمعیت آن 149000 نفر است. در سال 1990 ، تیراسپول استقلال خود را از مولداوی اعلام کرد و به پایتخت جمهوری سوسیالیستی اتحاد جماهیر شوروی پریدنستروویان ، که توسط رهبران اتحاد جماهیر شوروی به رسمیت شناخته نمی شود ، ادامه می یابد و همچنان به عنوان مبارزاتی برای این شهر ادامه می یابد. شهر بولیوی سومین کشور بزرگ در مولداوی با 144000 نفر جمعیت است ، تعدادی که به دلیل مهاجرت به دلیل ضعف اقتصادی ، به طور مداوم در حال کاهش است.

اخذ ویزای مولداوی

اخذ ویزای مولداوی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

چگونه می توانم شهروند مولداوی باشم؟

مورد نیاز مولداوی . برای واجد شرایط بودن تابعیت ، متقاضی اصلی باید بالای 18 سال سن داشته باشد ، شرایط درخواست را برآورده سازد و سهم صلاحیت اصلی را کسب کند: حداقل سهم غیر قابل استرداد به صندوق سرمایه گذاری عمومی (PIF): 100،000 یورو برای یک متقاضی مجرد.

 

چگونه می توانم اقامت دائم در مولداوی دریافت کنم؟

برای به دست آوردن اقامت اجازه در جمهوری مولدووا ، شهروند خارجی یا شخص بدون تابعیت باید به وزارت مهاجرت با نرم افزار برای اعمال به دست آوردن یک گواهی مهاجرت. براساس این گواهینامه می توان مجوز اقامت در جمهوری مولداوی صادر کرد .

 

چه مدت می توانم در مولداوی بمانم؟

90 روز

شهروندان ایالات متحده ممکن است طی یک دوره شش ماهه بدون ویزا در 90 روز در مولداوی بمانند . اجازه اقامت برای اقامت بیش از 90 روز مورد نیاز است و می توانید در دفتر مهاجرت و پناهندگی در بلوار 124 بلوار استفان سل مار در کیشینو دریافت کنید. شما باید بازدید خود را با دولت مولداوی ثبت کنید 

اخذ اقامت مولداوی

اخذ اقامت مولداوی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آیا ویزای شینگن برای مولداوی معتبر است؟

از 28 آوریل به بعد ، شهروندان مولداوی با گذرنامه بیومتریک می توانند بدون ویزا به کشورهای منطقه شینگن سفر کنند . ... چشم پوشی از ویزا برای همه کشورهای منطقه شنگن اعمال می شود و شهروندان مولداوی قادر خواهند بود در هر نیم سال برای مدت زمانی تا 90 روز در آنجا بمانند.

 

آیا مولداوی کشوری خطرناک است؟

اروپای شرقی کشور از مولدووا دور از اتحاد جماهیر شوروی سابق در سال 1991. شکست این است که بین رومانی و اوکراین ساندویچ. پایتخت آن کیسینو است که بیشتر مسافران هنگام بازدید از کشور به آنجا می روند . ... با این حال ، این کشور نسبتاً بی خطر است و بیگانگان به ندرت گزارش وقایع جرم خشن را می دهند.

 

 

چگونه می توانم به مولداوی بروم؟

شما باید یک گذرنامه معتبر و اثبات سفر (مثلاً بیمه اتومبیل ، در صورت رانندگی وسیله نقلیه به مولداوی ، بلیط هواپیما ، اتوبوس یا قطار) ارائه دهید.

 

مولدووا برای چه چیزی شناخته شده است؟

مولدووا به چه دلیل بیشتر شناخته شده است ؟ شاید مولداوی به خاطر شراب خود که کاملاً خوشمزه است شناخته شود. بیشتر خانواده­های مولدووا شراب را در خانه تهیه می کنند ، بنابراین عمده شرابخانه­ها شراب هایی را برای صادرات تولید می کنند. ... همچنین تعداد زیادی بناها و مؤسسات مذهبی شگفت انگیز در مولداوی ، از جمله کلیساها و صومعه ها وجود دارد.

 

 

براساس اعلام آژانس خدمات عمومی در مولداوی ، تعداد شرکت­های خارجی ثبت شده به شرح زیر است:

 

-  11302: شرکت­هایی با سرمایه خارجی که از اول اوت 2018 ثبت شده اند.

-  1،746: طبق اطلاعات داده شده توسط اداره ثبت و صدور مجوز ، این شرکت­ها از رومانی بودند.

-  1،391: تعداد شرکت­های دارای سرمایه خارجی از ایتالیا که در مولداوی ثبت شده اند.

-  1،302: تعداد شرکت­های دارای سرمایه خارجی از ترکیه که در جمهوری مولداوی ثبت شده اند. 

