x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
نامیبیا

نامیبیا

کشور نامیبیا در جنوب آفریقا است. موقعیت مرز غربی این کشور به واسطه اقیانوس اطلس بررسی شده است. این کشور از سمت شمال با آنگولا و زامبیا از سمت شرق با بوتسوانا و از سمت جنوب با آفریقای جنوبی هم مرز است. ویندهوک پایتخت کشور نامیبیا است و پر جمعیت‌ترین شهر این کشور محسوب می‌شود. این کشور در لیست سازمان ملل متحد اتحادیه آفریقا قرار دارد. این کشور در لیست کشورهای اتحادیه همسود است. زبان رسمی در این کشور انگلیسی بوده و جمعیت آن بیش از دو میلیون ارزیابی شده است. واحد پول کشور نامیبیا، راند نامیبیا است و نرخ راند کشور نامیبیا به نسبت دلار آمریکا ارزانتر است؛ در واقع قیمت راند کشور نامیبیا به نسبت دلار آمریکا بر اساس موقعیت اقتصادی کشور ارزیابی می‌شود. 85 درصد از مردم این کشور مسیحی هستند. مشخص است که موقعیت 15 درصدی از مردم بررسی می‌شوند. کشور نامیبیا در جنوب آفریقا و در شمال غرب بوتسوانا قرار دارد. مساحت کشور نامیبیا 825.615 کیلومتر مربع است. نرخ بیکاری در کشور نامیبیا به مرز 3.5 درصد رسیده است. موقعیت 9.34 درصد از مردم زیر خط فقر هستند.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Namibia عربی: دولة ناميبيا
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
 • زبان های رایج: آفریقایی، آلمانی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: راند آفریقای جنوبی
 • پیش شماره تلفن: 00264
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 76
 • پایتخت: ویندهوک
 • زبان های رسمی: انگلیسی
 • جمعیت: بیش از 2.534 million سال 2020
 • منطقه زمانی: (GMT+2)
 • دامنه اینترنتی: na.
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 13.24 billion USD

سفر به نامیبیا

کلیسای آلمانی لوتری که به بهترین وجه شناخته شده Windhoek و یک نماد غیررسمی از نامیبیا است، در یک جزیره ایستاده و بر فراز مرکز شهر میزبانی می کند. تورسم مذهبی برای این منطقه موقعیت مشخصی را در نظر گرفته است البته که سیاست‌های توریسم مذهبی به نسبت قبل آسانتر شده است. بنایی غیرمعمول، آن را در سال 1907 از ماسه سنگ محلی ساخته شده و توسط معمار گوتلیب ردککر در سبک‌های متناقض نئو گوتیک و هنر نو طراحی شده است. "رودخانه دره" بزرگترین دره عمیق و باریک آفریقا دوم تنها در اندازه به گراند کانیون در امریکا است. تصور می‌شود که در جنوب کشور واقع شده است و حدود 500 میلیون سال پیش شکل گرفته است. امروز، رودخانه ماهی بیش از 100 مایل (160 کیلومتری) سنگ کوه براندبرگ بلندترین کوه نامیبیا است و دارای ارتفاعی 8442 فوت (2،573 متر) است. نام آن با عنوان "کوه آتش" ترجمه شده است که از رنگ پرتقال درخشان صخره‌های خود در هنگام غروب خورشید، شایسته است. این کوه مساحت 250 مایل مربع (650 کیلومتر مربع) را در بر می‌گیرد و به یکی از بزرگترین مجموعه‌های سنگ نگاره‌های باستانی جهان می‌بالد.

