x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
موزامبیک

موزامبیک

کشور موزامبیک با 309،475 مایل مربع (801،537 کیلومتر)  36مین کشور بزرگ جهان است. از نظر اندازه با ترکیه قابل مقایسه است . موزامبیک در سواحل جنوب شرقی آفریقا واقع شده است. این کشور از جنوب به سوازیلند ، آفریقای جنوبی از جنوب غربی ، زیمبابوه در غرب ، زامبیا و مالاوی از شمال غربی ، تانزانیا از شمال و اقیانوس هند از شرق محدود می شود. موزامبیک بین عرض های جغرافیایی 10 تا 27  درجه سانتی گراد و طول های 30 و 41 درجه سانتی گراد قرار دارد. در موزامبیک ، کشاورزی پایه اصلی اقتصاد است و کشور از پتانسیل بالایی برای رشد در این بخش برخوردار است. کشاورزی بیش از 80 درصد از نیروی کار را استخدام می کند و برای اکثریت قریب به 23 میلیون نفر از ساکنان تأمین معیشت می‌کند .

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Mozambique عربی: موزمبيق
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: رئیس جمهوری
 • زبان های رایج: انگلیسی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: متیکال موزامبیک معادل با 0.015 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 00258
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 58
 • پایتخت: ماپوتو
 • زبان های رسمی: پرتغالی
 • جمعیت: بیش از 29.67 million در سال 2020
 • منطقه زمانی: (GMT+2)
 • دامنه اینترنتی: mz.
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 12.33 billion USD

سفر به موزامبیک

در کشور موزامبیک در حدود 400 کیلومتری شمال ماپوتو ، در نزدیکی اینهمبان ، یک دهکده ساحلی کوچک به نام توفو وجود دارد. این منطقه برای غواصی ، ماهیگیری و گشت و گذار بسیار خوبی است. Tofo یک دهکده پر جنب و جوش است ، در داخل و خارج از فصل. این نوع مکانی است که در آن کار کافی برای انجام دادن وجود دارد ، اما شما همچنین می‌توانید خیلی سریع وارد کار شوید و به هیچ وجه کار خود را از بین نبرید. توفو در یک خلیج خزنده واقع شده است. اگر وقت و انرژی لازم برای قله کوه ناملی را ندارید نگران نباشید. ب تورهای روزانه رودخانه وجود دارد. یک مسافرت دریایی با اوقات فراغت یا قایقرانی با قایق بادبانی سنتی انجام دهید. با جست و خیز کردن آب های آرام به دنبال پوسته های برنجی یا دریاهای ارام می‌گردید. اگر به یک سفر پیاده تصمیم می‌گیرید ، می‌توانید مانگروها را اکتشاف کرده و احتمالاً یک دونگ را ببینید. 

سفر به موزامبیک

زندگی در موزامبیک

از نظر جغرافیایی ، موزامبیک مساحتی بیش از 800000 کیلومتر مربع ، سه برابر بریتانیا را در بر می‌گیرد. در جنوب شرقی قاره آفریقا واقع شده است و با شش کشور دیگر یعنی تانزانیا ، مالاوی و زامبیا در شمال ، زیمبابوه در غرب ، آفریقای جنوبی و سوازیلند در جنوب با مرزها مشترک است شرایط ویزا برای شهروندان موزامبیکی محدودیت ورود اداری توسط مقامات سایر ایالت هایی است که بر روی شهروندان موزامبیک قرار می‌گیرند . از تاریخ 2 ژوئیه سال 2019 ، شهروندان موزامبیک برای دسترسی به 58 کشور و سرزمین بدون ویزا یا ویزا دریافت کرده‌اند و گذرنامه موزامبیکی را از نظر میزان آزادی سفر براساس شاخص هانلی گذرنامه رتبه بندی می‌کنند . . خط ساحلی 2500 کیلومتری دارای تعداد زیادی سواحل فوق العاده است که توسط تالاب ها ، صخره های مرجانی و رشته های جزایر کوچک ساخته شده است. زندگی در موزامبیک

مهاجرت به موزامبیک

سرمایه گذاری مستقیم خارجی در موزامبیک و سایر کشورها نشان دهنده مالکیت خارجی تسهیلات تولید است. برای طبقه بندی به عنوان سرمایه گذاری مستقیم خارجی ، باید سهم مالکیت خارجی حداقل 10 درصد از ارزش شرکت باشد. این سرمایه گذاری می‌تواند در بخش های تولیدی ، خدماتی ، کشاورزی یا سایر بخش‌ها باشد. این می‌تواند به عنوان سرمایه گذاری در زمینه سبز (ایجاد چیز جدید) ، به عنوان کسب (خرید یک شرکت موجود) یا سرمایه گذاری مشترک (مشارکت) سرچشمه گرفته باشد. رضایت از بخش درمان و بهداشت در موزامبیک به میزان بیش از قبل رسیده است وضعیت بهداشت و درمان در این کشور برای گردشگران و برای افرادی که موزامبیک را برای زندگی انتخاب کرده‌اند بیشتر از قبل است. رضایت در بخش تحصیلی و همینطور خدمات تحصیلی نیز رشد داشته است دانشگاه های موزامبیک رشد کرده و محیط آزمایشگاهی بسیار بهتر شده است. رضایت در بخش بیمه به خصوص در بخش حوادث بسیار ارزشمند است.

 

 

 

 

مهاجرت به موزامبیک

تحصیل در موزامبیک

تحصیلات برای هفت سال مقدماتی در موزامبیک اجباری است ، اگرچه تعداد نگران کننده‌ای از کودکان برای رسیدن به این مسئله حتی هنوز هم شرایط ندارند. پس از یک دوره سپری شده در مهد پیش دبستانی اختیاری است. داروخانه ها در موزامبیک به شهرهای بزرگ و پایتخت ماپوتو محدود می‌شوند. داروها اکثراً وارد می‌شوند و داروهای روزمره معمولاً در دسترس هستند ، اما از آنجا که عرضه نمی‌تواند برای مهاجران قابل اطمینان باشد ، همیشه باید تاریخ انقضا را بررسی کند. این ایده خوبی است که از نام عمومی برای داروهای مهم استفاده کنید ، زیرا نام های تجاری در کشور متفاوت است. بورس تحصیلی کامل بورسیه ای است که به ذینفع امکان می‌دهد مبلغ پولی را که قبلاً مقرر شده بود برای تأمین هزینه های مربوط به اقامت ، غذا ، کمک های پزشکی و دارویی ، هزینه های جاری و هزینه ثبت نام دریافت کند.

تحصیل در موزامبیک