-  1،154: این تعداد شرکت­هایی با سرمایه خارجی از اوکراین است ، در تاریخ انتشار آمار.

اخذ پاسپورت مولداوی

اخذ پاسپورت مولداوی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

ثبت شرکت در مولداوی روشی ساده است که شامل چندین مرحله اصلی است. مرحله نهایی ثبت نام واقعی در مقامات محلی است ، پس از تهیه کلیه اسناد و موسسین شرکت امضا نمونه­ها به همراه اسناد شناسایی شخصی لازم را ارائه می دهند. 

 

در زیر ، نمایندگان ما که در تشکیل شرکت در مولداوی تخصص دارند ، به برخی از سؤالات کلیدی در مورد ثبت واقعی یک تجارت پاسخ می دهند. سرمایه گذاران خارجی که علاقه مندند اطلاعات بیشتری درمورد کلیات راه اندازی یک شرکت در این کشور و همچنین مراحل پس از ثبت نام در این تجارت کسب کنند می توانند به نمایندگان ما مراجعه کنند.

 

روش ثبت شرکت در مولدووا چیست؟

 

ثبت شرکت در مولداوی روشی است که مراحل مختلفی را شامل می شود. مؤسس شرکت باید اسناد مختلفی را در مورد خود شرکت و اسناد شناسایی شخصی و همچنین امضاهای نمونه ارائه کند. 

 

اساسنامه یک شرکت اسناد سازنده­ای است که در جلوی دفتر اسناد رسمی در مولداوی تهیه می شود و در حضور اسناد رسمی توسط کلیه موسسین شرکت امضا می شود. آنها باید موارد زیر را شامل شوند: نام شرکت ، داده­های تشکیل ، نوع مشاغل ، میزان کل سرمایه سهم و میزان سهم هر سهامدار ، جزئیات دفتر مرکزی و جزئیات مربوط به نحوه انحلال یا سازماندهی مجدد شرکت. 

 

کلیه مدارک لازم برای ثبت نام به آژانس ارائه می شود. اثبات پرداخت هزینه­های مختلف ثبت نام باید در پرونده ثبت نام گنجانده شود. سرمایه گذاران خارجی باید توجه داشته باشند كه هرگونه اسناد به یك زبان خارجی باید به رومانیایی ترجمه شود و اساسنامه یك شركت جدید به زبان رومانیایی تهیه شود. تیم نمایندگان ما می توانند به سرمایه گذاران خارجی در افتتاح شرکتی در مولداوی کمک کنند. ما خدمات کاملی ارائه می دهیم که شامل تهیه اسناد به زبان رومانیایی نیز می باشد. در صورت لزوم ، تیم ما می تواند با یک مترجم قسم خورده ، برای برقراری ارتباط آسان با سرمایه گذار خارجی همکاری کند.

 

سرمایه گذاران خارجی می توانند چندین فرم اشخاص حقوقی را ثبت کنند و این انتخاب یکی از اولین موارد مربوط به روند تشکیل شرکت است. نمایندگان ما می توانند به شما در انتخاب یک فرم تجاری مناسب کمک کنند و سپس مراحل ادغام را دنبال کنید ، زیرا شرایط ثبت نام می تواند برای برخی از مشاغل نسبت به سایرین سبک تر باشد (برای مثال ، آنها در مقایسه با شرکت با مسئولیت محدود خصوصی برای معامله گران سبک تر هستند)

چگونه می توان اطلاعات مربوط به یک شرکت ثبت شده در مولداوی را جستجو کرد؟

 

آژانس خدمات عمومی ارائه می دهد یک رده خاص از خدمات الکترونیکی که برای به دست آوردن اطلاعات در مورد یک شرکت ثبت شده خاص مراجعه کنید. کاربران ممکن است یک دفترچه آنلاین از سازمان امور خارجه و همچنین اطلاعات عمومی درباره یک شخص حقوقی ثبت شده را دریافت کنند که در ثبت کشور نیز موجود است. علاوه بر این ، مجوز یک شرکت را می توان از طریق سیستم آنلاین بررسی کرد.

 

برای جستجوی اطلاعات در مورد یک شرکت ، کاربر باید یک فرم آنلاین را پر کند که شامل نام شرکت و همچنین شماره ثبت مولداوی باشد. تهیه شماره مهم است زیرا نام شرکت در هنگام وارد کردن شماره گزینه پر کردن خودکار را دارد.

 

افراد علاقه مند باید بدانند که خدمات با هزینه ارائه می­شود. یکی از نمایندگان ما که در تشکیل شرکت در مولداوی تخصص دارد می تواند اطلاعات بیشتری در مورد پلت فرم آنلاین و اطلاعاتی که در مورد اشخاص حقوقی ثبت شده در اختیار کاربران قرار می دهد ، ارائه دهد. 

آخرین ویرایش: 2020-04-15 10:08:32 263