سفر به نامیبیا

زندگی در نامیبیا

نامیبیا به طور کلی از پنج منطقه جغرافیایی تشکیل شده است که هر یک دارای شرایط جوی و پوشش گیاهی مشخص است و برخی از تغییرات در داخل و همپوشانی بین آنها وجود دارد: فلات مرکزی ، نامیب ، گذرگاه بزرگ ، بوشولد و کویر کلاهاری . اخذ مجوز سرمایه گذار برای نامیبیا فرایندی چند مرحله ای است. در وهله اول، سرمایه گذار باید مجوزهای لازم و ثبت نام را بدست آورد تا بتواند سرمایه گذاری کند. متعاقباً این درخواست برای مجوز کار - مجوز خود اشتغالی - لازم است.لطفاً به منظور شفاف سازی بین سرمایه گذار که به دنبال مجوز کار و کارمندی است که به دنبال مجوز کار است، توجه داشته باشید که ما در متن زیر به مجوز خود اشتغال به عنوان مجوز سرمایه گذار مراجعه می کنیم. امتیاز آزادی اقتصادی نامیبیا 60.9 است و اقتصاد آن را به عنوان 96مین آزاد در شاخص سال 2020 بدست آورده است. به دلیل افزایش نمره سلامت مالی ، امتیاز کلی آن با 2.2 امتیاز افزایش یافته است. نامیبیا در بین 47 کشور در منطقه زیر صحرای آفریقا در رتبه هفتم است و نمره کلی آن بسیار بالاتر از میانگین منطقه ای و کمی پایین تر از میانگین جهان است.

زندگی در نامیبیا

مهاجرت به نامیبیا

ناميبيا برنامه گسترده‌اي را براي تجديد و توسعه زيرساخت‌هاي خود آغاز كرده است. فرصت‌های سرمایه‌گذاری ممکن است به صورت مشارکت عمومی خصوصی (PPP) یا بر اساس هر پروژه یا با سهام عدالت در نظر گرفته شود. برخی از خدمات خاص ممکن است کاملاً متعلق به سرمایه‌گذاران باشد. مناطق کانونی کنونی توسعه زیرساخت‌ها برای آب، تولید برق و انتقال و همچنین حمل و نقل و لجستیک به ویژه زیرساخت‌های جاده‌ای، ریلی و بندری با تأکید بر راهروها به کشورهای SADC است. رضایت در بخش سرمایه‌گذاری برای کسانی که سرمایه‌گذاری‌های کلان در پروژه‌های دولتی دارند دیده می‌شود؛ البته که سطح سرمایه‌گذاری برای این کشور دسته‌بندی شده است؛ اما گروهی نیز هستند که ورود سرمایه به نامیبیا را دشوار می‌دانند، این افراد معتقد هستند که میزان سرمایه وارد شده به نامیبیا دسته‌بندی‌های وسیعی را شامل شده است و البته که رتبه اقتصادی برای این کشور در صورتی که قصد دارید، در پروژه‌های عمرانی ورود داشته باشید، ارزشمند است

مهاجرت به نامیبیا

تحصیل در نامیبیا

تحصیلات متوسطه در نامیبیا در 2 مرحله انجام می‌شود که 3 سال اول آن در یک محیط مدرسه راهنمایی سپری می‌شود و در آزمون گواهینامه دوره متوسطه به اوج می‌رسند. پس از آن، دانشجویان بین ادامه برنامه‌های درسی دانشگاهی یا تمرکز بر شغل کاری خود، گزینه‌ای را انتخاب می‌کنند. پذیرش در دانشکده پزشکی توسط کمیته پذیرش اداره می‌شود که متشکل از اعضای مدرسه، عضو جامعه، مسئول اداری مسئول پذیرش در مدرسه و ثبت‌کننده دانشگاه است. دانشکده با مشورت با معاونت امور مشترک باید یک عضو جامعه را برای حضور در کمیته پذیرش معرفی کند. کلیه اعضای کمیته به مدت (3) سال توسط رئیس منصوب می‌شوند و برای دوره‌های اضافی مجدداً انتخاب می‌شوند. خدمات حرفه‌ای کار درمانی این است که افراد در هر سنی و در طول زندگی قادر به انتخاب، برنامه‌ریزی و یا انجام فعالیت‌های روزانه، وظایف خود به دلیل یک وضعیت بهداشتی و درمانی باشد و در نتیجه نتواند نقش‌های زندگی خود را رضایت بخش کند. علاوه بر این، کاردرمانی با هدف فراهم آوردن فرصت‌های افراد، جوامع و / یا جمعیت‌های مختلف برای مشارکت در مشاغل (فعالیت ها) به منظور ایجاد جامعه‌ای با عملکرد مناسب است.

 

 

 

تحصیل در نامیبیا